یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۰۹:۱۷Oct 2020 25

جدیدترین‌های «نیشکر هفت تپه»

خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
در جدیدترین دور رسیدگی به تخلفات در واگذاریها،پرونده سازمان خصوصی سازی در ارتباط با واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به دادسرای دیوان محاسبات کشور ارجاع شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده تام الاختیار شرکت نیشکر هفت تپه میزان تولید ماهیانه الکل صنعتی و طبی در این شرکت را 250 هزار لیتر عنوان کرد.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۶:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
پرونده رئیس سازمان خصوصی سازی به دلیل امتناع از خلع ید مالک شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به دادسرای دیوان محاسبات ارجاع شد
رجا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
بالاخره پس از کش و قوس های فراوان امروز دیوان محاسبات اعلام کرد که پرونده سازمان خصوصی سازی در ارتباط با واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به دادسرای این دیوان ارجاع داده شده است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۰۳   + ۳۵ سایت دیگر  
پرونده سازمان خصوصی سازی درارتباط با واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به دادسرای دیوان محاسبات کشور ارجاع شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
کارگر شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفت: اضافه کاری تیرماه و حقوق پایه مردادماه کارگران هفت تپه، بجز 5 نفر از فعالان کارگری این شرکت پرداخت شده است.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۱۰    
یکی از مخاطبان انصاف نیوز در یادداشتی ارسالی با عنوان نیشکر هفت تپه محل جنگ جناحی و منافع نوشت: در اجرای اصل 44 قانون اساسی شرکت نیشکر هفت تپه با انبوهی از بدهی و ضرر و زیان انباشته به بخش خصوصی واگذار گردید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
عملیات کشت نیشکر در 3 هزار هکتار از اراضی شرکت در حال انجام است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۵۲   + ۳۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه تا پایان آبان، مالک فعلی کارخانه نیشکر هفت تپه خلع ید شده و مشکلات کارگران رسیدگی و کشت ساماندهی می شود گفت: رئیس دیوان محاسبات هم این موضوع را در چارچوب تحقیق و تفحص پیگیری خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
نوری زاده گفت: عملیات اورهال شرکت نیشکر هفت تپه به همت متخصصان بومی از شهریورماه امسال آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
خلخالی، کارشناس صنعت خودرو اعتقاد دارد که در شرایط کنونی، خصوصی کردن کامل شرکت های خودرو سازی، ممکن است وضعیتی مشابه شرکت های خصوصی سازی شده نیشکر هفت تپه و هپکو را ایجاد کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۷:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
آمیلی نماینده تام الاختیار شرکت نیشکر هفت تپه گفت: عملیات کشت نیشکر در 3 هزار هکتار از اراضی شرکت در حال انجام است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۸:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
گروه استان ها- نائب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: پرونده نیشکر هفت تپه هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است و با همکاری که بین کمسیون اصل 90، دیوان محاسبات و قوه قضاییه شکل گرفته این پرونده تعیین و تکلیف خواهد شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
جمعی از کارگران شاغل در مزارع کشت نیشکر هفت تپه در اعتراض به عدم دریافت مطالبات خود، صبح امروز چهارشنبه (23 مهرماه) در محوطه مزارع مجتمع تجمع کردند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۵۶    
کارگر شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفت: قرار بر این بوده که حقوق های معوق مردادماه و اضافه کاری تیرماه کارگران شرکت به طور کامل تا 15 مهرماه پرداخت شود، اما تا به الان، این مهم محقق نشده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۱۷    
نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیرامون حل مشکلات شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به اتخاذ تصمیماتی پرداختند.
