دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۲۱:۴۳Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معدن»

می متالز   ۱ دقیقه پیش    
می متالز - استاندار گفت: امسال برای اولین بار حقوق دولتی معادن تخصیص یافته شده است.
افق تهران   ۴۷ دقیقه پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
در همایشی ملی نشان تعالی کیفیت که از سوی انجمن ملی کیفیت ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، شرکت پتروشیمی اروند از میان 120 شرکت حاضر، به عنوان شرکت برتر در حوزه کیفیت معرفی شد.
پانا   ۲ ساعت پیش    
تبریز(پانا) - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان اینکه با ایجاد بستر فیزیکی مناسب باید مسیر رشد را برای شرکت های دانش بنیان و تفکرات پژوهشی فراهم کنیم، این کار را باعث رشد اقتصاد استان دانست. ...
تحلیل بازار   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برنده مزایده معدن ققنوس یک، شرکت ذوب آهن اصفهان است و این شرکت می تواند با بهره برداری از این معدن مشکل دیرینه خوراک سنگ آهن خود را حل کند.
معدن نامه   ۳ ساعت پیش    
شرکت استقلال سپاهان با توجه به افزایش راندمان تولید، افزایش بازار مصرف و ارسال سریع ماده معدنی از معدن اسفه شهرضا به مصرف کنندگان از جمله شرکتهای فولادی، نسوز، ذوب آهن و غیره، جهت سهولت در امر تردد کامیون های حمل بار، اقدام به اجرای عملیات اسفالت سازی جاده اختصاصی این معدن کرده است.
عصر خودرو   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
عصر خودرو- وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت خودرو و قطعه با 24 درصد رشد تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته، پیشتاز رشد تولید در میان همه صنایع بورسی است.
تجارت گردان   ۴ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در جریان برگزاری نوزدهمین نمایشگاه متافو از غرفه فولاد هرمزگان بازدید کرد.
عصر خودرو   ۴ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
عصر خودرو- سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برپایه گزارش مرکز آمار ایران، تورم تولید در بخش خودرو در تابستان 2 درصد است و این بدان معناست که هزینه ملزومات ساخت خودرو در تابستان نسبت به بهار فقط 2 درصد افزایش داشته است.
به گزارش ایران اکونومیست، امید قالیباف افزود: مقدار افزایش قیمت در ساخت خودرو در فصل تابستان از مقدار افزایش قیمت سبد مصرف کننده در یک ماه نیز کمتر است و این به معنای آن است که مدیریت زنجیره تامین صنعت خودرو که شامل حدود سه هزار قطعه می شود در مسیر درستی قرار دارد. ...
معدن نامه   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس حوزه معدن در کشور صنایع پیشرو و استراتژیکی وجود دارند که به ماده اولیه محتاج هستند و صنایعی همچون فولاد، مس و آلومینیوم را می توان جزو این دست از صنایع دانست. در کشور باید بعد از موضوع اکتشاف به حوزه شناسایی توجه کرد که با توجه به یافته های جدید تصمیم های درستی اتخاذ شود.
معدن نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -به مناسبت سالروز بیمه و با حضور علیرضا مخبر دزفولی قائم مقام مدیرعامل فولاد خوزستان در امور ستادی و مسئولیت های اجتماعی، رحیم امید بخش مدیر امور اداری، کاوه طالبی مدیر خدمات و امور اجتماعی و محمد جامعی سرپرست مدیریت روابط عمومی در مراسمی از زحمات کارکنان این بخش تقدیر شد.
معدن نیوز   ۵ ساعت پیش    
پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی کارآفرینان را موتورهای محرک جامعه خواند و گفت: شرکت سنگ آهن مرکزی این آمادگی را دارد که از کارآفرینان به ویژه بانوان کارآفرین حمایت کند.
می متالز   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - مدیر گندله سازی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر گفت: گندله سازی انتهای زنجیره تولید در معدن است؛ مرحله آخری که کیفیت در آن حرف اول را میزند و برنامه اصلی امسال افزایش تولید گندله و بالا بردن کیفیت محصول در گل گهر است.
می متالز   ۶ ساعت پیش    
می متالز - اکتشاف زیربنای فنی و مطالعاتی و لازمه توسعه پایدار بخش معدن است. اکتشافی که بر پایه اصول علمی، فنی و اقتصادی روز انجام شود، ضمن کاهش ریسک سرمایه گذاری و تضمین امنیت آن، نقشه راه توسعه فعالیت های استخراجی و متعاقب آن کانه آرایی، فرآوری و متالورژی را ترسیم می کند.
راه امروز   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت و مطابق مکاتبه گمرک مجوز ترخیص 220 دستگاه خودروی تویوتا هایس به یک شرکت خصوصی صادر شد.
