دوشنبه ۲۰ مردادساعت ۲۰:۰۷Aug 2020 10

جدیدترین‌های «عضو هیئت علمی»

 
عضو هیئت علمی دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی شهید بهشتی گفت: 60 درصد بیمارانی که در آی سی یو بستری می شوند دچار سوءتغذیه هستند.
نسیم   ۳ ساعت پیش    
نسیم آنلاین ؛ ساحل عباسی: بحث تفکیک وزارت بازرگانی از صمت یک بار دیگر مطرح شده است، اما این مسئله همچنان سؤال است در بحبوحه ای از مشکلات کشور که کمر بسیاری از مردم را در تأمین معیشت حداقلی شکسته چه اصراری بر تفکیک در وزارت صمت وجود دارد و آیا اصلاً تفکیک راهبرد درستی است؟ آلبرت بغزیان اقتصاددان و ...
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو هیئت علمی پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی – فرهنگی گفت: مرحله نخست فعالیت های میدانی پروژه ساماندهی کالبدی و اطلاعاتی بقایای پارچه های کربونیزه به دست آمده از اولین کاوش های علمی باستان شناسی انجام گرفته در تخت جمشید با جداسازی 219 قطعه از بقایای این پارچه ها به پایان رسید.
پرس شیعه   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نسبت ایران و لبنان صرفاً در حزب الله و امل خلاصه نمی شود بل در سنت حکمی و فلسفی شیعی و نقش بی بدیل ائمه اهل البیت است که به درازنای تاریخ بین ما مشترکات واحدی برساخته است. ...
جهانی پرس   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
دکتر سوسن صفاوردی: اشکارترین تبعیض ها عدم همسانی حقوق اساتید این دانشگاه غیر انتفاعی با دولتی است که در سال 99 برای دانشگاه دولتی درصد حقوق اختلاف فاحش تا صد را نشان میدهد، مطلبی که در نامه سرگشاده جمعی از اساتید خراسان رضوی به رهبری نیز به شکایت برده شده است و ذیل یک جدول ...
مخاطبان رادیو گفت وگو دوشنبه 20 مرداد، برنامه گفت وگوی فرهنگی را با موضوع کرونا و سرانه مطالعه در جهان می شنوند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه گفت وگوی فرهنگی امروز، دکتر کاظم حافظیان رضوی، رئیس هیئت مدیره انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران و دکتر محسن حاجی زین العابدینی ...
محققان پژوهشگاه مواد و انرژی معادن جدید را شناسایی کرده و جهت تعیین کاربرد آن، این مواد را مورد بررسی و آزمایش قرار می دهند.
ایکنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه مفید و همکار مرحوم سیدعباس موسویان اظهار کرد: وی خود را وقف خدمت به جامعه علمی و نظام مالی اسلامی کرده بود و در این راه، خستگی نمی شناخت ...
روزنامه سپهر   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر : عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره): بدون توحید در ربوبیت تشریعی و تحقق اراده الهی از طریق سلسله امامت، توحید کامل برای انسان محقق شدنی نیست. ...
ایکنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی(ص) در تشریح راهکار تحول در قرآن در ساحات مختلف زندگی بشری به ذکر نمونه هایی از آموزه های گسترده قرآن در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی پرداخت و اظهار کرد: قرآن برای تحول ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۰۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیئت علمی پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: انسان ها فرهنگ را برای زندگیِ بهتر خود به وجود می آورند. فرهنگ باعث می شود که بتوانیم زندگی اجتماعی تری داشته باشیم؛ انتظار داریم هرچه جلوتر می رویم، انسان ها با ابداعات و خلاقیت هایشان وضعیت زندگی خود را بهتر کنند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۲۲:۲۰    
حوزه/ عضو هیئت علمی دانشکده شهید محلاتی تصریح کرد: ساماندهی مطلوب فضای مجازی باید جزو اولویت های مسئولان کشور باشد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۷:۰۸    
به گفته عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران گشایش باید خارجی باشد یعنی موضوعی که بتواند منابع ارزی بیشتری را تامین کند و بازار صادراتی بزرگتری را برای ما فراهم سازد و امکان واردات قطعات خاصی را برای ما فراهم کند یا ظرفیت تولید ما را پر کند به این موضوعات می توان عنوان گشایش در صنعت اطلاق کرد.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۵:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری کُردپرس، رحمت صادقی اظهار داشت: فدراسیون سرآمدان علمی ایران تحت حمایت و مدیریت معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، تعداد 100 نفر از محققان کشور را در سال 1399 به عنوان سرآمد علمی انتخاب کرده است . ...
