پنجشنبه ۰۷ اسفندساعت ۱۰:۵۹Feb 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جایزه ادبی»

خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۲:۵۵    
سرهنگ پاسدار محسن رشیدی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان از اعضا کار گروه اساتید ادبیات پایداری استان که داوری آثار ارسالی به دبیرخانه استانی نهمین دوره جایزه ادبی یوسف و بیست و دومین جشنواره ملی شعر دفاع مقدس را بر عهده داشتند، تجلیل و قدردانی کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۵۰    
محمدی از برگزاری جشنواره ادبی شعر غزل منزوی در زنجان خبر داد و گفت: فراخوان این جشنواره در دست تدوین است و به زودی منتشر می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۲۰    
برگزیده شدن در یک جشنواره و جایزه ادبی معتبر، علاوه بر این که می تواند مهر تاییدی بر عملکرد هنرمند باشد، در برخی موارد می تواند با ارمغان آوردن شهرتی برای او به مطرح شدن نام نویسنده و به تبع آن فروش و ترجمه آثارش منجر شود. اما ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سرگروه بخش رمان بزرگسال جایزه ادبی شهید حبیب غنی پور گفت: نسل تازه ادبیات داستانی ایران، قصه ها و نجواهای اصیل خودش را می کارد و پرورش می دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۸:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
کتاب برنده جایزه گنکور 2020 به دومین کتاب پرفروش تاریخ این جایزه ادبی تبدیل شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۵:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- برگزیدگان دومین دوره جشنواره رمان کوچه، ویژه آثار منتشر نشده، با معرفی برگزیدگان، به کار خود پایان داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۰:۴۲   + ۱۷ سایت دیگر  
نامزدهای بخش رمان بزرگسال جایزه ادبی شهید حبیب غنی پور اعلام شد. این جایزه در حوزه ادبیات داستانی در سه گروه کودک، نوجوان و بزرگسال برگزار می شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۵۷    
امروز جلسه مشترکی در معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس استان البرز جهت هماهنگی برگزاری اختتامیه نهمین دوره جایزه ادبی یوسف و بیست و دومین کنگره ملی شعر دفاع مقدس برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- دومین دوره جایزه ادبی لیلی، با معرفی برگزیدگان در سه بخش حرفه ای، نوقلم و آرای مردمی به کار خود پایان داد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل خانه کتاب و ادبیات ایران در نشست خبری جایزه کتاب سال گفت: برگزیدگان جایزه ادبی جلال آل احمد، جشنواره بین المللی شعر فجر و کتاب سال جمهوری اسلامی به عنوان نخبه فرهنگی مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان قرار می گیرند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۲۲:۴۲    
آئین اختتامیه مرحله استانی نهمین دوره جایزه ادبی یوسف، داستان نویسی دفاع مقدس و بیست و دومین جشنواره ملی شعر دفاع مقدس در لرستان برگزار شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۲۱:۳۰    
سرهنگ محمد برامکی از برگزیدگان الیگودرزی مرحله استانی نهمین جشنواره داستان نویسی ذفاع مقدس و بیست و دومین جشنواره ملی شعر دفاع مقدس و مقاومت تجلیل و قدردانی کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
آئین اختتامیه مرحله استانی نهمین دوره جایزه ادبی یوسف و بیست و دومین کنگره ملی شعر دفاع مقدس در شهرهای خرم آباد و الیگودرز از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
فهرست نامزدهای نهایی جایزه ادبی فولیو با حضور برنده جایزه کاستا اعلام شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۱:۳۶    
سردار ناصر باباخانی گفت: از بین آثار رسیده به جشنواره یوسف و شعر دفاع مقدس 5 نفر به عنوان نفرات برتر در داستان انتخاب و تعداد 6 اثر شعر از آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره (در مجموع 11 اثر) از استان کرمانشاه به مرحله کشوری راه یافته است.
سینما پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۴:۳۰    
سینماپرس: تجار گفت:مقدمات برگزاری جایزه ادبی قلم زرین فراهم شده و منتظرهستیم لیست کتاب های منتشرشده را از موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران دریافت کنیم
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۵:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
نامزدهای نهایی جایزه ادبی انجمن قلم آمریکا (پِن) در سال 2021 در شاخه های گوناگون معرفی شدند. نام یک شاعر ایرانی نیز در این فهرست به چشم می خورد.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۱:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
صمد طاهری با بیان این که یدو در مجموع فیلم خوبی است، در عین حال آن را اقتباس خوبی از داستان زخم شیر خود نمی داند. مجموعه داستان زخم شیر که پیش تر در سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد شایسته تقدیر و در دومین دوره جایزه احمد محمود برگزیده شده بود ...
