شنبه ۱۱ تیرساعت ۱۳:۵۲Jul 2022 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش نرخ دلار»

پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۰۰:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
انتشار صورت های مالی حسابرسی شده سال مالی گذشته شرکت ها و عملکرد خوب بسیاری از آنها و همچنین مجامع برگزارشده برخی از شرکت ها که با درصد تقسیم بالای سود نقدی همراه بودند، نشانگر وضعیت مناسب بنیادی اکثر شرکت های بازارسرمایه است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۸:۳۲    
روز گذشته بازار آهن و فولاد باز هم شاهد نوسانات کاهشی در عمده شرکت ها بود که به نظر می رسد در اثر کاهش نرخ دلار اتفاق افتاد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۶:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: کاهش نرخ دلار و رسیدن آن به کانال 27 هزار تومانی باعث افزایش حضور فروشندگان غیر قانونی ارز در بازار مشهد شد.
پرسش   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
... مذاکرات دوحه نشان می دهد حتی لاشۀ برجام از دولت رئیسی و کل تیم اقتصادیش تاثیگذارتر است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۲۲:۳۷    
در جریان مبادلات روز گذشته بازار آزاد ارز، نرخ دلار تا مرز 30 هزارو 250 تومان نزول کرد، عده ای این رویداد را به سفر خارجی یکی از مقامات اروپایی به ایران و تحولات مرتبط با احیای برجام نسبت دادند و عده ای دیگر نیز با انتقاد از اینکه چرا نسبت دهندگان کاهش نرخ دلار به حضور مقام اروپایی در ایران ...
ایستا نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۱:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
ایستانیوز:به لحاظ اقتصادی یکی از محرک های اصلی قیمت دلار نرخ تورم است زیرا تورم به کاهش ارزش پول ملی در مقابل سایر ارز ها منجر می شود اما این همه عوامل تأثیر گذار بر قیمت دلار نیست.
اقتصادگردان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۸:۱۱   + ۲۸ سایت دیگر  
طبق اعلام بانک مرکزی امروز صادرکنندگان حدود یک میلیون و 800 هزار دلار وارد بازار کردند که تنها 700 هزار دلار فروش رفت.به دنبال بخشنامه بانک مرکزی و همچنین جلسات این بانک با صرافی ها و صادرکنندگان پتروشیمی و همچنین آزادسازی نسبی فعالیت صرافی ها ...
ایستا نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۶:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
ایستانیوز:روند نزولی قیمت ها در بازار ارز به گونه ای است که اغلب معامله گران تنها نظاره گر وضعیت موجود هستند و از خرید اسکناس تا حد محسوسی کاسته شده است.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۹:۳۴   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس کانون صرافان کشور گفت: در پی مصوبه ارزی بانک مرکزی تماس تجار و صادرکنندگان برای فروش ارز 4 برابر شده است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی تأکید کرد: دستورالعمل ارزی بانک مرکزی، عرضه ارز را افزایش و تقاضای کاذب را کاهش می دهد؛ بنابراین طی روزهای آتی به کاهش نرخ دلار می انجامد.
سلام نو / افق تهران   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۵:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
احمد اشتیاقی، کارشناس بازارهای مالی نیز درمورد قیمت دلار در بازار آزاد بیان کرد: قیمت دلار درحال حاضر مبتنی بر برجام است. اگر مذاکرات به نتیجه ای نرسد، دلار به روند صعودی خود ادامه می دهد زیرا در این حالت کشور با محدودیت های جدید تحریمی از جمله عدم امکان صادرات نفت مواجه است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
امروز مطالبی همچون کاهش نرخ دلار در بازار آزاد، آینده ای بهتر برای بیت کوین و طلا، پایان عرضه اولیه فغدیر، رشد ارزش سهام عدالت در آخرین روز معاملاتی هفته، دلیل توقف 12 نماد چیست؟، درخواست عجیب ثروتمندان: از ما بیشتر مالیات بگیرید!، تحلیل شتران، تحلیل حکشتی؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۷:۴۱   + ۲۹ سایت دیگر  
قیمت طلا امروز جمعه اندکی کاهش یافت اما کاهش نرخ دلار از بالاترین سطح دو دهه گذشته و نگرانی ها در مورد رشد اقتصادی ایالات متحده باعث احیای تقاضای امن شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۵:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
فعالان بازار ارز در آخرین روز هفته در حالی شاهد افت شاخص ارزی در صرافی های بانکی هستند که در بازار آزاد ارز، نرخ دلار به کانال سی هزار تومانی افزایش یافته است.
