یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۱:۵۵Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اسلام شناس»

ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۴:۲۲    
پژوهشگران فرانسوی سایتی با نام لویی ماسینیون ، خاورشناس و اسلام شناس فرانسوی به منظور معرفی هر چه بیشتر وی به جامعه جهانی راه اندازی کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۰:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
پروفسور یوزف فان اس آلمانی، استاد بازنشسته دانشگاه توبینگن، از مدرسان و پژوهشگران نامدار در اسلام شناسی است.
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، ناصر خسرو و دیدگاه های فلسفی او اثری پژوهشی از تاتیانا کارنی اوا نویسنده و محقق حوزه فلسفه اسلامی و استاد انستیتو فلسفه آکادمی علوم روسیه است. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- جزئیات برگزاری همایش ملی علامه مصباح یزدی فیلسوف علوم اجتماعی اسلامی اعلام شد. به گزارش شفقنا از رسا، مؤمنی امروز در نشست خبری همایش ملی علامه مصباح یزدی فیلسوف علوم اجتماعی اسلامی ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۱:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
پخش اذان از مسجد بزرگ کلن در روزهای جمعه، به عنوان پروژه ای آزمایشی آغاز شده و قرار است در دو سال آینده در این شهر اجرا شود؛ اما این پروژه با مخالفت های زیادی مواجه شده است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۰۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
علامه محمدتقی جعفری، به سال 1304 خورشیدی در شهر تبریز متولد شد و پس از تحصیلات عالیه علوم اسلامی در تبریز، تهران، قم و نجف اشرف در محضر آیات عظام، میرزا فتاح شهیدی، شیخ محمدرضا تنکابنی، شیخ کاظم شیرازی، سیدعبدالهادی شیرازی، سیدابوالقاسم خویی و سیدمحسن حکیم کسب فیض کرد ...
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۲:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی رادیو معارف؛ علامه طباطبایی، مفسر، فیلسوف، اصولی، فقیه، عارف و اسلام شناس و از عالمان تأثیرگذار شیعه در فضای فکری و مذهبی ایران در قرن معاصر بود. که تفسیر المیزان یکی از تالیفات ارزشمند وی است . ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۰۹:۲۹    
محمود ایوب، اسلام شناس و از بنیانگذاران کرسی شیعه شناسی در امریکای شمالی در سن 86 سالگی در مونترال کانادا درگذشت.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ - ۱۵:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- محمود ایوب، اسلام شناس و از بنیانگذاران کرسی شیعه شناسی در امریکای شمالی در سن 86 سالگی در مونترال کانادا درگذشت. به گزارش شفقنا از خبرنگار مهر، پروفسور محمود ایوب، شیعه پژوه لبنانی و از پیش گامان گفت وگوی میان ادیان، پس از دریافت لیسانس فلسفه از دانشگاه آمریکایی بیروت در سال 1964 ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۸:۵۶    
شفقنا- پروفسور محمود ایوب ( دانشمند لبنانی الاصل) به دیار معبود شتافت. به گزارش شفقنا، محمود ایوب، اسلام شناس و از بنیانگذاران کرسی شیعه شناسی در امریکای شمالی دیروز در 86سالگی در مونترال کانادا به رحمت ایزدی پیوست. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مشهد - ایرنا - رییس ستاد اقامه نماز گفت: دانشجویان برای دریافت پاسخ شبهات دینی نیازمند ارتباط مستمر با اسلام شناس هستند در غیر این صورت هجمه های شبهه انگیز دشمنان اسلام بر آنها تاثیر می گذارد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ سایدان گفت: امام خمینی ( ع) با ایجاد انقلاب اسلامی مقابل جبهه کفر و شیاطین بزرگ ایستاد و جبهه حق و باطل را مشخص کرد و امروز مهم ترین دشمن ما آمریکا و اسرائیل است و راه مقابله با آن هم فقط اتحاد مسلمین است و 43 سال است که دشمنان می خواهند انقلاب اسلامی را سرنگون کنند موفق نمی شوند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
یکی از اسلام شناسانی که درباره سیره پیامبر(ص) مطالعه و دو کتاب با ارزش در این زمینه منتشر کرده است، ویلیام مونتگومری وات(William Montgomery Watt)، کشیش شرق شناس و اسلام شناس مطرح اسکاتلندی است.
