یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۸:۰۲Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روابط تجاری»

فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۲۰:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
سفیر ایران در باکو در جمع خبرنگاران بر اهمیتی که ایران به احترام به تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان قائل است تاکید کرد و گفت: مطمئن است روابط تهران-باکو در آینده توسعه یافته و رشد خواهد کرد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
جمعه ای، رئیس اتاق سمنان می گوید: با کمک دستگاه دیپلماسی می توان از فرصت های صادرات و سرمایه گذاری در کشورهای همسایه استفاده کرد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۷:۴۱   + ۱۶ سایت دیگر  
سید عباس موسوی، سفیر کشورمان در باکو در جمع خبرنگاران گفت که ایران 15 همسایه دارد و ارمنستان یکی از آن هاست، بنابراین طبیعتا روابط تجاری هم وجود دارند، اما ایران با هرگونه تجزیه طلبی ، اشغال و تجاوز مخالف است و آن را محکوم می کند. ...
سفیر برزیل در ایران با تاکید بر اینکه به دنبال گسترش روابط تجاری ایران و برزیل هستیم، گفت: علی رغم وجود تحریم ها، روابط تجاری دو کشور باید عملیاتی باشد.
بانکداری الکترونیک   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۵   + ۴۴ سایت دیگر  
به گزارش بانکداری الکترونیک به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر کمیجانی صبح امروز در دیدار با وزیر انرژی کشور سریلانکا ضمن استقبال از گسترش مبادلات تجاری بین دو کشور و با اشاره به سابقه روابط تجاری میان ایران و سریلانکا گفت ...
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۲    
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، دکتر کمیجانی صبح امروز در دیدار با وزیر انرژی کشور سریلانکا ضمن استقبال از گسترش مبادلات تجاری بین دو کشور و با اشاره به سابقه روابط تجاری میان ایران و سریلانکا گفت: انتظار می رود سریلانکا از منافع کشور ایران در محافل بین المللی به عنوان کشوری مستقل حمایت کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
با روی کار آمدن طالبان در افغانستان، اوضاع پیچیده ای بر این کشور حکم فرما شده است وبه جهت قانون گریز بودن اعضای این گروه، تقریبا هیچ امکانی برای پیش بینی سیاست های آینده هیات حاکمه جدید افغانستان وجود ندارد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۶:۰۰    
عضویت در پیمان های مشترک و چند جانبه یکی از عواملی که منجر به افزایش اعتماد و تسهیل روابط تجاری با سایر کشورها است، ایران در روزهای اخیر به عضویت دائمی پیمان شانگهای درآمده که پیش بینی می شود بتواند تاثیر قابل توجهی بر روابط تجاری با کشورهای عضو این پیمان از جمله تاجیکستان داشته باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۰:۰۴    
دنیای اقتصاد : معاون سفیر جمهوری تاجیکستان در ایران با حضور در شرکت بهمن ضمن دیدار و رایزنی با مدیران ارشد این گروه خودروسازی، از خط تولید خودرو های جدید گروه بهمن موتور از جمله دیگنیتی و فیدلیتی بازدید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۲۰:۴۴   + ۳۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه اندونزی در دیدار با همتای ایرانی حفظ و ارتقای روابط با ایران را برای کشورش مهم خواند و از آمادگی این کشور برای گسترش روابط تجاری با جمهوری اسلامی و از جمله در زمینه صادرات روغن نخل خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- امام جمعه مهدیشهر گفت: عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای یک پیروزی دیپلماتیک و دروازه ای برای تقویت روابط تجاری جهانی است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۲۱:۵۵   + ۲۲ سایت دیگر  
شفقنا – دکتر امیرعبداللهیان چارچوب های آماده اتحادیه اقتصادی اوراسیا را یکی از راه های گسترش روابط تجاری دو کشور توصیف کرد و گفت بخش خصوصی دو کشور به همکاری جدی علاقمند هستند، اما این موضوع نیاز به تقویت دارد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۶:۱۴   + ۵۶ سایت دیگر  
امیرعبد اللهیان تلاش برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی را از اولویت های اصلی روابط تهران بوداپست برشمرد و در این چارچوب پیشنهاد برگزاری کمیسیون مشترک و تهیه نقشه راه روابط را ارائه داد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۲۱:۵۱   + ۲۸ سایت دیگر  
وزیر خارجه بلاروس تأکید کرد که این کشور برای همکاری در تمامی حوزه ها و ایجاد یک رابطه اقتصادی متوازن با ایران آمادگی دارد.
ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۳:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
ایستانیوز:در هشتمین گزارش پایش تحولات تجارت جهانی، احتمال تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین، تحولات اقتصادی افغانستان، روابط تجاری امارات با آمریکا و اسرائیل و روابط ترکیه با مصر بررسی شده است.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
در راستای توسعه روابط تجاری با کشورهای همسایه اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان و اتاق بازرگانی عمان نخستین نمایشگاه مجازی ایران و عمان را برگزار می نمایند . ...
