چهارشنبه ۰۲ تیرساعت ۱۹:۲۳Jun 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهر کتاب»

خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۰:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
هفدهمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره ی بوعلی سینا در روز چهارشنبه دوم تیر ساعت 11 صبح با عنوان تاملی در مفهوم معرفت از نگاه ابن سینا و مولانا به سخنرانی دکتر ناصر مهدوی اختصاص دارد که به صورت مجازی پخش خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
هفتمین نمایشگاه بین المللی شهر کتاب مسکو به عنوان یکی از بزرگ ترین نمایشگاه های کتاب شهری جهان، امسال با حضور ایران و ناشران کشور های مختلف در میدان سرخ این شهر برگزار می شود.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۰:۰۹    
مدیر شهر کتاب اَوستا در شهرستان کردکوی که همواره در طرح های فصلی حمایت از کتابفروشی ها مشارکت داشته است، علت غیبت خود در بهارانه کتاب 1400 را تغییر شیوه اطلاع رسانی در خصوص اجرای آن عنوان کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
نشست فراموشی پرسش از وجود در فلسفه سینوی در قالب مجموعه درس گفتارهایی درباره بوعلی سینا روز چهارشنبه 26 خرداد در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می شود
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
آیین اختتامیه جشنواره ادبی داستان کوتاه زاینده رود امروز شنبه 22 خردادماه در شهر کتاب جهاد دانشگاهی برگزار و به صورت زنده از صفحۀ اینستاگرام جشنواره برای مخاطبان پخش می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۴:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
کتاب شیراز، یک شهر و سی و یک داستان که گردآورنده آن محمد کشاورز است در نشست هفتگی شهر کتاب نقد می شود.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۳:۴۹    
مدیر شهر کتاب گلدیس گفت: مزیت های طرح های فصلی فقط به یک هفته ختم نمی شود و طولانی مدت است؛ زیرا مردم در کنار خرید یک یا دو کتاب در بازه های زمانی غیرطرح هم به سراغ آثار دیگر می آیند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیر شهرکتاب بابلسر گفت: طرح های فصلی فروش کتاب سبب انگیزه های لازم برای خرید شده و بالطبع از طرف کتابفروشی ها و ناشران انگیزه های بیشتری جهت تولید و پخش ایجاد می شود.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۲۳:۵۲    
نصف جهان: باران کوثری در تازه ترین تجربه بازیگری خود در فیلم احمد به تنهایی بازی کرده به سرمایه گذاری داماد امام موسی صدر! مهدی فیروزان در سالهای اخیر منهای مدیریت شهرکتاب به واسطه اظهاراتش درباره سرنوشت امام موسی صدر -که چند ماه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در لیبی ...
کتابفروشی های پاتوق کتاب زنجان، حوض نیلی، دانشمندان کوچک، منهاج، شهر کتاب زنجان، کتابفروشی فرهنگان زنجان، کتابده فرهنگ از زنجان و کتابفروشی بهمن در شهرستان ابهر مجری طرح بهارانه کتاب هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۹:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
نشست جایگاه فلسفه هنر در آثار ابن سینا روز چهارشنبه 19 خرداد در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می شود.
چاپ و نشر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کتابفروشی شهر کتاب ملایر گفت: اجرای طرح های فصلی فروش کتاب با توزیع یارانه از طریق کتابفروشی ها نوعی نقدینگی در بازار نشر ایجاد می کند. به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ محمد سیاوشی مدیر کتابفروشی شهر کتاب ملایر در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۳:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
کتاب پوست در برابر پوست (خوانش جنایت و مکافات) نوشته امیر نصری روز سه شنبه 18 خرداد در مرکز فرهنگی شهر کتاب نقد و بررسی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۳:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
به همت مرکر فرهنگ شهر کتاب نشست ابن سینا و فلسفه ورزی درجامعه فلسفی ایران با سخنرانی داوود حسینی، عضو هیأت علمی گروه فلسفه دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۰۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری کتاب ایران قصد دارد در راستای حمایت از صنف کتابفروشان، به معرفی و انتشار گزارش تصویری از آنان بپردازد؛ گزارش پیش رو، روایتی تصویری از شهر کتاب واقع در اهواز، چهارراه نادری است. عکاس: بابک جاودانه
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۰۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
نشست نقد و بررسی کتاب بندی قلعه بیداد نوشته یوسف زیدان درباره ابوعلی سینا روز چهارشنبه 5 خرداد در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می شود.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۴:۳۹    
آئین رونمایی از نخستین کتاب شعر هامون شیرازی با نام دلتنگی های شاعری که می خواست عاشق باشد در شهر کتاب اردیبهشت اصفهان برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۰۸:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
کتاب مولانا خوانی: کتاب عشق و آیات عرفانی نوشته عفیفه احمد روز سه شنبه 4 خرداد در مرکز فرهنگی شهر کتاب نقد و بررسی می شود.
