چهارشنبه ۰۸ بهمنساعت ۰۲:۰۸Jan 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سالمند آزاری»

خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۲۰:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان قم , مریم علی شیری، معاون اجتماعی بهزیستی قم با اشاره به برقراری 15425 تماس در شش ماه اول سال 99 با اورژانس اجتماعی 123 بهزیستی قم اظهار کرد ...
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
فعالان اجتماعی از افزایش سالمندان و به ویژه زنان سالمند رها شده در خیابان ها و ارجاع آن ها به مراکز ارائه خدمت به آسیب دیدگان اجتماعی طی ماه های اخیر خبر داده اند، ماجرایی که می توان از آن به عنوان نوع جدیدی از سالمندآزاری یاد کرد ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۲:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
سالمندآزاری بیش از آنچه که فکرش را کنید، رایج است. متاسفانه سالمندان به دلایل مختلف دچار صدمات جسمی و روحی می شوند و در ضمن این روزها، ویروس کرونا رنجی به رنج های آنها اضافه کرده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۱:۱۳    
1 به سالمندان به طور مداوم نگویید کرونا شما را از بین می برد شما نگران پدر و مادر سالمندتان هستید، اما اگر هر روز و به دفعات آنها را از احتمال ابتلا بترسانید یا بگویید که این بیماری است که افراد ضعیف تر را از بین می برد، آنها را آزار می دهید و این رفتار یکی از مصادیق سالمندآزاری است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرانا- به اعتقاد کارشناسان، آپارتمان نشینی، تردد در خیابان های طویل، پیاده روها و پله های نفس گیر بسیاری از شهرهای کشورمان که نای رفتن را از جوانان هم می گیرد ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۶:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
برنامه شکلات تلخ به مناسبت سالروز سالمندان به اتفاقات و حوادث زندگی این گروه سنی حساس پرداخت. در این برنامه که به کارگردانی و تهیه کنندگی مجتبی احمدی روی آنتن شبکه 5 سیما رفت کارشناسانی چون سعید آرام، احمد دلبری، روشنک زمان پور و .. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
در کنار بحث سالمندی مقوله نوع همزیستی با سالمندان هم قابل توجه است؛ طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت از هر 6 نفر بالای 60 سال، حداقل یک نفر نوعی از سالمندآزاری را تجربه می کند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۸:۵۹    
به مناسبت روز جهانی سالمندان برنامه تلویزیونی شکلات تلخ به بررسی ابعاد سالمند آزاری پرداخته است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
در برنامه روز سه شنبه به مناسبت روز سالمند شکلات تلخ با حضور دکتر آرام رییس بهزیستی شهر تهران، دکتر دلبری رییس انجمن سالمندان، دکتر زمان پور روان شناس حوزه سالمندان ، دکتر رضازاده روان شناس حوزه آسیب های اجتماعی وتعدادی از سالمندان به ابعاد مختلف زندگی سالمندان پرداخت.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۸:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
برنامه "شکلات تلخ" به تهیه کنندگی و کارگردانی مجتبی احمدی از گروه اجتماعی شبکه 5 سیما روی آنتن می رود.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه اجتماعی - شکیبا کولیوند : روزگاری سالمندی گره خورده بود با عزت و احترام، ریش سفیدان نقشی گره گشا داشتند و زندگی ها در کنار همین سالمندان و بزرگترها بود که رنگ زندگی به خود می گرفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۱۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
تهیه کننده برنامه شکلات تلخ گفت: اعتیاد، دختران فراری، خودکشی و سالمند آزاری از سرفصل های بعدی برنامه خواهد بود و تصمیم داریم با چند کارشناس خانواده در بحث سالمند آزاری گفت و گو کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۰:۴۰    
اورژانس اجتماعی راهکاری موثر برای جلوگیری از خشونت هایی همچون کودک آزاری، همسرآزاری، سالمندآزاری و دیگر آسیب های اجتماعی است.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۹:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا: رئیس اداره بهزیستی مشهد با اشاره به اینکه در چهار ماهه ایام شیوع کرونا، 1932 مورد کودک آزاری گزارش شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 7/7 برابر افزایش داشته است، گفت: همچنین در این مدت همسرآزاری 15 برابر، سالمندآزاری 5 برابر و معلول آزاری 16 برابر افزایش داشته است. ...
