دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۱۰:۴۹Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سفارت عربستان»

رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۵۳    
حسن کردمیهن یکی از چهره هایی جنجالی است که از زمان حمله به سفارت عربستان در تهران حاشیه های زیادی پیرامونش نمایان شده است. این چهره جنجالی که همچنان دخالت در قضیه سفارت عربستان را تکذیب می کند، هر از چند گاهی مورد توجه رسانه ها قرار می گیرد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۹:۳۶    
شفقنا- تیم فنی عربستان سعودی امروز (شنبه) برای رایزنی در خصوص بازگشایی سفارتخانه این کشور در سوریه، وارد دمشق شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از وبگاه روزنامه سبق، این تیم فنی قرار است مقدمات بازگشایی سفارت عربستان سعودی در دمشق را فراهم آورد. ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۴۸   + ۱۲ سایت دیگر  
وزارت خارجه عربستان از ورود تیم فنی و کارشناسی این کشور به دمشق برای بررسی مکانیزم بازگشایی سفارت سعودی در سوریه خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
منابع سعودی از سفر هیئت کارشناسی عربستانی به دمشق با هدف بازگشایی سفارت این کشور در سوریه خبر دادند.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۸:۱۰   + ۴۲ سایت دیگر  
سید عطاءالله مهاجرانی در اعتماد نوشت: بعد از انتخابات روز شنبه 24 اردیبهشت (14 ماه مه)، اردوغان گرچه نتوانست اکثریت آرا را کسب کند و در دور نخست پیروز شود، اما همه قراین نشان می دهد که در دور دوم انتخابات در هفتم خرداد (28 ماه مه)، احتمال پیروزی او از رقیبش نه تنها کمتر نیست، بلکه بیشتر است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۰:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
شاید معنی حرف ایشان یک عده خاصی باشد که مخالف دموکراسی و مردم سالاری بوده و هستند. همان کسانی که دیروز برجام را آتش زدند و امروز برای احیاء جنازه برجام به هر کس و ناکسی التماس می کنند یا شاید منظورشان آن برادرانی باشد که سفارت عربستان را اشغال نمودند و امروز از خیلی از اصول تصنعی شان عبور کردند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۲:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، ارتش سودان در بیانیه ای اعلام کرد، "نیروهای مسلح سودان به انجام وظیفه خود در دور کردن شورش با قدرت ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
منابع رسانه ای از سفر یک هیئت سعودی به لیبی با هدف بازگشایی سفارتخانه عربستان در این کشور پس از حدود 9 سال بسته بودن این مقر خبر دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۲:۲۶   + ۱۴ سایت دیگر  
هیأتی از وزارت خارجه عربستان برای بررسی مقدمات مربوط به بازگشایی سفارت این کشور، به طرابلس پایتخت لیبی سفر کرد.
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۲۳:۴۰   + ۷۰ سایت دیگر  
وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی در یک گفتگوی تلفنی آخرین وضعیت توافقات مشترک دو کشور در پکن را مرور کردند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۷:۱۷    
پرونده های مربوط به علی شمخانی و نزدیکانش همزمان با سفرهای دیپلماتیک او یکی یکی منتشر می شود. چند ماه قبل از اعلام خبر توافق شمخانی با مقامات عربستان برای ازسرگیری روابط دیپلماتیکی که با بالارفتن جریان خودسر از دیوار سفارت عربستان و آتش زدن کنسولگری در مشهد متوقف شده بود ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۴:۵۵   + ۴۹ سایت دیگر  
در تازه ترین اقدام، ریاض سفیر خود را معرفی کرده و به گفته حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، بازگشایی سفارت عربستان در تهران و تعیین سفیر ایران برای اعزام به عربستان سعودی به زودی انجام و اعلام خواهد شد. البته امیر عبداللهیان اشاره ای به نام سفیر عربستان نکرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
تسنیم : وزیر خارجه کشورمان در خصوص بازگشایی نمایندگی های ایران و عربستان گفت: بازگشایی سفارت عربستان در تهران و تعیین سفیر ایران برای اعزام به عربستان سعودی به زودی انجام و اعلام خواهد شد.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۴:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
