شنبه ۱۸ آذرساعت ۰۱:۵۵Dec 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «امنیت اروپا»

ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه روسیه ازبی توجهی سازمان امنیت و همکاری اروپا نسبت به کشته شدن خبرنگاران در غزه ابراز خشم کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۲۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه روسیه می گوید خود مقامات اروپایی می دانند که نمی توان بدون مشارکت مسکو درباره امنیت این قاره حرف زد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۲۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اسپوتنیک، "الکساندر گروشکو" روز سه شنبه در نشست "پریماکوف ریدینگ" گفت:" من فهرست بزرگی از آنچه ناتو امروز در لهستان و کشورهای بالتیک انجام می دهد، دارم ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۲۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: حمله روسیه به اوکراین یک حقیقت را عریان کرد؛ مسکو با نظم پساجنگ سرد که در تصویر آن قدرت های جدا شده از امپراتوری شوروی با این بازیگر یکسان قلمداد می شوند، هماهنگ نیست و تلاش دارد تا نظم حاکم را براساس خواست خود تغییر دهد؛ گزاره ای که امنیت اروپا را با چالش مواجه می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۱۴:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور اوکراین گفته است که اوکراین برای تقویت معماری امنیتی اروپا پیشنهادات ویژه ای را در اختیار دارد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۵۴    
شفقنا آینده- نشریه فوربس در گزارشی به قلم آریل کوهن کارشناس حوزه انرژی و امنیت اروپا و خاورمیانه نوشته که افزایش قیمت نفت می تواند با ایجاد تورم در بازار انرژی و سوخت باعث شود انتخاب دوباره جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری با تهدید مواجه شود. ...
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۲۰:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
درباره حمایت تهران از جنگ روسیه علیه اوکراین می نویسد که این مسئله تهدیدی مستقیم برای امنیت اروپاست.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۹:۴۵    
وزیر خارجه فرانسه می گوید: مخالفت غرب با رفتار مسکو این حقیقت را که روسیه بخشی از اروپاست، تغییر نخواهد داد و به همین دلیل در ایجاد هرگونه ساختار امنیتی جدید در قاره سبز، باید منافع روسیه را هم در نظر گرفت.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
با ادامه تجاوزات روسیه به اوکراین، اروپا دلایل خوبی برای نگرانی در مورد انتخابات میان دوره ای آمریکا در ماه نوامبر دارد. رهبران اروپایی از شکست بزرگ دموکرات ها هراسان هستند زیرا آنها بر این باورند که این امر می تواند راه را برای پیروزی ترامپ در سال 2024 و بازگشت سیاست های "آمریکا اول" هموارتر کند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۵:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
"گروهی از کارشناسان در 28 ژوئیه سال جاری میلادی در مورد اینکه عضویت فنلاند و سوئد در ناتو در سایه حمله روسیه به اوکراین چه معنایی برای امنیت اروپا و ایالات متحده دارد، بحث کردند."
