چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۱۸:۲۶Oct 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ژئو پارک»

خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش    
اصفهان-فعالان محیط زیست اصفهان در راستای متوقف کردن برداشت های بی رویه و غیرمجاز سودجویان از منابع منطقه گاوخونی، در نامه ای به استاندار اصفهان خواستار تبدیل این منطقه به ژئوپارک شدند.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۶:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیر ژئوپارک جهانی قشم از اعلام نتایج و معرفی برگزیدگان مسابقه "داستان نویسی ژئوپارک جهانی قشم" با موضوع معرفی جاذبه ها و میراث زمین شناختی این ژئوپارک خبر داد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیر ژئوپارک جهانی قشم از اعلام نتایج و معرفی برگزیدگان مسابقه "نامه دانش آموزان ژئوپارک جهانی قشم به دانش آموزان ژئوپارک های جهان" خبر داد.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۲:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر ژئوپارک جهانی قشم از برگزاری کارگاه آموزشی زمین شناسی و مورفولوژی کارست با هدف آشنایی بیشتر با علوم زمین شناختی و گنبد نمکی جزیره به عنوان یک اثر جهانی، طبیعی و ملی به ثبت رسیده، خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۲۳    
هرمزگان- هنوز شش سال از ثبت جهانی ژئوپارک قشم و بزرگ ترین غار نمکی جهان نگذشته بود که در سال 1391 موجب خروج آن از فهرست یونسکو شد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیر ژئوپارک جهانی قشم از معرفی نفرات برتر مسابقه ساخت عروسک دختولوک به عنوان یکی از مظاهر و نمادهای ملی و بومی جزیره و ژئوپارک جهانی قشم به مناسبت روز جهانی کودک خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۵۱    
قشم- ژئوپارک قشم که یک بار در سال 1385 ثبت جهانی شده بود، در کمال تاسف، در دی ماه 1391 به دلیل آنچه مشکلات مدیریتی و ناتوانی مدیران سازمان منطقه آزاد قشم در انجام معیارهای ثبت جهانی ژئوپارک ها اعلام شد، کارت قرمز گرفت و از فهرست یونسکو خارج شد.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر ژئوپارک جهانی قشم گفت: برای معرفی جاذبه های زمین شناسی و طبیعی ژئوپارک (ژئوفود) قشم و در راستای معرفی ویژگی های فرهنگی جامعه محلی و تنوع غذایی جزیره قشم به عنوان یکی از جاذبه های مهم گردشگری این جزیره ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۹:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
قشم- ایرنا- مدیر ژئوپارک جهانی قشم گفت: برای حفاظت از ژئوپارک جهانی قشم، قرارداد احداث دو مرکز اطلاع رسانی در محدوده این ژئوپارک منعقد شد.
پایگاه خبری مناطق آزاد اقتصادی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۸:۵۱    
ژئوپروداکت: به تولیدات برآمده از جوامع محلی مستقر در محدوده ژئوپارک ها که مواد اولیه و یا ایده طراحی آن پیش زمینه ای از فرهنگ و زیست بوم آن منطقه دارد ژئوپروداکت گفته می شود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
قشم- ایرنا- مدیر ژئوپارک جهانی قشم گفت: به مناسبت روز ملی غار پاک، غار نمکدان قشم از زباله پاکسازی و تابلوی مشخصات و شناسنامه در انتهای غار نیز نصب شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۸:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر ژئوپارک جهانی قشم از پاکسازی و نصب شناسنامه غارنمکدان 3N توسط تیم غارنوردی هیأت کوهنوردی و صعود های ورزشی این منطقه آزاد به مناسبت روز ملی غار پاک خبر داد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۴:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر ژئوپارک جهانی قشم از برگزاری نخستین دوره آموزشی غارپیمایی در جزیره با حضور 34 شرکت کننده در ادامه برنامه های روز غار پاک، به همت هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی این منطقه آزاد خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۵:۴۸    
رئیس انجمن علمی طبیعت گردی ایران در نامه ای به رئیس قوه قضاییه از ابلاغ بخشنامه اخیر رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در مورد توقف هرگونه عملیات اجرایی و فعالیت در محدوده ژئو پارک قشم تقدیر و تشکر کرد.
