سه شنبه ۰۲ مردادساعت ۰۸:۱۳Jul 2024 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نشر کتاب»

روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۳۱ - ۱۶:۵۵    
در سال 1400 و با روی کار آمدن دولت سیزدهم پس از دوازده سال فعالیت مداوم در حوزه نشر و کتاب و انتشار آثارم توسط ناشران مختلف خبرهایی مبنی بر صدور مجوز فوری و بدون دردسرهای قبلی برای انتشارات توسط مسئولین ذی ربط شنیدم و تصمیم گرفتم برای تأسیس و دریافت مجوز انتشارات خودم اقدام کنم اما زهی خیال باطل ...
قم پرس   ۱۴۰۳/۰۴/۳۰ - ۱۳:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با اشاره به وضعیت نشر کودک و نوجوان گفت: پس از تأکیدات مقام معظم رهبری و نگاهی که شهید رئیسی داشتند، در مجموع نشر کودک نوجوان سیر صعودی دارد اما از طرفی این حوزه قطعاً با نقطه مطلوب فاصله دارد ...
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۲۹ - ۱۰:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
گروه فرهنگی: شوربختانه صنعت نشر کتاب در ایران با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کند. از یک سو، محدودیت های اقتصادی و نوسانات ارز باعث افزایش قیمت کاغذ و مواد اولیه شده اند که به طور مستقیم بر هزینه های چاپ و نشر تأثیر می گذارد ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کتاب 5 روایت از یک مرد که در مورد شهید کشتی گیر علیرضا خزایی در محل فدراسیون کشتی رونمایی شد. علی رستمی نویسنده این کتاب با اشاره به اینکه در 15 سال اخیر کار نشر کتاب مهجور مانده و کمتر به این مهم پرداخته می شود گفت: تشکر ویژه دارم از فدراسیون کشتی که در این راه گام برداشته است ...
سینا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۶:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش سینا از روابط عمومی سازمان ترویج مطالعه و نشر جهاددانشگاهی، این سامانه با هدف یکپارچه سازی، هم افزایی، اولویت بندی، شبکه سازی و نظارت بر فرآیند تولید محتوا و نشر کتاب در شعب نشر جهاد دانشگاهی در سراسر کشور راه اندازی شده است. ...
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۰۹:۱۵    
ایلام- پدیده کتاب سازی برای کودکان، یکی از معضلات و چالش های حوزه چاپ و نشر کتاب است که برای برون رفت از آن باید راهکارهایی جدی و قانونی تاثیرگذار پیدا کرد.
زرک   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۴:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
استاندار لرستان از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بازدید کرد و موضوعاتی چون روند چاپ و نشر کتاب در استان، فعالیت معاونت های مختلف، موسسات قرآنی، فرهنگی و هنری و ارائه خدمات این مجموعه را به صورت میدانی رصد کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- سرپرست معاونت امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: 14 عنوان کتاب در سه ماهه نخست امسال در استان چاپ و منتشر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش دارد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۱:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
در سال 1335 در عکاسی یادگار یا بنگاه ترجمه و نشر کتاب کار می کردم و ضمناً کار غلط گیری نمونه های چاپی را هم از انتشارات امیرکبیر گرفته بودم و شب ها آن را انجام می دادم. قصه ای از انوار سهیلی را در چاپخانه می خواندم که خیلی جالب بود. فکر کردم اگر ساده تر نوشته شود، برای بچه ها خیلی مناسب است ...
صبح قزوین   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۱۱:۴۱    
مسئول انجمن ادبی و ناشران استان قزوین گفت: طبق آمار منتشر شده خانه کتاب، در سه ماهه اول 1402، 177 عنوان کتاب در استان منتشر شده که در سه ماهه اول 1403، این رقم به 278 عنوان رسیده است. این آمار و ارقام نشان دهنده پیشرفت چشمگیر استان قزوین در نشر کتاب است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۰۸:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- به گفته یک شاعر تسهیل عضویت نویسندگان و شاعران در صندوق هنر می تواند به بهبود کیفیت آثار تالیفی کمک کند. گاهی قوانینی وضع می شود که موجب لغو عضویت نویسنده و شاعری می شود که کتاب جدید نداشته باشد؛ این در حالی است که ممکن است در سنین کهن سالی یا در شرایط سخت نشر کتاب در این سال ها ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- رییس گروه امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از افزایش 10 درصدی چاپ و نشر کتاب در استان در سالجاری خبر داد و گفت: در سه ماهه اول امسال 30 عنوان کتاب چاپ و در استان توزیع شده است.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
نگاهی به آمار نشر کتاب خردادماه 1403 نشان می دهد، کتاب های حوزه ادبیات در ماه گذشته با هزار و 164 عنوان از کتاب های کودک و نوجوان پیشی گرفته اند.
