جمعه ۰۸ مردادساعت ۱۵:۰۱Jul 2021 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «امنیت اروپا»

راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
استقرار موشک های قدرتمند اسکندر درکالینینگراد، بیشترین ضربه پذیری را برای امنیت اروپا موجب شده است. موقعیت استراتژیک این منطقه، قدرت فزاینده ای را نصیب روسیه نموده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۵:۲۱    
سازمان امنیت و همکاری اروپا با هدف کمک به ساختارهای مالی و پولی قرقیزستان، به این کشور کمک های فنی اهدا کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۸:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ثبات در غرب آسیا نه تنها برای کشور های منطقه، بلکه برای اروپا نیز حایز اهمیت است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۶:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور روسیه ضمن اشاره به فواید تعاملات مثبت مسکو و پاریس برای امنیت اتحادیه اروپا، گفت روابط این کشور با فرانسه به سطح تاریخی و چشم انداز مهمی رسیده است.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۲۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
احمد مسعود پسر احمد شاه مسعود درباره مبارزه با طالبان می گوید: ما اینجا در خط مقدم دفاع هستیم. ما هم از اروپا و هم از منطقه دفاع می کنیم. افغان ها نه تنها برای خود که در واقع برای همه می جنگند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۸:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
به نقل از خبرگزاری رویترز، آنتونی بلینکن ، وزیر خارجه آمریکا بعد از دیدار با هایکو ماس ، وزیر خارجه آلمان در برلین گفت: خط لوله "جریان شمالی -2 " طرح ژئوپلیتیکی روسیه است که امنیت اروپا در زمینه انرژی را تهدید می کند و امنیت اوکراین و کشور های دیگر در منطقه را از بین می برد. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۵:۰۸    
به گزارش مهر ، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در یادداشتی که در هفته نامه آلمانی دی زایت (Die Zeit) منتشر کرده، بر این نکته تاکید می کند که تأمین امنیت در اروپا در صورتی مقدور خواهد بود که همه کشورها از جمله روسیه کمک و سهمی در ایجاد آن داشته باشند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۵:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمهوری روسیه در مطلبی تاکید کرد که امنیت در اروپا جز از طریق مشارکت همه کشورها از جمله روسیه در آن امکانپذیر نیست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا- سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت که سازمان امنیت و همکاری اروپا باید در امور بین المللی نقش بیشتر و وزین تری برعهده بگیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۴:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
نخست وزیر موقت ارمنستان با اعلام حمایت از طرح گروه مینسک سازمان همکاری و امنیت اروپا برای رفع تنش گفت: ایروان حاضر است نیروهایش را از مرز جمهوری آذربایجان عقب بکشد، اگر باکو نیز به اقدام مشابه دست بزند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین اتریش از خروج قریب الوقوع مسکو از پیمان آسمان های باز خبر داد. میخائیل اولیانوف در صفحه توئیتر خود نوشت: داستان پیمان آسمان های باز به پایان رسید. ایالات متحده به این پیمان بازنخواهد گشت. این یک پیمان خوب بود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۱۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه روسیه با ابراز تاسف نسبت به تصمیم آمریکا برای عدم بازگشت به پیمان آسمان های باز، گفت که آمریکا یک شانس دیگر برای کمک به افزایش امنیت اروپا را از دست داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۴:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مقام وزارت خارجه روسیه با اشاره به اینکه تأمین امنیت اروپا جاده ای یک طرف نیست و منوط به تأمین امنیت روسیه و متحدانش است، تأکید کرد: نباید انتظار داشت مسکو بطور یک جانبه درباره پیمان "آسمان باز" امتیاز بدهد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۰۲:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با ادعای اینکه روسیه مشغول تهدید امنیت و ثبات در اروپاست، مدعی شد با اقدامات این کشور مقابله خواهند کرد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۲۳:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
فارس: ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به انتشار گزارش وزارت خارجه آمریکا در سال 2021 در زمینه انطباق با معاهده منع تکثیر و خلع سلاح هسته ای گفت: واشنگتن عمدا در زمینه طرح خود برای استقرار سلاحهای اتمی جدید سکوت می کند. ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: وزیر دفاع آلمان به روسیه از بابت مطرح ساختن تهدیدی "مستقیم و مشخص" علیه امنیت اروپا حمله کرد. به نقل از خبرگزاری آناتولی، آنگرت کرامپ-کارنباوئر ...