همدان پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۰۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
یازدهمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره بوعلی سینا با عنوان خورشید و خاکستر یک ققنوس (ماجرای وجود و عدم در گذار از اندیشه ابن سینا به تفکر امام محمد غزالی) با سخنرانی دکتر زهرا ماحوزی به صورت مجازی از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهر کتاب پخش شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۹:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
نشست ابن سینا در میانه فلسفه و دین روز چهارشنبه 29 اردیبهشت در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می شود.
روزان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۱:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و بین الملل شهر کتاب در گفت وگو با ایسنا به مناسبت 25 اردیبهشت روز بزرگداشت فردوسی به پربرگ و بارشدن کارنامه فردوسی پژوهی در سال های اخیر اشاره کرد و گفت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۰:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
نشست نقد و بررسی کتاب خود، دیگری و خدا در اندیشه کیرکگور نوشته راضیه زینلی روز سه شنبه 28 اردیبهشت در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می شود.
همدان پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۳:۳۷    
دهمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره بوعلی سینا به بررسی تحلیلی و تطبیقی رساله الطیرنویسی از ابن سینا تا عطار اختصاص داشت که با سخنرانی دکتر مهدی محبتی از مرکز فرهنگی شهر کتاب به صورت مجازی پخش شد | آنکه نماز و روزه می کند به خلق نزدیک و آنکه فکرت می کند به خدا. این جمله بسیار پُر مغز است.
جماران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
جی پلاس ، همان طور که می دانید در گذشته برای خرید کتاب کمک درسی به کتاب فروشی ها و شهر کتاب ها مراجعه می کردیم و با لمس کتاب های مختلف دست به انتخاب می زدیم این تجربه خرید برای بسیاری از افراد هنوز هم خوشایند است اما با ورود خرید های اینترنتی بسیاری ترجیح می دهند زمان خود را صرف کارهای دیگر بکنند و ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
نشست خورشید و خاکستر یک ققنوس به عنوان یکی از جلسات درس گفتارهایی درباره بوعلی سینا روز چهارشنبه 22 اردیبهشت در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
نشست نقد و بررسی کتاب زبان به مثابه معجزه نوشته نوید کرمانی، روز سه شنبه 21 اردیبهشت در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می شود.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۲:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
نشست نقد و بررسی کتاب تاریخ فلسفه معاصر غرب نوشته بهمن پازوکی برگزار شد. به گزارش ایسنا، این نشست از نشست های مرکز فرهنگی شهر کتاب با همکاری موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و با حضور امیراحسان کرباسی زاده، احمد رجبی و نویسنده کتاب به صورت مجازی برگزار شد. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۰:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
نهمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره بوعلی سینا به بررسی تحلیلی و تطبیقی رساله الطیرنویسی از ابن سینا تا عطار اختصاص دارد که به صورت مجازی از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهر کتاب پخش خواهد شد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
حادثه آتش سوزی شهر کتاب شاهین شهر اصفهان خسارت جانی و مالی نداشت.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۹:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
نشست نقد و بررسی کتاب تاریخ فلسفه معاصر غرب با همکاری موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران به صورت مجازی از اینستاگرام شهر کتاب برگزار می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا : دومین نشست از نشست های پنج گانه از هفت شهر عشق تا هزار وادی اندیشه (در بزرگداشت عطار و خیام نیشابوری) فردا چهارشنبه مانند نشست نخست، به بزرگداشت عطار نیشابوری اختصاص دارد ...
