یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۱۵:۳۴May 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نشر کتاب»

جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۴۴    
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان یزد، کتاب تمام رنگی مبانی ژئومرفولوژی در علوم محیطی تألیف محمدعلی صارمی نایینی عضو هیأت علمی دانشگاه یزد توسط انتشارات جهاددانشگاهی یزد منتشر شد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
انتشارات ماه خورشید خرد با هدف حمایت از نویسندگان و پژوهشگران جوان، فراخوان نشر کتاب اولی ها را منتشر کرد.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
مجموعه دوجلدی غصه نان، اکسیر جان (برگزیده بهترین قصه های عطار نیشابوری) با مقدمه، گزینش و تعلیقات مهدی محبتی از آثار منثور (تذکرةالاولیاء) و آثار منظوم منتشر شد. به گزارش ایسنا، کتاب های یادشده با شمارگان 650 نسخه و قیمت 250 هزار تومان در بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر شده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۸:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/یزد کتاب تمام رنگی مبانی ژئومرفولوژی در علوم محیطی تألیف محمدعلی صارمی نایینی عضو هیأت علمی دانشگاه یزد توسط انتشارات جهاددانشگاهی یزد منتشر شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
انتشارات امیرکبیر با سابقه بیش از هفت دهه، از پیشکسوتان عرصه نشر محسوب می شود که سابقه بسیار خوبی در نشر کتاب های تاریخی، مذهبی، ادبیات و رمان و ... دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رهبری می فرمایند: جلوگیری از نفوذ فساد در جسم و فکر و جان یکایک شهروندان جامعه، یک وظیفه مهم دولت است. بنابراین در زمینه نشر کتاب، تمام حق به نویسنده منحصر نمی شود، بلکه حق بالاتری نیز وجود دارد که متعلق به خوانندگان کتاب است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۴:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
نام آور از عرضه 9 کتاب در حوزه ایثار و شهادت در نمایشگاه بین المللی کتاب خبر داد و گفت: مراحل اخذ مجوز مهمترین مشکل ما در حوزه نشر کتاب است.
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۰:۳۱    
مدیر اجرایی انتشارات مونته آویلا ونزوئلا، بزرگترین و مهمترین انتشاراتی در این کشور و مدیر غرفه کتاب ونزوئلا نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: همکاری های ایران و ونزوئلا در حوزه نشر کتاب و ترجمه موجب ارتقای تبادلات فرهنگی دو کشور می شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۹:۰۲    
گفت وگو با امیرعباس شاهسواری، متصدی غرفه ی کتاب جمکران، ناشر کتاب های مذهبی با تمرکز بر کتاب های مهدوی در گروه سنی کودک و نوجوان و بزرگسال در خصوص تازه های نشر و بیان موضوعات مربوط به چاپ و نشر کتاب را مشاهده می کنید.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۳:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی در این مراسم ابراهیم مهربان دبیر فدراسیون، حسن رنگرز سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، محمدابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون، جمعی از اصحاب رسانه و علاقمندان به کتاب حضور داشتند. ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
در گوشه ای از غرفه سوره مهر، چشمم به مرتضی سرهنگی، پژوهشگر و نویسنده عرصه ادبیات پایداری می افتد که روی صندلی نشسته است؛ همان نویسنده ای که زحمات زیادی را برای نشر کتاب های مقاومت و پایداری در حوزه هنری متحمل شده و بی جهت نیست که رهبر معظم انقلاب در دیدار از نمایشگاه و به ویژه غرفه سوره مهر ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۳:۱۱    
جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: در زمینه کتاب در بنیاد یک جهش فوق العاده داشتیم و سالانه 1900 عنوان کتاب تولید می کنیم که سهم هر استان از نشر کتاب 60 عنوان مرتبط با دفاع مقدس است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۰:۴۶    
یکی دیگر از زمینه های نامساعد در راستای نشر کتاب که رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره ای گذرا به آن کردند، وجود فضای مجازی است؛ چراکه فضای مجازی می تواند جایگاه والا و مهم مطالعه کتاب را تحت تأثیر قرار دهد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۰:۰۶    
سالن یاس سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با تقسیم بندی موضوعی کتاب ها و ارایه آمارهای مختلف در حوزه نشر کتاب ها انعکاس دهنده کارنامه نشر آثار علوم انسانی است. در این میان بازار کتاب های علوم اجتماعی با 10 میلیارد ریال فروش بیشترین سهم بازار کتاب های علوم انسانی را به خود اختصاص داده است.
معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از صدور مجوز فعالیت انتشارات "پرواز ستاره ها"در راستای توسعه چرخه چاپ و نشر کتاب خبر داد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
فتح اله فروغی، رئیس هیئت مدیره انجمن ناشران کودک و نوجوان به ایبنا گفت: به عنوان کسی که سال ها در حوزه کتاب فعالیت می کند، از همکاران و سیاست گذاران حوزه فرهنگی خواهش می کنم اطلاعات و آمار و ارقامی را که در اختیار دارند در جامعه نشر به اشتراک بگذارند تا ما بتوانیم برای آینده بهتر برنامه ریزی کنیم.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۹:۱۲    
مدیر کتاب فروشی باران گفت: نیاز به افراد خوش درک و فرهنگ دوست و دارای تمکن مالی مناسبی هستیم تا در حوزه فرهنگ و نشر کتاب، سرمایه گذاری کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۲۱:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
"کتاب دیپلماسی تراز انقلاب" و " نماهنگ صنعت نشر کتاب جمهوری اسلامی ایران" با حضور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی رونمایی شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۷:۰۸    
سخنرانان نشست الگو های ترویج، تبلیغ و توزیع در نشر دفاع مقدس با اشاره به تحولات اخیر جریان تولید و نشر کتاب در سال های اخیر خواهان پیدایش روش های تازه در این زمینه شدند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۶:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
رهبر انقلاب در پایان بازدید از نمایشگاه کتاب فرمودند: فرهنگ سازی کشور نیازمند کتاب است و به رغم گسترش فضای مجازی، کتاب همچنان در جایگاه والای خود قرار دارد. کار نشر کتاب برخلاف برخی زمینه های نامساعد نظیر گرانی و نامرغوب بودن کاغذ رو به پیشرفت است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۶:۲۱   + ۸۰ سایت دیگر  
حضرت آیت الله خامنه ای موضوع نشر کتاب در کشور را به رغم برخی زمینه های نامساعد، رو به پیشرفت خواندند و خاطرنشان کردند: عمده زمینه های نامساعد در زمینه نشر مربوط به گرانی کاغذ و در برخی موارد، نامرغوب بودن کاغذ است ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۵:۲۶   + ۲۵ سایت دیگر  
حضرت آیت الله خامنه ای در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب بیان داشتند: فرهنگ سازی کشور نیازمند کتاب است و به رغم گسترش فضای مجازی، کتاب همچنان در جایگاه والای خود قرار دارد.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۳:۵۸   + ۲۰ سایت دیگر  
رهبر انقلاب صبح امروز یکشنبه در جریان بازدید از نمایشگاه کتاب درباره اهمیت حوزه نشر کتاب کودک و نوجوان خطاب به ناشران تاکید کردند: برای جذب کودکان و نوجوانان هرچقدر می توانید از لحاظ کمیت و کیفیت کار کنید. هنوز داستان های خارجی مربوط به کودک غلبه دارد که عیب بزرگی است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۲:۴۵    
مدیرعامل موسسه فرهنگی و هنری انتشارات بین المللی الهدی، از رونمایی " نماهنگ صنعت نشر کتاب جمهوری اسلامی ایران" همزمان با پنجمین روز برگزاری سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، با حضور مسئولان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خبرداد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۲:۱۰   + ۲۰ سایت دیگر  
محمدمهدی اسماعیلی گفت: بحث ارزان سازی تولید و نشر کتاب را در کارگروه کاغذ دنبال می کنیم.
شاه منصور شاه میرزا در نشست بررسی چاپ و نشر کتاب بعد از استقلال تاجیکستان گفت: لازم است یک شورا برای حمایت از نخبگان دو کشور تأسیس شود. اگر این شورا تأسیس شود، خط مشی هایی را مشخص می کند که کم توجهی ها را جبران و در پیوند دو کشور بسیار موثر است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
رحمانعلی میرعلیزاده، رئیس طبع و نشر وزارت فرهنگ تاجیکستان، در حاشیه رونمایی از زرافشان شعر تاکید کرد که انتخاب این کشور به عنوان میهمان ویژه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران فرصتی مغتنم برای افزایش تعامل در چاپ و نشر کتاب های ادبی ارزشمند دو کشور است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
انتشارات موسسه فرهنگی هنری شاعران پارسی زبان با اهتمام به عالم گیرترشدن شعر پارسی و بازگشت به مرزهای بی کران ادب دیرین ایران زمین، به چاپ و نشر کتاب شاعران پارسی زبان در سطح بین الملل و عرضه آنها در نمایشگاه کتاب تهران اقدام کرده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
نویسندۀ کتاب های حلوای عروسی و بهترین بابای دنیا در گفت وگو با شبکۀ تلویزیونی کتاب گفت: اهالی قلم نیازمند بستری مانند شبکۀ تلویزیونی کتاب هستند تا آثار خود را معرفی کنند و مخاطبان در جریان رویدادهای فرهنگی، خصوصاً نشر کتاب قرار بگیرند.
