دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۰۵:۱۸Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فروش تسلیحات»

رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
دریافت فایل احمد دستمالچیان در گفتگو با برنامه "رویداد" در رابطه با اینکه بایدن فشارهای روانی و سیاسی نسبت به عربستان خاصه محمدبن سلمان وارد می آورد، گفت: نخستین فشار توقف جنگ در یمن و ممنوعیت فروش تسلیحات به عربستان دومین فشار بود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۶:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
یک رسانه انگلیسی از افزایش فشارها بر دولت بوریس جانسون برای پایان یافتن صادرات تسلیحات به عربستان سعودی بواسطه انتشار گزارش قتل خاشقجی خبر داد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که واشنگتن متعهد به دفاع از عربستان است و منع تجارت تسلیحاتی با این کشور به موارد تهاجمی محدود شده و شامل تسلیحات دفاعی نیست. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
تغییر سیاست های دولت بایدن در مورد غرب آسیا بیش از هر چیز باعث نگرانی مقامات سعودی و صهیونیست شده است و بارها بر لزوم ادامه فشارها بر تهران تأکید کرده اند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
دولت جو بایدن گزینه توقف فروش تسلیحات تهاجمی به عربستان سعودی را به دلیل نگرانی های حقوق بشری بررسی می کند. این گزینه همزمان با بازنگری روابط میان واشنگتن و ریاض مطرح شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۶:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز گزارش داد به علت نگرانی های حقوق بشری، دولت جو بایدن رییس جمهوری آمریکا در حال بررسی لغو معاملات تسلیحاتی با عربستان سعودی است و فروش تجهیزات نظامی آینده را به سلاح های "دفاعی" محدود می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۲:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه آمریکا از بازنگری رویکرد این دولت به سعودی به ویژه درباره فروش تسلیحات سخن گفت و با اشاره به گزارش نقش بن سلمان در قتل خاشقچی اظهار کرد روابط واشنگتن با ریاض، فراتر از افراد است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۳:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
چند مقام دولت آمریکا به خبرگزاری رویترز خبر داده اند که واشنگتن قصد دارد فروش تسلیحات به عربستان را به تسلیحات دفاعی محدود کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۲:۴۱    
رئیس جمهور آمریکا در بررسی روابط با عربستان قصد دارد فروش تسلیحات نظامی به این کشور را محدود کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۵:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – نماینده جمهوری اسلامی در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه فرانسه درباره ادعای نقض حقوق بشر در ایران تصریح کرد که یمن در نتیجه فروش تسلیحات مرگبار فرانسوی و شرکا به ائتلاف جنگی و ویران گر عربستان سعودی، به وخیم ترین فاجعه انسانی تبدیل شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۶:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
با وجود اعلام رسمی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در خصوص توقف فروش تسلیحات آمریکایی به عربستان سعودی، وزیر دفاع یونان از تحویل سامانه موشکی آمریکایی پاتریوت به ریاض خبر داد.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
نمایشگاه نظامی ابوظبی از معدود نمایشگاه هایی است که به رغم شیوع ویروس کرونا به شکل حضوری و غیردیجیتال برگزار می شود. امارات متحده در همان روز نخست یک میلیارد و 360 میلیون دلار جنگ افزار برای تقویت توان نظامی خود خرید.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل منطقه گفت: ادامه فروش تسلیحات از سوی آمریکا و انگلیس به عربستان و امارات نه تنها تامین منافع را به دنبال دارد بلکه منطقه را به آتش می کشد.
