سه شنبه ۱۴ آذرساعت ۰۹:۳۸Dec 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معادن کوچک»

بسیج   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۹:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن کشور گفت: رسالت مجموعه بسیج در طرح معدن یار کمک به احیای همه واحد های معدنی راکد و نیمه فعال در کشور است. این طرح به مدت دو سال در دست اجراست و امیدواریم بتوانیم ظرفیت اجرای این طرح را در مجموعه قشر بسیج صنعت و معدن تقویت کنیم ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۸:۱۲    
رئیس خانه معدن می گوید: یکی از معضلات امروز اکثر فعالین معدنی، معارضینی هستند که در کنار معادن سکونت دارند و بازسازی هایی که به موقع انجام نمی شود باعث نارضایتی افرادی شده است که در حاشیه معادن زندگی می کنند.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۸:۳۲    
یکی از مشکلات بزرگ معدن کاران استان دست کم در چند سال اخیر، فرسودگی و در مواردی کمبود ماشین آلات معدنی است تا حدی که یکی از عوامل غیرفعال بودن بسیاری از معادن کوچک و متوسط در استان همین موضوع ماشین آلات است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۰:۰۹    
درحالی افزایش 13 درصدی حقوق دولتی معادن در بودجه 1403 مورد انتقاد معدنکاران قرار گرفته که فعالان بخش معتقدند این ارقام تعیین شده با واقعیت ها بسیار فاصله دارد و منجر به تعطیلی معادن کوچک می شود.
اکونگار   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۰۲:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس انجمن مس ایران گفت: معادن کوچک و متوسط مقیاس در مواجهه با تصمیمات غیر کارشناسی دولت که گاهی با نگاه درآمدزایی از بخش معدن اجرایی می شود، سر در گم شده و تصمیم به توقف فعالیت خود می گیرند.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۵:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس از انعقاد قرارداد اکتشافات تکمیلی حین استخراج سرمایه گذار در معادن جنوب استان کرمان خبر داد.
شفیعی فعال حوزه صنایع معدنی گفت: با ایجاد بستری مناسب برای ارائه تسهیلات مقرون به صرفه به معدن داران، می توان بسیاری از معادن کوچک و متوسط را مجددا راه اندازی و به توسعه بخش معدنی کشور کمک کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۷:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
جیرفت- ایرنا- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: 55 معدن کوچک مقیاس در این منطقه فعال شده است که با کمک ایمیدرو در حوزه زیرساختی، برنامه ریزی شده به 100 معدن کوچک مقیاس برسد.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۶:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
فعال سازی معادن کوچک و متوسطی که سال ها راکد بوده اند می تواند نقش مهمی در افزایش تولید و اشتغال زایی داشته باشد اما شاید مساله اصلی تغییر نگاه دولت به این معادن نسبت به معادن بزرگ مقیاس باشد.
اکونگار   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۸:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
معادن کوچک مقیاس به دلیل مشکلات عدیده روز به روز از گردونه فعالیت خارج می شوند و اشتغالزایی در مناطق محروم به خطر می افتد.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۶:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس درباره جلسه کارگروه طرح احیا در استان کردستان گفت: طرح احیا در استان کردستان برای تامین معادنی که نیاز به تجهیزات و ماشین آلات معدنی دارند با صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی وارد مذاکره خواهد شد.
اکونگار   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
رییس کمیته معدن مجلس می گوید: میزان فرصت سوزی در بخش معدن بسیار بالاست، بخش نامه های دست و پاگیر در بخش معادن کوچک مقیاس واقعاً شرایط را برای کار سخت کرده است.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۱۲:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیر اجرایی طرح احیای معادن کوچک مقیاس گفت: استان لرستان دارای بهترین و غنی ترین معادن فلدسپات کشور است که بخشی از خاک مورد نیاز صنایع کاشی کشور در این استان تامین می شود اما نیاز به سرمایه گذاری های بهتری در این خصوص احساس می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۹:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیر اجرایی طرح احیای معادن کوچک مقیاس گفت: نخستین راهبرد طرح احیای معادن کوچک مقیاس افزایش اشتغال و حفظ مشاغل موجود است.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۳    
مسولین طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس (ایمپاسکو) امروز 24 مهر ماه ضمن بازدید از طرح ملی تولید کربن فعال از قیر طبیعی با رییس و جمعی از معاونین و پژوهشگران سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه دیدار و گفت و گو کردند.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۱۶:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر اجرایی طرح احیای معادن کوچک مقیاس از برگزاری اولین کمیته معدن ستاد تسهیل و رفع موانع کشور در استان گیلان خبر داد.
