سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۱۶:۳۸Oct 2020 27

جدیدترین‌های «آب آلوده»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
130 راس گوسفند و بز به علت مسمومیت با آب آلوده تلف و معدوم شدند
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۶:۰۱    
نماینده چابهار آب گل آلود منطقه خود را به همراه آورد تا به سران قوا بدهد!
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
ژاپنی ها قصد دارند در برنامه ای 30 ساله بیش از 1 میلیون تن آب آلوده ناشی از راکتور هسته ای فوکوشیما را در دریا رهاسازی کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کشور ژاپن پروژه جدیدی را آغاز کرده است که در آن بیش از یک میلیون تن آب آلوده به مواد رادیو اکتیو نیروگاه هسته ای فوکوشیما، تصفیه شده و به اقیانوس آرام بازمی گردد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
این شنبه که بیاید هشتاد روز است که 5 روستای شهرک چاه اسحق در دلگان استان سیستان و بلوچستان آب ندارد. مردم پریشان منطقه در کنار تحمل بار سنگین مشکلات زندگی و کرونا باید نگران بی آبی و خطرات احتمالی استفاده از آب غیرقابل شرب مثل بیماری های ناشی از آب الوده هم باشند ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۲:۳۶    
درختان مانگرو، درختانی مقاوم در برابر نمک هستند که در سواحل استوایی رشد می کنند. ریشه ی این درختان فضای تولید مثل بسیاری از گونه های جانوری را فراهم می کند. ریشه ی این درختان آب آلوده ای که وارد اقیانوس می شود را تصفیه می کند و برای مبارزه با تغییرات آب وهوایی از اهمیت زیادی برخوردار است ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. هشدار درباره آب آلوده به میکروب مغزخوار در تگزاس مردی در آمریکا به خاطر خوردن آب نبات شیرین بیان، مرد! ایده های تزیین دیوار اتاق خواب ایده هتل ترامپ برای شادی کودکان + عکس ...
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۵:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
مقام های رسمی به ساکنان هشت شهر ایالت تگزاس درباره کشف آمیب مغزخوار در آب آشامیدنی هشدار داده اند و در یک شهر نیز وضعیت فاجعه اعلام شده است. بر اساس این گزارش کمیسیون کیفیت محیط زیست ایالت تگزاس به ساکنان هشت شهر این ایالت هشدار داده است تا از آب آشامیدنی به خاطر وجود آمیب مغزخوار موسوم به ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۴:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
مقام های ایالات تگزاس در آمریکا درباره استفاده از آب لوله کشی به ساکنان شهر لیک جکسون هشدار داده اند، چون می گویند در مخزن اصلی آب شهر نوعی میکروب مرگبار "مغزخوار" پیدا شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
وجود آمیب مغزخوار در آب شرب ایالت تگزاس آمریکا یک کودک 6 ساله را به کام مرگ کشاند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۹:۴۶   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس دانشکده آب دانشگاه شهید چمران تصریح کرد: مدیریت یکپارچه به این معنا است که استان ها و مناطق واقع در بالادست و پایین دست یکجا دیده شوند، اینگونه نباشد که آب در بالادست مدیریت نشده استفاده شود و به پایین دست آب آلوده رسیده و یا اصلا نرسد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۵:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- تقریباٌ همه 438 روستاهای شهرستان های چابهار و دشتیاری در جنوب بلوچستان هوتگ دارند و عمده آن ها از آب آلوده می نوشند.
اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۲۲:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
اکوفارس: یدالله شکری فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی به دلیل مسمومیت تعدادی از اهالی شیخ صله بر اثر استفاده از آب آلوده و کوتاهی های صورت گرفته از مردم این روستا عذرخواهی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۴:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و رئیس شبکه بهداشت استان کرمانشاه گفت : دلیل اصلی و قطعی مسمومیت مردم روستای شیخ صله مصرف آب آلوده به فاضلاب بوده است .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- پس از چند روز آزمایش بر روی نمونه های آب روستای شیخ صله ثلاث باباجانی، آلودگی آب با فاضلاب به اثبات رسید و رییس شبکه بهداشت استان کرمانشاه اگرچه باقطعیت دلیل مسمومیت مردم را مصرف آب آلوده اعلام کرد اما مسوُولان آب و فاضلاب می گویند آب شبکه روستا سالم و بهداشتی است.
