سه شنبه ۱۴ تیرساعت ۰۳:۰۶Jul 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فروش تسلیحات»

ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۱۰:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- راشاتودی در گزارشی از خرید و فروش تسلیحات سبک و سنگین غربی ارائه شده به اوکراین در بازار سیاه خبر داد که با قیمت های پایین و به آسانی به خریداران عرضه می شود.
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۰۸:۳۴    
نظرسنجی های صورت گرفته اخیر در آمریکا نشان می دهد که برای سومین هفته متوالی، محبوبیت عمومی جوبایدن رئیس جمهور ای کشورکاهش یافته و به 33 درصد رسیده است. حتی اقدام کنگره در تصویب قانون محدودسازی خرید و فروش تسلیحات میان شهروندان نیز تاثیری در این روند نگذاشته است ...
فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۰۹:۱۱   + ۲۳ سایت دیگر  
وزارت بازرگانی آمریکا روز چهارشنبه 23 شرکت چینی دیگر را به اتهام ارتباط با ایران و روسیه هدف تحریم قرار داد. به گزارش ایرنا از منابع بین الملل، از میان این شرکت ها پنج شرکت مرتبط با فروش تسلیحات به روسیه هستند که از زمان جنگ اوکراین در بهمن ماه با مسکو مراوده داشته اند. ...
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۲۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
تل آویو و نیکوزیا امروز توافقی در زمینه نظامی به امضا رساندند که براساس آن رژیم صهیونیستی سامانه های پدافندی و تسلیحات تاکتیکی تحویل قبرس می دهد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۷:۱۴    
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام باقر (ع) شهرستان کامیاران گفت: صلح و آرامش در خاورمیانه برای آمریکایی ها و دیگر قدرتهای زورگو هرگز خوشایند نیست، زیرا تا زمانی که جنگ و تروریسم بر این منطقه حاکم باشد، بازار فروش تسلیحات این کشورهای متجاوز گرم است.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۹:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
فرارو- رهبران واشنگتن و تایوان گاهی فراموش می کنند که دفاع از تایوان چیزی فراتر از فروش تسلیحات است. به گزارش فرارو به نقل از نشنال اینترست، بین جنگ در اوکراین و تهاجم احتمالی چین به تایوان، شباهت هایی وجود دارد ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۳:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
سود واقعی جنگ به طور خاص برای شرکت های مذکور، نه صرفاً در قالب فروش مستقیم تسلیحات به اوکراینی ها، بلکه در افزایش قابل توجه بودجه نظامی کشورهای اروپایی، ناتو و آمریکا در سال های آتی و در عین حال ...
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
بخشی از بودجه ای که اوکراین برای این تسلیحات پرداخت می کند از محل منابع اقتصادی است که اتحادیه اروپا برای کمک به اوکراین اختصاص داده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
یک پایگاه خبری صهیونیستی در گزارشی نوشت که اسرائیل تلاش های خود برای فروش تسلیحات در آسیا افزایش داده و سفر مقامات بلندپایه این رژیم به برخی کشورها مانند هند، ژاپن و ویتنام در همین راستا است.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۳/۱۳ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روز جمعه ایرنا، شبکه خبری سی ان ان با انتشار این خبر افزود: جو بایدن رئیس جمهوری آمریکار روز پنجشنبه (روز گذشته) درخواستی شدید الحن برای قوانین سختگیرانه اسلحه، از جمله ممنوعیت سلاح های تهاجمی صادر کرد. ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۱۰:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در سایه جنگ میان روسیه و اوکراین، اسرائیل علاقه مند به فروش تجهیزات نظامی و تسلیحات به کشورهای اروپایی است. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- معامله فروش هواپیماهای جنگنده آمریکایی به مصر نشان می دهد که این کشور نمی خواهد مصر را به عنوان یک همپیمان استراتژیک در خاورمیانه از دست بدهد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان دیروز سه شنبه در جلسه مشترک کنگره آمریکا خواستار عدم فروش تسلیحات نظامی به ترکیه شد. میتسوتاکیس بدون اشاره به نام ترکیه گفت: در زمانی که تمرکز ما بر کمک رسانی به اوکراین برای شکست تجاوز روسیه است ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۳:۵۷    
گروه های تجاری آمریکا از سیاست دولت کنونی واشنگتن در رابطه با فروش تسلیحات به تایوان انتقاد کرده و در نامه ای سرگشاده تاکید داشتند که این سیاست بسیار محدودکننده است و در رسیدگی به چالش هایی که توسط ارتش چین برای این جزیره دموکراتیک ایجاد می شود، ناکام است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۰:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
علیرغم فروش تسلیحات تعیین کننده ترکیه به اوکراین(پهپادهای بایراقدار)، آنکارا با پیگیری سیاست عملگرایانه، نه تنها تحریم های اقتصادی را علیه روسیه اعمال نکرد، بلکه به بهشت پولشویی اولیگارش های روسی تبدیل شد.