کیهان   ۱۴۰۳/۰۴/۰۹ - ۲۱:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
تاکنون بیش از 3هزار نسخه از کتاب رئیسی عزیز که حدود یک هفته پیش به بازار نشر کتاب آمده، به فروش رفته است. کتاب رئیسی عزیز با هدف نشان دادن سبک و منش رئیس جمهور مردمی و شهید به مردم در آستانه انتخابات تدوین شده بود تا با نشان دادن سبک مدیریتی او به انتخاب کاندیدای اصلح در انتخابات پیش رو توسط ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۰۹ - ۱۱:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: زیرزمینی شدن نشر کتاب در یک لایه با کپی آثار ناشران به صورت غیرقانونی همراه است و در لایه بعدی با تولید محتوا در بسترهای غیررسمی همراه می شود که متأسفانه اکنون هر دو در فضای نشر کشورمان پررنگ است.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۰۸:۳۷    
ایلام– با توجه به گرانی کتاب کودک و هزینه های بالای چاپ و نشر کتاب کودک، حمایت دولت از ناشران این حوزه می تواند بر کتابخوان کردن کودکان و نوجوانان کمک کند و موجب افزایش سرانه مطالعه در جامعه و رشد و پیشرفت آن شود.
بولتن نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۲۳:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای چاپ و نشر کتاب "فراپیشخوان توسعه اقتصاد محله" به قلم سعید شبانیان صادر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۴ - ۰۹:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
کتاب چشم اندازهایی بر انسان گرایی دیجیتال با ترجمه علیرضا صائبی توسط نشر کتاب وارش منتشر و راهی بازار نشر شد.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۳/۰۳/۱۴ - ۰۰:۲۱    
وأضاف : إن من برامج الذکری ال35 لرحیل الإمام الخمینی، عقد مؤتمر دولی تحت عنوان " غزة المظلومة والمقاومة"، فی طهران أمس السبت. وتابع عبداللهی فرد : إن نشر کتاب عن کلام الامام الخمینی حول فلسطین والقدس والمقاومة باللغتین الانجلیزیة والعربیة ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۵:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر ارتباط با رسانه انتشارات سوره مهر گفت: نظر مقام معظم رهبری درباره تنوع کتاب های نمایشگاه کتاب مثبت بود و نظرشان بر این بود که باید بر روی تبلیغ، تبیین و ترویج کتاب ها کار شود.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رضا کمالی زرکانی نویسنده دو کتاب دستور زبان تشریفات و آداب شغلی و اصول تبلیغات در کمپین های سیاسی در گفتگوی اختصاصی با صبح ساحل از نشر سمت روشن کلمه به دلیل حمایت از مؤلف های استانی تقدیر کرد و در ادامه به تشریح مشکلات حوزه چاپ و نشر در استان هرمزگان پرداخت. ...
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۴:۰۶    
قزوین- صدور دستور آسان سازی ارائه مجوزها به فعالان واقعی حوزه نشر، بخش کوچکی از حمایت آیت الله رئیسی از فعالان حوزه صنعت چاپ و نشر کتاب بود.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۲۰:۳۵    
هیئت نظارت بر نشر کتاب کودک شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی، شهادت آیت الله سیدابراهیم رئیسی و همراهان او در پی سانحه دلخراش سقوط بالگرد را تسلیت گفت.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۹:۲۱    
مدیر دفتر انتشارات به نشر گفت: مطالعه ام در زمینه کودک و نوجوان بسیار زیاد است و خواهش من این است که مسئولان انتشارات کودک حتی اگر کتاب کودک نمی خوانند، حداقل کتاب بخوانند؛ بعضی از بزرگوارانی که در صنعت نشر کتاب کودک فعال هستند درست مثل خیلی از سینماگران ما که اهل فیلم دیدن نیستند ...
