سه شنبه ۱۲ اسفندساعت ۰۲:۵۵Mar 2021 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آیت الله سیستانی»

حوزه   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ دفتر حضرت آیت الله سید محمد سعید حکیم از مراجع نجف اشرف در بیانیه ای درگذشت حجت الاسلام سید علی عبد الحکیم الصافی وکیل آیت الله العظمی سیستانی در بصره را تسلیت گفت.
نصف جهان: حجت الاسلام و المسلمین سید صدر الدین قبانچی، امام جمعه نجف اشرف دیدار پاپ فرانسیس با حضرت آیت الله سیستانی را اتفاق بزرگ توصیف کرد و بیان داشت: نجف در این سفر تاریخی سه پیام را ابلاغ می کند؛ اول اینکه شیعیان حامی مستضعفان هستند و پاپ متوجه می شود که شیعیان از مسیحیان حمایت کردند ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۰:۵۹    
شفقنا-حضرت آیت الله العظمی سیستانی به پرسشی درباره صله رحم پاسخ گفته است. به گزارش شفقنا متن پرسش وپاسخ مطرح شده بدین شرح است: پرسش : اگر کسی نخواهد با من صحبت کند ویا ارتباط خود را با من ادامه دهد، درآنصورت آیا باز هم صله رحم واجب است یا نه؟ آیا من میتوانم او را به حالش بگذارم؟ ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
دفتر آیت الله سیستانی، درگذشت حجت الاسلام سید علی عبد الحکیم الصافی را به اهالی بصره تسلیت گفتند.
ادیان نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۸:۲۱    
به گزارش سرویس ترجمه ردنا ( ادیان نیوز )، سفر آتی پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان به عراق و دیدار با آیت الله سیستانی سوالاتی را به وجود آورده است از جمله پیامدهای انتخاب عراق توسط پاپ و دلایل تمایل وی برای ملاقات با آیت الله سیستانی چیست و اینکه چه دستاوردهایی می تواند برای آینده داشته باشد؟ ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله سیستانی در پیامی به مناسبت درگذشت حجت الاسلام عبدالحکیم صافی، این مصیبت را به خانواده، دوستداران وی و مردم بصره تسلیت گفت.
تازه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۰:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
سفر تاریخی پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان به سرزمین تاریخی شیعیان عراق و دیدار با آیت الله سیستانی همچنان خبرساز است.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا – در پی درگذشت علامه سید علی سید عبدالحکیم صافی، آیت الله العظمی سیستانی پیام تسلیتی صادر کردند. به گزارش شفقنا، متن پیام که خطاب به مردم بصره صادر شده، به این شرح است: مردم عزیزمان در بصره ...سلام علیکم و رحمه الله و برکاته.... ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین علی عبدالحکیم الصافی نماینده آیت الله سیستانی در بصره امروز، در بصره درگذشت
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۴۵    
حجت الاسلام والمسلمین علی عبدالحکیم الصافی نماینده آیت الله سیستانی در بصره امروز، 10 اسفند در بصره درگذشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله سید عبدالحکیم صافی، نماینده آیت الله سیستانی، صبح امروز در شهر بصره عراق دار فانی را وداع گفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام حامد حسینیان گفت: آقای سیستانی فرموده بودند: من کتاب چهارده قرن تلاش شیعه برای ماندن و توسعه را دو بار مطالعه کردم و این کتاب را جزو کامل ترین کتاب هایی می دانم که در حوز تاریخ تشیع منتشر شده است.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۲:۲۱    
شیعه نیوز : آیت الله سیستانی به پرسشی درباره اینترنت و وای فای پاسخ داده اند. متن پرسش و پاسخ به این شرح است: پرسش: در منزل ما علامت انتن وای فای (wi-fi) نشان داده می شود که پسورد ندارد، آیا استفاده کردن از آن اینترنت جایز است ؟ ...
ادیان نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، در خبرها آمده است که به زودی پاپ فرانسیس به عراق سفر خواهد کرد و ازجمله برنامه های مهم این سفر، دیدار وی با حضرت آیت الله العظمی سیستانی خواهد بود ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
یک مقام مسئول در دفتر آیت الله سیستانی، ابتلای این مرجع عالیقدر شیعه در عراق به کرونا را تکذیب کرد در همین حال دفتر حجت الاسلام الصافی، نماینده آیت الله سیستانی از ابتلای الصافی به کرونا خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
بغداد – ایرنا- منابع پزشکی و منابع نزدیک به احمد الصافی نماینده آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر دینی عراق از ابتلای این نماینده به کرونا خبر دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
روایت مردی که پیاده روی اربعین را احیا کرد، آیت الله سیستانی سال ها شاگرد او بود و پذیرایی گرمش از امام راحل زبانزد شده، خواندنی و البته قابل تأمل است؛ مرجع تقلیدی که کمتر شناخته شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۶:۵۶   + ۱۲ سایت دیگر  
منابع عراقی از مبتلا شدن سید احمد الصافی نماینده مرجع عالی شیعیان عراق به ویروس کرونا خبر دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۲:۰۱    
رئیس جمهور عراق در نشست مجازی مؤسسه بروکینگز با تاکید بر اهمیت نجف در تاریخ عراق، افزود آیت الله سیستانی در زمینه حفظ گفتمان مدنی و حمایت از اقلیت ها نقش قاطعانه ای ایفا کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۹:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
توسعه حرم علوی پس از فرازونشیب های گوناگون به ایرانیان سپرده شد که نظر آیت الله سیستانی برای نام این صحن، حضرت هادی (ع) بود که در نهایت این صحن با موافقت ایشان، به نام پیشنهادی سردار سلیمانی یعنی مزین به نام حضرت زهرا (س) شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور عراق در گفتگو با اندیشکده بروکینگز از نقش محوری و سرنوشت ساز آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان عراق در ایجاد ثبات و حمایت از اقلیت های این کشور تمجید کرد.
