شنبه ۱۲ آذرساعت ۲۱:۵۴Dec 2022 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مالیات»

می متالز   ۴۲ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - آخرین قیمت ورق گرم در بازار داخلی چین 3 دلار بالا رفته 545 دلار هر تن ثبت شد و قیمت ورق سرد نیز در 608 دلار هر تن درب کارخانه با 13 درصد مالیات بر ارزش افزوده شنیده شده است.
می متالز   ۴۸ دقیقه پیش    
می متالز - آخرین قیمت بیلت در بازار داخلی چین در 505 دلار هر تن با 13 درصد مالیات بر ارزش افزوده در ثبات ماند. ثبات قیمت محصولات فولادی و رشد بازار فیوچرز میلگرد از بازار بیلت چین حمایت کرده است.
پول نیوز   ۵۱ دقیقه پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: هدف ما تبدیل مناطق آزاد به بهشت سرمایه گذاران است و به دنبال آن هستیم با رفع مشکلات موجود، سرمایه گذاران داخلی و خارجی را به مناطق آزاد دعوت کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
چالش های پیش روی توسعه گلخانه ها، وصول بیش از 310 هزار میلیارد تومان مالیات طی امسال و تصویب مقررات راه اندازی بازار توافقی در فرابورس از اخبار اقتصادی امروز است.
ایسکانیوز   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به آمارهای سازمان امور مالیاتی مجموع مالیات وصول شده تا پایان آبان ماه به 310 هزار میلیارد تومان رسیده که با توجه به مقایسه با آمار ماه قبل می توان گفت که درآمد مالیاتی آبان ماه 40 هزار میلیارد تومان بوده است.
شبستان   ۲ ساعت پیش    
حدادی گفت: برای تعال در بازار مسکن قانون مالیات بر خانه های مالکان اعمال شده است و این در حالی است که 2 میلیون 500 هزار واحد مسکن خالی در سطح کشور داریم.
آنا / ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۲۳ سایت دیگر  
وزیر بهداشت گفت: متاسفانه کشور ما دارد به سمت سالخوردگی پیش می رود و ما یک دریچه حدود هفت ساله داریم که اگر خوب قدرش را ندانیم، ممکن است در زمره کشورهای سالمند جهان قرار گیریم.
به گزارش ایران اکونومیست از وزارت اقتصاد، با توجه به داده های سازمان امور مالیاتی طی 8 ماهه سال 1401 در مجموع 310 هزار و 969 میلیارد تومان، درآمد مالیاتی بوده که وصول شده است. از این رقم سهم مالیات های مستقیم 194 هزار میلیارد تومان و سهم مالیات برکالاها و خدمات 116 هزار میلیارد تومان بوده است. ...
فلزات آنلاین   ۴ ساعت پیش    
سازمان تجاری آلومینیوم اروپا و اتحادیه فولاد اروپا به نام یوروفر، با سایر بخش هایی که با مالیات پیشنهادی واردات کربن مواجه هستند، اعلام همکاری کردند و خواستار اجرای تدریجی مقررات جدید برای گذار اتحادیه اروپا در راستای طرح گازهای گلخانه ای خنثی تا سال 2030 شدند.
خانه ملت   ۴ ساعت پیش    
نماینده مردم تهارن در مجلس در توئیتی به حضور در برنامه "صبح بخیر ایران" شبکه یک سیما، به مناسبت روز مجلس و ارائه خلاصه ای از عملکرد 2.5 ساله مجلس یازدهم، اشاره کرد.
خانه ملت   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس در توئیتی به تصویب برخی قوانین اقتصادی از جمله تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و اصلاح قوانین مالیات برارزش افزوده در مجلس یازدهم اشاره کرد.
با توجه به آمارهای سازمان امور مالیاتی مجموع مالیات وصول شده تا پایان آبان ماه به 310 هزار میلیارد تومان رسیده که با توجه به مقایسه با آمار ماه قبل می توان گفت که درآمد مالیاتی آبان ماه 40 هزار میلیارد تومان بوده است.
راهبرد معاصر   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان لزوم تبدیل شدن طرح مالیات بر عایدی سرمایه به قانون گفت: اگر این قانون اجرایی شود، جلوی بسیاری از سفته بازی ها را می گیرد و کالاهای باارزشی همچون طلا، ارز، مسکن و خودرو از بازار سفته بازی خارج می شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۵ ساعت پیش    
مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت: در هفت ماهه اول امسال از محل مشارکت فعالان اقتصادی در پرداخت مالیات، 818 میلیارد ریال به حساب شهرداری ها، 440 میلیارد ریال به حساب دهیاری ها واریز شده است.
خودرو بانک   ۵ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
پیرو اطلاعیه سازمان اموال تملیکی پس از برگزاری دور اول مزایده فروش خودروهای وارداتی برای 1040 دستگاه خودرو، 76 دستگاه از خودروها به فروش نرسید. از خودروهای باقی مانده در دور دوم 74 دستگاه به ارزش 428 میلیارد تومان به علاوه هزینه مالیات بر ارزش افزوده به فروش رسید. ...
