سه شنبه ۲۸ اردیبهشتساعت ۰۳:۴۱May 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حفظ منابع آب»

بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۵:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
نوربخش حاتمی اظهار کرد: در یک برنامه توسعه سه ساله کشاورزی در استان کرمانشاه با تولید و اشتغالزایی پایدار و تاکید بر حفظ منابع آب و خاک میزان تولیدات محصولات کشاورزی از 4.3 میلیون تن در سال 97 به 5.1 میلیون تن در سال 1400 افزایش پیدا کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۳:۴۹    
گروه استان ها- برای اینکه کشور شاهد توسعه در بخش کشاورزی باشد نیاز است برنامه هایی برای حفظ منابع آب زیرزمینی اجرا شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۰۹:۰۹    
معاون منابع انسانی و تحقیقات شرکت آب وفاضلاب شهرستان کاشان اجرای طرح پژوهشی در حوزه های مختلف آب مثل بهره گیری از پساب فاضلاب برای پرورش گل محمدی و ماهیان زینتی با هدف حفظ منابع آب را مورد مساعدت برشمرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار یزد گفت: مانع زدایی از بخش تولید در حوزه معادن، به معنای چشم پوشیدن از الزامات حفظ محیط زیست، انطباق با گردشگری، میراث فرهنگی و حفظ منابع آب نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۱:۴۵    
مدیر امور آب منطقه ای تربت حیدریه گفت: مطالعات طرح رودپارک در ورودی این شهر، با هدف حفظ منابع آب و پیشگیری از آلودگی محیط زیست در حال اتمام است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۰:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
پارسال 500 کنتور هوشمند با هدف حفظ منابع آب های زیر زمینی بر روی چاه های مجاز استان همدان نصب شد.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۸:۳۵    
رکنا : امین امینیان در این جلسه بحث حفاظت از آب را مهم ارزیابی کردوگفت: مردم به آب به یک کالای بی ارزش نگاه می کنند وآن طور که باید وشاید در حفظ منابع آب اقدام خوبی انجام نیافته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - اجرای پروژه های آبخیزداری در جلوگیری از افت سطح آب های زیرزمینی و ذخیره آب موثر است و راه موثری برای کنترل و کاهش خسارات ناشی از سیلاب محسوب می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۸:۳۶   + ۱۷ سایت دیگر  
جشنواره کتابخوانی کتاب بان با تاکید بر حفظ منابع آب با همکاری کتابخانه های عمومی و بانک کشاورزی در فارس برگزار می شود.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۰:۰۵   + ۲۷ سایت دیگر  
طرح توسعه گیاهان دارویی در سطح 50 هزار هکتار عرصه های مرتعی در سال جهش تولید با هدف حفظ منابع آب و خاک، تقویت پوشش گیاهی و اقتصادی کردن طرح های مرتعداری اجرا می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۰۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: یکی از مهم ترین مزایای توسعه جنگل ها حفظ منابع آب و خاک است، همچنین این مسئله موجب کاهش آلودگی هوا و جلوگیری از ایجاد ریزگرد ها می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
این بندها به منظور حفظ منابع آب زیرزمینی، توسعه کشاورزی و آبادانی روستاها ساخته می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۰۷:۳۲    
گروه استان ها - رئیس کمیته آب کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: باید منابع آب حفظ شود و حفظ منابع آب بر عهده آبخیزداری است اما متاسفانه در زمینه آبخیزداری کم کار شده است
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۳:۱۵    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان همدان گفت: برای بهبود مراتع و حفظ منابع آب و خاک امسال 220 هکتار از مراتع شهرستان بوته کاری , کپه کاری و بذرپاشی می شوند.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۰۴    
فرماندار شهرستان ترکمن در جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان گفت: کاهش مصرف و جلوگیری از هدر رفت آب لازمه ی حفظ منابع آب شهرستان است. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
علمی شدن کشاورزی با افزایش راندمان محصول هم برای کشاورزان درآمدزایی بیشتری دارد و هم در حفظ منابع آب و خاک موثر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
ایجاد مکان های گردشگری ،توسعه اشتغال و معیشت روستا نشینان از نتایج سازه های آبخیزداری و آبخوان داری است.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گفته ی رییس اداره کنترل سیلاب و آبخوانداری، عملیات آبخیزداری در حوزه آبخیز یانبلاغ با پیشرفت فیزیکی بالغ بر 97 درصد در حال انجام و اتمام می باشد. ...
