دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۱۹:۴۷Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازارهای صادراتی»

مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در رابطه با حذف معافیت مالیاتی صادرات قیر، نگرانی هایی را برای فعالان اقتصادی این بخش ایجاد کرده است. آنطور که عضو هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت گاز و پتروشیمی خبر داده ...
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
کیا استینگر نخستین بار در اوایل سال 2018 میلادی، روانه بازارهای جهانی شد. اکنون یک رسانه کره ای خبر از عرضه مدل 2022 این خودرو به بازارهای صادراتی مهم کیا همچون آمریکا داده است. قبل از شروع، باید بگوییم که تمام اطلاعات منتشر شده از سوی رسانه کره ای، به تایید رسمی کیا موتورز رسیده اند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۶:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: از 15 درصد افت میزان صادرات ایران در سال جاری، 10 درصد متأثر از شیوع ویروس کرونا و مابقی اثر تحریم هاست.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۳۵    
حمید حسینی دبیر انجمن صادرکنندگان فرآورده های نفتی ایران در گفتگو با بازار مصوبه توزیع قیر رایگان توسط دولت را یک طرح نامناسبی که موجب فشار بر وزارت نفت و مقروض شدن بیش از پیش این وزارتخانه می شود ...
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
افزایش تلاش شرکت های بزرگ برای حضور در بازارهای صادراتی پس از کاهش قدرت خرید مردم
آرتان پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۲۹    
افزایش تقاضا سبب افزایش قیمت کویل گالوانیزه گرم ترکیه و کویل گالوانیزه رنگی شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۳۸    
در حالی مجلس طرح توزیع چهار میلیون تن قیر رایگان را تصویب کرده که حسینی دبیر اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی می گوید شرکت نفتی که برای پوشش هزینه های خود مدام اوراق منتشر می کند و حدود 50 میلیارد دلار به صندوق توسعه ملی بدهکار است ...
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۴:۵۳    
معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران از اعزام 5 رایزن بازرگانی جدید تا پایان سال خبر داد. *** اعزام رایزن بازرگانی به گزارش خبرگزاری صنایع ، سید مجتبی موسویان درباره اعزامرایزن بازرگانی، اظهار داشت: ...
پیام فوری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
صادرات قیر ایران به عنوان یکی از صنایع با ارزآوری یک میلیارد دلار در سال با چالشهای فراوانی مواجه است که یکی از مهم ترین آنها رقابت نابرابر تولیدکنندگان قیر بی کیفیت عراقی با قیر تولید ایرانی ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۲۱    
به گزارش مشرق، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در توییتی نوشت: تلاش آمریکا آن است که مانع تامین برق افغانستان و عراق از طریق ایران شود 20هزار مگاوات برق مازاد کشور میتواند بیش از 2 میلیارد دلار ارزآوری داشته باشد پروژه های تامین برق چگونه به دنبال تصاحب بازارهای صادراتی ایران است؟! ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
موسویان، معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت گفت: میزان صادرات ایران به کشور عراق در 10 ماهه امسال 14 درصد کاهش داشت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه تجارت خارجی ایران طی 10 ماه سال جاری به 57 میلیارد دلار رسیده است گفت: این آمار تا پایان امسال به 70 میلیارد دلار خواهد رسید و این دستاورد با تلاش صادرکنندگان در شرایط اعمال شدیدترین تحریم ها بر کشور رخ خواهد داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۵۷   + ۳۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت کود شیمیایی اوره لردگان از صادرات اولین محموله آمونیاک این شرکت پتروشیمی به ترکیه خبر داد و اعلام کرد: اولین محموله اوره لردگان هم به زودی روانه بازارهای صادراتی با هدف ارزآوری و تامین ارز مورد نیاز کشور خواهد شد.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۳:۲۰   + ۳۰ سایت دیگر  
نارضایتی از خودروسازان ایرانی آنقدر در سال های گذشته بالا بوده که تقریبا هیچ یک از ما تصور نمی کنیم که خودروهای ایرانی، جایگاه مهمی در بازارهای خارجی داشته باشند ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۵:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز دائم صادرات و سرمایه گذاری، نوآوری را نیاز اساسی همه صنایع دانست و گفت: نیازهای بازار های هدف و مشتریان محصولات صادراتی هر لحظه دچار تغییر و به روز رسانی می شود و صنعت پلیمر نیز باید اجرای مباحث نوآوری را در اولویت خود قرار دهد تا بتواند پاسخگوی نیازها بوده و مشتریان خود را حفظ کند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
میران آملی، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران معتقد است در شرایط کرونا نمایشگاه مجازی بهترین راهکار برای حفظ و تقویت بازارهای صادراتی است و غفلت در آن موجب از بین رفتن بازارها می شود.
