یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۱۶:۵۸Oct 2020 25

جدیدترین‌های «پژوهشگاه علوم»

اقتصاد تهران   ۳ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
اقتصادتهران: طبق ویرایش 2021 رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان در نظام رتبه بندی یو. اس. نیوز ، 31 دانشگاه ایرانی در میان موسسات برتر جهان جای گرفته اند. ...
تازه ترین ها   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه تازه ترین ها ، گروه پژوهشی مطالعات زنان پژوهشکده مطالعات اجتماعی با همکاری پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری نشست تخصصی مجازی با عنوان کرونا ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
نود و هشتمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی نقد و نظر به همت پژوهشکده فلسفه و کلام و اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از تألیف کتاب خدا در قرآن و کتاب مقدس؛ بررسی و نقد آرای کارن آرمسترانگ و دنیز ماسون خبر داد.
در وبینار تازه های استئوپروز که توسط پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم و با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شبکه تحقیقات استئوپروز کشور و انجمن استئوپروز ایران در تاریخ پنجشنبه یک آبان 1399 برگزار شد ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۳۶    
دومین نشست علمی طلایه داران صلح و وحدت اسلامی با محوریت اندیشه های آیت الله شهید سید محمدباقر صدر(ره) در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشکده مطالعات تمدنی و اجتماعی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت:مشکل آنجاست که ما نه فقط در مورد غرب، غربی فکر می کنیم بلکه در مورد جهان اسلام نیز از منظر غرب می اندیشیم. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
در راستای اجرای مأموریت و وظایف و تأمین اهداف مصوب ابلاغی پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس و ضرورت مشارکت راهبردی و تسهیل در بهره گیری از ظرفیت های علمی و پژوهشی مشترک ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بر ضرورت استفاده از اصطلاحنامه های علوم اسلامی در تدوین ویکی علوم اسلامی در جهت پیروی از ساختار درست، صحیح، نظم و پرهیز از دوباره کاری تأکید کرد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۷:۰۵    
سردار ابوالحسن کبیری در گفت وگو با میزان، با اشاره به همایش مطالبات حقوق بین المللی دفاع مقدس گفت: این همایش ابعاد مختلفی از خسارت ها را که ناشی از جنگ تحمیلی است بررسی می کند و این خسارت ها را در ابعاد اقتصادی، زیست محیطی، منابع انسانی ...
دبیرخانه شورای عای علوم تحقیقات   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۴۳    
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف هشتاد و یکمین جلسه کمیسیون علوم پایه و فناوری های همگرای شورای عالی عتف برگزار شد. دکتر سمنانیان، ریاست کمیسیون در خصوص"سنجه های ارزیابی انتشارات علمی ایران" اظهار داشت بر اساس اطلاعات به دست آمده از سامانۀ دانش ایران (دا) پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۶    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بیان کرد: در مباحث میان رشته ای به مسائل لفظی و فلسفی پرداخته ایم، اما مهم ترین نیاز ما مسئله محوری است؛ یعنی باید مسئله را شناسایی و طرح و سپس تلاش کنیم با افزوده ای که براساس یک حرکت میان رشته ای ایجاد می کنیم ...
رییس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم به مناسبت 28 مهرماه روز جهانی پوکی استخوان بر لزوم ادامه ارائه خدمات به بیماری های غیرواگیر و استئوپروز در دوران پاندمی کووید-19 تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس مرکز تحقیقات پوکی استخوان پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم گفت: براساس تحقیقات انجام شده بیش از 80 درصد جمعیت زنان یائسه در کشور از تراکم استخوان مناسبی برخوردار نیستند.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
نشست نظم ولایی و نظم معنوی در تجربه تمدنی جمهوری اسلامی با سخنرانی حبیب الله بابایی امروز برگزار می شود. به گزارش شیعه پرس، به همت پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (علیه السلام)، نشست نظم ولایی و نظم معنوی در تجربه تمدنی جمهوری اسلامی برگزار می شود. ...
نشست کرونا؛ قرنطینه در قاب روایت زنان با همکاری گروه پژوهشی مطالعات زنان پژوهشکده مطالعات اجتماعی پژوهشگاه علوم انسانی و فرهنگی، پژوهشگاه فرهنگ هنر و ارتباطات و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برپا می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم گفت: سامانه ملی اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی، راه را برای بررسی اخلاقی سریع طرح های تحقیقاتی در موضوع کووید 19 و نظارت بر آنان را بسیار هموار کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از قوه مقنّنه خواست تا ضمن تمرکز بر امر عدالت در سطح تقنین امروزی، بررسی قوانین گذشته از منظر عدالت را نیز در دستور کار قرار دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: رویکرد سیاست متعالیه، توحیدی و الهی است ولی رویکرد سیاست متدانی دنیوی و مادی است و به جهان دیگر و عقبی کاری ندارد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: تلاقی روش مند علوم انسانی و علوم پزشکی از بسیاری از مشکلات حوزه سلامت گره گشایی می کند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کتاب خلاصه مقالات همایش مجازی ابعاد انسانی-اجتماعی مسئله کرونا در ایران از سوی پژوهشکده دانشنامه نگاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به چاپ رسید.
