پنجشنبه ۲۷ خردادساعت ۰۲:۵۰Jun 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مالیات»

دنیای اقتصاد   ۲ ساعت پیش    
نظریه ابن خلدون در باب نظام مالیاتی یکی از مهم ترین نقش های وی در تاریخ اندیشه های اقتصادی است. ابن خلدون در اثر خود المقدمه نظریه مالیات و هزینه های دولت را باهم مرتبط می کند و درخصوص نرخ های پایین مالیاتی اینچنین استدلال می کند که این نرخ های پایین باعث می شوند انگیزه های کار برای نیروی کار از ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۳ ساعت پیش    
نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: تک تک شهروندان ایرانی نزد دولت صاحب شناسنامه ای می شوند که اگر درآمدشان بیشتر از هزینه هایشان بود مالیات بپردازند و اگر درآمدشان کمتر از هزینه هایشان بود یارانه دریافت کنند.
گروه استان ها- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه رفع تبعیض ها و عدم توازن نیازمند برنامه ریزی جدی است گفت: دولت در موضوع تورم، بورس و مالیات از جیب مردم به درآمد رسیده است.
خانه ملت   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مستاجران به دلیل افزایش افسارگسیخته قیمت اجاره بها با مشکلات عدیده ای مواجه هستند که اگر اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی با سرعت بیشتری انجام شود، تعداد زیادی واحد مسکونی به بازار تزریق شده که درکاهش قیمت اجاره بها موثر است.
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: زمانی که برجام امضا شد و به اجرا رسید، شرکای خود در دوران تحریم را رها کریم و به سمت قرارداد با شرکت های توتال و پژو رفتیم، حالا آن شرکا دیگر با ما همکاری نمی کنند.
شادا   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی طی احکام جداگانه ای، پنج عضو هیأت رسیدگی موضوع 251 مکرر مالیات های مستقیم را ابقاء کرد.
جام جم   ۱۰ ساعت پیش    
مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان اظهار کرد : بیش از 3 هزار و 354 میلیارد ریال عوارض وصولی از محل مالیات بر ارزش افزوده در سال 99 به حساب شهرداری ها و دهیاری های این استان زنجان پرداخت شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۰ ساعت پیش    
رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی مشهد گفت: اخذ مالیات نباید مانعی برای بخش های مولد و خدمات باشد که اگر چنین شود، توسعه اقتصادی متوقف خواهد شد.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۴:۳۸    
عض کمیسیون عمران مجلس به نقش بانک ها در افزایش قیمت مسکن اشاره کرد و گفت: بیشترین خانه های خالی در اختیار بانک هاست و با تصویب قانون مالیات بر خانه های خالی و قانون مالیات بر عایدی سرمایه امید می رود با عوامل محرک در افزایش قیمت مسکن مقابله شود.
کاماپرس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۰۵    
ارائه فاکتور رسمی بابت حمل بار و پرداخت 9 درصدی مالیات بر ارزش افزوده روی فاکتور رسمی، قدرت رقابت کامیون های ایرانی را نسبت به نوع خارجی آن ها پایین می آورد؛ در واقع به صورت خودکار کرایه حمل کامیون ایرانی 9 درصد بیشتر از کامیون خارجی می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس گفت: طبیعی است که وقتی سود دلالی و احتکار املاک، طلا، ارز و خودرو زیاد باشد، حرکت به سمت تولید انجام نمی گیرد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
زاهدی گفت: ثبت نکردن و ثبت مشخصات اشتباه املاک در سامانه جامع املاک و اسکان، جرائم سنگینی در پی دارد و در صورت نبود اطلاعات ملکی در این سامانه، مالیات بر خانه خالی برای ملک در نظر گرفته می شود.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
علیرضا زاکانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به 10 مانع اصلی در مسیر تولیدکنندگان در کشور تاکید کرد: بانکی که در حال بنگاهداری است و در خدمت تولید نیست، باید بسته شود. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
روزهای ابتدایی سال جاری بود که قانون دریافت مالیات از خانه های خالی رنگ وبوی جدی تری به خود گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها - نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت : کار دولت این شده است که تحت عنوان تورم، بورس و مالیات های نادرست از جیب مردم بر می دارند و به جای آنکه در فکر استیفای حقوق مردم باشند برعکس عمل می کنند.
