سه شنبه ۱۹ اسفندساعت ۰۸:۴۱Mar 2021 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اتیوپی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۴ ساعت پیش    
مقامات منطقه تیگرای اتیوپی، نیرو های امنیتی را که از منطقه همجوار امهارا آمده اند، به اخراج هزاران نفر از ساکنان تیگرای از سرزمین شان متهم کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
بحران سد النهضه تاکنون در جریان مذاکرات میان سه کشور سودان، مصر و اتیوپی حل نشده است و آرام آرام مواضع خارطوم و قاهره به سوی استفاده از گزینه نظامی پیش می رود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۲۳    
اتهام خارطوم علیه اتیوپی در خصوص حمایت از یک گروه شورشی سودانی، رای مثبت دولت الجزایر به اصلاح قانون انتخابات ، رقابت مصر و ترکیه برای نفوذ در حوزه ساحل آفریقا و مرگ کودکان سومالی در اثر تشنگی از جمله رویدادهای قاره سیاه است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۴:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
پس از بحران در پرونده مداخله نظامی در منطقه "الفشقه" و سد "النهضه" میان اتیوپی و سودان، منابع خبری از اختلاف جدید میان این دو کشور خبر دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۱:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
یک منبع در ارتش سودان، دولت اتیوپی را به تسلیح یک گروه شورشی برای اشغال شهر الکرمک واقع در جنوب شرقی سودان متهم کرد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۱:۵۹    
میدل ایست نیوز: سفر عبدالفتاح السیسی ، رئیس جمهوری مصر به سودان مورد اهتمام ناظران قرار گرفته چرا که نخستین سفر مقام عالی رتبه مصری به سودان پس از سقوط نظام عمر البشیر و در سایه ناکامی در مذاکرات سد النهضه و درخواست ها برای بین المللی سازی این مساله است اما این سفر چه پیام ها و سیگنال های در پی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
تلاش در شورای امنیت سازمان ملل برای تصویب قطعنامه ای با درخواست خاتمه خشونت در تیگرای اتیوپی و تاکید بر ارسال کمک های انسانی به این منطقه به دلیل مخالفت های هند، روسیه و بخصوص چین ناکام ماند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - جوبا پایتخت سودان جنوبی امروز (شنبه) در حالی میزبان گفت و گوی سه جانبه به همراه رهبران اریتره و اتیوپی است که این دو کشور از دو دهه پیش با یکدیگر اختلاف های اساسی دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۲:۳۱    
رئیس جمهور السیسی امروز در سفری مهم به سودان می رود؛ همکاری دو جانبه، اتصال برق، راه آهن، مبادلات تجاری و سد النهضه اتیوپی برجسته ترین پرونده های مورد مذاکره خواهند بود.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۹:۵۶    
شفقنا_به منظور از بین بردن رکود حاصله در مذاکرات میان سودان، مصر و اتیوپی درخصوص سد النهضه که در فاصله 15 کیلومتری از مرز سودان از سوی اتیوپی ایجاد شد، سازمان ملل پیشنهاد کمک داد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
سازمان ملل برای کمک به شکست رکود موجود در مذاکرات کشورهای سودان، مصر و اتیوپی پیرامون سد النهضه اعلام آمادگی کرد.
مستند جهان نوروز به همت رایزنی فرهنگی ایران در کانال های تلویزیونی اتیوپی نمایش داده می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و با هماهنگی تلویزیون آشام اتیوپی ...
