چهارشنبه ۲۹ دیساعت ۲۱:۱۰Jan 2022 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «موریانه»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۲:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: این روزها چهره های فرصت طلبی در لایه های انقلاب نفوذ کرده اند و خود را در مناصب جمهوری اسلامی قرار داده اند و مثل موریانه ای از درون همه جوهره انقلاب اسلامی را می بلعند.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۱:۳۰    
فاش نیوز - دیری است که ارزش های سامان بخش به زندگی روزمره، در سرپنجه ی آهنین پیچ و مهره ها و نرم افزار و سخت افزار به اسارت درآمده اند. این امر باعث افتادن موریانه ی تکانه های الکترونیک به بنیان دستگاه تولیدِ فکرِ تمدن نوین ایرانی اسلامی شد. ...
شهدای ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۰۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
سرویس فرهنگی شهدای ایران : نکته مهم و راهبردی در نگاه به حماسه دفاع مقدس در تاریخ کشورمان، خطی انگاشتن و نقطه ای ندیدن این حماسه ماندگار است؛ خطی که سال 59 آغاز شد و همچنان ادامه دارد و همچون ذخیره ای تمام نشدنی با تار و پود جامعه تنیده شده و دل و جان نسلی که آن دوران را ندیده به خود جذب می کند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۶:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
در نشست تأثیر اخبار جعلی بر اعتبار رسانه ها بر لزوم راه اندازی میز شناسایی اخبار جعلی در رسانه ها تاکید و راه های شناسایی اخبار جعلی توسط مخاطبان تشریح شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۰۲ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد با بیان این که حراست از بافت تاریخی عزمی همگانی می خواهد، گفت: تخریب موریانه ای که به واسطه مرمت های اشتباه انجام می شود تهدیدی جدی و روبه رشد در برای بافت تاریخی یزد است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۰۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه شرق در یادداشتی به قلم عبدالحسین طوطیایی - پژوهشگر کشاورزی نوشت: 32 نفر از کرسی نشینان مجلس شورای اسلامی از سه استان شمالی در جلسه ای با رئیس دولت سیزدهم گرد هم آمدند ...
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۲:۵۸    
بهروز علیشیری در کتاب موریانه های نهادی توسعه صنعتی ایران این استدلال را مطرح می کند که مشکل توسعه اقتصادی به طور عام و توسعه صنعتی به طور خاص، اقتصادی نیست و مستلزم بازگشت دولت به ایفای وظایف توسعه گرایانه در قالب نقش های قابلگی و پرورشگری در معاضدت کامل با بخش خصوصی است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
آنچه که در کانون عادی سازی رابطه میان رژیم های عربی و اسرائیل مورد توجه شدید حکام عرب قرار دارد فرهنگ سازی مقوله پذیرش این رژیم غاصب به عنوان یک کشور تاثیرگذار منطقه ای است که در واقع زمینه نفوذ موریانه ای رژیم صهیونیستی در جوامع عربی را فراهم می کند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
پای در دل برخی از متأهلین که بنشینی، می گویند ازدواج آن چیزی که فکر می کردیم نبود یا عشقمان بعد از ازدواج از بین رفت و افکار و باورهای منفی نظیر این؛ اما بسیاری از این افکار منفی در دسته باورهای غلط قرار دارند که مانند موریانه به جان زندگی زناشویی افتاده و خانه را از پای بست ویران می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۱:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
رییس سازمان بازرسی کل کشور با بیان این که آنچه امروز به نظام لطمه می زند، فساد است، گفت: فساد موریانه وار بدون آنکه کسی متوجه شود، بزرگ ترین صدمه را به انقلاب و نظام می زند و حال که خداوند توفیق خدمت در سنگر مقابله با این خطر عظیم داده باید با روحیه بسیجی از انقلاب اسلامی ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۰۶:۰۵    
"فرانسیس فوکویاما" نظریه پرداز مشهور آمریکایی در نشریه اکونومیست می نویسد: بعید است که ایالات متحده آمریکا بار دیگر بتواند موقعیت هژمونیک خود را کسب کند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۸:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
امام جمعه موقت قزوین گفت: امروز در سینمای ایران با پدیده ای به نام کارهای بی اثر و دکوری روبه رو هستیم. یعنی آثاری که با هزینه های هنگفت تولید می شوند، ولی هیچ اثری در اقامه دین ندارند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۲۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
نظریه پرداز مشهور آمریکایی با اذعان به پایان هژمونی جهانی آمریکا نوشته، پایان دوران آمریکا خیلی زود فرا رسید و اگر این کشور نتواند مشکلات داخلی اش را حل کند، دیگر در جهان أثرگذار نخواهد بود.
