چهارشنبه ۰۸ آذرساعت ۱۰:۰۶Nov 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افزایش مالیات»

برترین ها   ۲ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
از مالیات 30 درصدی حقوق تا عوارض کیلومتری جاده ها و افزایش مالیات بر ارزش افزوده در سند بودجه 1403. اینجا بخوانید.
زیر نویس   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کامران نرجه خبرنگار اطلاعات در یادداشتی با اشاره به نگرانی های عمومی از برنامه افزایش مالیات نوشت: انتشار جزئیات لایحه بودجه سال آینده کل کشور که در آن درآمدهای مالیاتی دولت نسبت به امسال به شدت افزایش خواهد یافت، موجب نگرانی گسترده ای در میان عامه مردم شده است. دولت اعلام کرده که سال آینده [...]
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۲۰:۴۳   + ۱۵ سایت دیگر  
نگران نباشید! قرار نیست مالیات زیاد از همه گرفته شود؛ چرا که تمرکز دولت بر شناسایی دانه درشت ها، فراری ها و مالیات گریز هاست و البته قرار است که مالیات ندهندگان هم سال آینده دخل خودشان را بدهند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۰:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
یک اقتصاددان معتقد است: وقتی درآمد های نفتی کاهش یافته و از سوی دیگر این افزایش مالیات ها پدیدار شده و در کنار آن مالیات دستگاه های حاکمیتی و برخی از نهاد های حکومتی معافیت پیدا کرده است، ترکیب این مدل بودجه بندی در سال آینده ...
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نقدینه - آنچه از لایحه بودجه 1403 مشخص است یک بودجه کاملا انقباضی با تحمیل هزینه به اقتصاد، صنعت و کسب وکار است آن هم در شرایطی که اقتصاد کاملا در رکود و در فضای آشفته سیاستگذاری است.در چنین شرایطی چنین بودجه ای می تواند فضای رکودی را عمق ببخشد. ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۸:۲۵   + ۴۸ سایت دیگر  
مسیح مهاجری: اقدامات مشترک مجلس و دولت در زمینه بالا بردن هزینه زندگی مردم که در روزهای اخیر به شکل های مختلف بروز کرده و می کند، این واقعیت تلخ را نشان می دهد که گویا کارگزاران و حکمرانان از مشکلات معیشتی مردم خبر ندارند و یا اگر خبر دارند نمی خواهند به حل این مشکلات بپردازند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۸:۱۳   + ۲۵ سایت دیگر  
انتشار یک سند اولیه 45صفحه ای از لایحه بودجه سال آینده کافی بود که انتقادها به شیوه بودجه ریزی دولت و البته منابع پیش بینی شده افزایش یابد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۰:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
سلمان نصیرزاده /تحلیلگر بازار سرمایه طی چند وقت اخیر از نظر ریسک های شناخته شده ریسکی به نام جنگ داشتیم که در حال حاضر اثر آن کمرنگ شده و بورس آن را پشت سر گذاشته است و ریسک پیش رو نیز موضوع بودجه است که کلیات لایحه آن منتشرشده و مهم ترین نشانه ای که به ما می دهد بحث افزایش مالیات است ...
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۲۱:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
نگاهی به لایحه بودجه 1403 نشان می دهد که دولت قصد جبران کسری بودجه خود از هر طریق ممکن را دارد. به ظاهر هم کلیه اقدامات و برنامه های پیش بینی شده در لایحه بودجه ، منطقی به نظر می رسد و امر بعید و نابجایی محسوب نمی شوند. اما این داستان به ظاهر راستان، یک پشت پرده و چند انحراف شناختی دارد ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که قطعا فشار مضاعفی به مالیات دهندگان فعلی وارد نخواهد شد و هیچ تغییری در ضرایب و پایه های مالیاتی نداریم.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۷:۰۷   + ۱۵ سایت دیگر  
ترکیه در سال گذشته 10.4 میلیارد دلار منسوجات و 21.2 میلیارد دلار پوشاک صادر کرد که این کشور را به ترتیب پنجمین و ششمین صادرکننده بزرگ جهان در جهان کرد.تولیدکنندگان پوشاک ترکیه به دنبال افزایش هزینه ها با فشار برای کمک به بخش نساجی مواجه هستند.