شرکت توانیر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
طی سمینار آشنایی با طرح های پاسخگویی بار ویژه مشترکان صنعتی و تجاری شهر تهران، از مشترکان برتر در حوزه مدیریت مصرف برق که در اجرای طرح های مدیریت بار شبکه توزیع برق شهر تهران در تابستان 1401 همکاری داشته اند قدردانی شد؛ شرکت چاپ و نشر کتاب های درسی ایران، گروه سایپا، داروسازی دکتر عبیدی ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۴:۰۰    
واحد گفت: در حوزه چاپ و نشر کتاب های دفاع مقدس با در حوزه استان اردبیل حمایت می کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۱:۵۵    
ایسنا/خوزستان قصه هایی واقعی و تلخ درباره کوبای دوران فیدل کاسترو موضوع کتابی است با نام نیشکرهای خونین: روایت های ناگفته انقلاب کوبا نوشته سلستینو هِرس که به تازگی با ترجمه و مقدمه علی مصدقی نقندر در بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه در اختیار کتابخوان ها قرار گرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۰:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره انجمن دوستی ایران و تاجیکستان گفت: دولت تاجیکستان توجه زیادی به نشر کتاب و گسترش فرهنگ کتابخوانی دارد. اکنون بسیاری از روشنفکران و ادیبان تاجیک با علاقه و پیگیری خود به خط فارسی تسلط دارند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۶:۱۱    
فرهاد ملک محمدی از چاپ و نشر کتاب آشنایی با روش های تحلیل در نرم افزار SimDesigner در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۴:۱۶   + ۱۵ سایت دیگر  
استاندار مازندران با طرح این نکته؛ گفت: برنامه داریم که وضعیت نشر کتاب در استان مازندران از رونق مناسب تری برخوردار شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
ساری- استاندار مازندران با اشاره به برپایی نمایشگاه بزرگ کتاب و قرآن گفت: ناشران استان برای تالیف و نشر کتاب باید حمایت و ترغیب شوند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۵:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیام، درگذشت عماد افروغ، جامعه شناس، تحلیل گر و عضو هیات نظارت بر اجرای ضوابط نشر کتاب را تسلیت گفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد نویسنده و پژوهشگر یزد از آقارضا سعیدی که سالها مهدی آذر یزدی پدر ادبیات کودک و نوجوان کشورمان در کسوت شاگردی وی فعالیت می کرد و همو پیرقصه گوی ایران را با حوزه کتاب آشنا کرد، به عنوان یکی از مشاهیر نشر کتاب در ایران یاد کرد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۳:۵۴    
مدیر انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد از افزایش 100 درصدی چاپ و نشر کتاب در سال گذشته خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۰۹:۳۸    
آدم حرفی ها در برف برگزیده ا ی از شعرهای شهرام فروغی مهر شاعر خوزستانی است که به تازگی توسط نشر کتاب هرمز و با مقدمه و انتخاب کوروش همه خانی به چاپ رسید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۰۹:۵۷    
ایسنا/خوزستان رمان به وقت عشق و مرگ نوشته اریش ماریا رمارک با ترجمه علی مجتهدزاده در بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۳:۳۲    
رئیس هیئت مدیره انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان، درباره، نمایشگاه کتاب سی و سوم، اهمیت توجه به نوع کاغذ کتاب کودک، کتاب فروشی و انتخابات اتحادیه به عنوان چهار موضوع محوری نشر در سال 1401 نوشت.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۶:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس کتاب نگاهی از چندسو به ویراستار و ویراستاری نوشته عبدالحسین آذرنگ به تازگی توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شده است. عبدالحسین آذرنگ نویسنده و پژوهشگر تاریخ نشر کشور است که به تازگی دو کتاب نگاهی از چند سو به دانشنامه نگاری و نگاهی از چندسو به نشر کتاب را هم با همکاری ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۴:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
توتالیتاریسم و 1984 از جمله کتاب های پرفروش سال گذشته بوده است
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
بررسی آمارهای موجود از نشر کتاب در سال 1401و مقایسه آن با سال1400 نشان می دهد که با کاهش عناوین و افزایش 45 درصدی قیمت ها مواجه هستیم.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - ترجمه رمان های به وقت عشق و مرگ نوشته اریش ماریا رمارک و اولین روز از بقیه زندگی من نوشته ویرژینی گریمالدی منتشر شد. به وقتِ عشق و مرگ نوشته اریش ماریا رمارک با ترجمه علی مجتهدزاده در 468 صفحه با شمارگان 650 نسخه و قیمت 330 هزار تومان در بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر شده است ...
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۱۹    
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان از اخذ پروانه نشر کتاب این مرکز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۱:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
ستاره صبح : سال 1401 در حالی رو به پایان است که نوسان زیادی را در افزایش نرخ بسیاری از کالاها از جمله کتاب شاهد بوده و هستیم. ازآنجایی که قیمت کاغذ ارتباطی مستقیم با افزایش نرخ دلار دارد، این امر سبب شده است تا تولید و نشر کتاب نیز با افزایش قیمت روبه رو شود ...
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۹:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
فاش نیوز - ادبیات مثل لوکوموتیو بار اصلی را می کشد و اگر فیلم خوب در دفاع مقدس می خواهیم ریشه اش در ادبیات است. کار مستند در پژوهش و ادبیات ریشه دارد و ادبیات سرچشمه است. ...