کارگر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۲۹    
صبح امروز (شنبه 19 مهر) شماری از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در واکنش به عملی نشدن وعده پرداخت مزایای حقوق تیر ماه خود، در محوطه کارخانه تجمع کردند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون صنعت شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه برای یک نفر از کارگران این واحد، نامه عدم نیاز صادر کرد اما روابط عمومی این مجتمع می گوید: فرد مورد نظر به واحد دیگری منتقل شده است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: روابط عمومی مجتمع نیشکر هفت تپه، خبر خودکشی یکی از کارگران مجتمع کشت وصنعت هفت تپه را کذب خواند. در روزهای گذشته برخی شبکه های مجازی کارگری فارسی زبان از خودکشی یکی از کارگران بیکار شده مجتمع نیشکر هفت تپه به دلیل بیکاری و مشکلات مالی دادند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه بعد از ورود مستقیم آیت الله رئیسی به مسأله شرکت کشت و صنعت مغان، هیأت داوری خصوصی سازی نیز به این موضوع ورود پیدا کرد و واگذاری این شرکت ابطال شد، گفت: ان شاءالله با ورود دستگاه قضایی، مسأله شرکت هفت تپه نیشکر نیز حل شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۳۰    
کارگر شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفت: در جلسه اخیری که برای حل مشکلات هفت تپه برگزار شد، وعده دادند که معوق مردادماه و اضافه کاری تیرماه کارگران به طور کامل تا 15 مهرماه پرداخت شود، اما این اقدام صورت نگرفته است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
اخیرا طی برگزاری جلسه ای در مجلس شورای اسلامی، دستگاه های نظارتی و امنیتی خلع یدصاحبان فعلی نیشکر هفت تپه را پذیرفتند و تا اواخر آبان ماه قرارداد آن ها فسخ و مدیریت جدید جایگزین می شود ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۳۱    
فعالان مستقل کارگری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در بیانیه ای درباره مالک آینده شرکت، نوشتند: با واگذاری شرکت به هرگونه بخش خصوصی مخالف بوده و تنها راه نجات هفت تپه را واگذاری آن به دولت یا نهاد های وابسته به دولت می دانیم.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
احسان الله اسد بیگی رییس هیات مدیره هلدینگ آریاک، مالک شرکت نیشکر هفت تپه، روز دوشنبه 14 مهرماه در نامه ای سرگشاده به محمدباقر قالیباف رییس مجلس، نسبت به رفتار و گفتار برخی نمایندگان که آنها را مغرضانه خوانده اند ...
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۳۹    
گذشته از قیمت گذاری پایین، عدم اهلیت سنجی خریدار و محقق نشدن اهداف خصوصی سازی، ابطال واگذاری شرکت نیشکر هفت تپه بر اساس متن قانون و به دلیل عدم پرداخت تعهدات مالی خریدار لازم الاجرا بوده است ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۲۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
کارگر شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفت: فیش های حقوقی و اضافه کاری تیرماه حدود 700 نفر از کارگران هفت تپه که فعالان کارگری را نیز شامل می شود، هنوز از سوی کارفرمای شرکت صادر نشده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۲:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی از توافق برای خلع ید مالک شرکت نیشکر هفت تپه به صورت قطعی تا اواخر آبان ماه امسال خبر داد.
اقتصاد آنلاین / جماران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۲۱:۵۹   + ۶۰ سایت دیگر  
نائب رئیس مجلس گفت: از آنجا که عدم اهلیت متولیان فعلی مدیریت شرکت کشت و صنعت هفت تپه محرز است، مقرر شد؛ قرارداد این شرکت با مدیران فعلی آن تا یک و نیم ماه دیگر فسخ شود.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۲۱:۵۴   + ۴۱ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: خلع ید و تعیین جایگزین مدیریت فعلی شرکت هفت تپه -که تخلفات متعددی نیز داشتند- تا پایان آبان ماه صورت می پذیرد. ...
کارگر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
تعدادی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه صبح امروز به کلانتری شعبه هفت تپه فراخوانده شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۶:۱۲    
گروه استان ها آخرین بخش های اراضی کشت نیشکر در خوزستان به زیر کشت رفت تا در مجموع 16 هزار و 500 هکتار نیشکر کشت شود.
اقتصاد آنلاین / بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۹:۵۵   + ۹۰ سایت دیگر  
دیوان محاسبات کشور اعلام کرد که نتیجه تحقیق و تفحص این دیوان از شرکت نیشکر هفت تپه فسخ قرارداد واگذاری آن است.
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۱:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: یک منبع آگاه در مجتمع نیشکر هفت تپه خبر بازداشت مدیرعامل این مجتمع را تکذیب کرد. ک منبع آگاه از سوی مدیریت مجتمع کشت و صنعت هفت تپه در رابطه با صحت خبر منتتشر شده در فضای مجازی مبنی بر بازداشت امید اسدبیگی (عضو هیات مدیره و مدیرعامل مجتمع کشت وصنعت هفت تپه) اظهار کرد ...
چند خبر در هفته گذشته منتشر شد که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، اما مورد غفلت جامعه دانشگاهی، فعالان اقتصادی و کارشناسان دولتی قرار گرفت. یک خبر تصمیم دیوان محاسبات مبنی بر ابطال قرارداد واگذاری نیشکر هفت تپه و دیگری ابطال واگذاری کنسروسازی بندرعباس است ...
