یکشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۲:۴۵Dec 2020 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شورایعالی کار»

شوشان   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
اگر کارفرمایان یا دولت ادعا می کنند که این آیین نامه که در هیات وزیران نیز تصویب شده، قابلیت اجرا ندارد، درواقع به شورایعالی کار و دولت توهین می کنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۰۸:۴۷   + ۱۶ سایت دیگر  
علی خدایی می گوید: نمایندگان مجلس به این راحتی، عدد و رقم برای سال بعد ندهند. لااقل قبل از اعلام آنها با نمایندگان کارگری مشورت کنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
نمایندگان کارگری شورایعالی کار به عدم برگزاری جلسه ترمیم مزد و مستمری اعتراض کردند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۹:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
عضو کارگری شورایعالی کار با اشاره به پیشنهاد نمانیدگان مجلس می گوید: افزایش 25 تا 30 درصدی مزد، حتی عقب ماندگی های مزدی سال جاری را جبران نمی کند چه برسد به اینکه بخواهد فترت های گذشته را مرتفع سازد!
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۲:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
عضو کارگری شورایعالی کار از مخالفت ها با برگزاری جلسه سه جانبه برای ترمیم مزد کارگران انتقاد می کند و می گوید: باید فکری عاجل کنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
محمدرضا تاجیک با تاکید بر ضرورت تشکیل جلسه فوق العاده شورایعالی کار گفت: به دلیل تورم افسارگسیخته، راهکارهای موقتی و مُسکِن مانند دیگر جواب نمی دهد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
نمایندگان کارگری شورایعالی کار انتظار دارند نهایتاً هفته آینده جلسه ترمیم مزد برگزار شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۱:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
خودروسازها می توانند هر سه ماه یکبار بر اساس نرخ تورم قیمت خودروها را افزایش دهند، این یعنی توهین به کارگران، یعنی افزایش درآمد و سود سرمایه داران با بهره گیری از کار و تلاش و زحمت کارگران، یعنی اگر قرار بود عدالت حاکم باشد ...
کارگر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
بازنشستگان می گویند: باید جلسه شورایعالی کار برگزار شده و مزد و مستمری ترمیم شود.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - یکی از زیرساخت های اساسی تحقق جهش تولید در کشور، حمایت از نیروی انسانی و کارگران عزیز و زحمتکشی است که در خط مقدم جهاد اقتصادی و تولیدی قرار دارند. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۳    
سمیعی، رئیس مرکز کار ایران بیان کرد: شورایعالی کار با توجه به عملکرد و خروجی محدودی که دارد عالی نبوده و ترکیب آن هم خروجی مشخص و ایده آلی ندارد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۴۰    
قاسمی، عضو هیئت علمی دانشگاه تصریح کرد: شورایعالی کار در رابطه با عارضه یابی و تطبیق بین شاخص های اقتصادی مانند بهبود معیشت و حقوق ها موفق عمل نکرده است.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: در روزهای گذشته رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی از لزوم احتسابِ تورم کلی و لحاظ کردن آن در مذاکرات مزدی کارگران سخن گفت. بابایی کارنامی با تاکید بر اینکه وضعیت معیشت کارگران به هیچ وجه خوب نیست ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
علی بابایی کارنامی با تاکید بر اینکه وضعیت معیشتی کارگران خوب نیست، گفت: حداقل دستمزد در سال بعد باید حداقل پنجاه درصد افزایش یابد.
نماینده کارگران در شورایعالی کار و قائم مقام مجمع کارگران کشور بر ضرورت ممنوعیت قرارداد های موقت در مشاغل دائمی تاکید کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
بیکار از نظر قانون بیمه بیکاری، بیمه شده ای است که بدون میل و اراده خود بیکار شده و آماده به کار باشد. براساس این قانون، چنانچه بیمه شده ای به علت تغییرات ساختار اقتصادی کارگاه مربوطه و به تشخیص وزارتخانه ذیربط و تائید شورایعالی کار ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
کارگران در انتظار برگزاری جلسه شورایعالی کار با موضوع ترمیم مزد هستند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورایعالی کار گفت: مقرر شد در جلسه بعدی شورایعالی کار، بحث ترمیم مزد مطرح شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۹:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
کارگرانی که به هزار دلیل مجبور شده اند با غول مهیب بیکاری مواجه شوند، ماه هاست که در انتظار دریافت یک مقرری بیکاری دو میلیون تومانی یعنی به اندازه حداقل مزد مصوب شورایعالی کار هستند؛ درحالیکه بعد از اردیبهشت، حتی یک نفر هم مقرری بیکاری نگرفته است!