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۴:۵۳    
پایگاه خبری معدن نیوز از سال گذشته در نظر داشت که کتاب های منتشر شده حوزه معدن و صنایع معدنی را جهت استفاده خوانندگان و علاقمندان مطالعه ارائه نماید. در بخش چهل و هفتم از سری برنامه های معرفی کتاب، به معرفی کتاب "اطلس توانمندی های ژئوپارک و ژئوتوریسم ایران: میراث زمین شناختی ایران" خواهیم پرداخت.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۳:۵۱    
سرویس ایران جوان آنلاین: غار نمکی جزیره قشم یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی و منحصر به فرد هرمزگان به شمار می آید که در مجموعه ژئوپارک این جزیره قرار دارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان: هرگونه عملیات اجرایی و فعالیت در محدوده ژئو پارک قشم و غار نمکدان متوقف می شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: طبق مصوبه شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان هرمزگان، هرگونه عملیات اجرایی و فعالیت در محدوده ژئو پارک قشم و غار نمکدان از امروز متوقف می شود.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۸:۰۵   + ۴۵ سایت دیگر  
علی صالحی در گفت وگو با میزان با اشاره به اهمیت ژئو پارک قشم به عنوان تنها ژئو پارک منطقه خاورمیانه و همچنین غار نمکدان به عنوان بزرگترین و طولانی ترین غار نمکی جهان افزود ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۵:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیر ژئوپارک جهانی قشم از معرفی نفرات برتر مسابقه عکاسی از مظاهر و نمادهای ژئوپارک با هدف حفاظت از میراث طبیعی و احیای میراث ناملموس قشم و به مناسبت روز جهانی عکاسی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۰:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
احداث مزارع پرورش میگو در حریم غار نمکدان قشم که با ورود دادگستری هرمزگان و دستور مستقیم رئیس جمهور متوقف شده بود، مجددا و در سکوت کامل خبری در حال انجام است که موضوع قطعأ منجر به خروج بزرگترین غار نمکی جهان از فهرست یونسکو خواهد شد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۱:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
مدیریت ژئوپارک جهانی قشم از همکاری دو جانبه این مدیریت با هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی منطقه آزاد قشم در اجرای برنامه های 9 گانه به مناسبت روز ملی غار پاک خبر داد.
لحظه آخر   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۱:۰۶    
زمان مطالعه : 8 دقیقه جزیره زیبای قشم مملو از جاذبه های گردشگری دیدنی است که غار نمکی قشم یکی از این مکان های خاص و بی نظیر می باشد. این غار که در فهرست آثار طبیعی ملی هم به ثبت رسیده، بخشی از ژئوپارک قشم محسوب می شود ...
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۶:۵۳    
حتما با دیدن عکس ها با خود می گویید اینجا ایران نیست، ولی واقعیت این است که اینجا شیرز، دره و تنگه ای در شهرستان کوهدشت لرستان است که عجایب طبیعی اش آن را به عنوان ژئوپارک در آثار یونسکو به ثبت رسانده است.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۲:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر ژئوپارک جهانی قشم از برگزاری دوره آموزش عکاسی با موبایل به صورت آنلاین و ویژه دانش آموزان غرب جزیره قشم خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۱۲:۳۹   + ۲۳ سایت دیگر  
نشست رییس هیات مدیرعامل و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با دادستان عمومی و انقلاب استان هرمزگان و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم با هدف بررسی و تسریع در حل برخی پرونده ها در قشم برگزار شد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۰:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیر ژئوپارک جهانی قشم گفت: آموزش، ترویج و توانمندسازی کودکان و نوجوان با هدف کشف، پرورش و جهت دهی به استعدادها و حمایت از گروه های فعال دانش آموزی در مسیر توسعه در صدر برنامه های این مدیریت قرار دارد.
تیتر شهر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۳:۴۷    
دره ستارگان که بخشی از ژئوپارک طبیعی قشم است، یکی از زیباترین و ترسناک ترین دره هایی است که در کشور ما وجود دارد. این دره در اثر جدال باد و باران با زمین ایجاد شده است و این رویارویی و جدال، توانسته تابلوی هنری بسیار زیبا و بی نظیری از خود به یادگار بگذارد. ...
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۵:۴۹   + ۱۸ سایت دیگر  
سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، در حوزه اکتشاف ذخایر معدنی کشور شامل شناسایی، پی جویی، اکتشاف عمومی و تفصیلی، در بخش تهیه نقشه زمین شناسی کاربردی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۸:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل خلق فرصت های سرمایه گذاری در مناطق مختلف مشگین شهر، متناسب با استعدادهای بومی آن منطقه می تواند آغازگر فصل جدیدی در رونق گردشگری و جذب سرمایه گذاران، رونق اقتصادی، توسعه عمران و آبادانی را به همراه داشته باشد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
داشته های طبیعی، تاریخی و زمین شناسی همدان می تواند این استان را در زمینه ژئوپارک و قدم نهادن در مسیر گردشگری پایدار، یاری کند؛ اما گویی این پتانسیل لنگ اعتبار است و کم کم در مسیر فراموشی آن درحال پیشروی هستیم. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۱:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
قشم- ایرنا- مدیر ژئوپارک جهانی قشم گفت: با هدف حفاظت از میراث طبیعی و احیای میراث ناملموس قشم و به مناسبت روز جهانی عکاسی، مسابقه عکاسی از مظاهر و نمادهای ژئوپارک برگزار می شود.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۵:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
مدیر ژئوپارک جهانی قشم گفت: نخستین دوره مسابقه دور ریختنی های ماندنی با هدف فرهنگ سازی و ارتقاء سطح آگاهی مردم در زمینه خطرات محیط زیستی استفاده از پلاستیک در مرکز آموزشی ژئوپارک در غرب جزیره قشم روستای دولاب، برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۱۴:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
گروه استان ها ارزیاب رسمی شبکه جهانی ژئوپارک های یونسکو گفت: با ارزیابی های انجام شده در زمینه ژئوپارک یانگان تائو روسیه و همچنین ارائه مشاوره برای ژئوپارک جدید ترکیه، این دو ژئوپارک به ثبت جهانی رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۱۰:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - سرپرست میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی کوثر گفت: ژئوپارک گردشگری مشکول این شهرستان ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری دارد و مقدمات حضور سرمایه گذاران در آن فراهم شده است.