اکونگار   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۰:۲۱    
یک اقتصاددان معتقد است: افزایش 49 درصدی مالیات در بودجه سال آینده، تولیدکننده را در تنگنای بیشتر قرار می دهد.
ایستا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۰۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
ایستانیوز:این روزها گزارش های پیش بینی بورس درحال تفسیر و تحلیل شرایط بازار سهام در سال آینده با توجه به سیاست های افزایش مالیات در لایحه بودجه 1403 هستند.
برترین ها / 8 صبح   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۳:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
وی افزود: متاسفانه ما همواره شاهد بودیم که افراد غیرکارگر و کارمند در صنوف مختلف درگیر واسطه گری و دلالی هستند و هزاران راه برای رسیدن به خدا دارند که مالیات ندهند. ولی آنکه همواره در اولین نگاه قربانی می شود و کارش را درست انجام می دهد کارمند و کارگر است و پیش از دریافت حقوق از او مالیات می گیرند.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
یک اقتصاددان گفت: معتقدم که سال آینده، سال بسیار سختی برای مردم خواهد بود.حدود 50 درصد، افزایش مالیات تدوین کرده اند، این، یعنی دولت عملا سفره خود را از تحریم جدا می کند. آن هم با دست بردن در جیب مردم یا وصل شدن بودجه دولت به سفره مردم.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
بررسی لایحه بودجه 1403 نشان می دهد با وجود افزایش درآمدهای حقوق بگیران، سقف معافیت مالیاتی آن ها افزایش نیافته که به معنی اخذ مالیات بیشتر از حقوق بگیران است ...
برترین ها / عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۹:۵۹   + ۳۰ سایت دیگر  
دولت به بهانه این که افزایش دستمزد ها بر تورم تاثیر گذار است، عدد 18 درصد را تثبیت کرده و این در حالی است که ریشه تورم کشور نرخ بالای کسری بودجه است و ریشه کسری بودجه نیز انبوه ردیف های هزینه زائد و بی خاصیتی است که توسط افراد بانفوذ یا گروه و دسته های مختلف ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۹:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران می گوید در شرایط رکود اقتصادی و ضعف سرمایه گذاری داخلی و خارجی افزایش مالیات بخش مولد جامعه، پیامدی جز کاهش تولید و اشتغال ندارد. جبالبارزی تصریح می کند که دولت در شرایط کمبود درآمد باید هزینه های خود را کاهش دهد.
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۲۱:۵۶   + ۱۴ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی اظهار داشت: تاکید دارم که کوچک ترین افزایش نرخ مالیاتی اشتباه است و ضد تولید ملی خواهد بود اما افزایش گستره مالیاتی در نهایت به نفع اقتصاد است ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۲۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
ستاره صبح در گفت و گو با مهدی پازوکی، اقتصاددان بررسی کرد : ستاره صبح-پیام فیض: درآمدهای مالیاتی سال آینده نزدیک به 50 درصد افزایش یافته است. این در حالی است که دولت می گوید نه تنها در فروش نفت رشد داشته ایم بلکه درآمد حاصل از آن نیز به راحتی وصول می شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۸:۰۹    
کشاورزان فرانسوی اعتراضشان به افزایش مالیات را با به خیابان آوردن ماشین آلات خود نشان دادند.
