پنجشنبه ۲۷ خردادساعت ۰۷:۰۳Jun 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازارهای صادراتی»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۷:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با بیان اینکه حمایت از تولید بدون دستیابی به بازارهای صادراتی ممکن نیست، گفت: در سال های گذشته بازارهای عربی و افریقایی را از دست دادیم، در حالی که می توانستیم از طریق صادرات به آنها 160 میلیارد دلار آورده داشته باشیم.
عرضه سیمان در بورس کالا سرآغازی بر پایان قیمت گذاری دستوری این کالای استراتژیک در بازار داخلی و در آینده در بازارهای صادراتی و بین المللی خواهد بود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۱:۴۱    
تقوی، مدیرکل دفتر امور گلخانه ای وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه 70 درصد تولیدات گلخانه ای در بازار داخلی مصرف و مابقی صادر می شود، گفت: طی سالهای اخیر ارز آوری در این بخش رشدی 22 درصدی داشته است.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه کشاورزی - شکیبا کولیوند: استان همدان قطب تولید و بارانداز محصول سیب زمینی در کشورمان است که با تولید بالا در این عرصه می تواند در زمینه صادرات و اشتغال زایی نیز قدم های بلندی بردارد اما در این عرصه به راستی، فرآوری و بسته بندی، راه ورود سیب زمینی همدان به بازارهای صادراتی خواهد بود ...
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۰۸:۱۲    
یکی از راه های افزایش رشد اقتصادی کشور، افزایش صادرات غیرنفتی است که توجه به توسعه بازارهای صادراتی حلقه مفقوده این حوزه است.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۴:۲۹    
مدیرعامل شرکت آذرنبش تبریز گفت: شرکت آذرنبش تبریز توانسته است بیش از 50 درصد محصولات خود را در بازارهای صادراتی به فروش برساند و ارزآوری داشته باشد اما برخی سازمان ها با تولیدکنندگان همراهی نمی کنند و عدم همراهی آن ها می تواند تداوم تولید را به خطر بیندازد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۱:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی واصل 44مجلس گفت :دولت اینده باید بارفع موانع، بستر افزایش تولید ملی و صادرات ان به بازارهای هدف را مد نظر قرار دهد.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۴:۴۵    
تهران- ایران پرس: نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت، صنایع پتروشیمی و صنایع فولادی هم باید نیازهای بازار داخلی تامین و هم باید بازارهای صادراتی حفظ کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۸:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناس ارشد بازارهای بین المللی معدن و فولاد گفت: برنامه های توسعه ای کشورهای پیشرو فولادی به ویژه هندوستان، رفع محدودیت های کرونایی و بازگشت دیگر شرکت ها به مدار تولید، خطری برای بازارهای صادراتی فولاد ایران است و باید از حالا برای صادرات 15میلیون تنی در افق 1404 برنامه داشته باشیم.
چانه زنی ها و گفت و گوهای سخت میان مردان و زنان مذاکره کننده برجام در وین در حالی ادامه دارد که به باور فعالان اقتصادی، جای کارشناسان خبره اقتصادی در تیم مذاکره کننده ایرانی خالی است ...
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۸:۵۷    
در روز افتتاح از مرکز تولید خودروهای سفارشی ایران خودرو (آپکو) مدیرعامل این شرکت به برنامه های آپکو، از جمله افزایش درآمد از 3 میلیارد به 30 میلیارد و یا حضور در بازارهای صادراتی اشاره کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۷:۳۸   + ۳۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به بازارهای صادراتی در شرق کشور گفت: اگر بنای ما بر تعاملات اقتصادی در منطقه باشد، سیستان و بلوچستان یکی از محورهای این تعامل خارجی است و باید نگاه ملی به این استان معطوف شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۲:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما باید مشوق های صادراتی به ویژه درباره حفظ بازارهای صادراتی در کشورهای همسایه قرار دهیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۰۷:۰۰    
همدان- صنایع تبدیلی و تکمیلی در کنار اشتغالزایی و درآمدزایی پایانی بر درد خام فروشی است اما در این مسیر نباید بانک ها سد راه تولید شوند چراکه بااین اقدام شاهد دلسردی سرمایه گذاران خواهیم بود.