به دنبال اراده مسئولان سیاست خارجی ایران و عربستان برای بازگشایی سفارتخانه ها و کنسولگری های دو کشور، وزیر امور خارجه ایران اعلام کرده است که بازگشایی سفارت عربستان در تهران و تعیین سفیر ایران برای اعزام به عربستان سعودی به زودی انجام و اعلام خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۲:۴۲   + ۲۸ سایت دیگر  
وزیر خارجه کشورمان گفت: بازگشایی سفارت عربستان در تهران و تعیین سفیر ایران برای اعزام به عربستان سعودی به زودی انجام و اعلام خواهد شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۱:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه گفت: بازگشایی سفارت عربستان در تهران و تعیین سفیر ایران برای اعزام به عربستان سعودی به زودی انجام و اعلام خواهد شد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۸:۱۲   + ۳۳ سایت دیگر  
در اولین مناظره سال 96 جهانگیری گفت چه کسانی به سفارت عربستان حمله کردند. ما نمی توانیم به سفارت حمله کنیم، آقای قالیباف! چه کسانی باعث شدند که 700 هزار جهانگرد شیعه دیگر به مشهد نیایند! ما نمی توانیم زندگی مردم را به خاطر خودمان خراب کنیم. آنها در ستاد کدام کاندیدا الان فعالیت می کنند؟
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۶:۲۸    
سایت منیبان خبر داد که قالیباف، رییس مجلس از جهانگیری بعلت سخنانش در مناظرات انتخابت 1396 شکایت کرده است! قرار است به شکایت قالیباف از جهانگیری طی چند روز آینده رسیدگی شود.شکایت قالیباف پس از پنج سال صورت گرفته است. جهانگیری در مناظرات چه گفته بود؟! ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه سوری الوطن اعلام کرد که اخیرا هیئتی فنی از وزارت امور خارجه سوریه برای تمهیدات افتتاح سفارت سوریه در ریاض، از محل این سفارتخانه دیدن کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۲۱:۴۰   + ۲۱ سایت دیگر  
روزنامه سوری الوطن گزارش داد که افتتاح کنسولگری ها و تعیین دیپلمات ها ممکن است در پایان ماه مه یا اوایل ژوئن انجام شود.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه الوطن می گوید هیئتی از سوریه عازم ریاض شده تا ساختمان سفارت در این کشور را جهت بازگشایی بررسی کنند.
هورگان   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۷:۵۴    
به دنبال مذاکرات اخیر میان ایران و کشورهای اطراف خلیج فارس به ویژه عربستان سعودی و امارات، سفارت عربستان به زودی در تهران و کنسولگریشان در مشهد بازگشایی می شود و همینطور سفارت ایران در ریاض و کنسولگری در جده. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۰۸:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
سفیر پیشین ایران در ترکیه گفت: من گمان می کنم ماجراهای قفقاز ختم به خیر خواهد شد. هر دو طرف می دانند که ادامه این وضع به نفع هیچ کس نیست. ما هفت سال با عربستان در تخاصم بودیم و هر دو طرف ضرر کردیم. حمله به سفارت عربستان کار غلطی بود.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۸:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: توافق ایران و عربستان و از سرگیری روابط این دو کشور پس از هفت سال، آغاز تحولات جدید در منطقه بود. اما نقش چین در این توافق و به طور کلی در خاورمیانه چیست؟تنش میان روابط ایران و عربستان، قدمتی دیرینه دارد، اما 12 دی ماه سال 94 با حمله به سفارت عربستان در تهران، وارد فاز دیگری شد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۱:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا : حمود جرمان الاسمری، کاردار سفارت عربستان در قاهره در مراسم ضیافت افطار و روز جهانی قدس که محمد حسین سلطانی فرد، رئیس دفتر حفاظت منافع ایران در قاهره برگزار کرده بود، حضور یافت.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کاردار سفارت عربستان سعودی در مراسم روز جهانی قدس به میزبانی محمد ایرانی، سفیر کشورمان در کویت، حضور یافت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۰۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تسنیم : درب های سفارت ایران در ریاض که پس از قطع روابط ایران و عربستان به مدت تقریبا 7 سال بسته بود، امروز گشوده شد.
