پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۲۳:۴۲Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روابط تجاری»

قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و ویویان بالاکریشنان وزیر خارجه سنگاپور بر علاقه مندی خود برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی میان تهران و سنگاپور تاکید کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۷:۵۸   + ۱۹ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و ویویان بالاکریشنان وزیر خارجه سنگاپور بر علاقه مندی خود برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی میان تهران و سنگاپور تاکید کردند.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۰۸    
منطقه آزاد اروند در مسیر اهداف درآمدزایی و توسعه ای خود در تلاش است تا روابط تجاری و اقتصادی خود با کشورهای حوزه خلیج فارس را گسترش داده و موانع تجارت و صادرات را در مسیر توسعه اقتصاد ملی و خصوصا جنوب کشور برطرف کند ...
دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۵:۳۴    
رویکرد اصلی امارات متحده عربی در سال های اخیر در تعامل با کشور های منطقه ای و فرامنطقه ای تاکید بر تجارت؛ توسعه و تولید ثروت برای کاهش وابستگی به نفت است. در همین راستا امارات در سال های اخیر روابط تجاری مناسبی با ایران به عنوان یکی از همسایگان دارد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۴:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
دولت چین به رغم سرزنش های کشورهای غربی همچنان خواستار روابط تجاری عمیق تر با روسیه است.
اسپادانا خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۹:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
جهان هرچه بیشتر به یک شکست بزرگ در سیستم های اقتصادی و مالی و روابط تجاری نزدیک تر می شود| خشونت مبتنی بر جنسیت یک واقعیت وحشتناک روزانه است و حقوق زنان و دختران به طور سیستماتیک نادیده گرفته می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۸:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجمع عمومی سازمان ملل محل احقاق حقوق ملت ها است، گفت: یکی از ظرفیت های حضور در مجمع عمومی سازمان ملل ...
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۲۹   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، یحیی آل اسحاق در همایش نشست راهکار های توسعه پایدار تجارت ایران و عراق در افق 2025 اظهار کرد: بازار عراق تا سال های آینده از فرصت های صادراتی برخوردار است. اما برای حفظ و توسعه این بازار باید متناسب با واقعیت ها عمل کرد و سه شرط لازم برای حفظ این بازار را رعایت کرد ...
شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
منطقه آزاد اروند در نظر دارد روابط تجاری و اقتصادی خود با کشورهای حوزه خلیج فارس را توسعه داده و موانع تجارت و صادرات را برطرف کند. این سازمان با همکاری سایر ارگان های دولتی و با حضور در نمایشگاه ها و رویدادهای بزرگ بین المللی همچون سیفیت چین در تلاش است تا به تحقق اهداف خود در خدمت و به حداقل ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
هیات تجاری متشکل از سرمایه گذاران استان با هدف افزایش روابط تجاری و شناسایی ظرفیت های طرفین امروز عازم مسکو شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی گفت: هیات تجاری متشکل از سرمایه گذاران استان با هدف افزایش روابط تجاری و شناسایی ظرفیت های طرفین امروز سه شنبه (28 شهریور ماه) عازم مسکو شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه از تعیین 30 کشور هدف و استقرار حدود 20 رایزن بازرگانی در این کشورها در راستای توسعه روابط تجاری و همکاری های اقتصادی خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- به دنبال بروز تنش در روابط تجاری پکن و بروکسل، وزیر خارجه آلمان به تازگی مدعی شد که پیروزی روسیه در جنگ اوکراین حاوی پیامی برای همتای چینی او خواهدبود و به همین دلیل کی یف باید پیروز شود.
اعضای هیات اعزامی اتاق بازرگانی تهران در جریان برنامه های خود در سفر به استانبول ترکیه با سرکنسول ایران در استانبول ملاقات و بر توسعه روابط تجاری با این شهر مهم ترکیه تاکید کردند. سرکنسول ایران در استانبول نیز از همراهی و همیاری کنسولگری با فعالان اقتصادی ایران خبر داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۵:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
برخلاف آنچه تصور می رود، فایننشال تایمز از توسعه روابط تجاری میان ایران و امارات متحده عربی خبر داده و گفته حجم روابط تجاری دو کشور افزایش یافته است. رابطه ایران و امارات در حالی افزایش یافته که هفته گذشته امارات بابت رابطه با روسیه از طرف غرب تهدید شده است. جزئیات را می بینید و می شنوید.