چاپ و نشر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۱۴    
چاپخانه های استان گیلان نیاز به آموزش و به روزرسانی دانش خود دارند. مدیریت یکسری از چاپخانه های استان گیلان همچنان به شکل سنتی و قدیمی است؛ از سوی دیگر یکی از بزرگ ترین مشکلات ما در بخش مالیات است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان با بیان اینکه بی توجهی دولت به بخش مسکن، ضررهای فراوانی برای کشور داشته است، گفت: یکی از عوارض این بی توجهی در دولت به بخش مسکن ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۹:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی اظهار داشت: در تغییرات اخیر مجلس تعدیل تورم در نرخ مالیات بر عایدی سرمایه لحاظ می شود یعنی تورم را از دل آن دارایی بیرون می کشند و پس از آن مشمول مالیات می شود، این موضوع مورد نظر کمیسیون مربوطه در مجلس است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۹:۱۸    
ماینده مردم سبزوار،جغتای،جوین،خوشاب و داورزن در مجلس در نشست با رئیس جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سبزوار، اولین گام در حمایت از تولید را کاهش مالیات در حوزه تولید دانست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۸:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه صادرکنندگان، حاکمان مبارزه با جنگ اقتصادی هستند، گفت: اکثر صادرکنندگان از پرداخت مالیات معاف می شوند، البته این موضوع به شرطی است که ارز حاصل از صادرات آن ها به چرخه تولید کشور برگردد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۸:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
هزینه بیمه و مالیات برای ساخت هر مترمربع زمین قبلا بسیار پایین بود، اما این هزینه ها طی سال های گذشته حداقل چهاربرابر شده، در حالی که دولت ها در کشور های توسعه یافته این هزینه ها را متقبل می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان گفت: آخرین مهلت پرداخت مالیات مقطوع عملکرد سال 99 دریافت کنندگان سکه از بانک مرکزی روز دوشنبه (31خردادماه جاری) بوده و در صورت عدم پرداخت این مالیات و یا حسب مورد عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی در مهلت مقرر مشمول جرائم خواهند شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- مالیات یک نوع هزینه اجتماعی است که شهروندان پرداخت می کنند تا دولت ها بتوانند وظایف مندرج در قانون اساسی را در راستای توسعه اقتصادی محقق کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۰:۴۸   + ۶۰ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اقدامات دولت و مجلس شامل طرح اقدام ملی مسکن، مالیات بر خانه های خالی و کنترل بازار اجاره در ثبات بازار مسکن موثر بوده و بعد از انتخابات نیز دلیلی بر افزایش قیمت مسکن وجود ندارد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- مدیرکل امور مالیاتی استان گلستان گفت: صاحبان مشاغل توجه داشته باشند فرصت پرداخت مالیات تمدید نمی شود و در صورت عدم مشمول جریمه خواهند شد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - علیرضا زاکانی در گفت وگوی ویژه خبری به تشریح اولویت های اقتصادی خود در دولت اقدام و اصلاح پرداخت. شورا و اشتغال به ازای تولید بالا و پایین می شود و تولید را به عنوان مادر اقتصاد در نظر می گیریم. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۲۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
همدان-ایرنا- دبیرکل جمعیت خدمتگزاران انقلاب اسلامی یکی از دلایل نابسامانی نظام اقتصادی کشور را بی عدالتی در اخذ مالیات دانست و افزود: اصلاح نظام مالیاتی یکی از راه های برون رفت از بحران اقتصادی کنونی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۲۱:۲۶    
صاحبان مشاغل با مالیات 30میلیون ریال بدون افزایش مالیات سال 1399 را پرداخت کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۲۰:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نظام مالیات ستانی ما استضعافگر است، گفت: معافیت های دراز مدت برای سرمایه گذاری رانت ایجاد می کند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - میزگرد چالش های مالیات بر عایدی سرمایه با حضور محمد صفایی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته مالیاتی این کمسیون، محمد محمودی مشاور اتاق تعاون و علی ملک زاده کارشناس اقتصادی در برنامه اقتصاد و انتخاب رادیو انتخابات برگزار شد. ...
