دوشنبه ۰۷ فروردینساعت ۱۵:۳۰Mar 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تالاب صالحیه»

ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نظرآباد گفت: دومین گروه از پرندگان مهاجر زمستان گذران با تاخیر بالاخره به تالاب فصلی تالاب صالحیه رسیدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۰:۴۴    
بارندگی های اواخر فصل زمستان سال جاری، به تالاب صالحیه در استان البرز رمقی دوباره بخشید.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۱:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/البرز سرپرست اداره محیط زیست نظرآباد گفت: کاهش بارندگی، ساخت و سازهای محلی و زراعی، احداث سد، احداث کانال زه کشی، پایین رفتن سطح آب های زیرزمینی، چرای مفرط و ورود فاضلاب شهرک های صنعتی اطراف به تالاب بخشی از عوامل تخریب تالاب صالحیه هستند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست استان البرز گفت: راهکارهای عملیاتی جامع و اجرایی مدیریت احیاء تالاب صالحیه به دستگاههای اجرایی ابلاغ شد
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۲۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
می توانید مهمترین اخبار امروز البرز را در این خبر از نظر بگذرانید و از وقایع آن اطلاع پیدا کنید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۵:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نظرآباد گفت: بارش های زمستانه باعث آبگیری بخشی از تالاب صالحیه شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۳:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیر کل محیط زیست البرز گفت: طبق پیش بینی هواشناسی از 15 اسفند تا 15 فروردین شاهد بارش های خوبی خواهیم بود و همین امید به احیای تالاب صالحیه را چند برابر می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۳۱    
مدیرکل محیط زیست استان البرز از دغدغه احیای تالاب صالحیه در سطح ملی خبر داد و گفت: بنا شد اصلاح زه کش تالاب، تأمین حق آبه آن همچنین اجرای طرح های بیابان زدایی در آن منطقه اجرایی شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: بین 30 تا 35 هزار هکتار از منطقه تالاب صالحیه تبدیل به کانون های فعال تولید گرد غبار شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۷:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
نظرآباد- سرپرست اداره حفاظت محیط زیست نظرآباد گفت: با توجه به بارش های کم سال گذشته و قابل قبول نبودن حجم آب ورودی به تالاب صالحیه شاهد وضعیت خوبی از اوضاع پرندگان مهاجر و بومی نیستیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۰۲    
ایسنا/البرز سرپرست اداره محیط زیست نظرآباد گفت: تالاب صالحیه لکه لکه است و لکه ورودی آن طی چند روز گذشته آبگیری شده ولی احتمال دارد در صورت عدم بارندگی، همین هم طی چند روز آینده خشک شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۷:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
کرج- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: یازدهمین ستاد ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت گرد و غبار به موضوع تالاب صالحیه اختصاص داده شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۶:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران از تدوین راهکارهای علمی در خصوص مدیریت تالاب و پدیده گرد و غبار پیرامون تالاب صالحیه در استان البرز خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۱:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/البرز رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران با بیان اینکه تالاب صالحیه به یکی از کانون های گرد و غبار کشور تبدیل شده است، گفت: اگر امروز فکری برای این بحران نکنیم ظرف چند سال آینده تهران و البرز قابل سکونت نخواهد بود.
وقت صبح   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۲:۴۲    
ویدیوی جالبی از دنیای وحش و شکار یک پلنگ توسط عقاب را مشاهده می کنید. به گزارش وقت صبح ، پس از این اتفاق پلنگ عقاب را شکار کرده و انتقام هم نوع خود را می گیرد. ...
