شنبه ۰۴ بهمنساعت ۱۵:۵۷Jan 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازار مسکن»

روزنامه کسب و کار   ۱۶ دقیقه پیش    
کسب و کار نیوز- پس از شکست طرح حذف قیمت ها از سایت ها و اپلیکیشن ها، قیمت خودرو و مسکن به سایت ها بازگشت و گزارش های منتشر شده نشان می دهد با ورود قیمت ها شاهد ریزش محسوس در بازار مسکن و خودرو هستیم ...
صدا نیوز   ۵۷ دقیقه پیش   + ۵ سایت دیگر  
بازار در شرایطی که حباب ها در بازار سرمایه، بازار طلا، بازار خودرو و بازار ارز تخلیه شده و آغاز به کار جو بایدن در آمریکا هم شرایط جدیدی را برای اقتصاد ایران به ارمغان آورده، می توان پیش بینی کرد که حباب قیمتی در بازار مسکن ایران هم به زودی تخلیه خواهد شد. ...
مردم نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
مردم نبوز: بازار اجاره مسکن در ماه های اخیر از یک سو به دلیل کمبود واحدهای قابل عرضه و از سوی دیگر به دلیل پایین بودن ارزش خالص دریافتی اجاره بها نسبت به ارزش ملک (P/E) که سبب می شود تا خالی نگه داشتن ملک نسبت به اجاره دادن آن، به صرفه تر شود، با افزایش شدید اجاره بها مواجه شود. ...
خانه ملت   ۵ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با تصویب قانون مالیات بر خانه های خالی و اراده جدی مجلس برای مدیریت بازار مسکن عرضه خانه به بازار 30 درصد افزایش داشته است که این خود عاملی برای کنترل قیمت مسکن و کاهش نرخ اجاره بها بود.
هفته پیش رو، روزهای مهمی در بازار دارایی های کشور است. پس از ریزش قیمت در بازار ارز و سکه و البته تعدیل قیمت ها در بازار سهام، حالا بخش تقاضا در حوزه مسکن در انتظار کشف کف قیمتی است.
اقتصاد آنلاین / نامه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۲۳:۵۹   + ۲۴ سایت دیگر  
با کاهش نرخ ارز در آبان ماه، بازار مسکن دستخوش تغییرات مشهودی شده که دامنه آن تا ماه جاری تیز ادامه یافته و سبب کاهش قیمت ها و میزان معاملات شده است.
روند بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۷:۳۵   + ۲۶ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در بازدید از پروژه های مسکن مهر پرند گفت: پایان امسال آخرین مهلت پیمانکاران برای اتمام مسکن مهر کشور بوده و فاز 8 و 9 پرند تا پایان بهمن به اتمام می رسد. ...
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: برخی از کارشناسان حوزه مسکن معتقدند ، افزایش قیمت مسکن به شکلی که در سال های گذشته داشتیم،بسیار احتمال ضعیفی است و به نظر می رسد بازارها دوره رشدهای شدید نرخ ها را پشت سر گذاشته اند و از این به بعد با بازارها مواجه خواهیم بود که تعادل بهتری درآن برقرار است و قیمت ها نمی توانند نوسان ...
فرارو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۴:۴۷    
فرارو- وزیر راه و شهرسازی ضمن مخالفت شدید با بازگشت قیمت مسکن به آگهی سایت ها، گفت: این کار باعث التهاب آفرینی در بازار مسکن می شود. محمد اسلامی اظهار کرد: از دادستانی درخواست کردیم که از درج قیمت در آگهی های فروش مسکن سایت های اینترنتی جلوگیری کند ...
