جمعه ۰۴ مهرساعت ۲۳:۵۰Sep 2020 25

جدیدترین‌های «شمال شرق سوریه»

 
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۲۱    
به گزارش کردپرس، جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در ائتلاف مبارزه با داعش و نیز نماینده این کشور در امور سوریه، بعد از دیدار روز گذشته با رهبران کرد در سوریه، وارد اقلیم کردستان شده و قرار است امروز با رهبران اقلیم کردستان دیدار و گفت گو کند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه روز یکشنبه به شمال شرق سوریه و منطقه اربیل در کرستان عراق سفر و با مسئولان محلی دیدار و گفت وگو کرد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۰:۴۳    
شفقنا- جیمز جفری، فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه به شهر اربیل عراق و همچنین شمال شرق سوریه رفت و مذاکراتی با مسئولان محلی ارشد برگزار کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۲۳:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه روز یکشنبه به شمال شرق سوریه و پس از آن مرکز منطقه کردستان عراق سفر کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۶:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
نیروهای امنیتی اردوگاه الهول واقع در شمال شرق سوریه توانستند تلاش مجدد زنان داعشی با تابعیت های غربی و عراقی برای فرار از الهول را ناکام بگذارند.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۱:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده آمریکا در امور سوریه در سفری اعلام نشده و محرمانه وارد مناطق تحت سیطره نیروهای سوریه دموکراتیک در شمال شرق سوریه شد.
آنا / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
کاروان نظامیان آمریکایی شامل 60 دستگاه خودروی سبک و سنگین از طریق مرز عراق وارد سوریه شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۸:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
نماینده آمریکا در امور سوریه در سفری اعلام نشده و محرمانه وارد مناطق تحت سیطره نیروهای سوریه دموکراتیک در شمال شرق سوریه شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۷:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
عناصر مسلح تحت حمایت آمریکا در شمال شرق سوریه اقدام به ربودن دهها غیر نظامی سوری کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۴:۲۵    
در بحبوحه تداوم نقض های حقوق بشر و قوانین بین المللی در حق غیرنظامیان سوری، سازمان ملل در گزارشی از ارتکاب نقض هایی بزرگ در مناطق تحت کنترل نیروهای ترکیه و نیروهای مسلح وابسته به آن در شمال، شمال غرب و شمال شرق سوریه خبر داد.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۵۴    
به گزارش کردپرس، آمریکا که از سال گذشته حضور نیروهای خود را به میدان های نفتی شمال شرق سوریه منحصر کرده است بار دیگر یگان های زرهی خود را به این منطقه اعزام کرده است. همزمان روسیه نیز در هفته های اخیر حضور نظامی خود را در شمال شرق سوریه بویژه فرودگاه قامیشلو تقویت کرده است. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۳۶    
ارتش ترکیه روستایی را در شمال شرقی سوریه بمباران کرد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۸:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
به دنبال تنش میان نیروهای واشنگتن و مسکو در سوریه، ارتش آمریکا گفته است نیرو و تجهیزات نظامی خود در شمال شرقی سوریه را تقویت می کند، این در حالی است که این کشور حضور چندانی در این منطقه ندارد. ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۲۱:۳۸    
علی رغم اعتراضات مکرر دولت دمشق و مردم به حضور اشغالگران تروریست آمریکایی در سوریه، واشنگتن از کویت خودروهای زرهی جدیدی را روانه شمال شرق سوریه کرد.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۶:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
گروه بین الملل: ارتش آمریکا اعلام کرد که حضور نظامی خود در شمال شرق سوریه را،از نظر نیرو و نفرات و تجهیزات نظامی، تقویت می کند. این تصمیم در پی افزایش تنش میان واحدهای نظامی آمریکا و نیروی روسی مستقر در این منطقه اتخاذ شده است. ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۳:۴۸    
سخنگویان ائتلاف بین المللی ضد تروریستی به رهبری آمریکا اعلام کردند که این ائتلاف سامانه راداری و خودروهای زرهی به شمال شرق سوریه اعزام کرده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۰۱    
ارتش آمریکا از تقویت استقرار نظامی خود در شمال شرق سوریه به رغم تلاش های پیشین برای کاهش حضور در این منطقه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
به دنبال درگیری چندی قبل نظامیان آمریکایی و روسی در سوریه، آمریکا از کویت خودروهای زرهی به شمال شرق سوریه فرستاده تا به ادعای واشنگتن، از شرکای خود در ماموریت شکست داعش حمایت کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۰۶    
به دنبال تنش میان نیروهای واشنگتن و مسکو در سوریه، ارتش آمریکا گفته است نیرو و تجهیزات نظامی خود در شمال شرقی سوریه را تقویت می کند، این در حالی است که این کشور حضور چندانی در این منطقه ندارد.
