شنبه ۱۵ آذرساعت ۲۱:۴۲Dec 2020 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پیمان سپاری ارزی»

خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۴:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس اتاق بازرگانی استان فارس با اعلام "تاکنون تعداد 65 کارت بازرگانی در این استان تعلیق شده است" گفت: مشکلات مربوط به پیمان سپاری ارزی دلیل اصلی این موضوع بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۰۸:۴۸   + ۱۹ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی محدودیت های بانک مرکزی در حوزه پیمان سپاری ارزی و محدودیت های ناشی از کارت های بازرگانی در سفر وزیر صمت به کرمان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۷:۴۸    
همدان- محدودیت های صادراتی، تعهد پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان، تحریم ها و شیوع ویروس کرونا از عوامل موثر در کاهش صادرات کالاهای بخش کشاورزی استان همدان است به گونه ای که شاهد کاهش 29.1 درصدی وزن صادرات کالاهای بخش کشاورزی از استان همدان هستیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۳۲    
تهران- ایرنا- معاون ارزی سابق بانک مرکزی که در دوره ای مقررات پیمان سپاری ارزی را لغو کرد، می گوید دولت و بخش خصوصی در یک کشتی نشسته اند؛ در شرایط تحریم، باید ساز و کاری برای بازگشت ارز حاصل از صادرات و پوشش نیازهای ارزی کشور وجود داشته باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۷:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: طی 6 ماه ابتدای امسال میزان صادرات کشور 35 درصد کاهش یافته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۴۰    
ایسنا/همدان دبیر اتاق تعاون استان همدان پیمان سپاری ارزی را بزرگترین مشکل شرکت های صادراتی دانست و گفت: با توجه به نزدیکی همدان به مرز عراق بیشتر صادرات ها به صورت ریالی انجام می شود که این موضوع باعث دردسرهایی برای صادرکنندکان شده است.
راه امروز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۳۵    
در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی، 10 پیشنهاد درباره بسته سیاستی نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات تشریح شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای سلامی با بیان اینکه در شرایط فعلی باید استراتژی و راهبردهای بانک مرکزی در مقابل صادرکنندگان تغییر کند، گفت: با لغو محدودیت های پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان خوشنام می توان شاهد افزایش صادرات بود.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۴۰   + ۲۳ سایت دیگر  
ذبیح الله اعظمی با اشاره به عملکرد ضعیف بازار پسته کشور گفت: 100 هزار تن پسته سال گذشته در انبار ها مانده بود و مجمع نمایندگان استان کرمان دو میز برای پسته برگزار کرد که به وزارت صمت و وزارت امور خارجه متعلق بود. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به شرایط اقتصادی فعلی و وضعیت نابه سامان بازار جهانی پسته، کارشناسان اقتصادی معتقدند قانون پیمان سپاری ارزی موجب شده است تجار متضرر شوند و صادرکنندگان رغبتی برای صادرات نداشته باشند و محصول پسته در انبارها بماند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: در بحث سیاست های ارزی، سال هاست که به دور باطل فرو افتاده ایم. آنچه امروز در قالب تعهدات ارزی اجرا می شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۶:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی ایران، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: آنچه امروز در قالب تعهدات ارزی اجرا می شود، در ادوار گذشته نیز پیمان سپاری ارزی پیگیری می شد و نتیجه آن کنار گذاشته شدن صادرکنندگان اصیل و دارای اهلیت و روی کار آمدن غیرحرفه ای ها بود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۸:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: مقدار زیادی از 27 میلیارد دلار ارزی که ادعا می شود به کشور بازنگشته، در حقیقت به قاچاقچی ها فروخته شده است.
یک مدرس دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی بر ضرورت اجرای صحیح قوانین پیمان سپاری و تثبیت نرخ ارز در کشور تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۱:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
اهواز-ایرنا- معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: 145 صادرکننده و فعال اقتصادی استان که پیمان سپاری ارزی( برگشت ارز به کشور) را انجام نداده اند برای بررسی و رسیدگی به سازمان صمت خوزستان معرفی شدند.
پولی مالی   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۶:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی- هرگاه قانون پیمان سپاری ارزی در ایران اجرا شده، صادرات غیرنفتی کاهش داشته است.
اروم نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
تعهد پیمان سپاری ارزی مانع صادرات محصولات کشاورزی شده و موجب از بین رفتن محصولات کشاورزی و زمین گیر شدن صادر کنندگان این بخش شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۰۷:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- دبیر اجرایی اتاق بازرگانی اهواز با اشاره به اینکه بخش عمده ای از صادرکنندگان خوزستان دارای بدهی معوق به دولت در قالب پیمان سپاری ارزی هستند گفت: همین امر باعث شده تا بخش قابل توجه ای از فعالیت تجاری مرز چذابه دچار رکود شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۲۲:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون پیمان سپاری ارزی از صادرات پسته باید برداشته شود.