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۸:۵۹   + ۱۷ سایت دیگر  
یک نظریه پرداز مشهور آمریکایی مشکلات داخلی آمریکا را مانند موریانه هایی که تخته زیرین هژمونی جهانی این کشور را از درون خوردند، توصیف کرد.
سلام نو / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۴:۱۹   + ۲۲ سایت دیگر  
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات دولت روحانی نوشت: موریانه ها قادرند به سرعت ولی بدون کمترین بروز ظاهری، یک سیستم را بِجَوند و در نهایت تلی از خاک تحویل دهند. مراقب موریانه ها باشیم.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: عده ای با نقاب دوستداران شهدا، شغل و زندگی را بر مردم حرام کرده و پایه های انقلاب اسلامی را همچون موریانه می خورند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۱:۵۸    
کاهش تدریجی قدرت آمریکا در حوزه های مختلف که نمونه ای از آن را در ماجرای شکست در سرقت نفت ایران دیدیم، باید به تعبیر تد گالن کارپنتر ، افول موریانه وار این کشور نام گذاری کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- باید بپذیریم اگر جهان تا دیروز شاهد افول موریانه وار امریکا بود، امروز آنچنان پایه های اقتدار این موجود بدریخت سست شده که صدای شکستن استخوان این هیکل بزرگ، اما تکیده، به گوش می رسد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۰۹:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
پس از سال ها که واردات پارچه و منسوجات و قاچاق رسمی آن از مبادی قانونی کشور به مثابه موریانه پایه های صنعت دیرپای نساجی را سست و آسیب پذیر کرده است، حالا ایجاد گمرکات تخصصی نساجی برای نظارت بر حجم و کیفیت ورود و خروج پارچه از مرزها، روزنه امیدی رو به نجات این صنعت گشوده شده است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۱۱:۳۰   + ۴۸ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسیانی وزارت اطلاعات، سید اسماعیل خطیب در پیامی به مناسبت فرارسیدن یوم الله 13 آبان گفت: یوم الله 13 آبان روز ملّی مبارزه با استکبار جهانی برگ زرینی از تاریخ پیروزمندانه ی ملّت انقلابی ایران اسلامی در به شکست کشاندن توطئه های رژیم مداخله گر آمریکا است که ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
موری و بوتی موریانه و عنکبوتی هستند که هم سفر دست کوتاه شتر پیامبر خدا می شوند؛ در این سفر از خودشان برای یکدیگر می گویند؛ و ما لابه لای سه توضیح کوتاه با قصه ی واقعی آن ها آشنا می شویم.