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۲۳:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
وزیر دفاع آلمان شنبه از روسیه با ادعای تهدید مستقیم و خاص علیه امنیت اروپا انتقاد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۶:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – یک کارشناس بلژیکی هشدار داد که فرزندان تروریست های تکفیری به دام افتاده در یک اردوگاه مستقر در خاک سوریه در پی شکست خوردن و کشته شدن پدرانشان در صحنه نبرد سوریه، اکنون در معرض خطر گرایش های تندروانه و افراطی هستند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۱۹:۰۸   + ۲۵ سایت دیگر  
تحریم چین توسط اتحادیه اروپا، معرفی روسیه به عنوان جدی ترین تهدید برای امنیت اروپا، کشته شدن 137 نفر در حمله مسلحانه در نیجر، سقوط دو جنگنده آمریکایی نیروی هوایی تایوان و بررسی طرح تحریم ترکیه توسط اتحادیه اروپا از جمله مهمترین خبرها، رویداد ها و تحولات بین الملل در 24ساعت گذشته بوده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۱۳:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
وزارت دفاع انگلیس سندی را منتشره کرده که در آن روسیه، به دلیل تقویت توان نظامی خود، جدی ترین تهدید علیه امنیت اروپا و منافع لندن معرفی شده و از مسکو بعنوان نقش آفرینی زیرک و غیرقابل پیش بینی یاد شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۰۹:۲۵    
نشست ناتو سوم و چهارم فروردین برگزار می شود و محور این نشست؛ بررسی روند تقویت نقش سیاسی ناتو و تحولات مرتبط با امنیت اروپا - آتلانتیک اعلام شده است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۰۰:۳۲    
بر اساس استراتژی نوسازی نیروهای مسلح انگلیس، که توسط وزارت دفاع این کشور منتشر شده است، روسیه بزرگترین تهدید هسته ای و نظامی برای امنیت اروپا می باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۱:۲۱    
دبیر کل ناتو مدعی شد که علت عدم وجود هر نوع تهدید نظامی مستقیم از جانب روسیه و چین، اقدامات مناسب پیمان آتلانتیک است که طی 70 سال گذشته امنیت اروپا را تضمین کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۸:۵۰    
امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در کنفرانس امنیتی مونیخ خواستار استقلال کشور های اروپایی از آمریکا در زمینه تأمین امنیت شد.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۵:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی مرکل، صدراعظم آلمان می گوید ما همواره معتقد بوده ایم که استقرار سربازان آمریکایی اینجا در آلمان به امنیت اروپا و ترانس-آتلانتیک خدمت می کند و بنابراین در راستای منافع دوجانبه ما است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۶:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
دولت آلمان به بیانیه رئیس کاخ سفید مبنی بر عقب نشینی از تصمیم خروج نیروهای ایالات متحده از آلمان واکنش نشان داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۰۹:۳۱    
وزیر خارجه قرقیزستان و رئیس موسسه دموکراسی و حقوق بشر سازمان همکاری و امنیت اروپا با یکدیگر دیدار و نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور را بررسی کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۴:۲۸    
وزیر خارجه قرقیزستان قبل از انتخابات با ناظران شورای همکاری و امنیت اروپا دیدار کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۷:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه در دولت اصلاحات گفت: تا زمانی که تحریم ها به شکل ملموس لغو نشده، نه آمریکا و نه اروپا نباید انتظار بازگشت ایران به تعهداتش را داشته باشند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۱۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- با شهادت سردار سلیمانی نه تنها مسیر او بسته نشد، بلکه محور مقاومت در مقابل داعش و افراط گرایی تقویت و نقش شوم آمریکا برای تغییر مرزهای جغرافیایی و سرنگونی کشورهای مستقل خنثی گردیده و اخراج نیروهای اشغالگر آمریکایی از منطقه تسریع شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه نگار نشریه "دی ولت" آلمان تاکید کرد، ورود تسلیحات مافوق صوت به زرادخانه های کشورها به ویژه روسیه و چین کابوسی برای امنیت اروپا است و مرحله جدیدی در "مارپیچ تهدیدها" را به وجود می آورد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
تحلیلگران از توسعه سلاح های هایپرسونیک به عنوان کابوسی برای اروپا یاد کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۵:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه ترکیه در نشست خبری مشترک با همتای مجارستانی، ضمن بیان اینکه مشکلات با اتحادیه اروپا را می توان از طریق گفت وگو حل کرد، از این نهاد خواست میانجی صادقی در مذاکرات آنکارا و آتن باشد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۱:۵۴   + ۱۹ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: هلگا اشمید دیپلمات ارشد آلمانی در مذاکرات هسته ای ایران به عنوان دبیرکل جدید سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) انتخاب شد.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ترور دانشمند برجسته ایران را اقدامی مجرمانه توصیف کرد و درباره برجام، این توافق را برای امنیت اروپا مهم دانست.