آرتان پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۵:۱۱    
به گفته یکی از فعالان بازار آهن و فولاد، با توجه به مطرح شدن مبحث سیاست های انقباضی همراه با افزایش مالیات ها در سال 1403، احتمال محدود شدن معاملات آهن و فولاد در مقاطع زمانی خاص وجود دارد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۵:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
تصمیمات اقتصادی اخیر عمدتا سیاست هایی به زیان جیب مردم عادی بوده است. مشخصا با نگاهی به اخبار لایحه بودجه سال آینده و افزایش مالیات و بالا رفتن اندک حقوق کارگران تا 18 درصد می توان به خوبی دریافت که فاصله عمیق میان تورم و حقوق جامعه، نشان دهنده سیاست هایی بر خلاف منافع طبقه متوسط و محروم جامعه است.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۰:۵۸   + ۵۵ سایت دیگر  
هر ساله به بودجه دستگاه های اجرایی و به بودجه عمومی دولت اضافه می شود، اما سوال اصلی این است که این روش بودجه ریزی چه نتایجی به دنبال دارد؟ این مدل از بودجه ریزی بهره وری، کارایی و کارآمدی لازم را ندارد و رضایتمندی جامعه را هم از بین می برد و تنها با حیف و میل همراه است. ...
اقتصاد آنلاین / زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۶:۴۷   + ۳۶ سایت دیگر  
نگاهی به جزئیات لایحه بودجه 1403 نشان می دهد سازوکارهای افزایش حقوق و وصول مالیات به ضرر اقشار حقوق بگیر تنظیم شده است.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۲۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
حشمت الله فلاحت پیشه در یادداشتی با عنوان فشار بر دوش مردم افتاده است در روزنامه اعتماد نوشت: در طول 3 سال عمر دولت ابراهیم رییسی، مردم هر سال بیش از 50 درصد با افزایش مالیات ها مواجه بوده اند. گرانی های روزانه و ماهیانه کمر مردم را خم کرده است ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۲۲:۴۶   + ۴۲ سایت دیگر  
حشمت الله فلاحت پیشه در یادداشتی با عنوان فشار بر دوش مردم افتاده است در روزنامه اعتماد نوشت:در طول 3 سال عمر دولت ابراهیم رییسی، مردم هر سال بیش از 50 درصد با افزایش مالیات ها مواجه بوده اند. گرانی های روزانه و ماهیانه کمر مردم را خم کرده است.
ایران جیب   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۹:۴۷   + ۱۷ سایت دیگر  
اساس نخستین آمار و ارقامی که از لایحه بودجه سال 1403 توسط برخی رسانه ها منتشر شده است، دولت برآورد کرده که ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۴:۰۴   + ۱۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: بر اساس لایحه بودجه 1403، نرخ مالیات بر ارزش افزوده یک درصد افزایش می یابد و به 10 درصد می رسد.
براساس لایحه بودجه 1403 ماهانه از هر واحد مسکونی مشترکان گاز مبلغ400تومان و از هر واحد مسکونی مشترکان برق به مبلغ300 تومان مالیات اخذ و به خزانه داری کل کشور واریز می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۱:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
براساس لایحه بودجه سال 1403 تبصره 6 بند"ب" قانون مالیات بر ارزش افزوده به میزان یک واحد درصد افزایش پیدا کرده تا صرف طرح های تملک دارایی های سرمایه ای شود.
برترین ها / بیتوته   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۹:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
اولین بار که عوارض خروج از کشور در ایران تصویب شد، مقرر شد که دولت از هر مسافری که با گذرنامه جمهوری اسلامی ایران به خارج از کشور مسافرت می کند، برای بار اول در هر سال پنج هزار تومان و برای بار دوم و بیشتر هم 10 هزار تومان تحت عنوان عوارض خروج از کشور اخذ و به حساب درآمد عمومی کشور واریز کند.
طلا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۰:۴۳   + ۲۶ سایت دیگر  
طبق لایحه بودجه سال 1403، مالیات بر ارزش افزوده که تا کنون 9 درصد بهای تمام شده ی کالا بود با افزایشی 1 درصدی به 10 درصد رسید.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
لایحه بودجه سال 2024 مالزی که توسط انور ابراهیم نخست وزیر مالزی در 13 اکتبر جهت بررسی نمایندگان تقدیم مجلس این کشور شد. طی بازه زمانی 16-26 اکتبر در صحن علنی مورد بحث گفتگو قرار گرفت و نهایتا در 2 نوامبر به تصویب نمایندگان رسید ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۲:۲۵   + ۱۶ سایت دیگر  
چهل و نهمین جلسه بررسی رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه برنامه هفتم توسعه کشور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد و تکلیف افزایش مالیات بر ارزش افزوده و افزایش تعرفه آب و ... مشخص شد.
