پنجشنبه ۱۰ فروردینساعت ۱۳:۲۶Mar 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تجارت با ایران»

ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان سرپرست وزارت صنعت و تجارت افغانستان گفت: ظرفیت ها و زمینه همکاری های اقتصادی و تجاری بین ایران و افغانستان زیاد است و مراودات تجاری باید افزایش یابد.
هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۰:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
اعلام تعطیلی اینستکس پس از چند سال فراموشی آن، عزاداری اروپا بر سر قبر خالی است. روزنامه وطن امروز با اشاره به انتشار خبر تعطیلی اینستکس از سوی اروپاییان نوشت: در بیانیه مشترک انگلیس، فرانسه و آلمان درباره انحلال اینستکس سازوکار مالی تجارت با ایران (INSTEX) آمده است 10 سهامدار اینستکس (بلژیک ...
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، 4 سال از زمانی که اینستکس با تاخیر فراوان درسایه ژست های سیاسی اروپا برای نجات برجام راه اندازی شد، می گذرد. این سازوکار بخشی از وعده های طرف های اروپایی برای جبران خسارت های ناشی از خروج یکجانبه آمریکا از برجام و تحریم های ظالمانه این کشور علیه ایران بود که سرگذشت درخشانی ...
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
کشور های اروپایی روز پنجشنبه اعلام کردند سامانه ای را که در بحبوحه تحریم های آمریکا برای تسهیل تجارت با ایران راه اندازی کرده بودند به حالت تعطیل درآورده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۳:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
انگلیس، فرانسه و آلمان در بیانیه ای مشترک با مقصر جلوه دادن ایران، از انحلال سامانه تجارت با ایران موسوم به اینستکس خبر دادند.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۲:۳۹   + ۲۶ سایت دیگر  
کشورهای اروپایی روز پنجشنبه اعلام کردند سامانه ای را که در بحبوحه تحریم های آمریکا برای تسهیل تجارت با ایران راه اندازی کرده بودند به حالت تعطیل درآورده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۲:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
کشورهای اروپایی روز پنجشنبه اعلام کردند سامانه ای را که در بحبوحه تحریم های آمریکا برای تسهیل تجارت با ایران راه اندازی کرده بودند به حالت تعطیل درآورده اند.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۰:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
سرگئی کاتیرین، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع روسیه از افزایش 20 درصدی تجارت با ایران خبر داد و گفت انتظار دارد حجم تجارت تهران و مسکو در سال های آینده 10 برابر شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۲۱:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
سرگئی کاتیرین، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع روسیه گفت: تجارت دوجانبه میان روسیه و ایران در سال 2022 با 20 درصد افزایش به 4.9 میلیارد دلار رسید.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۵:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
رییس شورای اطلاع رسانی دولت از برگزاری جلسه رییس جمهوری با مدیران شرکت های بزرگ تجاری در پکن در راستای توافقات اقتصادی برای تجارت با ایران خبر داد.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۴:۰۴    
تهران- ایرنا - وزیر راه آهن پاکستان اعلام کرد که این کشور برای گسترش همکاری های تجاری با جمهوری اسلامی ایران به ویژه در بحث صادرات، زیرساخت های ریلی در مسیر "کویته-زاهدان" را تقویت می کند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۲:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: چین رابطه تجاری با ایران دارد و از طرفی هم با غربی ها همکاری دارد و صرف بر این است که رابطه با ایران را حفظ کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایران و قزاقستان در حالی در تکاپوی گسترش چشم انداز روابط دو جانبه اقتصادی هستند که آستانه میزبان هجدهمین کمیسیون اقتصادی مشترک دو کشور در تاریخ پنجم و ششم بهمن ماه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
لطیفی سخنگوی سابق گمرک گفت: آفریقایی جنوبی در میان 54 کشور این قاره مقام نخست را در تجارت با ایران دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۱۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
جوانمرد قصاب می گوید: بحث تعرفه تجاری و آمادگی افغانستان برای افزایش تجارت با ایران و همچنین آمادگی ایران برای رشد روابط تجاری با افغانستان در قالب تعرفه های تجاری موضوعی مهم و در حال پیگیری جدی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۱۰:۰۵   + ۳۱ سایت دیگر  
دبیر کمیسیون واردکنندگان و تامین کنندگان برنج کشور گفت: هند در حوزه تجارت به برخی تعهدات خود در قبال ایجاد تراز تجاری با ایران همکاری لازم را نداشته و واردات برنج از این کشور ممنوع شد.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۰۹:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
امیر علیزاده؛ مدیر بین الملل اتاق بازرگانی و صنایع شهر اولم در آلمان و قائم مقام سابق اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان در روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: وزارت اقتصاد و محافظت از اقلیم آلمان ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- وزارت اقتصاد آلمان اعلام کرد که دولت این کشور اقدامات دولتی را که برای تقویت تجارت با ایران طراحی شده بود، به حالت تعلیق در می آورد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز ...
