سه شنبه ۰۵ مردادساعت ۰۱:۰۰Jul 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشت گندم»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۹:۲۵    
کارشناس زراعت گندم جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: به دنبال تشدید خشکسالی و استمرار کم آبی 50 درصد کشت گندم در اصفهان کاهش یافت.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
تعدادی از کشاورزان شُعیبیه شوشتر با تجمع مقابل ساختمان مرکزی بانک کشاورزی خوزستان خواستار پرداخت خسارت ناشی از خشکسالی در سال زراعی 99-1400 برای کشت گندم آبی شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۰:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
اصفهان-ایرنا- کارشناس زراعت گندم جهاد کشاورزی اصفهان گفت: بدنبال تشدید خشکسالی و استمرار کم آبی 50 درصد کشت گندم در اصفهان کاهش یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
بررسی ها حاکی از بهبود عملکرد کشت گندم دیم با استفاده از تکنیک های آبخیزداری است. در حاضر 4 میلیون هکتار اراضی کشور زیر کشت گندم دیم قرار دارد.
یزد آوا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
کشاورزی یزدی گفت: نرخ 5 هزار تومانی خرید تضمینی گندم از جو و نهاده دامی با قیمت 6 هزار تومان کمتر است و کشاورز دیگر توان و رغبتی برای کشت گندم ندارد.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۱:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
پرویز اوسطی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص میزان خرید تضمینی گندم و نیاز به واردات این محصول، گفت: گندم غذای اصلی را تشکیل می دهد و یکی از محصولات استراتژیک و اساسی محسوب می شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۲۱:۰۱    
بیش از 9هزار هکتار از مزارع این شهرستان امسال به کشت گندم اختصاص یافته است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۲۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس بنیاد ملی گندم کاران کشور گفت: در تاریخ 15 شهریورماه مشخص می شود که چه مقدار خرید داشته ایم و تولید کشور چه میزان بوده و بعد از این تعیین مقدار دولت برای واردات گندم تصمیم می گیرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مشهد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی قوچان گفت: امسال 27 هزار هکتار از کشتزارهای این شهرستان زیر کشت گندم و جو دیم قرار گرفته بود که به دلیل بروز خشکسالی 90 درصد محصولات این مزارع از بین رفته است.
سفیر افلاک   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۱:۴۴   + ۱۶ سایت دیگر  
بخش هایی از تپه باباجان دلفان به دلیل وجود مالک خصوصی و معارض زیر کشت گندم و جو رفته و در معرض نابودی قرار گرفته است.
یزد آوا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
پور کوثری گفت: امسال به دلیل خشکسالی بیشتر از 20 هزار تن گندم برداشت نخواهیم داشت چرا که برخی از اراضی به بهره برداری نرسید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۰۵:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس به وزیر جهاد کشاورزی دولت سیزدهم پیشنهاد کرد که با توجه به وضعیت خشکسالی در ایران، به مسائلی مثل افزایش کشت گلخانه ای، مدیریت آبخیزداری، کاهش کشت هندوانه و افزایش کشت گندم برنامه ریزی کند.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۲۳:۳۴    
مدیر زراعت جهاد کشاورزی مازندران سطح زیر کشت گندم در سال زراعی جاری را 60 هزار هکتار عنوان کرد و گفت: برداشت رسمی این محصول از شنبه 12 تیر از زمین های شرق استان آغاز شده است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۲۰:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
خسرو عمرانی در گفت وگو با مهر از پایان برداشت گندم در اراضی کشاورزی استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: سال گذشته 141 هزار تن گندم در استان تولید شده بود که امسال به 65 هزار تن رسیده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
برداشت خوشه های طلایی گندم در شهرستان زرندیه از اوایل تیر آغاز شده و کشاورزان در اوج خوشه چینی وکار برداشت گندم قرار دارند.