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۱۰:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
دنیای معدن: مدیر اجرایی طرح احیای معادن کوچک مقیاس از برگزاری اولین کمیته معدن ستاد تسهیل و رفع موانع کشور در استان گیلان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
ایران به خاطر تحریم ها مجبور شده است از تجهیزات چینی در معادن استفاده کند، درحالی که بسیاری از ماشین آلات چینی در حد معادن بزرگ ایران نیستند و تنها به درد معادن کوچک می خورند.
فردای کرمان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۴۲   + ۱۳ سایت دیگر  
سه جلد کتاب رواق زبرجد و کتاب کرمان در نگارخانۀ تاریخ رونمایی می شود
فردای کرمان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
فردای کرمان – گروه جامعه: سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان با اشاره به برنامه های هفته ملی کودک در کرمان گفت: شعار هفته ملی کودک از 15 تا 21 مهر ماه جاری کودکی بهتر، زندگی بهتر است و جامعه باید به سمتی برود که زیر ساخت ها را برای زندگی بهتر برای کودکان و نوجوانان فراهم کند . ...
فردای کرمان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
فردای کرمان – گروه جامعه: کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: امروز، یکشنبه نهم مهرماه، پدیدۀ غالب جوی در سطح استان کرمان افزایش ابر و وزش باد است . مریم سلاجقه افزود: همچنین در این هفته شاهد روند افزایشی دما در استان خواهیم بود . ...
فردای کرمان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
فردای کرمان – گروه فرهنگ وهنر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه توانایی فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت از تولیدات فرهنگی هنری محدود است، گفت: باید با کمک سایر دستگاه ها و نهادها، فضای فرهنگی هنری کرمان را گسترش دهیم . ...
برترین ها / فردای کرمان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۲۰   + ۲۳ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی بانک ها و موسسات اعتباری را مکلف کردند تا نسبت به تعیین تکلیف یا بستن حساب های سپرده بانکی راکد اقدام کنند.
فردای کرمان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۸:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
فردای کرمان – گروه جامعه: معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کرمان گفت: طی شش ماه گذشته با تلاش شبانه روزی قضات و کارکنان دادگستری استان کرمان به 324 هزار و 846 فقره پرونده رسیدگی شده است . ...
