یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۱۵:۳۸May 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «انجمن داروسازان»

ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
چند روز پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه فعلاً تصمیم ستاد مبارزه با مواد مخدر این است که متادون که اصلی ترین داروی ترک اعتیاد است، به مراکز درمانی اعتیاد داده شود و به داروخانه ها ارائه نشود ...
عصر کاسپین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
رییس و اعضای انجمن داروسازان گیلان با حضور در محل مدیریت درمان تامین اجتماعی استان با دکترحسین ابراهیمی مدیردرمان گیلان دیدار و گفتگو نمودند. عصر کاسپین/ دکتر حسین ابراهیمی مدیر درمان تامین اجتماعی استان در نشست با رئیس و اعضا انجمن داروسازان گیلان ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
قدم به قدم خیابان های مناطق مرفه نشین کلانشهرها و البته پایتخت پر شده از داروخانه های به هم چسبیده ای که بیشترین فاصله میان برخی از آن ها به 10 قدم هم نمی رسد، گاهی حتی در یک مجتمع تجاری دو داروخانه مشغول به فعالیت هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۶:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
نایب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: کمبودهای دارویی در سطح داروخانه های کشور، مثل پاییز و زمستان سال گذشته نیست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۹:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
نایب رئیس انجمن داروسازان ایران با اشاره به دستورالعمل جدید معاونت درمان وزارت بهداشت مبنی بر عدم توزیع داروهای درمان اعتیاد در داروخانه ها، گفت: در این باره از طرف انجمن داروسازان ایران به وزیر بهداشت نامه نوشتیم و متذکر شدیم که این دستورالعمل غیرقانونی بوده و قابل اجرا نیست.
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۹:۰۸    
سالم خبر: نائب رئیس انجمن داروسازان کشور، گفت: حذف ارز ترجیحی همراه با افزایش نرخ تورم، قیمت داروهای مختلف در بازار را تا 7 برابر گران کرده است. بار مالی خرید دارو در سال 1402 همچنان بر دوش مردم است و این اتفاق در حالی است که بیمه ها همچنان از گستردگی چتر حمایتی به نفع بیماران تفره می روند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۲۰:۴۴    
نائب رئیس انجمن داروسازان گفت: بیماران سرطانی بعد از هر بار تزریق داروهای شیمی درمانی باید 2 تا 4 لیتر سرم استفاده کنند و زمانی که با کمبود سرم در کشور مواجه بودیم درمان آن ها به تعویق می افتاد و بیماران بسیار مضطرب می شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۱:۱۷    
رئیس سابق انجمن داروسازان کشور و عضو فعلی هیات مدیره انجمن داروسازان گفت: ما هم اکنون در حدود 2 سال است از وزارت بهداشت تقاضای ملاقات کرده ایم، که به صحبت ها و تذکرات ما توجهی نکردند و خواستیم که مقام محترم وزیر را از نزدیک ببینیم و عرایضی داشته باشیم، ولی متاسفانه موفق نشدیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت : بعضی از پزشکان اصرار براستفاده از دارو های خارجی برای بیمار دارند این داروها با ارز وارد کشور می شود که باعث نگرانی بیماران است .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۲۱:۲۰    
رییس انجمن داروسازان خراسان رضوی گفت: وجود مقاومت برای پایین نگه داشتن قیمت دارو،کم بودن سود تولید و فروش داروهای اساسی و شرایط بد اقتصادی موجب شده است تا شرکت های تولید دارو به سمت تولید مکمل های دارویی روی بیاورند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۲۱:۲۰    