روند بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۲۳:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
این روزها هزینه رهن و اجاره آپارتمان های60 تا 70 متری در محله ها و مناطق مختلف پایخت باید بین 200 هزار تومان تا 4.5 میلیون بابت اجاره ماهانه بپردازید. به گزارش روند بازار به نقل از خبرآنلاین ، برای رهن و اجاره متوسط متراژهای پایتخت باید بین 40 تا 400 میلیون تومان بابت رهن، در نظر بگیرید. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۴:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
در حالیکه این روزها روند ساخت و ساز به دلیل افزایش قیمت نهاده های تولید مسکن با سختی های خاص خود همراه شده برخی کارشناسان و فعالان مسکن بر این باور هستند که افزایش سقف وام مسکن در بخش ساخت و عرضه می تواند راهگشای این روزهای بازار مسکن باشد.
اقتصاد آنلاین / فرادید   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۰:۵۷   + ۱۷ سایت دیگر  
شتاب اجاره بهای مسکن در پایتخت به صفر رسید. تحقیقات میدانی درباره بازتاب ریزش ها در بازار اجاره مسکن نشان می دهد در فصل ریزش بازارها و درحالی که بازارهای موازی مسکن و از جمله بازار معاملات خرید و فروش مسکن با کاهش نرخ مواجه شده اند، بازار اجاره نیز به این تغییرات واکنش نشان داده است.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
از ابتدای امسال تا پایان دی بیشترین بازدهی مربوط به بورس با 124 درصد رشد و کمترین بازدهی مربوط به بازار مسکن بود که 27 درصد رشد کرد. اما خودرو توانست جایگاه فلزات طلایی را رده دوم جدول بازدهی 10 ماه بگیرد و عنوان دومین بازار سودده را کسب کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی کارشناس امور اقتصادی با تحلیل وضعیت گذشته بازار مسکن در کشورمان، به تحلیل و پیش بینی وضعیت آن برای سال های آتی پرداخت.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۹:۰۳    
در اولین ماه زمستان دو بازار مسکن و کالای بادوام ( خودرو و لوازم خانگی) بر خلاف سایر بازارهای مالی موفق به ثبت بازدهی مثبت شدند.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
بررسی آمار مربوط به بازار مسکن پایتخت طی 20 سال گذشته حکایت از آن دارد که متوسط قیمت مسکن برای هر مترمربع در این مدت، 117 برابر شده و زمان انتظار برای خرید مسکن هم از 25 سال در سال 79 به 71 سال در سالجاری رسیده است.
روند بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۱:۲۰   + ۲۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: 100 درصد هزینه صدور پروانه در بافت های فرسوده برای متقاضیان رایگان شده است. به گزارش روند بازار مسکن به نقل از مهر ، مهدی عبوری در حاشیه بازدید از پروژه های بازآفرینی شهری کاشان با بیان اینکه 350 محله در کشور در حال بازآفرینی است، گفت: احداث مدرسه ...
برترین ها / همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۷:۴۴   + ۴۲ سایت دیگر  
روزنامه همشهری: مشاوران املاک می گویند با فروکش کردن تورم انتظاری، بازار مسکن با شرایطی بدتر از بازارهای ارز، طلا و خودرو مواجه شده و اصلا خریداری ندارد. ...
وضعیت قیمت پیشنهادی فایل های عرضه شده به بازار مسکن مناطق 22 گانه پایتخت در اولین روز بهمن ماه بررسی شد.
اقتصاد آنلاین / می متالز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
دادوستد املاک و اموال غیرمنقول در بورس کالا به معنی ایجاد روزنه ای از امید برای حضور بازار سنتی مسکن در بازار سرمایه است که مهم ترین پتانسیل آن تامین مالی و سهولت سرمایه گذاری به کمک اوراق بهادار و نهایتا پوشش ریسک نوسان نرخ املاک، مصالح ساختمانی و حتی زمین خواهد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه با اشاره به مشکلات حوزه مسکن گفت: برخی مدیران کشور با وعده، کم کاری و ناکارآمدی موجب رواج اقتصاد دلالی و سوداگری بازار مسکن شده اند و آن را به شدت به کالای سرمایه ای تبدیل کرده اند.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
اظهارات یک کارشناس در خصوص آشفتگی بازار مسکن سوژده داغ رسانه ها شد.
