پنجشنبه ۲۹ اردیبهشتساعت ۲۲:۲۳May 2022 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رفراندوم»

خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۰:۰۰    
بسته ویدیویی تابناک مجموعه ای از ویدیو ها عمدتاً متکی بر گزارش ها و تحلیل ها و ویدیو هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می توان فرا گرفت.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس گزارش های اولیه، کمیسیون مرکزی انتخابات اوستیای جنوبی روز جمعه حکم را تایید و آن را برای امضا به دفتر ریاست ارسال کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۵:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رهبر اوستیای جنوبی منطقه جداشده گرجستان روز جمعه 17 ژوئیه (26 تیر) را به عنوان تاریخ برگزاری همه پرسی برای پیوستن به روسیه تعیین کرد.
خلیج فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۸:۱۰    
خلیج فارس:عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، گفت: بحث تغییر نظام پرداخت یارانه باید انجام شود، اما معتقدم که این تغییر باید از طریق رفراندوم و نظرسنجی از مردم صورت گیرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۰۹:۲۵   + ۲۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، گفت: بحث تغییر نظام پرداخت یارانه باید انجام شود اما معتقدم که این تغییر باید از طریق رفراندوم و نظرسنجی از مردم صورت گیرد.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۰۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
طبق اعلام ریاست جمهوری تونس، رفراندوم جهت تصویب قانون اساسی جدید این کشور روز 25 ژوئیه برگزار خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ - ۱۳:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور قزاقستان امروز (جمعه) برگزاری رفراندومی را در مورد مساله اصلاح قانون اساسی این کشور با هدف به روز رسانی و دموکراتیک کردن سیستم سیاسی اش پیشنهاد داد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
نخست وزیر سوئد با رد درخواست احزاب مخالف برای برگزاری همه پرسی درباره پیوستن به ناتو، آنرا یک ایده بد اعلام کرد. آن لینده وزیر خارجه سوئد نیز، برگزاری رفراندوم برای پیوستن به ناتو را رد کرد و گفت: این دولت است که با مشورت مجلس، در مورد سیاست امنیتی کشور تصمیم می گیرد.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۰۸ - ۱۹:۲۳    
تهران- ایران پرس: وزارت امور خارجه کشورمان در آستانه روز جهانی قدس اعلام کرد: برگزاری رفراندوم با مشارکت تمامی ساکنان اصلی فلسطین همچنان پیشنهاد عملی و دموکراتیک برای تعیین سرنوشت و آینده فلسطین است.
جماران   ۱۴۰۱/۰۲/۰۸ - ۱۳:۱۳   + ۵۴ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ متن بیانیه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز جهانی قدس - 1401 در پی می آید: بسم الله الرحمن الرحیم روز جهانی قدس یادگار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و نماد یکپارچگی و انسجام جهان اسلام و نماد پاسداشت آرمان متعالی فلسطین و حمایت از مبارزات مردم مظلوم و ستمدیده ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۹:۳۱    
وزیر امور خارجه کشورمان در یادداشتی به مناسبت روز جهانی قدس در روزنامه القدس العربی تاکید کرد: روز قدس جلوه ه ای بی نظیر از اتحاد مسلمانان برای محکوم کردن جنایت ها و تقبیح خوی نژادپرستانه و ضدبشری صهیونیست ها و نماد مقاومت است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۸:۵۱   + ۲۷ سایت دیگر  
حسین امیر عبدالهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در یادداشتی به مناسبت روز جهانی قدس در روزنامه القدس العربی تاکید کرد: روز قدس جلوه ای بی نظیر از اتحاد مسلمانان برای محکوم کردن جنایت ها و تقبیح خوی نژادپرستانه و ضد بشری صهیونیست ها و نماد مقاومت است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۰۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
روسیه اعلام کرد فردا چهارشنبه در منطقه خرسون همه پرسی برگزار می کند و از مردم می خواهد استقلال جمهوری خلق خرسون را تایید کنند. زلنسکی این رفراندوم را ساختگی خواند و گفت غیرنظامیان قبلا با اعتراض خود در خیابان، نظر خود را اعلام کردند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۲ - ۱۸:۲۱    
رئیس جمهوری اوکراین، روسیه را به تلاش برای برگزاری رفراندومی جعلی در برخی مناطق اشغال شده این کشور متهم کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۲۸ - ۱۵:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
امام حسن(ع) با وجود آن که جنگ را در قبال حکومت نامشروع معاویه مجاز و بلکه وظیفه دینی خویش می دید و شخصا به همراه جمع اندکی از یارانش مشتاق جهاد و شهادت بود، اما با مشاهده عدم رغبت اکثریت یاران و شهروندان تحت حاکمیت خویش به جنگ، اقدام به نظرخواهی و نوعی رفراندوم در باره جنگ یا صلح کرد.
پانا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر(پانا) - مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت با وجود اینکه بیماری کرونا همچنان وجود دارد اما خانواده ها به آموزش و پرورش اعتماد کرده و فرزندانشان را به مدارس فرستادند و در یک رفراندوم ملی به آموزش و پرورش آری گفتند. ...