فردای کرمان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۰۸    
تعامل بیش تری بین میراث فرهنگی و شهرداری کرمان باید اتفاق بیفتد تعامل بیش تری بین میراث فرهنگی و شهرداری کرمان باید اتفاق بیفتد
فردای کرمان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۳۱    
تعامل بیش تری بین میراث فرهنگی و شهرداری کرمان باید اتفاق بیفتد
فردای کرمان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۱۲    
تعامل بیش تری بین میراث فرهنگی و شهرداری کرمان باید اتفاق بیفتد
فردای کرمان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
بسیاری از راهنمایان استان مهاجرت کرده اند تعامل بیش تری بین میراث فرهنگی و شهرداری کرمان باید اتفاق بیفتد
فردای کرمان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
تراز تجاری کشور در 6 ماهۀ اول سال به منفی 6 میلیارد رسید تعامل بیش تری بین میراث فرهنگی و شهرداری کرمان باید اتفاق بیفتد
فردای کرمان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۱۲    
لغو پروازهای چارتری بر گردشگری تاثیر گذاشته است تعامل بیش تری بین میراث فرهنگی و شهرداری کرمان باید اتفاق بیفتد
فردای کرمان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
برنامه رویدادمحور و متمرکز بر بازارهای هدف استان های همجوار است تعامل بیش تری بین میراث فرهنگی و شهرداری کرمان باید اتفاق بیفتد
فردای کرمان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
معادن کوچک در حال تعطیلی هستند | رتبۀ کسب و کار استان را باید به زیر 10 برسانیم | برای توسعۀ جنوب کرمان باید معادن کوچک فعال شوند تعامل بیش تری بین میراث فرهنگی و شهرداری کرمان باید اتفاق بیفتد
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۷:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - رییس کمیته معدنی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در سال های گذشته قدری در حمایت از بخش خصوصی و معادن کوچک مقیاس غفلت و کوتاهی داشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۶:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
کرمان- معاون اقتصادی استاندار کرمان گفت: می توانیم در جنوب استان معادن کوچک مقیاس را با ظرفیت اشتغال بالا راه اندازی کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۲:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان نماینده سیرجان و بردسیر در مجلس با تبیین اقدامات نیروهای جوان و متخصص استان کرمان و تولید قطعات با فناوری های جدید بیان کرد: باید بپذیرید استان در بحث معادن کوچک کوتاهی کرده است.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۰:۲۲   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرگزاری فارس از خرم آباد، احمدرضا دالوند صبح امروز در جلسه طرح احیاء فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس استان با بیان اینکه لرستان از مناطق کمتر توسعه یافته در کشور محسوب می شود ...
معدن نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر اجرایی طرح احیای معادن کوچک مقیاس در نشست کارگروه استانی خراسان شمالی، احیای معادن و افزایش ظرفیت معدنی استان را عامل توسعه اقتصادی منطقه برشمرد.
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
دنیای معدن: مدیر اجرایی طرح احیای معادن کوچک مقیاس در نشست کارگروه استانی خراسان شمالی، احیای معادن و افزایش ظرفیت معدنی استان را عامل توسعه اقتصادی منطقه برشمرد.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۶:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
جلسه چندین ساعته مدیر کل صنعت،معدن و تجارت استان و مدیر اجرایی طرح احیای معادن کوچک مقیاس با بیان دغدغه های معدن کاران استان برگزار شد و عباس جرجانی به پیگیری مجدانه حسین حاجی بگلو در رفع موانع معادن استان اشاره کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۶:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیر اجرایی طرح احیای معادن کوچک مقیاس کشور گفت: اجرای طرح احیا یا بازاریابی در حل مشکل بازاریابی معادن موثر است.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۰:۵۹    
به گزارش روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، کارگروه استانی طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با حضور آقایان دکتر عسگری و دکتر روستا (معاون هماهنگی امور اقتصادی و عمرانی استانداری)، مهندس روزبهان (مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان)، آقایان جرجانی ...
خانه صنعت معدن و تجارت ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۵:۱۷    
حوزه معدن و صنایع معدنی بخش مغفول مانده از نظر دولت است به طوری که در برنامه هفتم توسعه و برنامه های توسعه ای پیشین توجه ویژه ای به این حوزه نشده است. معادن کوچک مقیاس چیزی حدود 90 درصد معادن کشور را تشکیل داده اند ...
اقتصاد ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۱:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیر اجرایی طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس گفت: دفتر ستادی طرح احیاء نسبت به معرفی سرمایه گذار برای معادن سیلیس، زغال سنگ، فلورین و سنگ تزئینی استان در اسرع وقت اقدام خواهد کرد. ...
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
دنیای معدن: حوزه معدن و صنایع معدنی بخش مغفول مانده از نظر دولت است به طوری که در برنامه هفتم توسعه و برنامه های توسعه ای پیشین توجه ویژه ای به این حوزه نشده است ...
معدن نامه   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۵:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در جلسه کارگروه استان فارس گفت: با توجه به اینکه در بسیاری از جلساتی که در استان ها برگزار می کنیم مساله بازار صادراتی مواد معدنی به عنوان یکی از مشکلات مطرح می شود ...