همدان پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۴:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
هشتمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره بوعلی سینا چهارشنبه 25 فروردین به فلسفه ریاضیات ابن سینا اختصاص داشت که با سخنرانی دکتر محمدصالح زارع پور (پژوهشگر پسادکتری در دانشکده فلسفه دانشگاه بیرمنگام) به صورت مجازی از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهر کتاب پخش شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۱:۱۳    
اقتصاد ایران: نشست نقد و بررسی کتاب سبک شناسی ادراک نوشته سمیه آقابابایی روز سه شنبه31 فروردین در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می شود.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۱:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
نشست نقد و بررسی کتاب سبک شناسی ادراکی سه شنبه 31 فروردین از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب برگزار می شود.
روزان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۴:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، نخستین نشست از نشست های وبیناری علمی- پژوهشی از هفت شهر عشق تا هزار وادی اندیشه (در بزرگداشت عطار و خیام نیشابوری) با همت گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه حکیم سبزواری ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اولین نشست از برنامه های ازمختارنامه عطارتارباعیات خیام فردا سه شنبه 24 فروردین با چهار سخنرانی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
اولین نشست از برنامه های ازمختارنامه عطارتارباعیات خیام فردا سه شنبه 24 فروردین با چهار سخنرانی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۸:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
مرکز فرهنگی شهرکتاب برنامه ی از مختارنامه ی عطار تا رباعیات خیام را برگزار می کند.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
پرفروش های شهر کتاب اردیبهشت اصفهان در هفته سوم فروردین ماه تا پیش از قرنطینه اعلام شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۱:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
کتاب فلسفه تربیتی امام موسی صدر نوشته معصومه عبدلی در اولین نشست هفتگی شهر کتاب در سال 1400 با حضور نویسنده اثر نقد و بررسی می شود.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۴:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه فرهنگی: نخستین تک نگاری گسترده درباره منظومه عاشقانه ویس و رامین اثر فخرالدین اسعد گرگانی (سده پنجم ق.) به قلم ناهید نوروزی به زبان ایتالیایی منتشر شده است ...
همدان پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۵:۳۸    
ششمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره بوعلی سینا با سخنرانی دکتر حسین محمودی به عشق از منظر ابن سینا اختصاص داشت که به صورت مجازی از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب پخش شد | وی در این درس گفتار به معرفی سه نگاه متفاوت ابن سینا (طبیب، فیلسوف و عارف) به مقوله عشق پرداخت.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۵:۱۲    
شهر کتاب اردیبهشت (شعبه جهاد دانشگاهی) با حضور سروش صحت و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر افتتاح شد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۱:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
سومین شعبه شهر کتاب اردیبهشت در اصفهان با حضور سروش صحت از مدیران این مجموعه در مجاورت دانشگاه اصفهان افتتاح شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۰۸:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
نهمین دوره جشن اهدای نشان لاک پشت پرنده 22 اسفندماه 99 به صورت مجازی در صفحه اینستاگرام شهرکتاب مرکزی برگزار شد.
همایش دیدار خسرو و شیرین در ایران و ارمنستان 20 اسفندماه با همکاری مشترک رایزنی فرهنگی ایران در ارمنستان، انستیتو ادبیات اکادمی علوم ارمنستان و مؤسسه فرهنگی شهر کتاب تهران برگزار می شود. ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۴:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
ششمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره بوعلی سینا که در مرکز فرهنگی شهر کتاب به صورت مجازی برگزار می شود به عشق از منظر ابن سینا اختصاص دارد.
روزان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۳:۳۱   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، پایگاه اطلاع رسانی شهر کتاب با اعلام این خبر نوشت: غلامرضا جمشیدنژاد متولد سال 1324 در کاشمر ازجمله مصححان و پژوهشگران پیشکسوت در حوزه احیای نسخ خطی است که آثار بسیاری تألیف، تصحیح و ترجمه کرده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۷:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
کتاب زندگی سراسر فهم مسئله است نوشته نعمت الله فاضلی در نشست هفتگی شهر کتاب نقد و بررسی می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۵۸    
نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه شنبه پنجم اسفند به نقد و بررسی شکسپیر: ایران و شرق اختصاص داشت و با حضور امید طبیب زاده، مصطفی حسینی و مسعود فرهمندفر به صورت مجازی برگزار شد.