جمعه ۲۶ شهریورساعت ۱۶:۵۳Sep 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مالیات»

خبرگزاری تسنیم   ۲۹ دقیقه پیش    
گروه استان ها - مدیرکل امورمالیاتی استان از پرداخت چیزی در حدود 64 تا 67 درصد مالیات استان کرمان توسط شرکت های بزرگ استان خبر داد.
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری برزیل فرمانی را برای افزایش مالیات بر مبادلات مالی به مدت سه ماه، به منظور تامین هزینه برنامه رفاهی حمایت از محرومان در برابر آسیب های همه گیری، امضا کرد.
شفقنا   ۸ ساعت پیش   + ۴۲ سایت دیگر  
شفقنا رسانه_قیمت بیشتر ارزهای دیجیتالی مهم کاهش یافت. به گزارش ایسنا، به نقل از سی ان بی سی، کره جنوبی که پیشتر اعلام کرده بود از سال آینده معاملات مربوط به ارزهای دیجیتالی را مشمول دریافت مالیات خواهد کرد این کار را به دلیل آماده نبودن زیرساخت ها تا سال 2023 انجام نخواهد داد ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۰:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
طی 3 سال اخیر در اثر رشد شیب تورم مسکن، سازندگان از آغاز پروژه های ساخت وساز جدید ناتوان مانده اند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۳:۳۶    
مالیات ستانی از خانه های خالی همانند چند طرح مرتبط با کنترل بازار مسکن در مرحله اجرا با وقفه روبرو شد و مشخص نیست به نتیجه دلخواه برسد. دلیل این وقفه و شکست هم مشخص است: سودگران بازار مسکن و به صورت ویژه بانک ها.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون فنی اداره کل محیط زیست قم از رسیدگی به تخلف60 واحد آلاینده صنعتی در قالب لیست مالیات سبز خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۰:۱۰    
خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در بسته بافرهنگ 25 شهریور 1400 موضوعات مختلفی را مطرح می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۶:۲۱    
پورابراهیمی از کاهش 5 درصدی نرخ مالیات بر عملکرد بنگاه های اقتصادی خبر داد و گفت: نرخ مالیات بر عملکرد بنگاه ها به 20 درصد رسیده است.
اقتصاد آنلاین / بانکی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۸:۳۴   + ۹۳ سایت دیگر  
با توجه به گزارش دیوان محاسبات مبنی بر صفر بودن اجرای مالیات خانه و خودروهای لوکس به جهت عدم تصویب مقررات در دولت، معاون سازمان امور مالیاتی توضیحاتی درباره اقدامات و آمادگی این سازمان برای اخذ مالیات از لوکس نشینان ارائه کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
اسعدیان گفته قانون گرفتن مالیات از بازیگران و هنرمندان سینما و تلویزیون باعث شده تا برخی با بیت کوین قرارداد ببندند و بیت کوین به حسابشان در کشور های دیگر واریز می شود.
پس از وقفه چندباره سامانه املاک و اسکان که آخرین بار 10 شهریورماه رخ داد، این سایت از روز گذشته برای درج اطلاعات سکونتی در دسترس قرار گرفته است.
