چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۶:۳۲Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه انرژی»

دنیای اقتصاد   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بیش از نیمی از تولید ناخالص داخلی جهان به طبیعت وابسته است بنابراین ذات استفاده از منابع طبیعی به قدری برجسته است که نمی توان آن را نادیده گرفت. اخیرا نیز اغلب شرکت های بزرگ حوزه انرژی به وضوح استمرار اکتشاف و فعالیت ها بر منابع زیرزمینی را مطرح کرده اند بنابراین شرکت ها باید به این واقعیت واقف ...
ایمنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان گفت: امروز یکی از معضلات اساسی، فرهنگ سازی در حوزه انرژی ساختمان است، مدعی نیستم که به لحاظ مبانی نظری بسیار پیشگام هستیم، اما می توان گفت از وضعیت جامعه جلوتریم.
کیهان   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
فوربس: ناکارآمدی تحریم ها موجب افزایش فروش نفت ایران شده است سرویس سیاسی- نشریه فوربس در روز 26 سپتامبر 4 مهرماه در یادداشتی به قلم الیاس فرر بردا تحلیلگر حوزه انرژی و سیاست جهانی با عنوان معامله ایران بخشی از بازی بزرگ تر نفت است؟ به بررسی ناکارآمدی تحریم ها و افزایش فروش نفت ایران پرداخته ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۳۷   + ۱۶ سایت دیگر  
مایکروسافت به دنبال استخدام یک مدیر برای فعالیت در حوزه انرژی به ویژه انرژی هسته ای با رآکتورهای کوچک ماژولار است
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر انرژی و سیالات فولاد مبارکه ضمن تشریح چالش های فولاد مبارکه در حوزه انرژی و سرمایه گذاری ها و دستاوردهای این شرکت، گفت: اگرچه فولاد مبارکه از ابتدای بهره برداری، استفاده بهینه از منابع را در دستور کار خود داشته ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
تحلیل گر ارشد حوزه انرژی گفت: نبود سرمایه لازم برای ایجاد و انجام طرح های نوآورانه در تولید برق و نحوه بازخرید برق توسط دولت یا نهاد های دولتی با بروکراسی پیچیده، همواره چالش های اصلی تجدیدپذیرهاست.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۵:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس حوزه انرژی بیان کرد: اکنون صنعت پتروشیمی در کشور ما با یارانه فعالیت می کند و با کمبود سرمایه گذاری مواجه است. اما صنعت پتروشیمی عربستان در چارچوب برنامه های شرکت سابیک برنامه های بلندپروازانه ای را پیگیر است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگر حوزه انرژی گفت: اگر سناریو های مختلفی از جمله دور زدن تحریم ها، مذاکره با آمریکا و بازارسازی نفت را مقایسه کنید، مشخص می شود که بازارسازی نفت از بقیه راهکار ها بهتر است. با این روش نفت ما به صورت پایدار و ضمین شده صادر می شود.
مالیات بر ارزش افزوده گاز طبیعی در اکتبر گذشته از 19 درصد به 7 درصد کاهش یافت تا فشار بر مصرف کنندگان در بحبوحه افزایش هزینه های انرژی کاهش یابد. این اقدام قرار بود تا پایان مارس 2024 ادامه یابد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۴۳    
تهران- ایرنا- تونی بلر نخست وزیر سابق بریتانیا که به عنوان مشاور حوزه انرژی در جمهوری آذربایجان فعالیت می کند، در پی حمله نظامی اخیر باکو به قره باغ در مظان اتهام قرار گرفت.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
حامیان افزایش قیمت بنزین که پیش از این با نگرانی موضوع وجود یارانه پنهان در حوزه انرژی را رسانه ای کردند و خواستار حذف آن شدند، این بار خواهان تعیین قیمت انرژی در نظام بازار شده اند تا قیمت ها با تکیه بر تقاضای واقعی مصرف کنندگان به صورت منصفانه تعیین شود ...