گفتارنو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
سیدمهدی طبیب زاده، در نشست بررسی بازار خرما با حضور اعضای انجمن ملی خرما افزود: امکان صادرات خرمای مضافتی به دلیل داشتن رطوبت زیاد و شرایط سخت نگهداری، وجود ندارد و از سوی دیگر نیز امسال به دلیل شرایط کرونا مصرف خرما در داخل کشور کاهش یافته است. ...
شیرازه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۰۸:۰۵    
رئیس مرکز رشد فناوری تجهیزات و کمیته حمایت از تولیدات داخلی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفتگو با شیرازه با اشاره به سهم تولیدات با فناوری بالا و پیشرفته پزشکی گفت: در چند سال گذشته انواع مختلف تجهیزات پیشرفته پزشکی در استان تولید و بازارهای صادراتی را فتح کردند.
فکر اقتصادی   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۳:۵۸    
به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،ایران برای تبدیل شدن از وارد کننده فولاد به صادر کننده این محصول استراتژیک، راهی به درازای بیش از نیم قرن پیموده و اکنون در پی ارتقاء جایگاه خود در بین صادرکنندگان بزرگ فولاد جهان است ...
شانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۶:۴۲   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به برنامه تنوع بخشی بازارهای صادراتی محصولات پتروشیمی اشاره کرد و گفت: نشست های دوطرفه با صربستان در آینده نزدیک بررسی و برگزار می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
حسینی، نایب رئیس کمیسیون لجستیک، گمرک و حمل ونقل اتاق ایران معتقد است عدم برگزاری نمایشگاه ها خسرانی برای اقتصاد بوده و به صادرات کشور آسیب جدی وارد خواهد کرد و ممکن است بخشی از بازارهای صادراتی از دست برود. بنابراین برگزاری نمایشگاه مجازی می تواند در شرایط کنونی نقش مؤثری ایفا کند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۴:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل فولاد گفت: تحریم های آمریکا سبب شد شرکتی مانند فولاد مبارکه به دنبال افزایش زنجیره ارزش تولید فولاد و یافتن بازارهای صادراتی جدید برود و آمریکا نیز به همین دلیل دوباره ما را در لیست تحریم های اخیر آورد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۴:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
میرعمادی، رئیس اتاق مشترک ایران و فرانسه تکیه بر روش های سنتی در صادرات و به روز نشدن فرآیندها را در این حوزه مورد توجه قرار داد و گفت: به طور کلی برای توسعه بازارهای صادراتی کشور لازم است علاوه بر حل کردن محدودیت ها در حوزه بانکی، شیوه های صادراتی خود را متحول کنیم.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
شادلو، عضو هیات مدیره اتحادیه باغداران کشور با بیان اینکه ایران سهمی 7 درصدی در بازارهای صادراتی کیوی دارد، گفت: بازارهای جهانی به دنبال یک بازار پایدار و تا اندازه ای شفاف هستند. لذا با نوسانات قیمتی محصولات کشاورزی ایران برای حضور در این بازارها با چالش مواجه هستیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۰:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
بندرعباس - ایرنا - رییس نمایندگی وزارت امور خارجه در بندرعباس گفت: توسعه روابط خارجی و تجاری استان هرمزگان با هدف توسعه تعاملات بازرگانی و یافتن بازارهای صادراتی جدید در حال افزایش است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
استاندار کرمان تغییر الگوی کشت و شناسایی بازارهای هدف صادراتی را به عنوان اقدامات لازم برای ساماندهی محصولات کشاورزی عنوان کرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۳:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