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۵۳    
این روزها و به بهانه اعتراضات پیاپی کارگران در اقصی نقاط کشور از کنتورسازی قزوین در شمال غربی ایران گرفته تا هپکو اراک در مرکز و نیشکر هفت تپه در جنوب ایران،بنا داریم گذری کوتاه داشته باشیم بر تاریخچه جنبش کارگری در ایران و اوضاع و احوال این روزهای جنبش و سندیکاهای کارگری.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
داستان شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اقتصاد ایران یک پرونده عجیب است؛ شرکتی که در سال 94 واگذار شد، آن هم به افرادی که دارای انواع و اقسام پرونده های قضایی و فساد های اقتصادی هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۰:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
هم زمان با اعلام اسامی شرکت های بزرگ و جدید برای خصوصی سازی، مردم خوزستان که خاطره تلخ شرکت نیشکر هفت تپه و حتی گروه ملی را دارد، این بار نگران تر از همیشه شده اند.
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۲:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه از اواخر سال 87 از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صنایع تحویل و سپس به سازمان گسترش و نوسازی صنایع واگذار شد. پیشکسوتانِ این شرکت می گویند سازمان گسترش و نوسازی صنایع برنامه های خوبی را در پیش گرفت و بخشی از آن برنامه ها را اجرا کرد به طوری که تولید این شرکت تا 65 هزار تن ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۵:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
یوسفی، نماینده مردم اهواز و نائب رئیس فراکسیون صنعت و صنعتگران در مجلس شورای اسلامی گفت: فرآیند واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه خوزستان غیر قانونی است.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۸:۵۶   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس کل دیوان محاسبات کشور دستور انجام تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه را صادر کرد.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
علی خضریان در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: جدا از این آمار تولید شرکت هفت تپه بسیار قابل تامل و تلخ است. وی ضمن اشاره به اینکه شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه خوزستان در سال 1394 واگذار شده است ...
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
محمد امین سلیمی در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: از مجموع 894 مورد خصوصی سازی که در کشور انجام شده 11 هزار میلیارد تومان انحراف تشخیص داده شده است. وی اظهارداشت: همچنین از مجموع این واگذاری ها فقط 23 درصد به بخش خصوصی واقعی واگذار شده که یک فاجعه است. ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۲۳:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
خلع ید سهامدار هفت تپه به یک معضل جدی در میان برخی مدیران تبدیل شده است. از یک طرف قوه قضائیه و مجلس با استناد به موارد قانونی بر خلع ید سهامدار هفت تپه تاکید دارند و از طرفی دیگر برخی دولتمردان زیر بار خلع ید نمی روند و از انجام وظایف قانونی خود سرباز می زنند.
شوشان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۷:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
رتق و فتق امور تا زمان تکمیل خلع ید و به سلامت پشت سر گذاشتنِ این دوران فترت، یک دغدغه ی بسیار جدی است.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۳:۵۰    
برخورد سریع، دقیق و به موقع مجلس در پیگیری گزارشات دیوان و فسخ قرارداد هفت تپه علامت بزرگ مجلس یازدهم در برخورد با تخلف و فساد خواهد بود.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۰:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
واعظی: هفت تپه را سیاسی کردند رئیس رفتر رئیس جمهور در واکنش به گزارش اخیر دیوان محاسبات که خواستار فسخ قرارداد واگذاری شرکت نیشکر هفت تپه شده است، گفت: متأسفانه مسئله شرکت هفت تپه سیاسی شد؛ یعنی هرکسی به خودش اجازه داد مداخله، مصاحبه و اظهارنظر کند و این طوری فضا را به هم ریختند ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۲۲:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
دیوان محاسبات طی گزارشی از آنچه تخلفات واگذاری و نحوه اداره شرکت نیشکر هفت تپه خواند، خواستار فسخ قرارداد واگذاری از سوی سازمان خصوصی سازی شد. رسانه های منتقد دولت به صورت گسترده ای از این گزارش استقبال کردند، اما نظر اعضای دولت متفاوت است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۶:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
کارگر شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفت: حقوق تیرماه 99 کارگران شرکت پرداخت شده، اما اضافه کاری ها و حقوق مردادماه پرداخت نشده است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۵:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
دزفول -حقوق تیرماه کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه که جزو حقوق معوقه این کارگران به شمار می رفت به حساب آنها واریز شد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : فرماندار شوش از پرداخت حقوق معوق تیرماه کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه خبر داد.