زریان   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۱۱:۵۹    
سازمان جهانی صلح از اداره خودگردان کردی در سوریه خواسته است با توجه به کنترل این نهاد بر مناطق حاصلخیز زیر کشت گندم سوریه، مانع فروش و ارسال گندم به سایر مناطق سوریه نشود.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۱۱:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
در سال زارعی جاری بیش از 19 هزار هکتار از مزارع شهرستان نمین به زیر کشت گندم رفته است که از این میزان بیش از 4500 هکتار آن آبی و بالغ بر 14500 هکتار به صورت دیم است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۱۷:۲۶    
همدان- این روزها در حالی کشاورزان مناطق مختلف استان همدان مشغول برداشت محصول گندم هستند که به گفته آنها خشکسالی باعث کاهش 50 درصدی عملکرد کشت گندم شده است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۰۸:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
سیدمهدی میرباقری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در سال زراعی جاری به دلیل خشکسالی، میزان برداشت محصول گندم و جو دیم در این شهرستان بین 40 تا 50 درصد کاهش یافته است. وی سطح زیر کشت گندم دیم این شهرستان را 26 هزار هکتار و جو دیم را چهار هزار [...]
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۲۳:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
پیش از این بارها مسئولان نسبت به کشت برنج تذکر دادند ولی در استان عموما برنج یکی از محصولاتی است که کشت می شود، حال به دلیل مشکلات تنش آبی، و همچنین مشکلات کمبود آب در طول زمان، مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به کشت گندم و ذرت نیز هشدار داده است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۴:۱۰    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی به نقل از مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیرجند گفت: 500 هکتار از اراضی شهرستان بیرجند زیر کشت گندم و جو است که این روز ها کشاورزان مشغول برداشت محصولاتشان هستند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ - ۱۴:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
تسنیم: بیشترین سطح زیر کشت گندم در استان مازندران مربوط به مناطق بهشهر، نکا و گلوگاه است که در سه منطقه جلگه ای، میان بند و کوهستانی کشت و برداشت می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ - ۰۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون فنی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان تایباد گفت: برخلاف تصور عمومی کشت گندم 10 برابر خربزه و هندوانه نیاز به آب دارد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ - ۰۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
غلامرضا مرتضوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: امسال حدود 67 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان سنقر و کلیایی زیر کشت گندم قرار گرفته که از این مقدار 60 هزار هکتار به صورت دیم و هفت هزار نیز به صورت آبی کشت شده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۰۴ - ۱۶:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
زنجان-رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان گفت: بیش از 95 درصد کشت گندم در استان زنجان دیم است و نسبت به سایر استان ها وضعیت بهتری در تولید گندم داریم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۴ - ۱۱:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد گفت: 25 هکتار از اراضی زیر کشت گندم در این شهرستان طعمه حریق شد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۱۳:۰۳    
65درصد کشت گندم شهرستان ارزوئیه رقم دوروم(گندم ماکارونی)است ؛ 3شرکت ماکارونی(تک ماکارون،مانا وجهان )گندم تولیدی کشاورزان را به صورت توافقی خریداری می نمایند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۲۳:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
رضا امیری با اعلام اینکه 65 درصد کشت گندم ارزوئیه رقم دوروم است، گفت: 3 شرکت ماکارونی، گندم تولیدی کشاورزان را توافقی خریداری می کنند.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از تامین و توزیع کودهای کشاورزی پرمصرف مورد نیاز برای 28984 هکتار کشت گندم در مناطق در کوهستانی استان مازندران خبر داد رضا افراسیابی با اعلام این مطلب افزود ...
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۱:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: تاکنون 26 هزار تُن گندم از سطح 15 هزار هکتار مزارع زیر کشت این حصول استراتژیک در مناطق گرمسیری این شهرستان برداشت شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۲۲:۴۵    
اخبارجذاب وپربازدید یکشنبه 30 خردادماه سایت باشگاه خبرنگاران جوان کرمان را ببینید.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۲۰:۰۲    
این روز ها به دلیل عدم رسیدگی مناسب و ادعا های کذب مسوولان هلدینگ باختر مبنی بر رسیدگی لازم به آن با مشکلاتی، چون زیرکشت رفتن 400 کیلومتر از حریم خط لوله در شمال استان خوزستان دست و پنجه نرم می کند!
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از تامین و توزیع کودهای کشاورزی پرمصرف موردنیاز برای 25 هکتار کشت گندم در شهرستان آمل استان مازندران خبرداد. رضا افراسیابی با اعلام این مطلب افزود: ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۴:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
علی دیانتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال زراعی جاری 25 هزار و 500 هکتار از زمین های کشاورزی میاندوآب به کشت گندم اختصاص یافته است که پیش بینی می شود 54 هزار تن محصول از این مزارع برداشت شود. وی افزود: همچنین هشت هزار و 200 هکتار در [...]