اطلاع با ما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۲:۲۶    
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در محل اقامت خود با پیتر سیارتو وزیر خارجه و تجارت مجارستان دیدار و رایزنی کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۳:۰۹    
با وجود اینکه عمده تامین مالی واحدهای پتروپالایشگاه متکی به مدل تامین مالی از بازار سرمایه است اما صندوق توسعه ملی اقبالی به حضور در این پروژه ها ندارد.
در این راستا، علی رادمحر کارشناس حوزه انرژی به خبرنگار فارس گفت: تا پایان تیر 1402، 39 درصد از برق کشور به صنایع اختصاص پیدا کرده و بخش صنعت بزرگترین سهم از مصرف برق ایران را به خود اختصاص می دهد. ...
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۵:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
استاندار یزد، یکی از چشم اندازهای استان در سند یزد نوین را ایجاد زنجیره کامل بهره گیری از ظرفیت انرژی خورشیدی دانست و گفت، از سرمایه گذاری سرمایه گذاران در حوزه انرژی خورشیدی استقبال می کنیم و جهت فراهم سازی زمینه های سرمایه گذاری در این حوزه آمادگی داریم.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
یک تیم تحقیقاتی به سرپرستی محققان دانشگاه سیتی هنگ کنگ (CityU) الکتروکاتالیست بسیار کارآمدی ساختند که می تواند به طور قابل توجهی تولید هیدروژن را از طریق تقسیم الکتروشیمیایی آب تقویت کند. این پیشرفت بزرگ با استفاده از نانومواد انجام داده است ...
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه انرژی طی یادداشتی، توسعه ظرفیت گازی ایران در میادین مشترک را به عنوان مهمترین و درعین حال اقتصادی ترین راهکار برای کنترل ناترازی گازی مقطعی دانست.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
یک رسانه اختصاصی حوزه انرژی بررسی کرده است و می گوید: آمار از واردات بنزین خبر می دهد! میز نفت نوشت: آن طور که منابع آگاه و البته اظهارات وزیر نفت نشان می دهد، ایران در چند ماه گذشته به واردکننده بنزین تبدیل شده است و طی ماه های آینده هم به میزان واردات بنزین افزوده می شود. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
با حضور رزمندگان هشت سال دفاع مقدس حوزه انرژی زنجان تجلیل می شوند.
شانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی دولت با بیان اینکه ذخیره سازی گاز و سوخت مایع از پیش از این آغاز شده و همکاری و هماهنگی خوبی میان وزارت نفت با وزارتخانه های صمت و نیرو انجام شده است، گفت: دولت سیزدهم آینده نگری لازم را در حوزه انرژی داشته و خواهد داشت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۵۸    
تبریز- اکبرپور، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی تبریز گفت: تضمین خرید برق، بزرگترین دغدغه سرمایه گذاران حوزه انرژی است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۵۴    
شفقنا آینده- نشریه فوربس در گزارشی به قلم آریل کوهن کارشناس حوزه انرژی و امنیت اروپا و خاورمیانه نوشته که افزایش قیمت نفت می تواند با ایجاد تورم در بازار انرژی و سوخت باعث شود انتخاب دوباره جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری با تهدید مواجه شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
دبیر کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به حضور مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این کمیسیون برای پاسخ به سوالات نمایندگان، از مهلت 2 هفته ای نمایندگان به این وزیر برای حل مشکلات حوزه انرژی مطرح شده در حیطه مسئولیت وزیر خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۸:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیات کمیسیون انرژی مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون انرژی نمایندگان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در حوزه های مختلف مرتبط با فعالیت این وزارتخانه در مباحث مرتبط با انرژی مورد سوال قرار دادند که تمامی سوالات به منظور بررسی بیشتر مراعا باقی ماندند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۸:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
