یکشنبه ۱۱ آبانساعت ۰۰:۰۶Nov 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اتیوپی»

تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
گزارش یک موسسه مطالعاتی آمریکایی به واشنگتن پیشنهاد می کند ورود جدی تر به تحولات دریای سرخ و دو کشور اتیوپی و سودان داشته باشد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۰۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ مسلمانان اتیوپی مراسم جشنی را به مناسبت ولادت حضرت نبی مکرم اسلام (ص) با مشارکت رسمی و مردمی در آدیس آبابا پایتخت این کشور برگزار کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
سه کشور سودان، مصر و اتیوپی توافق کردند در هفته جاری یک دستور کار دقیق و مشخص برای روند مذاکره درباره سد النهضه تعیین کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
وزرای امور خارجه سه کشور سودان، اتیوپی و مصر امروز سه شنبه از طریق ویدئو کنفرانس با یکدیگر درباره سد النهضه (سد نیل) مذاکره خواهند کرد.
در جریان دیدار رایزن فرهنگی ایران در آدیس آبابا با رییس موزه ملی اتیوپی، بر ضرورت تهیه و امضای تفاهمنامه همکاری در زمینه تبادل تجارب موزه داری بین دو کشور تأکید شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۳:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه سودان ضمن اعلام اینکه مذاکرات درباره سد النهضه میان مصر، سودان و اتیوپی از سر گرفته می شود، گفت که اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره این مذاکرات تأثیری بر آن ندارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۲۰    
مذاکرات سه جانبه سران مصر، سودان و اتیوپی درباره طرح سد النهضه اتیوپی فردا (سه شنبه) با نظارت اتحادیه آفریقا از سر گرفته خواهد شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
اظهار نظر جنجالی رئیس جمهور آمریکا درباره سد النهضه اتیوپی مبنی بر اینکه احتمال دارد که مصر این سد را منفجر کند، با واکنش های گسترده ای از سوی مقامات اتیوپیایی و تحلیلگران روبرو بوده است.
اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۱:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
اکوفارس: در پی این اظهار نظر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، که مصر می تواند یک سد جنجال آفرین بر رود نیل در اتیوپی را خراب کند، نخست وزیر اتیوپی گفته که کشورش "تسلیم زورگویی" نخواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
اتیوپی سفیر آمریکا در این کشور را به خاطر آنچه که "تحریک جنگ" بین اتیوپی و مصر از جانب دونالد ترامپ در ارتباط با مناقشه آنها در خصوص پر و عملیاتی کردن یک سد برق آبی بزرگ خواند احضار کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۱:۰۰    
وزارت امور خارجه اتیوپی در اعتراض به سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره سد النهضه، سفیر این کشور در آدیس آبابا را احضار کرد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۱:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، روز شنبه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در یک اظهارنظر جنجالی مدعی شد که مصر سد مورد مناقشه النهضه اتیوپی بر روی رود نیل را منفجر خواهد کرد . مقامات اتیوپی با انتقاد از این اظهارات ترامپ، آنها را نوعی تحریک به جنگ خواندند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۰:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
اظهار نظر جنجالی رئیس جمهور آمریکا درباره سد النهضه اتیوپی مبنی بر اینکه احتمال دارد که مصر این سد را منفجر کند، با واکنش های گسترده ای از سوی مقامات اتیوپیایی و تحلیلگران روبرو بوده است.
برترین ها / آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۲:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: به نقل از خبرگزاری رویترز، اتیوپی امروز شنبه سفیر آمریکا در این کشور را احضار کرد. بر اساس اعلام این خبرگزاری، دلیل این اقدام اتیوپی اعتراض به اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا است که دیروز در اظهاراتی از احتمال اقدام مصر به انفجار سد النهضه سخن گفته بود. ...
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
اتیوپی با هدف تولید برق ساخت سد النهضه روی رودخانه نیل را از سال 2011 آغاز کرده است و مصر از این مساله نگران است که این سد بر سهمش از آب که چیزی بیش از 55 میلیارد متر مکعب در سال است و بیشترین بخش آن را از رودخانه نیل تامین می کند، تاثیر بگذارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۶:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
نخست وزیر اتیوپی در پاسخ به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا درباره سد النهضه گفت: هیچ قدرتی نمی تواند مانع اتیوپی در تحقق اهدافش درخصوص سد النهضه شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ابی احمد تصریح کرد که تهدید آدیس آبابا به جنگ، با هدف تسلیم کردن اتیوپی به پذیرش شرایط غیرعادلانه است،
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۱۰    
خبرگزاری میزان – دونالد ترامپ ، رییس جمهور آمریکا، جمعه شب، پس از اعلام توافق عادی سازی روابط میان سودان و مصر، اظهاراتی را درباره سد النهضه نیز مطرح کرد. به گزارش ای بی سی نیوز ، ترامپ گفت احتمال انفجار سد النهضه از سوی مصر وجود دارد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه اتیوپی در اعتراض به اظهارات دونالد ترامپ، سفیر آمریکا در آدیس آبابا را احضار کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
اتیوپی سفیر آمریکا را به دنبال اظهارات رئیس جمهوری این کشور احضار کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- به دنبال اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا درباره اقدام احتمالی مصر برای انفجار سد النهضه، دولت اتیوپی سفیر ایالات متحده در آدیس بابا را احضار کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا ناراحتی خود را از اقدام اتیوپی در ساخت یک سد روی رودخانه نیل اعلام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۰۲    
نسل جدید رنو داستر در ایران تافروش مارماهی به عنوان غذا در میانمار از دیدنی های اقتصادی امروز 3 آبان 99 که در اقتصاد به روایت تصاویر می بینید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
منابع خبری گزارش دادند که اتیوپی به دنبال اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره سد النهضه سفیر این کشور در آدیس آبابا را احضار کرده است.