خبرهای فوری   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۰۸:۴۵    
به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرمهم ، سالمند آزاری پدیده نو ظهوری نیست اما رابطه مستقیمی با وضعیت اقتصادی جامعه دارد، طی سال های گذشته آمار ها نشان می دهد هر چقدر وضعیت اقتصادی با نا بسامانی بیشتری همراه بوده، خشونت در جامعه افزایش یافته و یکی از انواع خشونت ها نیز سالمند آزاری است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۴:۵۵   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور، از نهایی شدن نسخه ویرایش شده سند ملی سالمندی پس از تایید سازمان برنامه و بودجه خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۶:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
26 خرداد، 15 ژوئن، روز جهانی آگاهی بخشی درباره سالمندآزاری بود. طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت از هر 6 نفر که بالای 60 سال است، حداقل یک نفر نوعی از سالمندآزاری را تجربه می کند که پیامد آن طیف گسترده ای از صدمات جسمی و روحی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۶:۱۰    
موارد سالمند آزاری در استان چهارمحال و بختیاری را به اورژانس اجتماعی گزارش دهید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۸:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان یک جامعه شناس گقت: سالمند آزاری چه از نوع فردی و چه از نوع اجتماعی با بی توجهی مسئولان، پدیده نامیمونی است که اگر از هم اکنون برای پیشگیری از آن در رسانه ها و افکار عمومی آموزش نبینیم، فردا به سراغ خودمان می آید.
مددکاری اجتماعی ایران   ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۰۲:۵۵    
بر اساس آمار های رسمی اعلام شده، همسر آزاری در صدر موضوعات تماس های اورژانس اجتماعی تبریز قرار دارد.سازمان بهزیستی به منظور کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و جرایم و حمایت از افرد در معرض آسیب های اجتماعی از قبیل کودک آزاری ، سالمند آزاری ، همسر آزاری ، دختران فراری ، کودکان خیابانی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ - ۱۶:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان-ایرنا-معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی اصفهان گفت: از اسفندماه سال گذشته با آغاز قرنطینه خانگی به دلیل کرونا تاکنون آسیب های مانند همسرآزاری، قصد و اقدام به خودکشی، اختلاف زوجین و سالمندآزاری در این استان افزایش یافته است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۱۰:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
محققان در پژوهشی تاثیر سوءرفتار با سالمند را بر ابعاد جسمی و روحی سالمندان بررسی کرده اند. به گزارش ایسنا ، سوءرفتار با سالمند یا سالمندآزاری شامل انجام یا عدم انجام رفتاری خاص به صورت عمدی یا غیرعمدی است که از جانب فردی که مورد اطمینان است، روی داده و باعث صدمه یا پریشانی در سالمند می شود ...
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۱/۲۸ - ۰۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
علی ابراهیمی رئیس انجمن علمی سالمندشناسی و طب سالمندان ایران گفت: اینکه برخی افراد در فضاهای مجازی در صدد القای این دیدگاه هستند که بیماری کرونا مختص سالمندان است و آنها را درگیر خود می کند از مصادیق بارز سالمند آزاری بوده و از سوی موسسات علمی و تحقیقاتی معتبر دنیا به شدت رد شده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۲۴ - ۱۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
گناباد مسئول گروه سلامت روانی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با تأکید بر سلامت روان سالمندان، گفت: بیان این مطلب که کرونا تنها سالمندان بیمار را درگیر می کند، نمونه بارزی از سالمندآزاری است.
روزنامه وارش   ۱۳۹۹/۰۱/۲۴ - ۱۴:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
وارش نیوز/ محمود علی گو افزود: وظیفه کارشناسان بهزیستی در سامانه تلفنی 123، رسیدگی به اختلافات خانگی و آسیب های اجتماعی مانند همسر آزاری، کودک آزاری معلول آزاری ...
