چهارشنبه ۰۵ آبانساعت ۰۹:۲۷Oct 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پژوهشگاه علوم»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو هیات علمی مرکز تحقیقات استئوپروز پژوهشگاه علوم و غدد متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نتایج تحقیقات نشان می دهد که فعالیت های فیزیکی ازجمله ورزش می تواند سبب افزایش سلامت و استحکام استخوان ها شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۰:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
به گفته رییس مرکز تحقیقات استئوپروز پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم، طبق بررسی های انجام شده؛ همه گیری کووید-19 از یک طرف باعث کاهش مراجعه افراد و کاهش تشخیص و درمان پوکی استخوان شده و از طرف دیگر با کاهش رفت وآمد سالمندان، میزان شکستگی های ناشی از پوکی استخوان را کاهش داده است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۲۳:۵۶    
استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم در نشست نقش رسانه بر تغییرات کارکرد خانواده و سواد رسانه ای با بیان اینکه فضای مجازی جای بوسیدن دستان والدین را گرفته است، ادامه داد: رسانه می تواند یک تهدید جدی برای خانواده باشد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۶:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
اولین همایش دوسالانه بین المللی ایران شناسی در جهان، توسط دانشگاه گیلان و به کوشش مرکز مطالعات ایران، بالکان و اروپای مرکزی، دانشگاه علامه طباطبائی، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۰:۱۲   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره مطالعات انجام شده درخصوص ارتباط آلودگی هوا و پوکی استخوان گفت: در مناطقی که آلودگی هوای بیشتری دارند، میزان ویتامین دی کم تر است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۰:۲۱    
بازنگری مجموعه 33 جلدی فرهنگ قرآن، به عنوان جامع ترین کلان پروژه معجم معنایی قرآن، به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی به پایان رسید.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: در جامعه ای که اقتصاد بر مبنای اسلامی شکل نمی گیرد، تکاثر اقتصادی ایجاد می شود و مکارم اخلاقی نیز در آن رشد نخواهد کرد.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۲۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
گرامی در ابتدای این نشست با بیان اینکه چالش مندبودن رویکردهای شیعه به قرآن یک مسئله است گفت: این چالش از دوره اولیه تشیع تا دوره اخیر در میان شیعیان و در تعاملشان با سایر مسلمین وجود داشته و همچنان این حوزه برای تحقیقات جدید گشوده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۹:۵۵    
در هفته گذشته نشست های بسیار و متفاوتی با موضوع آرای علامه حکیمی برگزار و موسی نجفی هم سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۴:۵۱    
ایسنا/اصفهان یک عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بر مقدس کردن راستگویی در خانواده تأکید کرد و گفت: تشویق و تنبیه بجا و شایسته باعث می شود اخلاقیات در خانواده به درستی شکل بگیرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۴:۵۱    
ایسنا/اردبیل رئیس پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا گفت: آسیب های اجتماعی واقعیت های انسانی و جمعی هستند.
رییس مرکز تحقیقات استئوپروز پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم با بیان اینکه پوکی استخوان به راحتی قابل تشخیص است و با سنجش تراکم استخوان درمان می شود، گفت: روند این بیماری خزنده آن چنان آهسته و تدریجی است که شخص هیچ گونه علائم هشدار دهنده ای را احساس نمی کند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۷:۴۵    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی اظهار کرد: یکی از عوامل اختلاف میان زوجین باورداشت های مذهبی نمایِ معارض با مهرورزی های همسرانه است. اگر مرد به دنبال رهبانیت و دوری گرفتن از لذت های دنیوی برود و بگوید که برای عبادت خدا می خواهم از این لذت ها دست بردارم باعث اختلاف می شود و در اسلام چنین ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۵:۵۸    
براساس گزارش منتشرشده از سوی پژوهشگاه علوم وفناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)، انتشارات علمی از سنجه های پیشرفت علم و نشان دهنده توان علمی کشورها، به ویژه در دو سده گذشته بوده است ...
