دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۱۸:۱۲Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قره باغ»

به گفته دبیر شورای امنیت ارمنستان، یک توافق صلح با جمهوری آذربایجان تا پایان سال 2023 میسر خواهد شد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۵:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
وزارت های دفاع جمهوری آذربایجان و ارمنستان بار دیگر همدیگر را به نقص آتش بس و اجرای اقدامات مهندسی در خطوط مرزی متهم کردند. خبرگزاری ترند نیوز به نقل از وزارت دفاع جمهوری آذربایجان مدعی شد که نیروهای نظامی بخش ارامنه نشین قره باغ روز یکشنبه ساعت 12 ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
آرسن آواگیان، سفیر ارمنستان در ایران با بیان اینکه جمهوری آذربایجان با نقض بیانیه نهم نوامبر سال 2020 و انسداد رسمی گذرگاه لاچین به دنبال پاک سازی قومی قره باغ از ارامنه است، گفت: اقدامات غیرقانونی جمهوری آذربایجان منطقه را دچار تنش و بستر مناسبی برای اعمال گسترده زور و خشونت مهیا می کند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۷:۴۷    
حجت الاسلام و المسلمین غفاری قره باغ با اشاره به شاکله اندیشه عرفانی امام راحل گفت: عارف کامل در نگاه امام خمینی (ره) به مثابه یک مصلح اجتماعی و حاکمِ حکیم است.
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۸:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد که اتهام جمهوری آذربایجان مبنی بر تیراندازی از بخش قره باغ ارمنی نشین صحت ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر ارمنستان ضمن انتقاد از مسدودسازی کریدور لاچین می گوید این تصمیم سبب محدودیت دسترسی به مواد غذایی و انرژی برای ساکنین منطقه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
نخست وزیر ارمنستان گفت کریدور لاچین برای اطمینان از ارتباط منطقه قره باغ کوهستانی با جمهوری ارمنستان ایجاد شد و جمهوری آذربایجان نباید بر آن کنترلی داشته باشد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۴:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
از آنجا که مهمترین موضوع بحث میان ارمنستان و روسیه یعنی قره باغ است، روابط با مسکو هم باید از نو بازنگری شود. برای بیشتر ارامنه، کرملین یک متحد غیرقابل اعتماد است که در لحظه نیاز به آنها پشت کرد. نقطه عطف ماجرا، در نزاع دیرپا میان ارمنستان و آذربایجان رقم خورد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
تحلیلگر حوزه آسیای میانه و قفقاز اظهار کرد: علی اف با وجود اطلاع از حساسیت های مردم کشورش نسبت به فعالیت های رژیم صهیونیستی در خاک جمهوری آذربایجان، اما باز هم پیروزی های اخیر خود در آزادسازی و پس گرفتن بخش هایی از خاک قره باغ را به کمک این رژیم ربط داده و از این طریق حضور صهیونیست ها را توجیه می ...
سلام نو / مردم فردا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۹:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
دیپلمات های آذربایجانی اعلام کردند که در نشست سران آذربایجان و ارمنستان در حاشیه نشست اتحادیه اروپا پیمان صلح قره باغ منعقد خواهد شد.
آی تی آنالایز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۵۷    
کارشناسان معتقدند که رژیم صهیونیستی به باکو اجازه داده تا از جاسوس افزارهای اسرائیلی در ارمنستان استفاده کند. به گزارش سایبربان؛ با توجه به ادعاهای اخیر مبنی بر اینکه نرم افزارهای جاسوسی پگاسوس (Pegasus) ساخت رژیم صهیونیستی روزنامه نگاران و فعالان جامعه مدنی در ارمنستان را در خلال و پس از جنگ ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه ارمنستان اعلام کرد که اظهارات الهام علی اف شامل دعوت به "پاکسازی قومی" علیه ارامنه در منطقه قره باغ بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه ارمنستان اعلام کرد که اظهارات الهام علی اف شامل دعوت به "پاکسازی قومی" علیه ارامنه در منطقه قره باغ بوده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۷:۴۶    