گفتارنو   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
گفتار نو/مرضیه قاضی زاده: اردیبهشت ماه بود که خبر باقیماندن 102 هزار تن پسته در انبار های کشور که البته قریب به 75 هزارتن آن هم در انبار های استان بود رسانه ای شد که اظهارنظرهای متفاوتی در خصوص دلیل باقی ماندن این حجم از پسته در انبارهای استان توسط کارشناسان و اعضای انجمن پسته ایران را در پی داشت ...
اتاق نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۸:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر، یه نقل از مشرق، سیدیاسر جبرائیلی، کارشناس مسائل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت: دبیرکل انجمن پسته ایران گفته است: از فروردین تا تیرماه امسال، 35 هزار تن پسته به کشورهای خارجی صادر شد که رشد 235 درصدی نسبت به مدت مشابه پنج سال گذشته را نشان می دهد.. ...
اتاق نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۱:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر، به نقل از اتق ایران، معاون استان ها و تشکل های اتاق ایران گفت: یکی از مهم ترین کارکردهای جلسات نمایندگان بخش خصوصی در اتاق ایران، طرح بی شائبه مشکلات و تبادل آرا و نظرات است که حداقل دستاورد آن، اطلاع مسئولان اتاق ایران از مسائل و مشکلات اتاق های سراسر کشور است. ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۹:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
سازمان توسعه تجارت ایران از صادرکنندگانی که مشکل رفع تعهد ارزی دارند خواسته است تا با مستندات و مدارک خود به این سازمان برای حل مشکل مراجعه کنند.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۲۲:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
235٪ افزایش صادرات پسته دبیرکل انجمن پسته ایران: صادرات پسته به خارج کشور 235درصد افزایش یافت.حسین رضایی گفت: از فروردین تا تیرماه امسال 35 هزار تن پسته به کشورهای خارجی صادر شده که به ترتیب 2600، 9200، 9800 و 14 هزار و 140 تن صادرات پسته از ایران به خارج انجام شد ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۲:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیر کل انجمن پسته ایران گفت: تصمیمات خلق الساعه به ضرر پسته است به طوری که یکی از مسائل حوزه پسته پیمان سپاری ارزی است و 4 مرتبه سیاست های ابلاغی آن از سوی بانک مرکزی با شکست مواجه شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۷:۲۰    
رزاقی با انتقاد به پیمان سپاری ارزی توسط بانک مرکزی گفت: پیمان سپاری ارزی اهرمی است که بانک مرکزی برای جبران مشکلات ارزی بر گردن بازرگانان قرار داده است و صادرات در حال حاضر می تواند راهکاری برای گذر از شرایط سخت کنونی باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۰۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد – کرمانشاه : رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: بخش قابل توجهی از گرانی ارز ناشی از سیاست های نادرست پیمان سپاری ارزی است. کیوان کاشفی در نشست گرامیداشت روز صنعت و معدن که با حضور استاندار برگزار شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۵:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- عضو هیات مدیره انجمن صنفی کارخانجات آرد خوزستان خواستار تجدیدنظر تعهد پیمان سپاری ارزی از کارخانجات آرد استان شد و گفت: وجه صادرات آرد این کارخانجات از سوی تجار عراقی به صورت ریالی پرداخت شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۵:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: بخش قابل توجهی از گرانی ارز ناشی از سیاست های نادرست پیمان سپاری ارزی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۱:۲۱    
معاون امور صنایع سازمان صمت استان کرمانشاه بی ثباتی نرخ ارز و همچنین پیمان سپاری ارزی را دو مشکل جدی واحد های صنعتی در استان کرمانشاه دانست.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۷:۲۴    
رفسنجان - نماینده مردم رفسنجان و انار به مشکلات پسته اشاره کرد و گفت: باید از پیمان سپاری ارزی خارج شویم چرا که این مساله مشکلات زیادی برای پسته به همراه دارد.
گفتارنو   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
گفتارنو/مرضیه قاضی زاده: حجم پسته باقی مانده از سال قبل بازتاب های متفاوتی در فضای رسانه ای و فعالان این عرصه داشته است، در همان اواخر اردیبهشت ماه که دبیر انجمن پسته ایران خبر باقیماندن 102هزار تن پسته در انبارهای کشور را در جلسه ای در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان اعلام کرد ...
گفتارنو   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۱۱:۰۲    
گفتارنو/مرضیه قاضی زاده: 102 هزار تن از محصول پسته سال قبل کشور در انبار های کشور باقی مانده که نزدیک 75 هزار تن آن مربوط به استان کرمان است، رقمی که شاید در دهه اخیر بی سابقه باشد. ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ - ۰۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رضا غلامی کارشناس و تحلیلگر اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری نصیر احیای واردات بدون انتقال ارز را بر خلاف سیاست پیمان سپاری ارزی دانست و گفت: با گشایش این روش وارداتی، الزام واردکنندگان برای اظهار منشأ ارز مورد نیاز برای واردات کالا از بین می رود ...
