جمعه ۰۴ تیرساعت ۰۵:۱۱Jun 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بحران یمن»

روزنامه راه مردم   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۸:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
وزیر خارجه عربستان در کنفرانس خبری با همتای اتریشی مدعی شد، هیچ پاسخی از جانب انصارالله درخصوص ابتکار عمل آتش بس مشاهده نکرده است. به گزارش راه مردم ، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان در کنفرانس خبری بر راه حل سیاسی بحران یمن و پایان جنگ در این کشور تاکید کرد ...
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۱:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش نما، جبهه مأرب مدتی است که دوباره فعال شده است و این به دنبال تحرکات نیروهای وابسته به ائتلاف و القاعده علیه نیروهای صنعاست. در حالی که تلاش های عمان برای ایجاد پیشرفت در حل بحران یمن جریان دارد، نیروهای ضد انصارالله به تحرکات خود در استان های خارج از کنترل صنعا ادامه می دهند. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از النشره، مارتین گریفیتس فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن با ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن دیدار و گفتگو کرد. بر اساس این گزارش، دو طرف در جریان این دیدار در خصوص آخرین تحولات یمن بحث و تبادل نظر کردند ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۰۹:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- وزیر خارجه اردن در دیدار با فرستاده سازمان ملل به یمن ضمن هشدار نسبت به وخامت پیامدهای انسانی بحران یمن، بر لزوم حل این بحران از طریق یک راه حل سیاسی تاکید کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۹:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن در پایان ماموریت سه ساله اش به شکست تلاش هایش برای حل و فصل بحران یمن و پایان دادن به جنگ آن اذعان کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۹:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
فرستاده سازمان ملل در امور یمن و معاون دبیرکل سازمان ملل در سخنان جداگانه ای بر پایان جنگ در یمن تأکید کردند.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۷:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن از ادامه مذاکرات با ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سعودی از طریق میانجیگر عمانی خبر داد. به گزارش ایسنا، حزام الاسد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
یکی از رهبران انصارالله یمن موفقیت تلاش های سلطان نشین عمان برای حل بحران یمن را منوط به جدیت ائتلاف سعودی دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
در حال حاضر در پرونده یمن سه ضلع اصلی قدرت در میدان فعال هستند که دو ضلع زمین دارند و در مقابل نیازمند مشروعیت هستند و یک طرف زمین ندارد و در مقابل مشروعیت بین المللی را در انحصار خود گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۰۹:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
یکی از رهبران انصارالله یمن از بررسی پیشنهاد یک "کشور دوست" درباره حل بحران یمن خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که منابع عمانی از آشکار شدن نشانه های حل و فصل بحران یمن خبر می دهند در مقابل ائتلاف سعودی با بهره گیری از عوامل دست نشانده خود به دنبال به شکست کشاندن تلاش های صلح است.
ایرنا: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای ماندن در قدرت پیشنهاد اغوا کننده ای به حریف دیرین خود بنی گانتس رهبر حزب آبی و سفید داده است. خبرگزاری شهاب فلسطین از شبکه 12 رژیم صهیونیستی گزارش داد ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۰:۲۹    
وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن به تلاش های عمان در زمینه حل بحران یمن واکنش نشان داد و هر راهکاری برای حل بحران یمن بدون توجه به موضوعات انسانی را بی ارزش توصیف کرد.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۲۲:۰۲    
رئیس هیئت مذاکره کننده صنعا گفت که مذاکرات با جامعه جهانی را تا زمانی که به راه حلی برای بحران یمن ختم شود، ادامه خواهیم داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۲:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
معاون وزارت اطلاع رسانی در دولت مستعفی یمن اعلام کرد، هیئت عمان برای طرح ابتکارعمل مورد توافق عربستان به انصارالله وارد صنعا شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۰:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
منابع خبری از ارسال پیامی توسط سلطان عمان برای همتای سعودی اش درباره تلاش برای حل و فصل بحران یمن خبر دادند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۰۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به سفر اخیر نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن به ایران اظهار کرد: این سفر به درخواست محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و در چهارچوب تلاش برای پایان جنگ یمن و تاثیرگذاری ایران در عرصه سیاسی و میدانی بحران یمن انجام شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
شورای عالی سیاسی یمن در نشست امروز چهارشنبه خود به اصولی که در هرگونه رایزنی برای حل بحران یمن باید مورد توجه قرار گیرد، شامل؛ پایان محاصره، توقف حملات، پایان اشغالگری وعدم دخالت در امور داخلی یمن، اشاره کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۸:۲۲   + ۲۴ سایت دیگر  
