یکشنبه ۰۳ بهمنساعت ۱۵:۰۸Jan 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرکز ملی فضای مجازی»

حوزه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۲۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ از سوی دفتر مطالعات اسلامی و ارتباطات حوزوی مرکز ملی فضای مجازی حوزه، نشست علمی کنشگری زن مسلمان در فضای مجازی برگزار می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۱:۳۸    
نظر به اهمیت موضوع فضای مجازی در شرایط کنونی و آثار آن بر دولت ها و ملت ها جلسه ای با حضور سرکار خانم دکتر الهیان نماینده مردم تهران در مجلس شورا ی اسلامی و مشاورین ایشان در مرکز ملی فضای مجازی کشور و با حضور معاونت پارلمانی و سخنگوی این مرکز و کارشناسان آن مجموعه برگزار گردید.
آی تی رسان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۸:۵۷    
صبح امروز، در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشستی با حضور اعضای مرکز ملی فضای مجازی برگزار شد. در این جلسه، در رابطه با سیاست های کلی امنیت فضای تولید و اهمیت حفاظت از مرزها و حریم های فضای مجازی و نحوه اعمال قدرت در دنیای امروز، بحث و گفتگو شد. ...
سیتنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۲:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: در فضای مجازی شاهد جغرافیای چند سطحی و سپهرهای متعدد هستیم که ورود به آن از طریق دستگاه های کامپیوتر و تلفن های هوشمند شخصی است بنابراین باید علاوه بر حفاظت از مرزهای فیزیکی از مرزهای فضای مجازی نیز دفاع کرد و بتوانیم در این فضا قلمرو سازی کنیم.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۴:۳۶   + ۱۸ سایت دیگر  
چند سال پیش، تعیین تعرفه نیم بها برای ترافیک داخلی برای حمایت از محتوای داخلی از سوی مرکز ملی فضای مجازی ابلاغ شد و کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات نیز مصوبه ای را تدوین کرد تا این موضوع اجرایی شود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۷:۰۷   + ۱۵ سایت دیگر  
مرکز ملی فضای مجازی در پی اقدام خصمانه شبکه اجتماعی اینستاگرام و حذف مطالب مرتبط با بزرگداشت شهید سلیمانی و پیرو فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در سالگرد شهادت آن قهرمان ملی، بر مواجهه فعال با سلطه پلتفرم های خارجی تاکید کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۱:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
ششمین جلسه کمیته نظارت و راهبری شبکه اجتماعی دانش آموز (شاد) و اولین جلسه اجرایی سازی مصوبه شورای عالی فضای مجازی در دولت جدید، در مرکز ملی فضای مجازی برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۲۲:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
در راستای عملی سازی بیانات اخیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص فضای مجازی، جلسه کارگروه ساماندهی پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی مجازی برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۰۸:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
معاون مرکز ملی فضای مجازی از برنامه ریزی برای رقابت پذیری اقتصادی ایران در سطح منطقه و جهان در حوزه هوش مصنوعی خبر داد و گفت: برنامه های راهبردی 7 کشور در این حوزه مورد بررسی قرار گرفته است.
حوزه   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۰۱:۲۸    
حوزه/ امروزه یکی از مهمترین فعالیت ها در عرصه جهاد تبیینی، تولید محتوا در فضای مجازی از سوی طلاب و دانشجویان خوش فکر و انقلابی است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۳:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی از پیگیری نقض حقوق کاربران در فضای مجازی و عملکرد شبکه های اجتماعی خارجی در برابر ملت ایران از طریق مجامع بین المللی خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون مرکز ملی فضای مجازی با حضور در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، از بخش های مختلف این دفتر بازدید به عمل آوردند و ضمن آشنایی با فعالیت های صورت گرفته، بر تدوین سند جامع فضای مجازی در دین با همکاری این نهاد حوزوی تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۴:۲۰   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی از برگزاری سلسله نشست های ابعاد و چالش های فرهنگی، اجتماعی و حقوقی توسعه هوش مصنوعی در کشور خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۱:۰۰    
مجموعه قوانین و مقررات مرتبط با کسب و کارهای اینترنتی عنوان کتابی ست که به تازگی با همکاری مشترک انجمن تجارت الکترونیک تهران، مرکز ملی فضای مجازی و همچنین مجموعه هزاردستان چاپ و رونمایی شده است.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۰۰:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
مجموعه قوانین و مقررات مرتبط با کسب و کارهای اینترنتی عنوان کتابی ست که به تازگی با همکاری مشترک انجمن تجارت الکترونیک تهران، مرکز ملی فضای مجازی و همچنین مجموعه هزاردستان چاپ و رونمایی شده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۰۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی گفت:3 سند مشخص در زمینه شبکه ملی اطلاعات در مرکز ملی فضای مجازی تهیه شده است. براساس این اسناد وزارت ارتباطات موظف شده است حدود 30 خدمت را به صورت بومی ارائه کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۲۳:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به سانسور محتوا های مربوط به شهید سلیمانی در فضا های مجازی گفت: می خواهند مانع روشنگری آزادی خواهان و فعالان اجتماعی جهان شوند.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۲۰:۴۲   + ۲۴ سایت دیگر  
وزیر ارتباطات گفت: در دولت و در کارگروهی متشکل از وزرای ارتباطات، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما و مرکز ملی فضای مجازی درباره تدوین ساز و کارهای موثر برای مراقبت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی مصمم هستیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ - ۱۳:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
یک تحلیلگر فضای مجازی می گوید: این تصور که با قانونی کردن تبادل رمزارزها در کشور، باقی بازارها آسیب جدی می بینند درست نیست چرا که افراد زیادی در همین لحظه مشغول این کار هستند.
