سه شنبه ۲۵ خردادساعت ۱۹:۵۹Jun 2021 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ارز نیما»

پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۴:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: مسیح کشاورز دبیر انجمن واردکنندگان برنج درباره آخرین وضعیت واردات برنج اظهار کرد: در سال 98 با ارز ترجیحی برنج وارد می شد که به سبب مشکلات تخصیص شاهد رسوب کالا و نارضایتی تجار هندی بودیم که د سال گذشته با تغییر گروه کالایی و تخصیص ارز نیما مشکلی در تخصیص ...
قیمت محصولات بر مبنای نرخی که شورای سیاست گذاری مشخص می کند، تعیین می شود و در نهایت اگر تولید داخل جوابگوی نیازمان را نداد، مسئولان برنامه ریزی می کنند تا بر مبنای ارز نیما یا آزاد اقدام به واردات کنند تا مشکل نوسان قیمت کاهش یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۱:۴۵   + ۳۲ سایت دیگر  
دبیر انجمن تصفیه کنندگان شکر گفت: با توجه به واردات شکر با ارز نیما و قیمت جهانی، قیمت شکر در بازار افزایش خواهد یافت.
اقتصاد آنلاین / سلام نو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۲۵   + ۲۲ سایت دیگر  
از ابتدای امسال قیمت شکر تحت تاثیر عوامل مختلف چندبار دچار تغییر قیمت شد که عمده ترین این اتفاق مربوط به رکود کارخانه های تولید شکر از جمله نیشکر هفت تپه می شود.
داریوش باقرجوان با بیان لاستیک ارز دولتی سامانه راهداری در حال اتمام است، گفت:از سه ماه آینده لاستیک تولید داخل و وارداتی با ارز نیما توزیع می شود.
عصر خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۰:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی رغم آنکه پتانسیل تولید گندم مازاد بر نیاز داخل است، اما طی سال های اخیر نادیده گرفتن حق و حقوق گندمکاران، پای گندم های وارداتی را کشور باز کرده است. ...
دبیر انجمن واردکنندگان برنج از کاهش 50 درصدی میزان واردات برنج نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۷:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه درباره اینکه کدام یک از نرخ های ارزی برای بازار سرمایه و صنایع مفید است؟ گفت: با توجه به شرایط کنونی و بر اساس عملیات بازار متشکل ارزی که بانک مرکزی در دستور کار قرار داده است، ارز نیما می تواند مبنای ارزش گذاری برای همه صنایع باشد.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۰۰:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
با ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی در خصوص ارز های مجاز وارداتی، بازار ارز سیگنال مهمی را دریافت کرد. با این مصوبه شش روش برای تامین ارزی واردات مجاز شناخته شده است. در بخشنامه بانک مرکزی نحوه تأمین ارز واردات را اصلاح کرد ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : بانک مرکزی بخشنامه نحوه تامین ارز واردات را ابلاغ کرد؛ بر مبنای این بخشنامه واردات با ارز نیما ، حاصل از صادرات خود ، حاصل از صادرات غیر ، تهاتر ، منابع ارزی واردکننده و منابع ارزی دیگران مجاز است.
اقتصاد آنلاین / بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۰۹:۱۶   + ۹۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی بخشنامه نحوه تامین ارز واردات را ابلاغ کرد که بر مبنای آن واردات با ارز نیما، حاصل از صادرات خود، حاصل از صادرات غیر، تهاتر، منابع ارزی واردکننده و منابع ارزی دیگران مجاز است.
برترین ها / آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۷:۳۶   + ۱۷ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد: حدود دو سال است که واردات کالاهای گروه چهار که کالاهای غیرضروری و مصرفی هستند، ممنوع شده و تحت هیچ شرایطی امکان ورود آنها با توجه به شرایط ارزی کشور وجود ندارد. ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۲۲:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
در هفته های اخیر تقاضای تمام محصولات فولادی شامل طویل و تخت کمتر از عرضه بوده و قیمت نیز بدون رقابت تعیین شده است؛ یعنی قیمت جهانی ضربدر متوسط قیمت ارز نیما و به تبع آن قیمت در بازار آزاد نیز کاهش زیادی داشته است ...