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در دیدار با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن با تأکید بر اینکه حل بحران یمن با برگزاری گفت وگوهای یمنی-یمنی و با مشارکت تمامی گروه ها و احزاب سیاسی ممکن خواهد شد، گفت: عربستان سعودی نمی تواند شکست در میدان جنگ را، در میز مذاکره جبران نماید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۲۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن و ژان آرنو نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان ظهر روز سه شنبه 18 خردادماه 1400 با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت و گو کردند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۷:۴۶    
مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن و ژان آرنو نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان ظهر روز سه شنبه 18 خردادماه 1400 با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت و گو کردند ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۶:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن امروز با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت وگو کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۵:۵۵   + ۲۶ سایت دیگر  
مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن در سفر به جمهوری اسلامی ایران بعد از ظهر امروز با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص ابعاد مختلف بحران یمن و راه های دستیابی به صلح و ثبات در این کشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۲۱:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا: به نظر می رسد ائتلاف عربی و آمریکا در تفویض اختیار به دولت عمان برای حل و فصل بحران یمن توافق نظر دارند. همچنین منابع عمانی امروز، دوشنبه از مضمون پیام ویژه عربستان به رهبر جنبش انصارالله یمن درباره آینده جنگ عربستان علیه یمن که وارد هفتمین سال خود شده و بدترین فاجعه بشری در عصر جدید را رقم ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۶:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
به نظر می رسد ائتلاف عربی و آمریکا در تفویض اختیار به دولت عمان برای حل و فصل بحران یمن توافق نظر دارند. همچنین منابع عمانی امروز، دوشنبه از مضمون پیام ویژه عربستان به رهبر جنبش انصارالله یمن درباره آینده جنگ عربستان علیه یمن که وارد هفتمین سال خود شده و بدترین فاجعه بشری در عصر جدید را رقم زده ...
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۶:۵۸    
ایران پرس: مارتین گریفیتس، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن به ناکامی تلاش های خود برای دستیابی به آتش بس در این کشور اذعان کرد و گفت هیچ کسی نمی تواند بیش از من ناامید باشد.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۰۹:۲۱    
پیشروی های نیروهای صنعا در نزدیکی شهر مأرب در حالی ادامه دارد که روند مذاکرات مربوط به حل و فصل یمن هم شتاب بیشتری به خود گرفته است و بعید نیست که به زودی دود سفید از مسقط محل مذاکرات مربوط به حل بحران یمن بلند شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۰۹:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
پیشروی های نیروهای صنعا در نزدیکی شهر مأرب در حالی ادامه دارد که روند مذاکرات مربوط به حل وفصل یمن هم شتاب بیشتری به خود گرفته است و بعید نیست که به زودی دود سفید از مسقط محل مذاکرات مربوط به حل بحران یمن بلند شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۲۳:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن تاکید کرد که حل بحران یمن بدون توقف جنگ و رفع محاصره اصلا ممکن نیست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۰۲:۳۲    
تهران – ایرنا - بدر البوسعیدی وزیر خارجه عمان روز جمعه، حل سیاسی بحران یمن را منوط به برقراری آتش بس و ارسال منظم کمک های بشر دوستانه به این کشور عنوان کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه یمن پس از دیداری که با فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن داشت ضمن مثبت توصیف کردن این دیدار، برقراری آتش بس و سرازیر شدن کمک های بشردوستانه به یمن را راهکار حل بحران این کشور دانست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۲۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) مذاکراتی با وزیر خارجه دولت مستعفی یمن در شهر سوچی در جنوب روسیه داشت.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۳:۳۹    
شفقنا_وزیر امور خارجه روسیه امروز(چهارشنبه) با احمد عوض بن مبارک، همتای یمنی اش در شهر سوشی جنوب روسیا دیدار و گفت وگو کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از آر تی عربی، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در آغاز این دیدار گفت که کشورش نسبت به اوضاع یمن که با جنگ داخلی تکه تکه شده ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۲۲:۰۶    
وزیر خارجه آمریکا مدعی شد یکی از اولویت های اصلی دولت فعلی واشنگتن یافتن راه حلی برای بحران یمن است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۱۴:۴۵    
وزیر خارجه مصر بر ضرورت اولویت دادن به راه حل سیاسی بحران یمن تأکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۲۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای مشورتی یمن امروز با وزیر خارجه مصر دیدار و درباره بحران یمن با وی رایزنی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۶:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه مصر بر ضرورت اولویت دادن به راه حل سیاسی بحران یمن و دستیابی به راه حل فراگیر تأکید کرد.