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با 50 سالگی روابط تجاری ایران و چین، دو کشور وارد فاز بعدی مراودات شدند. ایران اخیرا به سازمان همکاری های شانگهای پیوسته؛ سازمانی که به عنوان بازوی توسعه چین شناخته می شود. آینده دیپلماسی اقتصادی ایران و چین با این اتفاق چه سمت و سویی پیدا خواهد کرد؟
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۹:۴۲   + ۶۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیران امور خارجه ایران و هند بر ضرورت گسترش رایزنی ها برای ارتقای روابط تجاری و نهایی کردن مذاکرات برای تامین واکسن تاکید کردند.
صبا ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۶:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس گزارشی که دولت آمریکا به کنگره ارائه کرده، تجارت خارجی ایران و چین در سال 2020 نسبت به 2019 نزدیک به 36 درصد کاهش یافته، در حالی که در همین مدت روابط تجاری ایران و اتحادیه اروپا 8 درصد کمتر شده است.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ محمد نجفیان بیان کرد: نمایشگاه مجازی ایران و عمان با حضور فعالان اقتصادی 2 کشور و در بخش های مختلف تجاری، صنعتی، معدنی، کشاورزی، دانش بنیان و فناوری اطلاعات بر روی پلتفرم نمایشگاه مجازی ایران گشایش یافت. ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۳:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
طبق اطلاعیه بانک مرکزی چین، انتظار می رود قرارداد همکاری اقتصادی منطقه ای، روابط تجاری بین کشورهای منطقه آسیا پاسفیک را تقویت کند و فرصت های بیشتری برای استفاده از یوان در پرداخت های دو جانبه و سرمایه گذاری ها به وجود بیاید. ...
اقتصاد آنلاین / ایفنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۱:۳۹   + ۱۷ سایت دیگر  
چین در حال برنامه ریزی پیوسته و محتاطانه برای بین المللی کردن یوآن است و در حال حاضر پرداخت های بین المللی به یوآن 46.2 درصد از مجموع پرداخت های بین المللی را به خود اختصاص داده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۳:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
کاردار سفارت مالزی گفت: مالزی برای تقویت روابط تجاری خود با جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی و سیاست گذاری می کند.
عصر همدان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
جعفر قناد باشی کارشناس سیاسی_ اقتصادی در گفتگو با خبرنگار عصرهمدان، با اشاره به قرار داد شانگهای گفت: این مجمع در اوایل برای اهداف پایه امنیتی ایجاد شد اما در طول فعالیتش به سمت همکاری های تجاری پیشرفته گام برداشت. ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۳:۲۰    
کارشناسان، عضویت دائمی ایران در سازمان همکاری شانگهای را بستر بسیار مناسبی برای توسعه روابط تجاری و تقویت قدرت اقتصادی کشورمان عنوان کردند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۲۰:۵۸   + ۱۶ سایت دیگر  
کارشناسان، عضویت دائمی ایران در سازمان همکاری شانگهای را بستر بسیار مناسبی برای توسعه روابط تجاری و تقویت قدرت اقتصادی کشورمان عنوان کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۶:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه وجود یک هزار کیلومتر مرز با عراق فرصت های همکاری مشترک زیادی را ایجاد می کند، گفت: توسعه روابط تجاری تهران و بغداد یکی از مصداق های تحقق دیپلماسی اقتصادی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور ایران و نخست وزیر ارمنستان در دیدار باهم بر افزایش روابط دوجانبه و رفع موانع موجود در این زمینه تاکید کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
امارات متحده عربی قصد سرمایه گذاری به ارزش 10 میلیارد پوند در دوره پسابریگزیت در انگلیس در حوزه زیرساخت، انرژی پاک و فن آوری را در ضمن تلاشهایش برای تقویت روابط تجاری فراتر از خاورمیانه دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۸:۴۵    
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در هشداری به انگلیس، لغو توافق با ایرلند شمالی را مخاطره آمیز دانست.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۵:۲۶    
رشد چشمگیر اقتصاد چین، دیگر کشورها را بر آن داشته است تا روابط تجاری خود را با این کشور، تقویت کنند؛ از طرفی روسیه در خطر سقوط قرار گرفته است. *** رشد چشمگیر اقتصاد چین ...
وجود بیش از 20 بندر بین المللی و پایانه در حاشیه خزر با ظرفیت عملیاتی حدود 140 میلیون تن و ظرفیت ناوگان کشتیرانی تجاری در حدود 300 فروند کشتی فعال، ظرفیت بالایی برای توسعه روابط تجاری دریایی در این منطقه هستند.