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مقامات ازبکستان و نمایندگان سازمان امنیت و همکاری اروپا در نشستی اوضاع افغانستان را بررسی کردند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۰:۱۱    
رئیس جمهور اوکراین بر قدرت مقاومت کشورش در برابر تهاجم نظامی روسیه تاکید کرد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۲:۵۳    
شفقنا-وزارت امور خارجه چین ضمن تشویق ناتو به متوقف کردن اتهامات باطل و اظهارات تحریک کننده اظهار داشت: ناتو باید از ذهنیت جنگ سرد دست بردارد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از النشره ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۴:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
فارس : سخنگوی کاخ کرملین درباره عضویت احتمالی اوکراین در ناتو هشدار داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۰۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا پس از جو بایدن رئیس جمهور این کشور، از تصمیم ترکیه برای پیوستن سوئد به ناتو استقبال کرد و گفت: پیوستن سوئد به ناتو امنیت اروپا را تقویت خواهد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۷:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی ریاست جمهوری روسیه هشدار داد که این کشور به الحاق اوکراین به ناتو پاسخ قاطع خواهد داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۶:۲۲    
سخنگوی کرملین تاکید کرد که عضویت اوکراین در ناتو پیامدهای منفی برای امنیت اروپا به همراه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۶:۱۹    
دیمیتری پسکوف روز دوشنبه اعلام کرد عضویت اوکراین در ناتو پیامد های بسیار منفی برای امنیت اروپا خواهد داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۶:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کرملین هشدار داد، عضویت اوکراین در ناتو پیامدهای بسیار منفی برای کل ساختار امنیتی اروپا خواهد داشت که همین حالا هم نیمه ویران است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- آنالنا بربوک ، وزیر خارجه آلمان اعلام کرد: روسیه تهدیدی برای صلح و امنیت قاره اروپا باقی خواهد ماند و باید راهبردی امنیتی علیه مسکو تدوین کرد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۱۰:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
ایرنا : سخنگوی کاخ سفید گفت: سوئد یک همکار قوی است که دارای ارزش های مشترک با ناتو است و می تواند به تقویت امنیت اروپا کمک کند بنابراین ما معتقدیم این کشور باید هرچه زودتر به عضویت ناتو درآید.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۷:۵۱    
برای چندین دهه، آمریکایی ها تجارت آزاد جهانی را تبلیغ می کردند. اما اکنون آنها به طور ناگهانی 370 میلیارد دلار کمک دولتی به بخش انرژی داخلی واریز کرده و 280 میلیارد دلار دیگر به صنعت نیم رساناها سرازیر می شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۲۵    
وزیر امور خارجه روسیه گفت: غرب درصدد حل مشکلات خودش به ضرر دیگر کشورهاست و آمریکا ساختار امنیت اروپا را نابود کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۷:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه چین در پاسخ به اظهارات اخیر هنری کیسینجر وزیر خارجه پیشین آمریکا که الحاق اوکراین به ناتو را لازم خوانده بود، گفت تضمین امنیت اروپا از طریق گسترش بلوک های نظامی غیرممکن است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۶:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز (پنجشنبه) تاکید کرد، تضمین امنیت اروپا از طریق توسعه بلوک های نظامی غیرممکن است.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۲۳:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
کیسینجر اذعان کرد که نظرش درباره عضویت احتمالی اوکراین در ناتو را به این دلیل تغییر داده که پیوستن این کشور به این ائتلاف را به بروز شرایطی که در آن کی یف به کشوری بی طرف و غیرمتعهد تبدیل شود، ترجیح می دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۰:۴۴   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا : وزیر امور خارجه روسیه اظهار کرد، گسترش ناتو منجر به تضعیف دورنماهای گفتگو در مورد امنیت اروپا می شود.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
انتخابات ترکیه که روز یکشنبه برگزار و نتایج آن باعث شد رای گیری به دور دوم موکول شود، بر امنیت اروپا و خاورمیانه تاثیر به سزایی خواهد داشت. کسی که منتخب مقام ریاست جمهوری ترکیه می شود، نقش این کشور در ائتلاف ناتو، روابط آن با ایالات متحده، اتحادیه اروپا و روسیه، سیاست مهاجرت ...
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۹:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل عصر قانون به نقل از تاس، رئیس جمهور آلمان نسبت به پیامدهای منفی جنگ در اوکراین بر روی امنیت اروپا هشدار داد. فرانک والتر اشتاین مایر رئیس جمهور آلمان، در مصاحبه ای اعلام کرد که رویدادهای فعلی در اوکراین به نابودی درازمدت نظم امنیتی اروپا منجرشده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۲:۲۹    
فرانک والتر اشتایْنْمایر، رئیس جمهور آلمان گفت: تحولات اوکراین منجر به بر هم خوردن نظم و امنیت اروپا در درازمدت شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
کارشناسان مسائل بین المللی ضمن هشدار درباره پیامدهای منطقه ای و جهانی بحران سودان تصریح کردند که جنگ داخلی بین نظامیان این کشور ممکن است از وضعیت دارفور تا امنیت اروپا را تهدید کند.
