چهارشنبه ۳۱ شهریورساعت ۱۸:۱۹Sep 2021 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بحران برق»

صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۲۲:۱۸    
بحران قطعی گاز در ادامه بحران برق مهمترین چالش امروز شرکت های صنعتی و معدنی است و گزارشات شش ماهه و پیش بینی سود سهام این شرکت ها در دستان و قلم مدیران ارشد شرکت گاز در مدیریت این شریان حیاتی است.
صبحانه انلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
لذا پیش بینی محدودیت تامین آب و ذخایر سدهای کشور در مابقی ایام سال، به کارگیری نیروگاه های برق- آبی در زمان اوج مصرف، همچون سال گذشته دور از انتظار است.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۶:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
بررسی وضعیت آمادگی نیروگاه های کشور موضوع مهمی است که بایستی قبل از هر تحلیلی به آن پرداخته شود، چراکه توان منصوب با توان قابل بهره برداری دو کمیت کاملاً متفاوت هستند ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۹:۳۲    
عصبانیت کاسبان تحریم از رونق تولید داخلی لوازم خانگی، بازی هماهنگ دلار و بورس، ضرر 900 هزار میلیاردی تعطیلات کرونا به اصناف، تبدیل بحران برق به ابربحران خاموشی ها، زندان باید شرایط بازگشت مجرمان به جامعه را فراهم کند از عناوین روزنامه هاست.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
تبدیل بحران برق به ابربحران خاموشی ها، نقض حقوق انسانی در پنجشیر و لغو مراسم تحلیف دولت طالبان در افغانستان، مشایی در زندان است یا هنوز در شمال؟ حمله به برج های دوقلو بدون هماهنگی آمریکا امری محال بود! حمله پهپادی سپاه پاسداران به مواضع تروریست ها در کردستان عراق، صف آرایی در شورای حکام ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
صباغ گفت: دو ایده در ایمیدرو برای بحران برق مطرح بود اول افزایش تعرفه برق بود تا از محل این درآمد برای ایجاد نیروگاه ها سرمایه گذاری شود که تجربه منفی بود اما در ایده دوم اگر شرکت ها به جای وزارت نیرو سرمایه گذاری کنند تامین برق مطمئن تر خو اهد بود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۴:۱۷    
بخشی رییس سندیکای صنعت برق با بیان اینکه بحران برق امسال ربطی به رمز ارزها ندارد، گفت: مزارع استخراج رمز ارز سهمی حدود 2 هزار مگاواتی مصرف برق کشور را دارند درحالیکه کسری ما حدود 11 هزار مگاوات است.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۳:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
یک هیئت بلندپایه از وزاری دولت پیشبرد امور لبنان، امروز برای نخستین بار از سال 2011 تاکنون، به سوریه سفر کرد و وزیر خارجه این کشور به استقبال هیات مذکور آمد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - هیاتی از وزیران لبنانی در اولین سفر خود طی 10 سال گذشته امروز (شنبه) وارد دمشق می شود. هدف از این سفر وارد کردن انرژی برق از اردن از طریق سوریه به منظور کاهش بحران برق در لبنان اعلام شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
یاقوتی مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر از قطع برق ادارات و دستگاه های دولتی پر مصرف خبر داد و گفت: ادارات حدود 2 هزار مگاوات از برق کشور را مصرف می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۰:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
آمریکا درحالی که همه گزینه های پیش روی لبنان برای حل بحران برق و سوخت را به بن بست کشانده بود، بلافاصله پس از آغاز روند واردات سوخت از ایران به لبنان برای جلوگیری از این امر به تکاپو افتاده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۱۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
در جلسه گذر از بحران برق ساوه مطرح شد: خاموشی ها تا پایان تابستان ادامه دارد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۰۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
در میان هیاهو و یکه تازی های کرونا، با آمدن فصل تابستان، بحران دیگری پدید آمد که همانند کرونا سخت و مرگبار است، بحرانی که اکثراً تابستان به تابستان با قدرتی بیشتر در ایران ظاهر می شود، بحران برق.