اقتصاد آنلاین / رسانه کلیک   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۸:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از کتاب مجموعه قوانین کسب و کارهای اینترنتی روز چهارشنبه به همت انجمن تجارت الکترونیک تهران در ساختمان مرکز ملی فناوری برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۷:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به این موضوع که مباحث حقوقی در کسب و کارهای اینترنتی باید به روزرسانی شود، تصریح کرد: به عنوان نمونه باید درباره مالکیت یا مالکیت معنوی قوانین ویژه ای نوشته شود.
ایستنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۶:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اهمیت گفتمان های سازنده در فضای مجازی بر افزایش نقش بخش خصوصی و نهادهای مدنی در نظام حکمرانی کشور تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی سید ابوالحسن فیروزآبادی – دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در رونمایی از کتاب مجموعه قوانین و ...
زومیت   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فضای مجازی در مراسم رونمایی کتاب مجموعه قوانین کسب و کارهای اینترنتی گفت برخلاف گذشته، اکنون باید به قوانین بلادرنگ اجتماعی توجه کرد و دیگر نمی توان قوانین را در اتاق های دربسته نوشت.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۵:۳۰    
دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: کسانی که به دنبال محدودسازی فضای مجازی هستند باید بدانند که منکر اصل توسعه کشورها برای رقابت در جهان هستند و به عبارتی انزواگرا و درون گرایند و در جهان امروز زیست نمی کنند.
اقتصاد آنلاین / ایستنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۲:۱۰   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی از تدوین پیش نویس سند توسعه خودروهای متصل و دستورالعمل به کارگیری خدمات شبکه های ارتباطی برای کمک به توسعه این فناوری خبر داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۲۳:۴۲    
نخستین کتاب مجموعه قوانین کسب وکار های اینترنتی با همکاری مرکز ملی فضای مجازی و انجمن تجارت الکترونیک تهران منتشر شد.
برترین ها / دیار میرزا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۲۳:۳۹   + ۲۵ سایت دیگر  
انتخاب: در یازدهمین نشست کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی، از نسخه جدید این طرح با نام نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی رونمایی شد. خلاصه این طرح چنین است: *ممنوعیت انتشار VPN و تعیین جزای نقدی و حبس درجه شش ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۸:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
دوازدهمین نشست مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی امروز در حالی برگزار شد که اعضا با ارجاع 20 روزه طرح به مرکز پژوهش ها برای اعمال پیشنهادات اصلاحی و تکمیلی وزارت ارتباطات، مرکز ملی فضای مجازی و اعضای کمیسیون مشترک موافقت کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
پس از بررسی پیشنهادات وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی توسط کمیسیون ویژه بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران، طرح نظام تنظیم مقررات فضای مجازی به عنوان طرح در دست بررسی، مطرح شد. طرح جدید چه ویژگی هایی دارد و تغییرات آن نسبت به طرح حمایت چیست؟
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۵:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
نخستین کتاب مجموعه قوانین کسب و کارهای اینترنتی به همت انجمن تجارت الکترونیک تهران و مرکز ملی فضای مجازی رونمایی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۵:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
نخستین کتاب مجموعه قوانین کسب و کارهای اینترنتی به همت انجمن تجارت الکترونیک تهران و مرکز ملی فضای مجازی رونمایی می شود.