احمدعلی مهری ،رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دیداربا گیورگی سانیکیدزه رییس انستیتو شرقشناسی گرجستان( ایرانشناس و اسلام شناس برجسته گرجی) اعلام کرد:کنفرانس بین المللی تشیع ،فرهنگ و زندگی با مشارکت دانشگاه بیرمنگام انگلیس، انستیتو شرقشناسی گرجستان و رایزنی فرهنگی ایران درگرجستان برگزار می شود ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۷:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
سهیل اسعد (ادگاردو روبین) اسلام شناس و مبلغ آرژانتینی- پیامبر خاتم(ص) به عنوان شخصیتی که در دنیای غرب مورد توجه ویژه مستشرقین و اسلام شناسان واقع شده، مورد توجه قرار گرفته است. یکی از دلایل این توجه و نگاه ویژه از سوی اندیشمندان، هنرمندان و رسانه های غربی به نبی مکرم اسلام(ص)، رشد اسلام در غرب است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۵:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه امروز موضوع اقتصاد اسلامی، صرفاً دغدغه متفکرین اسلام شناس ایرانی نیست بلکه سایر کشورها هم دارای دغدغه هستند، گفت: ما با پرداختن به این موضوعات می توانیم وحدت هویتی جهان اسلام را برای حرکت به سوی تمدن اسلامی هموار کنیم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۷:۲۵    
دکتر سید حسین مدرسی طباطبایی اسلام شناس بزرگ دوران ما در مقاله ای به تحلیل این روایت پرداخته است. این مقاله در کتاب Accusations of Unbelief in Islam: A Diachronic Perspective on Takfīr توسط انتشارات بریل منتشر شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۹:۱۸    
کرمانشاه - ایرنا- امام جمعه پاوه با اشاره به ساده زیستی، رفتار متواضع و کریمانه شهید اشرفی اصفهانی چهارمین شهید محراب گفت: شهید اشرفی اصفهانی مردی اسلام شناس و وحدت خواه بود که وحدت را در استان کرمانشاه پایه گذاری کرد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۳:۵۱    
نشست نقد و بررسی کتب فضایل امام رضا(ع) اثر نویسنده هندی اهل سنت، با همکاری دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در هندوستان و دبیرخانه جشنواره بین المللی کتاب سال رضوی به زبان اردو برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
محمود مهدوی دامغانی گفت: مدح علی بن موسی الرضا(ع) در ادب فارسی پس از سنایی شکوفا شده و سروده های روزگار کنونی در مورد حضرت بسی زیباتر از سروده های کهن است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۲:۲۴    
ایسنا/خراسان رضوی یک اسلام شناس و استاد دانشگاه با اشاره به روایاتی از سیره و اخلاق پیامبر اکرم (ص)، گفت: جامعه امروز ما پیش از آن که نیازمند شنیدن معجزات و کرامت و دلایل نبوت حضرت محمد(ص) باشد، نیازمند آن است که رفتار حضرت را الگو و اسوه عملی خود قرار دهد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۰۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
محمود مهدوی دامغانی، اسلام شناس گفت: بر اساس آیات 65 و 66 سوره انفال ، صلح امام حسن(ع)، منطبق به امر الهی و سنت نبوی بوده است.
