یکشنبه ۱۷ اسفندساعت ۰۸:۵۳Mar 2021 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پژوهشگاه علوم»

ایلنا   ۱ ساعت پیش    
عبدالرحمن حسنی فر (عضو هیأت علمی پژوهشکده ی تاریخ ایران) در یادداشت زیر به جایگاه ایران در منطقه اشاره کرده و علت دشمنی های برخی اعراب و دنیای غرب با این کشور را مورد بررسی قرار می دهد.
حوزه   ۹ ساعت پیش    
حوزه/ پنل باور به تناسخ به ریاست حسن عبدی و دبیری ذوالفقار ناصری در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.
حوزه   ۹ ساعت پیش    
حوزه/ پنل پنجم همایش جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت با عنوان مسئله مرگ در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.
حوزه   ۹ ساعت پیش    
حوزه/ پنل باور به جاودانگی در همایش بین المللی جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت به همت پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.
حوزه   ۱۰ ساعت پیش    
حوزه/ پنل نفس و تجسم اعمال از منظر عرفان در همایش بین المللی جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.
حوزه   ۱۰ ساعت پیش    
حوزه/ رئیس پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: مجموعه کتاب های همایش جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت 22 جلد است که در اختتامیه از 15 جلد رونمایی خواهد شد و باقی کتاب ها در سال آینده منتشر می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
دانشیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی معتقد است معضل امروز کشور که اخلاق متفاوتی را در میان مسئولان ایجاد کرده، افزایش فاصله آنها با مردم است، لذا اولین اقدام شفاف تر شدن رابطه و تعامل بین مردم و مسئولان است و منظور از شفاف تر شدن هم مردمی تر شدن مسئولان است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
کتاب زبان و ناسازه ها در سخن مشروطه تألیف عباس حیدری بهنوئیه به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۸:۲۰    
عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در تازه ترین کتاب خود با عنوان تلائم نظر و عمل در تلقی از علوم انسانی به مثابه فرونسیس به بحث طرح اعتلای علوم انسانی پرداخته است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۰:۱۲    
نشست علمی رویکردهای معاصر در بازخوانی فلسفه اسلامی از سوی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۰:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/قم رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی یکی از بهترین راه های رسیدن به تمدن نوین اسلامی را حج دانست و گفت: لازمه استفاده از ظرفیت حج، داشتن رویکرد و نگاه راهبردی نسبت به آن است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۵:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
قم- رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به ضرورت بررسی وضعیت کنونی جهان اسلام گفت: باید فاصله جهان اسلام را تا حج مطلوب در تمدن نوین اسلامی به خوبی بسنجیم و به سوی آن حرکت کنیم.
ربیع   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق یوسفی مقدم در گفت وگویی اظهار داشت: یکی از موارد بسیار مهمی که در گام دوم انقلاب اسلامی باید با جدیت دنبال شود، سامان دادن به نظام سازی و مطالعات مربوط به آن است. ...
ربیع   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، در سی و هشتمین جشنواره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، دو اثر از آثار پژوهشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی به عنوان کتاب سال جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۷:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
به همت بسیج اساتید پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و با مشارکت پژوهشگران، محققان و اعضای هیأت علمی مؤسسات آموزشی و پژوهشی، همایش ملی بحران کرونا و چالش های فلسفه ی سیاسی-اجتماعی غرب روز سه شنبه، 12 اسفندماه 1399، به صورت حضوری و مجازی در پژوهشگاه برگزار شد.
ادیان نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۶:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، صالحی امیری، مدیر گروه برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی پژوهشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت و گویی اظهارکرد: عدالت جنسیتی از موضوعات مهمی است که مکاتب و نحله های مختلف بر حسب مبانی نظری و ایدئولوژی های خود به شرح و تفسیر آن پرداخته اند ...
ابنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۴:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، در پیامی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین سید مقتدا حسینی از مبلغان فعال در عرصه بین الملل را تسلیت گفت.
ربیع   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۲:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، کتاب امام علی(ع) و عدالت اجتماعی که به کوشش حجت الاسلام و المسلمین حمیدرضا مطهری منتشر شده، در بردارنده مقالاتی درباره عدالت در حوزه اجتماعی است. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۳۲    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با بیان اینکه با وجود بازنگری در قانون اساسی در سال 1368 همچنان شاهد تداوم چالش در بخش هایی از ساختار سیاسی هستیم ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۲۳:۲۳    
حوزه/ رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: شبکه علمی که در این همایش شکل می گیرد در قالب انجمن بین المللی نفس ان شاء الله گسترده می شود و این راه ادامه دار خواهد بود و با توجه به شبکه علمی بسیار خوبی که در سطح دنیا شکل گرفته ان شاء الله این در رفتار و برنامه ها و سیاست گذاری های ما ظهور خواهد کرد.
