چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۵:۲۲Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نشست شورای امنیت»

معاون نماینده چین در سازمان ملل طی نشست شورای امنیت گفت که پکن از کشورها می خواهد با روسیه برای بررسی شرایط خرابکاری در خط لوله نورد استریم همکاری کنند.
برترین ها / ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
دیپلمات ارشد ایرانی گفت: ایران بر تعهد خود برای کمک به افغانستان و همکاری با کشورهای همسایه برای پایداری صلح و ثبات تاکید می کند.
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۲:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه ارمنستان در نشست شورای امنیت سازمان ملل از کشته شدن بیش از 200 نفر و آواره شدن بیش از 10 هزار نفر در پی عملیات جمهوری آذربایجان در قره باغ کوهستانی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۲:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
وزیر امور خارج ارمنستان در جریان نشست شورای امنیت سازمان ملل با موضوع رسیدگی به وضعیت قره باغ گفت، به دنبال عملیات اخیر جمهوری آذربایجان در قره باغ، بیش از 200 تن شامل غیرنظامیان در نتیجه این عملیات کشته شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه ارمنستان در نشست شورای امنیت سازمان ملل از کشته شدن بیش از 200 نفر و آواره شدن بیش از 10 هزار نفر در پی عملیات جمهوری آذربایجان در قره باغ کوهستانی خبر داد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۳:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمهوری اوکراین از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا حق وتوی روسیه را حذف کند و گفت این اولین اقدام ضروری خواهد بود. لاوروف هم در نشست شورای امنیت از حق وتوی روسیه دفاع کرد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۴۹   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه گفت: خطر وقوع یک جنگ جهانی در حال افزایش است و دقیقا برای مقابله با چنین خطری روسیه اصرار دارد مفاد منشور سازمان ملل به طور گزینشی اعمال نشود، بلکه اعمال همه آن صورت بگیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه روسیه در جریان نشست شورای امنیت سازمان ملل در خصوص جنگ اوکراین گفت خطر یک درگیری جهانی در حال افزایش است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۱:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه امروز چهارشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل در خصوص درگیری های اوکراین اعلام کرد: خطر یک درگیری جهانی در حال افزایش است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه فرانسه امروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد: باکو تهاجم خود (به قره باغ) را فورا متوقف کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۳۸   + ۳۰ سایت دیگر  
رسانه های ارمنی اعلام کردند پس از آغاز عملیات نظامی جمهوری آذربایجان در قره باغ، شورای امنیت ملی ارمنستان به ریاست نخست وزیر این کشور در حال برگزاری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس هیئت نمایندگی سازمان ملل برای افغانستان (یوناما) در آستانه نشست شورای امنیت برای افغانستان با امیرخان متقی، وزیر خارجه طالبان دیدار کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۲:۳۷    
در آستانه نشست شورای امنیت سازمان ملل در مورد افغانستان اوتنبایوا و امیرخان متقی اوضاع افغانستان را بررسی کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۴:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مسکو در سازمان ملل با بیان اینکه نتیجه نشست شورای امنیت با حضور رئیس جمهور اوکراین صفر خواهد بود، گفت که وزیر خارجه روسیه در این نشست شرکت می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۲:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل به خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در نشست شورای امنیت سازمان در رابطه با اوکراین شرکت خواهد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۲۱:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
روسیه برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت در روز 12 سپتامبر را برای بررسی واردات سلاح غربی به اوکراین خواستار شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
نیویورک – ایرنا- بر اساس برنامه کاری شورای امنیت که روز جمعه به وقت محلی منتشر شد، این نهاد در 20 سپتامبر و در حاشیه برنامه مجمع عمومی امسال سازمان ملل، بحث آزاد درباره اوکراین برگزار خواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
منابع از تعویق جلسه شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید ماموریت یونیفل در لبنان خبر دادند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۲۲:۳۶    
تهران-ایرنا- منابع خبری عصر امروز (چهارشنبه) از تعویق نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد برای تمدید ماموریت نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان (یونیفل) خبر دادند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، کیم سونگ نماینده کره شمالی در سازمان ملل روز جمعه (به وقت محلی) گفت که پرتاب ماهواره از سوی کره شمالی، یک اقدام دفاعی است. کیم در جریان نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره آخرین تلاش پیونگ یانگ برای پرتاب ماهواره ...
