یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۰۴:۲۰Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سبد معیشت کارگران»

اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۴:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: هم از نظر قانون برنامه و تکلیف قانونی و هم مصوبات مجلس و شرایط روز اقتصادی، سبد معیشت کارگران و حقوق بازنشستگان نیازمند پیگیری است.
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده کارگران با اشاره به اینکه باید میزان سبد معیشت کارگران با دستمزد دریافتی برابر باشد، گفت: دستمزد سال 1402 نه براساس تبصره یک که به میزان تورم اشاره دارد و نه براساس تبصره 2، تعیین شده به همین علت در همان زمان انتقادات و اعتراضاتی را از سوی تشکلات کارگری و کارگران بهمراه داشت.
ارانیکو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناس حوزه کار با بیان اینکه حمایت از کارگران در ترمیم مزد حمایت از تولید و نیروی کار در کشور است، تعریف خط اعتباری به منظور تامین ارزاق و تقویت سبد معیشت خانوارهای کارگری را خواستار شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۳۵   + ۳۰ سایت دیگر  
وزیر کار و رفاه اجتماعی گفت: 70 تا 85 درصد سبد معیشت کارگران برای مسکن است. در این راستا قرارگاه احداث مسکن را با همکاری وزارت راه و شهرسازی راه اندازی کردیم
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۲۰   + ۴۱ سایت دیگر  
نقدینه - بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با اشاره به اینکه مدت زمان انتظار کارگران برای خرید خانه بیشتر از 30سال است گفت: بین 70 تا 85 درصد سبد معیشت کارگران برای مسکن است. ...
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۶:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار در رابطه با درخواست فوری برای افزایش مجدد حقوق کارگران ، گفت:تقاضا کردیم سبد معیشت کارگران مجدداً بررسی و راهکاری برای جبران این مسئله مطرح شود.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۰۹:۰۵    
رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: هم از نظر قانون برنامه و تکلیف قانونی و هم مصوبات مجلس و شرایط روز اقتصادی، سبد معیشت کارگران و حقوق بازنشستگان نیازمند پیگیری است.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: هم از نظر قانون برنامه و تکلیف قانونی و هم مصوبات مجلس و شرایط روز اقتصادی، سبد معیشت کارگران و حقوق بازنشستگان نیازمند پیگیری است ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۰۹:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: هم از نظر قانون برنامه و تکلیف قانونی و هم مصوبات مجلس و شرایط روز اقتصادی، سبد معیشت کارگران و حقوق بازنشستگان نیازمند پیگیری است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۲۲    
فرامرز توفیقی (فعال کارگری) اجاره مسکن را بیش از 70 درصد می داند و می گوید: این بخش، زندگی کارگران را به راستی زمین زده است. متاسفانه نتوانستند تورم هیچ قلم کالایی را به اندازه ی افزایش دستمزد محدود کنند چه برسد به اینکه براساس وعده شان به صفر برسانند؛ از مرغ گرفته تا حمل و نقل و مسکن ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۸:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
دولت ها معمولاً هرچند سال یکبار، سال پایه تورمی را تغییر می دهند به این دلیل که در این بازه زمانی نگاه مصرفی جامعه تغییر می کند و به تبع آن، به روزرسانی لازم است تا اعداد و ارقام مناسبت تر حاصل شود اما به این بهانه، می توانند عددسازی کنند و ارقام تاثیرگذار را پایین بکشند.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادتهران: در نشست مشترک وزیر راه و شهرسازی و رئیس اتاق تعاون ایران، پیگیری تامین زمین برای احداث شهرک های مسکونی کارگران و همچنین تکمیل واحدهای نیمه تمام مسکن مهر بررسی شد. ...
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۷:۰۰   + ۲۲ سایت دیگر  
در نشست مشترک وزیر راه و شهرسازی و رئیس اتاق تعاون ایران، پیگیری تامین زمین برای احداث شهرک های مسکونی کارگران و همچنین تکمیل واحدهای نیمه تمام مسکن مهر بررسی شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۱:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
یک مقام مسئول کارگری معتقد است: با توجه به افزایش هزینه های درمان، مسکن و اقلام خوراکی در سبد معیشت کارگران به منظور کمک به حفظ قدرت خرید آنها لازم است فاصله میان دستمزد و تورم پر شود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۷:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
سبدهای معیشتی که از سوی کارفرمایان، دولتی ها و کارگران برآورد شده از ارقامی حدود 11 میلیون و 700 هزار تا 15 میلیون و 700 هزار تومان برای معیشت خانوار کارگری حکایت دارد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۱:۴۴    
یک فعال حوزه کارگری گفت: معیشت و رقم دستمزد باید عادلانه و منطبق با واقعیات روز جامعه و در جهت حفظ قدرت خرید کارگران تعیین شود.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۰۷:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
ابوی با اشاره به اینکه در سال های گذشته این مشکل وجود داشت و این تفاوت دیدگاه این اجازه را نمی داد تا بتوانیم فکری به حال سبد معیشت کارگران بعد از تعیین دستمزد داشته باشیم، گفت: با اضافه شدن این بند به مصوبات شورای عالی کار، نمایندگان مجاز شدند با تغییر نرخ تورم یا افزایش حقوق کارمندان دولت ...