روز پلاس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۰۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
انگلیس و لهستان در راستای آنچه تقویت امنیت اروپا در پی جنگ اوکراین نامیدند معامله ای را به ارزش 1.9 میلیارد پوند برای تجارت موشک امضاء کرد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۰۷:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
آمریکا نمی تواند بیش از اروپایی ها به امنیت آنها اهمیت دهد، به ویژه اینکه مسئولیت حفظ امنیت اروپا بر عهده خود آنها است. این واقعیت، حالا آینده جنگ اوکراین را به زیان کی اف رقم زده است.
اتاق نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۳:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر به نقل از فرارو : حمید کریم نیا، کارشناس روابط بین الملل ذز هم میهن نوشت: آیا در تهاجم روسیه به اوکراین صرفاً جنگ میان دو کشور است؟ قطعاً اینگونه نیست. اهمیت این جنگ و واکنش های غرب نسبت به آن نخستین برخورد میان دو طرف بعد از فروپاشی شوروی است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۴:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کاخ کرملین با بیان اینکه پیوستن فنلاند به ناتو باعث افزایش امنیت اروپا نمی شود، تاکید کرد این اقدام تهدیدی برای امنیت روسیه است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۴:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از طرح روسیه برای استقرار تسلیحات اتمی تاکتیکی در بلاروس انتقاد کرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۴:۳۲    
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که استقرار تسلیحات هسته ای در بلاروس تهدیدی علیه امنیت این قاره به شمار می رود.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۲۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه بین الملل: چارلز سوم، پادشاه بریتانیا در یک سخنرانی تاریخی در جمع نمایندگان پارلمان آلمان نسبت به تهدیدی که تهاجم روسیه به اوکراین برای امنیت اروپا و ارزش های دموکراتیک ایجاد می کند، هشدار داد. ...
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که تصمیم مسکو برای استقرار تسلیحات هسته ای تاکتیکی در بلاروس غیرمسئولانه بوده و تهدیدی برای امنیت اروپا به شمار می آید.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که تصمیم مسکو برای استقرار تسلیحات هسته ای تاکتیکی در بلاروس غیرمسئولانه بوده و تهدیدی برای امنیت اروپا به شمار می آید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۰:۰۰   + ۱۷ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که تصمیم مسکو برای استقرار تسلیحات هسته ای تاکتیکی در بلاروس غیرمسئولانه بوده و تهدیدی برای امنیت اروپا به شمار می آید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۹:۰۸    
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا استقرار تسلیحات هسته ای تاکتیکی روسیه در بلاروس را محکوم و آن را اقدامی غیرمسئولانه توصیف کرد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۱:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
سفیر روسیه در واشنگتن ابراز کرد که ایالات متحده از طریق ارسال تسلیحات نظامی به کی یف، در حال گسترش جغرافیای درگیری نظامی در اوکراین بوده، معماری امنیت اروپا را به خطر می اندازد و همچنین خطر بروز درگیری مستقیم بین روسیه و ناتو را افزایش خواهد داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۲:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
با پایان اولین سال جنگ اوکراین و ورود آن به سیزدهمین ماه، نه فقط دامنه درگیری ها بین نیرو های روسی و اوکراینی کاهش پیدا نکرده است بلکه خونین ترین نبرد ها بر سر کنترل شهر استراتژیک باخموت در استان دونتسک با شکست اوکراین درگرفت ...
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
میچ مک کانل، رهبر اقلیت مجلس سنای آمریکا در بیانیه ای در نخستین سالگرد حمله روسیه به اوکراین گفت که منافع امنیت ملی آمریکا با ثبات و امنیت اروپا و جلوگیری از پیشروی روسیه در این قاره گره خورده است ...
پژوهش نقش مقابله ایران با تروریسم، افراطی گری و مواد مخدر بر امنیت اروپا توسط پژوهش های کاربردی معاونت برون مرزی صدا و سیما منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
دبیرکل ناتو مدعی شد که روسیه امنیت اروپا را به خطر می اندازد و وظیفه ناتو مقابله با این موضوع است!
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مقامات اروپایی درباره وخامت اوضاع امنیتی این قاره در مقایسه با چند دهه گذشته هشدار دادند.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا گفت: حمایت ما از اوکراین قاطع است و ما با چالش های متعددی مواجه هستیم، ولی از توان خود برای عبور جمعی از آن اطمینان داریم.