اقتصاد آنلاین / دولت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۱:۱۱   + ۲۶ سایت دیگر  
سیدمسعود میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که باید با اصلاح سیاست ها و برداشتن موانع سرمایه گذاری، بخش خصوصی به صورت جدی وارد فعالیت اقتصادی شود، گفت: ظرفیت منابع عمومی دولت و مالیات در بودجه سال1401 به طور دقیق مشخص شود.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
روند کاهشی سهم مالیات از درآمد های دولت، خبر از نبود عزم جدی جهت اصلاح نظام مالیاتی و ساختار بودجه در مجموعه مدیریتی و اقتصاد ایران می دهد که بی توجهی به چنین موضوعی نه تنها باعث تشدید مشکلات اقتصادی ایران در سال های آتی می شود ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۲:۰۶    
همین سه روز پیش بود که رئیس دستگاه عدلیه از زمین ، ارز های ترجیحی و غیر ترجیحی ، تسهیلات بانکی و مالیات به عنوان چهار بستر ایجاد فساد در کشور نام برد و از دولت و مجلس خواست در اجماعی ملی به حذف بستر ها و گلوگاه های فساد اهتمام کنند.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۸:۵۰    
مدیرعامل شرکت آریا صنعت فرد سبلان گفت: کشور ما 90 درصد دچار خود تحریمی شده است و در واقع، این خود مسئولین کشور هستند که با وضع تحریم های مستقیم از طریق بیمه، مالیات و بهره بانکی، بیشترین ضربه را به تولیدکنندگان وارد می کنند.
پس از اعلام ایجاد تغییرات در سامانه املاک و اسکان و با وجود تاکید سازمان امور مالیاتی بر ضرورت دریافت اطلاعات این سامانه در بستر تبادل داده دولت این اتفاق رخ نداده است و همچنان امکان آغاز مالیات ستانی براساس این پایه مالیاتی وجود ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۱۵   + ۴۳ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس طرح اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده را اعلام وصول کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
نماینده سروستان در مجلس با بیان اینکه تولید یک بیت کوئین 13 تا 15 هزار دلار هزینه داشته اما متوسط فروش آن 51 هزار دلار بوده و تا سقف 60 هزار دلار هم افزایش داشته، گفت: سود رمزارزها به جیب چه کسی می رود در حالی که آنها مالیاتی هم نمی پردازند؟
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۱:۳۰    
دولت هند قصد دارد به دلیل زیاد شدن معاملات ارز های دیجیتال، از سود معاملات رمز ارز های دیجیتال مالیات بگیرد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۲۳   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون حقوقی و امورمجلس بانک مرکزی در خصوص گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت تبادل رمزارزهای جهان روا در کشور گفت: این رمزارز یک نوع دارایی است و کشورهایی که آن را به رسمیت شناختند آن را دارایی می دانند و از آن مالیات اخذ می کنند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ما اکنون وابسته به نفت نیست و روی اخذ مالیات و صادرات غیر نفتی اتکا دارد و اگر بخواهیم آینده کشور را در زمینه تورم بررسی کنیم مستلزم یک پروسه زمانی است که به این زودی ها به سرانجام نمی رسد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
گفته می شود السالوادور قصد دارد برای تشویق، سرمایه گذاران خارجی بیت کوین را از پرداخت مالیات معاف می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۹:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
دولت روسیه برای توئیتر، فیس بوک و تلگرام جریمه تعیین کرده است، همچنین این کشور تصمیم دارد از ماه نوامبر از شرکت های فناوری بزرگ، مالیات بر سود دریافت کند.
اقتصاد آنلاین / شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۵۲   + ۲۸ سایت دیگر  
رضایی کوچی گفت: مقرر شده نرخ سود تسهیلات ساخت مسکن بین 10 تا 12 درصد و با بازپرداخت بالای 20 سال باشد تا تمامی مردم و متقاضیان بتوانند از آن استفاده کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۴۹    
قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اعضای کمیسیون برنامه و بودجه با دعوت از وزیر اقتصاد راهکارهای لازم را برای چگونگی تامین کسری بوجه سال جاری ارائه و بررسی می کنند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۷:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
تصمیمات نمایندگان مجلس موجب منتفع شدن خودی ها می شود و در مقابل، جمعیت بزرگ بازنشستگان که گروه نیازمند جامعه هستند و برای نمایندگان خودی محسوب نمی شوند، بی نصیب می مانند. بعد توقع دارند کارگران و بازنشستگان معترض نشوند؛ خودشان با این تصمیمات دوگانه به اعتراضات کارگران و بازنشستگان دامن می زنند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۲:۵۸   + ۱۲ سایت دیگر  
کارگردان سینما و تلویزیون، در نشست سینماگران که با محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، برگزار شد، ادعا کرد که برخی از بازیگران برای فرار از پرداخت مالیات، با بیت کوین قرارداد می بندند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۰:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
پایگاه خبری رسمی هند (ای تی نا) گزارش داد مقامات هندی به دنبال اخذ مالیات از تجارت رمزارز و بورس های آن در این کشور هستند.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۷:۰۵    
عملکرد ضعیف در اجرای قانون مالیات بر مسکن خالی، می تواند در آینده به یکی ازمشکلات بازار مسکن بدل شود.