در تازه ترین نشست کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق ایران مطرح شد: اگر صادرکنندگان ایرانی بتوانند متحد با هم و به دور از رقابت های منفی بین خود در بازارهای صادراتی حضور پیدا کنند، زمینه رشد و توسعه صادرات غیرنفتی ایران و حضور پایدارتر آن در بازارها فراهم می شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۱:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با رایزن بازرگانی جدید قطر در ایران با تاکید بر اهمیت و نقش رایزنان بازرگانی در توسعه روابط تجاری، خواستار همکاری نزدیک رایزنان بازرگانی کشورها با سازمان توسعه تجارت برای ارتقای تجارت میان دو کشور شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۰۶:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
به اعتقاد کارشناسان جذب منابع مالی برای توسعه میادین گازی و اجرای پروژه های بهینه سازی، تنها از مسیر توسعه بازارهای صادراتی گاز ایران ممکن می شود. حال سوال اساسی این است: چگونه بازاریابی برای صادرات، مشکل کمبود گاز را حل می کند؟
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۸:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: در راستای سفر معاون علمی و فناوری به کنیا، بازارهای صادراتی محصولات ایرانی در این کشور گسترش می یابد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۲:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
در راستای کمک به شرکت های دانش بنیان در بازاریابی محصولات خود در بازارهای صادراتی و خلق فرصت های تجاری جدید هیاتی با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به همراه 31 شرکت دانش بنیان و 4 صندوق پژوهش و فناوری از 8 تا 10 بهمن ماه جاری به کشور کنیا اعزام می شوند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۲:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
اگرچه ایران بزرگترین تولیدکننده انجیر دیم در دنیا محسوب می شود اما تولیدکنندگان، صادرکنندگان و مسئولان باید برای حفظ بازارهای صادراتی اقداماتی موثر انجام دهند ...
هانا خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
در حالیکه تنها کمتر از دو ماه به پایان سال جاری باقی مانده است، هنوز بیش از 500 هزار تن سیب در سردخانه های آذربایجان غربی تلمبار شده است. داستانی تکراری که هر ساله تجدید می شود و مسئولان برای فروش دست به دامان بازارهای صادراتی می شوند و اکنون معاون استاندار آذربایجان غربی می گوید ...
علی اکبر خدایی، عضو هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان آبزیان، عنوان کرد که شیوع بیماری کرونا، باعث شده است صادرات آبزیان نسبت به سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته باشد با این حال محدودیت صادراتی باعث متنوع شدن بازارهای صادراتی آبزیان شده است.
تیتر20   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۱:۱۵    
کاهش قیمت نفت و تشدید تحریم ها در سال های اخیر ثابت کرد توسعه معدن و صنایع معدنی می تواند تا حدودی مشکلات اقتصادی را برطرف کرده و حضور ایران در بازارهای صادراتی را پررنگ تر از گذشته کند. در این میان صنایع بزرگ حاضر در این بخش همچون شکت معدنی و صنعتی گل گهر می توانند نقش بسزایی درتوسعه ایفا کنند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر هماهنگی امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی از حضور فعال در بازارهای صادراتی به عنوان هدف و برنامه اصلی وزارت جهاد کشاورزی نام برد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۲۳:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
مهدی فتحی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به مناقشات منطقه قفقاز و ایجاد مشکلات صادراتی برای تجار ترکیه ای برای صادرات محصولات کشاورزی به ارمنستان این فرصت برای تولیدکنندگان ایرانی فراهم شده است تا بتوانند محصولات خود را به این کشور صادر کنند. ...
