یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۰۰:۱۶Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پیمان سپاری ارزی»

دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
قاسم رضاییان، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران معتقد است: دولت برای کاهش محدودیت های ناشی از تحریم باید راه را برای تقویت صادرات غیرنفتی هموار کند، پس باید موانعی که با پیمان سپاری ارزی ایجاد کرده، بردارد. ...
راه امروز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
به گفته فعالان این بخش بعد از اجرایی شدن پیمان سپاری ارزی واقعی شدن ارزش کالاهای صادراتی، مورد توجه قرار گرفت و به دنبال آن، آمار صادرات از منظر ارزشی کاهش پیدا کرده که در اصل می توان گفت این کاهش ناشی از واقعی شدن ارزش کالاهای صادراتی بوده است.
عضو کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق ایران گفت: به واسطه محدودیت های شدید در روش های مورد تایید بانک مرکزی برای رفع تعهد ارزی، واردات شمش طلا می تواند برای برخی از صادرکنندگان جذاب باشد اما این کار الزامات زیاد و ریسک های فراوانی دارد که مانع از استفاده گسترده آن می شود.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۸:۳۱    
سرمقاله به دلیل تحریم ها سه تا چهار سال است بحث آزادسازی 7 میلیارد دلار با رایزنی های مختلف در جریان است. این امر موجب شرطی شدن بازارها شده است. در حالی که در سالهای اخیر به دلیل تصمیمات اشتباه از جمله عوارض صادراتی ...
راه امروز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۴:۳۳   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس انجمن لوازم خانگی با بیان اینکه حجم بازار داخلی لوازم خانگی 6.5 میلیارد دلار است، گفت: عمق ساخت داخل لوازم خانگی 65 تا 70 درصد است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- پیرمؤذن، نایب رئیس اتاق بازرگانی اردبیل گفت: پیمان سپاری ارزی تجار و بازرگانان فعالیت آنها را در عرصه صادرات مختل کرده و در این فرآیند مشکلات و موانع جدی ایجاد کرده است.
تابا خبر   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۳:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛ رامین رزازی، با بیان اینکه تاکنون فعالیت خاصی در حوزه صادرات لوازم خانگی به آفریقا انجام نشده، گفت: اما بازار این منطقه یک بازار چند میلیارد دلاری است. ...
ساوالان خبر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۲۳:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
حسین پیرموذن نایب رئیس اتاق بازرگانی اردبیل و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان هم در این نشست با اشاره به روند...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۰۹:۱۸    
درباره پیمان سپاری ارزی بارها در تحریریه صحبت شده و بر این نکته تاکید کرده ایم که تا ارز تک نرخی نشود شرکتهای صادر کننده تمام دلارهای خود را در بازار عرضه نمی کنند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۴:۰۷   + ۱۵ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران درباره آخرین تصمیمات شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی توضیح داد و گفت که بخش خصوصی درخواست کرده که لغو پیمان سپاری ارزی صادرات فرش سریعا ابلاغ شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۲۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
پیمان سپاری ارزی و الزام صادرکنندگان به ارز حاصل از صادرات در بازه زمانی کوتاه مدت به چالشی برای فعالان صنعت فرش دستباف تبدیل شده است.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۲۲:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی با اشاره به اینکه کاربردی کردن صنایع دستی، بسته بندی صنایع دستی و صادرات مشکلاتی دارد، گفت: ما تلاش کردیم از طریق دولت پیمان سپاری ارزی را حذف کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان اینکه قانون پیمان سپاری ارزی ملغی شده است، گفت: یک سال است که در حال پیگیری امکان صادرات آزاد نقره هستیم ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۱:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از صدا و سیما، حسن حسن خانی کارشناس اقتصادی در پاسخ به سابقه سیاست پیمان سپاری ارزی در ایران گفت: قانون بازگشت حاصل از صادرات از سال 1317 در کشور اجرایی شد. این قانون تا سال 1380 به طور مستمر و فارغ از اینکه کشور در چه شرایطی اعم از جنگ باشد، اعمال می شد ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۶:۵۰    
لغو پیمان سپاری ارزی خواسته بخش خصوصی به ویژه صادرکنندگان است در حالی که دولت مصصم است برای مهارتورم، سیاست تثبیت نرخ ارز را با پیمان سپاری صددرصدی و تنظیم قیمتی بازار کالا و خدمات انجام دهد.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مسئول بازارنیوز طی یادداشتی تحلیلی به برخی از ابعاد ادعای جدید مخالفان پیمان سپاری ارزی درباره نرخ اعمالی برای کالا های صادراتی پرداخت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۰۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