راه امروز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۲:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
سازمان تجارت جهانی روز سه شنبه اعلام کرد تنش های ژئوپلیتیک در جهان به واسطه ایجاد روابط تجاری رقابتی، منجر به چندپاره شدن تجارت جهانی شده است، اما این لزوماً به آن معنی نیست که روند جهانی سازی تجارت معکوس شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۵:۰۵   + ۱۸ سایت دیگر  
سفیر ایران در ریاض در دیدار با قائم مقام وزارت امور خارجه عربستان در ارتباط با از سرگیری پروازها و همچنین فعال شدن روابط تجاری میان دو کشور رایزنی و گفت وگو کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
فواد حسین گفت: روابط ایران و عراق پیشینه بسیاری دارد و روابط تجاری و اقتصادی به صورت ملموسی گسترش پیدا کرده است.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه لیائونینگ چین، می گوید: روز به روز شاهد پیچیده تر شدن روابط تجاری بین آمریکا و چین هستیم و کشورهای عضو آ.سه آن به اصلی ترین شریک تجاری چین تبدیل شده اند. ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۲۹   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه لیائونینگ چین، می گوید: روز به روز شاهد پیچیده تر شدن روابط تجاری بین آمریکا و چین هستیم و کشورهای عضو آسه آن به اصلی ترین شریک تجاری چین تبدیل شده اند. ...
598   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۲۷   + ۱۴ سایت دیگر  
انجمن جهانی تجارت با اتحادیه عرب در نظر دارد همایشی حضوری، با هدف تقویت روابط تجاری و اقتصادی بین تجار این کشورها برگزار نماید.
بر اساس این گزارش، تنش های ژئوپلیتیکی معمولاً بر کشورهای درگیر در گسست روابط تجاری تأثیر می گذارد، بیش از سایر کشورهایی که به بی طرفی پایبند هستند و ممکن است از این امر منتفع شوند. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۸:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
اکوایران: از سرگیری مناسبات سیاسی ایران و عربستان موجب شد تا دو کشور بررسی راهکارهای بازگشت هرچه سریعتر به بازار یکدیگر را در دستور کار قرار دهند تا روابط تجاری دو کشور هم وارد فاز جدیدی شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
نیویورک – ایرنا- دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد دستیار ایرانی آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه این کشور در امور اقتصادی از امروز به ژاپن و کره جنوبی سفر می کند تا درباره همکاری های اقتصادی میان واشنگتن و شرکایش و تقویت روابط تجاری گفتگو کند.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۸:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
وزارت صنعت و تجارت حکومت افغانستان اعلام کرد برای گسترش روابط تجاری با ترکیه تلاش می شود و کالاهای تجاری از مسیر ترکمنستان و ایران به این کشور انتقال می یابند.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۷:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
بر اساس گزارش مرکز پژوهش های اتاق بازرگانی ایران، روابط تجاری میان ایران و پادشاهی بحرین چندان دامنه دار نیست.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: توسعه روابط گسترده و پایدار تجاری و اقتصادی با کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله کشور قطر را با جدیت دنبال می کنیم.
در دومین گردهمایی اعضای کمیسیون تسهیل و توسعه تجارت اتاق بازرگانی تهران، خط مشی این کمیسیون برای فعالیت طی دو سال آینده با محوریت پایش مشکلات و چالش های حوزه تجارت خارجی با هدف توسعه روابط تجاری ترسیم شد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
شهریار شقاقی؛ کارشناس مسکن گفت: بن بست اقتصادی و تحریم های غرب باعث شده است که ورود ارز به کشور با مشکلاتی روبرو شود. تا زمانی که اقتصاد رونق پیدا نکند و روابط تجاری کشور نابسامان باشد، نمی توان به آینده اقتصادی و بهبود بازار مسکن امیدوار بود.
ایران اکونا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۷:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
- اخبار بین الملل - به گزارش ایران اکونا به نقل از دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، عبدالسلام آخندزاده جواد سخنگوی وزارت صنعت و تجارت طالبان اظهارداشت افغانستان در حال حاضر با بیش از 70 کشور جهان روابط تجاری دارد و تلاش ها برای گسترش هرچه بیش تر آن جریان دارد . ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
آغاز عملیات اجرایی راه آهن شلمچه - بصره که از یک سو تسهیل کننده سفر بین مردم ایران و عراق خواهد بود و از سوی دیگر می تواند مقدمه گسترش روابط تجاری دو کشور باشد، از مهم ترین اخبار حوزه حمل ونقل در هفته گذشته بود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – سفیر جمهوری اسلامی ایران در رُم، با شماری از مدیران شرکت ها و فعالان اقتصادی ایتالیایی دیدار و پیرامون راه های گسترش روابط تجاری و اقتصادی میان دو کشور رایزنی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۳:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
با توجه به ظرفیت های تجاری و اقتصادی عراق، کشورهای منطقه و خارج از منطقه روابط تجاری خود را با این کشور افزایش داده اند، در این بین ایران به عنوان همسایه عراق، ظرفیت صادرات سالانه 20 میلیارد دلاری به این کشور دارد اما در صورت کم توجهی به این ظرفیت ...