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۷:۲۰    
مرحوم هاشمی رفسنجانی درباره شخصیت علمی شهید مطهری گفته که اگر استاد زنده بود، می توانستیم بزرگ ترین دانشگاه تاریخ اسلام را در دنیا به وجود بیاوریم.
دبیر سومین دوره ی جایزه ی ادبی آفتاب گفت: سومین دوره جایزه ادبی آفتاب به صورت منطقه ای با حضور داستان نویسان 10 استان کشور 13 اسفند در شهرستان گرمسار برترین های خود را در آیین اختتامیه معرفی می کند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۹:۲۹    
نامزدهای نهایی بخش کتاب جایزه ادبی مشهد در بخش های رمان، مجموعه داستان و شعر معرفی شدند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۷:۵۱    
ایسنا/کردستان همه او را به عنوان امپراطور شعر دنیا می شناسند، شاعر عشق و آزادی و طبیعت که جایزه ادبی قادسیه صدام را رد کرد و آن را نپذیرفت و همچنان به آزادی خواهی خویش ادامه داد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۲:۵۰    
سپهرغرب، گروه خبر: سپهرغرب- گروه خبر- زهرا طالبی: آیین اختتامیه بیست وپنجمین جشنواره ادبی استان همدان در فرهنگسرای آیت الله بهاری (ره) شهرستان بهار برگزار شد. ...
فرهنگ امروز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۶:۰۰    
فرهنگ امروز/ مریم عربی پنج شب دومین رمان سمیه مکیان پس از غروبدار است که به مرحله نهایی جایزه هفت اقلیم و احمد محمود راه یافت و توانست در جایزه ادبی بوشهر، عنوان کتاب دوم را به خود اختصاص بدهد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۰:۱۵    
ایسنا/خراسان رضوی دبیر جایزه ادبی مشهد با اشاره به انصراف پیامکی حامد ابراهیم پور و کتاب سرخ پوست از این جایزه ادبی، گفت: این درست نیست که در هنگام اعلام نامزدهای نهایی عده ای یادشان بیفتد که چرا کتابشان در جشنواره حضور دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نهمین جشنواره شعر استانی و دومین جشنواره داستان کوتاه دفاع مقدس ، جایزه ادبی یوسف ، با شناخت افراد برتر ، به پایان رسید.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۲۱:۲۲    
سرهنگ پاسدار غلامرضا فلاحی گفت: از بین آثار رسیده به جشنواره یوسف و شعر دفاع مقدس سه نفر به عنوان نفرات برتر انتخاب و تعداد 10 اثر دیگر از آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره (در مجموع 14 اثر) به مرحله کشوری راه یافته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی به مناسبت گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، مراسم اختتامیه نهمین جشنواره شعر دفاع مقدس و جایزه ادبی داستان کوتاه تحت عنوان یوسف و رونمایی از 24 عنوان کتاب دفاع مقدس انجام شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۵:۰۷    
مراسم اختتامیه جشنواره شعر دفاع مقدس و جایزه ادبی یوسف (داستان کوتاه دفاع مقدس) به همراه رونمایی از تولیدات ادبی و هنری مرتبط با دفاع مقدس و تجلیل از نویسندگان و پدیدآورندگان آثار ادبی و هنری در استان خراسان جنوبی برگزار شد.