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات با بیان اینکه این شهرستان یکی از قطب های اصلی تولید پسته در ایران است گفت: نیاز است تا پسته تولیدی شهرستان مه ولات پس از استانداردسازی وارد بازارهای صادراتی شود که نقش بورس کالا در تحقق این امر بسیار حائز اهمیت بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۳:۱۶   + ۶۳ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: گاز مصرفی برای تولید برقی که بر اساس تعهدات ایران باید صادر شود و به عنوان وظیفه لازم است به این تعهدات و برای حفظ بازارهای صادراتی خود پایبند ماند، کمتر از یک درصد است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۳:۵۹   + ۱۳ سایت دیگر  
شافعی، رئیس اتاق ایران می گوید: مشکلات موجود در حوزه سیاست گذاری و بخشنامه های غیر کارشناسی و خلق الساعه به برندکشی و حذف بازارهای صادراتی منجر می شود و چنان ریسک های غیرمترقبه و جدید به فعالان اقتصادی وارد می کند که فرصتی برای ایجاد ظرفیت تازه در عرصه سرمایه گذاری، صادرات و برندسازی ایجاد نمی شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۳:۳۷   + ۲۴ سایت دیگر  
آمریکایی ها که از یک سو تحریم صنعت فولاد را بی اثر دیدند از سوی دیگر شاهد بودند که مهندس عظمیان با اجرای طرح بزرگ نورد گرم 2 به دنبال توسعه صنعت فولاد در قسمت های راهبردی است که سهم بازارهای صادراتی بیشتری را در آینده نصیب فولاد مبارکه و اساسا صنعت فولاد ایران خواهد کرد چرا به تنوع محصول و رقابت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۱:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت گفت: با توجه به فرصت پیش آمده برای صادرات کالای ایرانی به ارمنستان، مسئولان دولتی و فعالان اقتصادی با تدوین برنامه دقیق نباید اجازه دهند تا این فرصت صادراتی مانند صادرات به روسیه و قطر از دست برود.
موج   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۰۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
فرشید سیم بر گفت: در حال حاضر کشورهایی مانند عراق، سودان و... به دلیل ضعف سرمایه گذاری در پالایشگاه های خود، توان تولید چندانی ندارند؛ از این رو بازار نفت در آینده همچنان بی ثبات خواهد ماند و در این وضعیت ایران باید تلاش کند دوباره بازارهای صادراتی خود را احیا کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: با توسعه صادرات محصولات کشاورزی می توانیم جای خالی نفت را پر می کند و دولت باید همت جدی برای گسترش بازارهای صادراتی ما در این حوزه داشته باشد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۴:۲۹    
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: چه کسی هزینه های تحمیل شده به صادرکنندگان و از دست رفتن بازارهای صادراتی را می دهد؟
تیتر20   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۷:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
150 هزار دلار محموله صادراتی شیرخشک نوزاد پگاه که با برند لاکتومیل تولید و عرضه می شود، به بازار کشور افغانستان، ارسال شد.
ایستنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۵:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی از حمایت این صندوق از شرکت های دانش بنیان برای حضور در چهار پاویون کشاورزی، پزشکی و سلامت، صنعت و معدن و فناوری اطلاعات و ارتباطات نمایشگاه اختصاصی ایران در کابل خبر داد. ...
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۳:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران، تمرکز بر بازارهای صادراتی کشورهای همسایه را به عنوان اولویت تجاری کشور عنوان کرد و گفت: 15 کشور همسایه ایران و همچنین کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین در صدر بازارهای صادراتی ایران قرار دارند.
احتساب   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۱:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
احتساب - در مراسم بیست و چهارمین سالروز ملی صادرات که به منظور تجلیل از صادرکنندگان برتر کشوری برگزار شد، از شرکت ورق خودرو به عنوان یکی از واحدهای برتر حوزه صادرات محصولات فولادی تجلیل به عمل آمد . ...