اسب بخار پرس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۶:۱۳    
در روز افتتاح از مرکز تولید خودروهای سفارشی ایران خودرو (آپکو) مدیرعامل این شرکت به برنامه های آپکو، از جمله افزایش درآمد از 3 میلیارد به 30 میلیارد و یا حضور در بازارهای صادراتی اشاره کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۱۰:۰۷    
ایسنا/اصفهان یک فعال حوزه مشاغل خانگی گفت: تولیدات فرش، تابلوفرش و حتی گلیم بافی در حوزه مشاغل خانگی قابلیت عرضه به بازارهای صادراتی دارند، اما نیازمند آموزش های درست هستیم.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۲:۰۹    
شرکت فولاد خوزستان در دو ماه نخست سال جاری توانسته است 341 هزار و 186 تن بلوم و بیلت و اسلب فولادی را روانه بازارهای صادراتی کند که نسبت به مدت مشابه سال پیش 137 درصد رشد را نشان می دهد.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۹:۰۹    
رئیس سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل ایران گفت: سیاست گذاری های غلط باعث شد که صادرات مواد اولیه فولادی به آسانی انجام شود و تولیدکنندگان محصولات نهایی فولادی با توجه به اعمال تعرفه های سنگین از سوی کشورهای منطقه، به تدریج این بازارها را از دست بدهند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۸:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
کیوان گردان در نخستین همایش انجمن قطعه سازان لوازم خانگی در محل هتل اسپیناس پالاس افزود: در خردادماه سال 97 بر مبنای اتکا به تولیدکنندگان داخلی، واردات لوازم اصلی متوقف شد و با همان خودباوری در آن شرایط سخت، لوازم خانگی در سال 99 به خودکفایی رسید. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۱:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
علاوه بر مداخلات مکرر و مخرب دولت در صادرات که این بخش را دچار مشکل کرده، عدم پیش بینی پذیری اقتصادی در بازارهای مختلف به تولیدکنندگان و صادرکنندگان خسارت وارد کرده است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۰۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیر موسسه علمی کسب و کار با تاکید براینکه بنای کسب و کارها باید براساس نوآوری باشد و مدیریت کسب و کار به رهبری تغییر کند، می گوید مدرسه کسب و کار دانشگاه نسل چهار است که با همت اتاق بازرگانی تهران و دانشگاه امیرکبیر و با هدف ایجاد تحول در کسب و کارها ایجاد شده است. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۳:۲۸   + ۱۴ سایت دیگر  
دولت در روند تولید و صادرات زعفران هیچ برنامه مدون و مشخصی ندارد و در عین حال نسبت به طرح ها و پیشنهادات شورای ملی زعفران نیز بی تفاوت است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۹:۲۶    
در صورتی که تولیدکنندگان خود محصولاتشان را صادر کنند با توجه به حذف واسطه ها در بازارهای صادراتی می توانند کالاهای خود را با برند و با کیفیت مطلوبی عرضه کنند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۵:۵۶    
یکی از موضوعاتی که همواره از سوی فعالان صنعتی، معدنی، اقتصادی و ... مطرح شده، کمرنگ بودن فعالیت سفیران ایران در کشورهایی است که می توانند بازار صادراتی برای انواع محصولات کشورمان از جمله صنایع معدنی شوند ...
بانکداری الکترونیک   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۹:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مرضیه شاوردی یکی از مسیرهای موفقیت و تداوم کسب و کار شرکت های دانش بنیان را دستیابی به بازاری گسترده به ویژه از طریق ورود به بازارهای صادراتی دانست و گفت: تحقق این امر مسیری پر پیچ و خم و دشوار دارد و صندوق نوآوری و شکوفایی ...
