چهارشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۲:۴۰Jan 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قره باغ»

خبرگزاری برنا   ۵۰ دقیقه پیش    
هیأت سیاسی اقتصادی کشورمان صبح امروز در دومین روز از سفر خود به جمهوری آذربایجان، به صورت ارتباط تصویری با الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان دیدار و گفت وگو کردند.
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تبریز- استاندار آذربایجان شرقی دستاوردهای سفر هیأت سیاسی اقتصادی کشورمان به جمهوری آذربایجان را تشریح کرد و از مشارکت در بازسازی قره باغ و تقویت زیرساخت های ارتباطی خبرداد.
ایلنا   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مسائل روسیه گفت: مسکو معتقد است مناطق شرقی اوکراین دیوار حائل برای جلوگیری از نفوذ ناتو به حساب می آید که حالا این دیوار از اوکراین گرفته تا آبخازیا و اوستیای جنوبی و حتی قره باغ را در بر گرفته است.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۳۷   + ۲۱ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: رئیس جمهور جمهوری آذربایجان روز سه شنبه در دیدار با یک هیات بلند پایه ایرانی در باکو از تمایل به مشارکت شرکت های ایرانی در بازسازی اراضی آزاد شده خبر داد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور آذربایجان ابراز امیدواری کرد که شرکتهای ایرانی برای ساخت و ساز در سرزمین های تازه آزاده شده این کشور از جنگ سال گذشته قره باغ حضور پیدا کنند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۴:۵۱    
وزیر راه و شهرسازی ایران در سفر به جمهوری آذربایجان، ضمن بازدید از مناطق آزاد شده در قره باغ بر اهمیت مشارکت ایران در پروژه های بازسازی این نقاط تاکید کرد.
هیأت سیاسی اقتصادی کشورمان صبح امروز در دومین روز از سفر خود به جمهوری آذربایجان، به صورت ارتباط تصویری با الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان دیدار و گفت وگو کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۰:۲۰    
الجزیره : آرمن سرکیسیان، رئیس جمهوری ارمنستان استعفای خود را به دلیل ناتوانی دفترش در تاثیرگذاری بر سیاست ها در زمان بحران ملی اعلام کرد. آرمن سرکیسیان، رئیس جمهوری ارمنستان از سال 2018، در مرکز یک بحران سیاسی داخلی قرار داشت که با آغاز جنگ بین ارمنستان و رقیب دیرینه آن جمهوری آذربایجان ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۲۱:۳۳   + ۲۴ سایت دیگر  
باکو - ایرنا – وزیر راه و شهرسازی کشورمان و هیات همراه امروز از مناطق آزاد شده جمهوری آذربایجان در قره باغ بر اهمیت مشارکت ایران در پروژه های بازسازی این نقاط تاکید کرد.
استاندار آذربایجان شرقی که در ترکیب هیأت سیاسی اقتصادی کشورمان به همراه وزیر راه و شهرسازی به جمهوری آذربایجان سفر کرده است، از مناطق آزادشده قره باغ بازدید کرد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۶:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
وزارت دفاع ارمنستان مدعی شد که نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان حوالی نیمه شب دوشنبه به سمت مواضع ارمنستان واقع در قره باغ کوهستانی شلیک کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
در پیگیری میدانی مسئولان شورای شهر شیراز رفع معضلات دهستان های قره باغ و بیدزرد بررسی شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
سفر اخیر والری پکرس به قره باغ موجی از انتقادها را در بالاترین سطح سیاسی آذربایجان ایجاد کرده است. پس از دفاع ژان ایو لودریان از کاندیدای ریاست جمهوری فرانسه، باکو پاریس را به نقض سنت های دیپلماتیک متهم کرد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۴:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه انرژی گفت: ترکیه در یک سیاست جدید با استفاده از روابطی که با جمهوری آذربایجان دارد و کمک هایی که در خصوص جنگ قره باغ به آذربایجان داشته قراردادهای اقتصادی کلان و بلندمدتی برای خرید گاز ارزان با این کشور منعقد کرده است. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۲۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رؤسای جمهور دو کشور روسیه و جمهوری آذربایجان امروز در تماسی تلفنی درباره روابط دو جانبه و موضوع قره باغ گفتگو کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۸:۳۵    
رؤسای جمهور دو کشور روسیه و جمهوری آذربایجان امروز در تماسی تلفنی درباره روابط دو جانبه و موضوع قره باغ گفتگو کردند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۰:۵۴    
کارشناس مطالعات منطقه ای و اوراسیا در گفتگویی در کافه خبر خبرآنلاین، با تشریح تحولات پساجنگ 44 روزه قره باغ و با تاکید بر اینکه موافقتنامه ابتکاری آتش بس قره باغ سند حقوقی به شمار نمی رود گفت:اقدام یک جانبه روسیه وجاهت حقوقی ندارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۰:۰۵    
عامل آب تقریباً به طور کامل از تلاش های میانجی گران پیرامون مناقشه قره باغ کوهستانی کنار گذاشته شده است.