الف   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اردنی فرانس 24: عربستان جنگی را شروع کرد که از آغاز بازنده آن بود/عربستان می داند این ایران است که سلاح و تکنولوژی در اختیار یمن می گذارد و چاره ای جز مذاکره با ایران ندارد!
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۴:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل یمن اظهار کرد: قطعا یکی از محورهای گفت وگوهای تهران و ریاض موضوع یمن و تلاش برای پایان بحران در این کشور است.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۴:۲۰   + ۳۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور با استقبال از مواضع قطر در محکومیت اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی و حملات شدید و جنایات این رژیم علیه غزه، گفت: حوادث تلخ چند روز اخیر و جنایات رژیم صهیونیستی، بیش از گذشته ضرورت اتحاد و همکاری کشورهای اسلامی برای مقابله با زورگویی و اشغالگری صهیونیست ها را یادآور می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران از هر ابتکاری برای حل بحران نهایی یمن استفاده می کند، چراکه وضع کنونی مردم یمن بسیار اسفناک است.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش نما، یمن از سال 2015 و با آغاز حملات ائتلاف عربستان با بحران بی سابقه ای مواجه شده است؛ بحرانی که از آن به عنوان بدترین بحران انسانی جهان یاد می شود. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
بن عمر طرح آمریکا برای حل بحران این کشور را جزئی توصیف کرد و گفت که این طرح به عمق موضوع نپرداخته است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
اعضای مجلس سنای آمریکا خواستار کمک مالی دولت این کشور و کشورهای اهدا کننده مالی به یمن شدند. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، اعضای جمهوری خواه و دموکرات مجلس سنای آمریکا در نامه ای به آنتونی بلینکن ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
در سایه موفقیت نیروهای صنعاء در عملیات میدانی در استان مأرب که چیزی به آزادسازی کامل آن نمانده، نماینده آمریکا و سازمان ملل که با دست خالی به مذاکرات عُمان رفتند تا شکست میدانی را جبران کنند، با دستان خالی نیز آن را ترک کردند.
دولت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۷:۱۲   + ۲۲ سایت دیگر  
بحران یمن بار دیگر موضوع گفتگوی مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان علی اصغر خاجی با نماینده ویژه سوئد در امور یمن آقای "پیتر سمنبی" بود. به گزارش وزارت امور خارجه ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
منابع آگاه به المیادین اعلام کردند که تحرکات بین المللی و منطقه ای و از سوی سازمان ملل برای پایان دادن به بحران یمن در جریان است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۹:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا- منابع به المیادین اعلام کردند که اجماع نظر بین المللی و منطقه ای برای لغو قطعنامه 2216 درمورد یمن برقرار است و تصمیمی از سوی سازمان ملل وجود دارد تا تمامی طرف های سیاسی و نظامی یمنی را به پیوستن به مذاکرات دعوت کند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۵:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
فارس : شبکه المیادین شامگاه دوشنبه به نقل از منابع خود گزارش داد که تحرکاتی در سطح بین المللی و سازمان ملل در حال انجام است تا به بحران یمن پایان داده شود.