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۳:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل اسبق شرکت ملی صادرات گاز گفت: توسعه بازارهای صادراتی گاز یکی از راهکارهای تامین مالی طرح های بهینه سازی است. در این صورت درآمدهای حاصل از صادرات گاز صرفه جویی شده، دوره بازگشت سرمایه و سود طرح را به شدت بهبود می بخشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۱:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل اسبق شرکت ملی صادرات گاز گفت: توسعه بازارهای صادراتی گاز یکی از راهکارهای تامین مالی طرح های بهینه سازی است. در این صورت درآمدهای حاصل از صادرات گاز صرفه جویی شده، دوره بازگشت سرمایه و سود طرح را به شدت بهبود می بخشد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۰۵    
پورکائد گفت: تعدد بخشنامه ها و دستورالعمل های صادرشده توسط دولت آسیب هایی جدی تر و کوهی بر مشکلات قبلی فعالان اقتصادی اضافه کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: به رغم اهمیت بخش اکتشاف در کشور در قوانین توجه ویژه ای نشده است، اکتشاف حمایت های لازم را می طلبد. در این راستا علی یزدانی، مدیرعامل شرکت مدیریت اکتشاف منابع معدنی پایا گفت: مواد معدنی استراتژیک مانند فولاد، مس، سرب و روی باید در بورس کالا عرضه شود ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۹:۵۹    
عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع) نوشت: شبکه برق عراق در آستانه اتصال به شبکه برق کشورهای حاشیه خلیج فارس است.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: اعلام شده که تولیدکنندگان محصولات فولادی ابتدا باید تعهدات خود را در بورس کالا ایفا شود و بعدازآن، مازاد تولید روانه بازارهای صادراتی شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۴:۰۳    
نجفی گفت: متاسفانه از آنجا که ما روابط دیپلماتیک و سیاسی خوبی با اکثر کشورهای جهان نداریم صادرکنندگان ما در کسب و حفظ بازارهای صادراتی با مشکلات فراوانی روبرو هستند.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۴۲   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور بازرگانی و توسعه پوشش های بیمه ای شرکت ساتکاب گفت: ساتکاب با شناسایی و معرفی شرکت های صنعت آب و برق، بسترِ ورود آنها به بازارهای صادراتی روسیه و کشورهای اوراسیا را هموار می کند.
پترو تحلیل   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
پتروتحلیل- طبق پیش بینی های خبرنگار پتروتحلیل، ریزش قیمت پلیمرها در بازارهای جهانی ادامه دار شد،این در حالی است که در بازارهای صادراتی پلیمر شرایط پیچیده ای ایجاد شده و عدم وجود تقاضا و غیر واقعی بودن قیمت های آیسیس و عدم کاربردی بودن آن در بازارها سبب شده تا گره سختی در معاملات ایجاد شود ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۵:۳۷   + ۲۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور محصولات علوفه ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال زراعی 99-1398 سطح زیر کشت سیب زمینی کشور بالغ بر 149 هزار هکتار بوده که از این سطح بیش از 5.5 میلیون تن محصول سیب زمینی برای مصارف تازه خوری، صنعتی و بازارهای صادراتی تولید شده است. ...
پترو تحلیل   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۰:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
پتروتحلیل- با شرایط پیچیده ایجاد شده در همه بازارهای صادراتی و عدم وجود تقاضا و نظر به واقعی نبودن قیمت های آیسیس و عدم کاربردی بودن آن در بازار ، اکثر تولید کنندگان ایرانی نسبت به برگزاری مزایده های فروش برای کشف قیمت اقدام کرده اند ...