تهران پرس   ۶ ساعت پیش    
یوسفی با تاکید براینکه اینکه مسکن باید به کالای مصرفی تبدیل شود، تصریح کرد: تنها راه حل آن نیز اخذ مالیات آنهم از سوداگران حوزه مسکن است و اگر اخذ مالیات بر معاملات مکرر و معاملات بر خانه های خالی و لوکس اجرا نشود، ممکن است که ساخت و ساز هم داشته باشیم، اما نتیجه خوبی در پی نخواهد داشت.
اقتصاد 24   ۶ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم گفت: متاسفانه مجلس به الزام تحقق قانون مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد رای داد و این مناطق با مشکلات این قانون زمین گیر شدند.
شادا   ۷ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در راستای دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی برای بخشودگی مالیاتی مودیان حقیقی استان سیستان و بلوچستان در حکمی اجرای ماده 191 قانون مالیات های مستقیم را تا سقف 100 درصد تا پایان سال جاری به مدیرکل امور مالیاتی این استان تفویض کرد.
آنا   ۷ ساعت پیش    
هکرها با حمله به سرورهای پایگاه ذخیره سازی داده اداره مالیات یکی از ایالت های آمریکا اطلاعات تعداد زیادی از مالیات دهندگان را افشا کرد.
تحلیل بازار   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
اعضای شورای گفت وگو درباره مرجع تصویب چگونگی برخورد با مطالبه نامه های کسر دریافتی مابه التفاوت نرخ ارز 4200 تومانی و ETS در 2 ماه اول سال، تصمیم گیری می کنند.
یکی از ابزار هایی که با استفاده از آن می توان بازار دارایی ها را از وجود دلالان و سفته بازان خالی کرد، مالیات بر عایدی سرمایه است که با وجود گذشت 8 ماه از تاریخ اعلام وصول هنوز در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار نگرفته است.
خبرگزاری مهر   ۷ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
شکافی امنیتی در وب سایت اداره مالیات ایالت فلوریدا رصد شده که داده های حساس کاربران را فاش کرده است.
ایفنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران – آخرین قیمت بیلت در بازار داخلی چین در 505 دلار هر تن با 13 درصد مالیات بر ارزش افزوده در ثبات ماند. ثبات قیمت محصولات فولادی و رشد بازار فیوچرز میلگرد از بازار بیلت چین حمایت کرده است. ...
خانه ملت   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
قانون مالیات بر ارزش افزوده با هدف حمایت از تولیدات داخل و حذف رانت با سامانه ای شدن سیستم مالیات در مجلس یازدهم اصلاح شد. در این قانون با حذف مالیات از کالاهای ضروری مردم مانند مواد غذایی ...
ایفنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران – آخرین قیمت ورق گرم در بازار داخلی چین 3 دلار بالا رفته 545 دلار هر تن ثبت شد و قیمت ورق سرد نیز در 608 دلار هر تن درب کارخانه با 13 درصد مالیات بر ارزش افزوده شنیده شده است. ...
روز نو   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
راغفر با بیان اینکه صاحبان درآمدهای بالاتر باید سهم بیشتری از ثروت و دارایی های خود به عنوان مالیات پرداخت کنند، گفت: این امر به تسهیل فرصت های دسترسی به رشد برای همه اعضای جامعه منتهی شود.
ایکنا   ۹ ساعت پیش    
رئیس کل سابق بانک مرکزی با بیان اینکه مالیات ستانی بیشتر در وضعیت فعلی برای تأمین مالی پروژه ها و تأمین مالی هزینه های جاری دولت از ظرفیت اقتصادی کشور خارج است، گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم افزایش درصد دریافت مالیات مردم را فقیرتر و تورم را تشدید می کند.
تهران پرس   ۱۰ ساعت پیش    
رجایی گفت: وزارت امور اقتصادی و دارایی متولی اخذ مالیات از خانه های خالی است که متاسفانه در این زمینه به خوبی ورود نکرده است و ضعف دارد.