معدن24   ۶ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
معدن 24:بیشترین درآمدزایی “کگل” در آبان ماه از فروش محصولات در بازار داخلی بود که 96 درصد از درآمد ماهانه را به خود اختصاص داد. شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به آبان ماه سال 1401 میزان درآمد خود در این دوره را از فروش گندله، کنسانتره سنگ آهن و گندله ریزدانه به دست آورد ...
معدن نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۲۳ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -شاخص کل بورس و شاخص کل فرابورس امروز روندی نزولی داشتند؛ با این حال شاخص کل با معیار هم وزن توانست روند صعودی خود را حفظ کند.
می متالز   ۶ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
می متالز - رئیس سازمان محیط زیست با ارسال نامه ای به وزیر صمت، مخالفت صریح خود را با فعال سازی هزاران معدن غیرفعال اعلام کرد.
ابراهیم رجبی رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان سرایان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروزه مهمترین مشکل صنایع مختلف تولیدی مرتبط با بخش معدن تأمین مواد اولیه می باشد ...
محمد عطاء زاده فعال عرصه معدن و بنتونیت در سرایان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی ،اظهارداشت: معادن شهرستان سرایان تا پایان سال گذشته تعداد 57 واحد بوده است. ...
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت مس ایران باید با آینده نگری، جایگاه تاثیرگذار خود در زنجیره جهانی مس را تعیین کرده، بخشی از این بازار را در اختیار گیرد و تعیین کننده باشد.
رکنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
علی سلاجقه، رییس سازمان محیط زیست در پی تصمیم وزارت صمت بر واگذاری معادن غیرفعال در نامه ای تبعات زیست محیطی این اقدام را به سیدرضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت تذکر داد.
معدن نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز دوشنبه 14 آذر ماه میزبان عرضه 215 هزار و 550 تن شمش بلوم و 340 هزار و 600 تن ورق فولادی است.
زاگرس آنلاین   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
وجیه ا... جعفری ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در فرآیند اجرای برنامه اکتشافی طی سال های اخیر، نیاز به پیمانکاران و دستگاه های حفاری محسوس بود اما با برنامه ریزی های انجام شده، اکنون این نیاز رفع شده و برای اجرای اکتشافات بیشتر، بیش از 100 دستگاه حفاری ثبت سفارش شده است.
وزارت صنایع و معادن   ۶ ساعت پیش    
کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خوزستان با حضور استاندار و سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت خوزستان برگزار شد.
وزارت صنایع و معادن   ۶ ساعت پیش    
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت در پیامی از تلاش های سرپرست اداره کل صمت خوزستان تقدیر کرد.
اقتصادگردان   ۶ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه مهلت ساماندهی 54 قلم لوازم یدکی فاقد شناسه کالا تا پایان سال تمدید شد، تاکید کرد که از ابتدای سال آینده، تمامی لوازم یدکی مشمول طرح در سطح عرضه، بایستی دارای کد رهگیری باشند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که پدافند غیرعامل موضوعی مهم، پیچیده و تاثیرگذار است، گفت: ایجاد هماهنگی بیشتر برای رفع موانع و تسهیل امور مختلف کسب و کارها به نوعی پدافند غیرعامل محسوب می شود که در این زمینه باید با اتخاذ تدابیر پدافند غیرعامل از داشته هایمان حفاظت کنیم ...
آنا   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت طلای زرشوران گفت: فاز دوم توسعه زرشوران، تولید شمش طلا را در این مجموعه به دو برابر میزان فعلی افزایش می دهد و اشتغالزایی 450 نفری را به دنبال خواهد داشت.
می متالز   ۶ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
می متالز - مقامات پاکستان اعلام کردند که دستکم شش معدنچی بر اثر انفجار گاز در داخل یک معدن زغال سنگ واقع در ایالت "بلوچستان" در این کشور جان خود را از دست دادند.
می متالز   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: سرمایه گذاری به مفهوم واقعی در معادن طلای تکاب انجام نشده است.
ایسنا   ۷ ساعت پیش    
ایسنا/کردستان مدیرکل دیوان محاسبات استان کردستان، انحراف 30درصدی درآمدهای مالیاتی در شش ماهه اول سال را نسبت به میزان پیش بینی شده، عمدتا ناشی از تغییر قانون مالیات بر ارزش افزوده و معافیت معدن طلای سقز ذکر کرد و گفت: یکی از دلایل انحراف نا مساعد در درآمدها ...
دنیای معدن   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
دنیای معدن-مدیرکارخانه کنسانتره سازی فولاد سنگان گفت: با تولید 18 هزار و 610 تن کنسانتره در روز رکوردی جدید در این شرکت صنعتی ومعدنی ثبت شد.