اقتصاد آنلاین / روز نو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۸:۴۷   + ۳۸ سایت دیگر  
درحالی که نمایندگان کارگری اعتقاد دارند دستمزد 1402 با توجه به تورم فعلی کشور باید اصلاح شود, نمایندگان کارفرمایان معتقدند که تورم بالا، افزایش دستمزد را بخار می کند.بنابراین برای کمک به کارگر تورم باید کاهش یابد نه مزد افزایش.
برترین ها / فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۱:۵۷   + ۲۳ سایت دیگر  
حسن صادقی گفت: دولت در جلسه شورایعالی کار به این دلیل از افزایش درصد ناچیز 27 درصدی دفاع کرده است که به نمایندگان کارگری و جامعه وعده برنامه ریزی برای کاهش نرخ تورم در سال آینده را داده است. به نظر من این اقدام به اصطلاح آن ضرب المثل قدیمی وعده کباب آهوی شکار نشده است.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۱:۳۶    
رئیس کارگروه مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار، جدیدترین اخبار را درباره سبد معیشت کارگران اعلام کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۷:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
رقم عجیب دولت برای سبد معیشت کارگران 7 میلیون و 900 هزار تومان اعلام شده است. رقم نهایی برای سبد معیشت کارگران هنوز اعلام نشده است.
روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
در این نشست میزان هزینه سبد معیشت کارگران و تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال 1402 بین نمایندگان کارفرمایی، کارگری و دولت مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و مقرر شد در نشست بعدی این شورا نهایی شود.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کارگروه مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت: در جلسه شورایعالی کار، بی اخلاقیِ بزرگی اتفاق افتاد؛ دولتی ها با یک فرمول کاملا جدید که خارج از رویه ی سالهای گذشته شورایعالی کار بود، به عدد 7 میلیون و نهصد هزار تومان رسیدند.
برترین ها / آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۰۸   + ۵۱ سایت دیگر  
رئیس کارگروه مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت: در جلسه شورایعالی کار، بی اخلاقیِ بزرگی اتفاق افتاد؛ دولتی ها با یک فرمول کاملا جدید که خارج از رویه ی سالهای گذشته شورایعالی کار بود، به عدد 7 میلیون و نهصد هزار تومان رسیدند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار کار درباره سبد معیشت کارگران می گوید: دولت 12 میلیون و 500 هزار تومان را عنوان می کند، در حالی که عدد سبد معیشت کارگران، 17 میلیون و 500 هزار تومان است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۹:۰۱    
رقم سبد معیشت کارگران تغییر کرد پیش تر در رسانه ها رقم 13 میلیون و 900 هزار تومان عنوان شده بود که این رقم صحیح نیست. بیشتر بخوانید آغاز جلسه شورای کار / 15میلیون کارگر در انتظار یک تصمیم مهم ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۸:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
پیش تر در رسانه ها رقم 13 میلیون و 900 هزار تومان عنوان شده بود که این رقم صحیح نیست. به گزارش عصرایران؛ بنا به گفته نمایندگان کارگری و کارفرمایی رقم هزینه سبد معیشت کارگران به 13 میلیون و 90 هزار تومان تغییر کرده است. ...
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۷:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
جلسه شورای عالی کار که با حضور شرکای اجتماعی بدون نتیجه پایان یافت و قرار شد جلسه نهایی در این خصوص روز یکشنبه با حضور اعضا برگزار شود. =
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۰۰    
نشست دستمزد شورای عالی کار با حضور وزیر و نمایندگان گروه های کارفرمایی و کارگری کماکان در حال برگزاری است و مذاکرات تا این لحظه در خصوص تعیین سبد معیشت کارگران بوده و هنوز اعضای شورای عالی کار به بحث دستمزد در سال آینده ورود نکرده اند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۶:۵۵   + ۲۳ سایت دیگر  
وزیر کار گفت: هنوز با وجود مذاکرات سه جانبه نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت، سبد معیشت کارگران و حداقل مزد 1402 تعیین نشده است.
