یکشنبه ۱۷ اسفندساعت ۱۱:۵۲Mar 2021 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کلزا»

ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۷:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس سازمان جهادکشاورزی خوزستان گفت:شرکت های روغن کشی نوید خلیج فارس ، ماهیدشت ، گچساران و اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان به عنوان خریداران تضمینی و قراردادی دانه روغنی کلزا در خوزستان مشخص شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۷:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت های کشاورزی شهرستان تبریز، گفت: بیش از 45 درصد سطح زیرکشت کلزا در استان، مربوط به شهرستان تبریز است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مسئول دانه های روغنی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه گل های مزرعه کلزا برای زنبورهای عسل جذاب هستند، گفت: این وضوع موجب افزایش کمی و کیفی محصول عسل می شود.
بسیج   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۸:۳۶    
ایرانشهر-دستیابی به حداکثر عملکرد در واحد سطح و توسعه کشت دانه روغنی کلزا در تناوب با گندم و جو به منظور خود اتکایی در تولید روغن و افزایش حاصلخیزی خاک حائز اهمیت است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۸:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
خدرایی، معاون طرح دانه های روغنی وزارت کشاورزی گفت: تولید 400 هزار تن کلزا در سال جاری هدفگذاری شده است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۳:۳۷   + ۲۰ سایت دیگر  
تولید 400 هزار تن کلزا در سال جاری هدفگذاری شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، معاون طرح دانه های روغنی وزارتخانه در گفت و گو با خبرنگار ما با اعلام این مطلب درباره روند کشت کلزا در پاییز امسال اظهار داشت: در پاییز سال جاری 223 هزار هکتار کلزا کشت شده که 201 هزار هکتار آن ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر زراعت جهادکشاورزی لرستان از افزایش نرخ های خرید تضمینی محصولات زراعی طی سال آینده خبر داد و گفت: اگرچه برخی نرخ ها دیرهنگام از سوی دولت اعلام شد، با این وجود شاهد افزایش محسوس نرخ تضمینی محصولاتی همچون کلزا و چغندرقند هستیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
دانه های روغنی مانند کلزا و کنجد حکم ثروتی پنهان و سحرآمیز را دارند که مردم ایلام می توانند با آن اقتصاد خود را نجات دهند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۷:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
ساری- عضو شورای قیمت گذاری و سیاست های حمایت از محصولات کشاورزی با اشاره به تعیین قیمت سه محصول اساسی کشاورزی گفت: افزایش قیمت محصولات انگیزه کشاورزان را برای جهش تولید بیشتر می کند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۳:۴۴    
مدیرحفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان از پایان مبارزه شیمیایی با علف های هرز مزارع کلزا در این استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
کشاورزان کلزاکار برای مبارزه با آفت شته مومی که یکی از آفات مهم کلزا محسوب می شود با مشورت کارشناسان نسبت به سم پاشی مزارعشان اقدام کنند.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز ، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز از مقام دومی شهرستان ساوجبلاغ در کشت و تولید کلزا در البرز خبر داد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون فنی طرح گندم کشور گفت: قیمت خرید تضمینی چغندر قند مشخص شده است، در هفته جاری نیز قیمت خرید گندم و کلزا از کشاورزان نیز تعیین و اطلاع کشاورزان می رسد، باتوجه به افزایش قیمت نهاده ها باید قیمت نهایی محصول نیز افزایش پیدا کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۸:۳۰    
ایسنا/گلستان رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی جهاد کشاورزی گلستان گفت: برآورد می شود که تنش خشکی که در سال زراعی جاری اتفاق افتاده باعث کاهش حدود 20 درصدی عملکرد کلزا در مزارع دیم گلستان شده باشد.
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
یکی از گیاهان دانه روغنی مهم در مناطق معتدل گیاه کلزا است که دارای طیف نسبتاً وسیعی از سازگاری اقلیمی است.روغن کلزا به علت دارا بودن اسیدهای چرب اشباع نشده و فاقد کلسترول از کیفیت تغذیه ای بالایی برخوردار می باشد.در مازندران چند سالی است که به کشت کلزا توجه ویژه ای میشود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان یک عضو هیأت علمی و محقق بخش تحقیقات گیاه پزشکی مرکز تحقیقات لرستان گفت: همزمان با افزایش کشت کلزا توسط کشاورزان بیماری های این گیاه نیز افزایش یافته که لازم است کشاورزان با آن ها آشنا باشند.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۱۶    
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: برداشت مجموع محصولات گندم، کلزا و جو بزرگترین فعالیت اقتصادی کشور در بخش کشاورزی است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۳۱    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر استان سمنان بیان کردند،1980 هکتار از اراضی استان سمنان زیر کشت کلزا می باشد که نشان از افزایش سطح زیر کشت دانه های روغنی در سطح استان می باشد مهندس افضلی با اعلام این مطلب افزودند: ...