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۹:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
درحالیکه برخی نمایندگان مجلس از بررسی افزایش حقوق کارگران در کمیسیون اجتماعی خبر می دهند، فعالان کارگری خواستار برگزاری جلسه شورایعالی کار هستند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۰۸:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
نادر مرادی می گوید: دولت اگر می خواهد در زمینه بهبود معیشت کارگران یا ترمیم دستمزد اقدامی صورت دهد، باید هرچه زودتر جلسه شورایعالی کار را برای گفتگو و چانه زنی برگزار کند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۵:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو کارگری شورایعالی کار با انتقاد از عدم برگزاری جلسه شورایعالی کار گفت: مشکل کارگران بیشتر از مابه التفاوت حق مسکن از ابتدای سال است.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۵:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
کارگران انتظار دارند که مصوبه شورایعالی کار و دولت در خصوص افزایش 200 هزار تومانی حق مسکن از ابتدای سال اجرا شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری ایران با انتقاد از بی توجهی دولت به مقوله دستمزد کارگران گفت: اگر بخواهند مزد را ترمیم کنند باید همین امروز جلسه شورایعالی کار برگزار شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۱:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
علیرضا حیدری با انتقاد از تاخیر در تصویب حق مسکن گفت: وزیر کار از دوفوریتی بودن مصوبه افزایش حق مسکن خبر داد اما اکنون نزدیک به دو ماه از تصویب در شورایعالی کار گذشته است.
صبحانه انلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۲۱:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
اتحاد بازنشستگان برای اجرای همسان سازی حقوق طی 10 سال مطالبه گری نهایتاً به نتیجه رسید. اگرچه اجرای قانون چندین سال به تعویق افتاد اما در نهایت اجرای آن می تواند امیدی برای زندگی بازنشستگان باشد. افزایش دستمزد کارگران در شورایعالی کار به مستمری بازنشستگان بی ارتباط نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۲۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
چنانچه فوق العاده مأموریت در ارتباط با دستمزد روزانه پرداخت شود افزایش مزد موضوع مصوبات شورایعالی کار در آن موثر خواهد بود.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۲:۵۱   + ۲۷ سایت دیگر  
40 روز از نامه وزیر کار به دولت برای بررسی حق مسکن کارگران می گذرد با این حال دولت اگرچه واقف به تغییرات نرخ کالاها است اما هنوز خبری از تصویب این مولفه نیست.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۴:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
علی خدایی با انتقاد از خلف وعده دولت در تصویب افزایش حق مسکن گفت: باید سریعاً جلسه شورایعالی کار برای ترمیم دستمزد برگزار شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۰۸:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
اکبر علیپور با انتقاد از سیاست های مزدی دولت گفت: کارگران سال به سال فقیرتر می شوند، به خصوص حداقل بگیران.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۹:۱۶    
توفیقی، عضو شورایعالی کار گفت: در شرایط بحران کنونی انتظار داریم دولت برای بیش از 45 میلیون نفر خانوار جامعه کارگری حق مسکن 300هزار تومانی را تعیین تکلیف کند.
انجمن صنفی دامپزشکی   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۲۳:۰۰    
در پی تصویب افزایش حداقل حقوق کارگری در شورایعالی کار و ابلاغ بخشنامه شماره 48692 مورخ 98/3/31 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین فنی دامپزشکی و دستیاران جزئیات افزایش حداقل حقوق و مزایای مسئولین فنی بهداشتی و دستیار بهداشتی زیر نظر وی از اول تیر ماه سال 1399 را ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو کارگری شورایعالی کار از نامه وزیر کار به جهانگیری در ارتباط با اجرای حق مسکن 300 هزار تومانی از تیرماه انتقاد کرد.