سلام نو / خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۲۳:۲۹   + ۲۸ سایت دیگر  
وزیر برق عراق پس از سفر به ایران و دیدار با مقامات تهران، اعلام کرد که این کشور به مدت 5 تا 10 سال به گاز ایران نیازمند است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۰۰:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد که دولت بایدن از کنگره خواسته است تا به پیشنهاد فروش تسلیحات و تجهیزات به ترکیه برای ناوگان جنگنده های F-16 موافقت کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۹:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
یک روزنامه آمریکایی نوشت، رئیس جمهور این کشور از کنگره درخواست کرده با درخواست فروش تسلیحات به ترکیه موافقت کند.
سلام نو / رویش افکار   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۰۹:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
ناوشکن مذکور روز گذشته از این تنگه عبور کرده است. همچنین ارتش چین ناوشکن مزبور را در سراسر مسیر عبورش از تنگه تایوان، اسکورت کرد.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۰۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
جنگ اوکراین برای شرکت های آمریکایی نظیر "ریتون تکنالوجیز" و "لاکهید مارتین" یک موهبت تمام عیار است. در این راستا، شرکت ریتون می تواند حجم قابل توجهی از موشک اندازهای ضدهوایی "استینگر" خود را به اوکراین ارسال کند و در عین حال ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ - ۲۰:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
سفارت چین در واشنگتن در بیانیه ای اعلام کرد: پکن حق پاسخ گویی به هر گونه دخالت خارجی در موضوع تایوان را برای خود محفوظ می داند. سخنگوی سفارت چین در آمریکا نیز تاکید کرد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ - ۱۰:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد، فروش تجهیزات نظامی خارجی به شرکای کلیدی واشنگتن از جمله ترکیه و هند باید سرعت بگیرد و موانع مرتبط با بروکراسی باید رفع شوند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۰۱:۵۰    
مجموع فروش تسلیحات 9 شرکت روسی که در 100 شرکت برتر قرار دارند، بیانگر آن است که روند نزولی فروش تسلیحات روسی از سال 2017 آغاز شده است.
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۲۲:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
بر اساس گزارش ها، محمد بن سلمان، ماه گذشته از پاسخ دادن به تماس جو بایدن خودداری کرد تا نارضایتی خود را از محدودیت های واشنگتن برای فروش تسلیحات به سعودی نشان دهد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۷:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
سفیر روسیه در آمریکا ادامه داد: احتمالاً درباره (بسته کمک نظامی) 800 میلیون دلاری شنیده اید. این مبلغی است که واشنگتن قرار است به اندازه آن سلاح به کی یف عرضه کند. رقم بزرگی است. کمکی به یافتن یک راه حل دیپلماتیک برای اوضاع در این کشور شرق اروپا نمی کند.