موج   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
هرچند در شرایط کنونی بازارهای جهانی به دلیل شیوع ویروس کرونا با رکود همراه شده اند، اما در حال حاضر فولادسازانی مانند فولاد مبارکه با تولید محصولات خاص نه تنها حضور خود در بازارهای صادراتی را تدوام بخشیده اند بلکه ارزش افزوده بیشتری را برای کشور تضمین کرده اند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۸:۰۹    
همدان - رئیس اتاق بازرگانی همدان با تاکید بر اینکه فعالان اقتصادی همدان باید فرصت حضور در نمایشگاه ارمنستان را مغتنم شمارند، گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای معرفی و ایجاد بازارهای صادراتی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۲:۰۳    
بازارهای صادراتی در سال گذشته با موانعی از سوی دولت مواجه شد که سبب شد سهم صادرات کشورمان را شرکت های خارجی دیگر تصاحب کنند.
اقتصاد آنلاین / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۲:۱۱   + ۱۴ سایت دیگر  
اقتصاد 1400 به کدام سو می رود پرسشی مهم که مهدی کرباسیان کارشناس اقتصادی آن را از دو بعد سیاسی و اقتصادی تحلیل می کند.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۷:۳۲    
به گزارش خبرخودرو، نایب رییس هیأت مدیره سندیکای قطعه سازان موتورسیکلت کشور از دلایل موفقیت چین در بازارهای صادراتی موتورسیکلت سخن گفت.
برترین ها / صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۰۹:۰۰   + ۴۲ سایت دیگر  
ایرنا: اگرچه صادرات نفت ایران در 6 ماه گذشته افزایش داشته با این حال اکثر مشتریان نفتی ایران منتظرند تا نتایج مذاکرات در وین و رفع تحریم ها مشخص شود تا واردات نفت ایران را از سر بگیرند. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۰۷:۰۵    
همدان - در حالی همدان در تولید بسیاری از محصولات باغی و کشاورزی در موقعیت های مناسبی قرار دارد که پای لنگ صنایع تبدیلی کشاورزی در این استان موجب از دست دادن بازارهای صادراتی این محصولات شده است.
در دیدار جمعی از فعالان اقتصادی با رئیس جمهور، سعید ترکمان، رئیس هیات مدیره انجمن صنایع پلیمر، از پتروشیمی ها به دلیل آنچه که ابداع آنان در قیمت گذاری مواد اولیه عنوان شد، انتقاد کرد. به گفته وی، نرخ گذاری صنایع بالادستی بر مبنای بالاترین قیمت در برخی بازارهای صادراتی تعیین می شود.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با بیان اینکه ترکیه بر عیله تخم مرغ ایران در کشورهای هدف صادراتی دامپینگ کرده است، افزود: به محض آغاز صادرات تخم مرغ ایران، کشور ترکیه قیمت های خود را کاهش داد تا ما را از بازار رقابت کنار بزند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۱:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
امیری، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: با تعیین عوارض صادراتی برای سنگ آهن، وزارت صمت تلاش می کند تا تولیدکنندگان این محصولات را به سمت فروش در داخل و همچنین بازارهای صادراتی سوق دهد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۰۹:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
رشید فرخی اظهار کرد: همزمان با بازگشت رایزنان سابق بازرگانی، بازار هدف برخی از کشورها را از دست داده ایم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ساری- استاندار مازندران خواستار بهره گیری از ظرفیت بازارهای صادراتی کشورهای حاشیه خزر و عضو اتحادیه اوراسیا برای رونق اقتصادی استان شد.
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۴:۰۳    
در روزهای اخیر شاهد تغییر نرخ سود معاملات فولادی از سوی بازارساز بوده ایم. این موضوع برای تمامی ارکان زنجیره تامین فولاد اتفاق ناخوشایندی محسوب می شود چرا که دستکاری قیمت ها به صورت دستوری محکوم به شکست است ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، شوکت میرضیایف رئیس جمهور ازبکستان در نشستی در استان سمرقند گفت: طرح ساخت خط ریلی مزار شریف- کابل- پیشاور از اهمیت ویژه ای برخودار است. ...