جماران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ احمد مسجد جامعی در یادداشتی در روزنامه اطلاعات نوشت: این روزها چهلمین روز درگذشت آقای محمدرضا حکیمی است و در آستانه اربعین حسین سیدالشهدا(ع) نیز قرار داریم ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
امام جمعه اهل سنت تربت جام رمز موفقیت جمهوری اسلامی در جهان را رهبری فقیه، مقتدر، مدیر، مدبر، اسلام شناس در رأس حکومت اسلامی دانست و گفت: امروز پیروی از فرامین معظم له اطاعت از خدا، قرآن و سنت نبوی (ص) است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
اشتفان وایدنر، نویسنده و اسلام شناس در سایت اسلامیک تلاش کرده تا وضعیت مسلمانان در آلمان را پس از حملات 11 سپتامبر مورد بررسی قرار دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۵:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
محسن رفیقدوست در مراسم رونمایی از کتاب مهدی عراقی را بکش گفت: او هم ذوالابعاد بود و هم جامع الاطراف. او یک داش مشتی و اسلام شناس واقعی بود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۲۱:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
کارگردان سریال سربداران می گوید: مخملباف به عنوان مغز متفکر جریان تندرو، در پوشش اسلام به دنبال منافع اقتصادی بود، همه هنرمندان قبل از انقلاب را فاسد می دانست ...
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۳:۳۶    
فیروزمند در حوزه های دین پژوهی، اساطیر، نقد ادبی و اسلام شناسی متن های مهمی را با اشراف و وسواس و به زبانی دقیق به فارسی برگردانده که ترجمه آثار پاتریشیا کرون اسلام شناس معاصر که چندی پیش در گذشت از آن میان مثال زدنی است.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۵:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
فیروزمند در حوزه های دین پژوهی، اساطیر، نقد ادبی و اسلام شناسی متن های مهمی را با اشراف و وسواس و به زبانی دقیق به فارسی برگردانده که ترجمه آثار پاتریشیا کرون اسلام شناس معاصر که چندی پیش در گذشت از آن میان مثال زدنی است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۵:۱۱    
اسلام شناس و اقتصاددان صاحب نظر در بانکداری بدون ربا، گفت: مسلمانان با مسیحیان و یهودیانِ واقعی مؤمن، ارزش های مشترکی در این زمینه دارند؛ هم تورات و هم حرف های حضرت عیسی (ع) به طور کامل مخالف رباخواری است و ما در این نکات به طور مسلم مشترکاتی داریم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۴:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
من حکیمی را به عنوان یک اسلام شناس و محقق قبول دارم اما فیلسوف نه. من هرگز از این تعبیر برای آقای حکیمی استفاده نکرده ام و اگر هم در جایی آمده قطعاً اشتباه است.
رسا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۵:۱۵    
به مناسبت درگذشت استاد محمدرضا حکیمی نشست اسلام شناس عدالت خواه برگزار می شود.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- نشست اینستاگرامی صحبت صدر6 با حضور دکتر تاراس چرنینکو (اقصاددان و اسلام شناس روسی) و دکتر علی سعیدی (هیئت علمی گروه اقتصاد اسلامی دانشگاه قم)، با موضوع بانکداری اسلامی از منظر شهید صدر، چهارشنبه 10 شهریور 1400، ساعت 18:30 برگزار می شود. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
نشست مجازی بزرگداشت علامه حکیمی با عنوان اسلام شناس عدالت خواه با سخنرانی آیت الله رشاد و حجج اسلام الهی خراسانی، نبوی و سیدباقری برگزار می شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
در سوگ و ستایش حکیم فرزانه، اسلام شناس بزرگ و آزادمرد آزاد اندیش، شادروان استاد محمدرضا حکیمی
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۲۱:۰۵    
اعلام خبر فوت علامه محمدرضا حکیمی موجی از تأسف را در میان کاربران شبکه های اجتماعی برانگیخت. کاربران از فوت این علامه گرانقدر و اسلام شناس عدالتخواه ابراز تأسف کرده و در توئیت هایی ضمن اشاره به آثار و اندیشه های ایشان فقدان این علامه برجسته را تسلیت گفتند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۴:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر اطلاعات گفت: درگذشت عالم و دانشمند جامع، ادیب چیره دست و اسلام شناس عدالت خواه و عارف قرآن پژوه، مرحوم مغفور استاد محمدرضا حکیمی موجب تألم و تأثری عمیق شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۴:۵۱    
مراسم تشییع پیکر مطهر علامه فقید استاد محمدرضا حکیمی و اقامه نماز بر پیکر این اسلام شناس عدالت خواه از سوی آیت الله سیدجعفر سیدان در حرم مطهر رضوی با حضور علما، فضلا و اساتید حوزه علمیه خراسان برگزار شد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۴:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در پیامی ارتحال علامه حکیمی را تسلیت گفت. به گزارش شفقنا، در متن پیام آیت الله رمضانی آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم ارتحال عالم فرزانه، ادیب وارسته، حدیث شناس سترگ و اندیشمند عدالتخواه، علامه محمدرضا حکیمی (طاب ثراه) موجب تأسف و تأثر گردید. ...