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۱:۲۱    
در طول سال های اخیر تولید دانه های روغنی به دلیل خصوصیات مطلوب مورد توجه سیاست گذاران بخش کشاورزی قرار گرفته است چرا که استفاده از کلزا می تواند عمدتا در تولید روغن خوراکی مورد استفاده قرار گیرد.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۱:۵۰    
گزارش میدانی خبرنگار همشهری نشان می دهد این روزها از توزیع روغن نباتی جامد یا برخی انواع روغن مانند کلزا و ذرت در فروشگاه ها خبری نیست. کمبود روغن نباتی باعث افزایش شدید قیمت آن در خرده فروشی ها شده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
با تلاش ماموران بیش از 25 تن روغن سویا و کلزا به ارزش 6 میلیارد که به صورت غیر قانونی در یک انبار حاشیه شهر مشهد احتکار شده بود کشف و ضبط شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۷:۳۸    
سلمان زاده گفت: 22 هزار هکتار اراضی کلزا در هشت شهرستان استان گلستان مورد حمایت ستاد اجرایی فرمان امام (رحمه الله) قرار دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۵:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مشاور رییس سازمان جهادکشاورزی خوزستان پیش بینی کرد در سال جهش تولید ، برداشت دانه روغنی کلزا در خوزستان در سال زراعی 1400- 1399 با افزایش 60درصدی نسبت به سال زراعی قبل به 110هزار تن برسد.
کلام تازه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۲۹    
کلام تازه | کارشناسان استان از مزارع کلزا شهرستان بازدید و میزان سرمازدگی مزارع این شهرستان را مورد بررسی قرار دادند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
هفته گذشته در جلسه شورای تعیین نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی قیمت خرید چغندرقند تعیین شد. این هفته تعیین نرخ خرید تضمینی این محصول در دستور کار قرار گرفت چراکه حداکثر 20 روز تا آغاز برداشت دانه روغنی کلزا باقی مانده است. قرار بر این شد، در جلسه هفته آینده شورا نرخ قطعی این محصول اعلام شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
زنجان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان گفت: تامین کودشیمیایی 30 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و در خصوص تامین کود ازته برای گندم و کلزا مشکلی در استان زنجان نداریم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۱:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
تبریز- رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی گفت:200هکتار از اراضی مایان تحت عنوان کشاورزی قراردادی سهم بری دانش ازتولید قرار گرفت که افزایش خوبی در این زمینه داشتیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۱۱    
رئیس تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مشهد گفت: مشهد قطب تولید سه محصول گندم، جو و کلزا است. تولید این محصولات در خودکفایی و امنیت غذایی بسیار مؤثر است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - مدیر جهادکشاورزی گنبدکاووس گفت: کاهش 30 تا 40 درصدی بارش باران در گنبدکاووس به ویژه نواحی شمالی و مرزی این شهرستان در سال آبی جاری، روند رشد مزارع گندم، جو و کلزا را با مشکل مواجه کرده و در این شرایط کشاورزان نگران بروز خشکسالی هستند.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۳۴    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از انعقاد اولین قرارداد خرید توافقی کلزا در قالب کشاورزی قراردادی در شهرستان مرند خبر داد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۳۳    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران ازتامین و توزیع 25 تن کود کشاورزی از نوع اوره در شهرستان بهشهر در بهمن ماه سال جاری برای کشت دانه های روغنی کلزا وسویا خبر داد رضا افراسیابی با اعلام این مطلب افزود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی ایلام گفت: ظرفیت احداث کارخانه تولید و فراروی دانه روغنی کلزا در این استان وجود دارد و مجوز آن صادر شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
