سه شنبه ۰۴ آذرساعت ۱۰:۰۲Nov 2020 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جلیقه زردها»

ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۴:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - اعتراض های ضد نظام سرمایه داری موسوم به جنبش جلیقه زردها در فرانسه دو ساله شد؛ جنبشی که اگرچه بنا به ملاحظاتی از جمله کرونا فعلا خاموش به نظر می رسد، اما آتش زیر خاکستری است که هر لحظه می تواند پیامدهای سختی برای دولت مکرون به دنبال داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۲:۰۰    
رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان همدان با محکومیت توهین به ساحت مقدس پیامبر(ص) توسط فرانسه به اسم آزادی بیان گفت: مکرون که دم از آزادی بیان می زند، دو سال است مردم خودش یعنی جلیقه زردها که دنبال تحقق عدالت هستند را می کشد، چرا اینجا خبری از آزادی بیان نیست؟
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مکرون سعی دارد با انحراف افکار عمومی فرانسه از ناتوانی دولت در حمایت از مردم در مقابله با کرونا، مقابله با اسلام و مسلمانان را به موضوعی امنیتی تبدیل کرده و از این رهگذر، مانع اعتراضات خیابانی جلیقه زردها شود.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۰:۴۴    
شفقنا- سازمان عفو بین الملل، سرکوب خشونت آمیز و وحشیانه تظاهرات جلیقه زردها و سایر تظاهرات ها در فرانسه را محکوم کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا و به نقل از القدس العربی، سازمان عفو بین الملل فرانسه را به استفاده نادرست از قانون برای بازداشت و محاکمه افراد بیگانه متهم کرده است. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
هزاران نفر از مردم فرانسه در اعتراض به اقدامات رئیس جمهور این کشور در حوزه اقتصادی و اجتماعی در میدان ریپابلیک پاریس تجمع کردند.
روز پلاس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
دو افسر پلیس ضد شورش پس از تظاهرات جلیقه زردها از کنار یک خودروی در حال سوختن در پاریس می گذرند
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۱:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
یک فعال لبنانی اعلام کرد که هدف فرانسه از اعمال فشار بر لبنان، تشکیل دولتی است که به سمت سازش با رژیم صهیونیستی حرکت کند.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۲۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
پلیس فرانسه در اولین حضور خیابانی جلیقه زردها بعد از شیوع کرونا در پاریس معترضان را به شدت سرکوب و نزدیک به 300 نفر از آنها را بازداشت کرد. معترضان نیز اقدام به آتش زدن خودروها و درگیری با نیروهای امنیتی پرداختند.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۰:۳۶    
معترضان به سیاست های اقتصادی دولت در فرانسه بار دیگر به خیابان های این کشور آمدند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۹:۵۰    
شفقنا- تظاهرات معترضان فرانسوی موسوم به جلیقه زردها روز شنبه از سر گرفته شد و این بار پلیس با خشونت بیشتری با آنان برخورد کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا, جلیقه زردها که به خاطر قرنطینه ناشی از شیوع گسترده بیماری کرونا در فرانسه در خانه مانده بودند ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
جلیقه زردها که پس از مدتها بار دیگر در اعتراض به سیاست های دولت فرانسه به خیابان آمدند باز هم با واکنش بسیار خشن پلیس مواجه شدند.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24 -نزدیک به دو سال بعد از نخستین شنبه ای که جلیقه زردها دست به راه پیمایی زدند، بار دیگر این جنبش اعتراضی بدون رهبری، به رغم محدودیت های ناشی از اپیدمی کووید 19، در پاریس و چند شهر دیگر فرانسه تجمعات و راه پیمایی هایی را برگزار کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۷:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
ژرالد دارمانن وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که پلیس حدود 300 نفر از معترضان موسوم به جلیقه زردها را بازداشت کرده است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۲۲:۴۴    
جلیقه زرد های فرانسوی که به دلیل محدودیت های کرونایی، مدتی راهپیمایی های هفتگی خود را متوقف کرده بودند، با شعارهای ضد سرمایه داری و ضد ماکرون، به خیابان ها بازگشتند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۷:۱۹   + ۲۱ سایت دیگر  
جلیقه زردها علیرغم موج جدید شیوع ویروس کرونا در فرانسه به خیابان های پاریس بازگشتند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۶:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
تظاهرکنندگان جلیقه زرد تجمعی در پاریس علیه دولت برپا کردند و با وجود شیوع همه گیری کرونا در فرانسه، در پایتخت این کشور رژه رفتند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۶:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معترضان به سیاست های اقتصادی دولت در فرانسه موسوم به جنبس جلیقه زردها که از آخرین تظاهرات آنها نزدیک به چهار ماه می گذرد، امروز - شنبه - بار دیگر به خیابان های این کشور آمدند. دولت قوانین جدیدی برای مقابله با معترضان مشخص کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۶:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
معترضان به سیاست های دولت فرانسه بار دیگر به خیابان های این کشور آمده اند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۳:۵۷    
جلیقه زردهای فرانسه بار دیگر به خیابان های پاریس آمدند.