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۵:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
نادر صادقی روز چهارشنبه در جلسه خرید گندم در آذربایجان غربی افزود: 90 هزار هکتار از اراضی آبی و 301 هکتار از اراضی دیمی طی سال جاری برای کشت گندم اختصاص یافته که بخشی از تولیدات آنها در سیلوها ذخیره می شود. وی با بیان این که پیش بینی شده 528 هزار تن گندم در طول سال جاری [...]
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۳:۵۱    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از تامین و توزیع 60 تن کود کشاورزی اوره برای کشت محصول زراعی گندم در شهرستان بابل استان مازندران خبر داد رضا افراسیابی با اعلام این مطلب افزود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۹:۱۰    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در کمیته تامین بذر استان گفت : برنامه خرید 10 هزار و 34 تن بذر مورد نیاز جهت کشت گندم آبی و دیم پاییزه مناطق گرمسیری محقق شد .
موج   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون فنی و اجرایی جهاد کشاورزی تربت جام بیان کرد: در سال زراعی جاری سطح زیر کشت گندم این شهرستان به 11 هزار و 600 هکتار رسید، اما کاهش بارندگی، تنش های سرما و رطوبت به 800 هکتار از گندمزار های منطقه خسارت وارد کرد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
حسن کریم زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال زراعی بیش از هفت هزار 500 هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت گندم رفته است. وی افزود: از این میزان سه هزار و200 هکتار به صورت آبی و چهار هزار و 300 هکتار گندم دیمی کشت شده [...]
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۹:۳۶    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز ، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز از پیش بینی برداشت بیش از 2 هزار تن گندم در شهرستان فردیس خبر داد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
500 هکتار از اراضی شهرستان بیرجند زیر کشت گندم و جو است که این روز ها کشاورزان مشغول برداشت محصولاتشان هستند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۰۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مهدی یوسفی جمارانی روز چهارشنبه در جریان بازدید از مراکز دولتی خرید تضمینی گندم به خبرنگار ایرنا گفت: سهم تکلیفی شهرستان پاکدشت در کشت گندم در سال زراعی جاری، پنج هزار و 200 هکتار اعلام شده بود که با تلاش کشاورزان و با افزایش 300 هکتاری، امسال پنج هزار و 500 هکتار از اراضی پاکدشت [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۲۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
پیش بینی می شود در سال زراعی جاری از سطح 109 هزار هکتار مزارع زیر کشت گندم در شهرستان کرمانشاه، 163 هزار تن محصول برداشت شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۹:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تفتان گفت: در فصل کشت پاییزه سال زراعی جاری ، 2 هزار و 200 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به زیر کشت گندم رفته است.
کلام تازه   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
کلام تازه | مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چناران بیان کرد: با توجه به اینکه گندم جزء محصولات اساسی کشاورزی می باشد تولید آن اهمیت خاصی دارد، ولی متاسفانه در سال جاری 33 درصد سطح زیر کشت گندم و جو بدلیل سرمازدگی و خشکسالی بصورت علوفه سبز برداشت گردید .
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۳:۳۶    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سیستان و بلوچستان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاش اعلام نمود در فصل کشت پاییزه سال زراعی 99-1400دوهزار و 850هکتار از اراضی کشاوری شهرستان به زیر کشت گندم رفته است وی اشاره نمود که صدور 3000تن انواع کودهای اصلی بین کشاورزان توزیع شده است و تا ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۱:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی زهک گفت: در سال زراعی جاری با بهره گیری از طرح آبرسانی دشت سیستان ،کشاورزان زهک 12 هزار و 273 هکتار از زمین های کشاورزی خود را به کشت غلات شامل گندم و جو اختصاص دادند.
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۲۲:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
گرازها شبانه حصار سیم خاردار و یا فنس های فلزی باغ ها را تخریب کرده و باغداران از بیم حمله گرازها قادر به ادامه فعالیت روزانه و و شبانه برای آبیاری مزارع و باغ ها نیستند.
سفیر افلاک   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۰:۲۵    
بهمنی گفت: امسال به دلیل خشکسالی تولید گندم در شهرستان ازنا 50 درصد کاهش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۰۹:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان ورامین گفت: در سال زراعی جاری، 13 هزار هکتار از اراضی کشاورزی ورامین زیر کشت گندم رفته است که پیش بینی می شود بیش از 80 هزار هکتار محصول از این اراضی برداشت شود.