سیدعلی مدنی زاده عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف در پاسخ به این سوال که اجرایی شدن بسته ارزی بانک مرکزی طبق مدل روسی موثر خواهد بود؟ اظهار کرد: اجرایی شدن پیمان سپاری ارزی بر اساس مدل روسی را خیلی غیرمحتمل می دانم و تحقق و نتیجه بخشی آن را موثر نمی دانم ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۴:۱۸    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
مدار اقتصادی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۱:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس با اجاره بستر رودخانه ها از سوی شرکت های آب منطقه ای جهت استفاده های گردشگری و ایجاد حوضچه های آبزی پروری مخالفت کردند چرا که امکان بروز سیل را افزایش داده و برای مردم پایین دست نیز ایجاد مشکل می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۰:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی صادرات محصولات باغی را از الزام به پیمان سپاری ارزی معاف کردند.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۸:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
بانک مرکزی ایران پس از شکست های متعدد در سیاست های خود برای کنترل نرخ ارز، این بار بسته جدید ارزی دیگری را معرفی کرده است. در این بسته تمام منابع ارزی حاصل از صادرات، زیر نظر بانک مرکزی قرار می گیرد و به عبارتی قانون پیمان سپاری ارزی اجرایی خواهد شد. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: تعیین تعرفه گاز تاسیسات گردشگری بر اساس نرخ خدمات تعیین و پیمان سپاری ارزی برای صنایع دستی ممنوع شد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۵:۴۲   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، در نشست علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه 8 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1402 کل کشور، با بند (ل) تبصره 9 ماده واحده لایحه مذکور موافقت کردند. ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۱:۴۳    
اوایل بهمن امسال، خبر افتتاح مرکز مبادله ارز و طلا توسط محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی منتشر شد. این مرکز از روز سه شنبه دوم اسفند 1401 به طور رسمی کار خود را آغاز کرد و حال به نظر می رسد سیاست های ارزی اعلام شده در چند وقت اخیر، حول محور فعالیت های این مرکز مبادله باشد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۹:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی ضمن تحسین دولت و بانک مرکزی برای الگوبرداری از مدل ارزی روسیه، اظهار داشت: مجموعه تصمیم گیر های روز های اخیر بانک مرکزی نسبت به گذشته حکایت از تغییرات قابل قبولی دارد که می توان آن را مثبت ارزیابی کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
معا ون صنایع دستی کشور گفت: در اختتامیه این جشنواره از رایزنان فرهنگی ایران که در 60 کشور مستقر هستند، خواسته شده تا به کل مجازی حاضر شوند و با ظرفیت ها آشنا می شوند.
برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه استانی اصفهان با موضوع بررسی فرصت ها و چالش های تولید و صادرات فرش دستباف استان، به طرح مشکلات این حوزه به ویژه پیمان سپاری ارزی و بازگشت فرش دستباف اختصاص داشت.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
گروهی با استناد به تجربه پیمان سپاری ارزی در دهه 70 تجویز مشابهی را برای شرایط فعلی پیشنهاد می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۵:۱۸   + ۱۶ سایت دیگر  
بر اساس آنچه که در لایحه بودجه 1402 آمده، دولت یک گروه کالایی را از پیمان سپاری ارزی صادراتی مستثنی کرده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران با اشاره به تبعات پیمان سپاری ارزی، پیشنهاد می دهد: صادرات محصولات کشاورزی برای حمایت از اشتغال پایدار و حفظ انگیزه کشاورزان، از پیمان سپاری ارزی معاف شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان گفت: اجرای قانون پیمان سپاری ارزی هیچ توجیهی برای صادرات صنایع دستی ندارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۰۰:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بخش پژوهشی اتاق بازرگانی ایران برای حل مشکلات رفع تعهد ارزی، 30راهکار معرفی کرد. پیشنهاد این است که بانک مرکزی از هرگونه قیمت گذاری ارز در برنامه هفتم توسعه خودداری کند، محصولات کشاورزی را از پیمان سپاری ارزی معاف کند، ارز دولتی از طریق سامانه رسمی به فروش برسد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۰۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان از صادرات 27 میلیون دلاری صنایع دستی همدان خبر داد و گفت: با لغو تعهد پیمان سپاری ارزی صادرات به صورت رسمی انجام می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۱۳:۳۵   + ۲۶ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های اتاق ایران به ارائه 30 پیشنهاد برای رفع مشکلات پیمان سپاری ارزی پرداخته و خواستار معافیت صادرات محصولات کشاورزی، فرش، صنایع دستی، دانش بنیان و خدمات فنی و مهندسی از این موضوع شده است.
