سه شنبه ۰۴ آذرساعت ۱۸:۰۷Nov 2020 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نوغان»

گروه استان ها- مسئول بسیج جامعه کشاورزی سپاه قدس گیلان به وجود محدودیت هایی در واردات تخم نوغان به کشور اشاره کرد و گفت: صنعت نوغانداری در گیلان احیاء می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۷:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: بهترین خاک های استان با حدود هفت درصد ماده آلی در جلگه رخ تربت حیدریه و دشت نوغان قرار دارد و کمترین مواد آلی خاک در شهرستان گناباد و اطراف آن با کمتر از 2 درصد مواد آلی قرار دارد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۱:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
شهردار مشهد، در حکمی شهردار منطقه ثامن این شهر را به دلیل تخلفات گسترده در این منطقه برکنار کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۳:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان راز و جرگلان بر لزوم صنعتی سازی نوغان داری و ابریشم بافی در منطقه جرگلان تاکید کرد.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
نوغان داری و ابریشم بافی در شهرستان راز و جرگلان استان خراسان شمالی که قدمتی دیرینه دارد و سینه به سینه و با روش سنتی به ماندگاری خود حیات داده، حال در این برهه از زمان برای حفظ و ادامه مسیر خود خواهان تکمیل زنجیره تولید تا مصرف و صنعتی شدن خود به منظور قبضه بازار مصرف است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۰:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
مدیر طیور جهاد کشاورزی مازندران گفت: سال گذشته 100 تن پیله ترم ابریشم از سوی نوغانداران استان تولید شد که میانگین عملکرد 30 کیلوگرم بوده است و در بازار مصرف هر کیلوگرم 75 هزار تومان به فروش رسید.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۴۲    
نوغان؛ نام محله ای که این روز ها به واسطه تخریب های تازه ای که در آن صورت گرفته است، با عکس هایی در فضای مجازی دست به دست می چرخد و هر کسی- خاصه آنان که روزگاری از ساکنانش بوده اند- شرحی از سر اندوه بر آن می نویسند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
معاون اشتغال کمیته امداد: امسال حدود پنج هزار و 500 جعبه تخم نوغان بین چهار هزار خانواده کمیته امداد توزیع شد که بیش از 12 میلیارد تومان درآمد داشته است.
کمیته امداد امام خمینی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه در حال حاضر 15 درصد نوغان داری کشور توسط مددجویان این نهاد انجام می شود، گفت: با اجرای طرح های حمایتی و توسعه زنجیره تولید، سهم مددجویان از نوغان داری کشور به 30 درصد خواهد رسید.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۰۹    
در پی تخریب یک مسجد وقفی به نام هفت در در بافت پیرامون حرم مطهر رضوی توسط شهرداری ثامن مشهد، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل اوقاف خراسان رضوی نسبت به این اقدام واکنش نشان دادند.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاوری مازندران از تامین وتوزیع کودهای کشاورزی پر مصرف مورد نیاز برای 100 هزار نهال توت در شهرستان قائم شهر استان مازندران خبرداد. مجید سلطانی با اعلام این مطلب افزود: ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۶:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- زنان محله نوغان مشهد همزمان با 29 صفر سالروز شهادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام رضا (ع) بنا به رسمی دیرینه برای شهادت آن امام همام سوگواری کردند.
فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
فکرشهر: امام رضا(ع) در آخرین روزهای حیات پربرکتش، بارها درباره شهادت خود با اباصلت سخن گفته بود. به گزارش فکرشهر، روزنامه خراسان نوشت: شهادت غریبانه امام رضا(ع) در نوغان توس، ضربه ای مهلک بر پیکر خلافت عباسی وارد کرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۹:۱۵    
مشهد عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی با بیان اینکه تدفین شبانه پیکر امام رضا (ع) سند قوی در منابع تاریخی ندارد، گفت: زنان نوغان در مراسم تشییع در کنار سایر مردم حضور داشتند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۶:۲۹    
مشهد- زنان نوغان اولین کسانی بودند که بعد از تشییع امام رضا(ع) در جوار مدفن آن امام در رثایش گریستند و این سنت را به قدمت 12 قرن زنده نگه داشته اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شیروان گفت: در این مرحله 10 جعبه تخم نوغان در ابتدای شهریور ماه بین هفت نفر از نوغانداران شهرستان توزیع شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۰۵    
تخریب مسجد هفت در واقع در منطقه نوغان و بافت اطراف حرم مطهر رضوی، شهرداری ثامن در روز تعطیل اربعین حسینی صورت گرفته است. تخریب مساجدی مانند حوض معجردار و مرویها در گذشته به وقوع پیوسته است ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۲:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
ایرنا: در پی تخریب یک مسجد وقفی به نام "هفت در" در بافت پیرامون حرم مطهر رضوی توسط شهرداری ثامن مشهد، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل اوقاف خراسان رضوی نسبت به این اقدام واکنش نشان دادند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۷:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- سرپرست اداره جهاد کشاورزی جوین در استان خراسان رضوی گفت: طرح پرورش پاییزه کرم ابریشم برای نخستین بار با توزیع بیش از 10 جعبه نوغان در این شهرستان اجرا شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۹:۳۲    
می گویند وقتی شهید آذرنیوا در کوچه و خیابان های محله نوغان و کوچه حمام باغ قدم می زد، بچه های محل از کوچک تا بزرگ پشت سرش راه می رفتند.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۵:۵۶    
[سیزدهمین دوره ی انتخابات ریاست جمهوری حدود یک سال دیگر، احتمالا در خردادماه 1400 برگزار خواهد شد. انصاف نیوز به مرور رزومه ی نامزدهای احتمالی این انتخابات را منتشر می کند] سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه در سال 1339 به دنیا آمد. او متولد شهر مشهد و محله نوغان است. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۷:۴۵    
شهر باستانی نوغان با قدمت دوهزار ساله اش، حدود 1200 سال است که با نام مشهد دوام گرفته است. عیدگاه یکی از محلات قدیمی این شهر است که در جنوب شرقی اماکن متبرکه رضوی و بخش مرکزی مشهد و از قدیمی ترین بخش های شهر محسوب می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۹:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
رشت – ایرنا – رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت: 276 جعبه تخم نوغان برای پرورش پاییزه کرم ابریشم از ابتدای شهریور ماه در سطح هفت استان کشور توزیع شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مشاور جدیدی برای ارائه طرح تفصیلی بافت اطراف حرم رضوی تعیین شده و به زودی این طرح به وزارت راه ارائه می شود، اما شهرداری مشهد همچنان به اجرای طرح طاش با همه مشکلاتش اصرار دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۸:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
صومعه سرا- رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور از پرورش پاییزه کرم ابریشم در هفت استان کشور برای نخستین بار خبر داد و گفت: 267 جعبه تخم نوغان در این استان ها توزیع شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۲:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
برای پرورش پاییزه کرم ابریشم ، 276 جعبه تخم نوغان در کشور توزیع شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۰:۳۷   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی استان خراسان شمالی، از ثبت هشت میراث فرهنگی ناملموس از این استان در فهرست آثار ملی خبر داد و گفت: کردی دوزی، آیین یئغه اوخوماق، پوشش محلی ترک ها، نوغان داری، ابریشم کشی، مقتل خوانی گرمه، مندی خوانی، پخت نان چابادی و کشتی سنتی گورش از جمله این آثار است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور از افزایش 77 درصدی توزیع تخم نوغان در سال جاری خبر داد و گفت: با این رقم ،رکورد جدیدی در تولید پیله تر ابریشم طی 12 سال گذشته در کشور ثبت شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
طرح هادی فرصتی برای تعبیر کاربری زمین های کشاورزی است، گله مندی از وضعیت پرورش نوغان در استان گیلان، برداشت بی رویه شن و ماسه باعث نابودی سفیدرود شده است و وضعیت اسفبار سایت سروان ازجمله موارد مطرح شده اعضای مجمع نمایندگان گیلان در جلسه اقتصاد مقاومتی و جهش تولید بود.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۱:۴۸    
بی هیچ تردیدی می توان گفت یکی از پرتکرار واژه های یک دهه اخیر مباحث شهری مشهد مقدس واژه تخریب بوده که همواره با پیشوند و پسوندهایی همراه بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۰۹:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
تربت حیدریه- ایرنا- هر چند بسیاری در تلاش هستند تربت حیدریه را به عنوان زعفرانی ترین شهر جهان به ثبت برسانند که خود جای قدردانی دارد اما هویت چند هزار ساله این خطه با تار و پود صنعت نوغانداری و ابریشم کشی گره خورده است.
