سه شنبه ۲۹ مهرساعت ۱۸:۱۶Oct 2020 20

جدیدترین‌های «امیرکبیر»

ایسنا   ۳ ساعت پیش    
کانون فلسفه و دین دانشگاه صنعتی امیرکبیر حلقه کتابخوانی تسلی بخشی های فلسفه را برگزار می کند.
خبرگزاری برنا   ۴ ساعت پیش    
روستای تاریخی هزاوه با 30 هکتاروسعت در 20 کیلومتری شمال غربی اراک واقع شده و علاوه بر جاذبه های طبیعی و مذهبی، میزبان منزل تاریخی امیرکبیر سردار سازندگی ایران است ...
کرج رسا   ۶ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، سروان مسعود خانجانی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این انسداد شبانه از ساعت 21 تا 6 صبح روز چهارشنبه انجام می شود. وی تاکید کرد: ممنوعیت تردد در اجرای عملیات عمرانی درحوزه استان مازندران به وجود می آید. ...
دانشگاه صنعتی امیرکبیر بر اساس رتبه بندی جهانی NTU، جایگاه خوبی در رشته های مختلف کسب کرده است.
از ابتدای سال با حذف ارز 4200، لاستیک 55 درصد افزایش قیمت داشته، این درحالی است که به دلیل اختلال در فروش، بیشتر لاستیک های موجود در انبار با ارز 4200 وارد شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۶:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه ورودی های جدید دانشگاه از هفته آینده پذیرش می شوند، گفت: برای جبران تأخیر در شروع تحصیل دانشجویان مقطع کارشناسی در طول هفته کلاس های آموزشی به 6 ساعت افزایش می یابد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
استاندار مرکزی گفت: اراک با ظرفیت های متعدد صنعتی، گردشگری، انسانی و طبیعی است که باید با راهبردهای هدفمند توسعه ای و اقدامات برنامه محور به کلانشهری برخوردار و مطرح تبدیل شود.
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۳۰    
دوران کودکی امیر کبیر در روستای هزاوه شهر اراک سپری شده است، اینکه امیرکبیر تا چندسالگی در هزاوه بوده محل اختلاف است، برخی گفته اند تا 6 سالگی و برخی هم گفته اند که امیرکبیر تا 9 سالگی در روستای هزاوه زندگی می کرده است.
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۱۵    
خانه میرزاتقی خان فراهانی ملقب به امیرکبیر با مساحت 615 متر زمین و زیربنای 815 متر مربع در دو طبقه در روستای هزاوه در شهر اراک قرار دارد. بنا متعلق به دوران قاجاریه است، طبقه اول از دیوارهای قطور سنگ و گل و طاق های خشتی ضربی ساخته شده است، طبقه دوم دیوارهای خشت و گلی و طاق های آن تیر چوبی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
تا پایان صدارت میرزا تقی خان، تعداد سربازان ارتش ایران به 140 هزار نفر و عدد توپ های نظامی به 1000 قبضه رسید.
روزنامه عطر یاس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مهسا غفاری، گروه فرهنگ و هنر: بیست و هشتم مهرماه مصادف با سالروزصدارت “میرزا محمدتقی خان فراهانی” , امیرکبیر است و به این مناسبت, این روز را به نام “روز ملی اراک” نام نهاده اند. ...
روزنامه عطر یاس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۳    
در تقویم هر ملت و کشوری روزهایی وجود دارد که بیانگر اهمیت آن موضوع و مناسبت می باشد که بعضی از آنها از اهمیت بین المللی و بعضی ملی و بعضی منطقه ای برخوردارند . ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر در روز جهانی سلامت روان به دانشجویان خدمات ارائه می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۴۸    
کانون نجوم دانشگاه صنعتی امیرکبیر دوره آنلاین کیهان شناسی پیشرفته را برگزار می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
28 مهر سال 1227 شمسی میرزا محمدتقی خان فراهانی صدارت خود را بر ایران قجری آغاز کرد و شد امیرکبیر . او همه آن کارهایی را که می دانیم در حدود 3 سال انجام داد، یعنی کمتر از یک دوره ریاست جمهوری!