معدن24   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۰۹:۴۲    
به گزارش سایت خبری- تحلیلی معدن24، بانک مرکزی ایران از این هفته اجرای بند 2-1 صورت جلسه چهار ماه قبل با وزارت صمت را اجرایی کرد تا از طریق عرضه بیشتر ارز در سامانه نیما شرایط را برای تامین بهتر بازار و کاهش نرخ دلار فراهم آورد. ...
سلام نو / رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۰۹:۴۷   + ۶۶ سایت دیگر  
به گفته مؤتمنی در اسفندماه فروشنده بیشتر بود چون احساس می کردند مذاکرات به ثمر بنشیند و قیمت ارز هم پایین بود اما این طرف سال فروشنده ها کم شده اند و با روند افزایش قیمت، عجله ای برای فروش ندارند و اگر فردا قیمت ارز کاهش یابد دوباره فروشنده بیشتر خواهد شد.
صدای بورس   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
امروز با توجه به تعطیلی معاملات جهانی در بازار مسکوکات طلا شاهد کاهش قیمت بودیم، این موضوع در کنار کاهش نرخ دلار باعث این ریزش شد.
فرادید   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۰۹:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
با نزدیک شدن به روز های پایانی هفته روند نمودار قیمتی اسکناس آمریکایی، اما جهت عکس گرفت. در روز چهارشنبه 24 فروردین نرخ شاخص ارزی با عقبگرد خود به کانال 27 هزار تومانی روند نمایش کاهشی جدید از خود به جای گذاشت.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۰۲:۳۹    
با وجود کاهش نرخ دلار و اونس، اما همچنان قیمت طلا و سکه بازار داخلی رو به افزایش است. امروز قیمت هر گرم طلای 18 عیار نسبت به روز گذشته 0.63 درصد بالا رفت و به مرز یک میلیون و 253 هزار و 100 تومانی رسید ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۱/۰۱/۰۵ - ۱۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: گفته می شود که اگر مذاکرات وین به نتیجه برسد و توافقی بین ایران و آمریکا انجام شود، از قیمت کالا ها به دلیل کاهش نرخ دلار کاسته خواهد شد، اما موضوع دیگری وجود دارد که اگر محقق شود قیمت لوازم خانگی به شکل دیگری تغییر خواهد کرد و به سمت گرانی می رود ...
فرارو   ۱۴۰۰/۱۲/۱۹ - ۰۸:۳۵   + ۲۹ سایت دیگر  
ممنوعیت خروج ارز از هرات از سوی طالبان به بانک مرکزی ایران در مدیریت قیمت دلار بازار تهران کمک کرده است. به گزارش اقتصادنیوز، نرخ دلار که طی روز های دوشنبه و سه شنبه بیش از 900 تومان بالا رفته بود، در پایان معاملات چهارشنبه با 600 تومان کاهش به 25 هزار و 800 تومان رسید ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ - ۲۰:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
نرخ دلار این روزها با اخبار مذاکرات وین بالا و پایین می شود. اخبار مثبت موجب کاهش نرخ دلار می شود و اخبار منفی نرخ این ارز را بالا می برد. اکنون با توجه به انتشار اخبار مثبت باید فردا منتظر چه واکنشی از بازار باشیم؟
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۱۵ - ۱۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: قیمت سکه روز گذشته با فرمان کاهش نرخ دلار عقب نشینی کرد اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز 15 اسفند 1400 چگونه پیش بینی کرده اند؟
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۱۴ - ۲۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: امروز 14 اسفند 1400 بازار پرتیراژهای ایران خودرو تحت تاثیر کاهش نرخ دلار از یک سو و چراغ سبز مجلسی ها به واردات خودرو قرار گرفت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۱۴ - ۱۹:۳۸    
اقتصادنیوز: محصولات سایپا امروز در بازار با افت 1 تا 2 میلیوت تومان در بازار عرضه شدند؛ افتی که کاهش نرخ دلار در بازار و سیگنال مثبت مجلس به واردات خودرو مربوط می شد.
