دوشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۰:۱۹Sep 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گزینه نظامی»

نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۲:۲۹    
نصر: ارشد نظامی ارتش در آذربایجان شرقی و اردبیل در مورد تهدید نظامی غرب در رابطه با پرونده هسته ای کشورمان تاکید کرد: بنده به عنوان یک سرباز ارتش عرض می کنم ما آماده ایم و مرد میدان هستیم، امروز قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح ایران ...
آنا / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۲۲:۴۳   + ۳۴ سایت دیگر  
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل ضمن تکرار ادعاها علیه ایران، گفت نباید از صهیونیست ها خواسته شود برای منشور سازمان ملل بمیرند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۴:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ضمن موضع گیری درباره پرونده مذاکرات ترسیم مرز دریایی میان لبنان و این رژیم، ادعاهای جدیدی را مطرح کرد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مجلس دهم اظهار کرد: من بعید می دانم مکانیسم ماشه فعال شود چون دیپلماسی همچنان سیاست اصلی است و فروپاشیدن آن قطعا منجر به تنشی گسترده خواهد شد. حتی کشانده شدن موضوع به شورای امنیت در شرایطی که چین و روسیه نیز تحت فشار قرار دارند و شرایط با 2006 متفاوت است ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۶/۱۸ - ۱۴:۱۵    
لفاظی با واقعیت در تضاد است. اسرائیل اعتراف کرده است که "ما گزینه نظامی علیه ایران نداریم و رهبران سیاسی و امنیتی دروغ می گویند، توهم رواج می دهند و گمراه می کنند." اسرائیلی ها همچنین معترفند که "تنها آمریکاست قادر به رویارویی با ایران است که آن هم فقط به فکر دیپلماسی است." ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۰:۱۴    
شفقنا آینده- روزنامه صهیونیستی هاآرتص در یادداشتی ضمن اعتراف به ناتوانی نظامی اسرائیل برای مقابله با ایران نوشت: برخلاف تاسیسات و رآکتورهای هسته ای عراق و سوریه، ایران برنامه هسته ای خود را در تأسیسات زیادی پراکنده کرده که در این میان برخی از آن ها به خوبی در زیرزمین احداث شده اند ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه صهیونیستی هاآرتص در مقاله ای به قلم یوسی ملمان استراتژیست معروف صهیونیستی از ناتوانی اسرائیل و نداشتن توان نظامی برای حمله به تأسیسات هسته ای ایران پرده برمی دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۱۳:۵۴   + ۳۱ سایت دیگر  
یک روزنامه عبری با اشاره به اینکه سران رژیم صهیونیستی درباره برنامه های خود علیه ایران دروغ می گویند، تأکید کرد که تل آویو هیچ گزینه نظامی علیه ایران ندارد.
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۱۰:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
آمریکا هفته گذشته سعی کرد با نشان دادن کارت گزینه نظامی در سوریه شیب توافق را افزایش دهد، دریافت گلوله داغ از مقاومت این محاسبه را به هم زد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۷:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – سفیر جمهوری خلق چین در تهران تاکید کرد: منطقه تایوان، بخشی از چین است و این یک اصل و واقعیتی تغییرناپذیر است. هر گونه تصمیم گیری درباره سرنوشت تایوان ، یک مسئله داخلی برای چین محسوب می شود و آمریکا حق ندارد در باره امور داخلی چین تصمیم بگیرد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۱۱:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
یک مقام وزارت جنگ رژیم صهیونیستی گفت که خروج آمریکا از توافق هسته ای در سال 2018 یک اشتباه بود.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۵/۲۸ - ۲۲:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
تامیر هیمن، رئیس سابق اطلاعات ارتش اسرائیل در توئیتی نوشت: اگر توافق امضا شود، توافق بدی است و اگر 6 ماه پیش امضا می شد، کمتر بد بود. ولی این توافق همچنان برای خارج کردن ایران از وضعیتی که در آن قرار دارد (یعنی تقریباً یک کشور در آستانه هسته ای شدن)، و مهمتر از آن ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۰۰:۰۳    
پکن در بیانیه ای دیدگاهش نسبت به الحاق دوباره تایوان را اعلام و تاکید کرد چین موضوع تایوان را خط قرمز خود می داند و حتی با استفاده از زور به دفاع از آن می پردازد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۹:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
یکی از رهبران ائتلاف فتح تاکید کردکه دولت عراق در واکنش نظامی به حملات ترکیه ناتوان است و حشد شعبی و گروه های مقاومت بعد از موافقت دولت، آماده پیاده سازی گزینه نظامی علیه تجاوز آنکارا هستند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
قرن نو : فلاحت پیشه گفت: تیم مذاکره کننده ما برای توافق نرفته بود بدین معنا که این تیم برای تحکیم مواضع و اعلام مواضع حضور داشت در واقع سابقه توافق دیپلماتیک را نداشت بلکه سابقه برهم زدن توافق و یا تلاش برای برهم زدن توافق را در کارنامه داشت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۰۸:۱۳   + ۳۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری آکسیوس به نقل از سه منبع آگاه گزارش داده برت مک گورک در جمع گروهی از کارشناسان اندیشکده ها در هفته گذشته گفته بسیار بعید است که توافق هسته ای سال 2015 با ایران را بتوان در آینده نزدیک احیا کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