الف   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۷:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش الف کانون تربیت اسلامی ضمن محکومیت هر گونه اهانت به پیامبر اسلام در بیانیه ای اعلام کرد :در حالیکه آزادی بیانِ جلیقه زردها توسط فرانسه و نهضت رنگین پوستان و سیاهان توسط آمریکا با گلولۀ ساچمه ای پاسخ داده می شود امّا مکرون از آزادی بیان هفته نامۀ چپ گرا و هتاک "شارلی ابدو" در جسارت به ساحت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۲۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – خبرگزاری فرانسه امروز به نقل از منابع قضایی اعلام کرد که 17 نفر به اتهام غارت و تخریب طاق پیروزی پاریس در جریان اعتراض های دو سال پیش جلیقه زردها محاکمه می شوند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - پاریس که به دنبال پایان اعتراض های خیابانی علیه سیاست های اقتصادی دولت موسوم به جنبش جلیقه زردها و نیز تظاهرات مردمی در واکنش به اصلاحات بازنشستگی در فرانسه، در پی شیوع کرونا روی آرامش به خود دیده بود، یکشنبه شب بار دیگر صحنه درگیری پلیس و مردم بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۰:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور بلاروس آمریکا را عامل پشت پرده ناآرامی های کشورش دانست و ضمن رد پیشنهاد همتای فرانسوی برای میانجیگری جهت مذاکره بین دولت و مخالفان به او توصیه کرد با جنبش جلیقه زردها گفت و گو کند.
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۲۲:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
کشورهای اروپایی که در برابر یک سال تظاهرات جلیقه زردها برای سرنگونی نظام فرانسه سکوت کردند و در ماه های اخیر نیز سرکوب گسترده ضد نژادپرستی در آمریکا را مجاز دانسته اند در ادامه مواضع دوگانه و بحران سازشان به حمایت از آشوب در بلاروس پرداختند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به حمایت رئیس جمهوری فرانسه از معترضان بلاروسی، با مقایسه با سرکوب جنبش اعتراضی جلیقه زردها در فرانسه، این اقدام مکرون را ریاکارانه خواند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۴:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (دوشنبه) در صفحه فیسبوکش از رئیس جمهوری فرانسه انتقاد کرد و نوشت، وی باید از آنهایی که در اتحادیه اروپا اعتراض می کنند، حمایت کند نه از معترضان بلاروسی.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۲:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه روسیه اظهارات رئیس جمهور فرانسه درباره اعتراضات بلاروس را ریاکارانه توصیف کرد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۲۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
پس از فراخوان کنفدراسیون عمومی اتحادیه کارگری ، تعداد زیادی از معترضان با حضور در میدان لاریپالیکا ، علیه سیاست های امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه تظاهرات برپا کردند. معترضان موسوم به جلیقه زردها نیز در این تظاهرات حضور پیدا کرده اند. ...
شیرازه   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
غلامرضا صفرپور گفت: شاید اعتراضات اخیر در آمریکا، همچون جلیقه زردها در فرانسه و جنبش وال استریت در آمریکا سرکوب شوند؛ ولی این آتش زیر خاکستر است که هر زمانی می تواند مجدداً شعله ور شود.
الف   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۰۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
جریان اصلی در غرب، مدتهاست کنترلش را بر اوضاع از دست داده است. احیای نیروهای ملی گرا و راست افراطی بویژه با روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا و بوریس جانسون در انگلستان، جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا، شکل گیری جنبش جلیقه زردها در فرانسه ...
گلستان 24   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
جلیقه زردها پس از چند هفته غیبت به دلیل محدودیت های کرونایی، بار دیگر برای نشان دادن اعتراض به سیاست های دولت ماکرون و نظام سرمایه داری، به خیابان های پاریس بازگشتند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۸:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
جلیقه زردها در فرانسه پس از لغو نسبی محدودیت های اجتماعی به خیابان های پاریس بازگشتند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۷:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
معترضان فرانسوی که چند هفته به دلیل شیوع ویروس کرونا، تظاهرات خود را در روز شنبه متوقف کرده بودند، از امروز بار دیگر به خیابان ها آمده و اعتراض خود را به سیاست های دولت این کشور اعلام کردند.