دولت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۲۱:۳۵   + ۱۸ سایت دیگر  
دکتر جواد کریمی ثابت، معاون سازمان انرژی اتمی و رئیس پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای ایران امروز سه شنبه 12اسفند1399 در دیدار جمعی از مسئولان دفاتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در استان تهران که از فعالیت های جاری پردیس شهید شهریاری(تهران) و زیرساخت های پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای بازدید کردند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۵:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: پژوهش های علوم انسانی نشان می دهد؛ بخش قابل توجهی از منشاء درمان های کرونا را باید در داخل جست.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره روایت من عرف نفسه عرف ربه اظهار کرد: شناخت درست از انسان می تواند با امتداد اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی تأثیرات گسترده در سبک زندگی انسان بر جای بگذارد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۵:۳۶    
شماره 31 فصلنامه علمی پژوهشی اسلام و مطالعات اجتماعی از سوی اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۵:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
کارگاه مسئله شناسی معنویت پژوهی از سوی پژوهشکده اخلاق و معنویت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، ذیل پروژه مشق اخلاق به مدت سه روز برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۲:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
جدول برنامۀ همایش بین المللی جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت که از 12 تا 14 اسفندماه به صورت مجازی در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود، اعلام شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سی و یکمین شماره فصلنامه علمی - پژوهشی اسلام و مطالعات اجتماعی به همت اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: در همایش بین المللی جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت از 15 عنوان کتاب رونمایی می شود.
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سردار ابوالحسن کبیری در گفت وگو با میزان، با اشاره به ضرورت مطالبه حقوقی و بین المللی دفاع مقدس و پرونده ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز، گفت: هدف از برگزاری همایش مطالبات حقوقی - بین المللی دفاع مقدس، تبیین این مطالبات و پیگیری پرونده ترور ناجوانمردانه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ...
شهر بیست   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر گروه فلسفۀ پژوهشکدۀ فلسفه و کلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از برگزاری همایش بین المللی جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت در قم خبر داد و گفت: این همایش از 12 تا 14 اسفندماه به صورت مجازی برگزار می شود و به بررسی موضوعاتی نظیر مفهوم مرگ ، مفهوم جاودانگی و حیات پس از مرگ می پردازد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۶:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها_ رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بابیان اینکه همایش بین المللی "جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت" به صورت مجازی می شود، گفت: این همایش نخستین بار در سال 89 برگزار شد و قرار است پس از ده سال دومین همایش برگزار شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: همایش بین المللی جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت طی روزهای 12 تا 14 اسفند ماه سال جاری در قالب هفت پنل تخصصی در قم برگزار می شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۳۹    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین لک زایی گفت: 22 مجلّد به عنوان محصولات همایش دوم رابطه نفس و بدن دریافت شده است که از آن ها در روز همایش با عنوان جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت رونمایی می شود.
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: یکی از کلان پروژه های ما از 15 سال، پروژه و یا کلان پروژۀ نفس و بدن بود که این در مقیاس ملی و هم بین المللی انجام خواهد شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
کتاب امام علی (ع) و حقوق انسانی از سوی پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.
دکتر محمد عبداللهی، استاد داروشناسی و سم شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران در وبینار اپی ژنتیک در پزشکی فرد محور که صبح شنبه 9 اسفند 99 به همت مرکز تحقیقات پزشکی فردی پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه برگزار شد ارتباط سموم محیطی و بیماریهای دژنراتیو و درمان از دیدگاه اپی ژنتیک را تشریح کرد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی از راه اندازی انجمن بین المللی مطالعات نفس خبر داد. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در نشست خبری همایش بین المللی جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت که در سالن همایش های غدیر برگزار شد ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
کتاب بررسی تاریخی کارکرد دینی و سیاسی اماکن مذهبی تهران در عصر قاجار به همت پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت (علیهم السلام) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۷    
حوزه/ حسین قاضی خانی به عنوان سرپرست گروه تاریخ تشیع پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منصوب شد.
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۰۲    
نشست خبری همایش جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت با حضور حجت الاسلام نجف لک زایی، معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی و رییس پژوهشگاه علوم فرهنگ اسلامی برگزار می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۰۲    
رئیس پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی همزمان با سالروز وفات حضرت زینب(س) با اشاره به موقعیت شناسی این بانوی بزرگوار به تبیین خطبه های حضرت پس از واقعه کربلا پرداخت.
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۵:۱۰    
امیر سرتیپ عبدالعلی پورشاسب در گفت وگو با میزان، با اشاره به اقتدار دفاعی ایران، اعتماد به نفس ملت ایران در مبارزه با استکبار جهانی را مهمترین دستاورد انقلاب برشمرد و گفت: اعتماد به نفسی که امام راحل به ملت ایران دادند، مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی بود ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۲:۰۱    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بیان کرد: در پساکرونا وضعیت فردانیت و بود و ارتباط من در جمع تغییر می کند، به این معنا که نوعش تغییر می کند و من فکر می کنم مهم ترین تغییری که رخ می دهد و از پس آن زایشی در معنای جدید انسان از خودش و خدا پیدا می شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
کتاب تلائم نظر و عمل در تلقی از علوم انسانی به مثابه فرونسیس تألیف مهدی معین زاده به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منتشر شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: کتاب بررسی ادعای اقتباس قرآن از عهدین به قلم فرج الله میرعرب به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.
ربیع   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی در حکمی خطاب به سیدحسین فلاح زاده آورده است: به استناد بند ب ماده 8 قانون جامع مدیریت دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری و بنا به پیشنهاد رئیس محترم پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع)، به موجب این حکم ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: عضو گروه علوم سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به اهداف، ضرورت، نقشه و گسترده، و پیشینه کلان پروژه کاربست الگوی حکمرانی خوب در جمهوری اسلامی ایران پرداخت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
یکصد و چهارمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی فقه به همت پژوهشکده فقه و حقوق و اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
در این گفت وگو با دکتر محمد سوری، عضو هیئت علمی و مدیر گروه فلسفه پژوهشکده فلسفه و کلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم، به بررسی جایگاه امام علی (ع) در منابع عرفا و شکل گیری عرفان اسلامی پرداخته ایم.