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۰۸:۴۷    
فرماندار کوثر در نشست با معاون گردشگری و صنایع دستی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان از لزوم توجه به مقوله گردشگری و صنایع دستی شهرستان با تدوین برنامه ای جامع و کامل بخصوص در برخی سایت ها از جمله آبگرم کوثر، حمام سنگی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
انقراض انتهای پرمین، شدیدترین رویداد انقراضی تاریخ فانروزئیک بوده که به نابودی انبوه بیش از 90 درصد جانداران بر روی کره زمین انجامیده است. آثار و شواهد ارزشمندی از این رویداد شگرف در طبقات رسوبی موجود در منطقه جلفا در شمال باختر ایران وجود دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۸:۱۸    
همدان- ایرنا- رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران با اشاره به شناسایی 32 محل مستعد ژئوپارک در کشور، گفت: برگزاری شایسته رویداد همدان 2018 و انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سالجاری میلادی ثبت ملی ژئوپارک اکباتان را شتاب داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۸:۱۸    
همدان - ایرنا - رئیس سازمان نظام مهندسی معدن همدان با اشاره به علاقه مسئولان استان برای ثبت ژئوپارک اکباتان افزود: اعتبار مورد نیاز برای اجرای طرح پیمایش زمین شناسی از محل اعتبارات استان تامین شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
همدان - ایرنا - رییس سازمان نظام مهندسی معدن همدان با اشاره به آمادگی کارشناسان برای اجرای طرح مطالعاتی ژئوپارک اکباتان گفت: این کار نیازمند تامین اعتبار است تا عملیات پایش زمین شناسی سراسر استان برای شناسایی ژئوسایت ها آغاز شود.
سیری در ایران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۳:۰۶    
ژئوپارک شیرز لرستان یا تنگه شیرز در 55 کیلومتری شهر کوهدشت استان لرستان، در بخش زردلان و در منطقه ای به نام اولادقباد قرار دارد و محل تلاقی استان های لرستان، ایلام و کرمانشاه محسوب می شود.این دره زیبا در ارتفاع 1100 متری دریا واقع شده است ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر ثبت آثار گفت: 9 اثر طبیعی از استان هرمزگان در جلسه شورای ثبت میراث طبیعی روز سه شنبه 17 تیر 99 در فهرست آثار ملی ثبت و سه اثر طبیعی تعیین حریم شد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۰۹:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
حتما با دیدن عکس ها با خود می گویید اینجا ایران نیست ولی واقعیت این است که اینجا شیرز، دره و تنگه ای در شهرستان کوهدشت لرستان است که عجایب طبیعی اش آن را به عنوان ژئوپارک در آثار یونسکو به ثبت رسانده است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۱:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
اکبر بهنامجو در جلسه توسعه زیرساخت های گردشگری و جاده دسترسی این مناطق افزود: پروژه های کمربند طلایی سبلان، پیست آلوارس، پیست اوجور، ازناو و اندبیل خلخال، پیرازمیان ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۰۹:۴۵    
انتشار به بهانه روزهای پایانی کارت سبز ژئوپارک قشم از یونسکو و بیم از عدم تمدید آن با توجه به واگذاری اراضی پیرامون غار نمکدان
تیتر شهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۰۸:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیر ژئوپارک جهانی قشم گفت: اگرچه تنها در مدت کوتاهی فعالیت مزرعه پرورش میگو متوقف شده بود اما بازهم سرمایه گذاران شروع به کار کرده و حریم ژئوسایت گنبد نمکی را مورد تعرض قرار دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۰۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
ارزیاب بین المللی یونسکو در امور ژئوپارک ها گفت: شهرستان طبس می تواند به عنوان بزرگترین ژئوپارک مطرح شود اکنون متولیان آن آمادگی دارند تا پرونده ژئوپارک را تا پاییز به یونسکو ارسال کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۲:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان مدیر ژئوپارک جهانی قشم از برگزاری مسابقه عکاسی میان دانش آموزان غرب این جزیره با موضوع نهال من به مناسبت روز جهانی بیابان زدایی و با هدف یادآوری اهمیت این روز خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
از سال 2016 تا 2020 "ژئوپارک جهانی قشم" در فهرست ژئوپارک های یونسکو قرار گرفته است. ژئوپارک ها به مدت 4سال و مشروط به رعایت موارد خاص در فهرست یونسکو قرار میگرند ...