باید هشیار باشیم چراکه متاسفانه در بحث بازگشایی احتمالی کریدور زنگزور ایران متضرر قطعی خواهد شد درواقع همه کشورهای ذی نفع به نوعی با ایفای نقش در تنش موجود در قره باغ از باکو یا ایروان امتیازاتی گرفتند
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۷:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
ارمنستان در صورت واگذاری قره باغ به جمهوری آذربایجان به مناقشه منطقه قفقاز جنوبی پایان می دهد، اما تنش های داخلی در این کشور شدت می گیرد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه به نقل از ایرنا، روز دوشنبه نخست وزیر ارمنستان امروز دوشنبه از جمله موضوعات مورد بحث هفته گذشته در مذاکرات سه جانبه با روسیه و جمهوری آذربایجان را وضعیت انسانی در قره باغ کوهستانی و بسته شدن غیرقانونی گذرگاه لاچین اعلام کرد. ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۰۰   + ۱۷ سایت دیگر  
میرقاسم مؤمنی، کارشناس مسائل قفقاز با بیان شرایط حاکم بر توافق ارمنستان با آذربایجان گفت: رئیس جمهور ارمنستان در توافق با باکو با تأکید بر رعایت و حفظ حقوق شهروندان ارمنی در قره باغ و اینکه دالان بین المللی زنگزور باید دالانی بین المللی باشد تا ارمنستان نیز از این دالان عواید مالی داشته باشد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۴۲    
هفته سی و ششم و پایانی فوتبال لیگ برتر جمهوری آذربایجان یکشنبه برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس جمهوری آذربایجان به ارمنی های قره باغ هشدار داد، ایست بازرسی که کشورش در 23 آوریل در کریدور لاچین برقرار کرد باید برای این ارمنی ها که به صورت غیرقانونی در آنجا زندگی می کنند، یک درس عبرت باشد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور جمهوری آذربایجان که به لاچین سفر کرده بود، اظهار داشت که حوادث دو سال و نیم اخیر باید ارامنه را از رویا بیدار کند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۲:۰۳    
در ماه جاری تنش ها بین ارمنستان و آذربایجان بر سر قره باغ کوهستانی افزایش یافته است. در موارد متعدد نقض آتش بس گزارش شده و تعدادی از نظامیان ارمنی و آذربایجانی مجروح شده اند. در این درگیری اخیر نیز چند سرباز کشته شده اند.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۸:۰۳   + ۲۰ سایت دیگر  
الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان به همراه همسرش مهربان علیوا و فرزندانش پس از بازسازی و مرمت مسجد گوهر آقا یوخاری در شوشا در مراسم افتتاح آن شرکت کردند.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
گروهی از معترضان جمهوری آذربایجان چندی قبل، جاده منتهی به لاچین را مسدود کردند و پس از ایجاد یک ایست بازرسی توسط باکو به اقدام خود پایان دادند. نخست وزیر ارمنستان در نشست پنجشنبه گفت که جمهوری آذربایجان این کریدور را مسدود کرده و این جاده باید تحت کنترل نیروهای حافظ صلح روسیه باشد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۹:۲۲    
یازدهمین یادواره شهدای منطقه قره باغ شیراز امروز برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۷:۰۱   + ۱۸ سایت دیگر  
منابع خبری از احتمال امضای توافقنامه صلح میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر پرونده قره باغ با آغاز ماه ژوئن خبر دادند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۳:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
پس از مذاکرات علی اف گفت که مساله اصلی این گفت وگوها توافق صلح بین دو کشور بوده که باید بر اساس اصول هنجارهای بین المللی باشد و هرگونه شرط و شروط درباره قره باغ غیرقابل قبول است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۹:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور روسیه در موضع گیری جدید خود درباره قره باغ، اعلام کرد: به طور کلی به نظر من علیرغم وجود مسائل و مشکلات، وضعیت در قره باغ به سمت حل و فصل مناقشه در حال پیشرفت است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه تأکید کرد اوضاع قره باغ کوهستانی علی رغم مشکلات موجود به سمت حل مناقشه پیش می رود.