فروش تسلیحات از سوی فرانسه به عربستان سعودی هنوز متوقف نشده است؛ تسلیحاتی که توسط ریاض در جنگ یمن به کار گرفته می شوند. پیش از این نیز ایتالیا صادرات تسلیحات خود به امارات و عربستان را متوقف کرده بود.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۱:۴۰    
سرویس فدرال همکاری های نظامی-فنی روسیه: ایران به خرید تسلیحات روسی علاقه مند و روسیه آماده فروش تسلیحات است
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۳۰    
خبرگزاری میزان - موسسه حقوق بشری آکسفام ، دولت انگلیس را به طولانی کردن جنگ یمن با صادرات تجهیزات سوخت رسانی هوایی که بیم آن می رود برای کمک به نیروی هوایی عربستان در انجام عملیات های بمباران بی رویه در یمن استفاده شود، متهم کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
یک سازمان جهانی امدادرسانی اعلام کرد، فروش تسلیحات انگلیسی به سعودی ها، موجب طولانی تر شدن درگیری ها در یمن شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
امضای توافق همکاری نظامی جدید میان دو شرکت آمریکایی و عربستان، ادعای دولت واشنگتن در خصوص توقف فروش سلاح به ریاض را زیر سوال برد.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۸:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
العالم نوشت: عربستان سعودی در حالی از برنامه بلند پروازانه و سرمایه گذاری بیش از 20 میلیارد دلاری برای تقویت بخش نظامی در دهه آینده خبرداده که جو بایدن رییس جمهوری آمریکا با عدول از سیاست دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین این کشور، توقف فروش تسلیحات تهاجمی به ریاض را اعلام کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۰:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا با وجود تصمیم این کشور برای پس گرفتن داجرای درخواست مکانیسم ماشه علیه ایران گفت که واشنگتن با سایر کشورها برای عدم فروش تسلیحات به تهران رایزنی خواهد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۰:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا- رئیس شرکت تسلیحاتی دولتی روس آبارون اکسپورت روسیه به تصمیم این کشور برای فروش تسلیحات پدافند هوایی به تعدادی از کشورهای خاورمیانه اشاره و خاطرنشان کرد که مذاکرات در این مورد جریان دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۸:۱۵   + ۱۹ سایت دیگر  
عضو هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن به اظهارات روز گذشته مایکل آرون سفیر غیرمستقر انگلیس در یمن مبنی بر ادامه فروش تسلیحات به رژیم سعودی واکنش نشان داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
روباه پیر که طی سالیان گذشته تلاش می کرد که در پشت پرده به حمایت از جنگ یمن ادامه دهد به حمایت تمام قد از ریاض روی آورده است و حاضر نیست که از سود فروش تسلیحات مرگبار چشم پوشی کند.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
دولت جدید ایالات متحده از موافقت خود با طرح فروش تسلیحات نظامی به مصر با ارزشی بالغ بر 197 میلیون دلار خبر داد. به گزارش شیعه پرس به نقل از پایگاه خبری آکسیوس ، دولت ایالات متحده روز سه شنبه (به وقت واشنگتن) اعلام کرد که با طرح ها برای فروش موشک به مصر موافقت کرده است. ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۷:۳۵    
مردم نیوز : بروس ریدل در تحلیلی که اندیشکده بروکینگز آمریکا منتشر کرد، نوشت: بنا به اعلام اندیشکده مطالعات صلح بین المللی استکهلم که اندیشکده به نامی در حوزه ره گیری فروش تسلیحات به حساب می آید، عربستان سعودی از سال های 2015 تا 2019 بزرگ ترین واردکننده تسلیحات جهان بوده است؛ این بازه زمانی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
قانونگذاران ارشد آمریکایی از انگلیس خواسته اند به "مسئولیت اخلاقی" خود پایبند بوده و به پایان دادن به "همدستی" دو کشور در جنگ عربستان در یمن کمک کند؛ این نشانه ای از فشاری است که انگلیس در واشنگتن به منظور ملحق شدن به دولت بایدن و پایان دادن به فروش تسلیحات به عربستان با آن مواجه خواهد شد.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۲۳:۴۴   + ۱۸ سایت دیگر  
با وجود آنکه آمریکا و برخی از کشورهای دیگر فروش سلاح به عربستان سعودی را متوقف کرده اند اما فعالان حقوق بشری می گویند که انگلیس همچنان به فروش سلاح به ریاض ادامه می دهد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۹:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش روز جمعه ایرنا از گاردین، کنشگران، دولت لندن را متهم می کنند که منافع مالی ناشی از فروش تسلیحات به رژیم سعودی را به جان مردم یمن ترجیح می دهد. آن ها دریافته اند که در فاصله زمانی جولای تا سپتامبر 2020 انگلیس مجوز فروش 1.39 میلیارد پوند سلاح به عربستان را صادر شده که بخش عمده آن [...]
اقتصاد آنلاین / آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۰:۲۶   + ۱۷ سایت دیگر  
پارلمان اروپا قطعنامه ای را به تصویب رساند که خواستار ممنوعیت فروش سلاح به عربستان سعودی و امارات متحده عربی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۰۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روهیت خانا نماینده دموکرات کالیفرنیا از دولت جوبایدن خواست فروش تسلیحات نظامی به عربستان سعودی را به صورت کامل متوقف کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۶:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) از دستگیری 20 فرد مظنون به فروش تسلیحات این رژیم به یک کشور آسیایی خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۳:۰۰    
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، هفته گذشته از برنامه خود برای پایان دادن به حمایت آمریکا از عملیات های تهاجمی عربستان سعودی در جنگ یمن، از جمله توقف فروش تسلیحات به دولت ریاض، خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۷:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
یک مقام وزارت خارجه انگلیس با ادعای صدور با احتیاط مجوزهای صادرات تسلیحات، از ادامه فروش سلاح به عربستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۶:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
یک مقام وزارت خارجه انگلیس در واکنش به تصمیم آمریکا برای تعلیق فروش سلاح به ریاض گفت که لندن طبق مجوزهای قبلی به فروش سلاح ادامه می دهد.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۲۳:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
در موضعی کاملا مغایر با سیاست دولت ترامپ، رئیس جمهوری جدید آمریکا از توقف حمایت از عملیات نظامی ائتلاف عربی به رهبری عربستان در جنگ یمن خبر داد؛ تصمیمی که پرسش های بسیاری را درباره آینده جنگ موجود در یمن مطرح کرده است. ...