اینتیتر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۹:۲۵    
فیلم Intrusion نفوذ ، تریلری جنایی است که به صورت موریانه وار حرکت می کند و خودش را پر زرق وبرق نشان می دهد. با نقد این فیلم همراه ما باشید. به گزارش اینتیتر به نقل از زومجی، فیلم نفوذ 2021 مانند یک کابوس کمرنگ و نیمه شبی آرام است که سعی زیادی را برای تحت تاثیر درآوردن انسان انجام می دهد ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه اهرم با اشاره به لزوم شفافیت مالی مسئولان گفت: همان گونه که اموال مردم شفاف و عیان برای مسئولان است، باید اموال مسئولان و خانواده هایشان برای مردم شفاف و عیان باشد و پنهان کردن این امور فسادزا خواهد بود و اختلاف طبقاتی و تجملات مانند موریانه پایه های اعتقاد مردم را از بین می برد.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
علایمی وجود دارد که از افتادن موریانه به جان زندگی مشترک خبر می دهد و اگر زوجین به موقع متوجه نشوند، جدایی در انتظارشان خواهد بود
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۷:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه ابرکوه با تأکید بر اینکه مردم برای حل مشکلات معیشتی لحظه شماری می کنند، گفت: برای حل مشکلات باید مدیران ناکارآمد و فاسد حذف شه و بدنه دولت از موریانه های فساد پاکسازی شود.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۳:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
نرگس کیانی: شیوع کرونا در ایران، از اسفند 1398 تا امروز، اواخر شهریور 1400، تاثیری منفی و عمیق بر کار بسیاری از شاغلان در حرفه های گوناگون و از جمله بر کار فعالان عرصه فرهنگ وهنر گذاشته است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۰:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
راه های زیادی وجود دارد که در یک زندگی مشترک افراد دچار بی اعتمادی و شک و تردید نسبت به هم نشوند. گاه جهنم شک و تردید اینقدر بی اساس و بی پایه در زندگی افراد ورود می کند که چون یک موریانه پایه های آن را سست می کند، بی آنکه افراد متوجه شوند به خود می آیند اما از هم دور شده اند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۸:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - داستان تلخ قطع درختان جنگلی و زدن چوب حراج به منابع ملی و طبیعی کشور، حکایتی تکراری است که به دلیل قوانین قدیمی و خاک خورده، سوداگران چوب را برای تیشه زدن بر ریشه درختان جنگل جسورتر کرده و هر روز نیز سازمان یافته تر به جرایم خود ادامه می دهند. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۳:۳۷    
صباحی زاده با بیان اینکه دشمن به دنبال نابودی فرهنگ خانواده ایرانی است گفت: به جد نیازمند مقابله با جریان نفوذ دشمن در کشور هستیم.
هرمز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۲:۲۷    
صباحی زاده با بیان اینکه دشمن به دنبال نابودی فرهنگ خانواده ایرانی است گفت: به جد نیازمند مقابله با جریان نفوذ دشمن در کشور هستیم.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۰:۰۹    
موجودات موذی علاوه بر مزاحمتی که برای انسان ایجاد می کنند، در واقع می توانند تهدیدی برای جان و وسایل خانه نیز باشند. از انواع آنها میتوان سوسک ها، مورچه ها ، ساس ها ، موریانه ها ، موش ها، مارمولک ها و... را نام برد که هر کدام باید به روش خاصی سمپاشی شوند ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۴:۳۸    
موریانه در زمین حفره درست می کند: اگر متوجه حفر شدن حفره گلی بر روی زمین شدید به احتمال زیاد آنجا محل تخم ریزی موریانه است مخصوصا اگر حفره ای که پیدا می کنید مرطوب باشد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۲۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران برای برگزاری انتخابات دبیرکلی در موقع مقرر تاکید دارد که این قانونگرایی و احترام به مقررات، آتش خشم برخی محافل بیمه ای را فروزان کرده است.
