یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۰۶:۱۴Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «یوز»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
در چند روز گذشته اخباری مبنی بر وجود یوز از طرف انجمن یوزپلنگ آسیایی اعلام شده است. حال این سوال پیش می آید که این ادعای انجمن درست است و واقعاً یوز جدیدی دیده شده است؟
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۷:۱۲   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: یکی از نقص های ما در مسأله حفاظت از یوز تمرکز بر حفاظت این گونه در زیستگاه توران بود اما با توجه به گسترده بودن زیستگاه این گونه، تلاش می کنیم امنیت آن را در اطراف توران نیز فراهم کنیم.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۶:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: توران و آذر 2 یوزپلنگ ماده نابالغ هستند که واکسیناسیون این یوز ها به منظور ارتقای ایمنی بدنشان انجام شد و اکنون دارای سلامت جسمانی مناسب هستند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود - ایرنا - دوربین های تله ای ذخیره گاه زیست کره توران شاهرود در شرق استان سمنان به تازگی تصویری از یک یوزپلنگ را ثبت کرده اند و گمان هایی وجود دارد که این یوز جزو یوزهای شناسنامه دار باشد یا نباشد. در هر صورت، مشاهده این قلاده امیدها را به رونق زیست این گونه در این منطقه تقویت کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۲   + ۴۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان با اشاره به قرارگرفتن یوزپلنگ های آذر و توران در آستانه یکسالگی گفت: وضعیت جسمی این یوز ها مساعد است و از سه سالگی می توانند مادرشدن را تجربه کنند.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۷:۳۵    
یوز ماده ای به همراه دو توله یوز کوچک در مناطق اطراف پارک ملی توران دیده شده است و امید زیادی وجود دارد که این یک یوز ماده جدید باشد تا به جمعیت یوزهای ماده شناسنامه دار اضافه شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۱:۲۰    
تمساح ها و کروکدیل ها به حدی به خوبی در آب به آرامی و با استتار حرکت می کنند که حتی گربه سانانی چون یوزپلنگ نیز به سختی می توانند خطرش را حس کنند و این توانایی، قدرت شکار بالایی به این خزندگان می دهد. در همین ارتباط شکار سریع یوزپلنگ توسط تمساح را حین آب خوردن یوز می بینید.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۳۵    
رقابت های اروپایی در سه رویداد مهم خود در حالی آغاز شد که بازیکنان تیم ملی ایران در هفته نخست این رقابت ها عملکرد فوق العاده ای را از خود به ثبت رساندند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه هکری یوز سایبری اعلام کرده برای سرگرمی سری به سایت های رژیم صهیونیستی زده و توانسته به راحتی سامانۀ شرکت های کاریابی و استخدام را هک کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
تعدادی از دوستداران محیط زیست در تعطیلات گذشته سعی کرده اند با هشدار به رانندگان، خطر تصادف یوز در جاده میامی به سبزوار را کم کنند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
سگ های ولگرد و بدون صاحب امروزه به ترتیب عامل اصلی انقراض آهو، یوز پلنگ و وشق است.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۵:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
در جلسه هماهنگی دیدار تدارکاتی ایران و بلغارستان مقرر شد تیم کشورمان با لباس سفید به میدان برود.
