چهارشنبه ۲۸ مهرساعت ۰۱:۳۳Oct 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشت گندم»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۰۰    
تهران- ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت: کشت گندم و جو پاییزه در بیش از 25 هزار هکتار اراضی کشاورزی ورامین آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۸:۳۱    
کشاورزان جنوب استان نخستین کشت گندم آبی را آغاز کردند
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۷:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: در سال زراعی جاری 320هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان زیر کشت گندم می رود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اعلام اینکه در سال زراعی جاری 582 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به کشت گندم اختصاص پیدا می کند، گفت: انتظار می رود کشاورزان در راستای افزایش عملکرد، از بذور گواهی شده و پرورشی استفاده کنند.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس به نقل از ایرنا، سال آبی استان بوشهر در حالی آغاز می شود که پیش بینی کارشناسان هواشناسی حکایت از کاهش میزان بارش های مورد انتظار کشاورزان برای آغاز کشت پاییزه دارد و گویا قرار نیست زمین های تشنه لب با باران سیراب و با کشت گندم سرسبز شود.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس بنیاد ملی گندمکاران از امکان خودکفایی در تولید گندم در صورت بارش های مناسب و کشت گندم در سطح 6 میلیون هکتار خبر داد. عطاالله هاشمی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم اظهار کرد: بنابر آخرین آمار ...
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۰۰    
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی امام بزرگوار در طی یک سخنرانی در زمینه کشاورزی که در رژیم گذشته حدود 6 میلیون تن گندم از خارج وارد میکردیم، فرمودند که کشاورزان مبادرت به کشت گندم نمایند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۸:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهرگفت: با توجه به آغاز فصل کشت گندم در این استان 11هزار و 600 تن انواع بذر و 18 هزارو 800 تن کود اوره تامین و در حال توزیع بین کشاورزان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
چند روزی ست کشت گندم در 3 هزار و 600 هکتار از مزارع شهرستان خرمدره شروع شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۲۰:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
اهواز استاندار خوزستان به محدودیت کشت کلزا و چغندرقند در این استان بر اثر خشک سالی اشاره کرد و گفت: تمرکز کشت امسال روی گندم است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۹:۳۴    
سنندج - ایرنا - سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان دیواندره گفت: در سال زراعی جاری 93 هزار هکتار از زمین های زراعی این شهرستان زیر کشت گندم می رود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا- استاندار خوزستان گفت: تمرکز ما در سال آبی جاری با توجه به موجودی منابع آبی خوزستان،توسعه کشت گندم است تا به خودکفایی برسیم لذا امسال کشت هایی مانند کلزا و چغندر قند را در استان محدود خواهیم کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرجهادکشاورزی شهرستان خوشاب در غرب خراسان رضوی از کاهش 30 درصدی سطح زیر کشت گندم خوشاب به دلیل کم آبی و خشکسالی خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۳:۲۰    
بهرام زاده مدیر بازرگانی یک شرکت تولیدکننده ادوات کشاورزی معتقد است: تولید ماشین آلات کشاورزی باید زیر مجموعه بخش کشاورزی باشد نه صنعت، تا به این ترتیب از نظر قیمت با درآمد بخش کشاورزی همسان سازی شود.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اعلام خبر آغاز عملیات کشت گندم در اراضی کشاورزی این استان گفت: بر اساس برنامه ابلاغی، در سال زراعی جاری 155 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین زیر کشت گندم آبی و دیم خواهد رفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۸:۴۸    
سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان دیواندره گفت : امسال 93 هزار هکتار از اراضی زراعی این شهرستان زیر کشت گندم می رود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۴:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: امسال برای کشت گندم آبی و دیم، جو، برنج، چغندر قند و کلزا در سطح 520 هزار هکتار برنامه ریزی شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از تامین و توزیع کودهای کشاورزی پرمصرف موردنیاز برای کشت 26 هزار هکتار گندم آبی در شهرستان های استان مازندران خبرداد رضا افراسیابی با اعلام این مطلب افزود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۴:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل با اشاره به اینکه بهترین تاریخ کاشت گندم طبق توصیه کارشناسان در این شهرستان نیمه دوم مهرماه می باشدو براین اساس به کشاورزان توصیه کرد تا در مناسب ترین زمان نسبت به کشت گندم اقدام کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: کشت محصول استراتژیک گندم از سوی کشاورزان در دیم زارهای استان قزوین آغاز شده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی به دنبال انتشار اخباری طی روزهای اخیر پیرامون تأمین کودهای یارانه ای برای کشاورزانی که به تولید گندم و جو مبادرت می ورزند، مصاحبه ای را با مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی بعمل آوردیم و جزئیات موضوع را از ایشان جویا شدیم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۹:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس بنیاد ملی گندم کاران گفت: با توجه به پرداخت یارانه مابه التفاوت قیمت 7 هزار و 500 تومانی گندم و قیمت آرد، گرانی نان هیچ ارتباطی به نرخ گندم ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۷:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اعلام کرد: کودهای یارانه ای موردنیاز کشت گندم و جو سال زراعی جدید توسط این شرکت تامین شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۱۲:۳۱    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : پیش بینی می شود در سال زراعی جدید ، 380 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به کشت گندم پاییزه اختصاص یابد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۰۱:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، حسن بهنیا گفت : با توجه به اهداف پیش بینی شده در برنامه های کشاورزی در حوزه برآورد کشت گندم و جو در سال زراعی 1401-1400 (گندم در حدود 46 هزار هکتار و جو 33 هزار هکتار) با محوریت تأمین و تدارک [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۶:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: در سال زراعی جدید 46 هزار هکتار زیر کشت گندم می رود که نسبت به سال قبل 3 هزار هکتار افزایش دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۹:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