آنا / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۵:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) جمعه شب اعلام کرد که برای تقویت و حمایت نیروهای ائتلاف علیه داعش در شمال شرق سوریه، سامانه راداری و خودروهای زرهی گسیل کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۳:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
فرماندهی ستاد مرکزی تروریست های آمریکایی در غرب آسیا موسوم به سنتکام اعلام کرد که اقداماتی از جمله استقرار سیستم رادار سنتینل در شمال شرق سوریه اتخاذ کرده است.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۹:۳۹    
به گزارش کردپرس، سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در انگلیس از افزایش تقابل میان نیروهای روسی و آمریکایی در شمال شرق سوریه خبرداده است. این نهاد به نقل از منابع خود گزارش داد که نیروی گشتی آمریکایی در جاده موسوم به ام 4 در نزدیکی شهرک القحطانیه در از توابع شهر قامیشلو مستقر شده اند تا از ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۶:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که شبه نظامیان قسد (نیروهای دمکراتیک سوریه) مورد حمایت آمریکا با تصرف مدارس و مراکز آموزشی در مناطق تحت کنترل خود در شمال شرق سوریه با توسل به زور آنها را به پایگاه های نظامی و زندان تبدیل کرده اند.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۲:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
اشغالگران آمریکایی به کمک شبه نظامیان کرد تحت فرمان خود، مدارس استان حسکه در شمال شرق سوریه را تحت اشغال خود در آوردند و با ممانعت از ورود دانش آموزان به مدارس، این مکان ها را به پایگاه های نظامی خود تبدیل کردند.
جماران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۴:۳۵    
به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری سانا، برخی منابع محلی گفتند که یک بالگرد ارتش آمریکا در استان الحسکه سرنگون شد. این منابع گفتند که بالگرد ارتش آمریکا در روستای تل حداد در حومه شهر الیعربیه در استان الحسکه سرنگون شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۴:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - یک فروند بالگرد آمریکایی امروز (سه شنبه) در استان حسکه در شمال شرق سوریه سقوط کرد.
آنا / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۴:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
منابع محلی از سقوط یک فروند بالگرد آمریکایی در شمال شرق سوریه خبر دادند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۰:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کاروان بزرگی از نیروهای متجاوز آمریکایی دیروز (شنبه) از اقلیم کردستان عراق وارد شهر قامشلی در شمال شرق سوریه شد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۲۳:۴۱    
شفقنا- یک کاروان گسترده از ائتلاف بین المللی تحت امر آمریکا امروز شنبه از اقلیم کردستان عراق، وارد شهر قامشلی در شمال شرق سوریه شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی، در این کاروان خودروهای شاسی بلند و ماشین آلات و بلدوزرها و نیز مواد سیمانی و کامیون هایی وجود داشت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
اهالی روستای الدمخیه در شمال شرق سوریه در اعتراض به ادامه حضور نیرو های امریکا و ترکیه در این کشور، پرچم امریکا را به آتش کشیدند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۲۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شبه نظامیان کُرد شمال شرق سوریه در حال انتقال ده ها خانواده تروریست های خارجی داعش از اردوگاه شلوغ الهول در شمال شرق سوریه به اردوگاه دیگری هستند. ...
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۲:۴۶    
به گزارش کردپرس، مجله نشنال ریویو در گزارشی به وضعیت مناطق مختلف در سوریه پرداخته است. این مجله سیاسی نگاهی هم به توافقات جریانات مختلف سیاسی در منطقه تحت کنترل کردهای سوریه انداخته است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۷:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – رقابت نیروهای آمریکایی و ترکیه ای در شمال شرق سوریه برای کسب منافع در سال های اخیر به ویژه با شکست گروه تروریستی داعش افزایش یافته؛ رقابتی خطرناک که نتیجه آن اشغال خاک سوریه و کشتار بیشتر مردم بی دفاع این کشور بوده است.