بازار مسکن در پرمعامله ترین مناطق شهر تهران به استناد اظهارات واسطه های ملکی و همچنین مشاهده های میدانی مورد بررسی قرار گرفت.
سازه نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۷:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه بازار سرمایه همانند مسکن تابع رکود نیست و بر اساس شرایط تجارت و سرمایه گذاری، بالا و پایین می شود گفت: بعید است پس از انتخابات ریاست جمهوری تغییر محسوسی در حوزه معاملات و قیمت مسکن رخ دهد و افت 1 تا 2 درصد نرخها به معنای کاهش قیمت ملک نیست بلکه به معنای کاهش ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۴:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: حباب بازان ملکی ترفند جدیدی برای جلوگیری از تخلیه حباب قیمت مسکن به کار بستند. موج سوار های ملکی و سفته بازانی که بازار مسکن در فاز پساجهش (طی یکی دو ماه اخیر) برای آن ها به بهشت سرمایه گذاری تبدیل شده بود و رفتار آن ها منجر به حباب سازی گسترده در بازار ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۲:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
نتیجه بررسی های میدانی از وضعیت بازار مسکن در مناطق واقع در مرز دو نیمه شمال و جنوب تهران حاکی از کاهش نسبی نرخ در این مناطق است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۲:۳۷    
نزدیک به یک ماه است نمودار قیمت مسکن، نشان دهنده ثبات نسبی شرایط در بازار مسکن بوده که شائبه های افزایش تعداد ساخت و ساز و رونق معاملات مسکن را، نقل محافل کارشناسان و مدیران این بخش کرده است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۱:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به عرضه 2 میلیون خانه به بازار با طرح مالیات بر خانه های خالی، تداوم کاهش قیمت مسکن را در گروی همکاری دولت برای کاهش قیمت مصالح ساختمانی دانست.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی تبیان درباره اقتصاد گله ای و آثار مخرب آن نوشت: ایرانی ها بعد از بازار مسکن و خودرو و بورس پولشون رو وارد چه بازاری می کنن؟ بیت کوین مقصد بعدی پول های ایرانه؟ مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند. فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4 دانلود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
در سکوت تلخ حاشیه شهر، تحصیل در مناطق صعب العبور، ترمز بازار کشیده شد، تنش در بازار مسکن با آگهی های تقلبی، هدیه هزار لانه به پرندگان منطقه هشت، ریز تخلفات بورس و یک دقیقه صحن علنی مجلس 33 میلیون؛ از عناوین اصلی روزنامه های صبح امروز اصفهان است.
بررسی قیمت ها در بازار خرید و فروش مسکن در مناطق واقع در مرز دو نیمه شمال و جنوب تهران از یک تغییر نسبت به حدود یک ماه گذشته حکایت دارد.
اسم رمز حباب بازان ملکی برای منحرف کردن بازار مسکن از مسیر ریزش قیمت، لو رفت. بررسی ها در بازار ملک نشان می دهد تنها گروه برنده عصر جهش قیمت - سفته بازها - اکنون برای به هم زدن معادله جدید به دنبال القای پایان فاز پساجهش با خریدهای شب عید است.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۸:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
نصف جهان: مصطفی قلی خسروی، رییس اتحادیه مشاوران املاک در پاسخ به این سوال که آیا جذابیت بازار مسکن همانند سایر بازارهای موازی برای دلالان از بین رفته یا خیر، گفت: باید توجه داشت که دلال با مشاوران املاک متفاوت هستند؛ کار مشاور املاک ...
رادیو سهام   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۵:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار مسکن می گوید: مسکن دیگر افزایش قیمت کاذب ندارد و پیش بینی می شود بهای مسکن در دو ماهه پایان سال به دلیل افزایش میزان تقاضا بین 10 تا 15 درصد رشد داشته باشد.
