یکشنبه ۲۴ تیرساعت ۱۶:۵۳Jul 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جایزه ادبی»

خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
کرمان- مدیر ادبیات و انتشارات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان گفت: فراخوان سیزدهمین دوره جایزه ادبی یوسف در استان کرمان منتشر شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۱۸:۱۷    
اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان فراخوان سیزدهمین دوره جایزه ادبی یوسف داستان کوتاه دفاع مقدس را منتشر کرد.
یزد فردا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۳:۲۵    
برگزیده جایزه ادبی یوسف:دچار خودسانسوری شدید هستیم یزدفردا "برگزیده جایزه ادبی یوسف معتقد است: نویسندگان در حوزه خاطره نویسی باید بدانند که متولی دوران انقلاب و دفاع مقدس نیستند و نباید بترسند که بیان خاطرات خدشه ای بر تقدس این دوران وارد می کند. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۸:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: بیست و دومین دوره جایزه ادبی قلم زرین با اعلام اسامی برگزیدگان و داوران پنج بخش عصر امروز، 13 تیرماه، به کار خود پایان داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۸:۰۲   + ۱۸ سایت دیگر  
دبیرخانه بیست ودومین دوره جایزه ادبی قلم زرین اسامی آثار برگزیده را معرفی کرد.
رسا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
دبیرخانه جشنواره قلم زرین اسامی کتاب های راه یافته به مرحله پایانی بخش نقد و پژوهش ادبی را اعلام کرد.
لیزنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۲:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
انتشارات کتاب نیستان در سال های اخیر و در قالب پروژه ای وسیع اقدام به ترجمه و انتشار مجموعه آثار برگزیده جایزه ادبی اُ. هنری کرده است که در قالب مجموعه ای یکصد جلدی زیر نظر دکتر علی فامیان در دست ترجمه است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: نامزدهای نهایی بخش داستان بزرگسال بیست و دومین دوره جایزه ادبی قلم زرین از سوی دبیرخانه این جایزه اعلام و قرار شد روز چهارشنبه از برگزیدگان تجلیل شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۱۲:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
دبیرخانه بیست و دومین دوره جایزه ادبی قلم زرین نامزد های نهایی چهار گروه این دوره را اعلام کرد. اختتامیه این جایزه روز چهارشنبه برگزار می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۱۰:۱۶    
دبیرخانه بیست و دومین دوره جایزه ادبی قلم زرین نامزدهای نهایی چهار گروه این دوره را اعلام کرد. اختتامیه این جایزه روز چهارشنبه برگزار می شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ - ۱۶:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: دبیرخانه بیست و دومین دوره جایزه ادبی قلم زرین نامزدهای نهایی چهار گروه این دوره را اعلام کرد. اختتامیه این جایزه روز چهارشنبه برگزار می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۰۹ - ۱۴:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
در بیست و دومین دوره جایزه ادبی قلم زرین بیش از 400 اثر مورد ارزیابی قرار گرفت که در این میان، داستان کودک و نوجوان بیشترین سهم را داشت.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۰۹ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: دبیر بیست و دومین دوره جایزه ادبی قلم زرین از اتمام داروی آثار این دوره و برگزاری اختتامیه در روز چهارشنبه، سیزدهم تیرماه، خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۵:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
رمان عاشقانه حماسی مراقبت از او پس از کسب مهم ترین جایزه ادبی فرانسه، برای اقتباس در سینما آماده می شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۶:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
هیات داوران جایزه ادبی نویسندگان نوقلم واتراستونز 6 رمان جسورانه و سرزنده را به عنوان نامزدهای نهایی این دوره معرفی کردند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: نویسندگان داستان های پلیسی و امنیتی داستان کوتاه و رمان های خود را تا آبان امسال به دبیرخانه جایزه ادبی ساهر ارسال کنند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان غزاله نبهانی، شاعر و مترجم ادبیات عرب، با پنج شعر بلند خود برنده جایزه ناجی نعمان شد.
سینا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۲:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
جایزه ادبی ساهر داستان نویسان را فراخواند. غلامرضا خوش اقبال امروز، 29 خردادماه در نشست برنامه ریزی اولیه ویژه برگزاری جایزه ادبی ساهر با اشاره به اینکه، جایزه ادبی ساهر یکی از ویژه ترین جوایز ادبی است که تا به امروز در فارس کلید خورده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۴ - ۰۸:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
کارگردان سرشناس فرانسوی قصد دارد فیلمی درباره آنی ارنو نویسنده برنده جایزه ادبی نوبل بسازد.