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۵:۲۰   + ۱۴ سایت دیگر  
محسن صفدری در گفت و گو با خبرنگار مهر در خصوص نحوه قیمت گذاری محصولات پتروشیمی در بورس، گفت: شرکت ملی پتروشیمی قیمت گذاری مواد تولیدی پتروشیمی در بورس را نهایی می کند که فرمولی دارد و مبنای قیمت گذاری واحدها بر اساس 95 درصد فوب ضرب در نرخ ارز نیما تعیین می شود. ...
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۵:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
درحالی شاخص کل بورس تهران با افت هفتگی 4/ 5 درصدی مواجه شد که در آخرین روز کاری خود روند رو به تعادلی را تجربه کرد و از حجم فروش حقیقی ها نیز کاسته شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۵:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیر عامل یک شرکت هواپیمایی گفت: در صورتی که هزینه ها را با ارز نیما محاسبه کنیم، قیمت هر صندلی تهران _کیش تقریبا بیش تر از این ارقام است.
عیار آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۴۳    
حذف ارز دولتی و تخصیص مابه التفاوت آن با ارز نیما به بیمه ها، کاهش یک سومی مصرف دارو را به دنبال دارد. با توجه به تخصیص ارز 4200 تومانی به واردات دارو و مواد اولیه آن، تولید دارو در کشور افزایش یافته است اما این تولید بجای اینکه در کشور عرضه شود به خارج از کشور قاچاق می شود.
رکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۲۱:۴۵   + ۱۷ سایت دیگر  
رکنا:با توجه به واردات ورق حلب با ارز نیما و افزایش قیمت هر کیلو ورق از 14 هزار تومان به 22 هزار تومان تا حدودی در تولید روغن جامد تاثیر گذاشته است.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، درباره بازار ارز نیما آگاهی، یک تحلیلگر بازار های مالی پیش بینی کرده که پس از انتخابات آمریکا ممکن است در صورت برد بایدن قیمت دلار تا 22 هزار تومان کاهش و در صورت برد ترامپ قیمت دلار تا 35 هزار تومان افزایش خواهد یافت. ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : بانک مرکزی می گوید در بازار نیما یک سوم حواله های ارزی عرضه شده فروش رفته و قیمت دلاری آن 26 هزار و 200 تومان بوده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه شرکت ها : مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس با اشاره به نقش صنعت پتروشیمی در تولید، صادرات و رونق اقتصادی کشور و تامین درآمد ارزی و مواد اولیه صنایع پایین دست گفت: در دوران کرونا نه تنها تولید پتروشیمی کشور متوقف نشد و کاهش نیافت، بلکه تولید صنعت پتروشیمی نسبت به پارسال افزایش نیز یافته است ...