تصاویری که در زیر مشاهده می کنید مزارع کاشت کلزا در خلیلشهر بهشهر در شرق مازندران است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۵۸   + ۵۹ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد مرغ و تخم مرغ نیز بیان کرد: تولید مرغ و تخم مرغ ما 85 درصد وابسته به خارج از کشور است زیرا خوراک دام از خارج وارد می شود اما جهاد کشاورزی به دنبال تولید کلزا است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۰:۱۶    
محمد قاسمی نژاد مشاور عالی سازمان جهاد کشاورزی به تشریح اهمیت توسعه کشت دانه های روغنی به ویژه کلزا و خودکفایی تولید روغن در کشور پرداخت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گلستان گفت: طرح توزیع کود برای کشاورزان کلزا کار به صورت دیم در گلستان توسط این ستاد در حال اجرا است.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از تامین و توزیع کودهای کشاورزی پرمصرف مورد نیاز برای تولید 3600 تن کلزا در شهرستان بهشهراستان مازندران خبرداد. رضا افراسیابی با اعلام این مطلب افزود: ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۲:۱۱    
سلمان زاده از آغاز توزیع کودهای رایگان (سولفات آمونیویم و کود کامل NPK) به کشاورزان در طرح جهش تولید در دیمزارها با کشت کلزا در 8 شهر گلستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان از تامین و توزیع کود های کشاورزی پر مصرف مورد نیاز برای کشت 2000 هکتار مزارع کلزا در شهرستان شاهرود خبر داد مهندس افضلی با اعلام این مطلب افزودند: ...
رهیاب   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۵:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: کارخانه ها ی روغن کشی بدون ثبت در سامانه سیفا 2، هیچ محصولی را از هیچ کشاورزی نخرند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
پیش بینی می شود امسال 3 هزار و 600 تن دانه کلزا در مزارع شهرستان بهشهر تولید شود.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۱۸    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی به نقل از مدیر جهاد کشاورزی سربیشه گفت: حمله آفت از ابتدای فصل که بوته های کلزا مرحله روزت (3 تا 6 برگی) را می گذرانند شروع و فعالیت تغذیه ای آن در مرحله ساقه دهی ...
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۹:۱۱    
یک تولیدکننده کودهای معدنی با بیان اینکه استفاده از کودهای معدنی نه تنها غنای خاک را افزایش می دهد که از آلوده شدن آب های زیرزمینی هم جلوگیری می کند، گفت: این کود می تواند در محصولات اساسی همچون گندم، جو، ذرت، برنج و کلزا بین 50 تا 150 درصد به افزایش محصول کمک کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۹:۰۹    
این روز ها کلزاکاران با سرکشی مستمر در مزارع برای پیشگیری از خسارت مزارع کلزا توجه جدی در مبارزه با این آفت داشته باشند.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر زراعت و باغبانی جهاد کشاورزی قم: امسال در مزارع استان بیش از 2200 هکتار کلزا و 42 هکتار دانه ی کاملینا و 8 هکتار کینوا کاشت شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۰۰    
عباسیان گفت: حدود 12 نفر از کشاورزان بخش کدکن در سطح 40 هکتار اقدام به کشت کلزا کرده اند که تمامی این سطوح با ریزدانه کارها کشت و نوع آبیاری آنها نیز غالبا آبیاری قطره ای است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۵۸    
ایسنا/گیلان مدیر جهاد کشاورزی رودبار گفت: امسال کشاورزان با افزایش کشت محصولاتی چون گندم، جو و کلزا درآمد خود را از شالیزارهایشان افزایش دادند.
روزنامه وارش   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۵۴    
به گزارش وارش نیوز ، دکتر امید جزایری معاون آموزشی و دانشجویی این دانشکده با اعلام این خبر افزود: این دانشجو از پایان نامه کارشناسی ارشد خود با عنوان" ارزیابی متابولیسم نیتروژن و بیان ژن های کلیدی درگیر در جذب و احیای نیتروژن با کاربرد خارجی پوترسین در گیاه کلزا ( ...
انجمن آردسازان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۹:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی رودبار از توسعه کشت گندم ، جو و کلزا در این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ مدیر جهاد کشاورزی رودبار در جلسه کارگروه پایش مزارع گندم ، جو و کلزای این شهرستان گفت: امسال 6 هزار و 700 هکتار از زمین های شهرستان رودبار به کشت گندم ...