آمد خبر   ۱۳۹۹/۰۱/۲۴ - ۰۸:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، پس از این پیامک نیز معصومه ابتکار با انتشار پستی در صفحات مجازی خود به این پیامک واکنش نشان داد و نوشت: پیامک 123 را جدی بگیرید ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ - ۰۹:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
معاون امور اجتماعی سازمان بهریستی گفت: طبق آمارها خشونت خانگی شامل موارد کودک آزاری، همسرآزاری، سالمندآزاری و معلول آزاری نسبت به گذشته و قبل از ایام کرونا و قرنطینه خانگی تفاوت معناداری نداشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ - ۰۰:۱۴    
ایرنا نوشت : معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در صفحه اینستاگرام خود به خانواده ها توصیه کرد، پیامک 123 را جدی بگیرند. وی افزود: شماره 123 را به خاطر بسپارید و در صورت مشاهده کودک آزاری، همسر آزاری و سالمندآزاری به وظیفه انسانی خود عمل کنید و اطلاع دهید.
برترین ها / جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۲۲ - ۱۴:۲۶   + ۲۱ سایت دیگر  
برترین ها: معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در صفحه اینستاگرام خود به خانواده توصیه کرد، پیامک 123 را جدی بگیرند. معصومه ابتکار در این پست نوشت: پیامک 123 را جدی بگیرید، مشکلات ناشی از بحران کرونا این روزها می تواند بعضی آسیب ها را افزایش دهد؛ از جمله در درون خانواده ها. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۱/۱۹ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
سالمندآزاری مصادیق زیادی دارد، اما این روزها که کرونا در میان مان جولان می دهد، کارشناسان از سالمندآزاری جدیدی سخن می گویند که عموما دانسته یا نادانسته آنرا مرتکب می شویم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۹ - ۰۸:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی سالمندآزاری مصادیق زیادی دارد، اما این روزها که کرونا در میان مان جولان می دهد، کارشناسان از سالمندآزاری جدیدی سخن می گویند که عموما دانسته یا نادانسته آنرا مرتکب می شویم.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
در این برهه وظیفه ما این است که سالمندان را درک کنیم و هر روز خطرات بیماری کرونا را با زبان ساده، شیرین و شیوه صحیح به آنان بیان کرده و اقناع کنیم که با رعایت اصول بهداشتی و در خانه ماندن، این بیماری منحوس خطری ندارد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
تکرار این جمله که ویروس کرونا بیشتر افراد مسن را در معرض خطر قرار می دهد، نوعی سالمندآزاری محسوب می شود. نقاشی کارتونی زیر را در این زمینه ببینید.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۱۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
کرج – ایرنا - "نگران نباشید" کرونا فقط در میان سالمندان و افراد بیمار منجر به مرگ می شود جمله ای که این روزها درمحاوره ها و فضای مجازی بارها و بارها شنیده و گفته می شود، مصداق یک نوع سالمند آزاری است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
پدر و مادران از قدیم همیشه می گفتند: موی سپید حرمت دارد و اجازه ندارید به سالمندان بی احترامی کنید اما متأسفانه امروز پدیده سالمندآزاری حال برخی از این موسپیدان خانه های مان را ناخوش و پریشان کرده است.
روزنامه البرز فردا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۲:۲۲    
مدیرکل بهزیستی البرز گفت: از ابتدای سال تا کنون چهار سالمند یعنی دو زوج که در مراکز شبانه روزی بهزیستی زندگی می کردند پس از آشنایی با هم ازدواج کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرکل بهزیستی البرز گفت: از ابتدای سال تا کنون چهار سالمند یعنی دو زوج که در مراکز شبانه روزی بهزیستی زندگی می کردند پس از آشنایی با هم ازدواج کرده اند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۱۰:۰۰    
مدیرکل دفتر مراکز توانبخشی مراقبتی بهزیستی کشور گفت: 48 هزار نفر زیر مجموعه مراکز توانبخشی شبانه روزی ما هستند که از این تعداد 12 هزار 791 نفر سالمند هستند. همچنین 17 هزار 422 نفر در زمینه ارائه خدمات تخصصی و توانبخشی تحت مراقبت در منزل ما هستند که از این تعداد4678 نفر سالمند هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور با اشاره به اینکه تاکنون هیچ پیمایشی درباره سالمندآزاری انجام نشده بود، گفت: تنها 153 میلیون تومان برای تحقق سند ملی سالمندی اختصاص داده شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۶:۳۱    
رییس دبیرخانه شورای ملی سالمندان با اشاره به مباحث معنویت و تأثیرات مثبت آن در حوزه سالمندی، گفت: مساله مهم بعدی مباحث حقوقی و مالی مانند سالمند آزاری است که متأسفانه در کشور ما به آن توجه نشده و ما لایحه حقوقی حمایت از سالمندان نداریم که البته در حال تدوین است .