تبریزمن   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۵:۲۳    
کارشناسان اقتصادی معتقدند آزادسای قره باغ فرصت بسیار خوبی است تا شرکت های توانمند آذربایجان شرقی از لحاظ اقتصادی، فنی و مهندسی به ایفای نقش بپردازند.
تیک   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۷:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
ابوالفضل خدائی: جنگ 44 روزه قراباغ منطقه قفقاز را وارد فاز تازه ای از تحولات کرد. تنش ها بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان در پی بازپس گیری مناطق توسط باکو همچنان برقرار است و رقابت بازیگران منطقه ای و فرامنطقه ای در این حوزه ادامه داد ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۶:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان سیاسی ارمنستان و ترکیه روز جمعه در مسکو با یکدیگر دیدار کرده و نخستین نشست عادی سازی روابط میان این دو کشور برگزار شد. این دیدار 90 دقیقه به طول انجامیده و دو طرف موافقت کردند که بدون پیش شرطی به گفتگو ها ادامه دهند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
داور در سرمقاله شماره 30 حمل 1302 مرد آزاد نوشت: "ایران تنها دو سال برای اصلاحات اساسی فرصت دارد اگر همسایه های محترم شمال و جنوب ما با هم کنار آمدند و شبیه عهدنامه 1907 معاهده ای بستند، استقلال ما دوباره در مهلکه خواهد افتاد." ...
قسمت قره باغ به ارمنستان خیلی روشن در توافق نامه آمد. اما بحث اتصال آذربایجان به نخجوان مبهم بود و گفته شده بود که راه های ترانزیتی باز شود ولی اینکه چگونه و تحت حاکمیت چه کشوری باشد اینها در توافق نامه مشخص نبود. دالان زنگزور خط آهنی هست که از باکو میاد به ارمنستان و از ارمنستان میاد به نخجوان.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۲۰:۱۰    
نخست وزیر ارمنستان و رئیس جمهور روسیه در تماسی تلفنی درباره مناقشه قره باغ و موضوع قزاقستان گفت وگو کردند.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۸:۲۶    
ایران پرس: با وجود در جریان بودن مذاکرات صلح میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان با میانجیگری روسیه، به نظر می رسد دخالت های بیگانگان، همچنان مانع از روند سالم صلح و گفتگو میان طرفین مناقشه قره باغ شده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۶:۱۶    
به گزارش مشرق، امیر ایوب طی یادداشتی که در کانال تلگرامی فرات تا نیل منتشر کرد به اوضاع قزاقستان پرداخت. در فضای جنگ سرد جدیدِ چند قطبی بین چین، روسیه، ایران، امریکا، برزیل، ونزوئلا، ترکیه و غیره در فضای اتفاقات و تحولاتی مثل موضوع آذربایجان و ایران ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۲۳:۰۵   + ۲۱ سایت دیگر  
کشته شدن یک نظامی جمهوری آذربایجان در مرز مشترک با ارمنستان در شرایطی اعلام شده که دو کشور یک جنگ 44 روزه بر سر منطقه قره باغ کوهستانی را تجربه کردند.
دانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۳:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
عابدین خرم گفت: آزادسازی قره باغ فرصت بسیار خوبی است تا شرکت های توانمند جمهوری اسلامی از لحاظ فنی و مهندسی در این منطقه حاضر شده و در بازسازی آن ایفای نقش کنند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۰۷:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه اوراسیا در تحلیل حوادث اخیر قزاقستان گفت: آمریکا و برخی از متحدان آن از جمله ترکیه که هم اکنون نقش نیابتی را در قفقاز و آسیای مرکزی دارند، تغییر نظم سیاسی را در این منطقه دنبال می کنند ...
ابنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۲:۰۷    
مراسم گرامیداشت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، در قره باغ واقع در ولایت غزنی افغانسان برگزار شد.
رکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۱۲:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
رکنا: مهندس رهبردین : طبق گزارش شرکت آب و فاضلاب و آب منطقه ای استان در خصوص مشکلات تامین آب شرب روستاهای محال رودخانه نازلو، انزل و کهریز و قره باغ در سالجاری و سالهای آتی و کسری آب شرب شهر ارومیه در افق سال 1410، احداث سد نازلو ضروی می باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
باکو – ایرنا –سال 2021 با تلاش های دولت باکو برای حفظ و تداوم دست آوردهای جنگ قره باغ همراه بوده که یک سال قبل منجر به آزادسازی سرزمینهای جمهوری آذربایجان از اشغال نیروهای ارمنستان شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۳:۴۷    
احد هوشمند قره باغ گفت: قرار بود جشنواره بچه های مسجدی در آذربایجان غربی برگزار شود که متاسفانه کرونا در ساختارهای هنری نیز وقفه وارد کرد.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
هوشمند قره باغ گفت: به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی نمایشگاه پوستر علمدار رهبری 12 دی ماه سال جاری در نگارخانه حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی افتتاح شد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۱:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد ارمنستان اعلام کرد ممنوعیت ورود کالاهای ترکیه به ارمنستان که سال گذشته و در پی جنگ ناگورنو قره باغ وضع شده بود، به دلیل پیامدهای تورم زای آن، لغو شده است.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۲۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا به نقل از وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان ، بایرام اف و لاوروف در خصوص وضعیت منطقه و اجرای بیانیه های سه جانبه امضا شده توسط روسای جمهوری آذربایجان ، روسیه و نخست وزیر ارمنستان در باره پایان جنگ در قره باغ ، تبادل نظر کردند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۸:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
باکو – ایرنا – جمهوری آذربایجان روز چهارشنبه 5 نظامی ارمنی بازداشت شده در جریان درگیری های اخیر در نزدیکی شهرستان مرزی کلبجر در قره باغ را به ارمنستان تحویل داده است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۳:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
رسانه های ارمنستانی خبر دادند، رئیس جمهور این کشور به پیشنهاد نخست وزیر، آرمان هاکوبیان را به عنوان سفیر ایروان در فلسطین اشغالی منصوب کرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در حالی که روابط ایروان و تل آویو در جریان جنگ 44 روزه بر سر قره باغ کوهستانی دچار تنش هایی شده بود ...