بنی گانتس مدعی شد با گزینه نظامی می تواند جلوی توسعه برنامه هسته ای کشورمان را بگیرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۴:۲۴   + ۳۵ سایت دیگر  
فارس نوشت: بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز (سه شنبه) بار دیگر سخن از گزینه نظامی زد و ادعا کرد که این رژیم می تواند با حمله نظامی، برنامه هسته ای ایران را از بین ببرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با تکرار گردن کشی همیشگی خود علیه جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر از حمله نظامی سخن گفت.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۰۶:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
آقای زیباکلام در حالی به گزینه نظامی آمریکا و احتمال درگیری ضریب می دهد که دو دهه پس از اشغال عراق و افغانستان، زیر بار هزینه های اقدام نظامی ماند و در عراق اخراج شد و در افغانستان هم ناچار به تخلیه این کشور شد
کیهان   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۲۳:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
یکم مردادماه به نام شهید سرافرازی از عرصه علم مزین شده است، شهید داریوش رضایی نژاد که ایران قوی امروز که گزینه نظامی را از روی میز سلطه جویان حذف کرده مرهون مجاهدت های آنها است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۲۲:۳۷    
کشته شدن شماری گردشگر به دنبال تازه ترین حمله ترکیه به خاک عراق، بغداد را مصمم کرده اقدام علیه آنکارا را نه تنها از کانال شورای امنیت سازمان ملل پیگیری کند، بلکه اقدام متقابل نظامی علیه ترکیه نیز به طور جدی مطرح شده است.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۲۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
آمریکایی که زمانی مدعی روی میز بودن گزینه نظامی بود این روزها ضمن اذعان به توان پهپادی و موشکی ایران، نسبت به همگرایی نظامی ایران و روسیه به عنوان قدرت های تاثیرگذار در تحقق امنیت منطقه ابراز نگرانی می کند. ...
سلام نو / جماران   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۲۰:۱۲   + ۴۵ سایت دیگر  
سخنگوی سپاه پاسداران گفت: در مبارزه با استکبار به سرکردگی آمریکایی ها و صهیونیست ها نظام ما موفق شده ایم.
جماران   ۱۴۰۱/۰۴/۲۷ - ۲۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
کوخاوی رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که گزینه نظامی علیه برنامه هسته ای ایران در صدر برنامه های امنیت ملی رژیم صهیونیستی بوده و ارتش بر همین اساس در حال تدارک و آماده شدن است.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۴/۲۷ - ۱۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
آویو کوخاوی، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل، اعلام کرد که آماده بودن گزینه نظامی علیه برنامه اتمی جمهوری اسلامی ایران یک تعهد اخلاقی و یک وظیفه امنیت ملی برای اسرائیل است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۲۷ - ۱۳:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس ستاد کل رژیم صهیونیستی در حالیکه از شکست تلاش های بایدن برای ائتلاف سازی علیه ایران عصبانی به نظر می رسید، بار دیگر از گزینه نظامی سخن گفت.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۱۲:۰۶   + ۲۷ سایت دیگر  
تحلیلگر ارشد مسائل سیاسی در اشاره به بحران انرژی که غرب با آن دست به گریبان است، گفت آمریکا اکنون در موقعیتی نیست که اوضاع را تشدید کند و کار هوشمندانه ای که می تواند انجام دهد دستیابی به توافق با ایران است.
جماران   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۰۰:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
ایهود اولمرت، نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل توانایی پایان دادن به تهدیدات هسته ای ایران با حمله نظامی را ندارد. مسئولان اسرائیلی که تهدید به گزینه نظامی علیه ایران می کنند هم به خوبی می دانند که این کار عملی نیست.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۰۸:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور در پاسخ به اظهارات بایدن، که از گزینه نظامی علیه ایران در جمع صهیونیست های اسرائیل گفته بود، عنوان کرد: ملت بزرگ ایران هیچ گونه ناامنی و بحران را در منطقه نمی پذیرد و هرگونه خطایی در این منطقه با پاسخ سخت و پشیمان کننده ای مواجه خواهد شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۴ - ۱۴:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
ایهود اولمرت نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی سخنان بنیامین نتانیاهو درباره ایران را پوچ و واهی خوانده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۰۹:۵۸   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس جمهوری آمریکا در جریان سفر خود به سرزمین های اشغالی گفت: کشورش از توسل به زور به عنوان آخرین گزینه برای ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته ای استفاده خواهد کرد .