هفته نامه شما   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۲:۱۶    
حزب موتلفه اسلامی با تسلیت درگذشت این فقیه بی ریا ونوآور،عموم پژوهشگران و برنامه نویسان کشور را به میراث گرانبهای این اسلام شناس ،بعنوان مبانی نظری جامعه پردازی و دولت سازی اسلامی توجه ویژه بنمایند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۰:۵۰    
خطیب موقت نماز جمعه تهران در پیامی درگذشت محمدرضا حکیمی اسلام شناس و محقق برجسته را تسلیت گفت.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۶:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
یک گام تا قله تورم سی ساله، رکورد 10 ساله چاپ پول، مزد توافقی بلای جان کارگر، درگذشت اسلام شناس عدالت خواه، بازگشت اصولگرایان به تنطیمات کارخانه مهم ترین عناوین روزنامه های 2 شهریور هستند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
علی شیرازی، نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه ثارالله در پیامی رحلت دانشمند متعهد و وارسته ، اسلام شناس برجسته ، نویسنده دلسوز و ادیب متفکر علامه محمد رضا حکیمی را تسلیت گفت.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۲۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
علامه حکیمی، مجتهد شیعه، فیلسوف و نویسنده دایره المعارف اسلامی الحیاه که در ماه های اخیر چند بار به علت ابتلا به کرونا و ضعف جسمانی ناشی از بیماری در بیمارستانی در تهران بستری شده بود، یک شنبه شب (31 مرداد ماه) در منزلش دیده از جهان فرو بست ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۲۰:۰۲    
شفقنا- مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم به مناسبت درگذشت استاد محمدرضا حکیمی پیام تسلیتی صادر کرد. به گزارش شفقنا، متن پیام به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم وبوجهک الباقی بعد فناء کل شی. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۶:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
طرح| مقام معظم رهبری: جناب آقای محمدرضا حکیمی دانشمندی جامع، و ادیبی چیره دست، و اندیشه ورزی نوآور، و اسلام شناسی عدالتخواه بودند. ایشان عمر را فارغ از آرایه ها و پیرایه های مادی، در خدمت معارف والای قرآن و سنّت گذرانده و آثاری ارزشمند از خود به جا نهادند ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پی درگذشت اسلام شناس برجسته، علامه محمدرضا حکیمی، پیام تسلیتی صادر کرد.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۰:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در پیامی درگذشت عالم و متفکّر برجسته محمدرضا حکیمی را تسلیت گفتند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مشاور مقام معظم رهبری در پیامی درگذشت علامه فرزانه، متفکر، اسلام شناس و ادیب برجسته را تسلیت گفت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۰۸:۴۱   + ۱۷۳ سایت دیگر  
رهبر انقلاب با صدور پیامی در پی درگذشت محمدرضا حکیمی تاکید کردند: ایشان دانشمندی جامع، ادیبی چیره دست، اندیشه ورزی نوآور و اسلام شناسی عدالتخواه بودند.