چهارشنبه ۰۵ آذرساعت ۱۴:۳۲Nov 2020 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نهادهای مالی»

دولت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: نهادهایی مانند صندوق نوآوری و شکوفایی بخشی از نقدینگی و بستر لازم برای رشد شرکت های دانش بنیان را در کشور فراهم می کنند، لذا مجلس نیز در زمینه افزایش سرمایه و تصویب قوانینی برای حمایت از این نهادهای مالی همکاری خواهد کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد گفت: داوطلبان و متخصصان عضویت در هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری استان یزد می توانند با مراجعه به سامانه تبادل اطلاعات نهادهای مالی (ستان) (www.setan.seo.ir) و تکمیل مدارک مورد نیاز، ثبت نام کنند.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۶:۰۲   + ۲۷ سایت دیگر  
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس گفت: شرکت های سهام عدالت از جمله شرکت های خوبی هستند که با ریسک پذیری زیادی همراه نیستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
با بررسی افزایش مبادلات تجاری سازمان شانگهای و بریکس روشن است که این روند نشان دهنده جایگزینی و در عین حال فعالیت این نهادها در برابر نهادهای مالی بین المللی مانند صندوق بین المللی پول و بانک جهانی است.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۳:۳۲   + ۵۴ سایت دیگر  
ادغام نمادهای معاملاتی شرکت بورس تهران طبق بند 4 صورت جلسه شورای عالی بورس اجرایی شد. به گزارش پیام فوری به نقل از ایرنا ، مدیرعامل شرکت بورس تهران در نامه ای به رییس اداره نظارت بر بورس های سازمان بورس درباره چگونگی ادغام نمادهای معاملاتی شرکت بورس اطلاع رسانی کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۱:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادر کشور گفت: به منظور تقویت شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت از طریق انتخاب مدیران متخصص و افزایش قیمت سهام آنها، مشمولانی که مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کردند در سامانه سجام به نشانی www.sejam.ir ثبت نام کنند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۵:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: توسعه و گسترش نهادهای مالی بیشترین کمک را به افزایش تقاضا و ورود نقدینگی به بازار سرمایه می کنند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
با اوج گرفتن شاخص بورس طی سال های اخیر و هجوم سرمایه گذاران خرد و کلان، بازار سرمایه در سطح جامعه اهمیت بیشتری پیدا کرده و وقایع این بازار مورد توجه همگان قرار گرفته است ...
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به مصوبه های جدید شورای عالی بورس به تاسیس شرکت های تامین سرمایه با مجوز بانک مرکزی تاکید کرد و گفت: این اتفاق می تواند منجر به توسعه نهادهای مالی و نیز تنوع خدمات قابل ارائه در بازار سرمایه شود.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۸:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس با اشاره به مصوبه های جدید شورای عالی بورس به تاسیس شرکت های تامین سرمایه تاکید کرد و گفت: این اتفاق می تواند منجر به توسعه نهادهای مالی و نیز تنوع خدمات قابل ارائه در بورس می شود.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۸:۰۷   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از افزایش سقف صندوق های موجود و تاسیس صندوق های جدید برای نهادهای مالی وابسته به بانک ها خبر داد و گفت: در خصوص تغییر جزئیات نصاب سهام در صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت نیز در جلسه شورای عالی بورس تصمیم گیری شد.
حسن قالیباف اصل، سخنگوی شورای عالی بورس، در خصوص مصوبات امشب این شورا گفت: امشب در خصوص افزایش سقف صندوق های سرمایه گذاری بر درآمد ثابت تصمیم گیری شد.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۲۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو شورای عالی بورس از تصمیم این شورا مبنی بر افزایش سقف صندوق های موجود و امکان تاسیس صندوق های جدید برای نهادهای مالی وابسته به بانک ها خبر داد.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۱:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، کارگزاری بانک مرکزی در راستای تامین مالی کسری بودجه دولت از یک مسیر غیرتورم زا، تا پایان مهرماه امسال، 21 مرحله حراج برگزار کرده که طی آن، در مجموع 716.3 هزار میلیارد ریال انواع اوراق بدهی دولتی به بانک ها، نهادهای مالی و سایر سرمایه گذاران فروخته شده است ...
نبض بورس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
نهادهای مالی تخصصی در بازار سرمایه بسیار تحت تأثیر مدیریت عالی اجرایی شرکت هستند و در واقع توسعه فعالیت ها و رشد شرکت به تصمیمات و نحوه مدیریت عالی ترین مقام اجرایی شرکت وابسته است، براین اساس چندی پیش مجتبی تقی پور به عنوان سکاندار جدید تأمین سرمایه لوتوس پارسیان معرفی شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۴۷    
دبیر انجمن اقتصاددانان ایران گفت: جنگ یورو دیجیتال یوان دیجیتال و دلار دیجیتال جالب خواهد بود!
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی اتحادیه اروپا، اعلام کرد که نهادهای مالی منطقه برای راه اندازی یورو دیجیتال طی 2 تا 4 سال آینده آماده می شوند.