سینما سینما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
سینماسینما ، شادی حاجی مشهدی گورکن ها موریانه دوست دارند، آنها با بو کشیدن کلونی موریانه ها را می یابند تا همه را بخورند؛ این حیوان لانه ی موریانه را نابود می کند، درست مثل وقتی که رطوبت، دیوارهای نم زده یک خانه کلنگی را از درون، آرام آرام به فساد و تباهی کشیده و در خود فرو می بلعد. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
حق دسترسی آحاد بشر به امکانات و پیشرفت های علمی روز دنیا و بهره مندی از آنها بصورت تساوی و نقش این امکانات جدید در توسعه پایدار و پیشرفت کشورها درابعاد مختلف علمی و بهداشتی ودرمانی و اقتصادی و تولیدی و امثالهم و تاثیر بی بدلیل آن در روندشفاف سازی و جلوگیری از فسادهای مخفی موریانه وار بر پیکره کشور ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۳:۴۷   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش مجلس خطاب به حجت الاسلام رئیسی، گفت: ما خواستار نوسازی ناوگان مدیریتی کشور و سکانداری جوانان مومن انقلابی و جهادی هستیم چرا که تغییر وضعیت موجود بدون کار جهادی امکان پذیر نیست و وجود تفکر لیبرال و ادامه حضور آنان موریانه ای بر کابینه و دولت شما خواهد بود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۲۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
به بهانه پخش مستند شرکت های زیرمجموعه جمعیت هلال احمر کشور از صدا و سیما چند سؤال جدی مطرح است: اولاً سفارش دهنده تهیه، تولید و پخش این مستند ها از صدا و سیما چه کسی است، جمعیت هلال احمر یا صدا و سیما؟ ثانیاً اگر جمعیت هلال احمر سفارش دهنده این مستندهاست، میزان هزینه انجام شده برای تهیه ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث یزد گفت: پاک سازی موریانه های مسجد قدمگاه اسلامیه زیر نظر گروه تحقیقات و کنترل عوامل بیولوژیک انجام شد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۳:۰۵    
حوزه/ رهبر معظم انقلاب معتقدند هر نوع تخلف و هر عمل زشت و وقیح و حتی یک کار نامناسب از سوی یک نفر روحانی می تواند به منزله موریانه ای باشد که آبروی هزارساله روحانیت را بتدریج می خورَد و از بین می برد.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۰۲:۴۷    
مورچه ها و موریانه ها از ریزترین جاندارانی هستند که می تواند انسان با چشم نامسلح ببیند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۳:۱۰    
چوب ترمو (ترمووود) چوب مخصوصی است که به دلیل فراوری توسط مکانیزم گرمایش پیشرفته، از سایر چوب ها مستحکم تر و مقاوم تر است. به طور کلی، هیچ ماده شیمیایی در ساخت این محصول استفاده نمی شود. ترمووود همچنین در برابر کپک، آفات، موریانه ها ، ساس ها و قارچ ها از مقاومت بالایی برخوردار است. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۰۹:۱۶   + ۲۵ سایت دیگر  
این روزها خودکشی، مانند موریانه ای به جان ارتش قدرتمند ایالات متحده افتاده و کارایی و کارآمدی آن را با تهدید جدی روبه رو کرده است. مطالعات جدید دانشگاه براون نشان می دهد تعداد نظامیان آمریکایی که از سال 2001 تا کنون خودکشی کرده اند از 30 هزار نفر فراتر رفته است.
هفته نامه شما   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۳:۳۴    
استفاده از بیت المال در جهت مقاصد عناصر مسئله دار نظام در روزنامه ایران یکی از برنامه های اصلاح طلبی و لیبرالی عملکرد موریانه ای آنها است
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۲۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق صفحه اینستاگرامی پرتال اجتماعی و فرهنگی مانینسا سکانسی انتخاباتی از سریال امام علی(ع) منتشر کرد و نوشت: شیعه هرجا که شکست خورد از موریانه های داخلی خورد نه از دشمن خارجی. دانلود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: دشمنان با به کار بردن تاکتیک موریانه ای برای تضعیف نظام وارد عمل شده اند که با تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی این گونه حرکات خنثی شده است.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۰:۰۷    
هادی سیاسی بسیج در شهرستان سرخه گفت: عمل دشمن مانند موریانه است، وقتی ویران می کند که ما متوجه نمی شویم؛ پس باید هوشیارانه و با بصیرت عمل کنیم.
دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
با تداوم مدیریت و نظارت ضعیف دولتمردان، این روزها شاهد جولان قاچاقچیان مرغ زنده و عرضه این کالا به صورت قاچاق و با قیمت افسار گسیخته در بازار جنوب شرق کشور هستیم.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: "هنر- صنعت طلا، جواهر، نقره و فلزات قیمتی و سنگ های گرانبها یا گوهر سنگ ها جزو 5 صنعت بزرگ دنیا محسوب می شود. این صنعت از صنایعی است که دارای اشتغالزایی بسیار بالایی است. گردش مالی این صنعت در دنیا 500 میلیون دلار است و جزو صنعت هایی است که بالاترین گردش مالی را در دنیا دارد ...