معدن نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۱۴ - ۱۵:۱۱   + ۶۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -نرخ دلار در صرافی های بانکی امروز (پنجشنبه، یازدهم اسفندماه) با 6 تومان کاهش نسبت به روز کاری گذشته، 24 هزار و 601 تومان معامله شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۲/۱۴ - ۱۰:۱۹    
محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ظرفیت کشور قطر به عنوان یک همسایه اقتصادی به ویژه در کارهای مشترکی که می توانیم در بخش نفت و گاز و انرژی انجام دهیم، بسیار ارزشمند است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۲/۱۲ - ۰۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
با رفع تحریم ها، هزینه های صادراتی شرکت ها کاهش یافته و اثر مثبت این اتفاق بر سودآوری شرکت ها، اثر منفی کاهش نرخ ارز را جبران خواهد کرد.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۱۲/۱۱ - ۰۹:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
درخواست گرانی محصولات فولادی در حالی مطرح شده که رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، وزارتخانه های مطبوع را ملزم به کاهش قیمت محصولات فولادی کردند. *** بررسی دقیق و کارشناسانه از علت افزایش قیمت محصولات فولادی ...
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۱۲/۰۴ - ۰۷:۰۴   + ۵۴ سایت دیگر  
قیمت دلار تحت تاثیر اخبار مثبت از مذاکرات وین تا 24 هزار تومان با کاهش مواجه خواهد شد و بعید است که به کمتر از این رقم برسد
پارسینه   ۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۱۹:۱۸   + ۱۶ سایت دیگر  
محسن منصوری در جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران گفت: ظرف 40 روز گذشته مجموعا بازار آرام بوده و تورمی نداشتیم به جز حدود شش قلم کالا که البته جزو کالاهای ضروری هستند همانند برنج، گوشت، گوجه فرنگی ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۱۳:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
کارشناسان اقتصادی معتقدند نرخ فعلی دلار به دلیل محدودیت های ناشی از تحریم ها بالاتر از وضعیت تعادلی است. بنابراین با حصول توافق در مذاکرات هسته ای، نرخ ارز روند کاهشی خواهد داشت و سیاستگذار امکان آن را می یابد که با ابزار خود آن را در مسیر کاهشی و نرخ تعادلی قرار بدهد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۱۲:۵۵    
این روزها خبرهایی پیرامون به سرانجام رسیدن توافقات و احیای برجام از وین به گوش می رسد و همین مسئله موجب شده است تا روند نرخ دلار در بازار آزاد کاهش یابد و فشار فروش در سهام دلاری محور افزایش یابد. آیا نرخ دلار بازار آزاد برای بازار سرمایه مهم است؟
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۰۹:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: نرخ ارزی که برای بازار سرمایه و سودآوری شرکت های بورسی از اهمیتی ویژه برخوردار است، نرخ ارز نیما خواهد بود که متفاوت با نرخ ارز اسکناس در بازار آزاد است.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۱۲/۰۱ - ۱۷:۵۳    
سکه به 11 میلیون و 680 هزار تومان رسید / کاهش بیش از 250 تومانی قیمت دلار در صرافی های بانکی / قیمت فروش دلار در بازار آزاد تهران، یکشنبه اول اسفند 1400 به زیر 26 هزار تومان رسید و دلار با قیمت 25960 تومان معامله شد ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۱۲/۰۱ - ۱۶:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
دلار فردایی که روز گذشته در محدوده 26 هزار تومان بود، امروز به سطح 25 هزار تومان کاهش یافته. به نظر می رسد نگاه معامله به کاهش قیمت هاست.