در دیدار رایزن فرهنگی ایران در اتیوپی با مدیر مدرسه دون بوسکو بر ضرورت تأسیس گوشه ایران در کتابخانه این دبیرستان، تأکید شد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سلمان رستمی، رایزن فرهنگی ایران در اتیوپی با یلال ظلالم ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۹:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
سازمان ملل اعلام کرد، اکنون دیگر بر همه کاملا روشن شده که نیروهای اریتره در اقلیم تیگرای در شمال اتیوپی فعالیت دارند و گزارش های مستند نشان می دهد که این نیروها مسوول اقدامات وحشتناک هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
احضار سفیر مغرب به وزارت خارجه آلمان، تماس تلفنی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر اتیوپی درباره جنگ تیگرای، درخواست شورای ریاستی و نخست وزیری لیبی از سازمان ملل برای روشن شدن حقیقت در ماجرای انتخاب دیبیه از جمله خبرهای آفریقاست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۳:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه اتیوپی تاکید کرد که انتخاب آدیس آبابا برای حل اختلافات مرزی با خارطوم، صلح است و جنگ بر سر این موضوع، منتفی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر اتیوپی گفتگو کرد و درباره نگرانی های مربوط به افزایش خشونت ها و نقض های گسترده حقوق بشری در این کشور آفریقایی و پیشنهاد کمک آمریکا برای حل این درگیری ها با وی صحبت کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۱:۲۰    
خرطوم و قاهره در پی دیدار وزرای خارجه دو طرف خواستار تشکیل گروه چهارجانبه برای میانجیگری جهت حل اختلافات بر سر سد النهضه شدند و هرگونه اقدامات یکجانبه اتیوپی را برای قرار دادن دو کشور در برابر عمل انجام شده مردود دانستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
شورای امنیت روز پنجشنبه بنا به درخواست ایرلند، جلسه غیرعلنی را را برای بررسی وضعیت انسانی در تیگرای در شمال اتیوپی برگزار می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۲۰:۳۵    
وزیر خارجه آمریکا از نخست وزیر اتیوپی خواست تا تحقیقات بیشتری درباره جنایات تیگرای انجام دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۶:۲۳    
ارتش سودان از بازپس گیری بخشی از اراضی این کشور که در تصرف شبه نظامیان اتیوپی بود، خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا از اتحادیه آفریقا و دیگر شرکای بین المللی خواست تا برای رویارویی با بحران تیگرای در شمال اتیوپی کمک کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
بعد از آنکه عفو بین الملل ارتش اریتره را به قتل عام در منطقه تیگرای اتیوپی متهم کرد؛ آمریکا خواستار اعلام آتش بس یک جانبه و همکاری با اتحادیه آفریقا برای رسیدگی به اوضاع شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
آمریکا امروز (یکشنبه) اعلام کرد، در خصوص گزارش های مربوط به وقوع جنایت ها در منطقه تیگرای اتیوپی نگران است .
مزمور لیسانه ورک در دیدار رایزن فرهنگی ایران در آدیس آبابا گفت: ایران کشوری با فرهنگ و تمدن بسیار غنی است و می توان این پشتوانه فرهنگی قوی را در قالب هنر به مردم اتیوپی نمایش داد. ...
ادیان نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۲۱    
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، کلیسای مریم مقدس صهیون در جریان درگیری های منطقه تیگرای، به مامن پناهجویانی تبدیل شد که از جنگ داخلی کشور فرار کرده بودند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
کاخ سفید اعلام کرد، رئیس جمهوری آمریکا در تماسی تلفنی با رئیس جمهوری کنیا به بررسی بحران در منطقه "تیگرای" در اتیوپی پرداخت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۵:۴۰    
روزنامه المصری الیوم نوشت: اتیوپی مجدداً خواستار عقب نشینی ارتش سودان برای حل بحران مرزی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
15 تن از نیروهای حافظ صلح در سودان جنوبی با بازگشت به اتیوپی مخالفت کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه سودان اعلام کرد، تصمیم این کشور درباره استقرار نیروهایش در منطقه الفشقه در مرز با اتیوپی یک تصمیم نهایی است و از آن صرف نظر نمی کند.