معدن نامه   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان محیط زیست با ارسال نامه ای به وزیر صمت، مخالفت صریح خود را با فعال سازی هزاران معدن غیرفعال اعلام کرد.
معدن نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران گفت: این شرکت با 100 مجموعه دانش بنیان تعامل و همکاری داشته است.
معدن نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -مجری طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور از برگزاری اولین نشست هم اندیشی به منظور تدوین سند حرفه گوهر سنگ کشور خبر داد.
معدن نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۲۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت فولاد مبارکه برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 1401 روز چهارشنبه 9 آذرماه سال جاری رأس ساعت 10 صبح با حضور 55.6 درصد از سهام داران این شرکت برگزار و به صورت آنلاین از طریق وب سایت این شرکت برای سهامداران به صورت پخش زنده به نمایش گذاشته شد.
معدن نیوز   ۷ ساعت پیش    
پایگاه خبری معدن نیوز -با افزایش قیمت مواد خام در میان نااطمینانی اقتصادی ایجاد شده ناشی از تهاجم روسیه به اوکراین، تولیدکنندگان آلومینیوم قیمت محصولات نهایی خود را افزایش داده اند.
فلزات آنلاین   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به وجود 677 معدن دارای پروانه بهره برداری در این استان معدنی، از درخواست موقت تعطیلی برخی معادن در استان خبر داد و گفت: عدم بازار فروش، رکود بازار مصالح ساختمانی و یا شرایط فصلی، مهم ترین دلایل درخواست تعطیلی موقت از سوی معادن بوده است.
نصر نیوز   ۷ ساعت پیش    
نصر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت به نیاز ارتباط هر چه نزدیک تر دانشجویان، مراکز رشد، پژوهشگران با صنعت اشاره کرد و افزود: امروز دفتر ارتباط با صنعت مفهوم پیدا کرده است و باید از تولید منابع محور به دانش محور برسیم و نباید اجازه دهیم فضای یاس و نا امیدی سرعت پیشرفت را کم کند.
می متالز   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
می متالز - عواقب خطرناک و غیرقابل جبران فعالیت معدن مس شهرستان تفت منطقه شیرکوه استان یزد در نشستی با حضور معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست و جمعی از تشکل های مردم نهاد محیط زیستی این استان مورد بررسی قرار گرفت.
وزارت صنایع و معادن   ۸ ساعت پیش    
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان مازندران منصوب شد.
روز گذشته نشست مشترک دولت و مجلس برگزار شد. تصاویری از حاشیه این نشست خبرساز شده است.
مدیرکارخانه کنسانتره سازی فولاد سنگان گفت: با تولید 18 هزار و 610 تن کنسانتره در روز رکوردی جدید در این شرکت صنعتی ومعدنی ثبت شد.
فرمانده انتظامی استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل برداشت بیش از 95 هزار تن سنگ آهن قاچاق از یک معدن در شهرستان میناب خبر داد.
وزارت صنایع و معادن   ۸ ساعت پیش    
مدیرکل صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی اظهار کرد: سامانه جامع تجارت برابر بند 23 سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری مبنی بر شفاف و روال سازی نظام توزیع کالا و خدمات در کشور طراحی و برابر دستورالعمل های ابلاغی کلیه واحدهای تولیدی، توزیعی،توزیعی، واردکنندگان ...
معدن24   ۸ ساعت پیش   + ۳۳ سایت دیگر  
معدن 24:قیمت طلا امروز(دوشنبه) افزایش یافت و نزدیک به سطح کلیدی 1800 دلار در نوسان بود زیرا کاهش دلار آمریکا باعث ارزان تر شدن شمش قیمت دلار برای خریداران ارزهای دیگر شد. ...
آنا / معدن نیوز   ۸ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
با هدف پیوند میان نیاز های صنعت مس و ایده های نوآورانه با هدف تامین زنجیره ارزش این صنعت، گردهمایی مجتمع مس شهر بابک برگزار می شود.
سراج24   ۸ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه 748 هزار و 488 دستگاه خودرو در کشور تولید شده که در هم سنجی با پارسال رشد 14.8 درصدی نشان می دهد.
پانا   ۸ ساعت پیش   + ۲۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - آمارها حاکی است مجموع فروش هشت ماهه شرکت های بورسی فعال در حوزه معدن و صنایع معدنی 429 هزار میلیارد تومان بوده که افزایش 13 درصدی نشان می دهد. شاخص فروش 90 شرکت بورسی فعال در حوزه معدن و صنایع معدنی در آبان 1401 به روزآوری شده و نشان از بهبود وضعیت قیمت ها و وضعیت تولید دارد. ...