نشست خبری هفته ملی سلامت استخوان سال 1400 با تأکید بر شعار مهار پوکی استخوان با تشخیص به موقع برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۳:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه علوم غدد هشدار داد: در ایران پوکی استخوان حدود 50 هزار سال عمر مفید مردم را تحت تاثیر قرار می دهد و حدود 170 هزار شکستگی ناشی از پوکی استخوان داریم ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
رشت(پانا) - نخستین همایش دوسالانه بین المللی ایران شناسی به صورت وبینار از فردا به مدت 2 روز برگزار می شود. به گزارش دانشگاه گیلان، نخستین همایش دوسالانه بین المللی ایران شناسی به صورت وبینار 28 و 29 مهر، با تلاش مرکز مطالعات ایران، بالکان و اروپای مرکزی، دانشگاه گیلان، دانشگاه علامه طباطبائی ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۳۶    
عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران با اشاره به پژوهش علمی انجام شده در بررسی دلایل عدم شکل گیری ارتباط صنعت و دانشگاه، به کارگیری 9 راهکار را برای حل مشکل موجود پیشنهاد داد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۹:۲۷    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان اینکه تنوع قومی قبیله ای، فرهنگی و زبانی نه تنها اختلاف آفرین نیست، بلکه می تواند وحدت هم ایجاد کند و اگر ما نسخه قرآن را برای وحدت در جوامع اسلامی اجرا کنیم، قطعا تمدن اسلامی ایجاد خواهد شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۶:۰۰    
نشست حقوق همسران در پیشگیرانه های پیامبر(ص) در مسأله ازدواج فردا 27 مهرماه از سوی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی حکمی موسی نجفی را به عنوان سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منصوب کرد.
دولت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی حکمی؛ دکتر موسی نجفی را به عنوان سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منصوب کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این حکم انتصاب آمده است؛ نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۳:۳۰    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی اظهار کرد: به لحاظ حقوق اجتماعی، یهودیان، بیت المدراس یا محل تورات خواندن و مراکز دینی خود و حق اشتغال داشتند، بازار در اختیار آنها بود و پیامبر(ص) هم کاری با آنها نداشت و حقوق شان محفوظ بود.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۰۷    
معاون فناوری پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم از راه اندازی شعب مرکز نوآوری در سایر استان های کشورتوسط این پژوهشگاه خبر داد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۵۹    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی گفت: از طرح ها و رساله های دانشجویان در پژوهشگاه علوم ورزشی حمایت می کنیم.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۸:۱۲    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی معتقد است؛ رعایت اصول مردانه، حفظ جان غیر نظامیان، رعایت حقوق زنان و کودکان، ممنوعیت کشتار جمعی و رعایت حقوق افراد ناتوان و سالخورده از مؤلفه های رعایت حقوق بشردوستانه در جنگ های زمان پیامبر اسلام(ص) است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۵:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در نکوداشت استادان زبان شناسی، نخبه گرایی را بسیار مهم قلمداد کرد و گفت: جامعه ی علمی جز با نخبه گرایی نه پا خواهد گرفت و نه محصول خواهد داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۵:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران دانشکده طب ایرانی و پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم، نتیجه مطالعه ای مشترک بر تأثیر کوئرستین بر کنترل دیابت با تمرکز بر تنظیم فلور میکروبی روده را منتشر کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: نخجوان عملاً در محاصره ایران و ارمنستان قرار دارد و تنها مرزی بسیار کوچک با ترکیه دارد که آن نیز در مواقع بحرانی کارساز نخواهد بود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۷:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی با بیان اینکه دولتمردان باید لوایح مبتنی بر ساختارهای فقرزدا را به مجلس عرضه کنند، گفت: طبق فرموده امام علی(ع) مسئولان جامعه اسلامی باید خداشناس، وظیفه شناس و عاشق انسان ها باشند تا برای رفع فقر در جامعه تلاش کنند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
سی ویکمین نشست از مجموعه درس گفتار هایی درباره ی بوعلی سینا با عنوان رویکرد های معاصر در تفسیر فلسفه ی ابن سینا روز چهارشنبه (28 مهر) ساعت 11 برگزار می شود. مالک شجاعی جوشقانی (عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی) در این نشست به سخنرانی خواهد پرداخت
حوزه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۸:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام شهبازیان، بر لزوم روشنگری نسبت به آموزه های مهدویت در جامعه تأکید کرد و گفت: روشنگری نسبت به مهدویت باید عالمانه و عاقلانه باشد و به صورت مستمر انجام شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - فلوشیپ اقتصاد هسته ای به همت مدیریت آموزش و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای و با مشارکت بسیج اساتید، آبان ماه سال جاری در سازمان انرژی اتمی ایران برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی اظهار کرد: پیامبر اسلام(ص) در واکنش به دریافت هدیه از سوی یکی از کارگزاران فرمودند که وقتی کسی را به عنوان کارگزار در منطقه ای به کار گرفتیم و مأموریتی به وی دادیم و حقوقی را برایش تعیین کردیم، اگر بیشتر از حقوق خود چیز دیگری بگیرد حرام است ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نشست حقوق کارگزاران در حکومت نبوی(ص) از سوی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود.