موج   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۶:۰۷    
در حالی که دولت حسن روحانی طبق برنامه ششم توسعه تاکنون باید 160 درصد ظرفیت برق کشور را در 8 سال توسعه می داد اما تنها 20 درصد نیروگاه ساخته شد و شرکت مادر تخصصی برق حرارتی نه تنها 8 نیروگاه را به بخش خصوصی واگذار نکرد بلکه نوسازی نیروگاه ها را هم اجرا نکرد و همه این مسائل جامعه را با مشکلات زیادی ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۸:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
گرمای شدید، پیش از موعد مقرر در خوزستان شروع شد و این امر علاوه بر افزایش مصرف برق باعث ایجاد مشکلات متعددی مثل قطعی مکرر برق و آسیب به وسایل برقی در این استان شده است، اما راهکار مشکل چیست؟
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۰:۴۰    
بحران معیشت، بحران اقتصادی، بحران آب، بحران برق و ... نتیجه عملکرد نامطلوب دولت در عرصه مدیریت کشور و منابع است. در واقع دولت کسل و بیکار تدبیر در طول سال های گذشته نشان داده است که بیشتر یک دولت سخنگو بوده تا یک دولت مدیریت محور و عملگرا.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۲۲:۲۲    
اصفهان- ایرنا- کارشناسان معتقدند: با تحقق نیافتن افزایش ظرفیت نیروگاهی کشور بدلیل تحریم ها و گرمای کم سابقه امسال، تنها راهی که برای عبور از شرایط پُرچالش و بحرانی کم برقی استان باقی می ماند، مدیریت بهینه مصرف برق است.
حداقل اقدامی که می توان برای کاهش شدت بحران برق انجام داد، اصلاح اقتصاد برق در بخش صنعت و سرمایه گذاری در توسعه نیروگاهی از ماحصل آن است تا به اقتصاد کشور (به ویژه با تعطیلی اجباری صنایع) آسیب وارد نشود.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۹:۰۶    
وزیر نیرو از بهره برداری از 16 نیروگاه در دولت آینده خبر داد. *** بحران برق به گزارش صنایع ، رضا اردکانیان پیرامون بحران برق ، اظهار داشت: سال 1399 اوج بار در 31 تیرماه حدود 58 هزار مگاوات بود ولی امسال این عدد به 65 هزار مگاوات رسیده است. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۶:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران می گوید برای آنکه بتوان از مشکلات تامین برق که امسال به وجود آمد، عبور کرد باید چند برنامه مجزا را در کوتاه ترین زمان ممکن به اجرا رساند.
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۰:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
نقدینه - بحران برق در کشور طی یک ماه اخیر برخی صنایع از جمله سیمان را با مشکل مواجه کرده و باعث شده میزان عرضه محصولات سیمانی در بورس کالا به یک سوم برسد، در این راستا بورس کالا عرضه سلف سیمان را به عنوان راهکاری برای مدیریت این بحران معرفی کرده است که از هفته جاری آغاز خواهد شد. ...
صبحانه انلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
بحران برق در کشور طی یک ماه اخیر برخی صنایع از جمله سیمان را با مشکل مواجه کرده و باعث شده میزان عرضه محصولات سیمانی در بورس کالا به یک سوم برسد، در این راستا بورس کالا عرضه سلف سیمان را به عنوان راهکاری برای مدیریت این بحران معرفی کرده است که از هفته جاری آغاز خواهد شد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۵:۱۱   + ۴۹ سایت دیگر  
حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران در نامه ای به اسداله کشاورز معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت به تاثیرات قطعی برق صنایع سیمان و فولاد بر بازار این محصولات و عرضه ها در بورس اشاره و پیشنهاداتی را به منظور بهبود اوضاع مطرح کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۴۴    
واشنگتن علاوه به اینکه به هر دری می زند که نیروهایش را از عراق خارج نکند ؛ مانع از اجرایی شدن توافق عراق و چین و نیز مانع حضور شرکت های آلمانی در عراق برای سروسامان دادن به بحران برق این کشور می شود.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۷:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
نهاوند-فرمانده سپاه ناحیه نهاوند از اجرای طرح شهید عباس پور تا پایان بحران برق در شهرستان نهاوند خبر داد.