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
تصویب بسته کمک 45 میلیارد دلاری به اوکراین در مجلس نمایندگان ، توصیه به محرومیت ترامپ از نامزدی ریاست جمهوری ، شکایت از پوتین به دلیل استفاده از واژه جنگ ، برآورد ابتلای 37 میلیون نفر در یک هفته در چین ، تعلیق توسعه تجارت با ایران از سوی آلمان ، هشدار برجامی تهران به اروپا ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۲۲:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
آسوشیتدپرس مدعی شده دولت آلمان روز جمعه رسماً اعلام کرد ضمانت های مربوط به سرمایه گذاری و اعتبار صادرات با ایران را به حالت تعلیق درآورده است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۲۱:۴۶   + ۲۱ سایت دیگر  
یک رسانه آمریکایی مدعی شده دولت آلمان ضمانت های تجاری با ایران را به حالت تعلیق درآورده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۲۱:۱۴   + ۳۰ سایت دیگر  
یک رسانه آمریکایی مدعی شده دولت آلمان ضمانت های تجاری با ایران را به حالت تعلیق درآورده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۲۱:۱۲    
یک رسانه آمریکایی مدعی شده دولت آلمان ضمانت های تجاری با ایران را به حالت تعلیق درآورده است.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۲۲:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
یک روزنامه صهیونیستی با بیان اینکه آلمانی ها اپوزیسیون جمهوری اسلامی را به سخره و استهزا گرفته اند، می گوید: آلمان در کنار ادعای حمایت از اغتشاشگران در ایران، درآمد یک میلیارد یورویی از تجارت با ایران به دست آورده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۱:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی و زارت تجارت طالبان با بیان داد و ستد 350 میلیون دلاری میان ایران و افغانستان از عزم این گروه برای توسعه مبادلات تجاری با کشور همسایه خبر داد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۶:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: دنیای اقتصاد یادداشتی از کورش احمدی دیپلمات پیشین را منتشر کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۴:۳۷   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر خارجه طالبان در دیدار معاون سفیر ایران بر لزوم افزایش تجارت با ایران تاکید کرد.
جماران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۶:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
عباسعلی قصاعی رئیس اتاق مشترک ایران و آلمان با بیان اینکه چند سالی است که آلمان دیگر شریک نخست تجاری ایران محسوب نمی شود گفت: چین، امارات، عراق سهم بیشتری از تجارت با ایران را دارا هستند اما همچنان بسیاری از کالاهای آلمانی از طریق شرکت های واسطه ثالث وارد ایران می شوند.
پولی مالی   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۵:۱۵   + ۳۷ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی_ عراق علیرغم علاقه قلبی تجارش برای همکاری و تجارت با ایران به دلیل تحریم ها، عدم عضویت ایران در FATF و مشکلات شبکه پولی و بانکی از ارتباط مستقیم با ایران پرهیز می کند.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ادامه تحریم ها سبب شده ریسک تجارت با ایران برای کشورهای دوست و همسایه افزوده شود تا جایی که حتی چین به عنوان شریک استراتژیک ایران، در روزهای اخیر نسبت به بستن طولانی ترین قرارداد تامین گاز با قطر برای مدت زمان 27 سال اقدام کرد
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۰۹:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت: اکنون غیر از کشورهای منطقه؛ ما فرصت هایی برای صدور دیگر تجهیزات نفت، گاز و نیروگاهی داریم مثلا بازارهایی مثل کشورهای امریکای جنوبی باید هدف گذاری شود که به اندازه خاورمیانه تحت سیطره امریکا نیستند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ - ۱۱:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رادیو دولتی پاکستان اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در اجلاس اخیر کمیسیون مشترک مرزی بر تعمیق تجارت مشترک، تقویت امنیت مرزها و اعطای تسهیلات متقابل برای بازرگانان توافق کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۰۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : نزدیکی روابط ایران و چین پیامدهایی دارد که به مرور در حال آشکار شدن است. تحلیلی وجود دارد که ادامه نزدیکی تهران-پکن را عامل دور شدن هندوستان از تجارت با ایران می داند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۰۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : روابط ایران و روسیه تاریخی پردامنه و پر فراز و نشیب دارد، اما نزدیکی جغرافیایی و نیاز ژئوپلیتیکی روسیه به ایران در برهه های گوناگون همواره حافظ سطح بالای روابط سیاسی بوده؛ حال آنکه حجم مبادلات تجاری دو کشور، حداقل در دوره معاصر، چشمگیر نبوده است ...