مدار شرقی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۲:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
به نظر می رسد افغانستان در کوتاه مدت از سوی غرب منزوی شود و با مشکل کمبود ذخیره ارز خارجی روبه رو شود و چه بسا با هدف واردات کالاهای اساسی و در راس آنها نفت و گاز طبیعی به همسایه های خود پناه ببرد. این امر راه ورودی برای دولت ایران به منظور تقویت روابط تجاری با این کشور خواهد بود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
امارات اعلام کرد که با 8 کشور به دنبال توسعه روابط است که ترکیه، انگلیس، هندوستان و کره جنوبی از جمله آنها هستند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۶:۰۴   + ۷۵ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه؛ نکات مهم مطرح شده توسط نماینده دائم کشورمان، به شرح زیر است: آمریکا قطعنامه 2231 شورای امنیت را از طریق خروج از برجام و اعمال سیاست شکست خورده "فشار حداکثری" و از سرگیری تحریم ها ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
با توجه به اظهارات رئیس دولت سیزدهم، سیاست خارجی متوازن، توسعه روابط همسایگی، اولویت دادن به اقتصاد در تعاملات خارجی و فعال کردن دیپلماسی اقتصادی در دستور کار وزارت خارجه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۴:۴۵    
سفیر کشورمان در پاکستان اعلام کرد: هیچ گونه محدودیتی در زمینه تقویت تجارت با پاکستان وجود ندارد و ایران خواهان تعمیق همکاری های خود با پاکستان بویژه در بخش تجاری است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- سفیر جدید چین در آمریکا خواستار روابط تجاری باثبات و سازنده میان کشورش با آمریکا به رغم اختلافات سیاسی و تجاری میان پکن و واشنگتن شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۸:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
نائب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و عراق گفت :ایران می تواند با سرمایه گذاری در بخش انرژی وساخت نیروگاه ها، شرکت های نفتی و گازی و ایجاد یک کریدور برای انتقال نفت ایران و عراق از مسیر کشورهای شمالی به چین ،در مدت کوتاه بیش از 50 میلیارد دلار درآمد کسب کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۶:۵۸    
دکتر جعفر حق پناه با اشاره به رکود در روابط آتی اقتصادی ایران و افغانستان می گوید: مناسبات تجاری دوجانبه احتمالا به سمت مراودات غیر رسمی و جایگزینی کالاهای ترک و پاکستانی پیش خواهد رفت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۰:۰۳    
دنیای اقتصاد : با ورود نخست وزیر عراق به تهران، فصل جدیدی از همکاری ایران با این همسایه غربی رقم خورد. در دیدار این مقام دولتی عراق با مقامات ایرانی افق روابط تجاری دو کشور در سطح 30 میلیارد دلار ترسیم شد.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۹:۳۰   + ۶۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور امروز یکشنبه در دیدار "مصطفی الکاظمی" نخست وزیر عراق با اشاره به لزوم توسعه هر چه بیشتر روابط تجاری و اقتصادی دو کشور ...
ریاست جمهوری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۸:۴۸   + ۲۹ سایت دیگر  
در این نشست مشترک با توجه به ظرفیت های گسترده ای که در مسیر توسعه و تحکیم مناسبات اقتصادی تهران - بغداد وجود دارد، شیوه های توسعه روابط تجاری و اقتصادی، زیر ساخت های ارتباطی و اتصال شبکه ریلی دو کشور از جمله راه آهن بصره – شلمچه و نیز مطالبات مالی ایران از عراق مورد بررسی قرار گرفت. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
پگاه آفرین زاد : امارات متحده عربی از شرکای تجاری اصلی ایران است که پیمان نامه های اقتصادی نزدیکی را با ایران برقرار کرده و روابطش با ایران، ریشه ای عمیق دارد و حتی در مدت تحریم ها روابط تجاری مطلوب و پایداری با ایران داشته است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۶:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
بروز نشانه هایی از کمبود عرضه در آمریکا در نتیجه تندباد آیدا و پدیدار شدن امیدهایی به روابط تجاری آمریکا و چین قیمت نفت را افزایش داد.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۰:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات دیروز با یک دلار و 47 سنت معادل 2.3 درصد افزایش به 72 دلار و 92 سنت رسید. به گزارش پیام فوری به نقل از رویترز ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۲۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
لندن- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس بر اهمیت نقش فعالان بخش خصوصی در توسعه روابط تجاری ایران و انگلیس تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهوری قزاقستان از آمادگی کشورش برای برقراری روابط تجاری و کاری با مقامات جدید افغانستان خبر داد.
می متالز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۰:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
می متالز - سفیر جدید جمهوری آذربایجان در تهران بر توسعه روابط تجاری و مناسبات بازرگانی با ایران به 2 تا 3 برابر شرایط کنونی تاکید کرد.