جمعه ۰۳ بهمنساعت ۰۴:۳۱Jan 2021 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشف حجاب»

رکنا   ۷ ساعت پیش    
رکنا: هراز چندگاهی خبر می رسد یک بازیگر سینما و تلویزیون کشف حجاب کرده است، اما وقتی نام او را می شنوی هیچکدام از نقش هایش را به خاطر نمی آوری!
گلستان ما   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۹:۱۷    
پدرم هم جزو کسانی بود که با دستور کشف حجاب رضاخانی مخالفت کرده بود و این مخالفت توسط ماموران به گوش رضاخان رسید و دستور قتل مخالفان به شکل گسترده صادر شد و گویا یکی از کسانی که باید به قتل می رسید، پدر من بود.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ دکتر سمیه جلالیان با حضور در برنامه گفتگوی اجتماعی به موضوع حجاب و عفاف پرداخت و گفت: با وجود آن که موضوع حجاب کاملا زنانه است اما مانند بسیاری از مسائل در راهروهای لابی گری سیاستمداران پنهان می شود. ...
شما نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۰۸:۱۵    
طی سالهای اخیر خبر کشف حجاب و مهاجرت بازیگران زن ایرانی توسط رسانه ها منتشر شد امروز در شمانیوز برای شما مطالبی در این باره گردآوری کرده ایم... با ما در شمانیوز همراه باشید..
اقتصاد آنلاین / اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مجری گمنام شبکه های یک و پنج تلویزیون پس از خروج از ایران و کشف حجاب، به شبکه معاند و ضد انقلاب ایران اینترنشنال پیوست.
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۳:۴۳    
مجری شبکه های تلویزیون کشف حجاب کرد.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۳:۲۰   + ۲۹ سایت دیگر  
نیلوفر مولایی متولد 18 تیر 1374 در تهران، حالا مجری شبکه ایران اینترنشنال است.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۱:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
قاسم تبریزی، پژوهشگر تاریخ معاصر و مسئول کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی درکتابخانه مجلس شورای اسلامی در برنامه گفتگوی فرهنگی پیرامون ابعاد اجتماعی حجاب و مساله کشف حجاب در دوران رضا خان و اینکه اساسا چه اتفاقی رخ دادکه به این قانون منجرشد؟ بیان داشت: کشف حجاب در سه مرحله قابل بررسی است ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
طاهره زرنگار، مدرس دانشگاه و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی دربرنامه گفتگوی فرهنگی با موضوع قانون کشف حجاب در دوره رضاخان و بررسی ابعاد اجتماعی حجاب گفت شش ماه پس ازفاجعه مسجد گوهرشاد ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
نیره قوی در گفتگو با برنامه "انعکاس" در رابطه با پیشینه شناسی کشف حجاب و تاثیر تاریخی آن، اظهار کرد: اگر بجای واژه حجاب به کشف عفاف اشاره می کردند، مفهومی عام تر از آن بر می خاست؛ چراکه وقتی رضا خان روی کار آمد، افرادی تصمیم داشتند فرهنگ جامعه را تحت الشعاع غرب قرار دهند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۵:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
جلسه واکاوی تاریخچه کشف حجاب در ایران، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار شد. .
فرهنگ سدید   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۰۱:۱۴    
یکی از مسائلی که در زمان رضاشاه اجرا و با مقاومت طیف های مختلف مردمی رو به رو شد، طرح استعماری و ضد فرهنگی کشف حجاب و ممنوع اعلام کردن پوشش و حجاب اسلامی در سطح کشور بود.
فرهنگ سدید   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۵:۲۹    
رئیس پژوهشکده تاریخ معاصر گفت: مدعیان کشف حجاب در پی تغییر سبک زندگی ایرانیان بودند؛ چون می دانستند سبک زندگی بانوان عامل موثر در تغییر سبک زندگی ایرانیان است؛ بنابراین بر مسأله کشف حجاب تمرکز کردند و حتی به سمت منع حجاب در سال 1314 رفتند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۲:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
از آیت الله بروجردی خواسته بودند بر جنازه رضاخان نماز بخواند ولی ایشان فرموده بود: مگر می شود با آن همه پرده دری که در کشف حجاب کرد بر او نماز خواند؟ .
رسا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۲:۰۶    
در مکتب تشیع و دین مبین اسلام، حجاب به پوشش های گوناگون زنان مسلمان گفته می شود و مفهومی برآمده از قرآن کریم و فقه اسلامی و ساخته فرهنگ اسلامی است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی درباره کشف حجاب در عصر پهلوی طی توییتی نوشت: مشغول کار بودم که متوجه سر و صدا شدم. رفتم ببینم چه خبر است. دیدیم ماموران می خواهند چادر از سر زنی بردارند ولی مقاومت می کند. با چشم خود دیدم وقتی نتوانستند چادر را بردارند، زن را زنده زنده به آتش کشیدند! ...