پول نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۰۵:۰۴    
موانع تجاری از پیش پای صادرکنندگان برداشته می شود؟ برنامه متولیان تجاری برای توسعه روابط بین المللی چیست؟
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۲۸ - ۱۶:۵۹   + ۲۷ سایت دیگر  
ایرنا نوشت:بانک مرکزی آخرین اقدامات در حوزه مبادلات بانکی بین المللی را اعلام کرد که بر اساس آن استفاده از سامانه سپام ارزی به عنوان جایگزین سوئیفت در مراودات با بسیاری از کشورها در حال توسعه است و پیمان دوجانبه پولی با 4 شریک تجاری اصلی کشور هم در دستور کار است.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۱۸:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
آرمان ملی نوشت: ورود افغان ها در قامت سرمایه گذارانی که حرف اول تجارت با ایران را می زنند شاید درنگاه اول دور از ذهن به نظر برسد، اما به گفته حسین سلیمی ...
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۱:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
وزارت امورخارجه چین به تحریم های شرکت های نفت و پتروشیمی که با ایران همکاری می کنند واکنش نشان داد و مخالفت قاطع خود را از هرگونه تحریمی برای تجارت با ایران اعلام کرد.
آی تی آنالایز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۱:۰۲    
سعید میرشاهی – رویترز در گزارشی نوشت ایالات متحده در تعقیب پرونده موسس شرکت بایننس (Binance)، یک صرافی رمزارز آنلاین برای تحقیق درباره پولشویی از طریق ارزهای دیجیتال است. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۴:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
عماد آبشناس در گفت وگو با ایران اکونومیست در ارزیابی خود از سفر رئیس جمهور به نیویورک و دستاوردهایی که این سفر می تواند برای کشور داشته باشد، گفت: باید به این نکته توجه داشت که خیلی ها درباره روابط بین المللی دولت سیزدهم و شخص رئیس جمهور شرط بندی کرده بودند اما عملکرد یکساله اخیر ثابت کرد که در ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۸:۲۱   + ۲۶ سایت دیگر  
در بخش داده های تازه کاهش 40 درصد تجارت ایران و افغانستان قابل توجه است که فعالان اقتصادی افغانستان تحریم های آمریکا علیه شبکه بانکی افغانستان و ایجاد آشفتگی در آن را یکی از دلایل کاهش تجارت با ایران دانسته اند.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ - ۱۸:۰۸    
ریشه آشنایی ایرانی ها وکره ای ها به هزاران سال قبل می رسد. اگرچه در تاریخ کره، تجارت با ایران برای اولین بار، در دوران گوریو و در زمان سلطنت شاه هیونجونگ به طور رسمی ثبت شده است؛ اما محققان بر این باورند که دوکشور در قرن هفتم پیش از میلاد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ - ۱۱:۲۷   + ۲۰ سایت دیگر  
وزیر صنایع و تجارت جمهوری تاتارستان در دیدار با معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی از اهتمام این کشور برای ایفای نقش در کریدور شمال- جنوب و افزایش تجارت با ایران خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۶ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر امور دارایی پاکستان همزمان با کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان با استقبال از همکاری دو کشور در بخش سرمایه گذاری، انرژی و گسترش مراودات مرزی، تاکید کرد: دولت پاکستان با عزم و رویکرد جدی تقویت تجارت دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران را دنبال می کند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۱۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
سهیل نیکزاد، کارشناس ارزهای دیجیتال با بیان اینکه شکی نیست تجاری که به دلیل تحریم ها مایل به تجارت با ایران نباشند، به سمت رمز ارزها گرایش پیدا نمی کنند، گفت: باید به تجار آگاهی داده شود و مسیر درست پیش رو به آنها نشان داده شود که اگر بخواهند با رمز ارزها پرداخت کنند، کار را باید از کجا کلید بزنند ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۰۸:۵۷   + ۴۹ سایت دیگر  
وزارت بازرگانی هند از رشد 53 درصدی تجارت این کشور با ایران در نیمه نخست 2022 خبر داد و میوه و فرآورده های نفتی را مهم ترین کالاهای صادراتی ایران به این کشور اعلام کرد. تهران – اقتصادبرتر – 24 مرداد 1401 ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۲۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز تجاری قطر سازمان توسعه تجارت در پنجمین کارگروه توسعه صادرات استان فارس گفت: رویکرد سازمان توسعه تجارت پر کردن خلا بخش خصوصی و برطرف کردن مسائل و سختی های تجارت است.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۶:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز تجاری قطر سازمان توسعه تجارت ایران در پنجمین کارگروه توسعه صادرات استان فارس با بیان اینکه رویکرد سازمان توسعه تجارت پر کردن خلا بخش خصوصی و برطرف کردن مسائل و سختی های تجارت است، اظهار داشت: تلاش شده که این مسائل با یک ابتکار عمل برطرف شود.
ایران آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۰   + ۹۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اقدام واشنگتن در زمینه تحریم های یکجانبه، با بیان اینکه تغییر دولت های آمریکا در رویکرد آن فرقی ایجاد نمی کند، گفت: اعتیاد به تحریم ها و استفاده ابزاری از آنها شاخصی از نظام سلطه آمریکا است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۲۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
امارات همواره در تجارت با ایران پیشگام بوده و حتی با وجود تحریم ها، در سه سال گذشته از اصلی ترین شرکای تجاری کشور باقی مانده است.