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
عملیات اجرایی اتصال بلوار عمار یاسر قم به بزرگراه امیرکبیر با تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان قم به مرحله اجرایی رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۴:۰۳    
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر نحوه حضور دانشجویان جدیدالورود در این دانشگاه را تشریح کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
28 مهر ماه سالروز صدارت امیرکبیر ، از سوی شورای شهر به نام روز اراک نامگذاری شده است استان مرکزی و شهر اراک که طی سال های اخیر همواره آوازه صنایع آن در کشور و دنیا پیچیده ، تا جایی که از این استان به عنوان پایتخت صنعت ایران یاد می شود ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
برای یک نیازسنجی دقیق نیاز به همکاری با وزارت علوم، سازمان برنامه و بودجه، وزارت کشور و مجلس داریم. تا وقتی سیستم کارآموزی به شکل فعلی دنبال شود، هیچ وقت شاهد رفع نیاز های کشور نخواهیم بود. در همین راستا ...
روزنامه سراج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۳۹    
جناب آقای دکتر عزیز قنواتی ریاست محترم هیات مدیره شرکت فولاد امیرکبیر کاشان کسب نشان مدیرسال 1399 در پنجمین اجلاس سراسری، نشان از تعهد، خدمت صادقانه و خالصانه و اهتمام به تعالی کشور و سربلندی جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف می باشد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۳۱    
اصلاحات امیرکبیر اندکی پس از رسیدن وی به صدارت آغاز گشت و تا پایان صدارت کوتاه او دنبال شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۵۲    
روستای هزاوه زادگاه امیرکبیر قطب تولید شیره در استان مرکزی است که هرساله اواخر تابستان ماه آیین شیره پزان در این روستا برگزار می شود. شیره فرآورده ای با ارزش غذایی از انگور است که بیشتر به روش سنتی و از سوی زنان روستایی استان مرکزی به خصوص روستای هزاوه اراک تهیه می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شدند سامانه ای هیبریدی هیدروژل فیبروئین ابریشم - نانوذرات کیتوسان را برای رهایش داروی دگزامتازون به منظور کنترل التهاب چشم طراحی کنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
مانور واکنش در شرایط اضطراری و مدیریت بحران به منظور شناسایی نقاط ضعف ، قوت و بالا بردن سطح آمادگی و تصمیم گیری مدیران و کارکنان در محل شرکت پتروشیمی امیرکبیر با موفقیت برگزار شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۹:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
شرکت پتروشیمی امیرکبیر به دلیل ایفای تعهدات خود در بازگشت ارز به کشور توانست در میان 50 صادرکننده نمونه ای قرار بگیرد که از سوی رییس کل بانک مرکزی مورد تقدیر قرار گرفتند.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۹:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
شرکت پتروشیمی امیرکبیر در هفته ای که گذشت 3.120 تن پلی اتیلن سنگین در بورس کالا عرضه کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون دانشجویی دانشگاه امیرکبیر از کاهش تعداد دانشجویان خوابگاهی این دانشگاه تا پایان مهرماه خبر داد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۳:۰۹    
دست آخر سفیر نزد امیر رفت و اظهار کرد که آن قرارداد، در واقع مقدمه ای برای یک قرارداد اصلی است که، چون عمر شاه قبلی دوام نداشت، باید در دوره شاه جدید قاجار امضا شود! امیر این حرف را به طور ضمنی پذیرفت.
شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۳:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل راه و شهرسازی استان قم گفت: هدف از احداث تقاطع بلوارعماریاسر و آزادراه امیرکبیر اتصال قم به تهران و شبکه آزادراهی است تا ترافیک محدوده میدان شهدای 72 تن روان سازی شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل راه و شهرسازی استان قم از تصویب و اجرای طرح اتصال تقاطع عمار یاسر به آزادراه امیرکبیر خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان طرح اتصال امتداد بلوار عمار یاسر به آزاد راه امیرکبیر به تصویب رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۰:۱۴    
گروه استان ها- معاون میراث فرهنگی استان کرمان گفت: رمپ پل تقاطع امیرکبیر در کنار سردر دانشکده فنی با ضوابط عمومی میراث بر بنای تاریخی تناقضی ندارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۳۰    
ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: قانونا باید میراث فرهنگی از طرح های احداث تقاطع های غیرهمسطح شهر کرمان آگاه باشد و برای اجرای پل ها باید نظر میراث فرهنگی هم گرفته می شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
یازدهمین دوره شتابدهی مرکز فناوری دانشگاه امیرکبیر با رویکرد حمایت ویژه از استارت آپ های بخش سلامت دیجیتال برگزار می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۲۲    
معاون دانشجویی دانشگاه امیرکبیر گفت: وام ویژه دکترا دانشجویان دانشگاه امیرکبیر تاکنون پرداخت شده و تاخیری در پرداخت این وام ها نداریم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بازدید سفیر عمان از این دانشگاه از توسعه همکاری با دانشگاه های کشور عمان خبرداد.
