چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۰۵:۰۹Oct 2020 21

جدیدترین‌های «مالیات»

معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی گفت: براساس رای دیوان عدالت اداری معافیت مالیات حقوق پرسنل شرکت های دانش بنیان باطل شد.
همشهری   ۳ ساعت پیش    
دولت پیش نویس لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم را منتشر کرد. این لایحه نشان می دهد در آینده قرار است بر عایدی املاک، خودروهای شخصی، املاک مسکونی، مشاغل، درآمد شرکت ها، درآمدهای اتفاقی و البته مجموع درآمدهای خانوار مالیات بسته شود ...
دنیای اقتصاد   ۴ ساعت پیش    
دنیای اقتصاد : برنامه های اقتصادی حزب دموکرات و همچنین وعده های اقتصادی جو بایدن حکایت از طیف وسیعی از بلندپروازی های اقتصادی دارد؛ از محاسن مالیات بر ثروت گرفته تا راه کارهایی برای کاهش نابرابری اقتصادی در ایالات متحده و همچنین برنامه هایی تهاجمی برای کاهش اتکای بزرگ ترین اقتصاد جهان به سوخت های ...
دنیای اقتصاد   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : دولت بدون توجه به موثرترین مالیات در بخش مسکن، انحراف دوم در انتخاب اهرم مالیاتی را رقم زد. در صورت تصویب لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، مالکان باید هنگام فروش، مالیات بر عایدی سرمایه بپردازند ...
پرسش   ۶ ساعت پیش    
عید به نظر می رسد که درآمد دولت از مالیات چهره های هنری مشهور در قیاس با درآمد دولت از مالیات انبوه مؤسسات انتشاراتی و فرهنگی و هنری و قرآنی چندان چشمگیر باشد.
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران اعلام کرد: رئیس سازمان امور مالیاتی بر اساس مصوبه ی قبلی به سازمان های ذی ربط دستور داده که علی الحساب 80 درصد به صادرکنندگان عودت داده شود ولی متاسفانه با وجود تاکید موکد رئیس سازمان امور مالیاتی بر اجرای دستورالعمل قبلی خود داده متاسفانه سازمان های مالیاتی به این مهم ...
کیهان   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مالیات 3 درصدی شرکت های دولتی که 75 درصد بودجه را می بلعند دولت باید ولو با تأخیر دو ساله، اصلاح ساختار بودجه را برای بازتعریف درآمدها و هزینه ها جدی بگیرد. ...
راهبرد معاصر   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
اسلامی: محاسبه مالیات خانه های خالی از اول سال 94 خواهد بود و بعد از یک بخشودگی قانونی مالیات وی قابل اخذ خواهد بود.
شعار سال   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
پولی که در بورس رشد کرده بود را به بهانه تورم زا بودن از بورس خارج نموده و وارد ارز و طلا و خودرو و مسکن کردند، آنجا هم قیمت ها پُر شد و حباب تشکیل گردید. حالا به بهانه آرام کردن اقتصاد! می خواهند سود بانکی را افزایش دهند و یک جای بی دردسر و بدون مالیات و بدون نوسان برای پول های درشت ایجاد کنند ...
تازه ترین ها   ۹ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
حجت اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با گروه پارلمانی تازه ترین ها، در تشریح نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری -صنعتی در نشست امروز مورد بررسی قرار گرفت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جزئیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی شد اما چون بررسی همه بندهای آن به اتمام نرسید به جلسه هفته آتی موکول شد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی تازه ترین ها، براساس پیش نویس لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم وضعیت معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان مشخص شد. عبارت مالیات و معافیتهای مالیاتی به ترتیب از مواد 3 و 9 قانون حمایت از شرکتها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی و نوآوری و اختراعات مصوب 1389 حذف و متن زیر به ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۰۸   + ۳۴ سایت دیگر  
بر اساس جزئیات مصوبه کمیسیون اقتصادی دولت برای اصلاح قانون مالیات های مستقیم که در حال بررسی و تصویب در هیأت وزیران است، معافیت مالیاتی هنرمندان، سلبریتی ها و فعالیت های هنری و فرهنگی حذف و برای آن سقف تعیین شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
خبرها حکایت می کنند در سال 99 همزمان با کسری شدید بودجه، درآمد نفتی به شدت کاهش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
براساس مصوبه کمیسیون اقتصاد دولت درباره لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، معافیت های مالیاتی بخش کشاورزی حذف و نرخ مالیات صفر برای تا درآمد 100 میلیون تومان جایگزین شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس از بررسی لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی و تجاری در مناطق آزاد در این کمیسیون خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
براساس مصوبه کمیسیون اقتصاد دولت درباره لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، مجموع ارزش املاک بالای 75 میلیارد ریال مشمول مالیات خواهد شد. وزارت اقتصاد پیشنهاد داده بود که این مبلغ 50 میلیارد ریال باشد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۰۵    