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری با اشاره به فعالیت گسترده بانوان ایرانی در زمینه نویسندگی و نشر کتاب گفت: تلاش بانوان ایران همپای مردان ستودنی است و باید بتوانیم به صورت ملموس این موضوع را اطلاع رسانی کنیم.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر انتشارات کتاب فردا گفت: پنهانکار پاریس از جمله تازه های این نشر است که در نمایشگاه کتاب 1403 تهران مورد استقبال زیاد کتاب دوستان قرار گرفت.
تهران پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۴:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: در خصوص بحث عرضه و نشر کتاب، باید از همه ظرفیت های موجودی که در این حوزه وجود دارد و در دسترس مردم قرار دارد استفاده کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۴:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: نیازمندیم اتحادیه ای شکل گیرد که ناشران و نویسندگان در آن با یکدیگر تعامل و همکاری داشته و بتوانند سبب ارتقای کمی و کیفی کار شوند. امیدوارم در ذیل مجموعه شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بتوان چنین جریانی در حوزه نشر کتاب ایجاد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان کتاب های ویژۀ کودک و نوجوان، ازجمله حوزه های تخصصی است که ناشران شهرستانی بسیار بیشتر از پایتخت نشینان با چالش های آن مواجه اند، و اعتقاد دارند که پشتِ داستان نشر کتاب برای این گروه سنی ماجراهایی وجود دارد که مهم ترینِ آن توزیع کتاب است.
رادیو فرهنگ   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۰:۰۴    
دکتر عبدالرحمان مراد: در یمن، کتاب، فرهنگ و مقاومت با هم عجین شده اند.دکتر عبدالرحمان مراد، رئیس نشر کتاب خانه های عمومی یمن، درگفتگو با برنامه "کتاب فرهنگ" ویژه 35مین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، درخصوص کتابهای حوزه مقاومت در کشور یمن گفت: به فضل انصارالله و رهبرمان "سیدعبدالملک" در یمن، کتاب ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۸:۲۰    
سرهنگ امیری مقدم گفت: نشر کتاب های فاخر در زمینه دفاع مقدس، ما را در گسترش و تثبیت فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین داشتن گنجینه غنی از آن دوران پر فروغ یاری خواهد کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۷:۲۳    
معاون هماهنگ کننده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به توصیه رهبری در خصوص تولید و نشر کتاب گفت: باید تدابیری در خصوص تسهیل در تولید و هم خرید کتاب اندیشیده شود تا سرانه مطالعه کتاب در جامعه ایرانی تقویت شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۷:۰۸    
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز دوشنبه ضمن بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب با برخی ناشران به گفت وگو پرداختند. جزئیات این گفت وگوها را از زبان ناشران در ادامه مشاهده می کنید.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۵:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد از چاپ سه کتاب توسط اعضای هیئت علمی این دانشگاه طی فرآیند داوری و اخذ مجوز های لازم مطابق شیوه نامه نشر کتاب علمی خبر داد.
رسا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۵:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
چاپ و نشر کتاب های حوزه دین در یک دهه گذشته بر خلاف دیگر حوزه ها چندان فراز و فرود نداشته و در این میان مرحوم شیخ عباس قمی و حجت الاسلام قرائتی در صدر مولفان 10 سال اخیر هستند.
رئیس مرکز ساماندهی ترجمه و نشر در دیدار با دبیر اول سفارت تاجیکستان در نمایشگاه کتاب تهران بیان کرد: ایران و تاجیکستان به دلیل تعلق به حوزه تمدنی و زبان مشترک، قابلیت همکاری های دوجانبه به ویژه در حوزه نشر کتاب را دارند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۰:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
در کنار بیانات رهبر انقلاب در حوزه اهمیت کتاب، شاهدیم که ایشان مطالبات فراوانی را در برهه های مختلف برای مسئله نشر کتاب بیان کردند که گاهاً نیز هرچند برخی اقدامات انجام شده اما باز هم مورد بی مهری قرار گرفته است؛ در ادامه مروری بر تعدادی از بیانات و مطالبات ایشان در این حوزه خواهیم داشت.