راه پرداخت   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۷:۵۱   + ۲۴ سایت دیگر  
راه پرداخت بهترین منبع شما برای دانستن هر چیزی در زمینه فناوری های مالی است. عملکرد بانک دی در نیمه نخست سال 1399 نشان می دهد که این بانک علاوه بر موفقیت در جذب بیش از پیش سپرده ها، به خوبی توانسته ترکیب آن ها را نیز بهینه کند. ...
می متالز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۴:۱۹    
می متالز - معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس گفت:ریزش شاخص بورس در مدت اخیر ارتباطی به نرخ سود سپرده بانکی ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۳:۲۸   + ۴۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - بورس ایران در مقابل بورس های دنیا نوپا به حساب می آید اما در طول همین مدت اندک فعالیت، از نظر تنوع ابزارها و نهادهای مالی و نیز از لحاظ حجم و گردش معاملات، رشد و توسعه قابل ملاحظه ای داشته است.
برترین ها / ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۴:۴۱   + ۳۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس گفت: ریزش شاخص بورس در مدت اخیر ارتباطی به نرخ سود سپرده بانکی ندارد و عوامل بسیاری در این موضوع دخیل هستند. ...
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۲:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
رویداد استارتاپی به منظور جذب سرمایه برای طرح های فناورانه در حوزه گیاهان دارویی و فرآورده های گیاهی برگزار می شود. به گزارش بازارکار، ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری دیگر نهادهای مالی و اجرایی به منظور جذب سرمایه و تامین مالی طرح های ...
جعفر جمالی گفت: پیش نویس دستورالعمل مربوطه از سوی سازمان تهیه شده است. طبق مقررات برای جمع بندی و تصویب نهایی این دستورالعمل، باید نظر برخی مراجع و نهادهای بیرونی مانند اتاق های بازرگانی و تعاون اخذ شود که کار در این مرحله است.
زمان بازگشایی صندوق پالایش یکم همچنان مشخص نیست و به گفته داود رزاقی، مدیر صندوق پالایش یکم، بازگشایی این نماد معطل ثبت افزایش سرمایه دو پالایشگاه تهران و اصفهان است.
معاون حقوقی سازمان بورس گفت: تاکنون 97 پرونده در مورد تخلفات بورسی فعالان فضای مجازی در مراجع قانونی مطرح شده است، 170 مورد به پلیس امنیت اقتصادی ارجاع شده، در مورد 26 پایگاه اینترنتی که مرتکب تخلفات بورسی و اعمال مجرمانه می شدند، از طریق دادستانی کل اقدامات لازم پیگیری شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۸:۲۲    
محمد رضا قدوسی، کارشناس رمز ارزها براین باور است که فناوری بلاک چین یک فناوری اجتماعی است و با ظهور رمز ارزها بیشتر مورد توجه نهادهای مالی قرار گرفته است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۹:۲۶    
ترانه عرفانیان خسروی عضو خانه صنعت معدن تجارت ایران با بیان اینکه از عمده ترین نارسایی های داخل بازار ، مشکلات مربوط به زیرساخت های بازار هستنداظهار کرد: یکی از این زیرساخت های مهم نهادهای مالی هستند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- صندوق توسعه فناوری های نوین یکی از مجموعه نهادهای مالی وابسته و همکار با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که خدمات گوناگونی را در حوزه مالی و اعتباری به زیست بوم نوآوری کشور در 5 مرحله ارایه می دهد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۳:۰۲   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن اشاره به اینکه افرادی که درخواست فروش سهام عدالت را دادند، می توانند درخواست فروش سهام خود را حذف کنند. گفت: سفارش های فروش سهام عدالت تا پایان شهریور ماه تسویه شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۱:۴۵   + ۲۸ سایت دیگر  
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، گفت: سفارش های فروش سهام عدالت تا پایان شهریور ماه تسویه شده است.
مدیر نظارت بر نهاد های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، گفت: سفارش های فروش سهام عدالت تا پایان شهریور ماه تسویه شده و مشکلی در سفارشات مهرماه بود که با توجه به شرایط بازار قرار است تصمیم گیری شود.
شرکت های کارگزای فعال در بازار سرمایه خرید و فروشی بالغ بر 381 هزار میلیارد تومان را در کارنامه مهرماه خود ثبت کردند. این عملکرد سبب شد تا نهادهای مالی مزبور طی دوره 7 ماهه نخست سال جاری، خرید و فروش 3345 هزار میلیارد تومانی سرمایه گذاران را در اوراق بهادار شاهد باشند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۳:۴۴   + ۴۴ سایت دیگر  
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: صندوق پالایشی یکم با تخفیف 30 درصدی قابل معامله می شود.