به منظور پیگیری مصوبات جلسه راهکارهای عبور از بحران برق و مشکلات نیروگاه های تولید پراکنده جلسه ای در محل نیروگاه محرک صنعت اصفهان به همت کمیسیون انرژی، صنایع پالایشی و پتروشیمی اتاق بازرگانی اصفهان برگزارشد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۷:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : اقتصادنیوز: بنا بر اخبار رسیده در روزهای اخیر مقامات مالزی به دلیل بحران برق ناشی از دستگاه های استحصال رمزارز غیر قانونی، بیش از هزار دستگاه ازماینینگ های بیت کوین کشف شده در این کشور را امحا کردند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه توسعه ایرانی، تسری دامنه بحران برق بر صنایع سیمان و فولادرا بررسی کرده است. قطع برق حالا دیگر تنها قطع برق و خاموشی های گسترده نیست. این جمله ای است که این روز ها به کرات از سوی کارشناسان و اهل فن بیان شده است. ...
خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۷:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
خارگ نیوز: رئیس مجلس در صحن مجلس:هرچند بحران برق با برخی اقدامات کوتاه مدت کنترل شده است اما باید برای برخورد با رانت خواری و دلالی انرژی تدابیر ویژه ای اندیشیده شود.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۱:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
فرارو- گزارش کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در مورد خاموشی های اخیر و مانع زدایی از صنعت برق کشور قرائت شد. این گزارش با انتقاد شدید نماینده آبادان در مجلس روبه رو شد. او گفت مردم خوزستان در حال له شدن است ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۰۸:۵۰   + ۵۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - محمد باقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت:فرا رسیدن سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) را به مردم عزیز ایران و عموم شیعیان و محبین آن حضرت تسلیت عرض می نمایم. ...
اقتصاد آنلاین / تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۰۸:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
رییس مجلس گفت: مسئولان شفاف درباره واردات، تولید و تزریق واکسن کرونا اطلاع رسانی کنند و از دادن اطلاعات بر مبنای حدس بپرهیزند. هر چند بحران برق با برخی اقدامات کوتاه مدت کنترل شده است اما باید برای برخورد با رانت خواری و دلالی انرژی تدابیر ویژه ای اندیشیده شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۲۳:۳۳    
به گزارش مشرق امیر حسین یزدان پناه در رشته توئیتی نوشت: با بی عملی دولت که متولی اجرایی کشور است مردم با مشکلات جدی و در برخی بخش ها با بحران مواجه شده اند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۲۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین پیش بینی کرد تا سه هفته آینده از بحران کمبود برق عبور کنیم.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۲:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
پویش برای مردم با هدف مصرف بهینه انرژی آب و برق و پخش تولیدات مردمی از شبکه های تلویزیونی و فضای مجازی مراکز، اجرایی می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ...
فرادید   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
شناسایی سود از سوی سهامداران پس از دو رشد متوالی شاخص و بلاتکلیفی نماد های فولادی و سیمانی به واسطه بحران برق را می توان از جمله عوامل شدت عرضه های روز گذشته دانست.
بورس تهران روز گذشته در حالی که در ابتدا صعودی بود و حتی با رشد 5/ 0 درصدی نیز همراه شد، در ادامه با افزایش فروشندگان، تغییر مسیر داد و در نهایت با افت 03/ 0 درصدی تا محدوده یک میلیون و 303 هزار واحد عقب نشست.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۲۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق یک کاربر در توئیتی نوشت: در کنار مباحث فنی و اقتصادی، یکی از اصلی ترین دلایل قطع برق عدم مدیریت بحران و اتخاذ تدابیر لازم، توسط دولت بود. ...