رسا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام رمضان نرگسی گفت: با اجباری شدن کشف حجاب نه تنها روی آوردن به حجاب بیشتر نشد بلکه پوشیه به کلی از بین رفت و چادر رنگی به جای چادر سیاه آمد.
رسا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۱:۲۷    
قانون کشف حجاب پهلوی اول و در ادامه ترویج و گسترش آن در دوره پهلوی دوم در واقع مخالفت عملی با آزادی برای زنان بود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس در بیانیه ای به مناسبت سالروز کشف حجاب در دوره پهلوی، این اقدام را توطئه استعمار برای نابودی باور های دینی دانست و تأکید کرد: ایرانیان با ایستادگی مقابل توطئه استعماری کشف حجاب از هویت و عفت زن مسلمان دفاع کردند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۰۸:۵۵    
حوزه/ مرحوم آیت الله العظمی آقای حاج آقا علی صافی گلپایگانی درباره پدیده خلاف شرع کشف حجاب پهلوی شعری را در همان زمان سروده اند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۰۵:۲۸    
به گزارش مشرق، کاربرفضای مجازی به مناسبت سالروز کشف حجاب در توییتی نوشت: شما یادتون نمیاد ولی درچنین روزی یعنی 17دی1314 رضاخان کبیر بزرگترین کشف علمی تاریخ رو انجام داد و آن هم این بود که وجود تشعشعات رادیواکتیو موجود در چادر و روسری عامل اصلی عقب ماندگی جامعه ایران است و به همین خاطر به تقلید از ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۰۴:۱۷    
شیعه نیوز : تصوری غلط در بین عموم رایج شده که قیام مردم مشهد در مسجد گوهرشاد در اعتراض به اجباری شدن کشف حجاب بوده. با اینکه در آن ایام زمزمه های اجباری شدن کشف حجاب به گوش می رسد، اما خواستهٔ مردم و علماء این بود که قانون اتحاد البسه را ملغی کنند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۲۲:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- کتاب های مسئله حجاب در جمهوری اسلامی ایران و مسئله حجاب در غرب به قلم علی غلامی به مناسبت سالروز واقعه کشف حجاب رونمایی شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۸:۲۴    
قانون کشف حجاب در 17 دی 1314 توسط رضا شاه به تصویب رسید که به موجب آن، زنان و دختران ایرانی از استفاده از چادر، روبنده و روسری منع شدند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۷:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
قائم مقام امور زنان سازمان صدا وسیما با اشاره به وقایع تاریخی 17 دی، گفت: 17 دی، روز کشف حجاب نبود، بلکه روز منع حجاب و یک صفحه سیاه در تاریخ بود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۶:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
مسئول دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در استان همدان گفت: زنان متدین همدان در مقابل کشف حجاب مقاومت و ایستادگی جانانه ای انجام دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۶:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
آن روز اگر قدرت قلدری رضاخان به یک ضد ارزش قامت قانون داد، امروز جریان نفوذ با بهره گیری از فضای مجازی و حتی مدلینگ ها سعی در استحالۀ فرهنگی به ویژه بی عفتی دارد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مهمترین و جنجال برانگیزترین پروژه های رضاشاه که با اعمال نفوذ دشمن در ایران اجرا شد، مسئله کشف حجاب زنان و تغییر لباس مردان ایرانی است؛ موضوعی که به گفته حجت الاسلام حکیمی گیلانی با هدف تحت الشعاع قرار دادن فرهنگ اصیل مردم ایران و تضعیف بنیان خانواده کلید خورد.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خاورستان ، 17 دی ماه سالروز کشف حجاب توسط رضا پهلوی خائن است به طوری که او در این روز با تصویب قانون کشف حجاب سعی کرد که تا حجاب را از سر زنان و دختران مسلمان جامعه ایرانی بردارد اما با واکنش شدید مردم روبرو شد. ...
بسیج   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۵:۲۲    
قائم مقام امور بانوان سازمان بسیج اساتید کشور در سالروز واقعه تاریخی 17 دیماه و کشف حجاب رضاخانی بر ضرورت عفت و حجاب چه در زنان و چه مردان به عنوان یک عامل ایجاد امنیت اجتماعی در جامعه تاکید کرد.