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۵:۱۹   + ۲۵ سایت دیگر  
به گزارش سپید، محمد آسایی در نامه ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نتایج نظرسنجی میزان رضایت افرادی که به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری یا در منزل مراقبت شده اند را اعلام کرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشکده تغذیه دانشگاه شهید بهشتی برخی نکات تغذیه ای برای تقویت سیستم ایمنی در دوران کرونا را تشریح کرد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۲:۴۰    
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب گفت: ابزارهای آموزشی نیز در آموزش های آنلاین تقویت شده و اکنون شاهد زیر سوال رفتن کارکردهای دانشگاه نسل اول هستیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا (س) با اشاره به اینکه باید بپذیریم که مشکلات فعلی کشور با اقدامات محدود به هیچ وجه حل نخواهد شد، ادامه داد: بی شک رفع مشکلات نیازمند راهکارها و اصلاحات ساختاری است؛ این در حالی است که تغییر یکسری متغیرهای محدود نمی تواند گشایش جدی در اقتصاد کشور ایجاد کند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۰۹:۵۵    
به مناسبت عید غدیر خم، ویژه برنامه سایه روشن به همت فرهنگسرای اندیشه با کارشناسی محمدحسین رجبی دوانی، عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) و اجرای سیدامیر حسینی به صورت زنده برگزار و از صفحه اینستاگرام این فرهنگسرا پخش شد ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۲۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
محمد فاضلی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در کانال تلگرامی خود نوشت: علی (ع) پس از بازگشت از جنگ صفین به تاریخ 20 جمادی الاول سال 37 هجری در وصیت نامه ای اقتصادی به فرزندش حسن بن علی می نویسد: ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۷:۲۵    
عضو هیئت علمی پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی با تشریح حقوق سه گانه انسان با خود، خدا و دیگران گفت: امام علی(ع) حق را نخ تسبیح و مایه استواری جامعه می دانند که بدون آن جامعه زوال می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه در نوشته ای تصریح می کند که در زمان حیات پیامبر نزول آیه تبلیغ درباره ولایت امیرالمؤمنین به حدی شهرت داشته که صحابه عبارت علی مولای مؤمنان است را در ضمن قرائت آیه بیان می کرده اند.
آنا / پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۴:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
کتاب حرف های یواشکی؛ مهارت های تربیت جنسی فرزندان با رویکرد روانشناسی اسلامی به قلم حجت الاسلام رضا مهکام، امشب در برنامه چراغ مطالعه نقد و بررسی می شود.
هرمز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۲:۰۲    
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد شهرستان حاجی آباد گفت:به دلیل اهمیت عید غدیر به عنوان بزرگ ترین و مهم ترین اعیاد اسلامی است که آداب بی شماری برای آن بیان شده است،
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: الگوهای خوبی در توسعه ورزش همگانی در کشورهای توسعه یافته وجود دارد که ما می توانیم بخشی از آن را در کشور پیاده کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه خوی گفت: پویش مباهله در فضای مجازی در آذربایجان غربی به همت موسسه عترت بوتراب برگزار می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۰۹:۱۶    
محسن معارفی، عضو هیئت علمی جامعة المصطفی(ص) العالمیه، اظهار کرد: غدیر در عرصه بین الملل به معنای جشنواره عشق و محبت به امیرالمؤمنین(ع) به عنوان سرسلسله جنبان محبت به اهل بیت(ع) است و باید از این فرصت برای ایجاد شوری آگاهانه در میان علاقه مندان و محبان امیرالمؤمنین(ع) بهره ببریم.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۰۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه یزد گفت: نوع تاب آوری با توجه به ویژگی های جغرافیایی، اقتصادی، فرهنگی و محیط زیستی آن با سایر شهرها متفاوت خواهد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۲۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد رشت عید غدیر را روز امام زمان (عج) و توجه به مهدویت معرفی کرد و گفت: ولایت و نبوت دو رکن مهم در جامع اسلامی هستند که در روز عید غدیر این دو حلقه مهم به یکدیگر متصل شده است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/باید دائم در جامعه و صحنه های اجتماعی از معارف حضرت علی(ع) سخن گفته می شد، ولی این کار صورت نگرفت و برای همین نتوانسته ایم غدیر را درست و صحیح به مردم بشناسانیم و این خود خسارت بزرگ است که در جامعه اسلامی وجود دارد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۷:۲۰    
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تصریح کرد: یکی از شاخصه های بسیار مهم خبرنگار انقلابی، احساس مسئولیت داشتن در قبال نظام و انقلاب اسلامی است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۱:۴۴    
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه امام صادق(ع) گفت: خبرنگار انقلابی مجاهدت در جبهه رسانه ای را رسالت اصلی خود می داند.