در گزارشی که به تازگی برای رهبران اتحادیه اروپا تهیه شده، تصریح شده که این اتحادیه تا سال 2030 به همان اندازه که قبل از جنگ اوکراین در حوزه انرژی به روسیه وابسته بود، برای باتری های لیتیومی و سلول های سوختی به چین وابسته می شود.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
طی سال های اخیر بسیاری از کشورهای جهان سرمایه گذاری هایی جدی در حوزه انرژی های پاک داشته و تلاش می کنند خود را از شر سوخت های فسیلی رها کرده و به اهداف زیست محیطی تعیین شده برسند. در این میان چین یکی از کشورهای پیشرو در زمینه به شمار می رود. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۰:۲۸    
موقعیت استراتژیک ایران در منطقه و پتانسیل قابل توجه آن برای صادرات گاز با توجه به تقاضا و نیاز کشورهایی، چون عراق، ترکیه، پاکستان، عمان، افغانستان، کویت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ملایر در مجلس از سؤال از وزیر کار درباره سودآور نبودن پالایشگاههای زیر مجموعه خبر داد و گفت : پالایشگاه هایی که مربوط به این وزارتخانه است باید سودآورترین پایشگاه های کشور باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۴:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه ضمن دفاع از عملکرد کمیسیون تلفیق برنامه هفتم، لایحه دولت را دارای فقر محتوایی دانست و گفت: اعضای تلفیق ناگزیر باید لایحه دولت را اصلاح می کرند، کمیسیون تلفیق ناترازی های حوزه انرژی و عدم توجه به معیشت مردم را مورد توجه قرار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مشاور سازمان ملی بهره وری گفت: با تغییرات ساعت کاری، 85 درصد هدف گذاری انجام شده در حوزه صرفه جویی انرژی برق محقق شد ولی برای حصول اطمینان از تحقق بهره وری، شروط دیگری از جمله ارتقا یا حداقل ثبات کمیت و کیفیت خدمات نیز باید مدنظر قرار گیرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۱:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان : وزیر نفت گفت: نگرانی در بحث تامین بنزین وجود ندارد و اگر وارداتی هم صورت می گیرد، به صورت سوآپ غیرهمنام و یک تجارت در حوزه انرژی است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۷:۴۹    
شیراز-ایرنا-این روزها زنگ ناترازی سوخت در کشور و در استان فارس نواخته شده و مصرف بالای بنزین و گازوئیل شرایط ویژه ای را در چرخه تولید و مصرف پدید آورده است، از این رو متولیان در حوزه انرژی تمام تلاش خود را برای رفع این ناترازی به کار گرفته اند و راهکارهای مختلفی نیز جهت حل این مشکل ارائه داده اند.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۱:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، چهارمین کارگاه بررسی ابعاد برنامه تامین برق صنایع کشور با حضور جمعی از استادان دانشگاه و کارشناسان حوزه انرژی و صنعت برگزار شد، این نشست با سخنرانی اساتید دانشگاه آغاز شد و در پایان ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۱:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
ستاره صبح/حسین انهاری:جنگ اوکراین اسفند ماه وارد دومین سال می شود.روسیه پس از حمله به اوکراین تحت فشار شدید افکار عمومی و دولت های دنیا قرار گرفت.کشوری که سهم بزرگی در حوزه انرژی داشت به جایی رسیده که در صدر کشورهای تحریم شده دنیا قرار گرفته است ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۶:۵۱    
مجلس 10درصد بودجه سالانه کشور در برنامه هفتم توسعه را به انرژی هسته ای تخصیص داده است که البته باید در صحن به رای نمایندگان گذاشته شود. این بزرگترین سرمایه گذاری حوزه انرژی در کشور محسوب می شود.