هزار ماسوله   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار ثلاث باباجانی گفت: شمار مسمومان آب آلوده در روستای شیخ صله که از روز دوشنبه موج آن آغاز شده تا صبح امروز به 282 نفر افزایش یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۲:۵۶    
کرمانشاه- فرماندار ثلاث باباجانی گفت: شمار مسمومان آب آلوده در روستای شیخ صله که از روز دوشنبه موج آن آغاز شده تا صبح امروز به 282 نفر افزایش یافته است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۰:۳۲    
حدود 120 نفر از اهالی روستای شیخ صله به دلیل آشامیدن آب آلوده دچار مسمومیت شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه معتقد است آب آلوده بدلیل عدم بهسازی مخزن تامین آب روستا و همچنین ساخت و سازهای غیراصولی و ایجاد چاهک های فاضلاب منازل در بالادست، علت مسمومیت جمعی اهالی روستای شیخ صله است اما آب و فاضلاب نظری غیر از این را دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۹:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه معتقد است آب آلوده بدلیل عدم بهسازی مخزن تامین آب روستا و همچنین ساخت و سازهای غیراصولی و ایجاد چاهک های فاضلاب منازل در بالادست، علت مسمومیت جمعی اهالی روستای شیخ صله است اما آب و فاضلاب نظری غیر از این را دارد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۲۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
شمار زیادی از اهالی روستای شیخ صله ثلاث باباجانی کرمانشاه به علت خوردن آب آلوده دچار مسمومیت و روانه بیمارستان شدند. منبع: خبرگزاری صدا و سیما
بیتوته   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۲۳:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
70 نفر از اهالی روستای شیخ صله در ثلاث باباجانی با علائم مسمومیت راهی بیمارستان شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۲۳:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه در خصوص علت مسمومیت اهالی روستای شیخ صله، گفت: در مجموع 72 نفر در مراکز درمانی با علایم مسمویت پذیرش که پس از ارائه خدمات 69 نفر به صورت سرپایی درمان و ترخیص شدند؛ همچنین 2 نفر نیز بستری و یک نفر نیز به دلیل دارا بودن بیماری های زمینه ای به کرمانشاه اعزام شد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۲۱:۲۱    
جمعی از اهالی روستای فشک در منطقه الموت گفتند: مردم این روستا برای تامین مشکل کم آبی مجبورند تا سه کیلومتری روستا بروند تا بتوانند آب آشامیدنی تهیه کنند، مصرف آب آلوده بسیاری از مردم را دچار بیماری کرده است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۱:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
سلامت نیوز :کیفیت و بهداشت آب موضوعی است که همیشه مورد توجه بوده و تضمین سلامت بدن را به دنبال دارد. بسیاری از کشورهای دنیا به دلیل دسترسی نداشتن به آب آشامیدنی سالم ...
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
فروردین دو سال پیش بود که یکی از اعضای شورای شهر اهواز در گفتگو با رسانه ای از ابتلای برخی کودکان اهوازی به هپاتیت A در اثر استفاده از آب آلوده خبر داد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- مردمان روستای سپیران در 45 کیلومتری مرکز استان کردستان، به دلیل عدم امکان دسترسی به آب آشامیدنی سالم، به اجبار آب آلوده می نوشند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۸:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون مهندسی و توسعه آبفای منطقه 6 شهرری گفت: تمامی چاه هایی را که در باقرشهر احتمال آلودگی هیدروکربنی داش،ت از مدار خارج کردیم و آب سطحی جایگزین آن شده تا هیچ بهره برداری از این چاه ها صورت نگیرد.
ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۷:۳۹    
همه ما از خطراتی که ممکن است نوشیدن آب آلوده برای سلامتی به دنبال داشته باشد آگاه هستیم. این موضوع گاهی موجب ظهور بیماری های بسیار خطرناکی در طول تاریخ شده و افراد زیادی برای پیدا کردن راه درمان این عارضه ها تلاش کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۰۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
موضوع آلودگی آب آشامیدنی مردم خوزستان از مدت ها پیش نقل محافل است و از سوی رسانه های گوناگون مورد بررسی قرار می گیرد و واکنش های مختلف مسؤولان را در پی داشته است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۰۷:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
یک متخصص حوزه محیط زیست تاکید کرد: لکه های نفتی نزدیک به 50 سال است به صورت جدی در خلیج فارس وجود دارد. معضل جدی در این حوزه این است که کشتی از دریای شمال واقع در اروپا به منطقه خلیج فارس می آید و از همان منطقه مقداری آب برای توازن بارگیری می کند و پس از آن در خلیج فارس اقدام به بارگیری نفت می کنند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رودخانه دز در شهرستان دزفول استان خوزستان به علت تخلیه فاضلاب به آب آلوده شده است.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۰۴:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: عضو تیم ملی ووشو که طی روز های گذشته خبر مثبت شدن تست دوپینگش منتشر شده بود گفت: رئیس فدراسیون ووشو به دلیل معذوریت هایی که داشت از پاسخ دادن به این موضوع خودداری کردند و من مطمئن هستم و به همه می گویم که این مسائل به دلیل تغییرات در داخل فدراسیون بوجود آمده است ...