سراج24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان گفته است که ایروان به صورت مشروط آمادگی دارد تا حاکمیت جمهوری آذربایجان را بر منطقه مورد مناقشه ارمنی نشین ناگورنو- قره باغ به رسمیت بشناسد ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رهبران جمهوری آذربایجان و ارمنستان روز پنجشنبه در مقابل ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در مورد اختلافاتشان بر سر قلمرو قره باغ کوهستانی جر و بحث کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۳:۰۴    
مقام های ارشد ایروان و باکو از توافق درباره پایان دادن به مناقشه قره باغ و احترام به تمامیت ارضی یکدیگر خبر دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۱:۰۶    
پوتین از فرصت حضور پاشینیان در نشست اتحادیه اوراسیا استفاده و با دعوت از الهام علی اف برای سفر به مسکو زمینه را برای برگزاری یک نشست سه جانبه دیگر در خصوص حل مناقشه قره باغ فراهم کرد.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۰:۴۷   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس جمهوری آذربایجان گفت: امکان دستیابی به صلح بین باکو و ایروان وجود دارد، به خصوص که ارمنستان، قره باغ را به عنوان بخشی از سرزمین ما به رسمیت شناخته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۹:۰۶    
رئیس جمهور آذربایجان گفت با توجه به اینکه ارمنستان قره باغ را به عنوان بخشی از آذربایجان به رسمیت شناخته است، می توانند به توافق صلح دست یافت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۵۸   + ۱۹ سایت دیگر  
وزارت خارجه جمهوری آذربایجان به ارمنستان نسبت به مداخله در امور این کشور به ویژه در قره باغ هشدار داد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۰۹    
نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان روز گذشته در سخنانی از آمادگی ایروان برای به رسمیت شناختن قره باغ به عنوان بخشی از خاک جمهوری آذربایجان به شرط تضمین امنیت جمعیت ارمنی این ناحیه از سوی باکو تأکید کرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۷:۵۲    
نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان دو روز مانده به ملاقات با رئیس جمهور آذربایجان در مسکو، گفته که آماده به رسمیت شناختن قره باغ به عنوان بخشی از جمهوری آذربایجان است، مشروط به اینکه باکو حقوق و امنیت جمعیت محلی ارامنه در منطقه قره باغ از جمله باز کردن مسیر های ارتباطی با آن ها را قبول کند ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
چدر شرایطی که نگرانی از شکل گیری دور جدید تنش در قره باغ کوهستانی طی ماه های اخیر بالا گرفته است، مقامات باکو و ایروان یک بار دیگر در مسکو دور هم جمع شده اند تا شاید بتوانند اختلافات را کنار بگذارند و به صلحی پایدار دست یابند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۲:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
فارس : به موازات مذاکرات صلح بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان، وزیر خارجه ارمنستان روز دوشنبه باکو را به تداوم محاصره بخس ارامنه نشین قره باغ و مسیر مهم لاچین متهم کرد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۲:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده ارمنستان از طرح شکایت دوباره ایروان از جمهوری آذربایجان در دیوان بین المللی دادگستری در ارتباط با ایجاد ایست و بازرسی باکو در کریدور لاچین که ارمنستان را به ناگورنو- قره باغ متصل می کند خبر داد. ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
پاشینیان: ما آماده برسمیت شناختن قره باغ کوهستانی به عنوان بخشی از آذربایجان هستیم.
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان نیز در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با گیتاناس ناوسدا، رئیس جمهور لیتوانی در ویلنیوس گفت: ما امیدواریم که پایان مذاکرات صلح با ارمنستان، صلح بلندمدت را در قفقاز به ارمغان آورد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- نخست وزیر ارمنستان امروز دوشنبه گفت که ارمنستان آماده است تا قره باغ کوهستانی را به عنوان بخشی از آذربایجان همسایه به رسمیت بشناسد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از راشاتودی؛ نیکول پاشینیان گفت: در صورتی که مقامات باکو امنیت و حقوق مردم محلی را که عمدتاً متشکل از قومیت ارمنی هستند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد: در صورت تضمین امنیت جمعیت ارمنی قره باغ، این کشور حاکمیت جمهوری آذربایجان بر این منطقه را می پذیرد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۵۶    
خبرگزاری میزان - نیکول پاشینیان ، نخست وزیر ارمنستان آمادگی خود را برای به رسمیت شناختن قره باغ به عنوان بخشی از جمهوری آذربایجان اعلام کرد. پاشینیان روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی، گفت: سرزمین جمهوری آذربایجان که ایروان آماده به رسمیت شناختن آن است شامل قره باغ کوهستانی است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۴۵    
ارمنستان اعلام کرد در صورت تحقق شرطی قره باغ کوهستانی را به عنوان بخشی از خاک آذربایجان به رسمیت می شناسد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۲۰    
نخست وزیر ارمنستان برای به رسمیت شناختن منطقه قره باغ برای آذربایجان اعلام آمادگی کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
نخست وزیر ارمنستان امروز (دوشنبه) گفت، در صورتی که مقامات باکو حقوق و امنیت جمعیت محلی قره باغ را تضمین کنند، ارمنستان آماده است تا منطقه قره باغ را به عنوان بخشی از خاک جمهوری آذربایجان به رسمیت بشناسد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
نخست وزیر ارمنستان با مطرح کردن یک شرط گفت ایروان آماده است منطقه قره باغ کوهستانی را به عنوان بخشی از جمهوری آذربایجان به رسمیت بشناسد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نقل از خبرگزاری تاس، ایگشی کراکوسیان، نماینده ارمنستان در امور حقوقی بین المللی گفت: پس از ایجاد یک ایست بازرسی در مسیر کریدور لاچین که ارمنستان را به قره باغ متصل می کند، ما برای دومین بار به دادگاه بین المللی شکایت کردیم. ...