رسا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۵:۰۰    
مساله کشف حجاب در دوره پهلوی اول اتفاق افتاد اما همچنان تبیین کاملی از سوی نهادهای فرهنگی کشور درباره ابعاد مخرب آن صورت نگرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۴:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشکده تاریخ معاصر گفت: مدعیان کشف حجاب در پی تغییر سبک زندگی ایرانیان بودند؛ چون می دانستند سبک زندگی بانوان عامل موثر در تغییر سبک زندگی ایرانیان است. بنابراین بر مسأله کشف حجاب تمرکز کردند و حتی به سمت منع حجاب در سال 1314 رفتند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۳:۴۱    
17 دی ماه سرآغاز رسمی کشف حجاب رضاخانی بود. رضاخان تلاش داشت تا با زور باتوثم حجاب از سر زنان ایرانی بردارد اما بانوان باعفاف ایرانی با مقاومت خود باعث ماندگاری حجاب شدند
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۳:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
مساله کشف حجاب و سیاست تغییر لباس ایرانیان چه بوده و به چه شکل اجرا شده است که افسر ارتش رضاشاهی مادر و خواهرهای خود را برای فرار از چنین سیاستی و مقاومت علیه آن دعوت به خودکشی می کند؟ در عصر رضاشاهی کنترل اجتماعی، حفاظتی و امنیتی تا چه حدی بوده است؟
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۳:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگر تاریخ اسلام گفت: یکی از مسائلی که در زمان رضاشاه اتفاق افتاد مسئله کشف حجاب زنان بود که باعث تنفر و انزجار شدید مردم از این حکومت شد.
مشهد فوری   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۳:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: کشف حجاب در دوره پهلوی اوج دشمنی استکبار با دین و عقیده مردم بود و ما وظیفه داریم اطلاعات و آگاهی خود را نسبت به تاریخ انقلاب اسلامی افزایش دهیم. ...
هرمز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
احمدی با بیان اینکه قانون کشف حجاب توسط رضا شاه بزرگترین ظلم به زنان ایران اسلامی بود، گفت: کسانی که به دنیا کشف حجاب در جامعه هستند به فکر آزادی زنان نیستند بلکه به وسیله سرگزم ساختن بانوان ایرانی به اهداف پوچ، دنبال نابود سازی ایران اسلامی هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
استان کرمان رتبه اول میزان مشارکت اجتماعی زنان کشور را دارد.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۱:۳۶    
رضا شاه پهلوی یک سال پس از سفر به ترکیه و تحت تاثیر آتاتورک، در سال 1314 دستور کشف حجاب در ایران را صادر کرد.
بسیج   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۱:۱۷    
کشف حجاب طرحی استعماری با هدف هویت زدایی از جوامع اسلامی و ترویج سبک زندگی غربی در منطقه بود.
اکو فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
اکوفارس: امروز چهارشنبه، هفدهم دی ماه سال 1399 هجری شمسی، برابر با بیست و دوم جمادی الاول سال 1442 هجری قمری و مطابق با ششم ژانویه سال 2021 میلادی است.
رادیو ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۰:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
مساله حجاب بعد از واقعه کشف حجاب یکی از مقوله های اساسی و نمایان فرهنگ اسلامی ایران شد و در انقلاب اسلامی هم حجاب محور حضور اجتماعی زن مسلمانان در جامعه است . از این رو همیاری اقتصاد و فرهنگ برای حمایت از حجاب باید افزایش یابد. ...
هرمز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
حسن کریمی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان گفت: رضاشاه با یک نقشه استعماری فکر می کرد اگر حجاب را از زن ها بگیرد ایران پیشرفت می کند در حالی که انقلاب صنعتی، تکنولوژی و رشد اقتصادی، نقشی در حجاب نداشته است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۰:۰۳    
قدس آنلاین- نازلی مروت: مباحث مربوط به کشف حجاب در ایران پس از به سلطنت رسیدن رضا شاه به مرور و طی دوره ده ساله آماده شد و سرانجام در هفدهم دی ماه 1314 شمسی، کشف حجاب با حضور رضا شاه در عمارت دانشسرای عالی تهران که برای اعطای دیپلم به دانش آموختگان صورت گرفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۰:۰۳    
زنان و دختران شهرکردی در سالروز فرمان کشف حجاب، نامه ای خطاب به رضاخان نوشتند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۰:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
یکی از مسائلی که در زمان رضاشاه اجرا و با مقاومت طیف های مختلف مردمی رو به رو شد، طرح استعماری و ضد فرهنگی کشف حجاب و ممنوع اعلام کردن پوشش و حجاب اسلامی در سطح کشور بود.
جماران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۰:۰۰    
پایگاه خبری جماران: اگر بگوییم از ابتدا تا انتهای این قرن، همه مردم کشور ما به نوعی درگیر مسئله حجاب بوده اند امر گزافی نیست. نیمی از قرن را با مشکلات کشف حجاب سپری کرده اند و نیم دیگر را با مشکلات پوشش اسلامی. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
در 17 دی ماه 1314 رضا شاه قانون کشف حجاب در ایران را تصویب کرد.