تیتر20   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۰۹:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران: صادرکنندگان محصولات کشاورزی، صنایع غذایی و تبدیلی از پیمان سپاری ارزی معاف شوند.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۱۷:۵۳    
وزیر جهاد کشاورزی گفت: اتحادیه های پنبه باید به خرید مازاد پنبه ورود کنند تا از زیان به تولید کننده جلوگیری شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی که صبح امروز به منظور بازدید از طرح های بخش کشاورزی به استان گلستان سفر کرده است ...
ایانا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۱۵:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: اتحادیه های پنبه باید به خرید مازاد پنبه ورود کنند تا از زیان به تولیدکننده جلوگیری شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۲۰:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی گفت: با اشاره به لایحه احکام دائمی بودجه که در مجلس شورای اسلامی به زودی مصوب خواهد شد، صادر کنندگان صنایع دستی از پرداخت هرگونه عوارض و پیمان سپاری ارزی معاف خواهند شد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۱۷:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
شفقنا- وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه علت عدم رونق بسیاری از حوزه های صنایع دستی و به فراموشی سپرده شدن آنها، غیرکاربردی بودن این صنایع است، گفت: کاری که هنرمندان مبلمان منبت در ملایر انجام می دهند، به علت کاربردی بودن آن مورد توجه است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۱۴:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن درخواست برای کاربردی تر شدن رشته های صنایع دستی گفت: صادرکنندگان صنایع دستی از پرداخت هرگونه عوارض و پیمان سپاری ارزی معاف هستند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۳:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: پرداخت مالیات، عوارض و پیمان سپاری ارزی برای صادرات صنایع دستی منتفی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۲:۴۲    
وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: هرگونه عوارض، مالیات و پیمان سپاری ارزی برای فعالان صنایع دستی که مشکل پیمان سپاری ارزی برای صادرات داشتند رفع می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۲:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: هرگونه عوارض، مالیات و پیمان سپاری ارزی برای فعالان صنایع دستی که مشکل پیمان سپاری ارزی برای صادرات داشتند رفع می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: پرداخت مالیات، عوارض و پیمان سپاری ارزی برای صادرات صنایع دستی منتفی شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۵:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
با هدف ایجاد امنیت غذایی، افزایش سطح صادرات محصولات کشاورزی و حفظ بازارهای صادراتی، حذف پیمان سپاری ارزی در حوزه کشاورزی از سوی بخش خصوصی دنبال می شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۰۹:۴۶    
نائب رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن وکشاورزی گرگان گفت: گلستان یکی از قطب کشاورزی در کشور است و بایدپیمان سپاری ارزی از صادرات محصولات کشاورزی حذف شود که با این به نفع استان خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۵:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان حل مشکلات قطعی برق و گاز صنایع، اصلاح تبصره 22 نظام صنفی، مشکل پیمان سپاری ارزی و ... از جمله درخواست های فعالان اقتصادی استان کرمان از وزیر صعت، معدن و تجارت بود.
تیتر20   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۰:۰۶   + ۱۵ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون کشاورزی و توسعه صادرات اتاق ایران خواستار حذف لزوم پیمان سپاری ارزی برای صادرات محصولات کشاورزی بوده و موضوع را در دولت و مجلس پیگیری می کنند.