اقتصاد آنلاین / اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۱:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
پس از خروج سه نماینده کارگری از جلسه شورای عالی کار، مجددا از سوی دولت به جلسه دعوت شدند و مذاکرات هم اکنون با حضور نمایندگان کارگری، درحال انجام است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۷:۰۹   + ۲۰ سایت دیگر  
ایلنا : کمیته دستمزد شورای عالی کار سرانجام پس از چند هفته، گزارش هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران را در نشست روز دوشنبه شورا ارائه و رقم آن را 12 میلیون و 479 هزار و 500 تومان اعلام کرد اما نمایندگان گروه کارگری این عدد را نپذیرفته.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۵:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
در نشست دستمزد شورای عالی کار در تصمیمی تازه رقم هزینه سبد معیشت کارگران بیش از یک میلیون و چهارصد هزار تومان افزایش پیدا کرد.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۵:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد کارگران در حال انجام است و هنوز نتیجه ای از این نشست بیرون نیامده است. تیتربرتر، جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد کارگران در حال انجام بوده و بر اساس پیگیری خبرنگار مهر هنوز رقم سبد معیشت مشخص نشده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
طبق آخرین اخبار از جلسه امروز شورای عالی کار، متوسط هزینه سبد معیشت کارگران همان 12 میلیون و 479 هزار و 500 تومان است البته این رقم هنوز نهایی نشده است.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
طبق آخرین اخبار، متوسط هزینه سبد معیشت کارگران بر اساس رویه سال گذشته 13 میلیون و 900 هزار تومان تعیین شده است، در حالی که پیش تر رقم سبد معیشت از سوی کمیته مزد 12 میلیون و 479 هزار و500 تومان اعلام شده بود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۱۷   + ۸۲ سایت دیگر  
آخرین خبرها از نشست دستمزد شورای عالی کار حاکی از آن است که رقم هزینه سبد معیشت کارگران به 13 میلیون و 900 هزار تومان تغییر کرد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو شورای عالی کار درباره جلسه شورای عالی کار در روز جمعه و تعیین مبلغ سبد معیشت کارگران و افزایش حقوق کارگران توضیحاتی ارائه کرد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۱۲   + ۳۷ سایت دیگر  
عضو شورای عالی کار درباره جلسه شورای عالی کار در روز جمعه و تعیین مبلغ سبد معیشت کارگران و افزایش حقوق کارگران توضیحاتی ارائه کرد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
به گفته مقامات کارگری این عدد حاصل محاسبه گروه دولت و کارفرمایان بوده و رقمی که گروه کارگری در خصوص هزینه های سبد معیشت کارگران به دست آورده اند بیش از این مبلغ و 17 میلیون و 447 هزار و 160 تومان بوده و اختلاف 5 میلیون تومانی با گزارش کمیته دستمزد دارد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۳:۵۰    
زمان زیادی به پایان سال باقی نمانده و این در حالی است که هنوز نرخ سبد معیشت کارگران نهایی نشده است. روز دوشنبه جلسه شورای عالی کار با دولت برگزار شد، در نهایت توافقی حاصل نشد و قرار بر این بود تا حاصل نشدن توافق هیچ مبلغی به عنوان سبد معیشت اعلام نشود اما روز گذشته مبلغی به عنوان سبد معیشت خانوار ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۰:۵۰    
زمان اندکی به پایان سال 1401 مانده، اما هنوز 14 میلیون کارگر در انتظار تعیین تکلیف دستمزد خود هستند. هرچند اطلاعاتی که از شورای عالی کار به بیرون درز کرده نشان می دهد اعضای کمیته دستمزد رقمی را برای سبد معیشت کارگران که نقش اساسی در مشخص شدن مبلغ نهایی دستمزد آن ها دارد، اعلام کرده اند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
جلسه تعیین هزینه سبد معیشت کارگران درحالی بی نتیجه ماند که کارشناسان می گویند؛ طولانی شدن جلسات و عدم همراهی دولت با پیشنهادات نمایندگان کارگری، تاکنیک دولت برای پایین در نظر گرفتن دستمزد کارگران است.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۴۷   + ۲۴ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: زمان اندکی به پایان سال 1401 مانده اما هنوز 14 میلیون کارگر در انتظار تعیین تکلیف دستمزد خود هستند. هرچند اطلاعاتی که از شورای عالی کار به بیرون درز کرده نشان می دهد اعضای کمیته دستمزد رقمی را برای سبد معیشت کارگران که نقش اساسی در مشخص شدن مبلغ نهایی دستمزد آنها دارد، اعلام کرده اند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۰:۰۱   + ۴۷ سایت دیگر  
نشست دستمزد شورای عالی کار در حالی به کار خود پایان داد که اختلاف نظر گروه کارگری و کارفرمایی درخصوص هزینه معیشت کارگران بالا بود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۲:۱۰   + ۴۳ سایت دیگر  
نشست شورای عالی کار در حالی ادامه دارد که کمیته دستمزد گزارش رقم هزینه سبد معیشت کارگران را ارائه کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۴۳   + ۲۰ سایت دیگر  
نشست شورای عالی کار در حالی از ساعات آینده با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان گروه های کارگری و کارفرمایی با دعوت وزیر اقتصاد و وزیر صمت برگزار می شود که طبق پیش بینی ها کمیته دستمزد شورای عالی کار گزارشی از هزینه های سبد معیشت کارگران ارائه خواهد کرد با این حال مقامات کارگری ...
برترین ها / عرشه آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۴۱   + ۲۶ سایت دیگر  
هزینه سبد معیشت کارگران در حالی قرار است امروز توسط کمیته دستمزد اعلام شود که به گفته نمایندگان کارگری چنانچه این شاخص مشخص نشود اعضای کارگری از هزینه سبد معیشت پیشنهادی خود رونمایی می کنند.
سلام نو / اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۳۳   + ۳۲ سایت دیگر  
شمارش معکوس برای تعیین دستمزد 1402 آغاز شده است اما روز گذشته هم تعیین نرخ سبد معیشت تعیین نشد و مذاکره سه جانبه بین نمایندگان کارگران، کارفرمایان و وزرا ادامه دارد.