جمعه ۰۸ مهرساعت ۰۴:۳۴Sep 2022 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روابط تجاری»

روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
سید ابراهیم رئیسی به توسعه همکاری های دوجانبه با روسیه اشاره کرد و افزود: از زمان سفرم به مسکو تا اجلاس اخیر شانگهای، روابط تجاری ما با روسیه 80 درصد افزایش پیدا کرده است. رئیسی گفت: با روسیه در حوزه های مختلفی چون فضایی، نفت و انرژی و نیز حوزه تجاری و اقتصادی همکاری داریم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۲:۲۱    
وزیر امور خارجه پرتغال در سخنانی، قزاقستان را شریک مهم و قابل اعتماد کشورش در منطقه خواند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۲۳:۰۹   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور در گفت وگوی زنده تلویزیونی با مردم به تشریح نتایج و دستاوردهای دو سفر اخیر خود به سمرقند و نیویورک پرداخت.
موج   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۲۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس جمهور با بیان اینکه امروز ما تحریم و آشوب را دو روی یک سکه می دانیم، عنوان کرد: عده ای امروز می خواهند در کشور آشوب و اغتشاش ایجاد شود و مسئله فوت مرحومه مهسا امینی را برای سلب امنیت کشور بهانه کردند.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۲۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور در گفتگوی زنده تلویزیونی گفت: با عضویت در سازمان شانگهای از نظر اقتصادی به زیرساخت های اقتصادی آسیا متصل شده ایم.روابط تجاری ما با روسیه از وقتی به مسکو رفتم 80 درصد بیشتر شده است.در نشست با مکرون مباحث هسته ای مطرح شد و اعلام کردیم، توافق عادلانه و خوب قابل دستیابی است.
جماران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۲۲:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری شامگاه چهارشنبه در هفتمین گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم گفت: خواست مردم این است که چه کسانی که اغتشاشگران را تحریک کردند و چه کسانی که مباشرت کردند به این کارها مجازات شوند ...
صدای ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۲۲:۱۳   + ۶۰ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران ،سیدابراهیم رئیسی در ابتدای گفت وگوی زنده تلویزیونی با مردم با اشاره به سفرهای خود در روزهای اخیر به کشورهای همسایه و نیز حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار کرد ...
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۲۲:۵۹   + ۴۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور در یک گفتگوی زنده تلویزیونی با رسانه ملی ضمن استقبال از ارائه نظرات مختلف و مخالف درباره روش کار گشت ارشاد پیشنهاد کرد که مراکزی در شهرها برای اعتراض وجود داشته باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۲۲:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور در گفت و گوی زنده تلویزیونی گفت: همکاری هایمان بین ایران و چین را به شکل گسترده ادامه می دهیم. روابط تجاری ما با روسیه از وقتی به مسکو رفتم 80 درصد بیشتر شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
تجار ایران و عمان در نشستی در مسقط فرصت های سرمایه گذاری در دو کشور را مورد بررسی قرار دادند.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۲۳:۰۰    
می متالز - رئیس اتاق مشترک ایران و امارات با اشاره به اقدامات موثر دولت در توسعه روابط تجاری گفت: دولت تنش زدایی با همسایگان را در دستور کار قرار داد که فراهم سازی فضای بهتر برای مراودات تجاری را به دنبال دارد و بخش خصوصی تلاش می کند از فضای ایجاد شده استفاده کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۷:۲۷   + ۴۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت بر آمادگی این سازمان برای برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی میان ایران و تایلند تاکید کرد و گفت: این اجلاس می تواند بسیاری از موضوعات اقتصادی میان طرفین را احیا و به توسعه روابط تجاری دو کشور کمک کند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۰:۲۲   + ۳۶ سایت دیگر  
امیرعبداللهیان با مناسب توصیف کردن روابط ایران و سریلانکا آخرین تحولات مربوط به روابط دو جانبه را مورد بررسی قرار داد و گفت: از توسعه بیشتر همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور استقبال می کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۳:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس اتاق مشترک ایران و امارات با اشاره به اقدامات موثر دولت در توسعه روابط تجاری گفت: دولت تنش زدایی با همسایگان را در دستور کار قرار داد که فراهم سازی فضای بهتر برای مراودات تجاری را به دنبال دارد و بخش خصوصی تلاش می کند از فضای ایجاد شده استفاده کند.
نیپنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۱:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
عبدی جمیل ایمیامینوویچ امروز (شنبه، دوم مهرماه) در حاشیه بازدید از شانزدهمین نمایشگاه ایران پلاست در گفت وگو با خبرنگار نیپنا در مورد گسترش روابط با ایران در حوزه انرژی یادآور شد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۸:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
در دیدار روسای استاندارد ایران و سوییس، بر تبادل تجربیات دانشگاهی و همچنین تسهیل روابط تجاری میان دو کشور تاکید شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۰۷:۵۹    
یک کارشناس انرژی گفت: شرایط تحریم و بی تدبیری های حوزه نفت و گاز باعث شد ایران بازار هند را از دست بدهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۰۶:۳۲   + ۶۴ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه ایرلند به علاقه مندی کشورش برای تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد، و با اشاره به تحولات جاری در اروپا گفت: تمایل زیادی برای روابط تجاری و اقتصادی وجود دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۰۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بحرین و رژیم صهیونیستی مذاکرات برای پیمان تجارت آزاد را آغاز کردند. وزرای اقتصاد طرفین در منامه با یکدیگر دیدار و گفت وگو کردند. بحرین به همراه امارات دو سال است روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی سازی کرده اند ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۶:۳۵   + ۱۹ سایت دیگر  
شفقنا- منابع خبری در ترکیه از سفر هیأتی متشکل از اعضای انجمن صادرکنندگان فولاد این کشور به اراضی اشغالی طی چند روز آینده خبر دادند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۳:۱۹   + ۲۷ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان فرماندار شهرستان رشت گفت: دستیابی به حجم مبادلات هدف گذاری شده 30 میلیارد دلاری در روابط تجاری گیلان و ترکیه، با رفع موانع و توسعه همکاری های فیمابین تولیدکنندگان و تجار ایرانی و ترک امری شدنی است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۶:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فعال شدن کارگروه های فنی مشترک و تسهیل دستیابی به افق روابط تجاری دو جانبه در دیدار مقام های استاندارد ایران و ترکیه مورد تاکید قرار گرفت.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۱:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایرنا، امضا تفاهمنامه همکاری بین استان گلستان و جمهوری تاتارستان روسیه و نشست با فعالان اقتصادی استان گلستان از جمله مهم ترین برنامه سفر کاری مینیخانوف به گلستان است ...
آنا / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۹:۱۵   + ۳۹ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، محمد مخبر عصر امروز (سه شنبه) در دیدار رستم مینیخانوف رییس جمهور تاتارستان اظهار داشت: ایران و تاتارستان از ظرفیت های گسترده ای برای توسعه مناسبات فیمابین برخوردار هستند و می توانند سطح روابط خود را در زمینه های تجاری، صنعتی، انرژی، علمی و فرهنگی ارتقا دهند. ...
دولت   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۸:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
مهدی اسلام پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در حاشیه مجمع عمومی ایزو در ابوظبی، میزبان همتای روسی خود بود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – نخست وزیر انگلیس در بدو ورود به نیویورک برای شرکت در نشست سران هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد از اولویت خود برای توسعه روابط تجاری با بلوک شرق خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۲۰:۰۵   + ۲۴ سایت دیگر  
سخنگوی گمرک ایران از افزایش تجارت میان ایران و قاره آفریقا خبر داد و گفت: در پنج ماه نخست امسال صادرات 40 درصد و واردات 147 درصد با 55 کشور قاره آفریقا نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان رئیس جمهور تاتارستان خواستار افزایش روابط تجاری با ایران از جمله استان گلستان شد و گفت: روابط تجاری ما باید رشد 10 برابری داشته باشد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۷:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
تبریز-ایرنا- رئیس جمهور تاتارستان فدراتیو روسیه گفت: کریدور ( راهگذر ) شمال جنوب برای توسعه اقتصادی و بسط روابط تجاری بین فدراسیون روسیه و ایران از اهمیت خاصی برخوردار است.
برترین ها / بازار نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۱۵:۰۰   + ۵۳ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود به بررسی وضعیت تجارت مشترک میان ایران و چین پرداخته که نشان از ثبات نسبی در آمارهای صادراتی دارد.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۰۸:۰۶    
ترکیه علیرغم ریسکهای ژئوپلیتیک و تحولات اخیر منطقه ای توانسته است عملکرد قابل قبولی در صادرات داشته و حجم صادرات خود را به کشورهای هدف صادرات در جهان و منطقه به تدریج افزایش دهد. ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۱۴:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رحمان سعادت، کارشناس اقتصاد بین الملل با بیان اینکه ازسرگیری روابط تجاری و اقتصادی در کریدور شمال – جنوب به برقراری ارتباط ترانزیتی کشورهای شمال اروپا، اسکاندیناوی و روسیه از مسیر ایران با کشورهای حوزه خلیج فارس، اقیانوس هند و جنوب شرقی آسیا منجر می شود ...