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۱۰:۲۹   + ۲۰ سایت دیگر  
بسیاری از تحلیلگران و رسانه ها سفر بایدن به فلسطین اشغالی را نمایشی و تنها در خدمت منافع صهیونیست ها عنوان کردند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۰۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی با تکرار برخی یاوه سرایی ها علیه ایران، گفت که تنها گزینه نظامی می تواند مانع جاه طلبی های هسته ای این کشور شود.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۵:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت اعلام کرد فرماندهان نظامی صهیونیست خواهان توافق هسته ای با ایران شدند هرچند این توافق برای این رژیم بد باشد.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۲۲:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
1- بعد از خروج دولت ایران از انفعال و اتخاذ سیاست اصولی گسترش روابط با همسایگان و خنثی سازی تحریم ها در سایه اقتدار دفاعی ، گزینه تحریمی بایدن تحت عنوان فریبکارانه دیپلماسی نیز آن گونه که رسانه ها از جمله سی ان ان اذعان کردند ، همچون گزینه نظامی هوا شده است ...
شهدای ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۰۹:۳۰   + ۲۷ سایت دیگر  
سرویس بین الملل شهدای ایران : در روزهای گذشته مقام های مختلف حاکمیت آمریکا به دست های خالی واشنگتن مقابل ایران اعتراف کرده اند. شماری از سناتورهایی که در جلسه غیرعلنی مجلس سنا درباره ایران حضور داشته اند به دست های خالی دولت جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا در قبال تهران اعتراف کرده اند. ...
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
برگزار کنندگان جام جهانی فوتبال در قطر اعلام کردند که ممکن است طرفداران تایوانی به عنوان شهروند چین شناخته شوند، اقدامی که تایوان آن را محکوم کرد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، این مسئله برای تایوان خودمختار از حساسیت بالایی برخوردار است ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۱۷:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
مئیر بن شبات رئیس سابق شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی ادعا کرد جنگی میان این رژیم و ایران بویژه در زمینه سایبری وجود دارد. او در مصاحبه با روزنامه عبری گلوبس در این خصوص گفت: این جنگ که در حقیقت در پشت پرده در حال اداره شدن است، ادامه دارد و زمان پایانش را نمی داند ...
آنا / همشهری   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۱۳:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس سابق شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی ضمن اعلام این ادعا که جنگی در پشت پرده میان ایران و این رژیم وجود دارد، افزود، زمان پایان این جنگ را نمی داند.
جماران   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۷:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
صهیونیست ها به خوبی می دانند که در بدترین سناریوها هم ایران از برنامه هسته ای خود عقب نخواهد نشست و از سوی دیگر، ایالات متحده گزینه نظامی را به دلیل مقرون به صرفه نبودن سال ها است که کنار گذاشته است ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
ماه ها پس از به تعویق افتادن مذاکرات غیرمستقیم برای تعیین مرزهای دریایی بین لبنان و اسرائیل با میانجیگری آمریکا به منظور یافتن راه حلی برای اختلافات بر سر میدان گازی کاریش ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۱۳ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها - معاون امور مجلس رئیس جمهور با بیان اینکه پنبه از گوش خود در بیاورید هیج راهکار نظامی وجود ندارد گفت: خودشان اعتراف می کنند گزینه نظامی بی فایده است و می گویند فقط باید از راه دیپلماسی و گفت وگو وارد شویم.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۲۲:۳۴   + ۲۷ سایت دیگر  
فرارو- نماینده ارشد امریکا در امور ایران در اظهارات خود به سنای آمریکا گفت: تلاش ها برای احیای توافق 2015 به مشکل برخورد کرده است اما پیشنهاد کاهش محدود تحریم ها به تهران همچنان می تواند این توافق را نجات دهد و زمینه را برای یک توافق گسترده تر فراهم کند. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۲۱:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
نماینده آمریکا در امور ایران در یک جلسه در کمیته امور خارجی مجلس سنا ضمن رد گزینه نظامی گفت که دیپلماسی، تنها راهکار آمریکا در قبال ایران است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۲۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا : نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران همچنین اظهار داشت: گزینه نظامی نمی تواند این مساله را حل کند، تنها گزینه موجود یک راه حل دیپلماتیک است.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۸:۴۷   + ۱۶ سایت دیگر  
یک شبکه صهیونیستی اذعان کرد که تمام ادعاهای این رژیم درخصوص اقدام علیه ایران فقط در حد حرف است، جهان مشغول اوکراین است و تل آویو تنهاست.
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۰۹:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
مشاور امنیت داخلی رژیم موقت صهیونیستی روز پنجشنبه گفته تل آویو تقابل نظامی را راهکار حل مناقشه با ایران نمی داند.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۰۱:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
یک عضو هیأت طرفداران احمد مسعود می گوید: در نشست دیروز (سه شنبه) با طالبان توافق شده است که تا پایان مذاکرات، دو طرف از حمله نظامی بر علیه یکدیگر خودداری کنند.