رسا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۷:۴۱    
سالن یاس در نمایشگاه کتاب تهران، علاوه بر نمایش همه کتاب های حاضر در مصلی، نمودار هایی از وضعیت تألیف و ترجمه و نشر کتاب را هم به نمایش گذاشته که طبق آن، دیوان حافظ در شمار پرفروش ترین کتاب های حوزه ادبیات است.
بانک ملی   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۹:۰۳   + ۳۷ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر نجار زاده در این دیدار با اشاره به حمایت این بانک از برگزاری نمایشگاه کتاب امسال، گفت: بانک ملی ایران در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی اهتمام ویژه ای به نشر کتاب دارد و با اعطای تسهیلات به ناشران کتاب، در جهت تسهیل امور فعالان این صنعت تلاش کرده است . ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۴:۴۵    
توضیحات تنی چند از مدیران ادبیات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در خصوص فعالیت ادارات استانی در حوزه چاپ و نشر کتاب دفاع مقدس و مقاومت در سال جاری را در ادامه مشاهده می کنید.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه سوره مطرح کرد: از آن جا که مخاطب ترجمه را بیشتر می پسندد در بخش تألیف کتاب، بازار ضعیف است، بنابراین هم بنیاد سینمایی فارابی به بازار نشر کتاب های تالیفی در حوزه سینما ورود کرده و می تواند آن ها را بومی سازی کند.
شعار سال   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
سال گذشته (1402)، رهبر معظم انقلاب ضمن بازدید سه ساعته از نمایشگاه کتاب، دو دغدغه عمده شامل چاره اندیشی درباره گرانی کتاب و اهتمام در تولید و تقویت نشر کتاب های مخصوص کودکان داشتند ...
دانشگاه هرمزگان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رشد 70 درصدی آمار نشر کتاب در سال 1402 در انتشارات دانشگاه هرمزگان مجید میرزاده، مدیر گروه نشر دانشگاه با اشاره به اینکه کتاب به عنوان ابزار رسانه ای مهم در دنیای امروز در رشد و توسعه فرهنگی کشور نقش به سزایی دارد گفت ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۳:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی با بیان این مطلب که بنیاد سینمایی فارابی می تواند نقش حمایتی مهمی در زمینه رشد و نشر کتاب های تخصصی سینمایی داشته باشد، تأکید کرد: توجه فارابی به حوزه نشر، قابل ستایش است.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۵:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
کاظم موسوی بجنوردی گفت: اهتمام آذرنگ در کار تاریخ نگاری نشر کتاب در ایران ستودنی است، خوشحالم که مجلس رونمایی از تازه ترین اثر ایشان یعنی رنگین کمان تمدن ها در مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامی برگزار شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سردار امیریان به اهمیت نشر کتاب های کودک و نوجوان اشاره کرد و گفت: به دنبال بهره مندی از راویان تخصصی دفاع مقدس در حوزه کودک و نوجوان در نمایشگاه بین المللی کتاب هستیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۰:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
مجموعۀ 15جلدی ادب 1 با هدف تقویت تفکر و فلسفه ورزی در کودکان روانه بازار نشر شد. اگر از یُعد مخاطب شناسی به دنیای چاپ و نشر کتاب در ایران نگاه کنیم، با نظرگاهی فراگیر اما غلط روبه رو می شویم که برای اصلاح آن باید کوشید ...
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۲:۱۸    
گلستان- مریم سادات حسینی، مدرس دانشگاه و دانشجوی دکتری تخصصی کامپیوتر (گرایش هوش مصنوعی) نقش هوش مصنوعی در آینده کتاب و کتاب خوانی و صنعت چاپ و نشر کتاب را تشریح کرد.
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب تهران فرصتی مناسب برای تقویت تعاملات و هم اندیشی مناسب میان کنشگران حوزه چاپ و نشر کتاب است.
رادیو فرهنگ   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
اسماعیلی در این برنامه در مورد نشر کتاب تناردیه که توسط انتشارات ققنوس چاپ شده است صحبت کرد و گفت : این مجموعه سال گذشته به چاپ رسیده است و قرار است در نمایشگاه کتاب امسال هم برای علاقه مندان عرضه شود ...