استانداری خراسان شمالی   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی گفت:از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون مسیرهای ارزشمندی در حوزه های مختلف طی شده به طوری که با نمایش اقتدار و قدرتش درصدد رسیدن به پیشرفت است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
جوایز ادبی نخست وزیری ویکتوریا را دولت ویکتوریای استرالیا با هدف تقویت نویسندگی خلاق و صنعت نشر استرالیا برگزار می کند.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۱:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
کتاب فرکانس 1160(اینجا آبادان؛ صدای مقاومت و ایستادگی) به مناسبت نخستین روز از دهه مبارک فجر در مراسمی در سالن سوره حوزه هنری اصفهان رونمایی شد. به گزارش رسیده ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
کتاب فرکانس 1160 اثرفضل الله صابری از انتشارات سوره مهر که برگزیده بخش مستندنگاری جایزه ادبی جلال امسال است، به مناسبت دهه فجر در سالن سوره اصفهان رونمایی شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
اعظم حجت مسئول سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس استان یزد گفت: 160 قطعه شعر به جشنواره ارسال شده است که از بین آثار شعر دریافتی پنج نفر برگزیده خواهند شد و از 8 نفر تقدیر خواهد شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۳:۴۲    
لیلا کردبچه در نشست تخصصی جایزه بزرگ ادبی مشهد گفت: در این دوره حتی ناشرهایی که یک زمانی اعتبارشان را به واسطه شعر به دست آورده بودند، رغبتی به چاپ مجموعه شعر ندارند و ترجیح می دهند شاعر خودش هزینه چاپ را بپردازد. در چنین شرایطی وقتی یک رویداد، یک بخش را به شعر اختصاص می دهد، خیلی باارزش است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
محمدکاظم کاظمی، شاعر و نویسنده افغانستانی مقیم ایران و یکی از داوران بخش نهایی جایزه ادبی مشهد، گفت: ظرفیت برگزاری جشنواره ها و رویدادهای ادبی در مشهد بسیار بالا است.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه فرهنگی: یک نویسنده گفت: داستان های فارسی زیاد به زبان های دیگر ترجمه نمی شود و ما در دنیا خوانده نمی شویم.تیمور آقامحمدی در نشست دبیران و داوران جایزه ادبی مشهد که شامگاه 11 بهمن در فرهنگسرای ترافیک برگزار شد ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
هیات انتخاب چهارمین جایزه ادبی ارغوان امیدوارند کرونا با وجود تمام معضلاتی که ایجاد کرده است، کمی از شتاب زندگی بکاهد و فرصتی برای اندیشیدن به معنای هستی فراهم آورد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
نجات الهاشمی، نویسنده مراکشی به عنوان برنده جایزه ادبی نادال اسپانیا در سال 2021 معرفی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۷:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی دبیر جایزه ادبی مشهد گفت: تعداد آثاری که در بخش کتاب به ما رسیده فراتر از سطح انتظار ما بود و آن طور که داوران به ما اطلاع دادند سطح کیفی آثار بسیار خوب بوده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۷:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی یکی از داوران جایزه ادبی مشهد گفت: تعدد داوران در جایزه ادبی مشهد به خوبی جلوی تاثیرگذاری رأی سلیقه ای را گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۲:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- به پاس حمایت های بی دریغ مارگارت آتوود نویسنده معروف و همسرش از فرهنگ کانادایی، یکی از جوایز ادبی این کشور به جایزه آتوود-گیبسون تغییر نام داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۰:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از ارسال 256 اثر شامل داستان کوتاه، شعر و کتاب به دبیرخانه جایزه ادبی استان همدان خبر داد و گفت: این آثار برای به دست آوردن جایزه این رویداد ادبی رقابت می کنند.
استاد خدابخش صفادل شاعر پیشکسوت نیشابوری برگزیده پنجمین جایزه ادبی شعر و سرود کیش شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۲۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
اسماعیل محمدپور گفت: کار داوری آثار رسیده به جشنواره های استان شعر پایداری و جایزه ادبی یوسف (داستان کوتاه دفاع مقدس) به پایان رسید و برگزیدگان این دو جشنواره به دبیرخانه مرکزی در تهران معرفی شدند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
تائی کلار، نویسنده امریکایی برای کتاب وقتی یک ببر را به دام بیندازی برنده جایزه نیوبری سال 2021 شد و کتاب ما نگهبانان آب به تصویرگری میکائلا گوادو، نویسنده هندی جایزه بهترین تصویرگری کتاب کالدکات را از آن خود کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
در آستانه فرارسیدن دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، خبرگزاری مهر، در گفتگو با نویسندۀ آثاری، چون پاریس پاریس و مفتون و فیروزه اثر برگزیده سیزهمین جایزه ادبی قلم زرین و یارِ باران به وضعیت ادبیات داستانی معاصر ایران و جایگاه انقلاب در آن پرداخته است.
شاینا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۵:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
ارزشمندترین جایزه شعر بریتانیا به بانی کاپیل رسید. به گزارش شاینا؛ بانی کاپیل شاعر بریتانیایی – هندی برای مجموعه شعر چطور یک قلب را بشوییم به عنوان برنده امسال جایزه ادبی تی. اس. الیوت معرفی شد. این کتاب بر روابط پیچیده ای که بین یک مهاجر مهمان و شهروند میزبان به وجود می آید تمرکز دارد. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۳:۵۲    
تاریخ بدن در ادبیات اثر شایسته تقدیر در بخش نقد ادبی سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد، پژوهشی گروهی و بینارشته ای است که به بازنمایی بدن در ژانر های مختلف ادبیات کلاسیک ایران می پردازد ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۹:۳۷    
داوران دهمین دوره جایزه ادبی هفت اقلیم معرفی شدند.