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۰    
کتاب منور القلوب به همت رایزنی فرهنگی ایران در اتیوپی منتشر شد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به همت رایزنی فرهنگی و با مشارکت سفارت جمهوری اسلامی ایران در اتیوپی، کتاب منور القلوب حاوی ادعیه متصوفه اتیوپی در 700 نسخه منتشر و چاپ شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مصر و سودان چند ماه بیشتر فرصت ندارند تا مانع از آبگیری سدالنهضه از سوی اتیوپی شوند و در این میان احتمال روی آوردن به گزینه نظامی بیش از قبل شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
سازمان ملل امروز سه شنبه در گزارشی از آواره شدن دست کم هفت هزار نفر در نتیجه خشونت های غرب اتیوپی خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه اتیوپی خواستار عقب نشینی ارتش سودان به مواضع قبلی خود در مناطق مرزی شد و خارطوم این درخواست را رد کرد.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
مردم نیوز : به نقل از خبرگزاری آناتولی، یاسر عباس، وزیر آبیاری و منابع آبی سودان در سخنانی اعلام کرد که کشورش قصد دارد برای فراهم کردن یک حمایت و میانجیگری چهارجانبه برای حل و فصل بحران سد النهضه تماس های دیپلماتیک و سیاسی را انجام دهد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۵:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
ازسرگیری تظاهرات مردمی در الجزایر، تماس دبیرکل سازمان ملل با نخست وزیران سودان و اتیوپی برای کاستن از تنش مرزی میان دو کشور و انفجار در پاتیخت سومالی از مهم ترین رویدادهای آفریقاست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سرسختی اتیوپی در برابر راه حل های صلح آمیز حل بحران سد النهضه با حمایت رژیم صهیونیستی ، احتمال وقوع درگیری نظامی در این منطقه را بیش از هر زمانی افزایش داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه سودان خواستار اخراج نظامیان اتیوپی از نیروهای حافظ صلح سازمان ملل از منطقه مورد مناقشه خارطوم با سودان جنوبی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۰۵    
دولت های سودان و اتیوپی اتهامات متقابل علیه یکدیگر را رد کردند و از دست داشتن طرف سوم در بحران به وجود آمده سخن گفتند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۵۵    
فرستاده کمیسیون اتحادیه آفریقا با تاکید بر این که تنش ها بین سودان و اتیوپی راه حل نظامی ندارد، خواستار کاهش تنش ها شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
روابط دو کشور آفریقایی سودان و اتیوپی به دنبال تبادل اتهامات میان طرفین وارد تنش شدید شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
وزارت خارجه سودان در بیانیه ای از اتیوپی خواست که دست از مطرح کردن ادعاهای دروغین درباره درگیری مرزی میان دو کشور بردارد.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۴۹   + ۱۴ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: دولت بایدن درصدد است تا یکی دیگر از اقدامات دولت ترامپ که در سپتامبر گذشته علیه اتیوپی و در خصوص اختلافات بر سر سد النهضه انجام شده بود را لغو کند. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از تصمیم کشورش برای عدم ارتباط بین تعلیق موقت برخی کمک های اتیوپی به سیاست آمریکا درباره سد النهضه خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
نظامیان منطقه تیگرای برای آغاز مذاکرات صلح با دولت اتیوپی هشت شرط از جمله تعیین میانجی بین المللی و وصول کمک های انسانی را مطرح کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۵:۰۴    
درگیری مسلحانه در سومالی، ماموریت یک دیپلمات موریتانیایی برای وساطت میان سودان و اتیوپی و خشم خارطوم از تصمیم اتحادیه آفریقا در حمایت از مالکیت مصر بر مناطق مورد مناقشه مثلث حلایب و شلاتین از مهمترین اخبار قاره آفریقاست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۱:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
وزارت خارجه اتیوپی اقدامات تحریک آمیز دولت سودان در ارتباط با مساله مرزهای مشترک را محکوم کرد. یک منبع دیپلماتیک آفریقایی هم اعلام کرد، رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا ابتکارعملی برای حل بحران مرزهای دو کشور ارائه کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روابط میان سودان و اتیوپی پس از انکه وزارت خارجه سودان اقدام به فراخوان جمال شیخ سفیر خود در اتیوپی کرد، بالا گرفت. مناسبات دو کشور در مورد موضوعات مورد اختلاف از جمله سد النهضه مدت هاست دچار تنش شده است.
حزب تدبیر و توسعه   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
نخ تسبیح حمله راکتی در اربیل، حملات راکتی در بغداد و دیگر نقاط عراق و حمله خنثی شده به سفارت امارات در اتیوپی چیست؟ آیا ادعاهای این رسانه ها درباره نقش ایران در این حملات درست است؟
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
دولت سودان امروز اعلام کرد که سفیر خود در اتیوپی را در ارتباط با منطقه الفشقه فراخوانده است. به گزارش شیعه پرس به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت سودان امروز چهارشنبه اعلام کرد که سفیر خود در اتیوپی را برای مشورت فراخوانده است. ...