صندوق های سرمایه گذاری ، یکی از خدماتی است که به منظور سرمایه گذاری در بازار سرمایه و از سوی شرکت های کارگزاری و سبدگردان به مردم ارائه می شود. این ابزار مالی که تحت نظارت عالیه سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می کند ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۱:۱۲   + ۱۹ سایت دیگر  
عصر ایران: این شایعه مدتی است در بین اهالی سینما شنیده می شود که برخی از سلبریتی ها دستمزدشان را با بیت کوین می خواهند یا می گیرند. ساده ترین راه برای فرار از پرداخت هر گونه مالیات یا هر گونه نظارت مالی ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - سید رضا فاطمی امین در نشست هم اندیشی با انجمن ها، تشکل ها و فعالان حوزه تولید سیمان در جمع خبرنگاران، گفت: باید برای تمام حوزه ها و فعالیت ها به برنامه مشترک بین وزارتخانه و فعالان اقتصادی برسیم و در خصوص اینکه چه کارها و اقداماتی باید انجام شود این برنامه ها را با ذی نفعان خود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۴:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
روانبخش صادقی با اشاره به دیدار هیات مدیره خانه سینما با محمدباقر قالیباف تاکید کرد امکان اصلاح و بازنویسی قوانین بیمه و مالیات سینماگران وجود دارد.
روند بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۴:۰۳    
در اقدامی به منظور جذب بیشتر سرمایه گذاران، مقامات السالوادور اعلام کردند، سرمایه گذاران بیت کوین از پرداخت مالیات بر درآمد و سود سرمایه معاف می شوند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۴۸   + ۱۷ سایت دیگر  
همایون اسعدیان با ابراز امیدواری از اینکه مشکلات و کسری های قانونگذاری در بخش بیمه و مالیات سینماگران به مرور برطرف شود، تاکید کرد که سردرگمی موجود در صدور مجوزها برای تولید در VODها باید به لحاظ قانونی رسیدگی و حل شود.
بانکداری الکترونیک   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۱:۴۷   + ۵۰ سایت دیگر  
به گزارش بانکداری الکترونیک، به نقل از سی ان بی سی، دولت هند که پیش از این به دلیل مخالفت داخلی از طرح ممنوعیت فعالیت های مرتبط با رمزارزها عقب نشینی کرده بود، در حال آماده سازی طرحی است که در صورت تصویب، خرید و فروش ارزهای دیجیتالی را مشمول دریافت مالیات می کند ...
ایستنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
سلبریتی هایی که به جای دستمزد بیت کوین می خواهند پدیده این روزهای سینمای ایران است. در رسانه ها خبری منتشر شده است که می گوید، همایون اسعدیان کارگردان سینما در نشست سینماگران با محمدباقر قالیباف سخنگوی مجلس شورای اسلامی از وضعیت نا به سامان معیشت سینماگران و فرار برخی از مالیات گفت. ...
جهت پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
همایون اسعدیان، کارگردان سینما: از وزارت ارشاد، قبل از عید مجوز گرفته ام و کار را شروع کردم، الان ساترا می گوید مجوز را قبول ندارم، تکلیفمان روشن نیست با کدام نهاد طرف هستیم.چند تن از بازیگران برای بستن قرارداد گفته اند ما با بیت کوین قرار داد می بنیدم. مالیات هم نمی دهیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۰:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
دولت هند عقیده دارد فعالیتی که درآمدزایی می کند باید مشمول مالیات شود، بنابراین بر معاملات و تجارت ارزهای مجازی هم باید مالیات وضع شود.