روز نو   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۱:۰۶   + ۶۵ سایت دیگر  
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد افزایش کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار را با قید دو فوریت جهت بررسی و تصویب به هیئت وزیران ارایه کرد که مورد تصویب قرار گرفت. ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۶:۰۹   + ۶۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: پیشنهاد افزایش کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار در جلسه 17 خرداد 1399 شورایعالی کار از سوی محمد شریعتمداری به هیات دولت ارائه شد و مورد موافقت قرار گرفت. به موجب این پیشنهاد، کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار از ابتدای تیر سال 1399، مبلغ سه میلیون ریال تعیین می شود. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
معلمان تحت پوشش قانون کار می گویند از افزایش 26 درصدی پایه مزد راضی نیستیم.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۸:۱۸   + ۲۲ سایت دیگر  
با تأمل وتدبیری که بنا به خواست کانون بازنشستگان و پیشکسوتان صورت گرفت، مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پس از تصمیم شورایعالی کار برای حداقل مزد و مزدسایر سطوح تنظیم شد
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو کارگری شورایعالی کار گفت: انتظار داریم حق مسکن 300 هزار تومانی این هفته یا هفته بعد در هیات دولت به تصویب برسد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۱:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
مدرس خیابانی گفت: نباید فراموش کرد که بخشی از افزایش قیمت لوازم خانگی متاثر از شاخصه ها کلان اقتصادی و نرخ دستمزدها است. وقتی شورایعالی کار نرخ دستمزدها را افزایش می دهد، قیمت ها نیز افزایش می یابد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۱۰:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
پنج درصد افزایش پایه دستمزد که از محل کاهش سنوات تامین شده، اصلاً نتیجه قابل قبولی نیست؛ نمی توان آن را یک دستاورد به حساب آورد؛ اما حاصل نهایی هرچه که هست، نتیجه کنشگری های کارگران در سطوح و عرصه های مختلف است ...
کارگر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۰۷:۰۲    
نماینده مجمع عالی کارگران کشور در خصوص رضایت جامعه کارگری از افزایش حق مسکن گفت : با توجه به تورم افسارگسیخته در اجاره مسکن ،مطمئنا این مبالغ تناسب یا تعریفی بعنوان کمک هزینه ندارند و نمیتوان با این عدد گوشه ای از هزینه تامین مسکن را و پرداخت کرد ولی میتوان بعنوان کمک کوچکی به خانوار کارگری تلقی ...
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۰۹:۰۸   + ۱۴ سایت دیگر  
در هفدهم خردادماه، جلسه ای برای افزایش حق مسکن و جابجایی مولفه های مزدی کارگران برگزار شد که در این نشست شورایعالی کار ، حق مسکن با 200 هزار تومان افزایش از 100 هزار تومان به 300 هزار تومان رسید ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۱۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
عضو کارگری شورایعالی کار در پاسخ به ادعاهای برخی کارفرمایان گفت: اگر بی خبرید، در مورد مصوبات مزدی تکلیف تعیین نکنید!
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۰۸:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
امضاکنندگان بیانیه شش هزار امضایی معتقدند خروجی جلسه ترمیم دستمزد که هفدهم خرداد برگزار شد، به هیچ وجه قانع کننده نیست، چراکه نه تورم بالای 40 درصدی در میزان افزایش دستمزدِ پایه لحاظ شده و نه دریافتی کارگران به سبد معاش 4 میلیون و 940 هزار تومانی رسیده و بنابراین مسیر مطالبه گری مزدی کارگران و ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۰۸:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
توفیقی با تاکید بر اینکه 5 درصد افزایش پایه حقوق، دستاورد بزرگی نیست، از لزوم پیگیری مسیر مطالبه گری می گوید؛ مسیری که باید یک روز به اصلاح ساختار ناکارآمد و معیوب شورایعالی کار ختم شود.
کارگر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۱۶:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورایعالی کار با بیان اینکه از نتیجه جلسه شب گذشته رضایت نداریم، تاکید کرد: ایستادگی بر سر منافع کارگران جواب می دهد.