سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۱۵:۴۰Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بنادر جنوبی»

اول فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
بهره برداری از آزادراه اصفهان شیراز یک تحول حمل و نقلی در جنوب کشور به ویژه استان های هرمزگان و بوشهر نیز به حساب می آید که در آینده به منظور تکمیل کریدور آزادراهی تهران تا بنادر جنوبی کشور ادامه خواهد یافت. ...
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۴۱   + ۲۶ سایت دیگر  
بهره برداری از آزادراه اصفهان شیراز یک تحول حمل و نقلی در جنوب کشور به ویژه استان های هرمزگان و بوشهر نیز به حساب می آید که در آینده به منظور تکمیل کریدور آزادراهی تهران تا بنادر جنوبی کشور ادامه خواهد یافت.
خودرو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۲۷    
تصاویر منتشر شده از بنادر جنوبی کشور نشان می دهد که محصول وارداتی جدید ایران خودرو ، شاین مکس، به تازگی وارد گمرک شده است. شاین مکس یک سدان چینی از برند دانگ فنگ است که در چین با نام Yixuan Max شناخته می شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۶:۳۲    
چهارمحال و بختیاری با 3 هزار و 700 کیلومتر مسیر ارتباطی، چهارراه فلات مرکزی به بنادر جنوبی کشور است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۲۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
چهارمحال و بختیاری با 3 هزار و 700 کیلومتر مسیر ارتباطی، چهارراه فلات مرکزی به بنادر جنوبی کشور است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۳:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
در حالی که بخش قابل توجهی از محصولات الکترونیکی موجود در یکی از بنادر جنوبی کشور به طور قاچاق یا ته لنجی وارد کشور می شود، یک شرکت ارائه کننده خدمات فروش از قاچاقچیان برای همکاری دعوت کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۳:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس امور دریایی و بندری با اشاره به زیان مالی تاخیر در خروج کالای اساسی از بنادر، گفت: ناهماهنگی بین دستگاهی باعث میانگین تاخیر 24 روز ورود کالای اساسی به بنادر جنوبی شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره بازرگانی خارجی اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: افتتاح خط آهن خواف - هرات موجب افزایش حجم ترانزیت و صادارت کالا و افزایش سهولت ترانزیت و صادارت با کشور افغانستان خواهد شد و همچنین موجب اتصال افغانستان به بنادر جنوبی و به کشورهای غرب ایران می گردد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۰۵:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
استاندار خراسان رضوی گفت: این ریل سالانه حدود 6 میلیون تن ظرفیت حمل بار دارد. این مسیر ریلی از نظر دسترسی افغانستان را به بنادر جنوبی کشور ما متصل می کند.
صبح خرد   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۷:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شهرستان گچساران از کشف کالاهای قاچاق به ارزش تقریبی 7 میلیارد و 500 میلیون ریال در محور دیلم به گچساران خبر داد .
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
امضای قرارداد راه آهن رشت آستارا با توجیه رونق ترانزیت ریلی و حمل بار از روسیه تا بنادر جنوبی ایران انجام شده است اما سوال اینجاست که چرا بار روسیه روی خط آهن موجود فعلی (خط آهن سرخس – بافق – بندر عباس ) حمل نمی شود؟
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف کشتی حامل 215 هزار لیتر گازوئیل قاچاق در خلیج فارس محدوده یکی از بنادر جنوبی استان بوشهر خبر داد.
فود پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۵۰    
ضوابط، شرایط و تعرفه های خدمات بندری و دریایی بنادر بازرگانی جنوب و شمال کشور اعلام شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف کشتی حامل 215هزار لیتر گازوئیل قاچاق در خلیج فارس محدوده یکی از بنادر جنوبی استان بوشهر خبر داد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۷:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
از شهر رشت، محصولات روسی از طریق ریل به بنادر جنوبی منتقل می شود و از آنجا به هند، شبه جزیره عربستان یا شرق آفریقا ارسال می شود. بنابراین روسیه می تواند از عبور کالاهای خود از طریق دریای بالتیک که با شمال اروپا هم مرز است، از طریق دریای سیاه از طریق کانال سوئز اجتناب کند.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به برگزاری 2 دوره آموزش و ارزیابی جذب نخبگان در سازمان های اجرایی کشور گفت: مجوز جذب 45 نیروی متخصص برای بنادر جنوبی کشور نهایی شده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی، یکی از موضوعاتی جدی و مهم در این سازمان را بازطراحی ساختار اداره بنادر جنوبی متناسب با مسئولیت های جدید دربعد تقویت نیروی انسانی متخصص و نخبه عنوان کرد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
1- مسیر دریایی از جنوب ایران به جده یکی از مهم ترین مسیر های حج برای ایرانیان ساکن فارس و جنوب کشور، مسیر دریایی از خلیج فارس بود. در این مسیر، حجاج از طریق بندر بصره، بندرعباس، بندر لنگه، بندر بوشهر و برخی دیگر از بنادر جنوبی ایران با کشتی به جده می رفتند ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
اصرار دولت و بانک مرکزی بر رانت پاشی ارزی مانع از ترخیص خودروهای اندک وارداتی به بنادر جنوبی کشور شده است!