آنا / آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۸:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
شبه نظامیان کرد وابسته به آمریکا ده ها مدرسه در استان الحسکه را تصرف کرده و مانع از حضور هزاران دانش آموزان و معلمان دولت سوریه در آن ها شدند.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کاروان خودرویی حامل تجهیزات نظامی ارتش ترکیه به شمال شرق سوریه رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۲۳:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
نظامیان ترکیه کاروانی از خودروهای نظامی و کامیون های حامل سلاح و تجهیزات لجستیک را به منظور آماده شدن برای تجاوز به مناطق دیگری در شمال شرق سوریه وارد این منطقه کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) شماری از آوارگان را در اردوگاه الحسکه شمال شرق سوریه ربودند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۰۹:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا از سانا، این بیانیه امضای توافق آمریکا با شبه نظامیان جدایی طلب نیروهای دمکراتیک کرد سوریه (قسد) را غیر قانونی و غیر مشروع دانستند. هیأت های هماهنگ کننده سوریه و روسیه در بیانیه مشترک اعلام کردند: یکی از دلایل جدی نگرانی ها در منطقه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
آمریکا بار دیگر بصورت غیر قانونی نیرو و ادوات نظامی به حومه الحسکه شمال شرق سوریه اعزام کرد.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۰:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
مردم نیوز : شبکه الحره در گزارشی فاش کرد که جنگنده های روس چندین بار 100 فوت به سمت مقابل بمب افکن B-52 نیروی هوایی آمریکا بر فراز دریای سیاه متمایل شدند و شش هواپیمای جنگی روس آنقدر در نزدیکی آلاسکا پرواز کردند که هواپیماهای F-22 آمریکایی سریعاً آنها را رهگیری کردند و در اثر برخورد یک خودروی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۹:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - نیروهای اشغالگر آمریکا بخشی از ادوات و تجهیزات نظامی خود را از عراق به حومه استان " الحسکه " در شمال شرق سوریه منتقل کردند.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۰۹:۳۳    
به گزارش کردپرس، موسسه کاتو در آمریکا، حضور نظامی این کشور در سوریه را یکی از عوامل بی ثباتی این کشور دانسته است. این موسسه با اشاره به این که نیروهای آمریکایی بعد از حمله ترکیه به کردهای سوریه در شمال این کشور، آن را منطقه را ترک کردند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۴:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد: پس از برخورد خودروهای زرهی روسیه و آمریکا در شمال شرق سوریه انتظار داریم روسیه به مکانیسم مقابله با درگیری ها در سوریه بازگردد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا -پایگاه خبری خلیج آنلاین روز جمعه به نقل از برخی از منابع محلی گزارش داد که نیروهای سعودی که به تازگی وارد پایگاه الشدادی در شهر الحسکه در شمال شرقی سوریه شدند، به صورت موقت در آنجا حضور دارند و این کشور را ترک می کنند.
آنا / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۰۸:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
تلاش های دولت سوریه باعث شد تا پس از 14 روز آب شرب شهر حسکه وصل شود.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۲۳:۵۵    
انتهای پیام شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام شفقنا- شبکه المیادین از ورود 20 نیروی ارتش سعودی به پایگاهی در استان الحکسه در شمال شرق سوریه خبر داد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۲۳:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- منابع خبری پنجشنبه شب از ورود نظامیان عربستان سعودی به همراه کاروان نظامیان آمریکا به پایگاهی در شمال شرق سوریه خبر دادند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۲۲:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، راس دیپلمات آمریکایی که سابقه فعالیت در دوره های ریاست جمهوری کارتر، ریگان، بوش و اوباما دارد پنجشنبه شب در پیام توییتری نوشت: به عنوان بخشی از آزار و اذیت های مداوم که به منظور مجبور کردن ما به ترک کشور سوریه طراحی شده است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۲۱:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- انفجار یک دستگاه موتورسیکلت بمب گذاری شده در مناطق تحت کنترل ترکیه در شمال شرق سوریه یک کشته و 6 زخمی برجای گذاشت.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۲۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
منابع خبری به زخمی شدن 4 نظامی آمریکائی در شمال شرق سوریه اشاره کردند. به گزارش شیعه پرس، پایگاه خبری پولیتیکو امروز چهارشنبه اعلام کرد که 4 نظامی آمریکائی در سوریه در برخورد با نیروهای روسیه زخمی شده اند. بر اساس اعلام این پایگاه خبری، این حادثه در شمال شرق سوریه روی داده است. ...