جوزپ بورل در نشستی تاکید کرد ترور محسن فخری زاده اقدامی مجرمانه بود و با این روش ها نمی توان مانع برنامه هسته ای ایران شد.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۰۱:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سازمان همکاری و امنیت اروپا نسبت به اتهام هایی که دونالد ترامپ علیه روند شمارش آرا در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده مطرح کرد، هشدار داد. به گزارش یورونیوز ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۰۴:۴۹    
به گزارش مشرق ، مایکل جورج لینک هماهنگ کننده ویژه هیأت نظارتی سازمان همکاری و امنیت اروپا بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: ادعاهای بی اساس درباره ناکارآمدی سیستمی توسط رئیس جمهور فعلی، به اعتماد عمومی به مؤسسات دموکراتیک خدشه وارد می کند .
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۹:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
شرکت در مانورهای دریایی مشترک با نیروهای فرانسه و قبرس در شرق مدیترانه بخشی از آن چیزی است که بریتانیا به عنوان تعهد این کشور در قبال امنیت اروپا پس از بریگزیت بر آن تاکید دارد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۲۱:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
رئیس جمهوری فرانسه ابزار اطمینان کرد که احیای اعتماد در روابط با روسیه شرط ضروری برای تضمین امنیت اروپا است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۳:۳۶    
معاون وزیر خارجه روسیه گفت که پیشنهادهای رئیس جمهوری این کشور در زمینه توافق منع گسترش موشک های هسته ای میان برد مبتنی بر عدم ایجاد بحرانی جدید در اروپاست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۲:۴۲    
معاون وزیر خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) گفت، پیشنهاد پوتین درباره پیمان نیروهای اتمی میان برد یا INF با هدف جلوگیری از بحران جدید موشکی در اروپا است و آنهایی که تلاش می کنند تا آن را نادیده بگیرند، رویکرد غیرمسئولانه ای در قبال امنیت اروپا دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۲:۰۰    
معاون وزیر خارجه روسیه پیشنهاد رئیس جمهور این کشور درباره پیمان آی ان اف را حاکی از تعهد مسکو به جلوگیری از بحران موشکی در اروپا دانست.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۸:۱۵    
مردم نیوز : جانا پاگلرین در یادداشتی که وب سایت شورای روابط خارجی اروپا آن را منتشر کرد؛ نوشت: به نظر می رسد، مقامات برلین هنوز پیامدهای استراتژیک اظهارات خود را درک نکرده اند ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۳:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
جوزپ بورل در بخشی از سخنان خود بار دیگر اهمیت توافق هسته ای با ایران به عنوان تنها راه جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاح هسته ای را یادآور شد و گفت به عنوان هماهنگ کننده برجام به تلاش برای اطمینان از حفظ و اجرای کامل توافق هسته ای وین از سوی همه طرف ها ادامه خواهد داد ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۷:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
اختلاف منجر به درگیری جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان یک بُعد حقوقی مشخص دارد و آن اینکه منطقه قره باغ تا پیش از سال 1992 میلادی و در ابتدای استقلال یافتن این جمهوری ها در خاک جمهوری آذربایجان قرار داشته و سال هاست به کنترل ارمنستان درآمده است. ...
برترین ها / آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۲۲:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: به نقل از خبرگزاری آناتولی، معاون سخنگوی دولت آلمان امروز دوشنبه اعلام کرد: صدراعظم از خروج نیروهای آمریکایی از کشورش ناراضی است. اولریک دمر ( Ulrike Demmer) معاون سخنگوی دولت آلمان در نشست خبری خود در برلین اعلام کرد که مقامات این کشور غالباً تأکید کرده اند که حضور نظامیان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۰۹:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
جمعی از نمایندگان آمریکایی از تصمیم روز گذشته پنتاگون مبنی بر خروج نیروهای این کشور از آلمان انتقاد کردند و آن را عامل تضعیف امنیت اروپا دانستند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۲۱:۵۷    
دبیرکل ناتو نسبت به خروج 11 هزار و 900 نیروی آمریکایی از آلمان واکنش نشان داد و این کار را به عنوان بازآفرینی نیرو های آمریکایی و اعزام بخشی از آن ها از آلمان به کشور های دیگر ناتو را ارزیابی کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل تأکید کرد موفقیت روند سیاسی در گرو پایبندی کامل به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه، پایان اشغالگری بیگانگان در این کشور، ادامه مبارزه با تروریسم و لغو فوری تحریم های یکجانبه است.