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۰۸:۰۱    
در این گزارش بر اساس داده های رسمی، به بررسی تجارت خارجی ایران و مالزی پرداخته شده است. با پایان شوک اول بحران کرونا در سال 2021 و به دنبال آن افزایش تقاضای جهانی، تجارت جهانی نیز رشد قابل توجهی را شاهد بوده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
هیچ پرواز کنسلی به نجف نداشته ایم، 9 هزار و 756 نفر در تهران وام ودیعه مسکن دریافت کردند و بازار جهانی خودرو های کلاسیک داغ می شود از اخبار اقتصادی امروز است.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۹:۱۷   + ۱۵ سایت دیگر  
در مورد افزایش حجم روابط تجاری ایران و روسیه، اظهار داشت: پس از مناقشات روسیه و اوکراین، این کشور احساس نیاز بیشتری به ایران دارد و با توجه به تحریم هایی که علیه این روسیه رخ داده است، یکی از بازار هایی که مدنظر روس ها قرار گرفته، بازار ایران است ...
با مردم   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۴:۴۳    
واضح است هنگامی که فرد هدیه ای را دریافت می کند بین هدیه دهنده و هدیه گیرنده ارتباط عاطفی یا حس قدردانی ایجاد می شود. این قاعده در روابط تجاری نیز صادق است. مخاطب هدایای تبلیغاتی با دریافت کالای تبلیغی حس قدردانی در او تقویت می شود. حس قدردانی در برخی موارد مخاطب را به یک مشتری همیشگی تبدیل می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور در دیدار با تجار ایرانی حاضر در ازبکستان گفت: از میزان روابط اقتصادی و تجاری بین ایران و ازبکستان راضی نیستیم و این روابط باید افزایش پیدا کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: با امضای سند حمل و نقل و ترانزیت روابط تجاری بین کشورمان و ازبکستان نسبت به پارسال سه تا چهار برابر افزایش می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۰۷:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
با توجه به پتانسیل بخش کشاورزی ایران و منابع آبی و خاکی ازبکستان انتظار می رود که به دنبال سفر رئیس جمهور به این کشور، توسعه تبادلات حوزه کشاورزی و تهاتر محصولات در دستور کار قرار گیرد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
بازگشت آمریکا به برجام به نفع دولت تاشکند هم خواهد بود و در صورت تحقق آن، روابط اقتصادی و سیاسی ایران و ازبکستان می تواند به سطح جدیدی از همکاری ها برسد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۸:۴۵   + ۴۸ سایت دیگر  
آقای رئیسی گفت: با اراده موجود در مسئولان ایران و ازبکستان، حجم روابط تجاری طرفین می تواند در گام نخست از 500 میلیون دلار، 3 تا 4 برابر شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۶:۵۶   + ۱۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام رئیسی در نشست کمیسیون مشترک ایران و ازبکستان گفت: روابط تهران با تاشکند روابط همسایگی و منطقه ای نیست بلکه تمدنی، عمیق و فرهنگی است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۶:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان رضوی گفت: ازبکستان ارتباط خوب و رویکرد مثبتی را با ایران آغاز کرده و چشم انداز توسعه روابط تجاری با این کشور روشن است اما تحقق آن افزایش کالاها در سبد صادراتی ایران را می طلبد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۳:۵۸   + ۵۵ سایت دیگر  
رییس جمهور توسعه روابط با همسایگان و کشور های منطقه را از سیاست های اصولی دولت سیزدهم برشمرد و گفت: در گام نخست توانستیم اعتماد سیاسی متقابل را تقویت کنیم و در گام دوم نقش آفرینی ایران و حضور فعالش در منطقه را دنبال می کنیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۲:۲۰    
مشهد- تجارت با افغانستان بر خلاف خبرهایی که در رسانه های دولتی شنیده می شود، رنگ باخته است، این بخشی از یادداشت بابک رحیمیان کارشناس ارشد علوم اجتماعی برای بازار است.
در دیدار ایرج الهی دهقی، سفیر جدید ایران در هند، و مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به اثر تحریم در ایجاد مانع برای توسعه روابط تجاری، بر استفاده از ابزار و راه های جدید برای بهبود روابط تجاری ایران و هند تاکید شد.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۲۰:۰۳   + ۱۹ سایت دیگر  
می متالز - سایپا با بهره گیری از ظرفیت های دیپلماتیک وزارت امور خارجه کشور، علاوه بر حضور پرثمر در نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو، به احیای روابط تجاری با شرکای خارجی پیشین خود پرداخته است.
در دیدار حسن نوریان، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کراچی پاکستان، و مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به تمایل دوجانبه از سوی بخش خصوصی و دولت برای ارتقا سطح مراودات ، راه های توسعه روابط تجاری ایران و پاکستان مورد بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۳:۰۵    
در دیدار هیأت تاجیکستان با مقامات ارشد روسیه، گسترش روابط تجاری و اقتصادی، سرمایه گذاری بین دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رایزن بازرگانی ایران در ارمنستان می گوید با پیگیری مذاکرات میان ایران و کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا در ماه های آینده مقدمات آزادسازی تجارت میان دو طرف فراهم خواهد شد. ...