سه شنبه ۲۷ مهرساعت ۱۳:۰۳Oct 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه انرژی»

ایلنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه انرژی گفت: به همان میزان که ما علاقه داریم وارد بازار اروپا شویم اتحادیه اروپا هم تمایل دارد به دومین ذخایر گاز دنیا دسترسی داشته باشد و جای این بازی ها را از روس ها بگیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی معاونت علمی و فناوری رویداد ارتقاء تاب آوری ملی و رقابت پذیری بین المللی در حوزه انرژی را با اتکاء به توانمندی شرکت های دانش بنیان برگزار می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۵:۲۷   + ۴۲ سایت دیگر  
وزیر نیرو با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت حقیقی ایران در تولید انرژی تجدیدپذیر، برای پذیرش سرمایه گذاری و توسعه انرژی های نو در راستای آینده سبز و فراگیر انرژی در کشور اعلام آمادگی کرد.
برترین ها / رجا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۲:۵۷   + ۳۴ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه از سفر رییس جمهور ونزوئلا به تهران طی ماههای آتی خبر داد و گفت: وزیران امور خارجه ایران و ونزوئلا در این سفر و در حضور رییسان جمهور دو کشور سند همکاری های 20 ساله تهران کاراکاس را امضا خواهند کرد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس حوزه انرژی گفت: تعرفه گذاری پلکانی که در دنیا نیز متداول است، می تواند تا حد زیادی برای کاهش مصرف انرژی در کشور کارساز باشد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۶:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
گزارش بازوی کارشناسی مجلس شورای اسلامی درباره عملکرد دولت دوازدهم در زمینه نفت و گاز حاکی از آن است که در سال های تحریم با این که رسما خبری از صادرات نبوده، میزان تولید فرآورده های نفتی از جمله بنزین، سالانه و به شکل چشمگیری افزایش یافته است ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
هنوز کشورها از رمزارزها برای معاملات حوزه انرژی و نفت استفاده نکرده اند. اما ممکن است پای رمزارزها کم کم به این حوزه هم باز شود. اگر چنین شود شاید ایران بتواند راحت تر تحریم ها را دور بزند. البته تحریم های بانکی را.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۹:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی دیروز اعلام کرد انتظار می رود تقاضا برای انرژی نیم میلیون بشکه در روز بالا برود. بدین ترتیب تا زمانی که گروه اوپک پلاس نفت بیشتری به بازار تزریق نکند، شکاف حدودا 700 هزار بشکه ای بین عرضه و تقاضای روزانه نفت در اواخر امسال به وجود خواهد آمد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۵:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
دولت لهستان می خواهد برای کمک به مردم در کنار آمدن با موضوع افزایش قیمت حامل های انرژی 380 میلیون دلار یارانه بدهد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – مصرف کنندگان انرژی در سراسر اروپا در حالی از بحران انرژی رنج می برند که اتحادیه اروپا به جای سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر و ارزان قیمت، تعهد خود را نسبت به سوخت های فسیلی گران قیمت تمدید می کند. ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۵۱   + ۱۴ سایت دیگر  
اسماعیلی گفت: یارانه پنهان و آشکار در حوزه انرژی و کالا های اساسی بیشتر به دهک های بالای جامعه اختصاص پیدا می کند و ما در حال حاضر وجود 86 میلیارد دلار یارانه پنهان و نزدیک 16 میلیارد دلار یارانه آشکار پرداخت می کنیم که بیشتر این رقم در اختیار اقشار ثروتمند قرار می گیرد و این بی عدالتی باید جبران ...
اقتصاد آنلاین / تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۲۱   + ۲۹ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به پیگیری برنامه جامع ایران و چین در حوزه تجاری و سرمایه گذاری گفت: یکی از ثمرات توافق 25 ساله واردات چند ده میلیون دُز واکسن از چین است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۸:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه انرژی گفت: کمبود برق در بازارهای هدف ایران بسیار بالاست بنابراین ورود کشور دیگری برای صادرات به این کشورها به معنای این نیست که جایگزین برق ایران شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۳:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
رویداد ارتقاء تاب آوری ملی و رقابت پذیری بین المللی با اتکاء به توانمندی شرکت های دانش بنیان در صنایع حوزه انرژی با هدف بررسی چالش های حوزه انرژی برگزار می شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس ارشد حوزه انرژی با بیان اینکه گازی که قرار بود طبق قرارداد کرسنت به امارات برود، هر قیمتی هم که داشته سوزانده شده است، گفت: محمود احمدی نژاد رئیس جمهور وقت در مصاحبه ها عنوان کرد که قرارداد با رشوه منعقد شده و به این لحاظ نباید اجرایی شود ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۲۳:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : بر اساس آخرین آمار توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر، میزان برق تولید شده از منابع پاک تا پایان شهریور سال جاری به 6910 میلیون کیلووات ساعت رسیده است. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۳۱    
غالبا صفحات ژئوپلتیک زمین ساختی که اقتصاد جهانی را در دست دارند، ناگهان به گونه ای تغییر می کنند که می تواند همه چیز را تکان داده و بی ثبات کند. چنین تحولاتی در حال حاضر در حوزه انرژی در حال وقوع است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس بین الملل حوزه انرژی گفت: همکاری دو کشور ایران و عربستان در بازار انرژی بخصوص اوپک در زمینه قیمت گذاری نفت و صادرات و عرضه آثار مهمی داشته کما اینکه همواره بازار نفت تحت تاثیر تصمیمات ایران و عربستان بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۹:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
جذب و پذیرش واحد های فناور در حوزه انرژی هسته ای توسط مرکز فناوری و نوآوری رسا در سازمان انرژی اتمی ایران انجام می شود.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: متاسفانه ما 14 هزار مگاوات تراز منفی برق در کشور داریم، یکی از برنامه های وزارت نیرو افزایش 35 هزار مگاوات برق در آینده نزدیک است. به گزارش پیام فوری به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ...