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۹:۴۹    
سفیر کره شمالی در سازمان ملل تاکید کرد که این کشور به دلیل حق دفاع از خود ، تازه ترین پرتاب موشک ماهواره بر را انجام داد؛ یک پرتاب موشکی که باز هم ناموفق بود . ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۶:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
سفیر کره شمالی در سازمان ملل در نشست شورای امنیت اعلام کرد که پرتاب ماهواره کره شمالی با تاکید بر حق دفاع از خود صورت گرفته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۰۶:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
برخی منابع خبری از نشست شورای امنیت سازمان ملل در موضوع تهدیدات داعش در جهان خبر داد.
سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس حقوقی به نام "راشفسکا " در نشست شورای امنیت به موضوع انتقال غیرقانونی و به سرپرستی گرفتن کودکان اوکراینی اشاره کرد و گفت این اقدامات منجر به صدور حکم دادگاه بین المللی کیفری علیه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۰۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت گفت: دیکتاتوری خودکامه اوکراین که مخالفان را سرکوب و تاریخ را بازنویسی می کند، هر روز قوی تر می شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۲۳:۴۰   + ۲۳ سایت دیگر  
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نشست امروز چهارشنبه (23 آگوست) در شورای امنیت در مورد تحولات سیاسی سوریه گفت: بازگشت سوریه به اتحادیه عرب و از سرگیری روابط با کشور های عربی که نمونه آن را در نشست اخیر قاهره در 15 اگوست شاهد بودیم، نشان دهنده گام های مهمی در جهت تقویت امنیت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۲۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
نماینده دائم سوریه در نشست شورای امنیت تاکید کرد که آمریکا به حمایت و به کارگیری سازمان های تروریستی برای اجرای طرح های خود ادامه می دهد.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۲۳:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
ولکر ترک، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل می گوید پیونگ یانگ در حال افزایش سرکوب مردم خود است و این مسئله با بدتر شدن وضعیت اقتصادی شهروندان کره شمالی نیز همراه شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۶:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
نخست وزیر ارمنستان گفت مباحث در نشست شورای امنیت سازمان ملل انسداد کریدور لاچین توسط جمهوری آذربایجان و وجود بحران انسانی در منطقه قره باغ کوهستانی را تایید کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
در نشست شورای امنیت سازمان ملل، در حالی که جمهوری آذربایجان مقامات ایروان را به فریبکاری درباره وضعیت منطقه قره باغ متهم کرده، وزیر خارجه ارمنستان معتقد است اقدامات باکو باعث فاجعه انسانی در قره باغ شده و می تواند روند کلی صلح در قفقاز را تضعیف کند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۰:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
ارمنستان در نشست فوق العاده شورای امنیت از سازمان ملل خواست از نسل کشی در قره باغ که محاصره شده است ، جلوگیری کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۰:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
کره شمالی برنامه های تحت رهبری آمریکا برای برگزاری نشست قریب الوقوع شورای امنیت در مورد سوابق حقوق بشری اش را به عنوان اقدامی نفرت انگیز و تنها با هدف دستیابی به جاه طلبی های ژئوپلتیکی واشنگتن محکوم کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۸:۲۹    
شورای امنیت سازمان ملل قرار است جلسه ای اضطراری پیرامون مسدود شدن کریدور لاچین برگزار کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
شورای امنیت سازمان ملل فردا (چهارشنبه) در پاسخ به درخواست ارمنستان که گفته بود منطقه عمدتا ارمنی نشین قره باغ محاصره شده و 120 هزار تن با گرسنگی و "فاجعه انسانی تمام عیار" مواجه هستند، تشکیل جلسه اضطراری می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۳:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
نمایندگی چین در سازمان ملل ضمن اعلام مخالفت با برگزاری نشست شورای امنیت درباره مسائل حقوق بشری در کره شمالی، گفت که این امر فقط تنش ها را تشدید می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۲:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه ارمنستان در بیانیه ای اعلام کرد، ایروان از سازمان ملل خواسته تا نشست فوق العاده شورای امنیت را برای گفت وگو درباره اوضاع انسانی قره باغ برگزار کند.