مدیرکل حقوقی امور مجلس و استانهای وزارت اعلام کرد: کمک دولتی شامل مالیات بر ارزش افزوده نمی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۴۱   + ۳۳ سایت دیگر  
براساس مصوبه کمیسیون اقتصاد دولت درباره لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم که در حال بررسی و تصویب در هیات دولت است، خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات می شوند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج - ایرنا-مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد گفت: 90درصد از درآمدهای استان از محل مالیات تامین می شود به همین دلیل توسعه استان نیازمند تعامل دستگاه های اجرایی برای تحقق مالیات است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر ایجاد پایه های جدید مالیاتی در کشور برای مقابله با فرار مالیاتی موارد بی هویت و خاص و همچنین تغییر دریافت میزان مالیات از بنگاه ها تاکید و اظهار کرد: سیاست مجلس یازدهم برداشتن بار مالیاتی از دوش بنگاه ها و افزایش مشوق هاست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
براساس مصوبه کمیسیون اقتصاد دولت درباره لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم که در جلسات هیئت دولت در حال بررسی و تصویب نهایی قرار دارد، نرخ مالیات بر عایدی املاک در سال اول و کمتر از آن، به 50 درصد افزایش یافت.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۲۵    
فرماندار زابل گفت: با توجه با شرایط ایجاد شده بر اثر شیوع کرونا، مالیات ها در سال جاری افزایش پیدا نمی کند.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۲۵    
متن لایحه پیشنهادی دولت برای مالیات بر عایدی سرمایه را در ادامه مشاهده نمایید.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۲۵    
مالیات خودرو مسکن در پیش نویس لایحه مالیات بر عایدی سرمایه را در تصویر زیر مشاهده کنید.
مازند اصناف   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
مصوبه دریافت مالیات از خانه های خالی، بهانه ای برای صاحبخانه ها شده است تا بر مبلغ اجاره بها بیفزایند و فشار بیشتری را بر مستاجران تحمیل کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۱۷   + ۲۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: مالکان و بنگاه هایی که با تقاضای کاذب دریافت کد رهیگری صوری همراهی می کنند از عواقب درج اطلاعات در سامانه املاک و اسکان که یکی از آنها اخذ مالیات است با خبر باشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
یکی از مشخصه های بارز اکثر میلیاردرها، داشتن هوش مالی است، افراد ثروتمند اطلاعات خود درباره مباحث مالی و مالیات را به روز نگه می دارند.
مرور نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۲۵   + ۱۱۱ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وظیفه مجلس سیاستگذاری و ریل گذاری است و البته این مهم زمانبر است، حل و فصل طرح اخذ مالیات از خانه های خالی در شورای نگهبان را ضروری دانست.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، سیدامیر سیاح، کارشناس مسائل اقتصادی در خصوص راهکارهای تامین کسری بودجه طی توییتی نوشت: برای تامین کسر بودجه 4راه وجود داشت به ترتیب ازبهترین تا بدترین: 1. حذف ولخرجی ها و چابک کردن دولت 2. دریافت مالیات از ثروتمندان 3. چاپ اوراق(قرض از آینده) ...
سازمان امور مالیاتی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۳۸    
اظهارنامه مالیاتی دفترچه ای است که کارنامه عملکرد مالی شخص حقیقی یا حقوقی مشمول پرداخت مالیات را مشخص می کند و در آن، رویدادهای مالی به ترتیب وقوع، مستند بر مدارک و ادله قانونی، درج شده است ...
مالیات رکن مهم توسعه کشورها، ضامن عدالت اجتماعی، ارتقای خدمات عمرانی و رفاهی محسوب شده و به عنوان درآمدی پایدار و قابل اتکا، رونق اقتصادی را به ارمغان می آورد ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: تمام لیست اول یعنی 109 هزار واحد به طور قطع خالی از سکنه هستند و باید دید که سیستم امور مالیاتی با چه روشی تشخیص داده که فقط 2 درصد خالی از سکنه بوده و باید دید سازمان امور مالیاتی این 2 درصد را از کجا آورده است.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
مالیات مستقیم با کاهش انگیزه درآمدزایی در آحاد اقتصادی، گاه می تواند حتی ترمزی بر رشد اقتصادی به حساب آید و مالیات های غیرمستقیم یا مالیات بر مصرف با اغتشاش در سیگنال های قیمتی به تخصیص غیربهینه منابع منجر می شود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای مادران روسیه خواهان اعمال مالیات علیه خانواده هایی شده که حاضر به فرزندآوری نیستند. بر اساس این پیشنهاد، هر زن و مرد روسی که در سن باروری فرزند نداشته باشد باید ماهانه 500 روبل معادل 10 دلار مالیات پرداخت کنند.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۳:۴۹   + ۱۵ سایت دیگر  
می متالز - دیوان محاسبات کشور طی نامه ای خطاب به رئیس سازمان مالیاتی مطالبه مالیات بر درآمد عملکرد سال های قبل از 1395 ناشی از تراکنش های بانکی را غیرقانونی خوانده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۳۳    
استاندار اردبیل گفت: صادرات سیب زمینی اردبیل روزانه از گمرک های استان و سایر نقاط کشورمان به کشورهای همسایه انجام می گردد.