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۲۰:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
تهران-ایران پرس: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با وزیر امور خارجه بورکینافاسو تاکید کرد: روابط تجاری و اقتصادی میان دو کشور باید بیش از پیش گسترش یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۱:۱۱   + ۳۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: ایران علاوه بر پایبندی به مسیر دیپلماتیک معطل مذاکرات برجامی هم باقی نمی ماند و بی اثر کردن تحریم ها را با جدیت دنبال خواهد کرد و منتظر برجام یا نگاه دولت آمریکا در ارتباط با روابط تجاری ایران با کشورهای دیگر نمی ماند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
اسدالله کردزنگنه رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان، بر ضرورت برقراری پرواز آبادان - استانبول تاکید کرد و گفت: راه اندازی این خط هوایی مسافری و باری خواسته بحق فعالان اقتصادی و گردشگردی در جهت رشد و توسعه روابط تجاری و گردشگری است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۴:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
سفیر اندونزی در ایران در سفر به استان کرمان گفت: تهیه فولاد از ایران توسط اندونزی قطعا بیشتر خواهد شد و امیدوارم بتوانیم این تهاتر را انجام دهیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
یک رسانه عربی با تاکید بر اهمیت پروژه خط آهن شلمچه-بصره اعلام کرد که این پروژه جهشی پیشرفته و منحصر به فرد در روابط تجاری ایران با کشورهای جهان و کاهش فشار تحریم های آمریکاست.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۴۰   + ۴۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور در دیدارهای جداگانه با سفرای جدید کشورهای آنگولا، کلمبیا، کامبوج، پرو و اکوادور، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط اقتصادی، تجاری به عنوان به عنوان کشوری فناور تاکید کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۹:۰۷    
ترانزیت یک محموله روسی به عربستان از کریدور ایران برای نخستین بار نویدبخش تقویت پایه های روابط تجاری میان ایران و عربستان پس از سال ها روابط تیره و نقش برجسته لجستیکی ایران در منطقه است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : انجمن اتاق های بازرگانی و صنعت آلمان (DIHK)، یک سازمان برجسته در حوزه تجارت و اقتصاد است که نقش مهمی در توسعه و تقویت روابط تجاری بین آلمان و سایر کشورها دارد ...
اقتصاد ایران: وزیر خارجه روسیه طی اظهاراتی اعلام کرد که مسکو به گسترش روابط تجاری با کشورهای "دوست" و افزایش استفاده از پول ملی و کاهش سهم دلار آمریکا از تجارت خود ادامه خواهد داد.
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- وزارت بازرگانی چین روز پنجشنبه گفت که بازگرداندن ثبات در روابط ایالات متحده و چین بهترین راه برای "ریسک زدایی" است. او گفت ما معتقدیم بهترین راه برای ریسک زدایی بازگشت سران دو کشور در بالی، به جماعات و توافقات است ...
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۰:۱۴   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور برای بازدید از پایانه های مرزی و شرکت در مراسم آغاز عملیات اجرایی راه آهن شلمچه - بصره که با حضور محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق برگزار می شود، راهی استان خوزستان شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۹:۲۲   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: با تلاش های دولت سیزدهم در راستای افزایش و برقراری روابط تجاری با کشورها، درحال حاضر 38 کشور مقصد کالاهای صادراتی قم در سال جاری هستند.
معاون اول رئیس جمهور جهت شرکت در مراسم آغاز بکار عملیات اجرایی راه آهن شلمچه بصره با حضور محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق و همچنین بازدید از پایانه های مرزی عازم استان خوزستان شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۶:۵۰    
نخست وزیر پاکستان در ملاقات با سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان بر گسترش روابط تجاری - فرهنگی میان دو کشور دوست و همسایه تاکید کرد.
شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۲۲:۲۷    
امروزه با وجود حجم عظیمی از انواع معاملات در کشورمان، نقش قرارداد ها بیش از پیش در روابط تجاری افراد و شرکت های دولتی و خصوصی پر رنگ شده است، و این امکان را فراهم ساخته است تا اشخاص حقوق و تکالیف خود را در چهار چوب مشخصی تنظیم نمایند ...
موسسه مطالعات ایران و اوراسیا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۷:۲۳    
در اول ژانویه 2006 روسیه بدون هیچ هشداری گازی که برای اوکراین در نظر گرفته بود را قطع کرد. اما اوکراینی ها به گازی که به سمت اروپا می رفت دست درازی کردند که گاز رسانی به سایر کشورهای اروپایی را قطع کرد و منجر به بحران در روابط روسیه با اروپا شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۸:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
سفیر ترکیهدر افغانستان از تمایل کشورش برای افزایش معادلات با افغانستان از 300 میلیون دلار به یک میلیارد دلار خبر داد.