ارانیکو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۹:۵۹    
تهیه گزارشات فصلی یکی از مهم ترین مباحث مالیاتی در کشور است! کلیه بنگاه های اقتصادی طبق ماده 169 قانون مالیاتی باید گزارش خرید و فروش فصلی خود را در بازه زمانی مشخص شده از طریق سامانه معاملات فصلی الکترونیکی برای سازمان امور مالیاتی کشور ارسال کنند ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
بهروزی فر از تشکیل فراکسیون نظارت بر حسن اجرای قوانین در مجلس خبر داد و گفت: قانون مالیات بر خانه های خالی اجرایی نشده است و مطمئنا مجلس مسببان عدم اجرای آن را مؤاخذه می کند.
روز نو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
البته اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی تنها چالش این قانون نبوده و همزمان با آن حواشی و نگرانی های دیگری نیز متوجه این قانون شده است به طوری که برخی از اپلیکیشن های مسکنی اجرای آن را به معنای حذف این گروه از بازار مسکن عنوان می کنند
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
همایون اسعدیان کارگردان سینما در نشست سینماگران با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی از وضعیت نابه سامان معیشت سینماگران و فرار برخی از مالیات گفت.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۹:۰۵   + ۸۶ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه گفت: نحوه دریافت مالیات آسیب های جدی در پی دارد که باید این روند با همکاری قوای سه گانه تغییر کند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۸:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
حسین راغفر درباره طرح مالیات بر خانه های خالی به برنامه رویداد گفت: این قانون تبصره و مواد بسیاری دارد و سعی کرده است حتی الامکان از حدت و شدت مالیات ها بکاهد. وی افزود: مثلا اگر کسی دو منزل دارد، از دومی مالیات گرفته نمی شود و تسهیلاتی را نیز برای صاحبان سرمایه فراهم کرده است. ...
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۷:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
نرخ هر کیلو میلگرد با لحاظ 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده به حدود 16 هزار تومان کاهش یافته است. قیمت آنلاین هر کیلو میلگرد آجدار سایز 22 تا 32 کارخانه ذوب آهن اصفهان 14 هزار و 585 تومان است که با لحاظ هزار و 313 تومان مالیات بر ارزش افزوده 15 هزار و 898 تومان می شود ...
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۷:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
یکی از مقامات السالوادور گفته است دولت قصد دارد با در نظر گرفتن معافیت مالیاتی برای معاملات بیت کوین توجه سرمایه گذاران خارجی را با این کشور جلب کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۵:۵۳   + ۱۹ سایت دیگر  
بیشترین درصد تحقق درآمدهای مالیاتی در دو ماهه ابتدایی امسال، مربوط به عوارض خروج از کشور و کمترین تحقق مربوط به مالیات خانه ها و خودروهای لوکس و مالیات بر خانه های خالی است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۲:۰۶   + ۳۴ سایت دیگر  
انتشار اخبار جدید از سختگیری های بیشتر هند و کره جنوبی روی معاملات ارزهای دیجیتالی باعث ریزش قیمت آن ها شد. به گزارش ایسنا، به نقل از سی ان بی سی، دولت هند که پیش از این به دلیل مخالفت داخلی از طرح ممنوعیت فعالیت های مرتبط با رمزارزها عقب نشینی کرده بود ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
تولیدکنندگان و صاحبان صنایع در حالی 20 درصد از اقتصاد کشور را در دست گرفته اند که بیشترین نارضایتی را از بابت مالیات ها و هزینه های جاری دارند؛ در حالی که معافیت های مالیاتی یکی از جاذبه های درنظر گرفته شده برای سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی است ...