دیده بان البرز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۱۰:۴۸    
پاییز 1401 در حالی به روزهای پایانی خود نزدیک می شود که زخم کاری خشکسالی تا عمق وجود تالاب صالحیه را سوزانده و نماد آب و زندگی در البرز، نشانی از تکاپو و همهمه پرندگان مهاجر ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۲۰:۰۳    
می توانید مهمترین اخبار امروز البرز را در این خبر از نظر بگذرانید و از وقایع آن اطلاع پیدا کنید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: زهکشی های زمین های اطراف تالاب صالحیه عمده ترین دلیل خشک شدن تالاب صالحیه است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان البرز گفت: ریزگردهای البرز و موضوع تالاب صالحیه یک مساله ملی است، چون ریزگردهای آن ظرف چند ساعت می تواند تهران را به تعطیلی بکشاند و تعطیلی تهران هم به نوعی تعطیلی نیمی از کشور است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۴:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/البرز سرپرست اداره محیط زیست نظرآباد گفت: تالاب صالحیه مقصد اصلی پرندگان مهاجر نیست و به عنوان تالابی فصلی، میزبان پرندگان است ولی متاسفانه به دلیل نبود آب، امسال هیچ پرنده ای را اطراف آن نمی بینیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۳:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/البرز نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با توجه به اهمیت موضوع، باید نقشه های فرونشست زمین و وضعیت ریزگردها در استان تهیه و تدوین شود و همچنین هر چه سریع تر در خصوص ساماندهی وضعیت تالاب صالحیه به عنوان یکی از کانون های ریزگرد، اقدام لازم صورت گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۱۱:۰۰    
ایسنا/البرز سرپرست اداره محیط زیست نظرآباد از اتمام پروژه لایروبی کانال آبرسانی به منطقه شکار ممنوع تالاب صالحیه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۰۹:۴۲    
می توانید مهمترین اخبار امروز البرز را در این خبر از نظر بگذرانید و از وقایع آن اطلاع پیدا کنید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ - ۱۰:۳۳    
مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: زهکش تمام آب های سطحی تالاب صالحیه نظرآباد را منتقل کرده است.
کمال مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۲۳:۱۰    
دبیر ستاد ملی مقابله با گرد و غبار سازمان حفاظت محیط زیست چرای شترهای سرگردان را یکی از علل اصلی غبارخیزی تالاب صالحیه و بیابان های نظرآباد عنوان کرد و گفت: بیشتر این شترها بدون مجوز در این منطقه در حال چرا هستند
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۱۶:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
کرج – ایرنا – دبیر ستاد ملی مقابله با گرد و غبار سازمان حفاظت محیط زیست چرای شترهای سرگردان را یکی از علل اصلی غبارخیزی تالاب صالحیه و بیابان های نظرآباد استان البرز عنوان کرد و گفت: بیشتر این شترها بدون مجوز در این منطقه در حال چرا هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۱۴:۴۵    
مدیرکل دفتر تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست کشور مسوولیت تعیین نیاز آبِ زیست محیطی تالاب های کشور را برعهده سازمان محیط زیست دانست و گفت: بخشی نگری ها، عدم تخصیص حقابه های محیط زیستی و در نظر نگرفتن نیاز آبی تالاب، موجب کمبود آب تالاب صالحیه است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۱۴:۳۳    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: وجود زهکش مهمترین عامل برای تبدیل تالاب صالحیه به یک بیابان لم یزرع است و وزارت جهادکشاورزی که این مشکل را برای منطقه ایجاد کرده، در این خصوص مسؤولیت دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۱۳:۴۱    
دبیر ستاد ملی مقابله با گرد و غبار گفت: در آینده ای بسیار نزدیک وضعیت تالاب صالحیه و کانون های گرد و غبار آن، تهدیدی جدی برای استان البرز، پایتخت و کرج محسوب می شود که در صورت عدم پیشگیری به بحران تبدیل خواهد شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۹:۳۵    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با تاکید بر افزایش حق آبه تالاب صالحیه گفت: با خرد جمعی و همیاری و کار گروهی دستگاه های ذیربط می توان به احیاء تالاب صالحیه، امیدوار بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۷:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز تالاب صالحیه را یکی از موضوعات مهم زیست محیطی استان دانست که با کمک رسانه ها به یک دغدغه مردمی تبدیل شد و گفت: به دلیل عملکرد رسانه ها بود که رئیس جمهور در سفر به استان البرز دستور حل مشکل تالاب صالحیه را صادر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۲:۴۱    