گفتارنو   ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
گفتارنو/مرضیه قاضی زاده :با شروع سال 96 و داستان پیمان سپاری ارزی شروع شد، بعد هم که خشکسالی و پوکی پسته و حال هم کرونا، انگار باد و باران و فلک دست به دست هم دادند که ریشه صادرات پسته را بخشکانند. ...
گفتارنو   ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
استاندار کرمان گفت: علت اصلی انباشت محصولات کشاورزی صادراتی این استان از جمله پسته و خرما بسته شدن مرزها است و در زمینه تعرفه ارزی و پیمان سپاری مشکلی وجود ندارد. ...
بسته سیاستی نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال 1398 و نحوه رفع تعهدات ارز صادراتی سال 1397 صادرکنندگان برای سال 1399 تمدید شد، به طوری که نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات سال 1399، همانند سال 1398 و نحوه رفع تعهد ارزی سال 1398، با رعایت شرایط اعلامی برای سال 1397 خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۱۱:۳۵    
فرماندار رفسنجان: در صورتی که پیمان سپاری ارزی حل و فصل نشود بسیاری از محصول پسته بر زمین می ماند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۱۸:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه امسال محصول خوبی از پسته خواهیم داشت؛ گفت: دولت پیمان سپاری ارزی این محصول و چالش بازار جهانی آن را جهت کمک به کشاورزان پسته کار حل و فصل کند.
آمد خبر   ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۲۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی (صمت) با اشاره به اینکه علیرغم همه مشکلات توانسته ایم 41.3 میلیارد دلار کالا به وزن 135 میلیون تن صادر کنیم گفت ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۱۵:۵۹   + ۴۸ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی (صمت) با اشاره به اینکه علیرغم همه مشکلات توانسته ایم 41.3 میلیارد دلار کالا به وزن 135 میلیون تن صادر کنیم گفت ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ - ۱۳:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی ایران و قطر گفت: میزان صادرات ما به قطر درسال 97 حدود 250 میلیون دلار بود و انتظار داشتیم این میزان در سال 98 افزایش یابد اما متاسفانه به دلیل چالش های موجود در تصمیمات پیمان سپاری ارزی و در دو ماه اخیر به دلیل بیماری کرونا با کاهش روبه رو شدیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۶:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
تعهد پیمان سپاری ارزی به دلیل برگشت ارز حاصل از صادرات از مهمترین مشکلات صادر کنندگان زعفران است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۰۰:۱۸    
دنیای اقتصاد : گام جدید برای افزایش مهلت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان از سوی بخش خصوصی برداشته شد. در ادامه رایزنی های فعالان اقتصادی با سیاستگذار پولی برای تجدیدنظر درخصوص سیاست های مربوط به پیمان سپاری ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۵:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف ایران گفت: صادرات فرش دستباف ایران از 400 میلیون دلار پارسال به 48 میلیون دلار در 8 ماه امسال رسیده که مهم ترین مشکلات این هنر صنعت، نداشتن پوشش بیمه ای قالی بافان، الزام پیمان سپاری ارزی در صادرات و 9 درصد مالیات ارزش افزوده است.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۳:۴۱    
کسب و کار نیوز- مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف ایران گفت: صادرات فرش دستباف ایران از 400 میلیون دلار پارسال به 48 میلیون دلار در 8 ماه امسال رسیده که مهمترین مشکلات این هنر صنعت، نداشتن پوشش بیمه ای قالیبافان، الزام پیمان سپاری ارزی در صادرات و 9 درصد مالیات ارزش افزوده است.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۱:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و هند رقم مراودات تجاری نفتی و غیرنفتی دو کشور را بین 12 تا 15 میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: البته بعد از درگیری های اخیر روند به سمت کاهشی بوده است. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۱۰:۲۶    
رئیس اتحادیه صادر کنندگان زعفران خراسان رضوی گفت: معافیت محصولات کشاورزی از جمله زعفران از پیمان سپاری ارزی باعث رشد صادرات و افزایش قیمت این محصولات خواهد شد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
یک پژوهشگر اقتصادی در تحلیل مالیات صادرکنندگان در لایحه بودجه سال 99 عنوان کرده است صادرکنندگانی که پیمان سپاری ارزی را رعایت نکنند از معافیت مالیاتی و پرداخت هر گونه جایزه و مشوق صادراتی برخوردار نمی شوند. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۵:۴۵    
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، کشمش تا همین چندی پیش به عنوان سومین محصول صادراتی غیرنفتی حوزه کشاورزی در کشور مطرح بود، اما شواهد نشان می دهد دیگر از آن رتبه سومی ایران در جهان چیزی باقی نمانده است و بازار را در رقابت کشورهای همسایه از دست داده ایم. ...