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۸:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل با اشاره به اینکه 89 درصد درآمدهای استان از محل مالیات تامین می شود، گفت: اجرای قانون پایانه های فروشگاهی که با هدف جلوگیری از فرار مالیاتی در نظر گرفته شده است می تواند میزان وصولی را افزایش دهد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۷:۰۰    
معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: به جای اینکه ساختارسازی های خسته کننده امنیتی و قضایی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی را ایجاد کنیم، باید بیشتر بر روی نظام مالیاتی سرمایه گذاری می کردیم، واقعیت این است که نظام مالیاتی، باید هاب مدیریت داده های اقتصادی و شفافیت اطلاعات باشد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
در نوزدهم فروردین ماه سال جاری بود که سامانه املاک و اسکان راه اندازی شد و کلیه خانوار ها باید اطلاعات ملکی و مسکونی خود را ظرف مدت دو ماه در این سامانه به ثبت می رساندند. این ثبت با هدف شناسایی خانه های خالی از سکنه به منظور مالیات ستانی از آن ها اجرایی شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۶:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون اعتقاد دارد دولت آینده باید بازنگری در مالیات هنرمندان داشته باشد که بسیاری از کم کاران هم باید این مبلغ گزاف را بپردازند.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۵:۳۷    
در 5 ژوئن 2021، وزرای دارایی گروه هفت کشور بزرگ صنعتی (G7) متعهد شدند که حداقل نرخ مالیات شرکتی جهانی را برای شرکت های چند ملیتی 15 درصد در نظر بگیرند ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۵:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: قانون مالیات بر خانه های خالی حداقل حدود یک میلیون واحد مسکونی به بازار عرضه کرده که موجب کاهش نرخ اجاره بها می شود لذا دولت باید برای اجرای سریع تر آن اهتمام داشته باشد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۲:۴۲   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، وزیر راه و شهرسازی در روزهای گذشته اعلام کرد با توجه به پایان یافتن مهلت ثبت نام در سامانه املاک و اسکان در 20 خردادماه، ستاد ملی کرونا این زمان را تا پایان مهرماه تمدید کرده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان، 31خردادماه را آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه های مالیاتی اشخاص حقیقی اعلام کرد و گفت: سهم مالیات مشاغل استان از کسبه، پزشکان و مهندسان بین 4 تا 6 درصد از کل مالیات وصولی استان است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، پنجم خرداد ماه، کلیات طرح مالیات برعایدی سرمایه را تصویب کردند. طبق این طرح، مازاد ارزش دارایی در زمان انتقال نسبت به ارزش تملکش، عایدی سرمایه به حساب می آید و فروش آن مشمول مالیات می شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه تامین مالی گفت: مالیات بر عایدی سرمایه در صورت نبود بستر مناسب سرمایه گذاری در بخش مولد اقتصاد، منتهی به هدایت نقدینگی نمی شود و باید بسترسازی مناسب برای تامین مالی در بخش مولد نیز ایجاد شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۱:۵۵    
گروه استان ها رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل در مجلس گفت: اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه یکی از طرح های مهمی است که برای جلوگیری از دلال بازی ها در امر خودرو، طلا و سکه و ارز و مسکن می تواند تقاضاهای کاذب در بازار را به صفر برساند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۰:۵۸   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان شرایط و جزئیات پرداخت مالیات مقطوع دریافت کنندگان سکه در سال 1399 را تشریح کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۰:۱۱   + ۱۶ سایت دیگر  
کلیات طرح مالیات برعایدی سرمایه درحالی در مجلس تصویب شده است که نامزد های ریاست جمهوری از آن به عنوان یکی از منابع درآمدی خود سخن می گویند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۰:۰۹    
محمود علیزاده با تأکید بر لزوم طراحی زیرساخت های لازم برای دریافت مالیات از خانه های خالی گفت: برای اینکه مشخص شود یک فرد طی یک سال چند واحد مسکونی و زمین معامله کرده باید زیرساخت هایی را فراهم نمود. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۹:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
در آخرین هفته های دولت اعلام شد: حدود یک میلیون واحد مسکونی خالی برای اخذ مالیات شناسایی شده است!
اقتصاد آنلاین / پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۲:۵۴   + ۱۲ سایت دیگر  
حد نصاب معاملات کوچک تا سقف مبلغ چهارصد و پنجاه میلیون (450000000) ریال برای سال 1399 و تا سقف مبلغ ششصد و پنجاه میلیون (650000000) ریال برای سال 1400 است.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۹:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش نما، کشورهای جهان برای تنظیم اقتصاد، تضعیف فعالیت های غیرمولد و هدایت سرمایه ها به سمت فعالیت های تولیدی، از ابزار مالیات استفاده می کنند؛ در واقع مالیات علاوه بر درآمدزایی، ابزار تنظیم گری و سیاست گذاری در اقتصاد است ...