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۰:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
اولین جلسه وبینار اقتصاد رفتاری شنبه 10 آبان به صورت آنلاین در سندیکای بیمه گران ایران برگزار شد. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، جلسه مذکور با حضور17 نماینده شرکتهای بیمه استان زنجان، سیامک ملک مطیعی عضو کمیته آموزش سندیکا ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۸:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
خط اعتباری منبع و بودجه اعطای وام به دولت، تجارت و اشخاص حقیقی است که بانک ها یا سایر نهادهای مالی اعطا می کنند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۲۰:۴۳    
یکی از شاخص های مهم در تأمین امنیت سرمایه گذاری، تضمین امنیت قضایی در بازار سرمایه است که بر اساس ثبات در نظام قوانین و مقررات و وجود سازوکار های کم هزینه و سریعِ احقاق حقوق از طریق مراجع قضایی ارزیابی می شود ...
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز - در حالی بیش از 50 درصد منابع مالی بانک ها صرف بنگاه داری و شرکت داری شده است که آثار مخرب آن بر تولید و رشد نرخ تورم غیرقابل انکار است. تداوم بنگاه داری برخی بانک ها موجب ضربه به تولید و افزایش تورم شده است ...
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره امور صندوق های سرمایه گذاری در سازمان بورس و اوراق بهادار، نحوه اخذ مجوز و فعالیت صندوق های سرمایه گذاری را تشریح کرد. به گزارش پیام فوری ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۲:۲۰   + ۴۱ سایت دیگر  
دستورالعمل ساماندهی رسیدگی به پرونده های بازار سرمایه ایران، در 8 ماده و 3 تبصره از سوی رئیس قوه قضائیه ابلاغ شد. به گزارش ایسنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، در اجرای ماده 32 قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی ...
اقتصاد آنلاین / خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۱۱   + ۱۶ سایت دیگر  
با وجود اینکه اکنون حدود پنج ماهی است از بحث آزاد سازی سهام عدالت می گذرد اما هنوز وراث در پی تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیانشان هستند و تا به امروز هم مسئولین مربوطه پاسخگوی مشکلات آن ها نبوده اند.
اقتصاد تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۷:۴۵   + ۵۱ سایت دیگر  
اقتصادتهران: دستورالعمل ساماندهی رسیدگی به پرونده های بازار سرمایه ایران، در 8 ماده و 3 تبصره از سوی رئیس قوه قضاییه ابلاغ شد. به گزارش اقتصاد تهران به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، در اجرای ماده 32 قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی ...
روز نو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص تولید محتوای آموزشی و فرهنگسازی در بازارسرمایه فراخوان داد. در این فراخوان که توسط مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار منتشر شده، آمده است: سازمان بورس قصد دارد از خدمات نهادهای مالی ثبت شده نزد این سازمان ...
فرهنگ حسینی: با الزام و اجرای بازارگردانی توسط شورای عالی بورس، نقدشوندگی سهام می تواند به شکلی بهتری انجام شده و عمق بازار افزایش یابد. بازارگردانی تخصصی از موضوعاتی است که در بازارهای توسعه یافته توسط نهادهای مالی و به صورت حرفه ای و تخصصی انجام می شود ...
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۵۵   + ۵۷ سایت دیگر  
با وجود اینکه اکنون حدود پنج ماهی است از بحث آزاد سازی سهام عدالت می گذرد اما هنوز وراث در پی تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیانشان هستند و تا به امروز هم مسئولین مربوطه پاسخ گوی مشکلات آن ها نبوده اند . در این گزارش برای پیگیری بیشتر به سراغ مسئولان مربوطه رفته ایم. ...
راه پرداخت   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
به گفته علیقلی پور، فرابورس به یکی از قطب های کمک به استارت آپ های حوزه فین تک، ولث تک و حتی رگ تک تبدیل شده و علاوه بر سرمایه گذاری در چنین استارت آپ هایی، هماهنگی های لازم برای دسترسی به دیتاهای لازم با رعایت محدودیت های مشخص را انجام می دهد و تیم هایی در همکاری با فرابورس ایران ...
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۴۶   + ۲۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران از پشتیبانی خانواده بزرگ بازار سرمایه در حمایت از بورس کالا تقدیر کرد و گفت: این حمایت سبب ارتقای جایگاه واقعی بورس کالا در اقتصاد کشور و ایفای هر چه بهتر وظایف آن در ارتقای شفافیت اقتصاد می شود. ...
مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار، هرگونه دخالت در قیمت گذاری و تعیین سقف رقابت برای محصولات فولادی در بورس کالا را فاقد منطق اقتصادی و مغابر با قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید دانست.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۲۰    
"انرژی 3"، "انرژی 2"، "فرابورس"، "بورس"، "لوتوس"
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۱۳   + ۲۲ سایت دیگر  
نیروی انسانی ماهر و کارآمد، ارزنده ترین سرمایه یک کشور است. کارگران کشور با توجه به تخصص ها و مهارت های خود در حوزه های مختلف، نقش مهمی در گردش چرخ های تولید و شکوفایی اقتصاد کشور دارند.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۴۳   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، اخیرا بانک مرکزی اعلام کرده است، در راستای تأمین مالی کسری بودجه دولت از یک مسیر غیرتورم زا، کارگزاری بانک مرکزی تا پایان شهریورماه سال جاری 16 مرحله حراج برگزار کرد که طی آن، در مجموع 698 ...