نمایشگاه و همایش فرصت های سرمایه گذاری و توسعه حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی تجدیدپذیر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، با عنوان رویداد IFEEX 2021 از تاریخ 3 لغایت 5 آبان ماه در جزیره کیش برگزار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۶:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس کمیسیون صنایع و معادن از بررسی مشکلات موجود در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با حضور وزیر نفت خبر داد.
شانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۲:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در حوزه انرژی کارهای جدی را در دستور کار داریم، فروش نفت را جدی دنبال می کنیم و امیدواریم بتوانیم به دنبال مذاکره ای که با کشورهای همسایه آغاز کرده ایم، همان ارتباط پیشین را برقرار کنیم.
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۰:۴۱   + ۱۲ سایت دیگر  
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: اظهارات رئیس جمهور پیرامون کافی نبودن ظرفیت تولید برق برای نیروگاه بوشهر ناشی از دغدغه های کارشناسی بسیاری است که در حوزه انرژی مطرح شده است، یکی از اصلی ترین دغدغه های موجود در این حوزه، وابستگی بیش از حد صنعت برق کشور به انرژی ناشی از گاز طبیعی است. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۰:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
مجتبی توانگر - رئیس کمیته اقتصاد انرژی مجلس با توجه به مشکلاتی که در حوزه انرژی وجود دارد و دیگر بر کسی پوشیده نیست، توجه به علل و ریشه ها و همچنین چاره اندیشی برای حل و رفع آن، یک ضرورت به شمار می آید ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۲۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
برترین ها: حمیدرضا شکوهی، خبرنگار حوزه انرژی در توئیتی از آثار زیان بار تحریم ها بر اقتصاد ایران گفت. وی در این باره نوشت: قیمت جهانی گاز در اروپا رکورد زده اما خنده دار این جاست که ایران به عنوان دارنده دومین ذخایر گازی جهان، نه تنها هیچ سهمی در صادرات گاز به اروپا ندارد ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۳:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
کانال باشگاه روزنامه نگاران ایران به نقل از بورسان نوشت: هفته نامه اکونومیست در طرح جلد این هفته خود با تیتر اقتصاد کمبود به مساله کمبود عرضه در جهان پرداخته است. موضوعی که در حوزه انرژی به بحران جهش قیمت ها تبدیل شده و در سایر موارد به افزایش تورم کمک کرده است ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۰۷:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس حوزه انرژی اظهار داشت: ما بابت عدم صادرات رقم 2.8 میلیون بشکه ای سال های گذشته متضرر افزایش قیمت امروز هستیم، اما در عین حال نفت صادر نشده در چاه ها باقی مانده و آماده تولید و صادرات است،
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۰۷:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس بین الملل حوزه انرژی با بیان اینکه روند ارسال سوخت و تامین انرژی لبنان توسط ایران ادامه خواهد داشت، گفت: اگر دولت لبنان درخواست داشته باشد ما آمادگی احداث حداقل دو نیروگاه برق را در این کشور داریم.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۲۲:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه انرژی گفت: در دوره حساس تاریخی هستیم باید سیاستمان در قبال سال های آتی که نفت دیگر انرژی اولیه جهان نیست را روشن کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۰۹:۴۰    
تهران-ایرنا- نخست وزیر اردن خواستار تقویت همکاری مشترک بین اردن، سوریه و لبنان در راستای منافع و تأمین انرژی سه کشور شد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۰:۳۲   + ۱۸ سایت دیگر  
یک کارشناس ارشد حوزه انرژی گفت: در صورت رفع تحریم ها ایران می تواند در حل بحران انرژی اروپا تاثیر گذار باشد و بی شک این موضوع یک بازی برد برد برای ایران و اروپا است.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۴:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: گواهی های صرفه جویی انرژی را اوراق بهاداری است که برای مدیریت مصرف انرژی به کار می روند که از طریق این اوراق می توان برای سیاست گذاری در حوزه انرژی و بهره وری مصرف انرژی، برنامه ریزی کرد.
شانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۴:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
عراق اعلام کرد که در حال گفت وگو با یک شرکت خارجی فعال در حوزه انرژی برای اکتشاف گاز در صحرای غربی این کشور است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۲:۲۲    
جلسه هماهنگی در خصوص حمایت از سرمایه گذاری در حوزه انرژی تجدیدپذیر خورشیدی با حضور مشاور سرمایه گذار، معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی ،معاون فنی اداره محیط زیست، معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق ، مدیر امور اراضی ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۱:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
بر اساس برآورد های انجام شده توسط یک گروه از پژوهشگران حوزه انرژی که وال استریت ژورنال به آمار آن استناد کرده حدود 70 درصد برق افغانستان از خارجِ این کشور تامین می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام احداث پارک پلی پروپیلن در ایلام به عنوان یکی از مزیت های اقتصادی و توسعه ای مورد توجه کارشناسان حوزه انرژی و وزیر نفت دولت سیزدهم قرار دارد اما احداث چنین پارکی چه الزاماتی دارد؟
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۸:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو: ایران دومین تولیدکننده گاز دنیاست، شریان حیاتی برق و گاز در فصل سرما برای صنایع تامین شود حتی گران.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۲:۵۹   + ۲۸ سایت دیگر  
دولت آمریکا به بهانه منافع امنیت ملی، فروش مواد رادیواکتیو شامل ایزوتوپ های هیدروژن به بزرگترین شرکت اتمی دولتی چین را متوقف کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان حوزه انرژی اعلام کردند انتقال گاز از طریق خط لوله نورد استریم 2 از روسیه به آلمان از همین ماه میلادی آغاز می شود.
وزیر نفت با بیان اینکه ایران آماده است در کوتاه ترین زمان ممکن به رفع بحران انرژی در جهان کمک کند، گفت: توصیه من به تصمیم گیرندگان آمریکایی و اروپایی این است که از شرایط کنونی به وجود آمده درس عبرت بگیرند و برای کمک به فروکش کردن این بحران تحریم های ایران را لغو کنند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۹:۰۸   + ۶۵ سایت دیگر  
مصطفی نخعی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در خصوص نشست روز گذشته کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: روز گذشته محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی جهت بررسی موضوعات مرتبط با حوزه انرژی اتمی در کمیسیون انرژی حضور یافت. ...
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت که در جلسه این کمیسیون رئیس سازمان انرژی اتمی موضوع توسعه ظرفیت تولید نیروگاههای برق اتمی را یکی از نیازهای امروز سند هسته ای دانست و تاکید کرد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۰:۲۴    
اسدالله صبوری عضو هیات مدیره سندیکای شرکت های تولیدکننده برق قرار بود شورای عالی انرژی نهادی ناظر و بالادستی برای بررسی و رصد اقدامات و تصمیم سازی های حوزه انرژی کشور باشد، اما امروز با وجود مشکلات بحران زای حوزه آب و برق، نه تنها اقدام، تصمیم و حرکتی از سوی این شورا صورت نگرفته ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۹:۴۲    
دو دلیل عمده سبب دور شدن آمریکا از ریاض شده است، نخستین دلیل خودکفایی آمریکا در حوزه انرژی پس از تولید نفت شیل است و دومین دلیل تغییر حوزه ژئواستراتژیک آمریکا از منطقه خاورمیانه به سمت جنوب شرق آسیا برای کنترل بزرگ ترین رقیب قدرت اقتصادی خود یعنی جمهوری خلق چین است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: پیش از این وقتی از انرژی های تجدیدپذیر سخن به میان می آمد، اگرچه مسئولین به زبان آن را تایید می کردند، اما در دل به آن اعتقادی نداشتند و هیچ وقت کار در حوزه انرژی های تجدیدپذیر به جایی نمی رسید ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۸:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: با روسیه به عنوان عضو شورای امنیت سازمان ملل، عضو پیمان هسته ای و کشور قدرتمند در حوزه انرژی هسته ای تعاملاتی داریم، این تعامل ادامه دارد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
چهارمحال و بختیاری حجت الاسلام والمسلمین نکونام گفت: در حوزه هسته ای دشمن به دنبال ایجاد شبهه افکنی است و با القائات نابه جا به دنبال دور کردن مردم از علم و دانش است.
یک کارشناس ارشد حوزه انرژی گفت: برای توسعه همکاری ها با چین و روسیه و یا هر کشور دیگری در حوزه نفت نیازمند اجرای برجام و تحقق چهار حلقه مهم در حوزه صنعت نفت هستیم.
جماران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۲۲:۳۱   + ۷۲ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ معاون وزیر نفت در امور گاز در دیدار با هیات عراقی اعلام کرد که ایران آماده تمدید قرارداد صادرات گاز به عراق است. مجید چگنی در دیدار با مسئولان ارشد وزارت برق عراق، گفت: رابطه ما با عراق، راهبردی است و جدای از روابط اقتصادی، روابط فرهنگی و دینی عمیقی داریم که اهمیت بسیاری دارد ...