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
در حاشیه بازتاب گسترده تصویر اتوبوس جدید تیم ملی عربستان در رسانه ها که البته ساخته هوش مصنوعی بود، کارتونی از محمدرضا میرشاه ولد را می بینید.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
تصاویری از دو یوزپلنگ در جاجرم ثبت شد و بلافاصله پس از ثبت تصویر دو یوزپلنگ در کریدور میاندشت-توران، گروهی از محیط بانان و همیاران حفاظت محیط زیست به محل اعزام شدند و آن ها را رصد کردند. امسال این هشتمین مشاهده یوزپلنگ و چهارمین مورد ثبت تصویر آن در شهرستان جاجرم توسط همیاران و محیط بانان است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۳:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
شاهرود_ رئیس اداره پارک ملی توران شاهرود از مشاهده دو یوز در کریدور توران میاندشت خبر داد و گفت: رانندگان برای پیشگیری از تصادف با یوز، در این محدوده بااحتیاط تردد کنند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۹:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
اعتماد نوشت: وضعیت یوزپلنگ آسیایی در ایران سال هاست به مرحله بحرانی رسیده، اقدامات حفاظتی زیادی انجام شده، ولی کافی نبود. یوزپلنگ حالا در آستانه انقراض است و همین تعداد اندک باقیمانده هم در جاده ها به راحتی تلف می شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۹:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
میامی- معاون سازمان محیط زیست گفت: در تلاش هستیم که برای اجرای ایمن سازی کریدور یوز از بخش خصوصی یا اسپانسر استفاده و کار را سرعت ببخشیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
حسن اکبری گفت: علیرغم اینکه موضوع مهم کنترل سرعت خودروها در جاده عباس آباد - میامی در سطح ملی تصویب شده، هنوز به اجرا درنیامده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
میامی- معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست بابیان اینکه یوزپلنگ توران شاهرود در وضعیت بحرانی است، گفت: سرعت اجرای مصوبات کمیسیون راه ها با وضعیت بحرانی یوز همخوان نیست.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۹:۲۵    
روزنامه ایران: سؤالی که هرسال در 9 شهریور، روز ملی یوزپلنگ به گوش می رسد، این است که چند قلاده یوزپلنگ در ایران باقی مانده است؟ حسن اکبری معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست تعداد آنها را کمتر از 20 قلاده می شمرد. 20 قلاده یوز ...
مرکز فرهنگی و هنری کانون در قاینات با مشارکت اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان ویژه برنامه ای به مناسبت روز ملی یوز پلنگ ایرانی برگزار کردند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
همه چیز از عکسی شروع شد که دوربین های تله ای از یک یوز ماده و سه توله اش بر سر یکی از آبشخورهای ذخیره گاه زیست کره توران گرفتند.
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
یوزپلنگ ایرانی (آسیایی)، خرگوش را دنبال می کند اما پس از گرفتن خرگوش از خوردن امتناع کرده و فقط آن را لمس می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت معدنی و اکتشافی دشت یوز دره انجیر گفت: پروژه جاده سیروس آباد حدود هفت درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۷:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
پس از پنج بار مشاهده یوز در خراسان شمالی،حفاظت از زیستگاه یوز به اولویت این استان تبدیل شده است و قرار است با خرید پروانه های چرای دام از دامداران، با توزیع علوفه برای آهو که طعمه یوز است شرایط حفاظت از یوز فراهم شود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۳:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
دلبر یوز ماده در قفس نگهداری خود در زیستکره توران شاهرود خرگوش شکار می کند، هرچند گویا با دیدن دوربین ها از خوردن آن فعلاً دست می کشد!
پانا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۶:۰۱   + ۲۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - فرنگی کاران ایرانی در 5 وزن نخست این رقابت ها، عملکرد درخشانی داشتند و در هر 5 وزن به نیمه نهایی رسیدند و عصر امروز برای فینالیست شدن روی تشک می روند. مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان از صبح امروز (جمعه) در شهر امان اردن در حال برگزاری است. ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۶:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت آذر و توران - دو توله یوز آسیایی - درباره پروژه تکثیر در اسارت اظهار کرد: سعی می کنیم نقاط قوت این پروژه را تقویت و نقاط آسیب و ضعف را برطرف کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۲:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