تیک   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۰:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی از کمک به امریکا برای مجازات روسیه خودداری ورزیده است. هم چنین سرمایه گذاری 2 میلیارد دلاری او در صندوق کوشنر نشان از نارضایتی ولیعهد عربستان سعودی از بایدن دارد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۴ - ۱۴:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
یک سازمان کانادایی فعال در زمینه صلح و عدالت در خاورمیانه، از تشدید فروش تسلیحات کانادایی به رژیم صهیونیستی در سال 2020، علی رغم شناخت آن به رژیم آپارتاید توسط عفو بین الملل خبر داد و خواستار توقف ارسال تسلیحات به این رژیم شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۲۴ - ۱۵:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه کره جنوبی اعلام کرد که این کشور در فکر فروش تسلیحات مرگبار به اوکراین نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۱۲:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
دیده بان حقوق بشر استمرار فروش تسلیحات آمریکا به عربستان و امارات را مشارکت در جنایات جنگی در یمن عنوان کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۰۸:۵۰    
ایران پرس: جنگ تماما هزینه است مگر برای صاحبان صنایع تسلیحاتی که سرمایه گذاری کرده اند و منتظر جنگ و تنش برای فروش تسلیحات انبار شده خود هستند.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ - ۱۸:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
چین اعلام کرده که با فروش تسلیحات پیشنهادی آمریکا به تایوان به شدت مخالف است و این اقدام به شدت حاکمیت و منافع امنیتی چین را تضعیف می کند.
میزان   ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ - ۱۲:۴۰    
خبرگزاری میزان – وزارت خارجه چین ، فروش تسلیحات به تایوان از سوی آمریکا را به شدت محکوم کرد. به گزارش رویترز ، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که وزارت خارجه آمریکا فروش تجهیزات و دیگر اقلام و آموزش نظامیان تایوان را برای پشتیبانی از سامانه دفاع هوایی پاتریوت در قراردادی به ارزش 95 میلیون دلار تایید ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ - ۰۸:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: رژیم حاکم بر آمریکا برای فروش تسلیحات خود همواره به دنبال ایجاد ناامنی و بحران آفرینی در نقاط مختلف جهان است.
کیهان   ۱۴۰۰/۱۲/۲۱ - ۲۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
سرویس خارجی- جنگ اوکراین در همین مدت کوتاهی که از شروعش گذشته، سود کلانی را نصیب کمپانی های تسلیحاتی آمریکا کرده و بر اساس گزارش رویترز سر وزارت دفاع آمریکا این روزها بابت فروش تسلیحات به کشورهای اروپایی به شدت شلوغ است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۲/۲۱ - ۰۹:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
سه منبع آگاه گفتند، پنتاگون برای واکنش به افزایش تقاضا برای فروش تسلیحات جدید و انتقال تسلیحات موجود به متحدان آمریکا نظیر اوکراین، به کمک تیم ویژه ای متوسل شده است.
میزان   ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ - ۱۱:۳۰    
خبرگزاری میزان - مقام های محلی می گویند که یک مرد در ایالت کالیفرنیا آمریکا که سه دخترش، یک کارمند کلیسا و در ادامه خود را با شلیک گلوله به قتل رساند، این کار را با سلاحی ثبت نشده و غیر قانونی انجام داده بود. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۱۲/۱۲ - ۰۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
دو درصد از کل فروش تسلیحات در دنیا طی سال 2020 به سه شرکت رژیم صهیونیستی تعلق دارد. این شرکت ها در فهرست 100 شرکت برتر فروش تسلیحات در دنیا قرار دارند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۲/۱۱ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران گفت: حیات و بقای رژیم های استکباری در بحران سازی است که از این طریق بتوانند منافع خود را تامین کنند چراکه آمریکا بزرگترین تولیدکننده اسلحه در جهان است و حیات و مماتش در ناآرام کردن دیگر کشورها است.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۱۲/۰۷ - ۰۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