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۸:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح وزیر دفاع با اشاره به تلاش های همه جانبه آمریکا در شورای امنیت برای اعمال محدودیت مجدد خرید و فروش تسلیحات توسط ایران گفت: امروز هیچ گونه محدودیتی در این خصوص نداریم.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۸:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: علی رغم تلاش آمریکایی ها در شورای امنیت به منظور اینکه حق خریدوفروش قانونی تسلیحات در جمهوری اسلامی محقق نشود این اتفاق افتاد، آن ها می خواستند محدودیت ها را تمدید کنند اما امروز ما محدودیتی برای خریدوفروش تسلیحات نداریم ...
صدا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۰:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
توقف فروش تسلیحات تهاجمی به عربستان از سوی دولت بایدن می تواند نمایانگر تغییرات گسترده در سیاست واشنگتن در قبال ریاض باشد. به گزارش نباء خبر،پنج سال پیش، باراک اوباما، رئیس جمهور سابق ایالات متحده ...
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه آمریکا با نخستین قرارداد فروش تسلیحات در دولت بایدن موافقت کرده است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۵:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
فارس: عادل الجبیر وزیر مشاور دولت عربستان سعودی در امور خارجه، امروز (جمعه)، به اظهارات جو بایدن رئیس جمهور آمریکا درباره یمن واکنش نشان داد. رئیس جمهور آمریکا شامگاه روز گذشته در تشریح سیاست خارجی دولت خود با توصیف جنگ یمن به فاجعه راهبردی ، گفت: این جنگ باید به پایان برسد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۲۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)روز پنج شنبه اظهار داشت که تخریب منازل فلسطینیان در منطقه حمصه الفوقا تداوم سیاست پاکسازی قومی و نوعی تروریسم سازمان یافته از سوی رژیم صهیونیستی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۹:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
مواضع ضد ونقیض دولت بایدن در قبال بحران یمن و تعلیق فروش سلاح به ریاض و ابوظبی هم زمان با ایجاد پایگاه نظامی جدید در عربستان، در قالب بهره برداری واشنگتن از جنگ یمن تعبیر می شود.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۳:۲۲    
به گزارش جام نیوز ، دولت جدید امریکا به رهبری جو بایدن موقتا فروش تسلیحات به عربستان را در راستای بازبینی روابط دفاعی امریکا با برخی از کشورهای شورای همکاری متوقف کرد اما در این میان ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۰:۲۴   + ۱۳ سایت دیگر  
موسسه دموکراسی و حقوق بشر خلیج فارس با انتشار طوماری خواستار توقف فروش سلاح به امارات و عربستان از سوی استرالیا شد.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
مردم نیوز : مجله آمریکایی نشنال اینترست در گزارشی اعلام کرد عربستان سعودی پس از تعلیق فروش تسلیحات از سوی دولت جدید آمریکا، قصد دارد 5 نوع سلاح مدرن از روسیه خریداری کند که در سال های قبل درباره عقد قرارداد در این خصوص با مسکو مذاکراتی داشته است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۸:۴۰   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - در روزهای اخیر منابع غربی اعلام کردند که دولت جدید آمریکا به صورت موقت فروش تسلیحات نظامی به عربستان و امارات به ویژه فروش جنگنده های اف 35 به ابوظبی را متوقف کرده، اقدامی که مورد توجه رسانه های و تحلیلگران مسایل منطقه قرار گرفته است.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۸:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
حمید الرفیق" مسؤول دولت نجات ملی یمن و مورد حمایت انصارالله یمن شنبه شب به توقف فروش تسلیحات ایتالیا به عربستان واکنش نشان داد و در این باره گفت: از اقدام برای توقف فروش تسلیحاتی استقبال می کنیم، اما مهم تر از این کار توقف تجاوزگری و لغو محاصره یمن است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل منطقه گفت: تعلیق فروش تسلیحات به ریاض و ابوظبی برای پایان دادن به جنایات در یمن و باز کردن باب مذاکره برسر جنگ شش ساله این کشور انجام شده است.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
یک مقام یمنی در وزارت حقوق بشر این کشور در گفتگو با شبکه خبری المسیره ضمن استقبال از توقف فروش تسلیحات به عربستان، در عین حال پایان تجاوز و محاصره یمن را مهمتر از این اقدام توصیف کرد. ...