دبیر انجمن داروسازان خراسان رضوی گفت: هم اکنون وضعیت داروهای بیماران خاص و سرطانی این استان در شرایط مطلوب قرار دارد و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۷:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس انجمن داروسازان خراسان رضوی در خصوص خصوص طرح دارویار گفت: برای این طرح کارشناسی زیادی انجام شد اما اتفاقی که افتاد این بود که منابع درستی برای آن تعریف نشد. در حال حاضر ما پس از گذشت چند ماه از این طرح با مشکلاتی با سازمان های بیمه گر مواجه شده ایم ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۶:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مشهد رئیس انجمن داروسازان خراسان رضوی گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد حدود 500 میلیارد تومان به شرکتهای پخش بدهکار و قرار است طی روزهای آینده 100 میلیارد تومان پرداخت کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۵:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن داروسازان خراسان رضوی از کمبود دارو در خراسان رضوی خبر داد و گفت: مشکلات بیشتری را امسال نسبت به سال گذشته در زمینه کمبود دارو خواهیم داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
دکتر علی فاطمی، نائب رئیس انجمن داروسازان گفت: نگرانی ما برای نیمه دوم سال 1402 است با توجه به این که بودجه دارویی کشور به اندازه ای که مدنظر مسئولین در حوزه سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت بود در مجلس تصویب نشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۰۹:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
نائب رئیس انجمن داروسازان استان تهران گفت: در دو ماه آینده کشور با کمبود جدی دارو و مشکلات در تامین نیاز دارویی کشور مواجه خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۲۰:۳۸    
نایب رئیس انجمن داروسازان گفت: بر اساس آیین نامه تاسیس داروخانه ها، دانشکده های داروسازی که حداقل یک سال از تاسیس آن ها گذشته باشد و ظرفیت ورودی آن حداقل 75 نفر باشد می توانند تقاضای تاسیس داروخانه آموزشی بدهند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۴:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
علی فاطمی، نایب رئیس انجمن داروسازان ایران درباره وضعیت کمبود دارو در ایران می گوید: بودجه اختصاصی امسال برای دارو به نیمه دوم سال نمی رسد. باید پیش از آغاز نیمه دوم سال فکری به حال تامین اعتبار دارویی کشور شود تا به موقع به دست واردکنندگان مواد اولیه دارو برسد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۰۵:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
نایب رییس انجمن داروسازان ایران با بیان اینکه رقابت اقتصادی داروخانه های دولتی و خصوصی نابرابر است، گفت: طبق آخرین آمارها، حدود 52 درصد اقتصاد دارویی کشور در دست داروخانه های دولتی است که حداکثر 1000 داروخانه را در کشور شامل می شوند.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۰۱:۳۳    
بی توجهی بیمه به پرداخت مطالبات داروخانه ها نایب رئیس انجمن داروسازان ایران بابیان اینکه مطالبات بیمه ها به ویژه تأمین اجتماعی از سه ماه گذشته هنوز به داروخانه ها پرداخت نشده درباره کمبود برخی داروها در داروخانه ها توضیحاتی ارائه کرد. متأسفانه بیمه ها در این زمینه خلف وعده می کنند ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۰:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
نایب رئیس انجمن داروسازان ایران با بیان اینکه مطالبات بیمه ها به ویژه تامین اجتماعی از سه ماه گذشته هنوز به داروخانه ها پرداخت نشده درباره کمبود برخی داروها در داروخانه ها توضیحاتی ارائه کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۰۰:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
نایب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: با گذشت چند ماه از اجرای طرح دارویار امروز داروخانه ها در وضعیت نگران کننده ای به سر می برند و داروخانه ها با مطالبات سنگین از بیمه ها مواجه شده اند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۱:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
نایب رییس انجمن داروسازان ایران با انتقاد از تضاد موجود در گفته های مسئولین که وعده صادرات می دهند در حالی که کشور به واردکننده داروهای ساده تبدیل شده است، گفت: وقتی بودجه دارویی امسال کمتر از سال گذشته و تورم هم بیشتر از قبل است، نشان می دهد که ما خیلی باید نگران وضعیت دارو باشیم.