دین آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
کتاب تبیین و ارزیابی دیدگاه ها در الهیات پسامدرن با تجدیدنظر و اضافات نوشته حمیدرضا آیت اللهی به همت انتشارات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منتشر شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۳:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس مرکز تحقیقات اختلالات متابولیک پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: براساس نتایج مطالعه جدید این مرکز تحقیقاتی، ویتامین دی یکی از عوامل کنترل بهتر بیماری دیابت نوع یک است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۳:۴۲    
گزارش ویدئویی از نخستین جلسه شورای راهبردی پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را در ادامه مشاهده می کنید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۴۵   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی با بیان اینکه اولین جلد دائرة المعارف دفاعی و امنیتی تا پایان سال رونمایی خواهد شد، گفت: این دائرة المعارف تاکنون پیشرفت 60 درصدی داشته است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۰۰   + ۲۰ سایت دیگر  
اولین نشست شورای راهبردی پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور فرماندهان و مسئولین عالی رتبه نیرو های مسلح برگزار شد.
طرح پژوهشی" طراحی نقشه راهبردی فدراسیون شمشیربازی جمهوری اسلامی ایران با استفاده از کارت امتیازی متوازن " در پژوهشگاه علوم ورزشی انجام شد
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف به نقل از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، تصمیم گیری و سیاست گذاری بر پایة شواهد از رویکردهای نوین در مدیریت علم، فناوری، و نوآوری است. تصمیم هایی که بر پایه شواهد و داده ها اتخاذ نشوند، به سرانجامی نرسیده و تنها هدررفت منابع را در پی خواهند داشت ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دیابت را یک بیماری پیچیده و مزمن خواند و گفت: طیف وسیعی از گیاهان با خاصیت ضد دیابتی مشخص شده اند که توجیه علمی و منطقی برای استفاده از آنها در درمان دیابت وجود دارد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
کتاب فرهنگ کوچک زبان پهلوی نوشته دیوید نیل مکنزی با ترجمه مهشید میرفخرایی به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی نتشر شد.
جهانی پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۲۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
کتاب حکمت سیاسی متعالیه نوشته شریف لک زایی به تازگی از سوی نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی چاپ و منتشر شده است.
دولت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۲:۲۸   + ۲۱ سایت دیگر  
محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از زیرساخت های علمی پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای بازدید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، اسلامی در این رویداد ...
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۶:۱۶    
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی در حکمی حجج اسلام والمسلمین سیدحسام الدین حسینی، ابراهیم احمدنژاد، مرتضی حاجیانی ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۵:۳۷    
عضو هیئت علی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: امروزه یکی از مواردی که باعث شده روحانیت موفق نباشد این است که پیامبر(ص) و ائمه(ع) منبر کم داشتند و بیشتر به سراغ مردم می رفتند و چهره به چهره تبلیغ می کردند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با هدف افزایش مشارکت پذیری عمومی در مدیریت مناسب تر پیشگیری و مقابله با جرائم و آسیب های اجتماعی و دستیابی به یک امنیت پایدار ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه داده مطالعات محور مغز- رفتار ماهی زبرا پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم در شبکه جهانی اطلاعات زبرافیش (Zebrafish Information Network (ZFIN نمایه شد.