کارگاه آموزشی 20 سال مشارکت زنان آفریقایی در صلح و امنیت: چشم اندازهای جامعه مدنی برای زنان با شرکت شخصیت های فرهنگی از کشورهای مختلف قاره آفریقا در بستر فضای مجازی برگزار شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد، وضعیت سد النهضه خطرناک است و احتمالا قاهره سد را منفجر کند.
جماران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۴۹    
به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، محمد نصر الدین علام وزیر آبیاری اسبق مصر به سخنان ترامپ درباره سد النهضه در اتیوپی واکنش نشان داد. علام در صفحه خود در فیسبوک نوشت ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
صنایع دستی و معماری در کشور اتیوپی بخشی از سنت های عمیق قبایل مختلف این کشور را در خود جای داده و آداب و رسوم کهن این سرزمین باستانی را متجلی می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۸:۰۸    
ارزان ترین شاسی بلند برقی در بازار اروپا تا حمله ملخ ها به مزارع اتیوپی از دیدنی های اقتصادی امروز 1 آبان 99 که در اقتصاد به روایت تصاویر می بینید.
فرادید   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
یورش ملخ ها به مزارع اتیوپی: منبع: اسپوتنیک
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
خلیج فارس: میلیون ها ملخ به مزارع کشاورزی در کشور آفریقایی اتیوپی یورش برده و خسارات گسترده ای برجای گذاشتند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
ملخ ها بسیاری از مزارع در اتیوپی را بی محصول کرده است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۲:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
اسپوتنیک توجه شما را به حمله ملخ ها به شهرهای مختلف اتیوپی جلب می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۰۰    
نخست وزیر اتیوپی هشدار داد بعضی طرف ها برای کارشکنی در احداث سد النهضه در این کشور تلاش می کنند.
متالز نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
بهای بیلت CIS با افزایش 2 دلاری، 407 دلار فوب دریای سیاه ارزیابی شد و یک محموله حدود 15 هزار تنی به اتیوپی در قیمت کمتر از 430 دلار CFR و یک محموله بیلت 3000 تنی به بهای 430 تا 435 دلار تحویل تونس فروخته شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۵:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
سینما 125 سال قبل وارد اتیوپی در شاخ آفریقا شد، اما هرگز نتوانست به بالندگی برسد و تنها جشنواره بین المللی آن، جشنواره ویژه فیلم های مستند با قدمتی کمتر از دو دهه است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، هواپیمای های مسافربری آمریکایی بوئینگ تاکنون 18 حادثه داشته که هشت مورد آن مرگبار بوده است. با سقوط دو هواپیمای 737 مکس در اندونزی و اتیوپی و در پی پس گرفتن سفارش های خرید قبلی، بوئینگ با بحران خرید هواپیما از این شرکت مواجه شد ...
نوش آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین نخسین بار قهوه در اتیوپی در قرن نهم کشف شد و سپس در اروپا و آسیا گسترش یافت. امروزه بیش از 80% آمریکایی ها هر روز قهوه می نوشند، و آن یکی از بیشترین نوشیدنی هایی است که در سرتاسر جهان مصرف می شود ...
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
جوزپ بوررل ، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا و جنز لنارچیچ ، کمیسیونر مدیریت بحران خود را قرنطینه کرده اند. این اقدام پس از ارتباط آن ها با فردی که آزمایش تست کرونایش مثبت اعلام شده صورت گرفته است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی و کمیسیونر حقوق بشر اتحادیه اروپا به دلیل تماس با افراد مبتلا به ویروس کرونا طی سفر به اتیوپی خود را قرنطینه کردند.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
اسرائیلی های اتیوپی تبار در اسرائیل حدود 150 هزار نفر هستند. آنها می گویند که در اغلب مواقع با تبعیض و زورگویی پلیس اسرائیل مواجه اند.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۳:۵۴   + ۲۵ سایت دیگر  
ایرنا: مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که به دلیل ابتلای یکی از همراهان در سفر هفته گذشته او به اتیوپی، خود را قرنطینه می کند تا جواب تستش مشخص شود. ...
حادثه 24   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
حادثه 24 - یکی از علاقه مندی های ا ستاد شجریان خودرو بود. هرچند او بیشتر با یک پرادو دیده می شد اما یکی از خاص ترین خودروهایش یکی از 60 مرسدس بنز لوکسی بود که سال 1350 در جریان جشن های 2500 ساله شاهنشاهی برای مهمانان خریداری شده و متعلق به پادشاه اتیوپی بود. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۵۵    
پارلمان اتیوپی پیشنویس طرح پیشنهادی رئیس کمیسیون امور آفریقای این پارلمان در مورد سد النهضه را بررسی می کند.
نخستین کتاب مصور مقدس مسیحیان جهان(انجیل) در اتیوپی قرار دارد و گفته می شود در یک روز با دست نوشته شده است. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به نقل از ایکنا ؛ اگر به صومعه آبونا گاریما در تپه های کوهستانی اتیوپی بروید ...