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۲:۳۳    
ایسنا نوشت: نایب رییس انجمن داروسازان ایران با اشاره به آنچه که فشار اقتصادی بالا به داروخانه ها خواند، از عدم همراهی بانک ها با اجرای طرح دارویاری انتقاد کرد و گفت: چرا باید هنوز سرم از خارج از کشور وارد کنیم و در لیست داروهای فوریتی وارداتی، نام شربت های سرماخوردگی وجود داشته باشد؟ ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۰۵:۴۷   + ۳۰ سایت دیگر  
دکتر سید علی فاطمی در گفت وگو با ایران اکونومیست، در واکنش به اظهارات اخیر وزیر بهداشت درباره برنامه این وزارتخانه برای پوشش کامل دارویی در بیمه ها با هدف کاهش پرداختی از جیب مردم است، گفت: اظهارنظر درباره بالا بردن تعهدات بیمه ای و افزایش پوشش بیمه ای دارو در مقام گفتار هدف بسیار خوبی است ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۰:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
نایب رئیس انجمن داروسازان در واکنش به درخواست معاون وزیر بهداشت برای تاسیس داروخانه آموزشی واکنش گفت: اکنون با کمبودهای دارویی مواجهیم لذا شرایط برای سوءاستفاده ارگان های دولتی و نظامی فراهم است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۰۸:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
نایب رئیس انجمن داروسازان استان تهران در واکنش به اخباری درباره تاسیس داروخانه های آموزشی، به گردش مالی نابرابر داروخانه های خصوصی در مقایسه با داروخانه های دولتی اشاره کرد و گفت: انجمن داروسازان به شدت مخالف تاسیس این نوع داروخانه هاست ...
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۸:۵۵    
سالم خبر: محمدباقر ضیاء، رییس انجمن داروسازان ایران در نامه ای به حیدر محمدی، رییس سازمان غذا و دارو با انتقاد از کارزار مانور برخورد با متخلفین در سطح داروخانه های کشور ...
کرمان نو   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۴:۵۷    
بعد از برگزاری انتخابات انجمن داروسازان استان کرمان شهرام کلانتری، عباس پرداختی، فرزاد دوستی شعار، علی بلوچی، محمد حسیبی، محبوبه بنی اسدی و مهدی رضایی فر به عنوان منتخبین هیئت مدیره انتخاب شدند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۸:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس انجمن داروسازان تهران با انتقاد از آیین نامه تاسیس داروخانه ها در سال های اخیر گفت: تمرکز داورخانه ها در برخی از مناطق شهر به صورت مشمئز کننده ای از حالت طبیعی خارج شده است.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
یکی از مسئولان انجمن داروسازان همین دیروز گفته است 50درصد مبدا داروهای داروخانه های آنلاین مشخص نیست! ساده شده گفته او این است که حداقل نیمی از فروشندگان داروی آنلاین اسم و رسمی ندارند! کالایی که نسبت مستقیمی با سلامت و جان شهروندان دارد ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن داروسازان تهران گفت: در سیاستگذاری ما در بخش مدیریت تامین دارو همیشه به بخش عرضه فکر کرده ایم و به بخش تقاضا توجهی نداشته ایم، ضمن اینکه هیچ اقدام جدی برای مدیریت مصرف دارو در کشور انجام نشده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۸:۵۴   + ۱۸ سایت دیگر  
نایب رییس انجمن داروسازان ایران با بیان اینکه فروش آنلاین داروهای شیمیایی تخلف است، گفت: برخی از پلتفرم های اینترنتی علنا داروهای شیمیایی را که در اغلب اوقات با قیمتی بالاتر از قیمت داروخانه هم است و مبداء تامین آن هم مشخص نیست، به فروش می رسانند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۵:۴۲   + ۱۷ سایت دیگر  
دکتر سید علی فاطمی در گفت وگو با ایران اکونومیست، درباره وضعیت پرداخت مطالبات بیمه ای و بدهی دارویاری به داروخانه ها، گفت: پرداخت مطالبات دارویاری به داروخانه ها همچنان با تاخیر مواجه است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۱:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
نائب رئیس انجمن داروسازان کشور گفت: در حال حاضر بیمه تأمین اجتماعی پرداخت ها را با سه ماه تأخیر انجام می دهد و بیمه سلامت هم به دو ماه رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۲۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن داروسازان درباره عواقب حذف تعرفه خدمات دارویی هشدار داد و نوشت: حذف تعرفه خدمات دارویی به معنی حذف مسئول فنی داروساز و تبدیل داروخانه ها به سوپر مارکت خواهد بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۰۷:۰۹   + ۲۱ سایت دیگر  
نایب رئیس انجمن داروسازان ایران، از تاخیر سازمان های بیمه گر در پرداخت مطالبات داروخانه ها انتقاد کرد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۴:۱۱   + ۲۱ سایت دیگر  
شفقنا- موضوع گرانی دارو در سال آینده و اینکه در چه شرایطی پرداخت از جیب مردم بابت دارو افزایش نخواهد یافت، بستگی به ثبات نرخ ارز دارد. به گزارش شفقنا از مهر، با اجرای طرح دارویاری، یکی از نگرانی های مردم و بیماران، گرانی قیمت دارو بود که با توجه به تدابیر لازم ...