اصلاحات نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۰:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
واکنش کشورهای مختلف برای مقابله با این ویروس از ابتدا متفاوت بود، اما حالا بعد از گذشت 6 ماه بسیاری از کشورها به تجربیات مفیدی دست پیدا کرده اند که اشتراک این تجربیات می تواند به کاهش آمار ابتلا و فوت بر اثر بیماری کووید19 کمک کند. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۰۸:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام خانمحمدی گفت: مهمترین رسالت رسانه دینی اطلاع رسانی صحیح و پرهیز از باطل، صادق بودن، هدایت کردن، ارشاد و سعادت جامعه است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۰۰:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی العالمیه تقویت مبانی معرفتی برای پاسخ به شبهات مرتبط با غدیر توسط طلاب را خواستار شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
کتاب مفهومی تئوری الاستیسیته نوشته موراکامی توسط عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز ترجمه و منتشر شد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز در سی و یکمین قسمت از برنامه متن و حاشیه به سراغ گذشت 7 سال از ابلاغ سند دانشگاه اسلامی رفتیم ، در ادامه به حضور جهادی دانشجویان در چندین بیمارستان برای مبارزه با کرونا پرداختیم و در آخر به سراغ کشف درمان بیماری صرع توسط عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد مرند رفتیم.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۳:۴۱    
24 عضو هیئت علمی دانشگاه ییل می گویند تمرکز مجدد روی هیدروکسی کلروکین علاوه بر اتلاف زمان موجب به خطر افتادن جان انسان ها می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۲:۱۲    
در آستانه عید سعید غدیر ماجرای نگارش یکی از معتبرترین کتاب های تبین حقانیت ولایت امیرالمومنین را از دکتر محمدعلی مهدوی راد، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، جویا شدیم. همچنین نگاهی انداخته ایم به زوای مختلف تالیف این اثر ویژه و امتیازش نسبت به آثار مشابه.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان به خواص مختلف هسته خرما از جمله خاصیت سنگ شکنی و دفع سنگ های کلیوی اشاره کرد.
رهیافته   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) با بیان اینکه ائمه(ع) در حقیقت هدایتگرند، اظهار کرد: امام هادی(ع) در برهه ای از زمان زندگی می کردند که دستگاه حکومت سختگیری شدیدتری در برابر ائمه(ع) داشت ...
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان گفت: کمک مومنانه لبیکی به تاکیدات مستمر مقام معظم رهبری که به دولتمردان گوشزد می کنند که به فکر معیشت و زندگی مردم پایین دست باشند، است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۰۹:۰۵    
حوزه/ عضو هیئت علمی مؤسسه حکمت و فلسفه ایران بر ضرورت بازخوانی جریان و جنایت منافقین برای نسل جدید تاکید کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۰۰:۳۶   + ۳۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، تهران و 17 استان کشور را در خطر بالای فرو نشست زمین اعلام کرد و گفت: علت این فرونشست خشکسالی های ممتد چندین ساله در کشور و استحصال بی رویه آب های زیرزمینی است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۲۰:۴۵    
عضو هیئت علمی گروه مدیریت دولتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال گفت: تفاوت در سبک های رهبری به علت تفاوت در دیدگاه های مدیران در باب رهبری سازمانی است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۲۰:۳۵    
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تنها دو وزارتخانه بهداشت و آموزش و پرورش بیشترین نیروی خانم را دارند که میزان آن حدود 32 درصد است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۲۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان گفت: در خانم های جوانی که شرایط ازدواج را ندارند، یا به خاطر تحصیلات یا شغل امکان بچه دار شدن ندارند و یا خانمی که درگیر مسائل سرطان شده، می توان اقدام به فریز کردن تخمک کرد تا در آینده نیازی به تخمک اهدایی نباشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان گفت: ما خوشبختانه از نظر تکنیک های درمان ناباروری هم پای کشورهای پیشرفته هستیم. البته ممکن است مشکلاتی مثل ورود دارو داشته باشیم ولی از نظر تکنیک های درمانی عقب نیستیم و می توانیم با آن ها رقابت کنیم.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام جهانگیری، مبلغ و پژوهشگر بین المللی اسلامی در نشست ظرفیت های تبلیغ و ترویج قرآن در عرصه بین الملل گفت: بیشترین تولیدات ما در حوزه علوم اسلامی است، اما صادرات آکادمیک نداریم و این موضوع نشان می دهد که عرصه پژوهش بین الملل در حوزه قرآن را درک نکرده ایم.