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۱:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
آرین رضایی- روزنامه نگار در موافقتنامه ای که شامگاه سه شنبه بین وزیر راه و شهرسازی ایران و معاون نخست وزیر روسیه به امضا رسید، قرار است روس ها تا سقف 1.6میلیارد یورو در ساخت خط آهن رشت- آستارا سرمایه گذاری کنند. با احداث این خط آهن، آخرین بخش از کریدور تجاری شمال- جنوب تکمیل می شود ...
معدن24   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
معدن24:ششمین کمیته حمل و نقل و لجستیک انجمن سنگ آهن ایران با حضور اکثریت اعضاء در تهران برگزار شد. نایب رئیس هیئت مدیره انجمن سنگ آهن ایران، پس از این نشست گفت ...
معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ساماندهی وضعیت تشکیلاتی و تامین نیازهای ساختاری از اولویت های این سازمان برای بنادر جنوبی کشور است.
معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ساماندهی وضعیت تشکیلاتی و تامین نیازهای ساختاری از اولویت های این سازمان برای بنادر جنوبی کشور است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۰۴:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
قائم مقام دبیرکل خانه صمت در واکنش به خبر تبدیل شدن ایران به کانونی برای حمل و نقل غلات صادراتی روسیه، گفت: مسیر دریایی بدون واسطه کشورهای دیگر، بین ایران و روسیه وجود دارد و روس ها می توانند کالاهای ترانزیتی خود را با کشتی به بندرهای انزلی، امیرآباد و... ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۲۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی مقدار بیشتری از محدودیت های ایجاد شده برای واردات یمن را لغو کرده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۰۹:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران و مدیرعامل شرکت پاک کرانه بنادر جنوبی گفت: تردد شناور مسافربری در مسیر بوشهر به جزیره خارگ و بالعکس امضا و از بیستم فروردین با محوریت مدیریت عملیات عمومی اجرایی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
چهارمحال و بختیاری در مسیر ارتباطی شمال به جنوب، با اتصال فلات مرکزی به بنادر جنوبی کشور، استان های اصفهان، خوزستان، کهکیلویه بویر احمد و فارس را به هم مرتبط می کند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
با توجه به فرارسیدن سال نو و شروع سفرهای نوروزی موج مسافران به خطه جنوبی کشور رسیده است.مسافران میتوانند از طریق لندینگ کرافت ها از بنادر جنوبی کشور به جزیره قشم به واسطه دریا سفر کنند و علاوه بر سفر به قشم از زیبایی و جذابیت سفر دریایی هم بهره مند شوند ...
نفت آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۵۲    
سازمان بنادر و دریانوردی در راستای تامین نیروی انسانی در مشاغل تخصصی موفق به اخذ مجوز استخدام 409 نفر در مشاغل اختصاصی برای بنادر جنوبی کشور شده است.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور گفت: عملیات اجرایی احداث راه آهن زنجان-بیجار-قروه با هدف ایجاد یک میانبر ریلی بین راه آهن ناحیه شمال غرب با راه آهن غرب کشور آغاز شد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایران، طی یک سال اخیر به دلیل خشکسالی گسترده در بسیاری از کشورهای اصلی تولیدکننده محصولات کشاورزی از طرفی و وقوع جنگ اوکراین و روسیه به عنوان دو قطب تولید غلات و دانه های روغنی ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۳:۰۹   + ۳۳ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به امکان رونق اقتصاد دریا در بنادر جنوبی ایران، گفت: درخواست ازبکستان برای عضویت در موافقتنامه چابهار پذیرفته شده است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۳:۰۵    
بانک مرکزی ماه هاست ارز واردات کالاهای اساسی را پرداخت نمی کند و کشتی های باری زیادی در خارج بنادر جنوبی ایران معطل مانده اند.