اقتصاد ایران: مجلس با پیشنهاد دولت مبنی بر افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده در لایحه برنامه هفتم، مخالفت کرد تا شاید مانع از گرانی کالاها و افزایش تورم شود!
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۰:۰۲   + ۷۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده مخالفت کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۰۹:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس به منظور جلوگیری از گرانی کالاها و افزایش تورم در سطح کشور، با افزایش مالیات بر ارزش افزوده مخالفت کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۱:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی کرمان با بیان اینکه هیچ مالیاتی وضع نمی شود مگر به موجب قانون گفت: افزایش سقف پرداخت تسهیلات خرد به اشخاص حقوقی و حقیقی بدون ارائه گواهی مالیاتی باعث تسهیل کسب و کار بنگاه های کوچک و متوسط اقتصادی خواهد شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۰:۳۴    
چهل و چهارمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۰۹:۴۶   + ۴۰ سایت دیگر  
نشست علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به ریاست دکتر قالیباف رئیس مجلس آغاز شد و ادامه بررسی برنامه هفتم توسعه در دستور کار قرار دارد.
نمایندگان مردم در مجلس با حذف بندی از لایحه برنامه هفتم توسعه موافقت کردند که براساس آن دولت پیشنهاد افزایش مالیات بر ارزش افزوده را در طول اجرای برنامه مطرح کرده بود.
برترین ها / اکونگار   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۱۳:۱۱   + ۷۹ سایت دیگر  
رئیس انجمن تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات دخانی ضمن اشاره به قاچاق بودن تمام سیگارهای حرارتی و الکترونیکی، از افزایش 20 درصدی قیمت سیگار با اعمال مالیات های جدید خبر داد و درباره مشکلات تولیدکنندگان ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۰۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
فعال بازار می گوید: بازار سیگار با تغییر در نرخ مالیات این محصول به شدت در سیطره سیگار های قاچاق قرار خواهد گرفت و این آغاز یک وضعیت نامناسب برای صنعت و بازار سیگار است و فضا برای عده ای خاص که همواره از انحصار در این صنعت منتفع می شدند بیش از گذشته فراهم می شود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۰۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
برای پیشگیری از مرگ سالانه 60 هزار نفر، موثرترین راهکار، افزایش مالیات و قیمت سیگار است اما در کنار آن باید تبلیغ، ترویج و حمایت مالی از دخانیات هم ممنوع شود
55آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۱۱:۲۳    
فال عطسه امروز پنجشنبه 4 آبان٬ عطسه کردن در ساعات مشخص چه پیامی دارد؟
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۰۸:۴۰   + ۳۵ سایت دیگر  
با تصویب نمایندگان مجلس در طول اجرای برنامه هفتم توسعه میزان مالیات محصولات دخانی از جمله سیگار و تنباکو افزایش پیدا خواهد کرد و این در حالی است که افزایش مالیات سیگار همواره یک موضوع مناقشه برانگیز بوده، چراکه تولیدکنندگان معتقدند افزایش قیمت منجر به افزایش قاچاق خواهد شد ...
ایران پزشک   ۱۴۰۲/۰۸/۰۳ - ۱۶:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش مالیات بر سیگار در برنامه هفتم توسعه به صورت ویژه دیده شده و بعد از گذشت 2 سال توانستیم در قالب برنامه هفتم توسعه بند افزایش مالیات بر سیگار را به تصویب برسانیم.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۴:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس گفت: قیمت سیگار در کشورمان کمتر از کشور های دیگر است و موافقان افزایش مالیات بر سیگار معتقدند این امر منجر به کاهش مصرف می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۲:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت گفت: اگر مالیات بر بسته محصول دخانی وضع شود فروش نخی سیگار ادامه دارد و این موضوع روی بازدارندگی اثری نخواهد داشت همچنین تبلیغات دخانیات در سیمای خانگی باید ممنوع شود.