ایسنا/البرز مدیرکل محیط زیست البرز گفت: طی دو دهه گذشته وسعت زمین های کشاورزی بالادست تالاب صالحیه حدود دو برابر شده که همین از حجم سرریز آب به آن به شدت کم کرده است.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۲:۲۰    
سال های اخیر در فصول بارندگی شاهد بودیم پساب صنایع تالاب صالحیه به عنوان مهم ترین اکوسیستم آبی استان البرز را آلوده می کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۲۱:۰۳    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: قرار بود مسئولان استان البرز و قزوین برای حل مشکل تالاب صالحیه جلسات مشترکی را برگزار کنند.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۱۳:۲۰    
صفحه نخست روزنامه های سه شنبه 14 تیر به ارتقاء میزان تسهیلات مقاوم سازی خانه های روستایی به 200 میلیون تومان و تالاب صالحیه منشاء ریزگردهای استان البرز اختصاص یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون محیط زیست انسانی اداره کل محیط زیست استان البرز گفت: منشا گرد و غبار البرز، کانون های محلی از جمله تالاب صالحیه، مناطق جنوب نظر آباد تا اشتهارد و ساوجبلاغ است که می تواند شاخص آلودگی را تا 500 بالا ببرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون محیط زیست البرز گفت: براساس اعلام اداره کل هواشناسی، کانون های گرد و غباری که از دوروزگذشته فعال شده محلی هستند و منشا خارجی ندارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل محیط زیست استان البرز با اشاره به اینکه چند صد نفر شتر پوشش گیاهی تالاب صالحیه را از بین بردند، گفت:تالاب صالحیه منشاء ریزگردهای استان البرز است.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۰۸:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه وضعیت مجموع تالاب های کشور از جمله تالاب صالحیه اصلا خوب نیست، گفت: کاهش حق آبه و کاهش نزولات آسمانی دلیل اصلی این وضعیت است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۹:۲۶   + ۱۹ سایت دیگر  
ایسنا/البرز رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: متاسفانه وضعیت مجموع تالاب های کشور از جمله تالاب صالحیه اصلا خوب نیست و کاهش حق آبه و کاهش نزولات آسمانی دلیل اصلی این وضعیت است.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۴:۲۸    
صفحه نخست روزنامه های شنبه 28 خرداد استان البرز به افزایش دما هوا استان البرز و آماده آباش اعضا مدیریت بحران استان البرز همچنین احیای تالاب صالحیه به 70 میلیون مترمکعب آب نیاز دارد اختصاص دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
احیا و بقای تالاب صالحیه در گروی مشارکت و همکاری حداکثری مسئولان استان های البرز و قزوین قرار گرفته است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۲۰:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان البرز در مورد حق آبه تالاب صالحیه گفت: امسال برای احیای تالاب به 70 میلیون متر مکعب آب نیاز داریم که 90درصد تامین این آب بر عهده استان قزوین است.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۲۰:۰۵    
درگی گفت:یکی از ظرفیت های بی نظیر استان البرز بهره مندی از تالاب صالحیه است، این تالاب از حیات وحش بی نظیری برخوردار است؛ در جریان اقدامات انجام شده بنا است که سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین پنج میلیون متر مکعب آب به این تالاب انتقال دهد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۵:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: احیای تالاب فصلی صالحیه در شهرستان نظرآباد این نیازمند تزریق 70 میلیون مترمکعب آب است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۲۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
البرز - سرپرست فرمانداری نظرآباد گفت: شهرستان دارای ظرفیت های گردشگری غنی همچون محوطه ازبکی، تالاب صالحیه و ... است و باید زیرساخت های لازم برای توسعه گردشگری فراهم شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۱:۱۷    
صفحه نخست روزنامه های شنبه (24 اردیبهشت) استان البرز به مرتفع شدن مشکل کمبود روغن خوراکی در البرز و احیاء تالاب صالحیه با همت کشور اختصاص یافت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۲۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
البرز - سرپرست فرمانداری نظرآباد گفت:خشک شدن تالاب صالحیه تنها این منطقه را تهدید نمی کند، بلکه چندین استان را درگیر خواهد کرد، بنابراین برای احیای این تالاب نیازمند همت ملی هستیم.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: تالاب؛ آبگیر؛ مرداب؛ جایی میان دو محیط زیست آبی و خشکی. چه فرقی می کند چه صدایش کنیم؛ چه فرقی می کند آبش شیرین باشد یا شور؛ مهم این است که مهمترین عنصر حیات را از دست کریمانه رود گرفته و در دلش محافظت می کند تا آرام آرام به لب تشنه خاک بریزد و سبزش کند وگل های زیبای مردابی را بر چهره ...