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در مذاکره با رئیس شورای بین دولتی حمل و نقل کشورهای مشترک المنافع از آمادگی ایران برای ترانزیت یک میلیون تن کالا از آسیای مرکزی و جذب سرمایه گذاران در بنادر جنوبی ایران خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: روس ها به شدت به دنبال ترانزیت از مسیر ایران هستند به طوری که برنامه ترانزیت 100 میلیون تن کالا از مسیر کریدور شمال-جنوب و مسیر ایران را دارند و اساسا هنوز ترانزیت روسیه از مسیر ایران شروع نشده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۶:۱۴    
بوشهر- بذرپاش وزیر راه و شهرسازی گفت: ظرفیت بنادر جنوبی کشور برای افزایش مبادلات با کشورهای حاشیه خلیج فارس باید توسعه بیشتری یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۰:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شبکه ریلی کشور گفت: در این خصوص با چینی ها وارد مذاکره شدیم تا برای احداث راه آهن یاسوج _گچساران به بنادر جنوبی کشور سرمایه گذاری کنند که خیلی از کارها پیش رفته است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون حمل ونقل و لجستیک اتاق ایران خاطر نشان کرد: به نظر می رسد در آینده بندر فاو می تواند به رقیب ما تبدیل شود. عراق به کمک ترکیه و امارات تلاش دارد که بندر فاو را به راهن آهن سراسری عراق متصل و از شمال راه آهن را به ترکیه وصل کند و بخشی از ترانزیت از طریق امارات و بندرعباس به ترکیه می رود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۱:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
برای آماده سازی و ارتقای ایمنی شناورها جهت استقبال از مسافران در جنوب کشور، 39 فروند شناور در بنادر مرکز هرمزگان آماده شده و همچنین تا پیش از نوروز 1402، 10 فروند شناور گردشگری جدید به ناوگان دریایی قشم اضافه می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
بخشدار اشکنان گفت: به علت بارش شدید باران و سقوط سنگ در جاده تنگ خور نزدیک به روستاهای خشت، رکن آباد و لاورخشت، این جاده مسدود شد که با تلاش راهداران اداره راه و شهرسازی مسیر این روستاها به سمت بنادر جنوبی بازگشایی شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۴:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان اظهار داشت: در حال حاضر 33 فروند کشتی بر روی آب مانده است و در حال حاضر 3 میلیون و 480 هزار تن کالای اساسی در انبار موجود است و مجموع کالای اساسی باقیمانده در لنگرگاه و اسکله و انبار 5 میلیون و 704 هزار تن است که البته این میزان را کالای رسوبی تلقی نمی دانیم.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۰۴:۱۱   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مصطفی آقامیرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، درباره ضرورت توسعه سواحل مکران بنابر تاکید مقام معظم رهبری، اظهار داشت ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ - ۱۲:۱۰   + ۱۹ سایت دیگر  
این سرکنسولگری نخستین سرکنسولگری چین در بنادر جنوبی ایران است و حوزه مسئولیت آن 8 استان جنوبی ایران را پوشش خواهد داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۵:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: از ابتدای امسال تاکنون 14 میلیون تن جابجا شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: همزمان با سفر رییس جمهور به استان خراسان جنوبی و با هدف تکمیل کریدور شمال- جنوب در شرق کشور و اتصال بنادر جنوبی به بنادر شمالی و پایانه های مرزی 50 کیلومتر از بزرگراه های این استان به بهره برداری رسید.
علی فتحی عضو هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی در سفر دوروزه به استان بوشهر با همراهی مدیرکل بنادر و دریانوردی این استان از زیرساختها، ظرفیت ها و پروژه های در دست اقدام بنادر جنوبی بوشهر بازدید کرد .
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ - ۱۳:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان به مناسبت گرامیداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری پیام تبریک ارسال کرد. متن پیام به شرح زیر است: 26 آذر ماه، سالروز فرمان تاریخی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در سال 1362 مبنی بر تخلیه کالاهای اساسی مردم از بنادر جنوبی کشور ...
علی فتحی معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی به منظور بازدید از زیرساخت های بنادر جنوبی استان بوشهر، وارد عسلویه شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۰:۰۱    
مشهد- مسیر کریدور کتای از کشورهای قرقیزستان، تاجیکستان، افغانستان و ایران می گذرد و به عنوان مسیر کوتاه و جایگزین برای ارسال کالا از بنادر جنوبی ایران به کشورهای آسیای میانه مطرح است.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۳:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
نماینده عراق در اوپک اعلام کرد کشورش ظرفیت صادرات خود از بنادر جنوبی را تا 2025 به 1 تا 1.5 میلیون بشکه در روز می رساند.