پرسش   ۱۴۰۱/۰۱/۲۴ - ۲۱:۵۱    
حال ابراهیم رئیسی بر سر دوراهی متوجه کردن مشکلات دولتش به دولت قبل یا تن دادن به رفراندوم است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی ایرانیک تی وی سناریوهایی که این شبکه سعودی برای فروپاشی سرزمینی ایران دنبال می کند را منتشر کرد. "ایرانیان نباید وطنشان را دوست داشته باشند؛ ایران باید به چند ملیت تجزیه شود؛ تجزیه ایران باید به رفراندوم گذاشته شود ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مکزیکی ها، امروز (یکشنبه) پای صندوق های رای می روند تا مشخص کنند آیا رئیس جمهوری محبوبشان باید به کارش ادامه دهد یا درحالی که هنوز نیمی از دوره شش ساله اش نگذشته، کناره گیری کند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره تحلیل و اطلاع رسانی دفتر ریاست منطقه خودمختار اوستیای جنوبی اعلام کرد، آماده سازی برای برگزاری یک همه پرسی به منظور پیوستن این منطقه به روسیه شاید در مه یا ژوئن سال جاری میلادی تکمیل شود.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: اعتماد مردم به آموزش و پرورش در روز 14 فروردین و ثبت شکوهمند " بازگشت به آموزش حضوری"، سرمایه اصلی دستگاه تعلیم و تربیت است. ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۲۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
محمد مهاجری در خبرآنلاین نوشت: در همه پرسی تغییر حکومت پادشاهی به نظام جدید”” معمار انقلاب” تاکید داشت “جمهوری اسلامی ، نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد”. ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
بانوی زرتشتی، از دلایل خود برای رأی دادن به جمهوری اسلامی می گوید. فیلم مربوط به روز رفراندوم جمهوری اسلامی در سال 1358 است.
هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۹:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
جواد نائینی گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به فرارسیدن روز ملی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: برگزاری رفراندوم سال 58 و رأی قاطع مردم ایران به جمهوری اسلامی نشان از پیروزی مستضعفین بر مستکبرین بود. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۹:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
تسنیم : پیشنهاد برگزاری رفراندوم چند روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی از سوی امام خمینی (ره) مطرح شد. صادق طباطبایی که از مجریان برگزاری این انتخابات بود، در کتاب خاطراتش نوشته است: 12 روز از پیروزی انقلاب نگذشته بود که مرحوم حاج احمدآقا خمینی گفتند، امام می گویند رفراندوم باید هرچه زودتر برگزار شود.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه شهرستان رودسر اظهار داشت: در دولت شعاری تدبیر و امید که همش بی تدبیری و ناامیدی بود این اواخر مطرح می شد که می خواهند رفراندوم برگزار کنند در حالیکه رفراندوم واقعی تشییع پیکر مرحوم آیت الله علوی گرگانی و یا آیت الله رودباری و حضور گسترده مردم در آن است که هنوز پای اسلام و انقلاب خود هستند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۷:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
در چهل وسومین سالروز برگزاری رفراندوم جمهوری اسلامی ایران برخی نکات را می توان یادآور شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۷:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
ایرناتصاویری تاریخی و منتشر نشده از روز 12 فروردین 1358 و رای آری مردم به برقراری نظام جمهوری اسلامی را منتشر کرد.
رسا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۷:۳۲    
در هیچ انقلابی در دوران انقلاب ها.. سابقه ندارد که دو ماه بعد از پیروزی انقلاب، یک رفراندوم عمومی برای انتخاب شیوه ی حکومت و نظام حکومتی انجام بگیرد! امّا به همت امام در ایران این اتّفاق افتاد.
دانا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل سیاسی بهترین شکل همه پرسی در میان رفراندوم های مهم جهان را همه پرسی فروردین 58 نام برد و گفت: رفراندوم سال 58 مصداق بارز تحقق دموکراسی به معنای واقعی کلمه و حکومت مردم بر مردم است که همچنان بر تارک جهان می درخشد.