برترین ها / شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۹:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
جماران: حضرت آیت الله العظمی سیستانی به پاسخ به پرسشی درباره نهج البلاغه امام علی (ع) ابراز می دارند: شایسته است حاکمان مسلمان وظایفی را که آن حضرت برای امثال آنان تشریح کرده اند، اجرا کنند و از دستورات ایشان پیروی کرده و کوشش کنند در رفتار و اعمال شان پای در جای پای ایشان بگذارند ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ شیخ خالد الملا رئیس جماعت علمای عراق دیدار پاپ فرانسیس رهبر مسیحیان جهان با حضرت آیت الله سیستانی را نقطه عطفی در تاریخ عراق دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۹:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
رهبر جریان حکمت ملی با استقبال از سفر پاپ فرانسیس به عراق و دیدار وی با مرجع عالی شیعیان این کشور، آن را سبب تقویت روابط ادیان مختلف قلمداد کرد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۸:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- رهبر جریان ملی الحکمه عراق بیان کرد: ما مشتاقانه و با شور و شعف و خوشحالی، منتظر سفر تاریخی پاپ فرانسیس به عراق هستیم و امیدواریم که این سفر بخشی از تلاش های خیرخواهانه به هدف تحکیم پایه های صلح و محبت و همبستگی در کشور عزیز ما باشد. ...
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
شبکه اجتهاد: امروز اتفاق مهمی قرار است در روابط اسلامی – مسیحی رخ بدهد که همانا دیدار تاریخی پاپ فرانسیس اول با آیت الله سیستانی به عنوان یکی از مهمترین مراجع تقلید جهان تشیع است. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
در آستانه سفر پاپ فرانسیس به عراق، هیئتی از واتیکان برای فراهم کردن مقدمات این سفر وارد نجف اشرف شده و از دفتر آیت الله سیستانی دیدن کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۰:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
گروه استان ها-شهردار قم گفت: با پیگیری مسئولان، مشکلات معاوضه زمین کتاب خانه آیت الله سیستانی در قم رفع شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
یک تحلیل گر ارشد مسائل عراق، با بیان این که دیدار پاپ با آیت الله سیستانی از نظر رسانه ای و تبلیغاتی اهمیت قابل توجهی دارد، گفت: دیدار و گفت وگو دو تن از عالی ترین مراجع دینی جهان اسلام و مسیحیت با یکدیگر می تواند پیام همگرایی میان ادیان در مبارزه با خشونت ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۲:۲۲   + ۷۰ سایت دیگر  
آیت الله سید محمد حسین حسینی زابلی استاد اخلاق و از وعاظ شهیر تهران صبح امروز شنبه دوم اسفند ماه 1399 دارفانی را وداع گفت. آیت الله حسینی زابلی در 20 سالگی و در شهر مقدس قم به کسوت روحانیت در آمد و ملبس شد، اما دوران شکوفایی علمی او در نجف و در خدمت اساتیدی همچون حضرت امام (ره) ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
واتیکان یک دولت است و سفر پاپ به عراق مانند سفرهای رسمی رؤسای سایر کشورهاست. دولت عراق از سالیان دور، خواهان چنین سفری بود و آن را فزایندۀ حیثیت خود می دانست.در این سفر، پاپ به دیدار شخصیت بزرگ، حضرت آیت الله سیستانی، نیز می رود، حکیم دوراندیشی که پیروان ادیان و مذاهبِ این کشور جملگی بزرگش می دارند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گفت وگویی با محمد مسجد جامعی آورده است: واتیکان یک دولت است و سفر پاپ فرانسیس به عراق مانند سفرهای رسمی رؤسای سایر کشورهاست. دولت عراق از سالیان دور، خواهان چنین سفری بود و آن را فزاینده حیثیت خود می دانست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۷:۵۵    
آیت الله سیستانی بر خلاف اعلام واتیکان مبنی بر دیدار رهبر کاتولیک های جهان با ایشان جهت امضای سند برادری، هنوز تصمیمی برای موضوع نگرفته است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته اوقاف دینی پارلمان عراق گفت: محبوبیت آشکار آیت الله سیستانی در جامعه عراق و همچنین نفوذ ایشان در عرصه سیاسی منطقه و جهان و در جنگ علیه داعش و رد قوم گرایی از عواملی بوده که رهبر کاتولیک های جهان را به دیدار با او مشتاق کرده است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۳۶    
یک مسئول دفتر مرجع عالیقدر شیعه در عراق خبر حاکی از احتمال امضای سند برادری میان آیت الله سیستانی و رهبر کاتولیک های جهان در سفر پیش روی پاپ به عراق را تکذیب کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۲۵    
دفتر آیت الله سید علی سیستانی با تشریح سفر پاپ فرانسیس به نجف اشرف، گفت: اظهارات گفته شده درباره برنامه سفرپاپ به نجف و امضای سندی بین آیت الله سیستانی و پاپ دقیق نیست.