قم پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۱۴ - ۰۷:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از ان ست؛ والتر کاپاشر نویسنده اتریشی در 85 سالگی در سالزبورگ درگذشت. او نویسنده ای خودآموخته و از این رو در دنیای ادبی بیگانه بود. اما وقتی سال 2009 موفق به کسب جایزه گئورگ بوشنر، بزرگ ترین جایزه ادبی آلمان شد، با استقبال زیادی روبرو شد. ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
او که در 6 دوره گذشته جایزه ادبی ارغوان در کنار حسین سناپور و احمد پوری به عنوان هیات داوران، آثار راه یافته به مرحله نهایی این جشنواره را بررسی می کنند، در ارزیابی آثار راه یافته به ششمین دوره جایزه ارغوان به زیرنویس، می گوید: همچون دوره های گذشته ما 30 قصه ای را خواندیم که از سوی [...]
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۶:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رمان سولنویید اثر میرچا کارتارسکو جایزه ادبی دوبلین 2024 را از آن خود کرد.
سینا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۶:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
خانه پوشکین شش کتاب را در فهرست نهایی جایزه کتاب سال 2024 خود قرار داد که طیف وسیعی از موضوعات را در برمی گیرد. این شش کتاب که نامزد این دوره از رویداد ادبی شده اند، طیف وسیعی از موضوعات را در دوره های زمانی و مکانی گوناگون از رشته کوه های قفقاز در جنوب تا مناطق برفی قطب شمال ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۴:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
میرچا کارتارسکو ، نویسنده رومانیایی و شان کوتر مترجم آمریکایی برنده جایزه ادبی 100 هزار یورویی دوبلین برای رمان سولنوئید شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۵:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
آنا بلندیانا که آثارش منعکس کننده روح رومانیایی در طول دوره تاریخی است، به عنوان برنده جایزه ادبیات پرنس آستوریاس 2024 انتخاب شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۲:۵۳   + ۲۲ سایت دیگر  
هیات داوران بوکر بین المللی ، جنی ارپنبک ، نویسنده آلمانی را به عنوان برنده سال 2024 این جایزه ادبی معرفی کردند.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیرخانه جشنواره بین المللی شعر فجر و جایزه ادبی جلال آل احمد در پیامی شهادت رئیس جمهور و همراهان وی را تبریک و تسلیت گفت.
جام جم   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
جام جم آنلاین اصفهان ؛ این جایزه ادبی که در هر دوره با محوریت مادر بزرگوار یکی از ائمه اطهار (علیهم السلام) برگزار می شود، این دوره نیز همزمان با برگزاری مراسم افتتاحیه در آستان مقدس حضرت جعفر ابن الرضا (علیه السلام) در اصفهان، فراخوان خود را منتشر کرد تا شاعران و نویسندگان سراسر کشور ...
فرادید   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
در تهیه این مجموعه، از تصاویر کمتر دیده شده ای استفاده شده که تماشای آنها خالی از لطف نیست. دوست داشتم با سر وینستون چرچیل هم دیداری داشته باشیم. تازه مطالعه خاطرات او را پایان می دادم، خاطراتی که جایزه ادبی نوبل را نصیب وی ساخت. ...
روند بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
آلیس مونرو، نویسنده کانادایی نویسنده رمان و داستان های کوتاه، در 92 سالگی درگذشت. به گزارش روند بازار به نقل از سی بی اس، آلیس مونرو نویسنده کانادایی که دسامبر 2013 برنده جایزه ادبی نوبل شد، شامگاه دوشنبه در 92 سالگی درگذشت. او برای خلق داستان های کوتاهش محبوب و نویسنده ای جهانی بود. ...
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۲۲:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
آلیس مونرو، نویسنده کانادایی برنده جایزه نوبل ادبیات که به خاطر داستان های کوتاهش چخوف کانادا لقب گرفته بود، در سن 92 سالگی درگذشت. مونرو سه بار جایزه ادبی فرماندار کل کانادا را دریافت کرد ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۴:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
انتشارات کتاب نیستان در سال های اخیر و در قالب پروژه ای وسیع اقدام به ترجمه و انتشار مجموعه آثار برگزیده جایزه ادبی اُ. هنری کرده است که در قالب مجموعه ای یکصد جلدی زیر نظر دکتر علی فامیان در دست ترجمه است ...