اصفهان- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به کاهش برنامه کشت در سال زراعی جدید، گفت: امسال 55 هزار هکتار کشت گندم آبی و 20 هزار هکتار کشت دیم، برنامه ریزی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۲۱:۵۵    
فروش های فوری سایپا ادامه دارد، سرگردانی زائران اربعین از آژانس هواپیمایی تا گیت فرودگاه و آغاز کشت گندم از اخبار اقتصادی امروز است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی تهران گفت: سال زراعی جاری و بر اساس تعهد ارائه شده، 46 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان زیر کشت گندم می رود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۳:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور از آغاز کشت گندم در سال زراعی جدید در برخی استان ها خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان مدیر استان اقای فریدون صفایی با اشاره به برداشت این محصول مهم و راهبردی در روزهای اخیر، اظهار داشت: میزان کاهش تولید گندم دیم و آبی در این استان به ترتیب 85 و 55 درصد بوده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۸:۲۱    
امسال 40 هزار هکتار از مزارع شهرستان کرخه به زیر کشت گندم می رود.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۶:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رییس مرکز تحقیقات رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی آذربایجان غربی گفت : بر اساس تحقیقات انجام شده ، به ازای هر یک روز تاخیر در کشت پاییزه غلات از 30 مهر ماه به بعد ، یک درصد راندمان محصول کاهش پیدا می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: 155 هزار هکتار از مزارع این استان در سال زراعی جدید براساس برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی به کشت گندم اختصاص می یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
درجلسه برنامه ریزی کشت های پاییزه شمال کرمان قرار شد : 155 هزار تُن گندم با عملکرد چهارو نیم تُن در هکتار تولید شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی قوچان گفت: متأسفانه بارش 150 میلی متری باران در سال زراعی جاری و خشک سالی بی سابقه که طی 50 سال گذشته آن را ندیده بودیم، به همراه سرمای زمستان باعث شد صدمه زیادی به سطح زیر کشت گندم این شهرستان وارد شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از تامین و توزیع کودهای کشاورزی پرمصرف موردنیاز برای کشت گندم در شهرستان های استان مازندران خبرداد. رضا افراسیابی با اعلام این مطلب افزود: ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۱:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: پیش بینی می شود امسال 55 هزار هکتار از مزارع مازندران به کشت گندم و 30 هزار هکتار به کلزا اختصاص پیدا کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۴:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
بیش از 20 درصد بذر گندم تولیدی کشور در خوزستان تولید می شود و این در حالی است که 13 درصد سطح زیر کشت گندم در خوزستان می باشد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۳:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
اردبیل(پانا) - رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل عنوان کرد امسال بیش از 407 هزار هکتار از اراضی این استان به زیر کشت محصول گندم و جو می رود. به گزارش سازمان جهاد کشاورزی اردبیل، خلیل نیکشاد ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۹:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش روز شنبه ایرنا، جواد وفابخش در حاشیه گردهمایی سراسری آغاز سال زراعی 1401 – 1400 با رویکرد ارتقای امنیت غذایی که با حضور وزیر جدید جهاد کشاورزی برگزار شد، افزود: اکنون دو میلیون هکتار از اراضی کشور زیر کشت گندم آبی و چهار میلیون هکتار زیرکشت گندم دیم قرار دارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۷:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران بر رعایت تناوب زراعت کشت گندم و جو با سایر محصولات زراعی نظیر کلزا بعنوان اصلی ترین راهکار کاهش خسارت تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۳:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
ارومیه- رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: پیش بینی می شود در سال زراعی جدید، 380هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به کشت گندم پاییزه اختصاص یابد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۰:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیر جهاد کشاورزی بروجرد از آغاز کشت گندم در سطح بیش از 13 هزار هکتار در شهرستان خبر داد.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۹:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خاورستان، احمد بخشی در حاشیه اجرای طرح نذر آب4 در شهرستان درمیان اظهار داشت: خدمت رسانی به کشاورزان و روستاییان یکی از مهمترین اولویت های جمعیت هلال احمر است. ...
هفته نامه شما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۶:۱۴    
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: سال گذشته دولت آقای روحانی قیمت خرید تضمینی گندم را چهار هزار تومان پیش بینی کرده بود و حاضر نشد آن را پنج هزار تومان کند و تنها گفته بود که هزار تومان را هم به عنوان تشویقی در نظر می گیرد ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
روستای مایان علیا طرقبه مشهد که به مایون معروف است یکی از روستا های خوش آب و هوای اطراف مشهد می باشد که دارای 82 خانوار است و جمعیت آن خوشبختانه رو به افزایش می باشد. درآمد مردم روستا مایان مشهد از راه های دامداری و کشاورزی و کشت گندم در تخته مایان می باشد. ...
مرور نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۷:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: طبق قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی قیمت خرید تضمینی گندم کیلویی 7 هزار و 500 تومان برای فصل زراعی جدید خواهد بود و کشاورزان بدون دغدغه کار کشت گندم را انجام دهند.