سلام نو / شعار سال   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۱۱   + ۴۳ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر اعتماد مردم وجود نداشته باشد نمی توانیم هیچ کاری انجام دهیم و قطعا مجلس شورای اسلامی در برنامه هفتم توسعه برای تحکیم قانون جهش تولید دانش بنیان تلاش خواهد کرد.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
وزیر صمت در حاشیه سفر به اصفهان گفت:ما باید به دنبال کشف ذخایر معدنی جدید باشیم که امیدواریم باکمک فولادمبارکه اکتشافات معدنی جدیدی را آغاز کنیم تا مشکل کمبود مواد اولیه این صنعت نیز رفع شود. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۰:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس طی نشستی باعنوان رویداد نظارتی قانون جهش تولید دانش بنیان در حوزه انرژی های تجدیدپذیر، با معاون وزیر نیرو و فعالان حوزه انرژی های تجدیدپذیر، ضمن بررسی کم و کیف اجرای قانون جهش تولید دانش بنیان در این حوزه، مشکلات و موانع و چالش های پیش روی توسعه تجدیدپذیرها را احصاء کردند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۲۲:۲۲    
آمریکا پس از رسیدن به جایگاه بزرگ ترین تولیدکننده انرژی هسته ای جهان، توسعه صنعت هسته ای خود را تقریبا متوقف کرده، اما در همین بازه، پکن با سرعت بسیار مشغول ساخت نیروگاه هسته ای و بدل شدن به بزرگ ترین تولیدکننده انرژی هسته ای جهان است. ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۸:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از برنا، مجتبی داودآبادی مدیرعامل برق منطقه ای باختر در این خصوص گفت: حوزه انرژی های تجدیدپذیر، تاکنون تجهیزات وارداتی بوده است، اما اکنون در استان مرکزی در شهرستان خمین شرکت مانا انرژی پاک ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۷:۳۸   + ۴۴ سایت دیگر  
رئیس دبیرخانه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا ، گفت: نیازمند برنامه ریزی جامع و روشن برای موضوعات و محورهای کلیدی کشور مانند انرژی و یارانه هستیم.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند گفت: منطقه آزاد اروند می تواند قطب انرژی برای سرمایه گذاران چینی باشد. روح الله خزایی در حاشیه نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری "سیفیت" چین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: منطقه آزاد اروند با داشتن ظرفیت های عظیم حوزه نفت ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۲:۴۳   + ۱۶ سایت دیگر  
آمریکا پس از رسیدن به جایگاه بزرگ ترین تولیدکننده انرژی هسته ای جهان، توسعه صنعت هسته ای خود را تقریبا متوقف کرده، اما در همین بازه، پکن با سرعت بسیار مشغول ساخت نیروگاه هسته ای و بدل شدن به بزرگ ترین تولیدکننده انرژی هسته ای جهان است. ...
تابناک خوزستان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۲:۱۴   + ۳۴ سایت دیگر  
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند گفت: منطقه آزاد اروند می تواند قطب انرژی برای سرمایه گذاران چینی باشد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۱:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: حالا دیگر کمتر شهروند ایرانی است که از بحران های بسیار در حوزه انرژی در داخل کشور خبر نداشته باشد، بحران هایی که به نظر می رسد در فصل گرما با بحران برق و در فصل سرما خود را با بحران های گازی به رخ می کشد ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
صادرات نفت ایران در حالی افزایش یافته که کشورهای بزرگ صادرکننده نفت همچون عربستان و روسیه کاهش صادرات نفت خود را تا پایان سال میلادی تمدید کرده اند، به گفته کارشناسان حوزه انرژی ایران در استراحت تحریم های آمریکا به سر می برد و در سایه افزایش مجدد قیمت نفت می تواند سود قابل توجهی از صادرات بدست آورد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مترجم: کامران اکبری منبع: Nexteraenergy.com epak.akbari@gmail.com هلدینگ نکست ارا انرژی (NextEra Energy, Inc) یک شرکت فعال در حوزه انرژی های پاک با تولید بیش از 67 گیگاوات برق در آمریکا و کانادا است و بیشترین برق خورشیدی و بادی جهان را تولید می کند.
بازار مشترک   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۰:۴۹   + ۳۸ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه انرژی گفت: با توجه به رشد شش برابری حجمی صادرات و رشد دو برابری قیمت نفت خام در هر بشکه، درآمد یک ماهه نفتی ایران در مرداد 1402 معادل درآمد نفتی کشور در 12 ماهه سال 1399 قرار گرفته است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۸:۳۷   + ۱۲ سایت دیگر  
روابط ایران و بحرین در حوزه انرژی نیز تابعی از روابط سیاسی بوده است. بحرین از دهه 80 خورشیدی به دنبال خرید گاز از ایران بود و چندین دور مذاکره میان دو کشور و بعدتر، با مشارکت روسیه برای صادرات گاز ایران به بحرین از طریق خط لوله صورت گرفته و تفاهم های کلی نیز حاصل شده بود.