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
زن اهوازی: فرزندانم از مصرف آب آلوده به هپاتیت مبتلا شدند! پیش تر چند عضو شورا و مسئول بهداشت در خوزستان این موضوع را افشا کرده بودند. اما استاندار خوزستان گفته بود: آب سالم است و ادعا صحت ندارد. /عصرجنوب
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
دانشمندان "دانشگاه پلی تکنیک تومسک"(TPU) روسیه با همکاری محققان "دانشگاه شیمی و فناوری" (University of Chemistry and Technology) پراگ و "دانشگاه جان وانژلیستا پرکاین"(Jan Evangelista Purkyne University) جمهوری چک یک ماده جدید دو بعدی برای تولید هیدروژن تهیه کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود توانستند آب آلوده را با کمک ورقه نازکی از آلومینیوم تصفیه کنند.
تدبیر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۱:۲۶    
آمار مسمومیت ها ناشی از مصرف آب آلوده در شهر رفیع از توابع شهرستان هویزه خوزستان به 35 نفر افزایش یافت.
کیشوند   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۰۴:۵۸    
رئیس محیط زیست کیش در رابطه با انتشار کلیپ حضور قابل توجه ماهی تلف شده در ساحل جنوبی کیش گفت: به احتمال زیاد بر اثر فاسد شدن، ماهیان از شناور یا لنچ در دریا تخلیه شده اند.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۸:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
ساینس دیلی: پژوهشگران استرالیایی، روشی برای پاکسازی آب آلوده ابداع کرده اند که با کمک الکتریسته انجام می شود. پژوهشگران "دانشگاه سیدنی"(USYD) استرالیا در بررسی جدید خود، گامی به سوی پاکسازی جریان های فاضلاب صنعتی برداشته اند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۳:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
محققان با استفاده از ریزجلبک ها روشی نوین و کم هزینه برای حذف نیترات از آب آلوده ارائه دادند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: کشوری که نتواند "نهادهای مسئله زا" را در درون شناسایی و متوقف کند، مانند ماشینی است که خیابان کثیف را از جلو می شوید و آب آلوده را از پشت رها می کند. کشورداری هنر هم افزایی نهادهاست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۳:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
محققان دانشگاه تهران با استفاده از ریزجلبک ها روشی نوین و کم هزینه برای حذف نیترات از آب آلوده ارائه دادند.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۶:۲۴    
زنان روستای رامشیر (خوزستان): آب نداریم و مجبوریم آب آلوده به فضولات حیوانات را استفاده کنیم.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۰:۴۳    
سروتونین می تواند شدت عفونت های ناشی از باکتری E. coli O157، یک علت شایع مسمومیت غذایی را کاهش دهد. این امر احتمال این که پزشکان بتوانند از داروهای تقویت کننده سطح سروتونین مانند پروزاک برای درمان عفونت های باکتریایی روده استفاده کنند را ایجاد می کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
آب آلوده به کود شیمیایی، 95 رأس دام سبک را در دوساری عنبرآباد تلف کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۰۰:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
سیامک نصراللهی/ عضو هیات رئیسه انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران آیا تاکنون تصاویری از زندگی دشوار مردمانی از ایران و جهان را که از آب آلوده برای نوشیدن و پخت غذا استفاده می کنند دیده اید؟ آیا آنها نمی دانند که این کار ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۶:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
شیوع یک بیماری گوارشی ناشی از آب آلوده در دومین شهر بزرگ زیمبابوه تاکنون حدود 1000 نفر را مبتلا کرده و جان 9 نفر را نیز گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
صیفی جات محصولاتی هستند که به وفور مورد استفاده مردم قرار می گیرند و اگر بدون نظارت بر شیوه پرورش و آبیاری وارد بازار شوند ممکن است با مصرف آن سلامت افراد زیادی به خطر افتد در حالی که در روستا سراب کارزان به آن توجه ای نمی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۳۰ - ۱۲:۵۴    
فرماندار شهرستان زنجان گفت: برخورد با کشاورزان زنجانی که از آب آلوده استفاده می کنند، در دستور کار قرار دارد.