برترین ها / موسیقی ایرانیان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۷:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: سیدجواد میری (عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی) معتقد است آنچه ما امروز به آن نیاز مبرم داریم نخبگانی نیستند که در "شکاف" عرصه جامعه و ساحت سیاست و قدرت قرار می گیرند بلکه ایران نیازمند نخبگانی است که توانایی "پل بودگی" داشته باشند. ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۰۰    
نشست کرونا؛ قرنطینه در قاب روایت زنان با همکاری گروه پژوهشی مطالعات زنان پژوهشکده مطالعات اجتماعی پژوهشگاه علوم انسانی و فرهنگی، پژوهشگاه فرهنگ هنر و ارتباطات و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری چهارشنبه 30 مهر 1399 از ساعت 10 تا 12 به صورت آنلاین برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
با توجه به اهمیت مباحث میان رشته ای و پیوند علوم مختلف با علوم انسانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی آماده ی ثبت مقالات نشریات این حوزه در پرتال جامع علوم انسانی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۹:۲۲    
گروه استان ها عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: امام رضا(ع) با تشریف آوردن به ایران و خراسان هدایت را با خود آورد و خورشید هدایت، شفاعت و ولایت در افق ایران طلوع کرد واز ایران به همه جا نورش منتشر می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۲:۵۵    
مدیر سیره نگاری پژوهشگاه علوم و معارف حدیث با اشاره به روایتی از پیامبر(ص) که سوره هود مرا پیر کرد ، بیان کرد: گفته اند این مسئله به خاطر آیه 112 هود است که می فرماید آن طور که مأمور هستی صبر و استقامت بورز، هم خودت و هم همراهانت؛ شبیه این آیه در سوره شوری هم هست ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۱:۴۵    
همه مسلمانان باید به معرفت الهی، شناخت توحید ناب و منظومه فکری تمام عیار پیامبر اکرم (ص) بازگشت کنند. حرکت مسلمان ها باید با اتکای بر وحدت کلمه، باشد. ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۶:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
نشست بحران کرونا و نقد جباریت تکنولوژی با سخنرانی مسعود فراستی برگزار می شود. به گزارش شیعه پرس، به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و بسیج اساتید این پژوهشگاه نشست بحران کرونا و نقد جباریت تکنولوژی برگزار می شود. سخنران این نشست مسعود فراستی منتقد و مدرس دانشگاه است. ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۳۱    
کرسی ترویجی خشونت و افراط گرایی در جهان عرب معاصر به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به صورت حضوری و مجازی برگزار می شود.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
یک پژوهشگر گفت: شکاف اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا و همراه شدن آن با تحریم های اقتصادی موجب می شود که در آینده چیزی به نام طبقه متوسط وجود نداشته باشد. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شیوه های مواجهه تبلیغی با افراد در معرض معنویت های نوظهور در گروه اسلام و مطالعات معنویت پژوهشکده اخلاق و معنویت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در حال تحقیق و بررسی است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
صد و دومین شماره فصلنامه علمی پژوهشی فقه به همت اداره نشریات و پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
کتاب ظرفیت های تمدنی علم کلام که حاصل گفتگوهایی با محمدتقی سبحانی است از طرف پژوهشکده مطالعات تمدنی و اجتماعی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به زودی منتشر می شود.
آمار 203 کتابخانة زیرپوشش وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری، از سوی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در سامانة آمار کتابخانه ها (آک) منتشر شد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۶:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
پژوهشگر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ضمن معرفی کتاب تحلیل مسأله ازدواج امام مهدی(عج) ، به بررسی نگرش های مختلف در خصوص ازدواج امام زمان(عج) پرداخت.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
امشب ساعت 22 در برنامه سوفیای رادیو گفت وگو سبک زندگی معنوی از منظر امام رضا (ع) با حضور کارشناسان بررسی می شود. به گزارش شیعه پرس، برنامه سوفیا رادیو گفت وگو، 22 مهرماه با حضور منصور پهلوان، عضو هیئت علمی دانشکده الهیات دانشگاه تهران، حجت الاسلام مصطفی اسفندیاری ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) در سامانة دانش ایران (دا) ، گزارش سنجه های ارزیابی انتشارات علمی ایران در سال 2016 میلادی را منتشر کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
کرسی ترویجی عرضه و نقد ایده علمی خشونت و افراط گرایی در جهان عرب معاصر 29 مهرماه در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۲:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
گروه علمی نقد فلسفه اجتماعی غرب کانون بسیج اساتید پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی از پوستر همایش ملی بحران کرونا و چالش های فلسفه سیاسی - اجتماعی غرب رونمایی کرد.
خلخالیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
یکی از دغدغه های اساسی زندگی امروز، فقر حرکتی کودکان است که تبعات جسمانی، روانی و اجتماعی زیادی را در پی دارد دکتر صالح رفیعی، فرزند شهرستان خلخال، دارای مدرک دکترای تربیت بدنی ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۸:۱۰    
کتاب تکوین و تعالی هویت ملی دانش آموزان بر اساس مفاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از سوی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی منتشر شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
سرلشکر پاسدار دکتر صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا و رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی طی پیامی ابقاء و انتصاب دکتر جعفری را تبر یک گفت.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران، در ارتباط با میزان مرگ های کرونایی در اثر بیماری های زمینه ای، نکاتی را مطرح کرد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
کتاب درآمدی بر فلسفه های معاصر غرب (از هوسرل تا رورتی) تألیف محمد اصغری به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات در مهرماه سال جاری منتشر شد.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
گروه علمی: رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان کرد: براساس تحقیقات انجام شده، 60 درصد مرگ و میرها در کووید- 19 یک عامل خطر بیماری های غیرواگیر دارند و 30 درصد مرگ ها در کووید- 19 بر اثر بیماری های غیرواگیر رخ می دهند و ما باید توجه ویژه ای به این بیماری ها داشته ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در حکمی اعضای شورای پژوهشی پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی منصوب کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
کتاب روانشناسی تحول اخلاقی به همت پژوهشکده اخلاق و معنویت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر خواهد شد.