تهران پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
موسوی بیان کرد: اگر وزارت مسکن تا کنون آنطور که باید و شاید آمار و ارقام خانه های خالی را در اختیار سازمان مالیاتی قرار نداده، ترک فعل انجام داده است و مجلس نیز از باب وظیفه نظارتی خود و بر اساس ماده 234 به این مسئله ورود می کند تا آن را پیگیری کند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
مالیات بر عایدی سرمایه برای جلوگیری از سوداگری در بازارهای دارایی، بیش از یکسال در انتظار تصویب نهایی در صحن علنی مجلس است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۸:۱۰   + ۳۶ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: دولت سیزدهم در یک سال و سه ماه به اندازه هشت سال گذشته در تکمیل شبکه ملی اطلاعات سرعت بخشی کرده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
این روزها دولت برای گذر از نفت به مالیات تعارف را کنار گذاشته و همه اصناف و مشاغل از وکلا و پزشکان گرفته تا اصناف و فعالان عرصه مجازی را که سالیان زیادی است از رانت معافیت برخوردار بودند را به خط کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : ابتدای شهریور ماه سال جاری دولت از تقدیم لایحه ای به مجلس برای حذف مالیات ارزش افزوده مواد اولیه سه گروه کالایی به مجلس خبر داد که شامل مواد اولیه دارو، شیرخشک و تجهیزات پزشکی می شد ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۵:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
طی سالیان اخیر شاهد شکل گیری تقاضای سوداگرانه در بازار های دارایی مانند مسکن، خودرو، طلا و ارز را هستیم که نوسانات قیمتی در این بازار ها را به همراه دارد. نوسانات قیمتی با ایجاد نااطمینانی و افزایش قیمت موجب اخلال در روند فعالیت های اقتصادی شده است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۴:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
استاندار کرمان گفت: 22 هزار میلیارد تومان مالیات استان کرمان در سال جاری مصوب شده که 120 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
آنا / خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۲:۰۰   + ۲۴ سایت دیگر  
رییس سازمان امور مالیاتی با اشاره به ارسال لایحه اصلاحی قانون پایانه های فروشگاهی به مجلس شورای اسلامی، گفت: اجرای تدریجی قانون و امکان بخشودگی 100 درصدی جرایم از جمله پیشنهاداتی هستند که به سازمان امور مالیاتی ارسال شده است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۰:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
در طرح مالیات بر عایدی سرمایه 4 گروه کالایی مشمول هستند، اما بیش از 90 درصد جامعه خارج از این عرصه قراردارند.
موج   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مهدی رعنایی با اشاره به اینکه بحث تغییر مالیات بر عملکرد یا حذف برخی معافیت های مالیاتی مناطق آزاد اگرچه مطرح شده، اما در دستور کار نیست، گفت: فعلا اولویت دولت برای مالیات افزایش پایه های مالیاتی است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۹:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
سپهر عبدالله پور در گفت وگوی اختصاصی با ایران اکونومیست با انتقاد از معطل ماندن طرح مالیات بر عایدی سرمایه در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: طبق این طرح، کسانی که از خریدوفروش هر کالایی سود کسب می کنند، باید مالیات پرداخت کنند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۹:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
در حالی وزیر اقتصاد اعلام کرده است مالیات عملکرد مودیان مربوط به پیش از سال 1395 مورد بررسی قرار نخواهد گرفت که این محدودیت در حوزه مالیات ارزش افزوده وجود ندارد و محدودیت های بخشودگی مشکلاتی را برای مودیان ایجاد کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی با بیان اینکه اعتبار گردشگری در کشور 50 میلیارد تومان است که به طور حتم این رقم کفایت نمی کند، گفت: با سازمان امور مالیاتی جلسه داشتیم و تفاهم شد که مالیات در حوزه گردشگری یکسان سازی شود.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۵:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش بازار به نقل از ایبنا، حسن حسین نیا کارشناس بازار سرمایه، بیان کرد: برای تعیین قیمت خودرو در بورس کالا قیمت پایه اعلام می شود که اساس تعیین این مبلغ، قیمت کارخانه است، بعد از آن با مکانیزم بورس کالا یعنی از طریق عرضه و تقاضا خریدار مشخص می شود که خریدار باید علاوه بر قیمت پایه ...
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
احسان خاندوزی گفت:وزارت اقتصاد و دارایی آماده است تا با هماهنگی سایر نهادها موضوع حذف مالیات از اصناف منطقه سیستان را در دستور کار قرار دهد.
سراج24   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۲:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: جرایم سالیان گذشته اصناف و کسبه منطقه سیستان مورد بخشودگی قرار گرفت و مالیات های امسال نیز با توجه به ظرفیت ماده 165 قانون مالیات از حداکثر تخفیف برخوردار خواهد شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۲۳:۲۵    
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در حوزه مالیاتی با توجه به شرایط خاصی که در منطقه سیستان وجود دارد جرایم مربوط به سال های قبل اصناف و کسبه به طور کامل مورد بخشودگی قرار گرفت ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۲۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: مالیات در حوزه گردشگری یکسان سازی می شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی از بخشودگی جرایم مالیاتی تمام اصناف و کسبه استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: دو سوم کسبه و اصناف این استان مالیات صفر داشته اند.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۹:۳۲   + ۲۸ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: جرایم سالیان گذشته اصناف و کسبه منطقه سیستان مورد بخشودگی قرار گرفت و مالیات های امسال نیز با توجه به ظرفیت ماده 165 قانون مالیات از حداکثر تخفیف برخوردار خواهد شد.
برترین ها / چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۰:۱۰   + ۲۷ سایت دیگر  
مدیرعامل هلدینگ صباایده در پاسخ به صحبت های ریاست سازمان صدا و سیما واکنش نشان داد.