مشهد فوری   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۲۳:۵۵    
مردم محله نوغان از مشکلات نوسازی بافت تاریخی منطقه ثامن مشهد می گویند و خواستار ورود قوه قضائیه به این مسئله برای رفع معضلات هستند. مردم محله نوغان از مشکلات نوسازی بافت تاریخی منطقه ثامن مشهد می گویند و خواستار ورود قوه قضائیه به این مسئله برای رفع معضلات هستند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۳:۵۶    
مرتضی دوراندیشان راننده تاکسی است و سال ها در خط ویژه راه آهن مشغول به کار است. او عضو شورای محله گاز و از اعضای هیئت ابوالفضلی نوغان است. با توجه به هم زمانی ایام با دهه اول محرم وقت را غنیمت شمردیم و در حاشیه یکی از جلسه های اولیه شب های دهه اول محرم همراه با او شدیم.
سیری در ایران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۰۹:۰۳    
کهن دژ تابران توس در ولایت توس که در قرون پیشین به منطقه ای در میان دو رشته کوه بینالود در جنوب و هزار مسجد در شمال اطلاق می شده است واقع شده است. این ولایت مشتمل بر چهار شهر تابران، رادکان ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- 82 جعبه تخم نوغان با هدف کمک به احیای صنعت نوغانداری یا همان پرورش کرم ابریشم، بین نوغانداران شهرستان تربت جام توزیع شد.
پایگاه خبری استناد   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
استناد نیوز / مدیر جهاد کشاروزی قائمشهر با اعلام اینکه امسال 35 جعبه تخم نوغان برای تولید پیله ابریشم در اختیار بهره برداران این شهرستان قرار گرفته است ،گفت :این درحالی است که طی سال گذشته 50 جعبه تخم نوغان برای تولید پیله ابریشم در اختیار بهربرداران قرار گرفت.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۲۰:۰۶   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت ، عدیل سروی زرگر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به توزیع 46 هزار و 502 جعبه تخم نوغان در استان های مختلف کشور در چند ماهه نخست امسال اظهار داشت ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۱۰:۴۱    
دیروز 27 تیر ماه نخستین سالگرد فوت استاد غلامحسین برزگر، امیر خراسانی بود. وی متولد 1321 در محله نوغان مشهد و از شاعران معاصر خراسان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۱۴:۱۶    
از سال 96 برای حمایت از بخش کشاورزی استان همدان، تولید کرم ابریشم با توزیع تخم نوغان آغاز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۰۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
امسال به همت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان 250 جعبه نوغان میان علاقه مندان توزیع شده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۲۱:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال 46 هزار و 100 جعبه تخم نوغان با قیمت یارانه ای در اختیار پرورش دهندگان قرار گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۲:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
ایرنا - تبریز - نوغان داری پروش کرم ابریشم به منظور تولید ابریشم است. استحصال ابریشم از کرم و درخت توت صنعتی قدمتی 600 ساله در شهرستان اسکو آذربایجان شرقی دارد که تمامی مراحل آن شامل پرورش کرم و تولید نخ ابریشم، تا چاپ طرح روی پارچه و روسری به صورت یک جا انجام می شود.
رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور با اشاره به فعالیت 9 هزار نوغاندار در استان گیلان گفت: نوغانداران گیلانی امسال 16 هزار و 202 جعبه تخم نوغان پرورش داده و 39 میلیارد تومان کسب درآمد کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۵:۳۷    
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۵:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
این پست 26 بار بازدید شده 18 تیر 1399 / 15:19 پرورش کرم ابریشم که به عنوان فعالیت نوغانداری نام گرفته، با پیشینه 4500 ساله در جهان، از دیر باز در کشور ما رواج داشته است ...