جماران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۰۹:۴۷   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش جماران به نقل از یورونیوز، با وجود آنکه پلیس فرانسه برگزاری هر نوع تجمع برای روز سه شنبه در پایتخت این کشور را ممنوع اعلام کرده بود، هزاران تظاهرکننده در حمایت از خانواده آدام ترائوره به خیابان های پاریس آمدند و در اعتراض به خشونت پلیس شعار دادند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
هزاران نفر در قالب جنبش جلیقه نارنجی ها در ایتالیا به شرایط دشوار اقتصادی اعتراض کردند.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۲۱:۵۲    
معترضان به سیاست های اقتصادی دولت فرانسه موسوم به جلیقه زردها که به دلیل شیوع کرونا از اسفندماه گذشته امکان حضور در خیابان را نداشتند، با خروج این کشور از قرنطینه، در برخی شهرهای مهم این کشور به خیابان ها ریخته و علیه نظام سرمایه داری و سیاست های اقتصادی دولت ماکرون شعار دادند.
الف   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۵:۵۷    
پس از لغو نسبی محدودیت های فاصله گذاری اجتماعی در فرانسه معترضان به اوضاع اقتصادی این کشور و سیاست های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه موسوم به جلیقه زردها بار دیگر به خیابان ها آمدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معترضان به سیاست های اقتصادی دولت فرانسه موسوم به جلیقه زردها که به دلیل شیوع کرونا و ممنوعیت در برگزاری تجمع ها از اسفندماه گذشته امکان حضور در خیابان را نداشتند، با خروج این کشور از قرنطینه، دیروز(شنبه) اقدام به تجمع کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۲۱:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
پس از لغو نسبی محدودیت های اجتماعی، جلیقه زردها در پاریس تظاهراتی موسوم به بهار سیاه برگزار کردند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۳:۵۴    
شماری از جلیقه زردهای فرانسه در فضای مجازی خواستار از سر گیری مجدد اعتراض ها در برخی از شهرهای این کشور شدند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۵ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیر کشور فرانسه می گوید شرایط سخت قرنطینه روی بسیاری از ساکنان حومه پاریس که اغلب جوان هستند فشار آورده و آن ها خشمشان را به خیابان آورده اند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ - ۰۲:۱۴    
کارشناس مسائل اروپا گفت: ظهور کرونا در اروپا، آن هم در اواخر سال 98 تاثیرات بسیار بدی روی اقتصاد و همچنین سرنوشت میلیون ها کارگر خواهد گذاشت که ایتالیا نمونه بارزش است.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۵:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
محبوبیت امانوئل مکرون در میان فرانسوی ها با پیشروی تا مرز 51 درصد، به بالاترین حد در دو سال گذشته رسید. محبوبیت رئیس جمهوری فرانسه پس از شکل گیری جنبش جلیقه زردها در دسامبر 2018 به 31 درصد سقوط کرده بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معترضان فرانسوی که در قالب جنبش موسوم به جلیقه زردها از نوامبر سال 2018 تاکنون در اعتراض به سیاست های دولت از پا ننشسته و به شیوه های مختلف به اعتصاب ها و تظاهرات خود حتی در اوج ممنوعیت های دولت ادامه داده اند، این بار و در میان محدودیت های اجتماعی الیزه برای مهار کرونا ...
کیهان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۲۲:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
معترضان به سیاست های دولت فرانسه موسوم به جلیقه زردها علی رغم ممنوعیت تجمع بالای 100 نفر و با وجود شیوع ویروس کرونا، در پاریس تظاهرات کرده و با پلیس مسلح به شدت درگیر شدند.
میزان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۳:۳۰    
خبرگزاری میزان- دور نخست انتخابات شهرداری های فرانسه با وجود شیوع گسترده کرونا در حال برگزاری است و حزب رئیس جمهور این کشور امید چندانی به کسب اکثریت در این انتخابات ندارد. تاریخ انتشار: 13:25 - 25 اسفند 1398 - کد خبر: 606046
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۰:۰۹    
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد چین امروز یکشنبه از جان باختن 10 فرد دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر داد. با احتساب این افراد، تعداد جان باختگان کرونا در چین در مجموع به 3،199 نفر رسید. ...
فانوس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۰۷:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
شماری از فرانسوی ها در اعتراض به سیاست های دولت ماکرون و نظام سرمایه داری، با وجود شیوع کرونا به خیابان های پاریس آمده اند. تصاویر منتشرشده از برخورد خشن پلیس فرانسه با معترضان و پرتاب گاز اشک آور برای متفرق کردن آنها حکایت دارد.
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۰۴:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : در هفتادمین هفته پیاپی پس از آغاز اعتراضات مردمی، جلیقه زردها در پاریس با وجود کرونا در حال برگزاری تظاهرات خود هستند. ...