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
شیراز- متولیان اعلام کرده اند که جمعیت فارس در آینده مسن می شود این در حالیست که اخیرا سالمندآزاری نیز رواج یافته تا تصمیم گیران از حالا برای چالش های سنی آینده مردم فارس اقدام کنند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
ساسان جهانبخش عنوان کرد : اورژانس اجتماعی با شماره تلفن 123 یکی از خدمات پیشرو بهزیستی برای حمایت های روانی و اجتماعی افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی مانند کودکان و زنان در معرض خشونت یا آزار دیده و برای مواردی همچون کودک آزاری، همسرآزاری، معلول آزاری، سالمند آزاری و اقدام کنندگان خودکشی است
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وقتی صحبت از خشونت می شود معمولا کودک آزاری و همسر آزاری به ذهن متبادر می شود. این در حالی است که سالمند آزاری به دلیل روند حرکت جمعیت، رتبه سوم خشونت های خانگی را به خود اختصاص داده و مستلزم تدابیر حقوقی و قانونی لازم در این زمینه است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۰۹:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: تامین ملزومات خدمات اجتماعی و درمانی برای جمعیت سالمندان آینده، ما را نگران می کند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ - ۱۰:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
یک روانشناس اجتماعی ضمن تاکید بر لزوم تغییر قوانین مربوط به سالمندان گفت: سالمندآزاری از یک سو به مشکلات و ناتوانی های سالمندان و از سوی دیگر به مشکلات سالمندآزاران و عدم حمایت ها و سیاست گذاری های دولت بازمی گردد، این درحالیست که این پدیده موجب کاهش اعتماد به نفس ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز : سالمندان تا چند سال دیگر، حدود 20درصد جمعیت جهان را به خود اختصاص می دهند. در حالی که اکنون از هفت میلیارد نفر جمعیت جهان، حدود هفتصد میلیون نفر بالای 60سال هستند که حدود سی سال دیگر جمعیت سالمندان جهان به دومیلیارد نفر می رسد ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی سالمندان صبح روز ششم مهرماه ،همایشی تحت عنوان ( سالمند ، عدالت ، حقوق شهروندی و حمایت های قانونی ) با حضور دکتر نحوی نژاد مدیرکل بهزیستی گیلان ، دکتر مهدی پور معاون قضائی رئیس کل دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان رشت ،بنیاد های فرزانگان ، کانون بازنشستگان بهزیستی ...
همشهری   ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ - ۱۳:۳۷    
فرزانه بشردوست_دبیرکل کانون سالمندان شهر تهران سالمندان، قشر حساس و آسیب پذیری هستند که براساس شرایط جسمی شان نیازمند توجه و محبت هستند. علاوه بر خانواده، نهادها و سازمان های مختلف نیز باید در این مسیر گام بردارند و خدمات رفاهی مورد نیاز سالمندان را فراهم کنند ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
سالمند آزاری به مفهوم رفتاری است که از شخص یا اشخاص مراقبت کننده از سالمند سرمی زند و سبب اسیب و کاهش کیفیت زندگی وی میشود .
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
برای تماس فوری با اورژانس اجتماعی جهت درخواست اقدامات فوری درخصوص پیگیری آسیب های اجتماعی مانند کودک آزاری، همسرآزاری، فرزندآزاری، سالمندآزاری و ... با شماره 123 از هر کجای ایران تماس حاصل فرمایید.