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۳:۳۰    
جواد کامور بخشایش، نویسنده و منتقد ادبی گفت: جایزه ادبی باید نقص جامعه را پیدا کند، موضوعات مختلف جامعه را بشناسد و جریان ساز باشد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۲:۵۰    
کتاب یوسف را سلام آثار منتخب نهمین دوره جایزه ادبی یوسف که توسط نشر صریر در سال 1399 منتشر شده است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۲:۲۹   + ۱۷ سایت دیگر  
30 داستان راه یافته به مرحله داوری ششمین دوره جایزه ادبی ارغوان معرفی شدند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۱:۲۱    
30 داستان راه یافته به مرحله داوری ششمین دوره جایزه ادبی ارغوان معرفی شد
انجمن ادبی ساهردر راستای ارتقای فرهنگ امنیت پایدار و فراگیر، دومین دوره ی جایزه ادبی ساهر را در سه قالب داستان کوتاه-داستانک و کتاب رمان (چاپ شده) برگزار می کند.
حیات   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۴:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
رمانی از زندانی فلسطینی باسم خندقجی روز یکشنبه، برنده جایزه بین المللی ادبیات داستانی عربی بوکر شد. به گزارش گروه فرهنگی حیات ؛ رمان نقاب، رنگ آسمان اثر باسم خندقجی نویسنده اسیر فلسطینی رای هیأت داوران جایزه بوکر عربی که در ابوظبی مستقر است را از آن خود کرد. ...
جهانی پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۰۹:۱۷    
همزمان با سالروز تولد سیمین دانشور بزرگ بانوی داستان نویسی معاصر ایران آیین پایانی پنجمین جشنواره جایزه ادبی سیمین با حضور برگزیدگان ،اهل قلم و هیات داوران عصر شنبه 8 اردیبهشت ماه برگزار و10 داستان نویس برتر با اهدای تندیس وهدایا تجلیل شدند.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با زادروز بزرگ بانوی داستان نویسی معاصر ایران، آیین پایانی پنجمین جایزه ادبی سیمین با معرفی و تجلیل از 10 داستان نویس برتر برگزار شد.
جهانی پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۲۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با سالروز تولد سیمین دانشور بزرگ بانوی داستان نویسی معاصر ایران آیین پایانی پنجمین جشنواره جایزه ادبی سیمین با حضور برگزیدگان ،اهل قلم و هیات داوران عصر شنبه 8 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۵:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، آثاری از آن انرایت ، کیت گرنویل و ایزابلا حماد در فهرست نامزدهای نهایی جایزه ادبیات داستانی زنان در سال 2024 قرار گرفته است. ری لسکیور نویسنده فرانسوی-چینی-آمریکایی نیز با رمان رودخانه شرق ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
برترین های جایزه ادبی سالانه دانش پژوه نیکوکار دکتر بشیر علوی در دو بخش شعر و داستان در منطقه دلوار معرفی شدند.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۵:۵۷    
بوشهر - مدیر ادبیات و تاریخ اداره کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر از برگزاری آیین پایانی بیست و پنجمین جشنواره استانی شعر دفاع مقدس و جایزه ادبی یوسف در بوشهر خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
بیش از 1700 نویسنده کانادایی از اسکاتیا بانک خواسته اند از همکاری در تولید اسلحه برای اسراییل صرف نظر کند و گفته اند با جایزه گیلر-مهم ترین جایزه ادبی کانادا- همکاری نمی کنند.
قم پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۷:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، فراخوان دوره های 23 و 24 جایزه مهرگان ادب برای انتخاب بهترین رمان و مجموعه داستان کوتاه فارسی منتشر شد. ناشران و نویسندگان برای شرکت در این جایزه ادبی تا 31 خرداد فرصت دارند تا سه نسخه از هر عنوان رمان یا مجموعه داستان چاپ اول خود که در سال های 1400 و 1401 در ایران منتشر شده را ...
موج   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۰:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
چند نویسنده به دلیل نارضایتی از موضع سازمان ادبی پِن در قبال جنگ غزه، جوایز و نامزدی جوایز PEN آمریکا را رد کردند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۱:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
شش رمان نوشته نویسندگانی از سه قاره مختلف به فهرست کوتاه نامزدهای جایزه ادبی بوکر بین المللی در سال 2024 راه یافتند.
موج   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۵:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
فهرست پایانی جایزه بین المللی بوکر 2024 با ترکیبی از کتاب هایی که صمیمانه و سیاسی هستند، منتشر شد.