نبض بورس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۳۹    
هیئت مدیره شرکت پتروشیمی امیرکبیر پیشنهاد افزایش سرمایه 200 درصدی خود را مطرح کرد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۱:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
داریوش معتمد از مدیران بومی شهرستان بندر ماهشهر به عنوان معاونت تولید(مدیر مجتمع) پتروشیمی امیرکبیر، منصوب شد
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۸:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
شهردار شیراز در بازدید از روند اجرایی ایستگاه های خط دو مترو گفت: تلاش داریم تا پایان امسال ایستگاه های قهرمانان واقع در میانرود، ایستگاه عادل آباد و ایستگاه امیرکبیر واقع در میدان بسیج از خط دو مترو را به بهره برداری برسانیم.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۸:۱۲    
اسکندرپور گفت: تلاش برای اتمام و به بهره برداری رساندن ایستگاه های قهرمانان و ایستگاه های عادل آباد و امیرکبیر خط 2 قطار شهری شیراز تا پایان سال در حال انجام است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۴۵   + ۳۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران با تصویب 2 مصوبه کمیته نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران، به تغییر نام و نامگذاری 25 معبر، خیابان و مکان در شهر تهران رای دادند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
نشست تحلیل و بررسی انتقادی روایت های مربوط به شروع جنگ تحمیلی به صورت مجازی به همت بسیج اساتید و بسیج کارکنان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۱۸    
رییس مجلس خبرگان با بیان اینکه حضور سفیر انگلستان در تجمع مقابل دانشگاه امیرکبیر عجیب است، اظهار کرد: باید با برخورد جدی این فرد را به عنوان عنصر نامطلوب از کشور بیرون کرد. ...
استانداری مرکزی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
استاندار مرکزی روز دوشنبه در آیین بهره برداری از مجتمع ورزشی دانشگاه فنی و حرفه ای امیرکبیر اراک گفت: حمایت برنامه محور از تولید داخلی و توجه به رشد شاخص های اقتصاد درون زا، تنها راه دستیابی به خودکفایی و استقلال اقتصادی است و حلقه مدیریت کلان استان این مهم را در دستور کار دارد.
برترین ها / کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۵۱   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: فردی که به دلیل اختلاف با نامزد سابقش، او را به قتل رسانده بود پرده از راز جنایتش برداشت. محمد نادربیگی اظهار کرد ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۱:۱۴   + ۲۳ سایت دیگر  
ایلنا: عباس نعمت اللهی، نقاش و گرافیست، طراح پوستر و طراح لوگو، صبح دیروز (یکشنبه 20 مهر) در سن 91 سالگی درگذشت. ساسان نعمت اللهی، فرزند این هنرمند با تایید این خبر گفت: پدرم نوه محمدابراهیم خان نقاش باشی بود که پرتره امیرکبیر یکی از مطرح ترین آثارش به شمار می رود. ...
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۵:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
شرکت پتروشیمی امیرکبیر پیشنهاد افزایش 100درصدی سرمایه این شرکت را به مجمع عمومی فوق العاده ارائه کرده است.
قم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
قم نیوز: استاندار قم طرح اتصال امتداد بلوار عمار یاسر تقاطع مقداد به آزادراه امیرکبیر را موردتوجه قرارداد و گفت: این پروژه یکی از طرح های مهم و گره گشا ازنظر ترافیکی و پدافند غیرعامل در سطح استان است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۲۱    
اراک-ایرنا- سرپرست مرکز آموزش عالی امیرکبیر اراک گفت: بر اساس بررسی های انجام شده، بیش از 70 درصد فارغ التحصیلان این واحد آموزشی وارد بازار کار می شوند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۰۱    
مسجد حضرت سیدالشهدا (ع) به دلیل قرار داشتن در منطقه تجاری امیرکبیر و ایران و فعالیت صندوق قرض الحسنه والفجر و اجرای طرح هر مسجد، یک حقوقدان ، جزو مساجد برقرار در جنوب شهر تهران است.