جماران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۵:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ شفقنا نوشت: مقام مسئول در دفتر حضرت آیت الله العظمی سیستانی در نجف اشرف اعلام کرد که آنچه در اظهارات سفیر عراق در واتیکان و برخی دیگر درباره جزئیات و روند سفر مقرر پاپ به نجف اشرف وارد شده، دقیق نیست. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
بغداد - ایرنا - دفتر آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالیقدر دینی عراق، سخنان اخیر سفیر این کشور در واتیکان درباره جزئیات فرایند سفر آتی پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان به شهر نجف اشرف را غیردقیق دانست.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۵:۰۶   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: دفتر آیت الله سید علی السیستانی اعلام کرد که اظهارات سفیر عراق در واتیکان درباره جزئیات برنامه سفر پاپ فرانسیس اول رهبر کاتولیک های جهان به نجف اشرف دقیق و درست نیست. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
دفتر آیت الله سیستانی در واکنش به تصریحات سفیر عراق در واتیکان اعلام کرد که هیچ سندی در دیدار پاپ با آیت الله سیستانی امضا نخواهد شد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۴۵    
دفتر مرجع عالی قدر شیعیان عراق خبر امضای سند برادری میان آیت الله سیستانی و رهبر کاتولیک های جهان را تکذیب کرد.
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
چند روزی است که زمزمه سفر زیارتی پاپ فرانسیس آرژانتینی الاصل به عراق مهدتمدن و دیدار از اماکن باستانی و زیارتی ادیان ابراهیمی به گوش می رسد و همزمان دیدار و امضا سند برادری انسانی با مرجعیت عالی شیعه در نجف اشرف نَقل محافل رسانه ای است و در این راستا بجاست فعالان عرصه همگرایی ادیان و مذاهب استفاده ...
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۴:۰۹    
شبکه اجتهاد: یکی از فضلای صاحب قلم و اندیشه به مناسبت سفر آتی پاپ به عراق در صفحه توئیتر خود چنین نگشاته اند: میزبانی قریب الوقوع آیت الله سیستانی از رهبر کاتولیک های جهان در نجف اشرف، به معنای سبقت حوزه سنتی نجف از حوزه مدرن قم، در فهم اولویت های جهانی و بکارگیری دیپلماسی الهیاتی است ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان به زودی طی سفری به عراق با برخی مقامات این کشور و همچنین طبق اعلام واتیکان با آیت الله سیستانی دیدار خواهد داشت. گفته شده این به منظور تقویت مناسبات بین دینی و همچنین گسترش صلح در منطقه خاورمیانه صورت خواهد گرفت.
برترین ها / شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۲۰:۲۷   + ۳۱ سایت دیگر  
ایسنا: سایت رسمی پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان برنامه سفر وی به عراق را منتشر کرد. به نقل از میدل ایست نیوز، برنامه سفر پاپ فرانسیس به شرح ذیل است: ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۳:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
برترین ها: مهدی نصیری، سردبیر سابق روزنامه کیهان به خبر دیدار آیت الله سیستانی و پاپ فرانسیس در آینده ای نزدیک واکنش نشان داد. وی در توئیتی نوشت: میزبانی آیت الله سیستانی از رهبر کاتولیک های جهان در نجف اشرف، به معنای سبقت حوزه سنتی نجف از حوزه مدرن قم، در فهم اولویت های جهانی است... ...
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۲:۴۴   + ۲۳ سایت دیگر  
رحمان العامری، سفیر عراق در واتیکان گفت، مهمترین پیام سفر پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان به عراق حمایت از راه های گفت وگوی بین ادیان است. پاپ تمایل دارد گفت وگو و همزیستی میان همه گروه های دینی را تقویت کند ...
اکو فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۲:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
اکوفارس: سفیر عراق در واتیکان امروز (یکشنبه) جزئیات دیدار پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان با آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر دینی این کشور را تشریح کرد.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۲:۱۸    
رحمان العامری، سفیر عراق در واتیکان احتمال داد، میان مرجع عالیقدر شیعیان و رهبر کاتولیک های جهان در جریان سفرش به عراق سند “برادری انسانی” امضا شود. ...