اقتصاد آنلاین / دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۸:۵۹   + ۱۹ سایت دیگر  
بازار آپارتمان های بزرگ متراژ در پایتخت هرچند تقاضای مشتریان خاص خود را دارد اما با یک تغییر مواجه است.
شهر فردا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۲:۳۴   + ۱۳ سایت دیگر  
نارسایی تولیدمسکن،عدم تناسب میان عرضه و تقاضای مسکن و افزایش تقاضا نسبت به عرضه به ویژه درشهرهای بزرگ،وجود تقاضاهای کاذب برای ملک به خاطر حفظ ارزش اندوخته هادر شرایط تورم افسارگسیخته دلالی و عدم شفافیت آمار و اطلاعات زمین و املاک،مهم ترین عوامل افزایش قیمت مسکن ومانع توسعه اقتصادی واجتماعی کشور است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۱:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
تصویب طرح جهش تولید و تامین مسکن با هدایت 25 درصد از منابع داخلی بانکی به حوزه ساخت واحدهای مسکونی زمینه اشتغال 1.5 میلیون نفری، رونق 137 فعالیت اقتصادی، هدایت تسهیلات به بخش مولد اقصاد و سر و سامان گرفتن بازار مسکن را به دنبال دارد.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۱:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
فعالان بازار معاملات خرید و فروش مسکن یک توصیه مهم خطاب به متقاضیان خرید مسکن به خصوص خانه اولی ها ارائه کردند.
تلنگر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
کاهش انتظارات تورمی به دنبال تثبیت قیمت در بازارهای موازی از جمله طلا رخ داده است. همچنین تحولات سیاسی بین المللی بازارهای مختلف از جمله بازار مسکن را تحت تاثیر قرار داده، به طوریکه در دو ماه گذشته شاهد کاهش تورم در بازار مسکن بوده ایم.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۸:۵۰   + ۵۱ سایت دیگر  
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی اوایل آبان ماه امسال از منتفی شدن افزایش مجدد تسهیلات خرید مسکن خبر داد و گفت: افزایش تسهیلات خرید مسکن، به التهاب بازار مسکن دامن می زند. ...
کاماپرس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۸:۴۵    
گزارش ها از بازار املاک حکایت از آن دارد که روند رکودی بازار مسکن در بازار املاک تجاری نیز مشاهده می شود به گونه ای که متقاضیان خرید مغازه و ملک تجاری به شدت کاهش یافته و رشد قیمت ها نیز در این بازار متوقف شده است. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
بدهی دولت روحانی به صندوق توسعه ملی به دوش دولت بعد افتاد، قیمتسازی مانع شفاف سازی در بازار مسکن و معمای ارز در بودجه 1400، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها هستند.
تیتر20   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۶:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
در 10 ماهی که از سال جاری می گذرد بورس با اختلاف معناداری نسبت به دیگر بازارهای مالی سوددهی بالاتری داشته و در مقابل بازار مسکن کمترین رشد را تجربه کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۶:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
در حالی حدود 6 ماه از رونمایی طرح جهش تولید و تامین مسکن مجلس می گذرد که قرار است این طرح برای ساماندهی بازار مسکن فردا 29 دیماه در صحن علنی مجلس مطرح شود.
روند بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۵:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
بازگشت نرخ ها به آگهی مجازی خرید و فروش مسکن سبب واکنش مخالفان و موافقان شده است. در ادامه پیش بینی یک کارشناس از وضع ملک در ماه های آینده را بخوانید. ...
خبرگزاری ایسنا: یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه درج قیمتهای کاذب در سایتها می تواند در بازار اختلال ایجاد کند گفت: با حذف قیمتها به عنوان یکی از عوامل برهم زننده کنترل بازار مسکن، قیمتها در یک فرآیند منطقی قرار گرفته بود و بازگشت نرخها می تواند این نظم را بر هم بزند. ...
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۴:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
چند روزی است که قیمت های مسکن و خودرو مجدد به سایت های خرید و فروش بازگشته اما این امر مخالفان و موافقانی دارد.