عصر امروز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۱:۴۹   + ۱۴ سایت دیگر  
ارمنستان اعلام کرد، به دلیل وخامت وضعیت انسانی در نتیجه محاصره جمعیت غیرنظامی منطقه قره باغ، خواستار نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل شده است.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۰۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
درخواست روسیه برای برگزاری نشست شورای امنیت درباره اوکراین،تاکید لوکاشنکو درباره تلاش آمریکا برای تشدید تنش میان اروپا و روسیه و درخواست یک مقام دولت زلنسکی از غرب برای اهدای موشک های دوربرد به کی یف از جمله خبرهای اوکراین است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۹:۵۸   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا : رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه پیش از نشست شورای امنیت ملی این کشور، مدالی به فیدان به دلیل خدماتش به عنوان رئیس سازمان اطلاعات ملی اهدا کرد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
دیمیتری پولیانسکی، معاون نماینده روسیه در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت این سازمان درباره قحطی و ناامنی غذایی ناشی از جنگ گفت آمریکا و متحدان غربی عامل گرسنگی و فقر در افغانستان هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون نماینده روسیه در نشست شورای امنیت سازمان ملل، آمریکا و متحدانش را عامل دو دهه جنگ و پیدایش فقر در افغانستان برشمرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۱۴:۰۲    
تحریم های آمریکا و دیگر کشورهای غربی علیه سوریه مانع جدی بهبود اوضاع انسانی و اقتصادی در این کشور است. این موضوع در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد مطرح و از ادامه تحریم های ضد سوری انتقاد شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۲۲:۲۵    
نیویورک – ایرنا- نماینده سازمان ملل در نشست شورای امنیت درباره آزار و شکنجه کلیسای ارتدوکس اوکراین از سوی کی یف گفت: اماکن مذهبی باید محل عبادت باشد نه جنگ.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۹:۲۶    
نیویورک -ایرنا- تلاش های انگلیس که ریاست دوره ای شورای امنیت در ماه جاری را برعهده دارد، برای ممانعت از حضور سخنرانان پیشنهادی روسیه در نشست این شورا در خصوص آزار و شکنجه کلیسای ارتدوکس اوکراین از سوی کی یف، موجب شد اعضای این شورای 15 عضوی به حضور این افراد رای مثبت ندهند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۸:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
نمایندگی دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که انگلیس از سخنرانی یکی از نمایندگان این کشور در نشست شورای امنیت جلوگیری کرده است.
مهرصبا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۰:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل ضمن تأکید بر اهمیت نقش مردم سوریه در تعیین سرنوشت خود بدون مداخله بیگانگان، حضور غیرقانونی آمریکا در سوریه را عامل اصلی بحران در این کشور دانست. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۲۰:۵۶   + ۲۹ سایت دیگر  
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل روز دوشنبه به وقت محلی در نشست شورای امنیت در مورد تحولات سیاسی و بشردوستانه سوریه افزود: تشدید وضعیت بشردوستانه در سوریه نیازمند کمک های بشردوستانه فوری و بی طرفانه است ...
مرور نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۴:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
ولادیمیر پوتین در نشست شورای امنیت ملی روسیه گفت: مسکو به هرگونه تهاجم علیه متحد خود بلاروس واکنش نشان خواهد داد و با همه امکانات از آن دفاع می کند. پیشتر پوتین لهستان را به داشتن ادعای ارضی در بلاروس متهم کرد و گفت هرگونه حمله به بلاروس حمله به روسیه است.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۲۳:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
فکرشهر: یورونیوز نوشت: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز جمعه 21 ژوئیه، لهستان را که عضوی از اتحاد نظامی ناتو است به جاه طلبی ارضی متهم کرد و گفت هرگونه تجاوز به بلاروس، حمله به روسیه تلقی خواهد شد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۸:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
ولادیمیر پوتین در نشست شورای امنیت ملی روسیه گفت: مسکو به هرگونه تهاجم علیه متحد خود بلاروس واکنش نشان خواهد داد و با همه امکانات از آن دفاع می کند.