حمله روسیه به اوکراین آغاز تحولات جدیدی در جهان و نقطه عطف رقابت های ژئوپلتیک غرب و شرق است. آرایش جدیدی در روابط بین الملل رقم خواهد خورد. قطعاً سطح تنش ها بالا خواهد رفت و جنگ سرد حداکثری در خواهد گرفت. بازار فروش تسلیحات رونق پیدا می کند و روابط بلوک غرب و شرق تیره می شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۲/۰۴ - ۱۲:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه عربستان سعودی ضمن انتقاد از آلمان به علت عدم فروش تسلیحات جنگی به ریاض، گفت که منطق برلین برای عدم فروش سلاح به عربستان را درک نمی کند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۴ - ۰۷:۲۰    
استاد کالج نظامی سلطنتی کانادا گفت: فرانسه و آلمان تلاش می کنند با استفاده از تنش های مسکو و کی یف، همانند بریتانیا و ایالات متحده جنگ افزارهای خود را در اختیار اوکراین قرار دهند تا القاء کنند که هرگونه تجاوز نظامی، هزینه بالایی خواهد داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۱۴:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
وزارت خارجه چین اعلام کرد که در واکنش به فروش تسلیحات آمریکایی به تایوان، در اقدامی متقابل شرکت های تسلیحاتی تامین کننده سلاح برای این جزیره را تحریم می کند.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۱۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
چین دو شرکت آمریکایی ریتیون و لاکهید مارتین را به دلیل فروش تسلیحات به تایوان تحریم کرد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۱۳:۴۵    
مشکل کار مکرون و فرانسه کجاست؟ به نظر می رسد که مشکل اینجا است که فرانسه وجه تمایز لازم را برای اثبات خود به عنوان یک قدرت ندارد. ابزار اصلی نفوذ فرانسه در منطقه همچنان ابزار نظامی و فروش تسلیحات است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۱۲:۵۸    
دولت چین روز دوشنبه اعلام کرد شرکت لاکهید مارتین و شرکت فناوری های ریتون را به دلیل فروش تسلیحات به تایوان تحت تحریم قرار داده است،
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۱۱:۵۵    
چین سرانجام تصمیم گرفت در برابر اقدامات تحریک آمیز دولت بایدن در فروش تسلیحات نظامی به تایوان یک شرکت بزرگ تسلیحاتی آمریکایی را تحریم کند.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۱۲/۰۱ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
تارنمای ریسپانسیبل استیت کرافت در گزارشی بیان می کند که صادرکنندگان بزرگ اسلحه از دشمنی و فرقه گرایی منطقه ای در منطقه نفت خیز خاورمیانه برای برنامه های سیاسی و مالی خود سوءاستفاده می کنند. به ویژه آمریکا، روسیه، فرانسه، انگلستان و چین نقش پررنگی در فروش تسلیحات پس از جنگ سوریه داشته اند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ - ۰۸:۳۵    
سه عنصر اصلی ناتو، مسابقه خرید و فروش تسلیحات نظامی و پروژه نورد استریم 2 را باید از مهم ترین موارد دخیل در بحران اوکراین محسوب کرد. بحرانی که در اولین مرحله در بازار های انرژی خود را به رخ کشید و قیمت نفت ر افزایش داد و این افزایش قیمت های انرژی از جمله گاز و نفت دیگر تنها بر اروپا نبود که تاثیر ...
جهت پرس   ۱۴۰۰/۱۱/۲۷ - ۱۸:۲۵    
درحالی که بایدن وعده داده بود حقوق بشر و عدم حمایت از جنگ های منطقه ای، جزو اولویت های سیاست خارجی دولت وی باشد، اما همچنان شاهد اولویت میلیتاریسم یا نظامی گری در سیاست خارجی آمریکا هستیم، این کشور اقدام به انعقاد قرارداد فروش تسلیحات جدید به سه کشور عربستان، امارات و اردن کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ۰۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - فروش تسلیحات از سوی آلمان به مصر طی سال های خیر با انتقادات زیادی روبه رو بوده و اکنون وزیر امورخارجه دولت برلین در جریان سفر به مصر، در کنفرانس خبری با همتای خود صادرات سلاح کشورش را تابع وضعیت حقوق بشر دانسته است.