اقتصاد آنلاین / سیتنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۴:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
نخستین کتاب مجموعه قوانین کسب و کارهای اینترنتی به همت انجمن تجارت الکترونیک تهران و مرکز ملی فضای مجازی رونمایی می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۲:۴۷   + ۵۸ سایت دیگر  
در یازدهمین نشست کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی طرح جدیدی که با تلفیق طرح قبلی و پیشنهادات ارائه شده تدوین شده است در اختیار اعضا قرار گرفت که خبرگزاری خانه ملت متن کامل این طرح که با عنوان طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی تدوین شده را منتشر می کند.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۲ - ۲۳:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
کم توجهی به ساختار عالی تصمیم سازی و تقسیم وظایف حوزه فضای مجازی مصرح در حکم تشکیل شورای عالی فضای مجازی ابلاغی ازسوی مقام معظم رهبری و اساسنامه مرکز ملی فضای مجازی ...
اقتصاد آنلاین / ایستنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۳:۰۹   + ۱۷ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی فضای مجازی بر اهمیت دو عامل اجتماعی و اقتصادی به عنوان موتور محرکه فضای مجازی تاکید کرد.
سیتنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۰۹:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
طی حکمی از سوی دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور، امیر خوراکیان به عنوان سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی منصوب شد.
ایستنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۰:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور بر اهمیت تحول نظام آموزشی همسو باتحول دیجیتالی در دنیا و حرکت به سمت مدل سکویی تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۲۱:۲۰    
همزمان با ایام ولادت حضرت زینب(س) از کتاب عقیله به قلم الهام امین با حضور امیر خوراکیان معاون حقوقی مرکز ملی فضای مجازی کشور، محمد حسین زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام سبزیان مدیرکل نهاد کتابخانه های خراسان رضوی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۱۰:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی بر ضرورت تدوین سند الزامات حاکمیتی شهر هوشمند در کشور تاکید کرد و گفت: سند سیاست ها و الزامات حاکمیتی شهر هوشمند در مرکز ملی فضای مجازی تصویب می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۹ - ۱۰:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
یک پژوهشگر حقوق دیجیتال گفت: الزام دریافت اینماد نه تنها غیرقانونی است که حتی مشکلی را هم حل نمی کند و برمشکلات می افزاید و به نظر می رسد وزارت صمت و مرکز توسعه تجارت الکترونیک قصد دارند وارد حوزه هایی شوند که در صلاحیت شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی است و از این طریق نقش آن ها را ایفا کند.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۰۹:۵۰   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی ساترا، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی مرکز ملی فضای مجازی در نخستین نشست بررسی بلاگرها و اینفلوئنسرها، آسیب ها و فرصت ها گفت: مردم واقعیت خود را در گوگل جست وجو می کنند و موارد غیرواقعی زندگی خود را در اینستاگرام به اشتراک می گذارند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۲۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون حقوقی مرکز ملی فضای مجازی گفت: مسئولیت محتوای پلتفرم ها بر عهده کاربر منتشرکننده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
امیر خوراکیان، معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی گفت که ما در عین حال که بر محتوا نظارت می کنیم نباید قدرت رقابت را از سرویس های داخلی در برابر سرویس های خارجی بگیریم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۳:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی از توسعه کسب وکارها و فرصت برای اشتغال سرمایه انسانی با تدوین سند الزامات حاکمیتی فناوری هوش مصنوعی خبر داد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
دفتر مطالعات اسلامی و ارتباطات حوزوی مرکز ملی فضای مجازی سلسله نشست های علمی پژوهشی دین و فضای مجازی برگزار می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۸:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی گفت: درخواست هماهنگی برای برگزاری جلسات کارشناسی برای طرح پیشنهادی وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی به رئیس مرکز پژوهش ها ارائه شد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۰:۰۳   + ۲۶ سایت دیگر  
معاون حقوقی مرکز ملی فضای مجازی از برگزاری نشست های تخصصی در این مرکز و ارائه آن به شورای عالی فضای مجازی برای تصویب و ابلاغ خبر داد.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۹:۰۸    
به گزارش ایرنا ابوالحسن فیروزآبادی سه شنبه شب در برنامه ارتباطی شبکه خبر سیما افزود: اختلال در خدمت رسانی پمپ بنزین ها در روز جاری، ویژگی های حمله سایبری داشت و به هیچ وجه این اختلال مربوط به شبکه تولید و یا توزیع سوخت در کشور نبوده است. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۹:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه شبکه "شاد"، بزرگترین سکوی ملی در راستای حکمرانی نظام رسانه ای شکل گرفته است، گفت: باید با کمک ابزارهایی همچون بازی ها، واقعیت های مجازی و واقعیت های افزوده که برای نسل امروز جاذبه دارد ...
بانکداری الکترونیک   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۸:۱۶   + ۳۰ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، دهمین نشست کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی روز سه شنبه با حضور معاون قوانین مجلس، کارشناسان و نمایندگانی از مرکز پژوهش های مجلس، وزارت ارتباطات، سازمان نظام صنفی رایانه ای ...