آبشخور مشترک دام و یوز باعث می شود که بسیاری از بیماری ها به راحتی بین آنها انتقال پیدا کنند، این موضوع برای گونه وحشی مثل یوزپلنگ خطرات زیادی را به همراه داشته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۷:۰۳   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت آذر و توران - دو توله یوز آسیایی - درباره پروژه تکثیر در اسارت اظهار کرد: سعی می کنیم نقاط قوت این پروژه را تقویت و نقاط آسیب و ضعف را برطرف کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
یکی از کارشناسانی که در گزارش خبرگزاری فارس، با او مصاحبه شده بود، در واکنش به جوابیه انجمن یوز که در آن انتقاداتی نسبت به این کارشناس مطرح شده بود، جوابیه منتشر کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۹:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
در چند روز گذشته یک یوز نر جوان چهار ساله در منطقه توران درگذشت، این یوز تارا فرزند تلخاب بود که به علت کم خونی شدید توسط زالوها از بین رفته بود، به طوری که حدود 30 عدد زالو به محدوده سقف دهان چسبیده و تعداد زیادی نیز در انتهای حلق مشاهده شده و تعداد بیشتری هم در مسیر نای و مری قرار داشته اند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۵:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
نتایج گالبد گشایی یوز نر 4 ساله منطقه توران اعلام و مشخص شد که کم خونی عامل مهم مرگ این یوز بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۱:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان گفت: ما می خواستیم یوز ایرانی را شبیه سازی کنیم، اما متاسفانه زیرساخت های مالی و حمایتی بسیار کم بود. پروژه ما یک پروژه تحقیقاتی بود و یک پروژه تحقیقاتی شاید یک روز به ثمر برسد شاید هم نرسد، چرا که تحقیقات همیشه برون ده مثبت ندارند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه ایران: یک ماه و نیم پس از سرگردانی و چشم انتظاری هلیا برای بازگشت فرزند تلف شده اش در جاده میامی – سبزوار، یوزپلنگی دیگر با علائم کم خونی در زیستگاه های پیرامونی پارک ملی توران، تلف شد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۲۲:۰۳   + ۲۵ سایت دیگر  
یوزپلنگ آسیب دیده که در طرف پارک ملی توران مشاهده شده و گفته می شد که از توله های سال های گذشته خورشید ، (رکورددار زادآوری یوزپلنگ های ایرانی در منطقه توران) است، امروز تلف شد.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۲۰:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
با توجه به اقدامات و تلاش هاییکه برای حفظ جام این یوز پلنگ انجام شد؛ اما جان خود را از دست داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۲۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سرویس شبکه های اجتماعی جوان آنلاین: کانال روزمرّگی های یک محیط بان در تلگرام با انتشار تصویری، درباره مشاهده یوز ماده جدید در اطراف توران نوشت: یوز ماده ای به همراه دو توله یوز کوچک در مناطق اطراف پارک ملی توران دیده شده است و امید زیادی وجود دارد که این یک یوز ماده جدید باشد تا به جمعیت یوز های ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۲۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
به رغم تلاش دامپزشکان یوزپلنگ آسیایی نر آسیب دیده ای که در منطقه توران شاهرود پیدا شده بود ، تلف شد.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۹:۱۱   + ۲۰ سایت دیگر  
فعال محیط زیست از تلف شدن یوزپلنگ آسیب دیده پارک ملی توران شاهرود خبر داد و گفت: جسد این یوزپلنگ برای کالبدگشایی به تهران منتقل می شود.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش نبأخبر، صفحه اینستاگرام اتحادیه جهانی کشتی با تمجید از هنرنمایی نوجوانان ایرانی به بازتاب فنون ناب آزادکاران کشورمان برابر رقیبان روسی پرداخت. ...
صبا ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۶:۴۳   + ۱۹ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات تکمیلی که تا الان صفحه پارک ملی توران منتشر کرده است، یوزپلنگ آسیب دیده توران نر بوده و برنامه قلاده گذاری یا تکثیر در اسارت برای این یوز نر تکذیب شده است.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۶:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
شاهرود_فعال محیط زیست از مشاهده یک یوزپلنگ مادر همراه با دو توله اش در پارک ملی توران شاهرود خبر داد . علیرضا چراغی در گفت و گو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه یک یوز مادر همراه دو توله اش در یکی از مناطق آزاد پارک ملی توران شاهرود مشاهده شده است ...
برترین ها / صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۵:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
صفحه پارک ملی توران در فضای مجازی از مشاهده یوزپلنگ ماده به همراه دو توله یوز خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۴:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
یوز ماده ای به همراه 2 توله یوز کوچک در مناطق اطراف پارک ملی توران دیده شده است و امید زیادی وجود دارد که این یک یوز ماده جدید باشد تا به جمعیت یوزهای ماده شناسنامه دار اضافه شود.