سلام نو / شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۲۹ - ۱۸:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سهام گفت: در این شرایط سهام گروه های دلاری با کاهش تقاضا روبه رو می شود و احتمالا فردا معاملات منفی خواهند داشت.
کیهان   ۱۴۰۰/۱۱/۲۰ - ۲۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران از کاهش سه تا 15 میلیون تومانی قیمت خودروها در بازار خبر داد. سعید موتمنی گفت: وضعیت بازار خودرو بسیار آرام است و طی روزهای گذشته آرام تر هم شده است و معاملات در نقطه صفر قرار دارد ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۱۱/۱۹ - ۱۶:۱۷    
چهارمین روز هفته برای فعالان بازار ارز با کاهش نرخ دلار و یورو همراه شده است. این در حالی است که روند بازار به گونه ای است که در نبود خریدار ارز، افزایش عرضه قابل توجه است.
پانا   ۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۱۳:۳۰   + ۴۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - در صرافی های بانکی قیمت فروش دلار 25 هزار و 114 تومان و قیمت خرید دلار از مردم 24 هزار و 864 تومان تعیین شده است. در صرافی های بانکی قیمت فروش دلار 25 هزار و 114 تومان و قیمت خرید دلار از مردم 24 هزار و 864 تومان تعیین شده است ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۱۱:۵۴   + ۲۴ سایت دیگر  
امروز نرخ دلار در صرافی ملی ایران 24 هزار و 598 هزار تومان است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۱/۱۲ - ۱۵:۳۰    
فعالان بازار ارز در چهارمین روز هفته بازهم شاهد افت نرخ دلار و یورو در صرافی های بانکی و مجاز هستند. این در حالی است که در بازار آزاد نیز قیمت دلار به کانال بیست و هفت هزار تومانی کاهش یافته است.
راه امروز   ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ - ۱۱:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
هرچند بر اساس گفته های مسوولان، دلار های بلوکه شده، به مصرف رسیده اند و در صورت آزادسازی نیز وارد بازار نشده و تاثیری بر قیمت دلار نخواهند داشت. اما به نظر می رسد انتشار این خبر ها در جهت کاهش نرخ دلار یا ماندگاری اش در کانالی خاص باشد.
سلام نو / اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۸:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
وال استریت ژورنال گزارش داده است که نیفیو پس از اختلاف نظر با رابرت مالی، رهبر تیم مذاکره کننده ایالات متحده در وین، سمت خود را ترک کرده است.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، یک فعال بازار خودرو از عدم تاثیرپذیری بازار خودرو از کاهش قیمت ارز خبر داد و گفت: کاهش نرخ ارز در روزهای اخیر بیشتر تحت تاثیر اخبار سیاسی بوده و هنوز اعتمادی در مردم مبنی بر ثبات کاهش نرخ دلار ایجاد نشده است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۴:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
معامله گران بازار ارز در ادامه روند کاهشی روزهای اخیر شاخص ارزی، امروز نیز نظاره گر عقب گرد بهای دلار آمریکا هستند.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۳:۰۲   + ۲۰ سایت دیگر  
در نخستین روز هفته جاری حمایت 27 هزار و 750 تومانی دلار از دست رفت. قیمت اسکناس آمریکایی در سراشیبی جدید قرار گرفت. انتظارات معامله گران و جامعه از بازار ارز تهران مجددا به کاهش قیمت دلالت دارد.
ارانیکو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۴:۴۰    
نرخ دلار امروز (شنبه، 25 دی ماه) در صرافی های بانکی با 303 تومان کاهش قیمت نسبت به چهارشنبه هفته گذشته (22 دی ماه)، با نرخ 26 هزار و 414 تومان معامله شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۷:۳۶    
بررسی بازار خودرو طی روزهای اخیر، روند نزولی قیمت ها را نشان می دهد که علت آن، کاهش نرخ دلار در بازار آزاد بوده است.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۶:۳۹    
امروز در بازار طلا بر خلاف کاهش نرخ دلار و اونس جهانی شاهد افزایش قیمت مسکوکات طلا بودیم اما نیم سکه و سکه امامی هر کدام 20 هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کردند.