دانا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۴:۵۱    
کامران غضنفری به شبهه برگزاری رفراندوم مجدد برای تعیین نظام پاسخ داد و گفت: نظرخواهی از مردم در ابتدای انقلاب اسلامی برای تعیین نوع حکومت در هیچ کشوری سابقه ندارد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۴:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
آیت الله علم الهدی گفت: آنچه که عظمت انقلاب اسلامی را در ابتدای بروزش بر دنیا ثابت کرد این بود که مردم این کشور آنچنان تشنه انقلاب بودند که رفراندوم باعظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی را صورت دادند و این همه پرسی فراگیر در کشور اجرا شد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۴:۱۱    
حوزه/ مدیر مدرسه راهبری علم و عمل با بیان اینکه برگزاری رفراندوم 12 فروردین کار نمایشی و برای بستن دهان منتقدین نبود، گفت: امام خمینی(ره) عمیقا به نظر و رای مردم اعتقاد داشت و ایران اولین کشوری بود که با انتخابات حکومت اسلامی را تاسیس کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۴:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نگاه مناسبتی به وقایع تاریخی، آنها را از معنا تهی می کند و از آن روزها چیزی جز کلیشه باقی نمی گذارد. 12 فروردین، روز جمهوری اسلامی یکی از همین روزهاست که قرار گرفتن آن در روزهای آغازین سال بر مهجوریت آن افزوده است.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۳:۱۴    
امام جمعه اهل سنت چابهار خاطرنشان کرد: در روز 12 فروردین که رفراندوم جمهوری اسلامی آری یا خیر برگزار شد اکثر آراء ملت برای جمهوری اسلامی بود و چه شیعه و چه سنی به پای صندوق های رأی آمدند و جمهوری اسلامی را برگزیدند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یکی از وظایف دولت موقت پس از پیروزی انقلاب اسلامی برگزاری رفراندوم به منظور تثبیت نظام جمهوری اسلامی بود. امام خمینی (ره) معتقد بودند که باید برای تشکیل جمهوری اسلامی و حکومت تحت لوای این نام همه پرسی برگزار شود تا جریان انقلاب اسلامی و میزان پذیرش حکومت اسلامی توسط مردم با عدد و ارقام مشخص شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
استاندار بوشهر گفت: 12 فروردین یادآور اعلام نتایج حماسه پرشکوه رفراندوم ملت بزرگ ایران برای تشکیل نظام جمهوری اسلامی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۱:۳۵    
گروه استان ها- استاندار زنجان با بیان اینکه رای آری مردم زنجان بیش از نرم کشوری در رفراندوم جمهوری اسلامی بوده است گفت: مردم استان زنجان در 40 سال گذشته در تمام بزنگاه ها حضور پررنگی داشته اند.
تیتر ۱   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
غلام محمدی گفت: سقوط نظام شاهنشاهی در بهمن 57 و رای "آری" ملت ایران به جمهوری اسلامی در 12 فروردین ماندگارترین رفراندوم تاریخ جهان اسلام است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
دانا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۰:۳۳    
دو تن از کارشناسان سیاسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه12 فروردین نماد مشارکت حداکثری و انتخاب آگاهانه مردم در پای صندوق های رای است، گفتند: درس بزرگ امام در روز 12 فروردین این بود که "میزان رای مردم است".
دانا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
میرمحمدی، نماینده مردم تفت و میبد در مجلس گفت: برخی کشورها 50 سال است که روی انتخابات به خود ندیده اند در حالی که در ایران دو ماه پس از پیروزی انقلاب، رفراندوم برگزار شد که در نوع خود بی نظیر است.
جماران   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۰۶:۲۰    
به گزارش خبرنگار جی پلاس ، امام خمینی (س) در دوازدهم فروردین سال 58 و به مناسبت حضور گسترده مردم در رفراندوم جمهوری اسلامی، پیامی خطاب به آنان صادر کرد. متن پیام امام به شرح زیر است: "بسم اللّه الرحمن الرحیم ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۰۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در 22 بهمن سال 1357 به رهبری بنیانگذار آن امام خمینی (ره) با حضور آگاه و متعهدانه مردم فهیم و بابصیرت ایران، در رفراندوم 12 فروردین کامل شد و آن ها نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای اداره کشور انتخاب کردند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۰۳:۰۵    
دوازدهمین روز از فروردین 1358 بیش از 98 درصد مردم ایران با تفکر و اندیشه های متنوع، مختلف و گاه متضاد در قالب برگزاری همه پرسی سراسری، آری قاطعی به جمهوری اسلامی گفتند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۰۰:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
امام خمینی، در پیامی به ملت ایران، 12 فروردین را روز عید نامیدند در قسمتی از این پیام آمده است صبحگاه 12 فروردین که روز نخستین حکومت الله است، از بزرگترین اعیاد مذهبی و ملی ماست. ملت ما باید این روز را عید بگیرند و زنده نگه دارند.
خارگ نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۰۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
خارگ نیوز: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی در 22 بهمن ماه 1357 به توصیه و فرمان ایشان مبنی بر تعیین نوع حکومت ، در فروردین ماه 1358 با برگزاری رفراندوم و با رای مستقیم مردم نوع حکومت در ایران جمهوری اسلامی مشخص گردید ...
پانا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۱ - ۲۲:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مستند خِشت اول عنوان جدیدترین برنامه گروه سیاسی شبکه دو سیماست که به مناسبت دوازدهم فروردین به روی آنتن این شبکه می رود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، برنامه خِشت اول در قالب مستند روایی- تصویری ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۱۱ - ۲۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
در بیانیه سپاه صاحب الزمان (عج) به مناسبت 12 فرودین ماه، آمده است: سقوط نظام منفور شاهنشاهی در بهمن 1357 و رأی مردمی در 12 فرودین سال 1358 در یکی از کم نظیرترین رفراندوم های تاریخ جهان ...
تابش کوثر   ۱۴۰۱/۰۱/۱۱ - ۱۵:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
استاد مطالعات تاریخ معاصر گفت: تبلور هویت خواهی و استقلال طلبی مردم را می توان در رفراندوم سال 58 و با توجه به رأی بالای 98 درصدی جمهوری اسلامی به خوبی دریافت.