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۰۹:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
نائب رئیس انجمن داروسازان کشور می گوید: کمبودهای دارویی مختص بیماران اعصاب و روان نیست و در همه گروه ها مشهود است، اما کمبود یک سری داروها گاهی بیشتر به چشم می آید. مثل آنتی بیوتیک و سرم ها به دلیل افزایش مصرف آنها در پاییز. وگرنه الان گروهی نداریم که مشکل کمبود دارو نداشته باشد.
رادیو ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۶:۲۳    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، سید علی فاطمی نائب رییس انجمن داروسازان ایران در برنامه نمودار درباره دستاوردهای ایران در حوزه داروسازی گفت: در حال حاضر 98 درصد از داروها در ایران ساخته می شود این میزان تولید در پیش از انقلاب اسلامی کمتر از 30درصد بوده است. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۲:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
رئیس انجمن داروسازان تهران درباره وضعیت دارو در سال آینده اظهار داشت: هم نگران کمبود دارو هستیم و هم اینکه با اجرای طرح دارویار و به نحوی آزادسازی نسبی قیمت داروها و یا خارج کردن دارو از ارز های ارزان انجام گرفت ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۹:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
برنامه نمودار روز دوشنبه 17 بهمن، همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر با حضور دکتر فاطمی نایب رییس انجمن داروسازان کشور مروری بر دستاوردهای دارویی کشور دارد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۸:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به حضور دبیر و نایب رئیس انجمن داروسازان و برخی از صنعت گران حوزه دارویی در نشست امروز این کمیسیون، گفت: در این نشست در مورد بحث فروش مجازی و اینترنتی دارو به عنوان اقدامی بسیار خطرناک هشدارهای لازم داده شد که مردم باید آگاهی لازم را داشته باشند زیرا بر اساس ...
سالم خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۷:۳۲    
سالم خبر: نایب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: با این بودجه پیش بینی شده برای دارو فقط نصف سال آینده را می شود سر کرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۳:۳۷    
سیدعلی فاطمی نیا، نایب رئیس انجمن داروسازان ایران می گوید: بودجه نظام سلامت فقط محدود به یارانه دارو نیست. و بودجه سلامت به نوعی یک بی مهری آشکار به وضعیت بیماران خاص در ایران است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۹:۵۰    
نائب رئیس انجمن داروسازان ایران: قبل از انقلاب کمتر از 25 درصد دارو های مورد نیاز را در داخل کشور می ساختیم اما امروز خوشبختانه به جایی رسیدیم که بیش از 97 درصد دارو های مورد نیاز را تولید می کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۱:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس انجمن داروسازان ایران با بیان اینکه وضع دارویی کشور شفاف نیست گفت: صنعت بیمه بیمار است و طرح دارویار به مشکلاتش اضافه کرد.
گیل ابراز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن داروسازان گیلان ، ضمن تقدیر از اقدامات سازمان بیمه سلامت گفت: اقدامات سازمان بیمه سلامت باعث تسهیل فعالیت داروخانه های استان شده است. گیل ابراز _ دکتر سیاوش کهنسال، به نمایندگی از داروسازان گیلان لوح تقدیر را به دکتر محمدمهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تقدیم کرد. ...
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، در نشست هم اندیشی با ریاست و معاونین دانشگاه علوم پزشکی گیلان، رییس سازمان نظام پزشکی و رییس انجمن داروسازان استان گیلان گفت: حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج در دولت سیزدهم افزایش پیدا کرده است.
صراط نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۳:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس انجمن داروسازان تهران درباره فروش دارو های ترک اعتیاد در عطاری ها گفت: عطاری ها حق ندارند وارد حوزه دارویی شوند و فروش این داروها توسط آنها تخلف است.