می متالز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۲:۵۰   + ۲۲ سایت دیگر  
می متالز - مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با بیان اینکه پتروشیمی ها بیش از 50 درصد ارز سامانه نیما را تامین می کنند، گفت: علیرغم همه مشکلات و تحریم ها ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۵۸   + ۱۹ سایت دیگر  
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: 8 میلیارد از 9 میلیارد دلار ارز ترجیحی واردات کالاهای اساسی از محل فروش نفت و منابع بانک مرکزی و مابه التفاوت نرخ ارز نیما و ارز 4200 تومانی برای یک میلیارد دلار از سوی سازمان برنامه و بودجه باید تامین شود.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۱۴   + ۲۳ سایت دیگر  
نتایج برآوردهای مرکز پژوهش های مجلس نشان می دهد در صورتی که نرخ ارز مبنای محاسبه حقوق ورودی به نرخ ارز نیما (متوسط 200 هزار ریال) تغییر یابد، با فرض عدم تغییر حجم واردات ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۶:۲۲    
دبیرکل فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران معتقد است که نهادسازی ذیل مجموعه دولت برای تمرکز ویژه بر صادرات غیرنفتی و رفع موانع پولی و بانکی و همراه کردن صادرکنندگان با تیم دولتی در سفرهای اقتصادی و سیاسی به کشورمی تواند در رونق صادرات غیرنفتی کشور موثر باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۵:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
مشاور ارشد نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: قیمت محصولات کشاورزی با توجه به هزینه های تولید، باید بر مبنای ارز نیما محاسبه شود.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۱:۲۷   + ۲۵ سایت دیگر  
درصورت تخصیص ارز نیما دارو 5برابر گران می شود عضو هیئت مدیره انجمن داروسازان تهران تخصیص ارز نیمایی به حوزه دارویی را موجب چالشی عظیم در آینده این صنعت دانست که قیمتِ کنونی دارو را تا 5 برابر افزایش می دهد. سیدحسام الدین شریف نیا که در برنامه “خیابان فرصت” رادیو گفت و گو حضور داشت، اهمیت
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۸:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : بخشنامه توقف تخصیص ارز نیمای بانک مرکزی به کالاهای اولویت 22 که مواد اولیه صنایع را نیز شامل می شود، به بخش ارزی بانکها ابلاغ شد.
بخشنامه توقف تخصیص ارز نیمای بانک مرکزی به کالاهای اولویت 22 که مواد اولیه صنایع را نیز شامل می شود، به بخش ارزی بانکها ابلاغ شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۴:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات پوشاک از توقف تخصیص ارز نیما با منشأ بانک مرکزی به واردات مواد اولیه (اولویت 22) خبر داد و گفت: صنعتگران باید ارز مورد نیاز خود را از صادرکنندگان با نرخ توافقی تأمین کنند.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۲۰:۰۵   + ۱۸ سایت دیگر  
مسیح کشاورز، دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: بنابر آمار 5 ماهه گمرک 500 هزار تن برنج وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 48 درصد کاهش یافته است ...
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۶:۴۴    
از این پس کره 100 گرمی به قیمت 8هزار تومان در بازار عرضه می شود. به گزارش کاماپرس، تا چند وقت پیش علت گرانی و کمیاب شدن کره را چند نرخی بودن ارز عنوان می کردند و به نظر می رسد این تصمیم با توجه به تغییر ارز واردات کره از 4200 تومان به ارز نیما در سال گذشته و اتمام موجودی کره با ارز 4200 تومانی ...
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی در گفت و گوی تلویزیونی خود سه خبر مهم ارزی داد:نخست نزدیک کردن نرخ ارز در بازار نیما به نرخ ارز در بازار آزاد، حمایت از حذف دلار 4200 و سوم آمادگی این بانک برای یکسان سازی نرخ ارز پس از حذف ارز 4200. ...