موج   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۲۱:۲۵   + ۱۹ سایت دیگر  
درب های سفارت ایران در ریاض بعد از هفت سال بر روی تهران گشوده شد
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۸:۳۶   + ۱۹ سایت دیگر  
سفیر چین در توئیتی نوشت: امروز خیلی خوشحالم که با جناب آقای ناصر بن عوض آل غنوم رئیس هئیت باز گشایی سفارت عربستان سعودی و همکار شان ملاقات کردم. امیدوارم بین ایران و عربستان سعودی و در منطقه خاورمیانه صلح و ثبات دائمی تحقق بیابد.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۶:۰۵   + ۷۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هیأت ایرانی در دو گروه کاری در ریاض و جده اقدامات لازم را جهت راه اندازی سفارت و سرکنسولگری و نیز فعالیت نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان همکاری اسلامی انجام خواهد داد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۹:۰۲   + ۲۳ سایت دیگر  
کیهان نوشت:معاون وزیر خارجه در دولت اصلاحات ادعا کرد: دولت متوجه شد بدون سیاست خارجی نمی شود مملکت را اداره کرد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۲۱:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
سفارت عربستان سعودی امروز (دوشنبه) از طریق حساب توئیتری خود اعلام کرد که عبدالله بن سعود العنزی سفیر عربستان در مسقط با علی نجفی همتای ایرانی خود دیدار و درباره مسائل منطقه گفت گو تبادل نظر کرده است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۸:۳۲   + ۱۵ سایت دیگر  
فعالان بازار معتقدند اخبار حوزه سیاست در روزهای اخیر توانسته قیمت دلار را در روند کاهشی قرار دهد. سفر هیأت سعودی به ایران و احتمال بازگشایی سفارت عربستان در حوالی عید فطر، سفر شمخانی به وین، پیشنهاد توافق موقت آمریکا به ایران ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۶:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان در ضیافت افطار همتای سعودی خود در این کشور حضور یافت. به گزارش ایسنا، سفارت عربستان در تاجیکستان با انتشار تصاویری در صفحه توییتر خود نوشت که ولید بن عبدالرحمن الرشیدان ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۶:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
سفارت عربستان سعودی در عمان، شامگاه یکشنبه، خبر داد که عبدالله بن سعود العنزی سفیر این کشور در مسقط به دیدار علی نجفی همتای ایرانی خود رفته است. سفارت عربستان سعودی با انتشار تصاویری اعلام کرد که این دیدار در مقر سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط صورت گرفته و دو طرف با یکدیگر گفت و گویی دوستانه ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۶:۲۱    
سفارت عربستان سعودی در تاجیکستان از برگزاری ضیافت افطاری با حضور مقامات ارشد جمهوری تاجیکستان و محمد تقی صابری سفیر جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه خبر داد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
سفارت ریاض در دوشنبه با انتشار تصاویری خبر داد از شماری از مقامات ارشد جمهوری تاجیکستان و سفرای کشورها از جمله سفیر جمهوری اسلامی ایران در ضیافت افطار میزبانی کرده است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۳:۰۲   + ۱۹ سایت دیگر  
شفقنا – سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد: در حال حاضر هیئت فنی عربستان در ایران حضور دارند و در تهران و مشهد مشغول بررسی شرایط و ساز و کارهای مناسب و زمینه سازی برای بازگشایی سفارت عربستان هستند. همچنین هیئت ایرانی به بحرین سفر کرده تا روند استفاده از سفارتخانه را مورد بررسی قرار دهد. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
سفارت عربستان سعودی در تاجیکستان از برگزاری ضیافت افطاری با حضور مقامات ارشد جمهوری تاجیکستان و محمد تقی صابری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه خبر داد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۲:۰۴   + ۳۸ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هیات فنی عربستان شنبه وارد تهران شده و مشغول بررسی سازوکارهای مناسب برای بازگشایی سفارت عربستان در تهران و سرکنسولگری در مشهد هستند.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۱:۴۸   + ۳۰ سایت دیگر  
ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه، در اولین نشست خبری در سال 1402 گفت: کارنامه وزارت خارجه در سال گذشته بسیار برجسته بود.
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۷:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه از بازگشایی سفارت های ایران و عربستان در آینده نزدیک خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۱:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
فارس : سفارت عربستان سعودی در تاجیکستان از برگزاری ضیافت افطاری با حضور مقامات ارشد جمهوری تاجیکستان و محمد تقی صابری سفیر جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه خبر داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۰:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
این که بر سر تعویض اسم یک خیابان و یک کوچه این قدر سر و صدا می شود گواهی است بر این که ما حالمان اصلا خوب نیست و بعد هم این که سیاست چه پدری از همه ما درآورده. منظورم الان دفاع از یک گروه خاص سیاسی و یا متلک گفتن به یک گروه خاص سیاسی دیگر نیست ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۵:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
هیات فنی دولت عربستان سعودی، از ساختمان سفارت این کشور در تهران بازدید کرد. بر اساس مشاهدات خبرنگار ایسنا از محل سفارت عربستان در تهران، این بازدید صبح روز یکشنبه 20 فروردین ماه آغاز و تا زمان ارسال این خبر ادامه داشت. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۳:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رسانه های سعودی هدف از سفر این هیئت سعودی را بررسی مکانیسم های بازگشایی سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد ارزیابی کردند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۰۸:۵۴   + ۱۲ سایت دیگر  
تیم فنی عربستان برای بررسی مکانیسم های افتتاح سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد، وارد تهران شد و مورد استقبال قرار گرفت.
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۰۴:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
یک هیئت سعودی برای بررسی مکانیسم های بازگشایی سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد وارد ایران شد.
وبگاه خبری قلم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۰۲:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه سیاسی: یک روزنامه نگار در مشهد، خبر داد که از تابلوی خیابان کنسولگری عربستان در مشهد که به نام آیت الله شیخ نِمِر ، روحانی شیعه اعدام شده در عربستان، نام گذاری شده بود اثری نیست. ...