سلام دنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۰:۵۶   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد درجلسه ای که با محوریت طرح احیاء و تعادل بخشی در اداره امور آب شهرستان گچساران برگزار شد گفت : حفظ منابع آب زیر زمینی در قالب برنامه سازگاری با کم آبی ضروری است رسول فرهادی در ادامه با اشاره به اینکه می بایست امانتدار خوبی
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد فرماندار ابرکوه ضمن انتقاد از فراورانی زراعت های بی حاصل در ابرکوه، تغییر الگوی کشت و استفاده از سیستم های آبیاری نوین را یکی از مهم ترین ضرورت ها در حوزه کشاورزی و حفظ منابع آب زیرزمینی دانست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۰۰:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد با تبیین نقش فرهنگ سازی در حفظ منابع آب استان گفت: طرح سپاس آبی که در سال های اخیر در دستور کار شرکت آب منطقه ای قرار گرفته از اقدامات اثربخشی است که با معرفی الگوهای برتر مدیریت مصرف آب می تواند نقش چشمگیری در حفظ این منابع داشته باشد.
فرمانداری آران و بیدگل   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۲:۰۹    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست شورای حفاظت از منابع آب این شهرستان به وضعیت بحرانی سفره های آب زیرزمینی این شهرستان اشاره کرد و گفت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۰۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
همدان-ایرنا- رییس سازمان جهادکشاورزی همدان با تاکید بر توسعه کشاورزی حفاظتی با هدف حفظ منابع آب و خاک گفت: همدان از استانهای پیشرو در اجرای این طرح است.
خبر ماکو   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۵:۵۵    
منطقه آزاد ماکو – پلدشت – مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به اینکه سد کرم آباد پلدشت از جمله مهمترین طرح های حفظ منابع آب های سطحی شمال استان به شمار می رود، گفت: این طرح از 94 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است که امیدواریم امسال شاهد افتتاح آن باشیم. ...
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
بخشدار مرکزی قرچک گفت: تامین آب شرب سالم و اطمینان از وضعیت کمی و کیفی آن در روستاها با نظارت و پایش روزانه بر شبکه های توزیع آبرسانی می بایست تداوم داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۸:۳۵    
حفظ منابع آب و خاک، مهم ترین مزیت اجرای الگوی کشت.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ - ۱۱:۴۰    
درسال 98 از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای پروژهای آبخیزداری استان گلستان 628 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است. ابوطالب قزلسفلو مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تصریح نمود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ - ۰۸:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی بر ضرورت همکاری تمام نهادهای دولتی و هم افزایی با مسئولان آبی برای حفاظت از منابع آب و مقابله با خطرات احتمالی سیلاب تأکید کرد.
ایانا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۰۹:۰۳    
مدیر جهاد کشاورزی پردیس گفت: لزوم کشاورزی پایدار و افزایش تولید با حفظ منابع آب وخاک از ضروریات کشاورزی نوین بوده و باعنایت به کمبود منابع آبی و افزایش هزینه های کارگری باید به سمت سیستم های نوین آبیاری در اراضی شهرستان گام برداریم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۰۷:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: ایجاد نهالستان ها علاوه بر اشتغالزایی موجب توسعه اقتصادی منطقه و حفظ منابع آب و خاک می شود.
فرمانداری شهرضا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ - ۱۳:۴۲    
به نام خدا روز درختکاری نماد و نمود اُنس انسان با طبیعت و فرصت دوباره تعظیم در برابر خالق و تفکر در زیبایی های بی بدیل نظام آفرینش است . در راستای حفظ منابع آب و خاک و توسعه فرهنگ درختکاری، 15 اسفند ماه به نام روز درختکاری و تا 21 اسفندماه نیز به نام هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است. ...
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۲۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، کرامت الله کریمی مزیدی یکشنبه به خبرنگاران گفت: پر کردن چاه های غیرمجاز به یک هماهنگی استانی نیازمند است به این صورت که همه دستگاه های اجرایی استان همگام با آب منطقه ای فارس قدم بردارند. ...
توازن   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۷:۴۲    
توازن؛ به گزارش توازن و به نقل از تسنیم-از یاسوج، الیاس تاج الدینی صبح امروز در نشست با خبرنگاران حفظ منابع آب و خاک را اصلی ترین سیاست وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد و اظهار داشت: در این راستا، تبدیل اراضی دیم به آبی، توسعه روش های نوین آبیاری و توسعه باغات در اراضی شیب دار از برنامه هایی بوده [...]