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۲:۳۵    
به گزارش خبرخودرو، دبیر انجمن واردکنندگان تایر از عدم هماهنگی بانک مرکزی و بانک های عامل در زمینه تخصیص ارز نیما به واردات تایرهای سنگین خبر داد.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۰۲:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
خالص دارایی های خارجی بانک مرکزی با سهم معادل 49.5 واحد درصد عامل مسلط فزاینده پایه پولی است. دلیل اصلی افزایش پایه پولی، افزایش خالص دارایی های خارجی ناشی از خرید ارز نیما و صندوق توسعه ملی بوده است
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۳:۰۵    
به گزارش خبرخودرو، دبیر انجمن واردکنندگان تایر ایران از عدم امکان تولید تایرهای باری بایاس در کشور و نیاز به واردات آن سخن گفت.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رضوی پور، پژوهشگر و کارشناس اقتصادی در خصوص این سئوال که چرا ارز حاصل از صادرات غیر نفتی به کشور برنگشته است، گفت: اتفاقات بر اساس اظهارنظرها رقم نمی خورد بلکه بر اساس سیاست گذاری هاست که رقم می خورد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۶:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
در شرایطی که به خاطر محدودیت منابع ارزی بهای ارز در چند ماه اخیر افزایش یافته است، در سامانه نیما مجموع میزان عرضه ارز یک میلیارد و 401 میلیون یورو بیشتر از میزان ارز خریداری برای واردات، بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۴:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات پوشاک از آغاز تخصیص ارز نیما برای واردات مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان صنعت نساجی و پوشاک خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
ارز کالاهایی مثل چای، برنج، کره و گوشت از گروه یک به دو منتقل شده و به تبع آن ارز آن ها باید از محل ارز نیما تأمین شود که براساس نوسان های نرخ نیما ممکن است نوساناتی در نرخ آن ها ایجاد شود؛ وزارت صنعت اما معتقد است می تواند به دقت بازار را رصد کرده و تأکید دارد اجازه گران فروشی را نمی دهد.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۲۳:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
ثبت سفارش برنج با ارز نیما بدون فرآیند غیر ضرور انجام شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صنف برنج و عمده فروشان موادغذایی مشهد با اشاره به ثبات قیمت برنج ایرانی در عمده فروشی ها گفت: حذف ارز 4200 تومانی و اختصاص ارز نیما به واردات دلیل اصلی افزایش قیمت برنج پاکستانی در بازار به شمار می رود.
اقتصاد ملت   ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ - ۱۲:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
هیات دولت واردات ماشین آلات معدنی و راهسازی تا پایان سال 1399 را با نرخ ارز بازار ثانویه (نیما) آزاد کرد. به گزارش اقتصادملت و به نقل از ایبِنا، هیات وزیران در جلسه 17 فروردین 1399 به پیشنهاد هشتم آبان ماه 1398 وزارت صنعت، معدن و تجارت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۲۴ - ۱۱:۲۷   + ۲۹ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور مصوبه واردات ماشین آلات راهسازی و معدنی با ارز بازار ثانویه را به وزرای اقتصاد، صنعت و راه ابلاغ کرد.
سرمد نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۱:۱۳   + ۲۱ سایت دیگر  
سامانه نیما به عنوان یکی از مهم ترین ابزارهای ارزی، نقشی مهم در ایجاد تعادل و ثبات در بازار ارز داشته است به طوری که در سال 98 حدود 16 میلیارد و 173 میلیون دلار ارز صادراتی از طریق این سامانه به چرخه اقتصاد بازگردانده شد ...
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۱۷:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش جی پلاس، حقیقت نایب رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی درباره آخرین وضعیت بازار اقلام اساسی اظهار کرد: با وجود آنکه شرکت بازرگانی دولتی اقدام به توزیع شکر می کند، اما همچنان نرخ این محصول به سبب کافی نبودن یا شبکه نامناسب توزیع با نوساناتی در بازار رو به روست. ...
بورس نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مهم تر از تاثیر مثبت افزایش نرخ ارز نیما بر سودآوری شرکت های بازارسرمایه، آثار تورمی ناشی از افزایش نرخ ارز نیمایی است.
به گزارش راشاتودی، پترشف، تحلیلگر ارشد اقتصادی و رئیس کارگزاری بورس وتران روسیه، اعلام کرد: قیمت طلای جهانی که در حال حاضر به بیشترین میزان 7 سال گذشته رسیده همین روند افزایشی را ادامه خواهد داد. ...
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با انتشار گزارشی با عنوان بررسی لایحه بودجه سال 1399 کل کشور 57. اصلاح نرخ ارز مبنای محاسبه حقوق ورودی اعلام کرد ...
حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ۱۱:۴۲   + ۳۹ سایت دیگر  
سیاست پرداخت ارز 4200 تومانی همانطور که در ابتدای تولدش به چالشی بزرگ برای کشور و اقتصاد تبدیل شد و رانت بی سابقه ای برای واردکنندگان به وجود آورد، در سال 98 هم چالش جدیدی برای دولت و بانک مرکزی ایجاد کرده است. ...