حامیان ولایت   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۲:۰۳    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع برق در کشور مانند بمب ساعتی است که دیر یا زود منفجر خواهد شد ادامه داد: امروز در حالی کشور با بحران قطعی برق مواجه است که هنوز این بمب به طور کامل منفجر نشده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تعطیلی کارخانه ها به دلیل بحران کمبود برق گفت: کارخانه سیمان تولید خود را آغاز و سیمان به سی سخت می رسد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۹:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع برق در کشور مانند بمب ساعتی است که دیر یا زود منفجر خواهد شد ادامه داد: امروز در حالی کشور با بحران قطعی برق مواجه است که هنوز این بمب به طور کامل منفجر نشده است.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۲۰:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
بحران روز افزون برق در لبنان دامن دیپلمات های خارجی در این کشور را هم گرفت و سفیر ژاپن اعلام کرد، برق محل اقامتش قطع شده است. این اشاره به سطح جدیدی از بحران در این کشور است که در آستانه فروپاشی اقتصادی قرار دارد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۸:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
نخست وزیر عراق درباره بحران برق در این کشور گفت:راهکاری وصله پینه دار و موقتی هیچ سودی ندارد و دولت باید به تدوین راهکارهای ریشه ای، عملی و درست برای مشکلات حوزه برق عراق اقدام کند..
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۵:۰۵    
گروه صنعتی کینگ تک در خراسان شمالی با اختراع پکیج سرمایشی – گرمایشی با قابلیت ذخیره سازی انرژی برق که محصولی فناورانه است، تهدید بحران برق کشور را به فرصتی تولیدی و سرمایه گذاری تبدیل کرده که البته افزایش تولید این محصول به جذب مشارکت سرمایه گذاران نیازمند است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۳:۵۲   + ۳۱ سایت دیگر  
خبرگزاری اصولگرای فارس در آستانه ی روی کار آمدن دولت اصولگرای ابراهیم رئیسی، در متنی با عنوان کشورهای اروپایی کمبود برق را چطور مدیریت می کنند؟ راهکار حل بحران برق را افزایش قیمت معرفی کرد. متن کامل گزارش فارس در پی می آید: ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
در مورد بحران برق در ایران آن کشور از ترکیبی ازعوامل ازجمله مصرف بیش از اندازه برق، یارانه های پرداختی مداوم دولت و اخیرا افزایش استخراج بیت کوین رنج می برد که منابع انرژی آن کشور را محدود ساخته است. خشکسالی امسال نیز قطعا به تولید برق آبی ایران آسیب رسانده است ...
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۰۷:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
بازار سهام در دو روز ابتدایی هفته گذشته بر مدار نزولی حرکت کرد، البته این افت در روز میانی هفته جای خود را به رشد داد و سرانجام در آخرین روز معاملات شاخص کل در کانال یک میلیون و 282هزار واحد قرار گرفت و سومین رشد هفتگی بورس با رشد حدود2درصد رقم خورد ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۰۰:۲۴    
پیمان روشن ضمیر؛ رئیس جمهور یک کشور فرضی با من تماس گرفت و برای حل معضل قطع برق در آن کشور از من درخواست مشاوره و کمک کرد. در آن کشور رابطه دولت با مردم تقریبا خوب است. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۲۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم لنگرود در مجلس با تاکید بر اینکه اگر شرایط تغییر نکند برق سال 1401 بهتر از سال جاری نخواهد بود. چرا که ساخت یک نیروگاه جدید در کشور بیش از چهار سال به طول می انجامد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۱۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در سال نخست، ریل گذاری را انجام داده و برای 4 سال امور را بر مبنای چهار محور شفاف سازی، مردمی سازی، هوشمندسازی و کارآمدسازی بنا نهاده است.