فرارو   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۰۸:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
فرارو- پایگاه خبری "میدل ایست آی" در گزارشی، به جدیدترین تحولات در روابط ایران با آذربایجان، مخصوصا پس از دوره ای فشرده از تنش های گسترده در روابط دو کشور در نخستین سالگرد جنگ قره باغ (2020) پرداخته و ماهیت متغیرِ روابط دو کشور در ماه های اخیر، و به طور خاص انعقاد توافق سوآپ گازی میانِ ایران ...
الف   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۰۳:۴۱    
گروه تعاملی الف - حسن مرادخانی، کارشناس ارشد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی؛ با توجه به شکست نیروهای ارمنستان از جمهوری آذربایجان در جنگ دوم قره باغ و از دست دادن منطقه قره باغ کوهستانی و مناطق اشغالی اطراف آن ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۲۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رومن بورکی، دروازه بان 31 ساله و سوئیسی دورتموند دیگر جایی در برنامه های این تیم ندارد و تبدیل به دروازه بان سوم زنبورها شده است. به گزارش طرفداری و به نقل از بیلد، دورتموند از سوی باشگاه قره باغ آذربایجان پیشنهادی برای رومن بورکی دریافت کرده است ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۴:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- عضو هیئت علمی مؤسسه حکمت و فلسفه ایران گفت: معنویت در سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در مرکز و محور قرار دارد و در ابعاد مختلف سند الگو اشراب دارد و حالت انضمامی و پیوست با سند ندارد. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۰۹:۲۴    
درگیری فلسطینیان و نظامیان صهیونیست در شرق قلقیلیا، ادامه حمله جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی به یمن و احتمال ادامه حضور صلح بانان روس در قره باغ از جمله مهم ترین اخبار جهان در 12 ساعت گذشته است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۱:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم کلیبر در مجلس گفت: وزارت امور خارجه درصدد جبران خسارات و آسیب های وارد شده به اموال مردم خداآفرین در جریان جنگ دوم قره باغ باشد.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۲۳:۵۳    
کشورهای عرب حوزه خلیج فارس هم همه خود را عقب کشیدند و دست رد به سینه اسرائیل زدند و اعلام کردند که حاضر نیستند در هیچ گونه عملیاتی بر علیه ایران شریک باشند. ...
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۱۷:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس جمهوری آذربایجان با اعلام خرید تجهیزات نظامی پیشرفته گفت که قصد دارد یگان های نظامی ویژه را در منطقه هادروت در قره باغ مستقر کند.
فرارو   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۱۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور آذربایجان شصتمین سالگرد تولد خود را در شوشا، شهر نمادین قره باغ گذراند. به گزارش فرارو، الهام علی اف با تشکر از همه کسانی که تولد او را جشن گرفتند گفت که پدرش حیدر علی اف غمگین است، زیرا نجات سرزمین ها را ندیده است، اما روحش شاد. ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۱۰/۰۲ - ۱۷:۲۵   + ۲۹ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران که به منظور دیدار رسمی و تبادل نظر با مقامات جمهوری آذربایحان در باکو به سر می برد، عصر امروز (چهارشنبه) با خانم صاحبه غفارووا ، رئیس مجلس ملی آن کشور دیدار و گفتگو کرد.
مدار شرقی   ۱۴۰۰/۱۰/۰۲ - ۰۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
حسین ملائک در یادداشتی می نویسد: متاسفانه شاهد هستیم تمام فشار مسئولیت و پاسخ گویی روی وزارت امور خارجه متمرکز است و در اکثر محافل سیاسی کشور شامل اندیشکده ها، مجلس و ... این وزارت امور خارجه، سفیر و سفارتخانه ها هستند که مورد بازخواست قرار می گیرند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۰۲ - ۰۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیر دفاع روسیه نیروهای ارتش این کشور را ضامن برقراری صلح در منطقه قره باغ کوهستانی دانست.