مرآت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
لایحه اصلاح مالیات های مستقیم بعد از 3سال برای بررسی و تصویب در دستور جسات هیئت دولت قرار گرفته است؛ جلوگیری از فرارهای مالیاتی و کاهش مالیات شرکت ها از 25 به 10 درصد از محورهای مهم آن است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۲۱    
رئیس شورای شهر کیش گفت: افزایش اجاره بهای مسکن و گرفتن مالیات از کارکنان در مناطق ازاد، مهمترین دغدغه های مردم کیش است.
سخنگوی کمیسیون ویژه "جهش و رونق تولید" مجلس در تشریح بررسی های جلسه امروز(یکشنبه، 27 مهر) کمیسیون متبوع خود خبر داد: در این جلسه کلیات لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری - صنعتی به تصویب رسید.
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: چاره اصلی کنترل و کاهش قیمت خودرو در بازار اخذ مالیات بر خرید خودرو از کسانی است که بیش از یک بار اقدام به خودرو می کنند. ...
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۵   + ۱۴ سایت دیگر  
با ارسال پیامک به مالکان خانه های خالی، گام جدیدی برای دریافت مالیات از این مالکان برداشته شده است. به گزارش کاماپرس، بعد از تصویب قانون دریافت مالیات از مالکان خانه های خالی در مجلس، حالا و با ارسال پیامک به این مالکان قدمهای جدیدی برای اجرای این طرح برداشته شده است ...
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۰۵   + ۲۶ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز - استفاده از منابع مالیات بر خانه های خالی به منظور احداث مسکن برای اقشار پایین که در کشورهای توسعه یافته انجام می شود توسط نمایندگان مجلس در حال بررسی است.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمسیون عمران مجلس گفت: اخذ مالیات از خانه های خالی از سکنه در فضای موجود کشور و ضعف درآمدی دولت یکی از راهبرد های اساسی بوده و تأثیر جدی در کنترل روند قیمت مسکن خواهد داشت.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
مهدی ربیعی گفت: از این ماه میزان مالیات بر ارزش افزوده افزایش می یابد تا پرداخت مطالبات پرسنل و کارگردان شهرداری حمیدیه بدون مشکل انجام شود.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۴۰    
تهران- ایرنا- هرچند دو طرح افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده و دستمزد تراکنش های بانکی در اصلاح قانون بودجه به منظور تامین بخشی از هزینه های خانوارهای کم برخوردار از طریق یارانه می تواند برای کمک به قشر آسیب پذیر موثر باشد اما به دلیل اعمال تورم بر این قشر می تواند نتیجه کاملاً معکوس داشته ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- طرح های افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده و دستمزد تراکنش های بانکی در اصلاح قانون بودجه هرچند به منظور تامین بخشی از هزینه های خانوارهای کم برخوردار از طریق یارانه می تواند برای کمک به قشر آسیب پذیر آثاری داشته باشد اما به دلیل اعمال تورم بر این قشر ممکن است نتیجه کاملاً معکوس به ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
در تازه ترین نشست شورای راهبردی بهبود محیط کسب وکار، طرح مالیات بر عایدی سرمایه بررسی شد و با ارایه گزارشی از جزییات این طرح، پیشنهادهای ضروری برای اصلاح نیز مطرح شد. حاضران در نشست همچنین تاکید کردند که در شرایط فعلی اقتصاد، زیرساخت های اجرای این طرح وجود ندارد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس گفت: در لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری – صنعتی تکلیف فعالان اقتصادی مناطق آزاد پس از انقضای 20 سال معافیت مالیاتی آن ها مشخص و براساس آن چگونگی محاسبه و معافیت مالیاتی برای برخی فعالیت های اقتصادی تعیین شد.
خبرهای فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرمهم ، مالیات در تمام کشورها قدرت ذاتی دولت هاست و در همه کشورها با مبانی اقتصادی متفاوت، بهترین راه اداره کشور تامین درآمد از طریق درآمدهای پاک مالیاتی است ...