توازن   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۷:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
توازن؛ به گزارش توازن و به نقل از ایسنا؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح و کلنگ زنی 40 طرح در بخش کشاورزی استان در دهه فجر امسال خبر داد. “الیاس تاج الدینی” یکشنبه 20 بهمن در نشست خبری با خبرنگاران حفظ منابع آب و خاک را اصلی ترین سیاست وزارت جهاد کشاورزی عنوان [...]
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا - حوزه های آب و خاک به عنوان مهمترین زیرساخت های توسعه اقتصاد غیر نفتی در شهرستان گچساران در دولت تدبیر و امید شاهد موفقیت های چشمگیری بوده است به طوری که به گفته کشاورزان افزون بر بهبود درآمد بهره برداران چشم انداز روشنی برای کشاورزی ...
بازار نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ۰۹:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
ترویج کشت زعفران در استان لرستان به بیان کارشناسان، می تواند علاوه بر سودآوری برای کشاورزان، زمینه حفظ منابع آب در این استان را نیز فراهم سازد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ - ۱۱:۴۵    
رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان اهداف کلان این مرکز را تشریح و بر حفظ منابع آب و خاک تاکید کرد.
جماران   ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۰۹:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
خلیل آقاجانلو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تشریح بخشی از عملکرد اداره کل منابع طبیعی استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال جاری، اظهار داشت: یکی از موثرترین اقداماتی که در زمینه حفظ منابع آب و خاک صورت می گیرد اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری در حوزه های بحرانی است. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۸:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
کاهش تبخیر آب های سطحی عنوان رویداد نوآورانه ای است که با هدف توسعه فناوری های مرتبط با حفظ منابع آب های سطحی برگزار می شود.
کاهش تبخیر آب های سطحی عنوان رویداد نوآورانه ای است که با هدف توسعه فناوری های مرتبط با حفظ منابع آب های سطحی برگزار می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ - ۱۴:۰۲    
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: آبخیزداری راهی برای حفظ منابع آب و خاک برای آیندگان است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ - ۱۲:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست جدید وزارت جهادکشاورزی با تاکید بر اینکه اجرای برنامه ها به شرط انتخاب من است، گفت: دیگر امکان توسعه فضای کشاورزی در کشور نداریم، رویکرد ما باید افزایش عملکرد و بهره وری با حفظ منابع آب باشد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۱:۱۷    
اهالی روستای قتلیش علیا خراسان شمالی به عنوان اولین روستای نمونه کشوری در حفظ آب و خاک طی مراسمی در تهران با حضور نماینده فائو، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و سایر مسئولان تجلیل شدند.
قوه قضاییه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۵:۳۶    
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: سازمان های مردم نهاد با استفاده از ظرفیتی که قانون به آنان داده است می توانند از مسئولانی که در حفظ منابع آب و خاک کوتاهی می کنند مطالبه گری و شکایت کنند . ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۲۳:۰۲    
سامانی سدهی بابیان اینکه زنگ خطر منابع آب زیرزمینی این استان به خطر درآمده است، گفت: این وضعیت نیازمند اجرای طرح های تعادل بخشی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۸:۲۳    
توسعه کشت گلخانه ای در یک دهه گذشته علاوه بر حفظ منابع آب و خاک نقش موثری در افزایش بهره وری داشته به طوری که هم اکنون سالانه 20 تن محصول از گلخانه های استان قم برداشت می شود.
رادیو پیام   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۰۹:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آقای غلامرضا تقوی مدیرکل دفتر امور گلخانه، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی معاونت باغبانی جهاد کشاورزی در گفتگو با رسانه ملی گفت: این انتقال کشت به منظور افزایش بهره وری، حفظ منابع آب و خاک کشاورزی، صرفه جویی و ارتقای بهره وری آب، افزایش عملکرد تولید ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ - ۲۰:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با بیان اینکه حفظ منابع آب شرب به عنوان یک منبع استراتژیک و حیاتی در توسعه البرز حائز اهمیت است،گفت:نظارت بر فاضلاب های روستاهای بالادست و پایین دست سد کرج جهت کاهش آلودگی رودخانه کرج تشدید می شود.
پانا   ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
شروع اقدامات دولت برای حفظ منابع آب زیرزمینی را می توان از سال 1361 و همزمان با تصویب قانون توزیع عادلانه آب دانست. آنجا که مسوولیت حفظ و اجازه و بهره برداری از همه منابع آبی کشور اعم از منابع آب زیرزمینی به دولت محول شد ...